To jest link do grafik użytych w grze. rgsdev.itch.io/free-cc0-modular-animated-vector-characters-2d
@TheJDieJАй бұрын
Dorosły człowiek rozwiązuje zadania dla przedszkolaków
@jacekoboda7123Ай бұрын
Jakiego środowiska używasz?
@naukazgoym658Ай бұрын
W filmie został użyte środowisko IDLE.
@utopia21Ай бұрын
tymczasem stringBuildery w javie i metoda .reverse() 🗿
@Bestagon112Ай бұрын
Polecałbym początkującym jednak zrobić to zadanie "ręcznie", w pętli. Nie ma potrzeby robić tego w jednej linijce, korzystając z lukru składniowego który może nie być dostępny w innym języku. Innymi słowy, zanim zaczniemy korzystać ze sztuczek i jednolinijkowców warto zrozumieć co musielibyśmy zrobić bez nich.
@naukazgoym658Ай бұрын
Oczywiście, zgadzam się z Tobą w 100%. Najważniejsze jest zrozumieć jak to wszystko działa, ale warto też poznać możliwości danego języka i zobaczyć jak można ułatwić sobie pisanie kodu.
@oloix2 ай бұрын
Fajna gierka. Przydałoby się wprowadzić kilka ulepszeń żeby gra była bardziej czytelna. Na przykład żeby ludziki się podnosiło i upuszczało na klocki 😊
@naukazgoym6582 ай бұрын
Dziękuję. Bardzo ciekawy pomysł. Wdrożę to do gry i przedstawię w niedalekiej przyszłości :)
@rafihackero862 ай бұрын
Nom, projekt bardzo fajny, ale nie słychać Cię zbyt wyraźnie. Jakbyś w bagażniku siedział. Jak potrzebujesz pomocy, mrugnij 7 razy ;)
@naukazgoym6582 ай бұрын
Dziękuję. Zmiana mikrofonu i niestety o tym zapomniałem podczas nagrywania. Spokojnie nie jestem w bagażniku, dziękuję za chęć pomocy, ale wszystko w porządku, nie muszę mrugać :)
@Pawlo3702 ай бұрын
ale fajny projekt
@naukazgoym6582 ай бұрын
Dziękuję. Miło to słyszeć.
@Callim_Sikkii2 ай бұрын
Kurde widać postęp, nie ma to tamto. Jakość dźwięku lepsza, przejrzysta prezentacja. Jakby takie rzeczy były na początku studiów na naszym kierunku żeby zainteresować byłoby łatwiej
@naukazgoym6582 ай бұрын
Dziękuję bardzo :) To prawda, dlatego tym tropem się kieruję, aby zainteresować jak największą rzeszę ludzi programowaniem i raspberry pi ;)
@MrBlueSoft3 ай бұрын
Cześć. Fajny projekcik pokazałeś. Zastanów się czy jesteś w stanie jakoś poprawić jakość dźwięku. Albo za cicho albo za głośno, chyba mikrofon kierunkowy nie ogarnia jak ruszasz głową :)
@naukazgoym6583 ай бұрын
Cześć. Dziękuję. Bardzo dziękuję za pomoc. W następnym filmie będzie już słychać różnicę :)
@jasondotjson343 ай бұрын
Dokładnie bardzo fajny film, ale dźwięk do poprawy.
@naukazgoym6583 ай бұрын
Dziękuję. Oczywiście, już pracuje nad tym, aby dźwięk był dobrej jakości. Dziękuję za pomoc :)
@jasondotjson343 ай бұрын
@@naukazgoym658W ogóle bardzo fajny pomysł na zegar binarny można by to było np na jakąś rasberkę wgrać i w pokoju dla ozdoby dać np.
@naukazgoym6582 ай бұрын
@jasondotjson34 wygląda na to jakbyś czytał mi w myślach. Zegar binarny jest już przygotowany na raspberry pi i film ukaże się niebawem :)
@oloix3 ай бұрын
Super jest ten kanał, aż dziwne że ma tak mało subów
@naukazgoym6583 ай бұрын
Dziękuję, bardzo miło mi to słyszeć.
