NUOŠIRDŽIAUSIAS AČIŪ tai labai labai įdomu lauksiu daugiau šaunuoliai visiems mums lietuviams reikia prisiminti savo Tautos istorija ir Lietuvos jaunimui .
@cobbvdАй бұрын
Subtiliai pamiršot paminėti, kad 500 metų ten buvo Vokietija ir viską ten darė darbštūs vokiečiai. Lietuvos kaip valstybės tuo metu nebuvo ir su Lietuva tas uostas neturi nieko bendro. Lietuva tada buvo Rusijos imperijos sudėtyje, kuri irgi nemažai nuveikė, pav. nutiesė geležinkelius ir plentus. Galėtų dabartinė valdžia imtis uosto atgaivinimo, bet jai, matyt, svarbiau ruoštis karui ir švaistyti pinigus visokiems paradams. Nebent vėl sugrįžtų vokiečiai....
@algimantasprasmutas8073Ай бұрын
Kiek laiko uztaisoma patranka?Is bastejos iskart slaitas ,atstumas 20-30metru ponai.
Apie 1831m sukilima bijo kalbeti nes sukileliai buvo sukure ,,VISOS ŽEMAITIJOS VYRIAUSYBE,,-dabartines valstybes pradžią-ir Žemaitija de fakto egzistavo kaip valstybe.Geda cariniams-smetoniniams- tarybiniams ,,istorikams,,išlaikomiems iš valstybes...
@vidanarmonte72643 ай бұрын
Liudna istorija
@prasymas92844 ай бұрын
Labai trūksta tokių video. Ačiū.
@algimantasprasmutas80734 ай бұрын
Ne sovjetu, oTrybu.
@Cinematico53 ай бұрын
Sovietų, tik sovietų. Taip sakoma visame pasaulyje. Taryba ten, kur polemizuojama, ginčijamasi ir tariamasi, gi soviete to nebuvo, ten tik vienbalsiai būdavo kilnojamos rankos net nesuprantant už ką.
@SLAPUKAS-vm6xg3os7s4 ай бұрын
✨️🇱🇹✨️Mindaugas Bar ******* ✨️🇱🇹✨️AŠ VIRAS neješkokit manes ??? Še kodas ? Lietuvos valstibė supras pati 112
@SLAPUKAS-vm6xg3os7s4 ай бұрын
🤔🇱🇹🕺Mindaugas Bar*******🇱🇹 aš viras normalus žmogus VIRAS
@melynrage76454 ай бұрын
Dekojame uz nuostabia info ,Laban aciu ,kad nagrinejate Klaipedos istorija
@Markus-bg4sg4 ай бұрын
❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@Markus-bg4sg4 ай бұрын
Piłsudski was born 5 December 1867 to the noble Piłsudski family at their manorof Zułów near the village of Zułów (now Zalavas in Lithuania)
@ssliokaitis4 ай бұрын
Jeigu yra galimybė,Žudyti kacapus,dideliais kieikiais. Kieik galima daugiau. Šitos sūtraukos nusipelnė mirties,ir nenusipelnė gyventi.
@RR-eg6gx5 ай бұрын
Rusofobo psichinio ligonio rakucio cia truko
@RR-eg6gx5 ай бұрын
Kaze mata,mata ispan.zudo
@trrudy96 ай бұрын
Keltininkas yra agresyvus dedule! Būkit atsargūs!
@skraidantimasina6 ай бұрын
Labai įdomu, ačiū!
@jogalong6 ай бұрын
Super turinys, būtų labai gaila, jei šitos istorijos nebūtų įamžintos
@jogalong6 ай бұрын
Super, ačiū :)
@ЦарьНенастоящий7 ай бұрын
Kaip keista, toks geras filmas ir tiek mazai perziuru...Aciu! labai patiko, butinai rekomenduosiu savo draugams.
@romasnesvarbu48447 ай бұрын
O kur seimo tvirtove ,matyt lansbergyyyy s Saugo
@alfonsas7774 ай бұрын
Senai jums taip-vargseli?
@birutegostautiene96517 ай бұрын
Ant zmoniu kaulu! Ir dirbo, kur dingti, nes gyventi is kazko reikejo.😊😊😊
@asgedas42648 ай бұрын
Jeigu ne Rusija - Lietuva dar ir šiandien neturėtų nei Vilniaus, nei Klaipėdos !
