Grunt to grunt. Co dalej z cenami?
29:15
Ceny na start czy mieszkanie?
9:25
Pustostany vs luka mieszkaniowa
9:54
Zakopane droższe od Krakowa!
20:33
Kamienice nadal w cenie💶
27:36
2 жыл бұрын
Smart Home. Czy warto?
14:20
3 жыл бұрын
Chaos reprywatyzacyjny
17:34
3 жыл бұрын
Jak kupić działkę budowlaną?
23:21
Пікірлер
@marcinkwantowski1391
@marcinkwantowski1391 6 күн бұрын
Nawet nie słucham czytając taki tytuł ! Ktoś wam płaci, by siać propa...
6 күн бұрын
Rozumiem, że tytuł mógł wywołać mieszane uczucia. Zachęcam jednak do zapoznania się z treścią, ponieważ przedstawiamy różne perspektywy i staramy się, by materiały były rzetelne, oparte na faktach. Jeśli masz konkretne wątpliwości, chętnie o nich porozmawiamy.
@marcinkwantowski1391
@marcinkwantowski1391 6 күн бұрын
Podatek katastralny pod każdą postacią, to jest jedna z cegiełek do wywłaszczania i odebrania wszystkiego łącznie z wolnością. Szkoda mi czasu na słuchanie takiej proag.. ...
6 күн бұрын
@@marcinkwantowski1391 Rozumiem, że podatek katastralny budzi emocje i obawy, zwłaszcza w kontekście potencjalnych zmian, które mógłby wprowadzić. Warto jednak pamiętać, że tego rodzaju rozwiązania funkcjonują w wielu krajach na różne sposoby. Kluczowe jest, by dyskutować o tym w oparciu o konkretne fakty i dane, a nie jedynie na podstawie obaw czy przekonań. Może zamiast odrzucać temat, warto zastanowić się, jak można go mądrze zaadaptować lub jakie alternatywy byłyby bardziej sprawiedliwe?
@Musa1985
@Musa1985 11 күн бұрын
Dziękuję za ten kolejny odcinek o podatku katastralnym. Myślę, że wprowadzenie podatku od wartości nieruchomości powinno wreszcie wkrótce nastąpić. Wycena masowa mogłaby się opierać na regresji wielorakiej, w której wartość uzależniona byłaby od wpływu kilku najbardziej znaczących czynników. W przypadku uzasadnionego odwołania się podatnika od wartości z wyceny masowej, RzM mógłby korzystać z najbardziej adekwatnych do sytuacji nieruchomości tradycyjnych podejść, metod i technik wyceny. Uważam, że warto byłoby wprowadzić progresywne progi podatkowe, w zależności od wzrastającej ilości i funkcji (mieszkaniowa lub komercyjna) posiadanych nieruchomości. Jeżeli chodzi o konkretne stawki podatku ad valorem, to myślę, że mogłyby się one kształtować od 0,1% do 3% i mogłyby być modyfikowane w tym zakresie przez samorządy terytorialne, których podatek ten byłby w całości źródłem dochodu.
10 күн бұрын
Dziękuję za komentarz i wnikliwe przemyślenia na temat podatku katastralnego! To, czy i kiedy podatek zostanie wprowadzony, pozostaje kwestią otwartą i zależy od decyzji ustawodawcy oraz gotowości administracyjnej do wdrożenia takiego systemu. Pomysł wykorzystania regresji wielorakiej jako podstawy wydaje się bardzo sensowny - to narzędzie, które ma zastosowanie nie tylko w wycenie masowej, ale również w klasycznych postępowaniach określenia wartości nieruchomości. Kluczowe jest jednak zapewnienie możliwości indywidualnego podejścia w przypadku odwołań. Stawki podatkowe należą do najbardziej kontrowersyjnych zagadnień w kontekście podatku katastralnego. Proponowany przedział wydaje się rozsądny, zwłaszcza w porównaniu z poziomem stawek obowiązujących w krajach, które wprowadziły ten podatek. Niemniej jednak konieczne byłyby szczegółowe analizy oraz dostosowanie stawek do specyfiki lokalnych rynków i uwarunkowań społeczno-ekonomicznych. Jeszcze raz dziękuję za podzielenie się swoimi przemyśleniami - to cenne spojrzenie na temat, który wciąż budzi wiele emocji i pytań!
@marcinkwantowski1391
@marcinkwantowski1391 6 күн бұрын
Byłeś facet u lekarza od głowy ?