@KalifSSJ3 ай бұрын
zostaje przy drzwiach nr 3
@naukazgoym6583 ай бұрын
Zostajesz przy nich, ponieważ sądzisz, że za tymi drzwiami może być samochód. Prawda ? Masz rację w 1/3 przypadków ;) Prawdopodobieństwo ma to do siebie, że pomaga zwiększać szansę, lecz nie zawsze to co jest bardziej prawdopodobne w danej sytuacji się sprawdzi :)
@KalifSSJ4 ай бұрын
Bardzo Ciekawie się zapowiada, akurat coś na podróż pociągiem
@naukazgoym6584 ай бұрын
Bardzo się cieszę :) Udanej podróży
@TOFIK6664 ай бұрын
taki sam błąd myślenia jak z wyścigiem zająca z żółwiem doganiającego go o pół odległości. Matematyka nie zapamiętuje wyborów losowych muzgu.
@naukazgoym6584 ай бұрын
A mógłbyś opisać ten błąd myślenia tutaj ? A co do zająca i żółwia to problem jest bardziej złożony i działa na kilku płaszczyznach ;)
@TOFIK6664 ай бұрын
@@naukazgoym658 jest tak samo prosty i posiada ten sam problem, zle metody obliczeniowe zastosowane.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Na jakiej zasadzie? Mógłbyś opisać te złe metody obliczeniowe?
@marcin3154 ай бұрын
Ludzie ogarnijcie podstawy rachunku prawdopodobienstwa. Biedny autor klepie w komentarzach co wychodzi, a tu ciagle 'niemozliwe', 'to nie dziala', 'oszukujesz' Gry losowe nie sa dla wszystkich...
@mareksobocinski31044 ай бұрын
Kiedyś przeprowadziłem taki eksperyment na sobie, 10 razy zmieniałem wybór po odsłonięciu pustych drzwi i 10razy nie zmieniałem wyboru, efekt w obu przypadkach był identyczny. Ta teoria jest dobra dla ludzi którzy lubią rozwiązywać teoretyczne możliwości, które przedstawione w matematycznych wykresach się sprawdzają, ale w realnym życiu nie działają.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Powiem Ci, że widocznie jesteś mega szczęściarzem. Oczywiście, że to co napisałeś jest możliwe. Wynika to z prawdopodobieństwa. Dlaczego powiedziałem, że szczęściarzem? Ponieważ, jeżeli podasz ile razy wyszedł Ci poprawny wynik, można przeliczyć to z prawdopodobieństwa, które będzie bardzo mało możliwe, ale wszystko jest możliwe. Z mojego eksperymentu przeprowadzonego na 10 000 próbach dwukrotnie. (W filmie o 2:50 jest to przedstawione). Potwierdza się to o czym wspominałem. Ma to przełożenie na realne życie. Natomiast trzeba się przygotować, że coś co jest prawie pewne, może nie wyjść. Podam przykład. Jeżeli patrzymy na leki i jest napisane na ulotce, że 1 na 1 000 osób ma problemy z żołądkiem, to oznacza, że mamy prawdopodobieństwo 0.1% czyli bardzo małe, że będziemy mieli problemy z żołądkiem, ale czy jest to nierealne ?
@mareksobocinski31044 ай бұрын
@@naukazgoym658 Nie jestem specjalistą w dziedzinie prawdopodobieństwa i tego typu statystyk. Ale odniosę się do przykładu z lekiem który może spowodować problemy raz na tysiąc. Załóżmy, że jest grupa testowa składająca się z tysiąca osób i każdy otrzymuje ten właśnie lek i gdy próbę przejdzie już 999 osób i u żadnej nie wystąpią dolegliwości, to przecież nie oznacza, ze następny z grupy testowej (tysięczny pacjent) odczuje skutki uboczne.
@naukazgoym6584 ай бұрын
To prawda, ale to jest prawdopodobieństwo. To pomaga nam podejmować decyzję. Jeżeli wiemy, że grupa badawcza jest adekwatnie 1/1000 to wtedy mamy pewność, że ostatnia osoba będzie miała dolegliwości. Jeżeli takiej wiedzy nie mamy, to każda osoba z osobna mogła mieć skutki uboczne z prawdopodobieństwem 0.1%. Ponadto może być druga grupa badawcza w której będą miały dwie osoby efekty uboczne na tysiąc osób. To jest informacja dla nas czy coś występuje bardzo często czy jest to mało prawdopodobne.