@tomastomastomas15213 ай бұрын
Nu kur jau be mankurtu ruskiu troliu
@reginatuckute223 ай бұрын
jeigu ne rusija, visas aplink įsikūrusios tautos būtų laisvos ir labai progresyvios. rusai - labai agresyvi ir mentaliai atsilikusi tauta.
@reginatuckute229 күн бұрын
Jeigu ne ruzzija, Lietuva būtų labiausiai išsivysčiusi valstybė Europoje
@arkr23858 ай бұрын
Ačiū. Super!
@obuoliniskompiuteris64379 ай бұрын
OHO
@kurnoriutenkeliauju9 ай бұрын
Labai įdomis video ❤
@MrSkroblas9 ай бұрын
Labai geras laidu ciklas!👍
@wheresmill29509 ай бұрын
shaika surasykit atsakymus reikia rytojui 🙏🙏🙏
@sarunaspaukstys185110 ай бұрын
Kanalo pervadinimas tai istorijos slepimas
@asgedas426410 ай бұрын
15:40 kam skirti šitie sparneliai kuriuos laikrodininkas liečia?
@gintasmacevicius840710 ай бұрын
Laikinas tiltas į dešine nuo teatro buvo ne tuoj po karo, o pastatytas apie 1968 m., pagrindinį Pilies tiltą ilgam uždarius rekonstrukcijai.
@vilnekneiziene667710 ай бұрын
Ačiū architektui Šarūnui Sabaliauskui už puikų Šiaulių tarpukario architektūros pristatymą.
@arvydassimonavicius228211 ай бұрын
Idomu labai.Aciu visiems parengusiems tokias laidas.
@kurnoriutenkeliauju11 ай бұрын
Labai įdomu buvo sužinoti istoriją ❤
@SiaureEgle11 ай бұрын
Šią vasarą kaip tik teko keltis Aleksoto funikulieriumi, pirmą kartą per savo gyvenimą. Žaliakalnio, daug kartu esu kėlusis,sovietmečiu dar.O va Aleksoto nebuvo tekia. Jausmas kitoks nei jaunystėje,bet vistiek smagu. Ačiū už idomu pasakojimą.
@EkskursijosKaune Жыл бұрын
Labai įdomus filmas. Ačiū ♥
@arasaras9269 Жыл бұрын
Labai idomu, ačiū.
@rudolfkraffzick642 Жыл бұрын
Lithuanians liberated 1923 the Memelregion from German Rule, 1939 Germany liberated Memelregion. The Sovjetunion liberated 1940 and 1945 the Baltic countries from bourgeois and landowners exploitation. 1991 liberated the Lithuanians their country from Sovjetrussian occupation. So every Nation has a nice patriotic interpretation of history.
@mindaugaskuprescenka5688 Жыл бұрын
Ka cia ta demokratijos invalidė pasakas seka 👎😂😂😂😁😎🐻 sninga vasaros metu akinius nusijim demomratijos muzikė kaimietė👎 kuo jo remesi 😂😂 spelioje 😂 fantazuoje👎😁😂😂😂😎🐻🇱🇹
@gintarasklovas4451 Жыл бұрын
Puiki laida.
@vidabutkiene7336 Жыл бұрын
Dėkoju už darbą- buvo labai įdomu žiūrėti ir klausytis 🫠👍💯
@mindaugaskvietkauskas3686 Жыл бұрын
Puikiai , dėkui .
@LethalTurd Жыл бұрын
Istorizmas?
@istorijos Жыл бұрын
Istorizmas
@juozasbanionis Жыл бұрын
Puikus Lietuvos geležinkelių istorijos pasakojimo tęsinys. Dėkoju kūrėjams už nuoširdžiai perteiktą medžiagą... Tuo pačiu norėčiau šiek tiek papildyti apie tarpukario Lietuvos geležinkelio plėtimo planus. Prieš pat II pasaulinį karą buvo suplanuota geležinkelio atšaka iš Kazlų Rūdos link pajūrio ir įgyvendinant pradėti statybos darbai... Naujoji trasa būtų nusidriekusi per Šakius, Jurbarką iki Tauragės, o iš ten jau buvo geležinkelio bėgiai link Klaipėdos. Tokiu būdu sutrumpėtų kelias iš Kauno į Klaipėdą - naująja trasa jis sudarytų 256 km., o dabar naudojama iš Kauno per Šiaulius, Telšius sudaro 320 km. Net iš Vilniaus į Klaipėdą vykstant naująja trasa per Kauną, Kazlų Rūdą būtų buvę 358 km., o tuo tarpu dabar vykstama per Kaišiadoris, Kėdainius, Šiaulius, Telšius trasa yra visu 20 km. ilgesnė ir sudaro 378 km... Gal vertėtų mūsų geležinkelių planuotojams atsigręžti į praeitį ir įgyvendinti šį A. Smetonos laikų geležinkelio projektą?
