A prolikat etetik ezzel, az "elit" mindmáig szociáldarwinista.
@mccicicily Жыл бұрын
the poland guy is so cuteee... nvm
@sebawayhtalk2 жыл бұрын
amazing 🥰🥰
@peterpeter58572 жыл бұрын
Mi történt vele?
@juditszabo95252 жыл бұрын
🕯️🕯️🕯️🕯️🕯️
@Homeszentendre2 жыл бұрын
🏴
@csikar532 жыл бұрын
Blabla
@peternadasdi47642 жыл бұрын
Köszönöm
@gulshanrehmanchaudhry69543 жыл бұрын
Is it easy to get admission in ELTE?
@PeterRevesz3 жыл бұрын
"Nem lehet jó egyetemi tanár, aki nem kutat." Egyetértek. Ez a saját tapasztalatom is.
@ahungarianman3 жыл бұрын
gallilei féle gondolatkisérlet hibás. meg lehet állapítani azt egy hajó zárt belsejéből hogy az mozog vagy egy helyben áll. 2021 11 15 én kiírom ide és még néhány hasonló témát tárgyaló videó alá a megoldást.
@erikzdrumpi3 жыл бұрын
Abban az időben, amikor a Lovász úr graduált a Fazekasból, és átment az ELTE-re, még heti 10-12 órát kaptak a gyerekek matematikából, nem úgy mint most, amikor még a spec.mat is csak maximum 8 órát tud felajánlani, azt is csak budapesten, és egy-két nagyvárosban. Ez azt jelenti, hogy sokkal-sokkal többet kell beletenni, hogy valaki olyan jó legyen mint pl. Lovász.
@Geminialis21 күн бұрын
Ahhoz, hogy valaki olyan legyen, mint Lovász született tehetség szükséges....
@yanofnasr53353 жыл бұрын
Good Old Days )
@navrasicsi3 жыл бұрын
Ez ma újra aktuális. :) Hurrá! :)
@sweetwomanfaith4 жыл бұрын
2021 ! HERE I COME BUDAPEST
@indylabpramestiputri92704 жыл бұрын
so inspiring
@lyk1114 жыл бұрын
legjobb
@lenyfk61974 жыл бұрын
k
@stradadeformata4 жыл бұрын
The neighborhood from the sky: kzbin.info/www/bejne/in26qnqEisanp8U
@ki-van-ott39585 жыл бұрын
Történeti antropológia a régészettel használja, mert volt (van) ilyenkor értelme. (gondolom én is) pl.: rassz, alrassz .... viszont a pol-korrekt teljesen értelmetlen, gender72 beszéd. "06:16" ..hm.. tévedés, a saját csoportunkat pedig egyszerűen a SAJÁTUNKNAK gondoljuk és persze látjuk is. Megteszünk érte olyat is, amit a kívül lévőkért nemigen (pl.: Dugovics Titusz irodalmi alakja).
@felemelkedes5 жыл бұрын
Különbséget kell tenni a hipotézis és az elmélet között. A hipotézis, egy magyarázat-kísérlet egy adott jelenségre, amely nem bizonyított, kizárólag gondolati síkon megfogalmazott, de semmilyen teszten/demonstráción nem esett át, ergó semmilyen szinten nem tekinthető bizonyítottnak. Más szóval, a hipotézis egy prediktív kijelentés, amely megfigyelt jelenség, vagy jelenségek halmazára alapuló következtetést jelent. Ennek graduációs pontja az elmélet, amikor letesztelik a hipotézist és az megerősítést nyer a teszt során. Maga az elmélet, az ismételt tesztek és demonstrációk során kikövetkeztetett, demonstrálható és ellensúlyozható magyarázat a megfigyelt letesztelt és ellen-tesztelt jelenségre, AZONBAN MÉG CÁFOLHATÓ. A Tény pedig maga a történés. Pl: leesik a labda a kezedből a földre. Ez tény. Az elmélet az a magyarázat arra, miért esik le, amely több teszten keresztül bebizonyítható, de megvan a cáfolhatóság lehetősége. Törvény erőre akkor emelkedik a tény, amikor a természet általánosan tapasztalható és jelenlévő jelenségét általánosan tekintjük (pl. gravitáció) és NEM CÁFOLHATÓ. Tehát a négy kifejezés hitelesség szempontjából növekvő sorrendben: Hipotézis - Elmélet - Tény - Törvény. Hipotézis (azért esik le a labda, mert a láthatatlan spagettiszörny lenyomja) - Elmélet (leteszteltük többször, nincs láthatatlan spagettiszörny, viszont van egy mérhető erő, ami a Föld középpontja felé vonzza a labdát és több tesztelés után is ez bizonyított, de elképzelhető más magyarázat) - Tény (leesik a labda) - Törvény (Gravitáció, azaz a tömegek közötti MINDIG jelenlévő (tehát meg nem cáfolható) vonzás. Azaz röviden: A Hipotézis egy jelenségről alkotott feltételezés ami semmilyen módon nincs bizonyítva. Az Elmélet, az adott jelenségre vonatkozólag elvégzett és BIZONYÍTOTT eredmények alapján megfogalmazott nézet, ami még így is CÁFOLHATÓ. A Tény maga a jelenség. A Törvény pedig egy természetes jelenség maga, amely FOLYTON jelen van és NEM cáfolható. Nagyjából így jellemezhető a különbség a négy kifejezés között.
@waleedrao98515 жыл бұрын
Amazing
@FIDEEEEEEESZ6 жыл бұрын
te jóisten kik ezek az ujkommunista elavult balfasz rémálmok ???