@mareksobocinski31044 ай бұрын
@@naukazgoym658 lubię dyskutować ale na tematy na których się znam, a ten zdecydowanie do nich nie należy. To co, podpowiadał mi chłopski rozum napisałem dlatego podziękuję za rozmowę. Było sympatycznie. Pozdrawiam
@naukazgoym6584 ай бұрын
Bardzo się cieszę, że przedstawiłeś swój punkt widzenia. Dziękuję bardzo za rozmowę. Mam nadzieję, że tematyka Cię zainteresowała. Dodatkowo dziękuję za podrzucenie pomysłu o kolejnej zagadce z prawdopodobieństwem, która na pierwszy rzut oka, nie będzie wydawała się tak oczywista. Do usłyszenia. Pozdrawiam :)
@Pedro_slaw4 ай бұрын
Jeżeli mozemy zmienic zdanie po odsłonie jednych drzwi to filmik opowiada o 2 różnych sytuacjach. W pierwszej czesci wybieramy 1/3 w drugiej 1/2. Pierwsza nie ma nic wspólnego z drugą, błąd zalozenia. W pierwszej mamy 33% szansy w drugiej 50% szans.
@kamil8787tube4 ай бұрын
Spójrz na to tak: graczy jest dwóch - ty i twój przyjaciel. Ty pierwszy wybierasz dowolną bramkę a przyjaciel dostaje dla siebie pozostałe dwie. Gra jest też uproszczona: nie można zmieniać bramek oraz odsłaniamy wszystkie bramki na raz. Oczywiste jest że ty wygrasz w 1/3 przypadków a przyjaciel w 2/3. Ale żeby dodać pikanterii zamiast odsłonić wszystkie bramki na raz prowadzący odsłania widzom najpierw jedną bramkę przyjaciela w której wie że nie ma nagrody, a potem dopiero pozostałe. Czy kolejność odsłaniania coś zmieniła? Nie, bo przyjaciel od początku miał 2 bramki w swoim posiadani i nawet jak odsłoni sie mu jedną pustą to i tak dalej ma swoje 2/3 szans na wygraną z początku rozgrywki. Teraz wracajac do orginalnych zasad widzisz, że zmieniając bramkę to tak jakby od początku posiadać 2 pozostałe bramki.
@naukazgoym6584 ай бұрын
@Pedro_slaw Dokładnie. @kamil8787tube bardzo ładnie zobrazował to na przykładzie. 50% nie mamy dla drugich drzwi, ponieważ prawdopodobieństwo zdarzenia + prawdopodobieństwo zdarzenia przeciwnego, przy dwóch możliwościach musi równać się 1. Dlatego jeżeli w pierwszym wyborze mamy 33%, a w drugim 1-0.33 = 0.67 co zwiększa nam prawdopodobieństwo wygranej.
@michachmielewski34644 ай бұрын
jakie 66% w trakcie drugiego wyboru mamy po 50% i tyle i aż tyle - i tak się opłaca zmienić. Nie można matematycznie łączyć dwóch wyborów: na początku mamy 1/3 szans a w trakcie drugiego zapominamy pierwszy i mamy 50% więc lepiej jest zmienić .. ale nie aż tak jak to przedstawiłeś
@naukazgoym6584 ай бұрын
Jeżeli jest 50% na 50% tak jak twierdzisz to się nie opłaca. Czy jeżeli wypadła by reszka, a ja bym się ciebie zapytał czy w następnym rzucie zmienisz na orła to w żadnym wypadku sobie nie polepszysz, ponieważ prawdopodobieństwo tego, że wypadnie orzeł dalej jest 50%. Właśnie o to chodzi w tym, że nie zapominamy swojej pierwszej decyzji. Jeżeli w trakcie rozgrywki przy otwartych jednych drzwiach i bez znajomości pierwotnej decyzji wchodzi osoba to ona ma wybór 50% na 50% z tym się zgodzę, natomiast Ty jako grający znający swój pierwotny wybór jesteś w uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ wiesz jakie miałeś prawdopodobieństwo nietrafienia i otwarcie bramy z kozą nie wpływa na zwiększenia się Twojego prawdopodobieństwa bez zmiany, aż do 50%, lecz pozostaje 33%.
