Diagnostika notebooku Fujitsu
6:13
Diagnostika starého notebooku HP
7:43
oprava Bioptron lampy od Zepter
10:18
Aneng AN8009
10:47
4 ай бұрын
Čo ma čaká najbližšie???
3:14
Oprava auto kľúča od Seat
5:44
Oprava flex kábla pre sonar
6:54
diagnostika notebooku HP
4:18
6 ай бұрын
Oprava dosky z gravírky
14:12
11 ай бұрын
Пікірлер
@seredan1
@seredan1 Күн бұрын
Cena?
@pauls.electronics
@pauls.electronics 11 сағат бұрын
Nastranke
@user-tq4bg7ut8l
@user-tq4bg7ut8l Күн бұрын
Zdravím Paul.Pěkné video o zdroji.Dost mne překvapuje že nejsou podsvícené displeje.Mám podobný-stejný.Liší se pouze tou horní nálepkou.Mám PEAKMETER DC POWER SUPPLY HY3005D. Jestli by nestálo za ověření a možnou opravu podsvitu. Míra Kočí Jablonec
@Tomasttttt
@Tomasttttt 2 күн бұрын
13:03 panna, zatím neporušená, ale ona povolí
@frantisekcelko344
@frantisekcelko344 2 күн бұрын
Nazdar Paľko tak sem to tvoje video zdárně dokoukal a v úvodním obrázku si měl mého slaďoučkého Ferka. Mého milovaného kocourka. Jinak ten lineární zdroj AXIOMET je super. Hned se podívám na tvé stránky a zjistím za kolik ho máš.
@becikpavel77
@becikpavel77 2 күн бұрын
no já už mám objednáno jinak bych ho klidně vzal, vypadá dobře
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider 2 күн бұрын
Lineární zdroje mají typicky největší problémy právě při nejmenším napětí a plném proudu, protože v tento moment je největší úbytek na seriově řazeném tranzistoru. Proto tam právě mají ta relé na přepínání odboček, nebo spíš nějakého divokého řazení jednotlivých vinutí. Když je to blbě udělané (nebo to má vyschlé elyty ve filtru za usměrňovačem), dokáže výstup při přepnutí odbočky zakmitat. 2012, to je překvapivě mladý kus, v té době už popularita těch zdrojů končila. Nicméně jsou to relativně pěkné zdroje. Transformátor v tomto zdroji je dobrým kandidátem na průsak marastu ze sítě. Primár a sekundár jsou namotány na sobě, takže kapacita tam bude nemalá, no a že by tam někam šlo PE na stínění mezi primárem a sekundárem jsem si nevšimla (možná tam je, nevím). Asi bych tomu nacpala do vstupu filtr…víceméně pro jistotu. Takové to provedení kombinované s konektorem na síťovou šňůru. Ono v době jeho vzniku toho marastu bylo v síti výrazně méně. Ten čip kontaktovaný přímo do DPS přelepený blobem byla svého času móda, měly to levné multimetry a občas se to úplně nepovedlo. Problém je v tom, že DPS není úplně neprůsvitná, no a když se zespoda dostane i velice malé množství světla na tyto měřákové IC, ujede jim reference. Tohle je důvod, proč se multimetry od vietnamců vždycky kupovaly v černém provedení. Sice pořád šlo prosvítit desku, ale už tomu nešlo prosvítit Kunststoffgehäuse, což u žlutého provedení šlo. Ona by za tím čipem měla být placka, která tam to světlo nepustí, ale občas tam prostě nebyla. Zkrátka a dobře bych po tom nastavení zkusila zhasnout světlo a zkontrolovala, že to nastavení drží. U těchto zdrojů je vhodné zkusit i dynamické chování, tj. modulovat odebíraný proud. Ideálně obdelníkem (ono se to taky nejsnáz dělá) a zkoumat co to dělá s napětím. V ideálním případě by to mělo být na mezi stability, no nebo alespoň v přetlumené oblasti. Jakmile je to nedotlumené, je to problém. Mnoho laboratorních zdrojů na tohle zoufale trpělo, protože kdejaký bastlíř kritizoval kapacity na výstupu, neb si tím vlastní blbostí něco odpravil, jenomže ona malá kapacita na výstupu znamená rychlou smyčku zpětné vazby (no, nebo dvoukvadrantový zdroj, což je ale k nezaplacení když to má za něco stát) a to znamená nejen velký šum, ale především rychlá zpětná vazba se může vystárnutím nějakého kondenzátoru velice snadno stát hyperaktivní a celé to rázem spadne do nedotlumeného systému a to u zdroje dokáže ničit dost zákeřným způsobem. Proto se to právě musí hlídat. Ale chápu, že tím člověk nemůže promrhat den, to se prostě nedá, extra když je zrovna potřeba dělat jiné věci. No, tak teď už ho někdo pitval :3 :3. Pohřební hlídky se marně snažily lokalizovat pozice nepřátelských pitevních lodí… (to jsem slyšela z televize…asi tam ve skutečnosti říkali něco jiného,bylo to cosi s válečnými loděmi)
@pauls.electronics
@pauls.electronics 2 күн бұрын
Ďakujem za krásny, prínosný koment Niki
@robertkovar8710
@robertkovar8710 Күн бұрын
"Primár a sekundár jsou namotány na sobě, takže kapacita tam bude nemalá" Porád je ale kapacita primár/sekundár mnohem menší (někdy o rád) než u toroidu. Takže za mě spokojenost.