@ervinfilemon28586 жыл бұрын
Az Einstein bálványimádat fenntartása és "újrafényezése " kapcsán a " tudósok időnként körbeállnak , letolják a gatyát és kinyalják egymás és a nagy előd fenekét ! ! ! Mindezen túl azonban mintha már nem is volna érdekes , hogy a " publikum " akár egy hangyányit okul - e és okosabb lesz -e az ünnepség által ! sőt netalán szórakozik -e , vagy csak elszenvedi a jó 100 évvel korábbi megmagyarázatlan fixiókat ! ! ! mert bizony volna itt bőven mit megbeszélni és elemezgetni e a tisztelt tudós társadalomnak A RELATIVITÁS ELMÉLET KAPCSÁN , - de csak sunyítanak ,még mindig ...M,eddig vajon ? ? ?
@kreznreich7 жыл бұрын
1:48 Bubla Áron?
@freekazakhstan62248 жыл бұрын
Creatively :D
@ervinfilemon28588 жыл бұрын
Ahogyan szokás mondani .---ebből aztán nem lesz " pletyka "--annyira soványra sikerült a tárgyi mondanivaló ! ! !
@TheReka628 жыл бұрын
Hali, Barnabás, én voltam ma a bringán! Mi van veled?Mesélj.....
@STEFAN94849 жыл бұрын
Wish someone could teach me the language
@ELTEfilm9 жыл бұрын
Ügyvéd, sportszervező, újságíró, társadalomtudós, kriminológus, biológus, fizikus, programozó, szabadbölcsész? Mi szeretnél lenni? Az ország legkülönbözőbb gimnáziumaiból jöttetek az ELTEfesztre, hogy körülnézzetek, kinek melyik szak való. A nyolc kar mintaórái és a központi előadások mellett nyelvtanulási lehetőségekről és külföldi ösztöndíjakról is lehetett tájékozódni, két pingpongmeccs között, a Trefort-kertben megrendezett, 2015-ös ELTEfeszten.
@orsikakiss46729 жыл бұрын
Drága Hubánk ! erinte id 2000 tanványod örömmel néz most. Jó lenne ismerni Őket! Ki hozna létre egy csopotot" Bálványos Huba tanítványa voltam" ?
@miklos5210 жыл бұрын
En nagyon buszke vagyok arra hogy ismerhetem es hogy sokat voltam mellette az Elte-en mint gepkocsivezeto. En voltam a kedvenc soforje es ez nekem nagy megtiszteltetes volt. A mai napig jo kapcsolatban vagyok a professzor urral. Az eletem legnagyobb elmenye hogy szeret engem. Tovabbi jo egeszseget kivanok, professzor ur !
@hiki740310 жыл бұрын
MI VAN? a hittudományi főiskolán meg a pázmányokon információs technológiát meg jogot nyomnak, a műegyetemnek nevezett intézményt meg átvette az agitpropszemléletű "... és közgazdaságtudományi egyetem" nevű bűnszervezet ... a kandó is csak addig működött, amíg el nem mondhatták magukról, amit csak úgy gyurcsány után szabadon: "elQ.-tuk!" ... az elte simán szétesett, úgy magától!... középszintű szakmai képzés már rég nincs ebben az országban, a gimnáziumokban már nem kell fizikát, biológiát, kémiát meg földrajzot tanulni .... anatómia, botanika, satöbbi soha nem is volt! ....MIRŐL BESZÉLNEK EZEK A KÚTFŐK?
@ELTEfilm11 жыл бұрын
Természetesen megegyeztünk vele.
@pkabai11 жыл бұрын
Ez tök jó. Persze én is az ELTE-re jártam. Kérdés, Tudta-e LL, hogy reklámra használják, amit mond. Gondolom, tudta, és ha így van, akkor szerintem rendben van. Sőt, kifejezetten jó, hogy kell a reklám - persze ha van LL-tól aláírt beleegyezés.
@zsoltgabor98211 жыл бұрын
kb 26 percet beszélni a semmiről... ez egy nagyon 4. osztályú volt, úgy ahogy van. Az Isten áldja meg a harry potter-t!
@HaruShinigami20024 жыл бұрын
De 24 perces
@HaruShinigami20024 жыл бұрын
Különben is, nagyon rasszistának kell lenniük, mert úgy tűnik, élvezik a hogy beszélhetnek rasszokról. Annyira izgatottak a témával kapcsolatban, hogy beszélni se tudnak.
@HaruShinigami20024 жыл бұрын
Harry Potter legyőzte a csúnya náci Voldemortot
@Yorgos200711 жыл бұрын
Nizsalovszky, Szászy István, Kuncz Ödön, Eckhart, "Sala bácsi"... elképesztő!!! A tanárnő - ahogy mi hívtuk: "Mici néni" - egy élő történelemkönyv! Nagyon jó az interjú, köszönjük Vékás professzor úrnak!
@zkacsa11 жыл бұрын
A Darwinizmus nem feltétlenül zárja ki Isten létezésének lehetőségét, Alfred Russel Wallace például elég spirituális beállítottságú volt, Darwinista létére.
@laci.pszicho11 жыл бұрын
Még hosszú,jó egészséget és izgalmas felfedezéseket kívánok szeretettel.
@rikanov11 жыл бұрын
You're welcome here :)
@JPS_Originals11 жыл бұрын
wow I'm coming to study at ELTE next year as an Erasmus student - so excited! :)