@TOFIK6664 ай бұрын
@@naukazgoym658 własnie udowodniłeś, że się mylisz..genialne.
4 ай бұрын
nie rozumiem, skoro prowadzacy ukazal zawartosc jednych drzwi w ktorych jest koza, zostają tylko dwa wybory w ktorych jest druga koza albo auto, skąd zatem inne prawdopodobienstwo niz 50% skoro mozemy wybrac drzwi nr 3 albo zostac przy drzwiach nr 1 ?
@kamil8787tube4 ай бұрын
Spójrz na to tak: graczy jest dwóch - ty i twój przyjaciel. Ty pierwszy wybierasz dowolną bramkę a przyjaciel dostaje dla siebie pozostałe dwie. Gra jest też uproszczona: nie można zmieniać bramek oraz odsłaniamy wszystkie bramki na raz. Oczywiste jest że ty wygrasz w 1/3 przypadków a przyjaciel w 2/3. Ale żeby dodać pikanterii zamiast odsłonić wszystkie bramki na raz prowadzący odsłania widzom najpierw jedną bramkę przyjaciela w której wie że nie ma nagrody, a potem dopiero pozostałe. Czy kolejność odsłaniania coś zmieniła? Nie, bo przyjaciel od początku miał 2 bramki w swoim posiadani i nawet jak odsłoni sie mu jedną pustą to i tak dalej ma swoje 2/3 szans na wygraną z początku rozgrywki. Teraz wracajac do orginalnych zasad widzisz, że zmieniając bramkę to tak jakby od początku posiadać 2 pozostałe bramki.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Ponieważ prawdopodobieństwo pierwszego wyboru wynosiło 33%, a nietrafienia wynosiło 67%. Przy otwarciu drugich drzwi gdzie jest koza nie zapominamy o naszym pierwszym prawdopodobieństwie, ponieważ pierwsza decyzja nadal była podjęta kiedy mieliśmy 3 drzwi i wybór auta wynosił 33%. A, że suma prawdopodobieństw P(A) + P(A') = 1, to wiemy, że P(A) = 0.33 Z tego wynika, że P(A') = 0.67
@bitcoin63584 ай бұрын
błędne założenie. wystarczy wprowadzić 10 bramek na początku i wyjdzie Ci 90% szansy na końcu? nie zmienienie bramki też jest wyborem i za drugim razem jest 50% szansy ale tylko w przypadku gdy trafisz za pierwszym :)
@naukazgoym6584 ай бұрын
Podałeś bardzo dobry przykład z 10 bramkami. Prawdopodobieństwo, że trafisz samochód wynosi 10%, natomiast prawdopodobieństwo, że nie trafisz 90%. Otwiera się 8 bramek za którymi jest koza, ale nie możesz zapomnieć o swojej początkowej decyzji, w której miałeś tylko 10% szansy. Dlatego przy 10 bramkach przy zmianie wychodzi 90% szans na trafienie :)
@lukecool61734 ай бұрын
matematyka teoretyczna nie majaca przelozenia na rzeczywistosc ;]
@naukazgoym6584 ай бұрын
Dlaczego uważasz, że matematyka teoretyczna nie ma przełożenia na rzeczywistość ?
@Pedro_slaw4 ай бұрын
Kolego, teoria zawsze musi zgadzac sie z rzeczywistoscią. Teoria zawsze wyprzedzała wiedze praktyczną. Fizyka relatywistyczna była odkryta na papierze, tak samo jak istnienie czarnych dziur.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Teoria sprawdza się z rzeczywistością, tylko to co ona pokazuje jest bardzo ciężkie do zaakceptowania, ponieważ podjęcie decyzji wygląda zbyt pięknie, aby to zrobić.
