Workshop Online Órarend - Segédlet
5:13
Építő Akadémia Bemutatkozás
2:27
Пікірлер
@gyulacsako9892
@gyulacsako9892 2 жыл бұрын
Az anyját megizélhetné ez az amatőr "operatőr", hogy állandóan az előadót veszi, és a magyarázatként szolgáló ábrákat nem, vagy csak alig mutatja! Bele volt szerelmesedve az előadóba? Egyébként egy nagyon jó előadás lenne, de így közel van az értékelhetetlenhez! Az ilyen "operatőr" inkább libát őrizzen, annak több értelme lenne!!
@mariasallai2216
@mariasallai2216 2 жыл бұрын
Igen ooooooozes nélkül jobbb lenne
@balazslakatos9817
@balazslakatos9817 2 жыл бұрын
Érdekes téma, összeszedett az előadó, csak a kamerás többet nem a lényeget mutatja.
@AceMcMoron
@AceMcMoron 4 жыл бұрын
Mekkora parasztvakias, istenem... Egy olajradiator, izzo, hajszarito, TV, villanyrezso pont ilyen hatasfokkal mukodik. Itt kizaroloag a vezerleséert fizetunk... es csokolom..
@Mr5si
@Mr5si 4 жыл бұрын
Monolis vasbetün.. áh 😂
@Mr5si
@Mr5si 4 жыл бұрын
Most vagy a videó mínősége botrányos vagy az Úri ember nem tud egyszerűen beszélni.. telet=terület, gépszeti, ideg legevő, klíma datok.. értem hogy szakember és siet, de igedesítő, a szó keresés, mondat alkotás és ragozás hiánya, nem hallottam még ilyet ha direkt csinálja akkor profi.. tízszer jobbos érték ;') ez olyan mint, amikor egy akkumulátorhoz árukeresőn beírták, hogy 430-al jobb az akkumulátor (minél és milyen mutatót vesz figyelembe, mértékegység akar lenni)
@tamasnovak3
@tamasnovak3 5 жыл бұрын
Hűha 😳
@RPBCACUEAIIBH
@RPBCACUEAIIBH 5 жыл бұрын
Szerintem semmiképpen sem lebecsülendő aki a sajátját megtervezi és/vagy kivitelezi, még ha nem is sikerül úgy ahogy szeretné(az velem is sokszor megesett), inkább az csinálja rosszúl aki meg sem próbálja! Az ember ugyanis annak tud legjobban örülni amit alkot...
@RPBCACUEAIIBH
@RPBCACUEAIIBH 5 жыл бұрын
Ezzel csak annyi a baj hogy a saját hibáját az ember könnyebben megbocsájta magának mint azt hogy másra bízzta... Egy ház építésénél amit legtöbb ember 1x tesz meg életében és azzal kell élnie, a tét akkora hogy nem érdemes kockáztatni. Egy vállalati építkezésnél ez teljesen más. Ott az a jó ha nem kell a tervezéssel és kivitelezéssel töltsem az időt ha nem az az én szakmám. Ott könnyebben rábízza másra az ember, mert oda jó az "elég jó" is. Nagyrészt úgyis a tulaj épít, az alakalmazottak használják, de a sajátját nehezen bízza másra az ember... (Tapasztalatból mint olyan valaki aki sokmindenhez ért sajnos nem is tudom ajánlani senkinek hogy bízza másra a sajátját... Nem csak építkezésre mondom.)
@Nightbow9
@Nightbow9 6 жыл бұрын
A 3-6-os SCOP-t kicsit sokallom (az előadás elején, az éves munkaszám résznél). Valódi rendszerek (levegős) általában maximum 3-as SCOP-val (talajhős talán 4-es) működnek. Én is inkább a hőszivattyúk felé húzok, de ezt egy kicsit túlfényezésnek tartom, nem reális kép.
@zsoltkovacs4869
@zsoltkovacs4869 6 жыл бұрын
Kár a sok őőőőő-ért, de ha ettől eltekintünk, akkor jó volt az előadás. Nálunk is elektromos fűtés van és nagyon meg vagyunk elégedve vele. Mi tőlük www.elektromosfutotestek.hu/ vettük (remélem nem haragszotok az ajánlás miatt).
@aluzaunundwpcterrassen4065
@aluzaunundwpcterrassen4065 6 жыл бұрын
Sajnos ennyi ŐŐőőŐŐŐŐ vel nézhetetlen.
@katalinszeko8384
@katalinszeko8384 2 жыл бұрын
⁰⁰10⁰⁰⁰0⁰⁰
@retrobudapest
@retrobudapest 6 жыл бұрын
Ez a felvétel szarabb mint amikor anyám a kisunokákat filmezi és belelóg az ujja meg elfelejti hogy rá van zoomolva aztán hadonász jobbra balra mire befogja a célszemélyt. Komoly isten a hátán törném szét az ilyennek hogy miért kell engedni ezt.