@Bezdomniaki_pl
@Bezdomniaki_pl Ай бұрын
Czy to znaczy ze musze zaplacic za to ze chce odbyc praktyki?
Ай бұрын
Tak, chyba że osoba prowadząca zadecyduje inaczej. Co do zasady praktyka zawodowa na rzeczoznawcę majątkowego jest płatna.
@agatagorycka6761
@agatagorycka6761 Ай бұрын
Nie przekonuje mnie ten podatek , drążę dalej... zasadnicze pytanie : kto będzie wyceniał nieruchomości pod ww podatek, lokalni RM znający rynek, grupy RM z firm pośredniczących czy z góry narzuceni RM z ministerstwa czy szablony z US ? Przecież to będzie walka o wartość :(
Ай бұрын
Dlatego warto zwrócić uwagę na inne kraje, gdzie takie opodatkowanie funkcjonuje. W filmie dużo mówi o dystrybucji podatku. W kwestii wyceny nieruchomości zrobimy uzupełniające nagranie.
@pyrczakjan
@pyrczakjan Ай бұрын
A z jakiej racji? Dla kogo to jest te haracz?! Może dla obywatela? Tak!? To ja mam w dalekim poważaniu takie państwo z takimi rządami takich podatkobiorców. To jest mafia bandytów! Nie wystarczy zapłacić podatek dochodowy? To co, lepiej być pijakiem i przepijać wszystko ?! Zapewne tego chcecie bandyci diabel scy?!!! O nigdy!!!!
@pieczar5000
@pieczar5000 Ай бұрын
Dlatego broń w każdym domu.
Ай бұрын
Posiadanie broni również wiąże się z opłatami.
@pieczar5000
@pieczar5000 Ай бұрын
Na posuadanie broni ,,sportowej,, ok 1000 /rok, ,,kolekcja,, chyba nic nie kosztuje.
Ай бұрын
@ 🙂
@jacekgeskom3024
@jacekgeskom3024 Ай бұрын
Ludzie chcą przede wszystkim mieszkać tam gdzie jest praca. Dlatego tak jak wspomniane zostało w 20:30 - jedynie podatek na grunty ma sens, bo to on wymusza efektywne wykorzystanie gruntów. Odwrotnością do tego jest podatek janosikowy który przelewa kasę tam gdzie nikt nie chce mieszkać.
Ай бұрын
Nasze analizy wskazują, że praca nie jest już jedynym czynnikiem decydującym o wyborze miejsca zamieszkania, zwłaszcza w kontekście rosnących możliwości pracy zdalnej. Podatek od części składowych gruntu jest i pozostanie istotnym elementem obciążenia fiskalnego. Warto jednak rozważyć reformę systemu podatkowego, który, w obliczu zmieniających się realiów, wydaje się wymagać nieuniknionych zmian.
@jacekgeskom3024
@jacekgeskom3024 Ай бұрын
W Warszawie podatek od gruntu to około ~1zł / m2, czyli wysokość podatku to około 0,1% wartości działki - pomijalne, a nie tak jak piszesz istotne. Do tego są dziwne wykluczenia jak RODy. Praca nie jest jedynym czynnikiem? To po co ludzie pchają się do dużych miast gdzie ceny wysokie? Lubią stać w korkach i małe mieszkania? Polecam zastanowić się, skąd wynika taka duża rozbieżność cen mieszkań między Warszawą (18000zł/m2) i Rzeszowem (9000zł/m2). Następnie jak to można naprawić.
@yarekstrzeszynski8477
@yarekstrzeszynski8477 Ай бұрын
@@jacekgeskom3024 Ważniejsze są usługi w zasięgu 15 minut piechotą lub komunikacją publiczną: urząd, lekarz, żłobek, przedszkole, szkoła dla dzieci, zajęcia popołudniowe dla dzieci, rozrywka, restauracja, której nie trzeba po wypiciu wina wracać 20 km taksówką.
Ай бұрын
@@jacekgeskom3024 Kwestia preferencji mieszkaniowych to odrębny temat:)
@mariaweglarz1417
@mariaweglarz1417 2 ай бұрын
Z gwiazdą czasem stoję i śpiewam, ostatnio na zakładkę🥰. Super, Kasiu
@tomlem3173
@tomlem3173 3 ай бұрын
Jak aktualne wygląda proces uzyskania uprawnień
3 ай бұрын
Bardzo podobnie jak to zostało przedstawione w filmie. Nieznacznie zmieniły się opłaty.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 3 ай бұрын
Merytoryczne ❤
@vellvell8371
@vellvell8371 3 ай бұрын
W Krakowie i okolicach całe osiedla niezamieszkałe... w tym bardzo ładne osiedla domkowe
@marcin3136
@marcin3136 4 ай бұрын
Będzie moment, że będzie wiele bardzo tanich domów/ dworków/ posiadłości (do remontu) pod dużymi miastami.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 5 ай бұрын
👍👌
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 6 ай бұрын
Ciekawy i trudny rynek.