@lukecool61734 ай бұрын
@@naukazgoym658 zle to ujałem, powinienem napisac to w cudzyslowiu. bardziej mialem na mysli fakt ze statystyczne wyliczenia sa obarczone duzym marginesem bledu. podejrzewam, ze w tym przypadku, mimo ze matematycznie logiczne to w rzeczywistosci nie miałoby to znaczacego wplywu na wynik
@naukazgoym6584 ай бұрын
@lukecool6173 w tym filmie od 2:50 pokazuje na przykładzie 10000 prób jak się to rozkłada i widać, że ilość wygranych przy zmianie się podwoiła. Ogólnie rzecz biorąc przy jednej grze, możemy mieć szczęście trafiając od razu i wtedy moglibyśmy być wściekli na matematykę, że pomimo zwiększenia prawdopodobieństwa przegraliśmy. Prawdopodobieństwo ma to do siebie, że nawet przy 0,0001% możemy trafić, ale będzie to cud. Dlatego w matematyce dążymy do zwiększenia prawdopodobieństwa, a mówiąc inaczej uczymy się pomagać szczęściu :)
@gopixus4 ай бұрын
Zostaje przy 1, po co mam zmieniać skoro na start miałem 33% szans, a teraz mam 50%, co za różnica.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Początkowo masz 33% szans to prawda, ale prawdopodobieństwo popełnienia błędu wynosi 67%. Dlatego otworzenie drzwi nie sprowadza do 50% tylko pamiętając swój pierwszy wybór, te drzwi, które nie zostały otworzone przejmują 67%, dlatego nie masz teraz 50%, a dalej masz tylko 33%
@atamazykrawczynski4 ай бұрын
@@naukazgoym658 Zgadzam się z @gopixus. Wybrałem pierwsze drzwi i pozostaje przy pierwszych, bo zmiana nic nie daje, mam w tym momencie 50% szansy.
@jarzynwaleczny45424 ай бұрын
Wbiłem tu pierwszy raz, algorytm zaproponował, zostanę na dłużej zostawiam suba.
@naukazgoym6584 ай бұрын
Dziękuję bardzo. Cieszę się, że kanał się spodobał :)
@KalifSSJ4 ай бұрын
Widzę ostatnio wieksza aktywności filmów na kanale. Świetnie w weekend nadrobie
@naukazgoym6584 ай бұрын
To prawda. Aktywność się zwiększyła. Bardzo się cieszę :) przed weekendem jeszcze coś wpadnie :)
@Yeawin925 ай бұрын
Super poradnik!
@naukazgoym6584 ай бұрын
Dziękuję :)
@KalifSSJ5 ай бұрын
Ja używam polecenia sorted(os.listdir(........)) pomaga mi to w sortowaniu plików gdyż używam Linuxa
@naukazgoym6585 ай бұрын
Tylko jest jedno pytanie. Jak posortuje pliki? Najlepiej jest sprawdzić np. lista = ["pies1.png", "pies2.png", "pies3.png", "pies11.png"] print(sorted(lista)) >> ["pies1.png", "pies11.png", "pies2.png", "pies3.png"] Dlatego dodałem 0 w nazwie i użyłem os.rename, aby nie było tego skoku, tylko wszystko wykonywało się numerycznie.