@pavel8099
@pavel8099 2 күн бұрын
Mimo téma fajn zdroje : ta klima to je neštěstí, taky jsem ji měl, ale její zásadní problém, co si mnozí neuvědomují, je, že tou rourou vyfukuje kvanta horkého vzduchu, který musí ale do dané místnosti opět zvenku nebo odkudkoli z baráku dolézt, a je opět teplý, takže je to takové lokální "ochlazovátko" na pocit. Protože, kdyby to mělo čistých 7000 BTU, zmrznul by jsi tam :-) Taky jsem kvůli tomu vyrubal 20cm přes zeď na balkon, hučelo to celé dopoledne a klesla teplota tak max. o 2°C, a pak mi to došlo. Dáš-li klasiku, nebe a dudy, resp. klasika je klima, toto je zdroj hluku a požírač elektriky.
@pauls.electronics
@pauls.electronics 2 күн бұрын
Dík za koment Pavle, ale na tie 2x2 metre to bohate staci
@MilanGasparovic-xh2jk
@MilanGasparovic-xh2jk 2 күн бұрын
Zdravím Paľko. Príjemný deň.
@pauls.electronics
@pauls.electronics 2 күн бұрын
Pekny den Milanko
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 2 күн бұрын
Ďakujem ti za toto video, zdroj je zhotovený celkom kvalitne, dva tranzistory v TO3 púzdre (ako si aj ty vo videu povedal), aj som predpokladal, že bude mať aj prepínanie odbočiek na sekundári trafa, lebo chladič nie je nejaký obrovský, je to výhoda, že bude vďaka tomuto prepínaniu menej hriať pri menších nastavených napätiach, ako by hrial bez prepínania, aj odber zo siete bude pri menších napätiach vďaka prepínaniu menší, niekomu určite urobí radosť.
@annavalentova2117
@annavalentova2117 2 күн бұрын
Ahoj👍
@thomasburg
@thomasburg 2 күн бұрын
@Paul´s Electronics ahoj Palo
@pauls.electronics
@pauls.electronics 2 күн бұрын
ahoj thomas
@jan007smrcek
@jan007smrcek 2 күн бұрын
Ahoj všem kutilům, mám otázku, nějaký způsobem zregenerovat VFD? Svit displeje je poloviční, ale některé segment jsou ještě v pohodě. Někdy jsem viděl že nebo četl že přivedením stejnosměrného napětí na žhavicí vlákna se dá na nějakou dobu obnovit svit. Tak se ptám, má s tímto někdo nějakou zkušenost? Děkuji
@pauls.electronics
@pauls.electronics 2 күн бұрын
ahoj jan, neskúšal som obnovovať vfd displej napájaním žhavenia, veď skús a daj vedieť ako si dopadol, ďakujem
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 2 күн бұрын
Ďakujem za velmi cennú radu!
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 2 күн бұрын
Ďakujem za velmi cennú radu!
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 2 күн бұрын
Ďakujem za velmi užitočnú radu! Akurát som to potreboval, ale keďže som nevedel že čo robiť pri oprave, tak som bol nútený kúpiť nový ovládač na vetráky.