@artaida1 Жыл бұрын
Geras video ypac Martyno pasakojimais jis tikras zinovas fortifikacijos,o sitos linijos video pas save esu idejes kanale ir dabar atnaujinau video
@Kamane-bee Жыл бұрын
Kokios čia vietovės pavaizduotos nuo 19:28 ir 21:21? Labai gražu. Ar šis garvežys ir dabar važinėja ir ar galima pasivažinėti juo?
@sarunaszulpa9611 Жыл бұрын
Gera įdėja ir puiki laida.Dėkui. Bet su visa pagarba mokslų daktarui Vasilijui Safronovui, noriu pasakyti, jog informacija apie Pilies ( Karlo) tiltą, nuo 1952m iki kol 1974m buvo pastatytas dabartinis tiltas, yra neteisinga. Vokiečiai atsitraukdami 1945 m sausį susprogdino ir Karlo tiltą. 1950m įsteigta sąjunginė įmonė "Baltijos " laivų statykla finansuoja gyvenamųjų namų savo darbuotojams statybas H. Montės gatvėje.( 1952-1954). Todėl gamykla buvo suinteruosta sutrumpintii darbuotojų ir krovinio autotransporto kelią statyklą iš dešinio Danės upės kranto. 1952 m atstatomas metalinis pakeliamas tiltas iš dalies panaudojant buvusius Karlo tilto mechanizmus. Turiu atstayto tilto ir keletą nuotraukų. Pamenu 1969m tėvukas Klaipėdos dienraštyje skaitė jog prie krantinės, už Biržos tilto, bus atplukdytas burlaivis. Tad bus pakelti abu tiltai. Mes moksleiviai laukėm kada čia bus ta diena ir nulėksim pažiūrėt neregėto įvykio. Deja dar nebuvo interneto, tad niekas iš anksto ne pranešė ir burlaivį pamatėm jau atplukdytą ir ant jo borto buvo varinės raidės -"Meridianas". Na, o Uosto gatvės tiltą ( Pilies gatvės tada dar nebuvo) pakeltą pamatyti pavyko 1971m vasario mėn. kai pro jį buvo atpukdoma milžinišką, kaip man tada moksleiviui atrodė, poliakalė. Jos strėlės aukštis buvo su lyg 5 aukštų namu, kuris priešais stovėjo Danės gatvėj. Tai buvo garinė poliakalė kurenama anglimis. Vis ateidavau po pamokų pasižiūrėti kaip puškuoja garo kūjis kaldamas ilgus pušinius rąstus vieną šalia kito. Penki tokie rąstai krūvoje sukalti, dar apjuosti plienine juosta ir buvo medinio tilto atramos. Taip šalia " Memelio" buvo pastatytas laikinas medinis tiltas, kurį ir paminėjo V. Safronovas. Kadangi tiltas buvo pastatytas gan aukštai, nes Danėje vyko laivyba, tad užvažiuoti ant jo buvo supiltos stačios įkalnės. O žiemą vairuotojai vargdavo kai pasnigdavo. Teko matyti kai maršrutinis Ikarus negalėjo įveikti tos įkalnės. Užtat šalia tilto buvo dėžės su smėliu. Tik kad va, tas smėlis pabertas greitai į tarpus tarp lentų subirėdavo 🙂 Vairuotojai atkentėjo beveik keturis metus ir 1974 m vasara laikinas tiltas buvo išardytas. O po metų, jau kita poliakalė, toje vietoje kalė polius "Regatai"- plaukiojančiam restoranui. Na, o išardyto tilto mediena iš kart buvo panaudota taip pat laikinam, tik dabar pėsčiųjų tiltui prie Biržos tilto. Nes tiltų statytojai 1974m gegužę pabaigę Uosto gatvės tiltą, ėmėsi pirmą kartą kapitališkai remontuoti Biržos tiltą. Tuometėje spaudoje vadino Pergalės g, tiltu. 1976m kapitalinis remontas baigtas ir laikinas pėsčiųjų tiltas išmontuotas. p.s. jeigu kūrinio autorius Saulius Pučinskas norėtu papildyti informaciją apie Klaipėdos tiltus, galėčiau pasidalinti fotonuotraukomis ir nuorodomis į to meto kino dokumentiką .