@KalifSSJ5 ай бұрын
jak narazie to komentarz dla zasiegu a jutro obejrze całosc
@KalifSSJ5 ай бұрын
E Panie urodziny 2 osób k klasie to jest nic, Ja z Ziomkiem w dodatku mieliśmy tego samego dnia tez imieniny
@naukazgoym6585 ай бұрын
Prawdopodobieństwo wystąpienia takiego przypadku jest bardzo małe, ale to jest tak samo jak w dużego lotka. Prawie nierealne, a jednak ktoś trafia :)
@pawl0n1366 ай бұрын
40:16 - 3 nawias był [3; 4 2/3) dlatego całość będzie (-3 2/3 ; 4 2/3)
@naukazgoym6586 ай бұрын
Dziękuję. Tak, masz rację. Kiepsko napisałem ostatni nawias nagle z 4 2/3, przeszło na 2 2/3. Mam nadzieję, że materiał był przydatny :)
@maxiur6 ай бұрын
Fajny materiał. Pozdro
@naukazgoym6586 ай бұрын
Dziękuję. Mam nadzieję, że się przydał :) Pozdrawiam
@matematycznykoks6 ай бұрын
Hej kolego, w 1 zadanku chyba popelniles blad gdyż we wzorze na sinusa mamy 2R a ty dales jako samo R. Pozdrawiam serdecznie
@maxiur6 ай бұрын
Sure thing. Najgorzej roznieść całe zadanie i zrobić taki błąd na końcu :/
@naukazgoym6586 ай бұрын
Witam, bardzo dziękuję, że o tym napisałeś. To prawda, 17\sqrt(2) miał być pomnożony. A wynik powinien być 8/17. Pozdrawiam serdecznie.
@nieogarniam82466 ай бұрын
skąd obliczyłeś to R w pierwszym zadaniu?
@matematycznykoks6 ай бұрын
W tablicach jest wzór ogolny na okrąg i nizej masz wzor na r
@naukazgoym6586 ай бұрын
Ze wzoru c = a^2 + b^2 - r^2 , a zmienne są ze wzoru na okręg x^2 + y^2 - 2ax - 2by + c = 0 Te wzory są dostępne w tablicach matematycznych.
@KalifSSJ6 ай бұрын
Całkiem nieźle, jerzeli dobrze rozumiem to w ten sposób można również stworzyć czat do gry ?
@naukazgoym6586 ай бұрын
Dokładnie. W ten sposób można stworzyć czat w grze. Natomiast na kanale pojawi się film obrazujący jak stworzyć rozgrywki, które są niezależne, co będzie można oczywiście wykorzystać w czacie (grupując na czat ogólny i prywatny).
@KalifSSJ6 ай бұрын
A planujesz jakiegoś bardziej rozbudowanego rpg z npc bądź jakąś ciekawa platformówkę typu mario?
@naukazgoym6586 ай бұрын
Tak, na kanale pojawi się strzelanka z npc, rpg oraz gra platformowa, która jest aktualnie w przygotowaniu.
@KalifSSJ6 ай бұрын
@@naukazgoym658 Świetnie, niby jest pełno takich toturiali ale jednak Polskie znaczy lepsze 😊 Po za tym w języku polskim łatwiej mi będzie zarazić tą zajawką siostrzeńca.
@KalifSSJ6 ай бұрын
Siemka dopiero włączyłem twój filmik ale już widzę ze jest ok tym bardziej ze używasz opcji fullscreen jako jeden z niewielu
@naukazgoym6586 ай бұрын
To bardzo miłe. Zapraszam również na inne filmy dotyczące tworzenia gier w pythonie :)
@kaskay_voyager7 ай бұрын
Właśnie miałem w planie na wakacje stworzyć remake strego Mega Blast w pygame :)
@naukazgoym6587 ай бұрын
Wspaniały pomysł. Trzymam kciuki za napisanie Mega Blasta. Mam nadzieję, że filmy będą pomocne ;)
@amep_pl8 ай бұрын
hej:) skąd można pobrać plik źródłowy ?:)
@naukazgoym6588 ай бұрын
Witam, kod nie został nigdzie udostępniony, ale za kilka dni pojawi się film z pokazaniem całego kodu wraz z przykładowymi zastosowaniami i zaprogramowaniem tego obwodu.
@neet54399 ай бұрын
programujesz zawodowo, czy for fun?
@naukazgoym6589 ай бұрын
Zawodowo
@Wuju.54189 ай бұрын
Dzięki dobrze wyjaśnione
@naukazgoym6589 ай бұрын
Dziękuję :)
@fresh022ggez59 ай бұрын
Myślałem, że ten film ma 14 lat XD
@naukazgoym6586 ай бұрын
Film nie ma 14 lat, ale miło, że pomimo tego zobaczyłeś film. W filmie stawiane jest pytanie co zrobić kiedy nie będzie internetu? Czy to oznacza, że zostaniemy zmuszeni do grania w single playery?