@Edisson.
@Edisson. 5 күн бұрын
Ahoj Palino, no nechci ti kazit radost, ale toto nevypadá jako bezpečnostní oddělovací transformátor - toto vypadá jako separátor do zařízení pro galvanické oddělení od sítě. Bezpečnostní oddělovací transformátor musí mít separátní cívku pro primár a separátní pro sekundár - tj. vinutí nesmí být na jedné kostře. Sice ve své dílně mám taky takovéto 1,4kVA, ale u variaku mám skutečný oddělovací transformátor se samostatnými cívkami. U oddělováku nejde totiž jenom o galvanické oddělení, ale i o kapacitní vazbu mezi vinutími a nejen pro to musí být cívky osazeny na plechy zcela samostatně.
@becikpavel77
@becikpavel77 5 күн бұрын
Nedávno jsem si stejný kupoval
@ZeusJuri
@ZeusJuri 6 күн бұрын
31:00 Tak to si mě dostal. To vypadá jak cívka do COčka.😁👍
@ZeusJuri
@ZeusJuri 6 күн бұрын
Někde na youtube sem viděl návod, na elektro pokovení hrotu cínem. Nemám odskoušeno, ale vypadalo to použitelně.
@ZeusJuri
@ZeusJuri 6 күн бұрын
Na trafo pájku je výborné wolframové očko.
@petermazan5533
@petermazan5533 7 күн бұрын
Servus Paľko
@pauls.electronics
@pauls.electronics 7 күн бұрын
Ahoj Peťko
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 7 күн бұрын
No, pekné veci tu máš
@MilanGasparovic-xh2jk
@MilanGasparovic-xh2jk 7 күн бұрын
Paľko peknú stredu prajem.
@pauls.electronics
@pauls.electronics 7 күн бұрын
Ahoj Milanko
@per2
@per2 8 күн бұрын
very nice
@vlakyotrokovice
@vlakyotrokovice 8 күн бұрын
Tantal Palo Karel
@frantisekhrabovsky7362
@frantisekhrabovsky7362 8 күн бұрын
Ahoj, ty tranzistory že zlatým spodkem i nožičkami byly vždy pro výrobu měřící techniky
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 8 күн бұрын
Ale toto sú aká krásne kúsky! Najviac sa mi páčili tie fluorescenčné displeje (ako písal Petr Stojan - VFD, to znamená Vacuum Fluorescent Display, niekedy sa im vravelo aj itrony), ten štvormiestny sa myslím že používal aj v mikrovlnkách a ten sovietsky bol použitý v poľskej kalkulačke s tlačou Elwro 330, mám takúto kalkulačku doma, ten displej tam bol vadný, ale vymenil som ho za iný typ (ale tiež fluorescenčný), nesedel ale pinout, musel som to prepojiť drôtikmi, inak s fluorescenčnými displejmi mám postavených niekoľko hodín, dva kusy hodín so štyrmi IV-6-kami (to sú sovietske jednomiestne VFD-čka, preto som musel použiť štyri, na zobrazenie hodín a minút) s IO CMOS 4XXX rada, potom jedny hodiny so šesťmiestnym displejom z AVEX-u s TTL IO a ešte jedny tranzistorové so štvormiestnym sovietskym displejom IVL1-7/5, to je taká väčšia skrinka, keďže som tam nepoužil IO, ale len diskrétne polovodičové súčiastky (plus samozrejme rezistory a kondenzátory), je tam osem dosiek s logikou a dve dosky pre napájanie (usmerňovač, filter, ktorý dodáva okolo +20V a stabilizátor +12V a -12V, tiež bez IO) a samozrejme trafo, ktoré dodáva 18V striedavých, z toho sa potom získavajú potrebné napätia pre displej a logiku. Opäť trošičku dlhší komentár, ale chcel som sa s tebou o tomto podeliť :)
@MiroP-he4eg
@MiroP-he4eg 8 күн бұрын
Celkom zaujímavé vecičky.👌
@ingwarrce9900
@ingwarrce9900 8 күн бұрын
Kupoval som jeden článok od LG na skúšku do ručného svietidla. Ked je kapacita cez 3000mAh som na pozore. Tieto lion baterie rovnaky rozmer a kapacita rastie, to u inych baterii nefunguje 😂
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 8 күн бұрын
Skvelé! To som mal aj ja! Ale poklady? Čo však s tým má robiť? Obdivuhodné že to fachá pri žhavení asi 1,5V, pri anódovom napätí 12V a prúde pár ...μA. K tomu treba dať ešte mriežke 12V samozrejme a začne to pekne silno svietiť.
