I świat niczego nie zmienil, nie nauczył się. Ludzie wciąż są rządni krwi. Dziś to dzieje sie w Ukrainie. Wielu jest nienawistnych lub obojętnych. Być moze wróci bestialstwo od ruskich do nas lada moment. A może między sobą zaczniemy... kto to wie, dokąd nas ta nienawiść doprowadzi, kto wie... ?
@Bella-i-my4 сағат бұрын
Ruskie gwałcili bez względu na narodowość i wiek. Było im wszystko jedno: starą, młoda, dziecko, Niemka czy Polka. Wiele Polek zostało zgwalconych, gdy dranie wracali spod Berlina. I jeśli tu ktokolwiek pisze, że to OK, to wybaczcie - ja pochwalających takie zachowania traktuję na równi z bandytami.
@tomasztomaszewski24004 сағат бұрын
Kapitalny odcinek 🤩👌
@SylwiaGrelewska5 сағат бұрын
Jesteście wspaniali ❤
@dagmarajuszczak89215 сағат бұрын
Bardzo interesujące ciekawe czy uda się kiedyś coś o Międzyborzu dowiedzieć ☺️
@wojciechsobolewski19935 сағат бұрын
Kazdy hapman mógł zamordowac 50 ludzi i nie musiał o tym raportować
@grohu5 сағат бұрын
Ewidentnie było widać zacofanie ludności polskiej ze wschodu, widać to do dziś, wystarczy pojechać na dolnośląskie, niektóre zamieszkane domy ostatni raz widzialy remont za Niemca.
@grohu6 сағат бұрын
Znam historie, gdzie na ziemiach odzyskanych, polacy kradli plyty nagrobkowe i wysadzali nimi podwórka (aktualny "kościelny"), a cmentarz zaorali, kościół rozkradli, lawki spalili (dziś się ostała tylko wieża), palacvrozkradali, palili parkietem, kradli grzejniki.Np w Mrowinach, gmina Żarów.
@Celina3536 сағат бұрын
❤
@michamarkocki7006 сағат бұрын
Chwała Wielkiej Polsce Opartej na Bogu.
@LukasLukasPawello6 сағат бұрын
Przerażające, jak można tak zbezcześcić szczątki zmarłych. Zdewastować kościół... Brak słów. Piękny film, zachwycająca historia, której dziś można "dotknąć".
@LukasLukasPawello6 сағат бұрын
Panie Łukaszu jak zawsze film zapierający dech w piersiach. Posiada Pan moc wskrzeszania wspomnień z lat minionych. Temat pałacu w Goszczu skłania mnie do podzielenia się wrażeniami, oraz sięgnięcia do albumu "Cicha Apokalipsa"Hannibala Smoke'a, w którym autor zamieszcza obszerny materiał zdjęć i historię pałacu rodu von Reichenbach. Pałac w całej swej bogatej historii poddawany był płomieniom ognia przynajmniej trzy razy, niestety ostatni pożar dokonał jego zniszczenia. Pozdrawiam serdecznie.
@annazywicka85167 сағат бұрын
Jeden z najlepszych odcinków ❤
@michamarkocki7007 сағат бұрын
Mój Dziadek był robotnikiem przymusowym Dzięki Bogu pracował u normalnych ludzi...
@wradzyminie51037 сағат бұрын
Motywy zachowania Niemców, są potwierdzeniem, że jedyne co nimi kierowało, to chciwość, wizja czerpania korzyści i czerpania z luksusu nieróbstwa oraz władzy. Ich patriotyzm kończył się, gdy zaczynali czuć żar pochodni pod własnymi tyłkami. Zazwyczaj zawsze tak jest, że najbrutalniejszy i nikczemny nabiera cech ludzkich, gdy jego na męki i śmierć prowadzą. W opisanych przemianach Niemców widać ich wrodzoną moralność. Niemiec ma zło w genach. Dowodem są miliony Niemców, których widzimy wiwatujących na cześć Hitlera na filmach propagandowych III Rzeszy.
@wradzyminie51037 сағат бұрын
Niepotrzebnie niejako tłumaczył Pan przetrzymywanie trupów, by zdobyć kawałek chleba więcej. To było najlepsze, co ci nieszczęśnicy mogli zrobić, by się ratować. Herman-Grudziński w swojej opowieści pt. "Inny świat" opisywał różne zdziczenia ludzkie, które przestawały być zdziczeniem w obliczu warunków, w jakich się znaleźli ci ludzie. Oczywiście daleki on był od usprawiedliwienia urków i innych bandziorów obozowych.
@lukaszkazekhistorystory7 сағат бұрын
Potrzebneie gdyż nie wszyscy widzowie są w stanie zrozumieć beż wyjaśnienia co się tam wtedy działo. Proszę pamiętać, że History Story to tez kanal edukacyjny a oglądają nas na całym świecie, nie wszyscy czytali Grudzińskiego czy Mostowicza.. Pozdrawiam serdecznie
@ApoloniaDerlikiewicz7 сағат бұрын
Dziękuję za cenne informacje. Tej historii nie znałam.❤
@BeataWolk-yw5xo9 сағат бұрын
Bardzo dziękuję. Wspaniały ODCINEK ! Część mojej rodziny jest związana z tymi terenami Dolnego Śląska .Kiedyś spróbuję spisać to co pamiętam. . Dziadek był więźniem obozu Gross Rossen i Mathausen / Gussen .Na Dolny Śląsk przez pierwsze lata po wojnie przyjeżdżał na rehabilitację zdrowotną . Niestety większość pokolenia przedwojennego odeszła w zaświaty. Wspomnienia z dzieciństwa wracają , ale to już inne pokolenie. CAŁEMU ZESPOŁOWI HISTORII życzę wszystkiego najlepszego , aby dalej służyli swej passji odkrywania prawdziwej historii oczami jej świadków .Robicie to z wielkim sercem a my to doceniamy. Dzięki. ❤❤❤👏 🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲🌲Dosiego Roku 2025!!!🎉
@jozefnowak9639 сағат бұрын
Dzis niemieckie czolgi znowu jadą na rosjan
@neo-h5l9 сағат бұрын
Krysztal robil swoje
@paula0110 сағат бұрын
Podejrzewam że ten materiał to łupek ogniotrwały
@annabogucka515010 сағат бұрын
Ci ludzie bez honoru , bez lojalnosci od lat w polskich władzach!!! Jesli dalej bedziemy na nich głosować , dalej bedzie królowało oszustwo, klamstwo i złodziejska mafia!
@stefannowak979010 сағат бұрын
Łukaszu, wielki szacunek dla całej ekipy. Dziękuję za kolejny materiał. Pozdrawiam, Sylwester
@wojwol602010 сағат бұрын
Super sprawa. Wiele wakacji spędzałem w okolicy Goszcza i jeździłem trasą Miedzybórz - Twardogóra mijając pałac. Coś wiedzieli rodzice, coś dziadkowie... Osobiście udało mi się ustalić informację na temat rodziny Puttkamerów w niedalekim Kamieniu. Niestety z ich posiadłości pozostał jedynie słupek bramy wjazdowej :(
@tomekmoj5 сағат бұрын
To jest slupek do wjazdu dla sluzby
@wojwol60205 сағат бұрын
@tomekmoj tak. Po lewej stronie od wjazdu były stajnie w których jeszcze w latach 80 mieszkali ludzie.
@annaj.424910 сағат бұрын
opowiesz o Bochenskim gettie?
@lukaszkazekhistorystory7 сағат бұрын
Czekamy zatem na wsparcie w realizacji odcinka samorządu Bochni i działamy Pozdrawiam serdecznie