@gepeszifju
@gepeszifju 6 жыл бұрын
Gáz-fék effektus? Nem jó a hasonlat. Így ebből az szűrődik le, mintha érdemes lenne inkább egész nap fűtve tartani a lakást, mintsem reggel kikapcsolni a fűtést és este vissza. Pedig utóbbi megérni energiahatékonyság szempontjából.
@kisafi2
@kisafi2 4 жыл бұрын
Ezt tessék mégegyszer átgondolni.
@gepeszifju
@gepeszifju 4 жыл бұрын
​@@kisafi2 A kedvéért még egyszer "hangosan" átgondolom. ( A videóban 11:47 -nél kezdődik a kérdéses rész, hogy ne kelljen keresni.) Az autónál a gyorsításkor bevitt mozgási energiát a fékezéskor elpazaroljuk (hőenergia lesz belőle). Ha nem gyorsítunk fel annyira, hogy fékezni kelljen, akkor ezt az energiát meg tudjuk spórolni. Szerintem nem logikus ezt az analógiát ráhúzni egy ház fűtésére. Tegyük fel, hogy a szóban forgó ház már fel van fűtve, adott a benne tárolt hőenergia. Ezután a fűtés már csak azért szükséges, hogy a környezetbe kijutott, elpazarolt hőenergiát visszapótoljuk vele, hogy ne essen a belső hőmérséklet. A hő(veszteség)teljesítmény (a hőáramlás) a külső- és belső hőmérséklet különbségével arányos. Ha reggel kikapcsoljuk a fűtést, akkor a nap folyamán ez a hőmérséklet különbség egyre kisebb lesz, ahogy hűl a ház, tehát egyre kisebb lesz a hőáramlás. Ha egész nap megtartjuk a fűtött belső hőmérsékletet, akkor az eredeti magasabb hőmérséklet különbség okozta hő(veszteség)teljesítményt pazaroljuk el. Az állandó fűtéskor (a folyamatosan nagy hőmérséklet különbség hatására) több hőenergia hagyja el a házat, mintha hagyjuk kihűlni azt. Mivel több hőenergia hagyta el a házat, így többet is kell visszafűteni bele, hogy ugyanazon a hőenergia szinten (hőmérsékleten) maradjunk. Ez az energiaáramlással szemléltetett levezetés. Ezzel nem szükséges belekeverni a ház hőtehetetlenségét, szigetelését, miegymást. A hazatéréskor, a ház újbóli felfűtésekor teljes teljesítménnyel üzemeltetett kazán hatásfoka eltérhet a folyamatosan kisebb teljesítményen üzemelő kazánétól. Kazántípustól függően ez lehet jobb is, rosszabb is, ezzel nem számoltam. Ha erre gondol az előadó, akkor sem értelmezhető a gépkocsinál használt gáz-fék effektus. Mindezek alapján szerintem HAMIS az előadó állítása. Igenis lehet spórolni a fűtéssel, ha azt lekapcsoljuk, amikor nem vagyunk otthon. Ön ezzel egyetért? Ha nem, miért nem?
@erdelyjaro731
@erdelyjaro731 7 жыл бұрын
Szegény Einstein forog a sírjában....Hol van az energiamegmaradás törvénye??? 5kW-ból 20 kW energia....Csak emlékeztetőül : E= m x v2 !!!!
7 жыл бұрын
Szvsz 5kW elektromos áramról beszél az úriember, a többi a környezet energiája, pl. a talajhő...
@laszlonagy285
@laszlonagy285 6 жыл бұрын
E=m*c2, és nem előállít 20kW-ot 5kW-ból, hanem egyik helyről átszivattyúzza a 20kW-nyi hőmennyiséget.
@Nightbow9
@Nightbow9 6 жыл бұрын
Nézzen utána a dolgoknak mielőtt elkezd okoskodni. Einstein...
@Nagyhusi
@Nagyhusi 7 жыл бұрын
24kW- a kis kazán. Pedig egy lakáshoz már elég 1-2kW.
7 жыл бұрын
Már megint egy dilettáns kezeli a kamerát. A faszit mutatja, de a kivetítésből alig látszik valami. A néző nem arra kíváncsi, hogy hogyan gesztikulál az előadó, hanem a kivetített témára kíváncsi. Amit meg mond az előadó azt amúgy is lehet hallani, ahhoz nem kell látni a manduláját.
@lorincszendrei5874
@lorincszendrei5874 7 жыл бұрын
Na, így beszél aki nem látott, nem gyártott, nem épített be nyílászárokat.