@Tesla_Radio
@Tesla_Radio 8 күн бұрын
Paráda určite mu to pomôže . 👍
@matusstofik2622
@matusstofik2622 9 күн бұрын
Ja používam neznačkovú taku modru bateriu ,a zatiaľ veľka spokojnosť. To mam strihací strojček na vlasy . Pecka
@matusstofik2622
@matusstofik2622 9 күн бұрын
Paul's Electronics Ahoj. A Ďakujem perfektne a zaujímavé video
@annavalentova2117
@annavalentova2117 9 күн бұрын
AHOJ 😮
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 9 күн бұрын
Zaujímavé videjko, také neobvyklé na tomto kanále, ale je na ňom vidieť, že syntéza hlasu prešla veľkým pokrokom. Zdravím ťa Pali.
@pauls.electronics
@pauls.electronics 9 күн бұрын
Pozdravujem ta Palko
@radoslavmichalkopera
@radoslavmichalkopera 9 күн бұрын
Musím sa priznať, že videá robené AI spravidla nepozerám pre ich nedokonalosť. Inak, pekná ukážka AI (Umelej Inteligencie) alebo strojového čítania.
@jozefharang3278
@jozefharang3278 10 күн бұрын
Dakujem za video ,Ahojte vsetci..
@pauls.electronics
@pauls.electronics 9 күн бұрын
Ahoj Jozef
@jelenpiaggio3749
@jelenpiaggio3749 10 күн бұрын
Moj 1.aj posledny oscp ma dve rucky hore a idealne je ho prevazat na tackoch /furiku po slovensky . a prisiel mi postou
@NikiBretschneider
@NikiBretschneider 10 күн бұрын
Jedinou výhodou tohoto osciloskopu jsou malé rozměry (v kategorii analogových osciloskopů). Z toho plyne, že to zase musí mít mizernou obrazovku, což je bohužel jen začátek. Toho člověka, který vymyslel, že focus a jas se bude nastavovat šroubovákem, bych chtěla dostat do ruky. Udělala bych mu věci, které se rozhodně dělat nemají, já na to však nedám. Nastavení jasu se u analogového osciloskopu mění s časovkou, přičemž s jasem se mění focus. Jediné rozumné, co se s tím dá udělat, je vletět dovnitř a předělat to na knoflíky. Tohle má, pravda, malý rozsah časovky, je to primárně určené pro televizní opravny (kdy jste naposledy viděli analogovou televizi??), ale i v tak malém rozsahu jedno nastavení viditelně nestačí. Kdyby z té časovky alespoň nějakou kompenzací tahali za jas (alespoň ve dvou stupních), dávalo by to snad smysl. Seřízení DC balance se dělá jinak. Nula násobená čímkoliv je pořád nula, jinými slovy, s GND na vstupu se při změně rozsahu vertikálu nesmí pohnout stopa. Tohle je tam nějaké celkově rozharašené, protože pokud řekněme nastavím DC level někam doprostřed, měla by při správně nastaveném DC balance stopa sedět zhruba uprostřed obrazovky, což se viditelně neděje. Navíc je to nastavení strašlivě citlivé, což dává tušit, že to kompenzuje něco jiného, co je též blbě nastavené. Obávám se, že po tom někdo uvnitř přeběhl se šroubovákem a otočil každým trimrem, který našel a následně to postupy chaosmagie dotlačil do tohoto stavu aniž by věděl, co dělá (asi nějaký opravář z Kovopodniku). Alternativně v tom něco odfujazdilo, ale to se mi moc nezdá. Za 40 tojro je to v pohodě, ten materiál tam je, ale člověk nemůže čekat, že to bude v pořádku, prostě to chce nějakou péči a může z toho být pěkný kousek do sbírky. Jestli se to dá používat, no, to už je docela otázka. Je to poplatné době vzniku, takže nějaké retro asi ano, audio, no, asi taky, ale bude tam celkem chybět FFT, u měničů, svářeček a podobných věcí je zase naprd, že je to spojené se zemí, nevím, no. Dalo by se to přestavět na jednoduchý curve tracer, ale tady je zase otázka, zda není už lepší pořídit nějaký sofistikovanější. Tyto osciloskopy byly celkem meh už před 30 lety, ono tehdy to bylo všechno strašlivě drahé a tohle řekněme nebylo až tak strašlivě drahé a narozdíl od Tesly to nepropadlo stolem a dokonce se vedle toho i něco vešlo. Upřímně, myslím si, že jde na místo, kam patří, tohle je fakt primárně pro sběratele. …mimochodem, ono se to vyrábí dodnes…hádám, že to (podobně jako analogový spektrák, což je řekněme druhé WTF) končí ve školách.
