NÁVOD JE ŠPATNÝ - Při dofukování expanze, by měl být otevřený výpustný ventil a po dofouknutí, zkontrolovaný tlak, na požadovanou hodnotu.
@7T7omАй бұрын
Ano je to blbost a ukazují to jak je to správně, bože bože.
@veselyjir5 ай бұрын
Sazba dodavatelu pro tepelna cerpadla byla jiz davno zrusena.
@Hreba136 ай бұрын
Dobrý den, taky to funguje na klimatizaci ?
@PavelKvech-j1h9 ай бұрын
Velmi dobře zpracovaný návod na ovládání čerpadla. Děkuji.
@radoslavnovotka404311 ай бұрын
Ako mozte mi niekto vysvetlit preco vypustat tu vodu z expanzky??? Sak ked mam v systeme 1.2 tak musi byt v expanzke mensi aj ked je natlakovana guma na 1.2... .???
@milanpokorny3093 Жыл бұрын
Co když je expanze úplně bez vzduchu. Vy po odtlakování zavřete vypouštěcí kohout, ale expanze je stále naplněná vodou. To znamená, že nikdy tlak vzduchu nebude správný. Vypouštěcí ventil se zavírá až po dotlakování expanze, pak máte správný tlak. Prosím upravte si video, jinak uvádíte nesprávnou informaci. Děkuji
@АлександрДоминик-и6ч Жыл бұрын
Super video... Diktuji moc!!!Víc bych takových video...
@macjucze2019 Жыл бұрын
díky za super návod
@arewee1979 Жыл бұрын
Dobrý den. Děkuji za video. Ale musím opět napsat,že po tlakování pumpičkou již neřeknete,že je potřeba hned tlak měřit a pokračovat až do požadované hodnoty. Máte ty videa taková neúplná. 😊 Hezký den
@davidpernicky6317 Жыл бұрын
Tak podle tohoto videa bych jako úplný laik kontrolu tlaku neprováděl. Jak zmíněno výše, chybí kontrola tlaku po doufouknutí expanze, což je zásadní věc. Navíc radši pominu, že kontrola se provádí v ideálním případě u vychladlého systému, takže vypnout TČ skutečné nestačí.
@arewee1979 Жыл бұрын
Dobrý den. Děkuji za video. Jen mi přijde že při dopouštění máte uzavřený ventil k řádu. 😉
@lukas93742 жыл бұрын
Zdravim, po instalaci Pro N externi firmou jsem mel v topnem okruhu 0,3 bar a v expanzni nadobe 3 bar. Nyni je to podle navodu. 1,2 a 0,9. Kdyz cerpadlo nahrava jen TUV zvysi se tlak na 1,6 a raficka mirne kmita sem a tam… Je tohle prosim v poradku ? Dekuji za odpoved.
@carmirrorlinkauto50342 жыл бұрын
opravdu jen 2 (slovy dvě) nastavení na den?!?!? 20 let starý programátor umí standardně až 6 nastavení na jeden den !! Předělejte to prosím.
@TheTasmanskyCert Жыл бұрын
je to nahovno. jeden clovek k tomu udelal super aplikaci, ale je pro android, ta toho umi vice.
@josefsefl46082 жыл бұрын
Lze nahradit starší ovladač tímto novým ? Děkuji
@matejfuljer65274 жыл бұрын
Ďakujem ste veľmi dobrý a máte dar reči šéfe 👌 všetko dobré prajem
@Chenarcz6 жыл бұрын
Škoda, že jsem toto video neviděl dříve, než nám stavebník udělal podlahové vytápění, uplynuly 2 roky, potřebuji si výkon okruhů upravit a pořádně odvzdušnit a samozřejmě rozdělovač nepopsaný a fotky z realizace nesouhlasí s projektem, jev studené podlahy u linky máme také, ikdyž byla její poloha v projektu, no prostě špatná volba firmy a neohlídali jsme si ji, chybami se člověk učí. Jinak k videu, patrně směr postupného odvzdušnění závisí na tom, kde jsou vypouštěcí a samoodvzdušňovací ventily, my je máme tak jako na videu zcela vpravo od napouštění, ale viděl jsem je u některých na druhé straně hned před prvním okruhem, tam by se logicky mělo odvzdušňovat od posledního okruhu nebo se mýlím?
@antoningarcic4716 жыл бұрын
Seřízení. Co to dotahujete v horní části a co to dotahujete v dolní části? Jaký je vztah polohy modrých knoflíků k poloze v dolní části? Jaká poloha průtok otevírá?
@Chenarcz6 жыл бұрын
V horní části jsou modré regulační ventily, otevírají se s nimi topné okruhy, v dolní části jsou jejich průtokoměry, tyto pravděpodobně s možností regulace, průtokoměr ukazuje rychlost průtoku, pokud chci, aby daná místnost topila méně, přivřu modrý ventil a sledji na průtokoměru zda se ukazatel posunul např z průtoku 4 litry/min na 3 litry/min, trvá dlouhou dobu, než se to vychytá, záleží na spoustě proměnných, někdy bývá ten modul s modrými regulačními ventily dole a průtokoměry nahoře... princip je ale stejný.
@lukassmolik45797 жыл бұрын
Podíval jsem se na obě vaše videa. Nezlobte se, ale první smička v kuchyni musí proběhnout u obvodového zdiva! Při odvzdušnění okruhů, máte pravdu jen částečně. Okruh po okruhu, ale za odpojení zdroje a plným průtokem hadicí ven z rozdělovače. Čerpadlem to budete odvzdušňovat ještě na jaře!
@lukasbenda90817 жыл бұрын
jak se jmenuje ta apka?
@ovvolonter52877 жыл бұрын
boze muj co to je ? smyčka pod linkou to udela jen hnup ! dneska topenerine fakt veli kazde hnup ! jediny co ti chvalim je ta spojka v podlaze to kdybych videl ze me nekdo dela doma tak ho nakopu dorite !
@tjersak6 жыл бұрын
má pravdu je potřeba tam dát trubku ještě za sokl jinak je to studené.
@pavelsykora64958 жыл бұрын
Jak vám to topí dnes, při minus 18 °C ? Ty levné vzduchy ? Měděný zemní kolektor funguje super, má spotřebu jen 423 W na topení a teplou vodu.
@RomanoRomaker9 жыл бұрын
Toto platí u každého výrobku a u drahých dovozov zvlášť. Treba kupovať domáce výrobky, nie lacné neopraviteľné šmejdy z dovozu.
@stanislavcoros10 жыл бұрын
klobúk dole správne radšej české ako ine, aj tak češi maju viac rozumu
@jaroslavskerik630310 жыл бұрын
Tak proč je ta cena českého výrobku tak vysoká? Mně nezajímají malůvky, ale konečná cena
@tomascertek25995 жыл бұрын
@@jaroslavskerik6303 Ne nadarmo se říká :Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci...!
@mk9430-d8v4 жыл бұрын
@@tomascertek2599 to není odpověď na tu otázku. Otázka je, tam se ztratily ty úspory zmiňované ve videu?
@TheKadly11 жыл бұрын
dle mého názoru je to nepřesně představeno, pokud se zamyslíte tak tč vzduch voda se třeba nehodí do horských oblastí, nebo tam kde to nedovolí povětrnostní podmínky. Vše je dle použití a potřeb klienta. Jsou oblasti kde se uplatní tč vzduch-voda a někde voda-voda nebo země voda.