@adam-vip10 ай бұрын
Można by powiększyć czcionkę bo strasznie słabo widać pozdrawiam
@naukazgoym65810 ай бұрын
Dziękuję. Wezmę tą sugestię pod uwagę w najbliższych filmach. Pozdrawiam
@SMat-qd7lb10 ай бұрын
Zajmij sie jakimis projektami z deep learning
@naukazgoym65810 ай бұрын
Będą pojawiać się projekt z deep learningiem, dziękuję za podpowiedź :)
@TheSensejszyn11 ай бұрын
Prawie nie słychać Pana przez co źle się tego słucha, ale jak pan to mówi to sobie powtarza i zostanie panu w głowie.
@JuzekSS11 ай бұрын
imo słychać w miarę wyraźnie
@naukazgoym65811 ай бұрын
Bardzo dziękuję za opinię.
@wojciecholes420911 ай бұрын
A ten Pycharm nie jest płatny po 30 dniach?
@naukazgoym65811 ай бұрын
Wersja premium jest płatna po 30 dniach, natomiast pakiet community jest darmowy. Aby kontynuować pakiet premium trzeba wykupić kod, dlatego koszty nie naliczają się same po 30 dniach.
@pero9313 Жыл бұрын
Takie podstawy suche juz mniej wiecej mam trochę przerobione, ale u ciebie będę również regularnie oglądał bo warto. Z tego co widzę duzo masz filmików gdzie tworzysz jakies gry itd w pythonie, ale właśnie fajnie np jakbyś jako takie podsumowanie pokazał albo powiedział na końcu filmiku w jakiej sytuacji lub do jakiej aplikacji/programu można użyć tą wiedzę z filmiku. Albo też np po paru takich suchych lekcjach zaprogramował coś z użyciem tego co było do tej pory pokazane. Jestem na początku drogi i myślę, że mi jak i innym by moglo takie cos pomoc w zrozumieniu tego języka :D
@naukazgoym658 Жыл бұрын
Dziękuję, to miłe. Dziękuję za sugestie. Mogę Cię zapewnić, że pierwsze użycia zaczną się pojawiać już w najbliższych filmach. Podczas całego kursu będzie do wykonania kilka projektów oraz stworzymy kilka gier. :)
@1renatab1 Жыл бұрын
Materiał do poprawki. Na początku mówisz o m. zerowym funkcji kwadratowej, a potem liczysz funkcji liniowej. Monotoniczność nie gra roli w obliczaniu miejsca zerowego, a tylko może zmylić ucznia, bo odbiegasz od głównego tematu. W tym klipie potrzebna jest dokładna definicja m.zerowego - nawet zapisanie jej w ramce - oraz korekta napisów, które się ukazują w pasku na ekranie, bo są z błędami. Powodzenia.
@naukazgoym658 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za uwagi, które Pani przedstawiła. Przyjrzę się temu dokładniej.
@1renatab1 Жыл бұрын
@@naukazgoym658 Dziękuję za taką dobrą reakcję :)
@Piotrklim87 Жыл бұрын
Polecam !! Chociaż podstawy mam przerobione, będę oglądał kolejne odcinki. subskrybuję 😊
@naukazgoym658 Жыл бұрын
Dziękuję, to bardzo miłe :)
@DiQblo7 Жыл бұрын
Bardzo fajny materiał. Nie poprzestawaj na tworzeniu materiałów.
@naukazgoym658 Жыл бұрын
Dziękuję :)
@nycezz6152 Жыл бұрын
a jak zrobic zeby dzialo sie to w petli?
@naukazgoym658 Жыл бұрын
Obliczanie w pętli odbywa się za pomocą pętli for długość ciągu znaków mówi nam ile razy będzie musiała wykonać się pętla. Dzieje się tak dlatego, że potrzebujemy indeksy oraz potęgi. W pętli, która pokazana jest w filmie używam podnoszenia od tyłu. Czyli ostatnia liczba podniesiona jest do potęgi 0, a indeks ostatniego wyrazu w napisie to [-1], kolejna wartość od tyłu podniesiona jest do potęgi 1, a indeks w wyrazie to [-2].