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 10 күн бұрын
Ešte som si na videu všimol jednej zaujímavosti (chybičky), že pri obĺžnikovom signále alebo pri signále so strmými hranami, ako napríklad píla alebo aj schody, tak pri nastavení vertikálneho zosilňovača na vyššiu citlivosť tým potenciometrom nad prepínačom deliča vertikálnej citlivosti sa objavili na hranách zákmity, predpokladám, že tým potenciometrom sa nastavuje zosilnenie vertikálneho zosilňovača a nie je to vstupný delič, lebo to by sa potom nedalo vykompenzovať trimrami pre vyššie frekvencie a preto predpokladám že pri nastavení vyššieho zosilnenia vertikálneho zosilňovača má tento zosilňovač sklony k nestabilite (k zakmitávaniu).
@martinonofrey3193
@martinonofrey3193 10 күн бұрын
Ahoj. nedokukal som ale ta rotacia nie je nahodou zo zadu ? dva sroby aretacia a stredom nastavit? pekny den
@frantisekhrabovsky7362
@frantisekhrabovsky7362 10 күн бұрын
Ahoj Palo, to je posunutý rastr před obrazovkou.
@pavel8099
@pavel8099 10 күн бұрын
Já si myslím, že rastr je o.k. Vždyť je zarovnaný s rámečkem i ostatním. Dle mého je pootočené obrazovka...
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 10 күн бұрын
Ďakujem ti za toto video, nepochybujem, že tvorca kanálu Rádio Tesla dnes bude mať veľkú radosť, je od teba pekné, že takto myslíš aj na druhých elektronikov, je to pekný strojček tento osciloskop a bude to pre neho pekný darček.
@jozefharang3278
@jozefharang3278 10 күн бұрын
Ahoj Pavle je to naozaj Pekny darcek
@MiroP-he4eg
@MiroP-he4eg 10 күн бұрын
@jozefgesper8110
@jozefgesper8110 10 күн бұрын
je pekné vidieť keď si youtuberi navzájom pomáhaju,aj keď su určitým sposobom konkurencia....niečo podobné je aj v cz medzi manufaktura toko,rendova opravna,elšb,amperak,,dratenka,killeroz a podone...len tak ďalej a prajem veľa zdaru...
@MilanGasparovic-xh2jk
@MilanGasparovic-xh2jk 10 күн бұрын
Paľko príjemnú nedeľu.
@pauls.electronics
@pauls.electronics 10 күн бұрын
Nápodobne Milanko, užívajme života pokiaľ to ide.
@annavalentova2117
@annavalentova2117 10 күн бұрын
👋AHOJ👍
@frantisekcelko344
@frantisekcelko344 11 күн бұрын
Jo toho druhého TESLU znám. Právě sem dokoukal video kde opravoval kotoučový magnetofón TESLA B 4. Je fakt dobrý.
@R.l.P.
@R.l.P. 11 күн бұрын
Komentář pro algoritmus... Alespoň takhle, když nejsem schopen zachytit tvá živá vysílání. BTW: Nechceš malinko zkusit plánovat živáky a dávat vědět dopředu? Když už není více běžných videií, rád bych se účastnil živě, nicméně, vzhledem k mému vytížení, abych zůstal déle vzhůru, musím mít důvod 😉
@pauls.electronics
@pauls.electronics 11 күн бұрын
Veľmi rad by som vyhovel svojmu členovi, ale nikdy neplanujem čo a kedy budem vysielat, preto je nemozne davat info vopred. Prajem krasny vecer rip