@ZSOZSO76TRANSAM
@ZSOZSO76TRANSAM 6 жыл бұрын
Egyetértek!
@MrBazsi888
@MrBazsi888 6 жыл бұрын
@@ZSOZSO76TRANSAM miért?
@drz400sfinster4
@drz400sfinster4 7 жыл бұрын
Hol a folytatás?
@drz400sfinster4
@drz400sfinster4 7 жыл бұрын
Ebböl nem tudtuk meg az összehasonlitásban szereplő házak (renoválr vs. Nem renovált) energiafelhasználási különbségét ami ugye a cél volt
@gaborpataki3601
@gaborpataki3601 7 жыл бұрын
Az lenne a kérdésem hol lehet ezeket az anyagokat beszerezni ?
@petererdos6278
@petererdos6278 7 жыл бұрын
Miota kornyezet vedo a fa tuzelese ? Ja ez megint egy ujab okohazugsag ?
@Kaessh
@Kaessh 7 жыл бұрын
Mert a fa élete során pont azt a széndioxidot köti meg, mint amit elégése során bocsát ki. Azon felül semmilyen káros kibocsátása nincs, a széndioxid nem káros...
@szekreny0
@szekreny0 7 жыл бұрын
megújuló !
6 жыл бұрын
ja de vilan számla kibaszot drága és vilany ora ki eszik a hejérö
@htristen6805
@htristen6805 8 жыл бұрын
Gratulalok ehez a videohoz, nagyon erdekes. Tobszor latjuk az eloadot mint amit kellene. Mi lenne ha azt latnank ami a lenyeg??
@gyenisattila1069
@gyenisattila1069 8 жыл бұрын
Nekem is van egy 15 vákuum csöves rendszer 100l tartállyal.Nagyon bevált kb 5 éve megy.Napos téli napon -10 fokban is dolgozik, kb 35-38 fokos vizet készít.
@istvandolmany681
@istvandolmany681 6 жыл бұрын
Üdv. Szeretnék én is ilyen rendszert, ami hatékonyan termel a hidegebb napokon is. Segítene pár fotóval, vagy ha küldök emailt, akkor kicsit részletesebb leírást küldene róla, az Ön tapasztalataival? Köszi előre is, ha válaszol.
@Karesz76
@Karesz76 9 жыл бұрын
Azért én nem igazán értek egyet a kollektorok választásával. Egy jól kivitelezett vákuumcsöves rendszert sem kell takargatni, sőt még csak fagyálló folyadékra sincs szükség egy pár ezer forintos drainback tartályra van szükség ahova fűtő köri víz vissza tud folyni. A lényeg, hogy a tartály felett fagymentes helyen legyen elhelyezve. Igy a kollektor üzemen kívüli állapotban csont száraz. Ezért nincs ami túlhevüljön, és nincs ami megfagyjon. ráadásul a vákuumcsöves rendszer további előnye, hogy rosszabb időjárási körülmények között nagyobb hatásfokkal üzemel akár 25% is lehet a különbség(ez a grafikonon is látható volt). Nem igazán értem, mi a jó a síkkollektorban ha pont akkor romlik a hatásfoka amikor kell. Nyáron még egy kitekert gumislaggal is elő tudom állítani a meleg vizet, ez nem nagy mutatvány. Ha ezt veszem alapul akkor a síkkollektor kidobott pénz. Mert a működési időintervallumának jó részében filléres megoldásokkal is elő lehetne állítani a szükséges hőmennyiséget. A lényeg az hogy, tavasszal, ősszel és télen mennyi energiát tudok megspórolni. 30 csöves vákuumcsöves rendszerrel még gyenge hóesésben is fel tudom melegíteni a 9 fokos bejövő vizet 20-25 fokra (300L!). A szomszéd síkkolektora (arányaiban nagyobb felülettel!) a tél nagy részében meg sem mozdul! Márciustól - Szeptemberig csak napkollektorral melegítünk. (ráadásul nálunk még a mosógép is rá van kötve) Kis túlzással a síkkollektornak annyi értelme van mint öntöző rendszer építeni az esőerdőbe.
@istvandolmany681
@istvandolmany681 6 жыл бұрын
Üdv. Ha jól értem, akkor csak a vákuumcsöves a jó választás? Mert tervezem én is a beszerzést a villanybojler mellé. Amit írsz a drainback tartályról azt értem, hogy visszafolyik a fűtő kör vize a tartályba és a szivattyú keringteti, az viszont nem tiszta, hogy melyik tartály fölé kell elhelyezni. Ez nem derül ki a leírásból. Bocs én laikus vagyok, légyszi ezt kicsit részletezd, ha lesz időd rá. Köszi.