@zigzy100
@zigzy100 6 ай бұрын
Adaptowane
6 ай бұрын
Słuszna uwaga😀
@violettabortnik2997
@violettabortnik2997 6 ай бұрын
Na środku nieruchomości,,do tego nikt z Tauronu nie chce ze mną rozmawiać,działka budowlana,słup miał być w 2018 przeniesiony.
6 ай бұрын
Proponuję złożyć pisemny wniosek do Przedsiębiorcy.
@violettabortnik2997
@violettabortnik2997 6 ай бұрын
Złożyłam,to dostałam odpowiedź jak koliduje z budową mogę go przenieść na własny koszt do granicy działki,.A koszt łącznie z projektem 20.000 świetnie...zostaje mi sąd.
6 ай бұрын
@@violettabortnik2997 Proszę sprawdzić kiedy powstał słup i kiedy kupiła Pani działkę. Jeżeli chciałaby Pani porozmawiać proszę o kontakt.
@violettabortnik2997
@violettabortnik2997 4 ай бұрын
Potrzebuję pani pomocy
@violettabortnik2997
@violettabortnik2997 6 ай бұрын
No właśnie nie ma w księdze wieczystej,nie ma służebności,a słup jest ,i co dalej?
@gostek9071
@gostek9071 6 ай бұрын
siema mam pytanie.. czy jak wezme auto na raty to przy braniu kredytu hipotecznego bank patrzy na to? czy nie?
6 ай бұрын
Dzień dobry, bank analizuje wszelkie zobowiązania, ale w tym zakresie najlepiej skontaktować się z doradcą finansowym.
@Moziiiii
@Moziiiii 6 ай бұрын
Ja za to mam problem ze zrozumieniem. Czyli jeżeli przed zmianą zagospodarowania dom z działka w mieście prywatny rzeczoznawca wycenił na 350tys a po zmianie rzeczoznawca z urzędu wyceni ją na 500tys. Ja przed upływem 5lat np 4lata znajduje kupca za 900tys to z której sumy place ta opłatę planistyczna.
6 ай бұрын
Rzeczoznawca majątkowy działający z ramienia urzędu wyceni wartość nieruchomości przed i po wyjściu w życie planu i od tej różnicy jest opłata. Cena sprzedaży nie ma znaczenia.
@DM_1337
@DM_1337 7 ай бұрын
30% czy ty przypadkiem nie jesteś kolejną osobą która bredzi o cenach ofertowych? W tym momencie przestałem słuchać. Pozdro.
7 ай бұрын
Przypadkiem, to nie brednie. Jestem analitykiem rynku od blisko 15 lat. W filmie mówię o realnym wzroście cen na rynku pierwotnym lokali mieszkalnych. W przypadku analizy rynku pierwotnego ceny transakcyjne są wynikiem umów rezerwacyjnych podpisywanych z dużym wyprzedzeniem. Analiza rynku transakcyjnego nie zawsze jest wystarczająca do analizy wzrostu cen. Zachęcam do wysłuchania filmu w całości oraz subskrybowania kanału. Już niedługo dostępne będą wywiady z rzeczoznawcami majątkowymi z Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości na temat sytuacji na rynku nieruchomości lokalowych i nie tylko.
@barsiw2628
@barsiw2628 7 ай бұрын
jaka naturalność przed kamerą - wytrzymałem do 1:42
7 ай бұрын
Szkoda, że nie do końca🙂 Głównie chodzi o treść, która ma być wartościowa dla odbiorców. Zachęcam do subskrybowania kanału. Już niedługo kolejny cykl analizy w formie wywiadów z analitykami Instytutu Analiz Monitor Rynku Nieruchomości.
@zenonmazurowski2512
@zenonmazurowski2512 7 ай бұрын
Dlaczego nie wspomina Pani o kierunku studiów, na podstawie których, po zaliczeniu odpowiedniego stażu można przystąpić do egzaminu na uprawnienia w zakresie szacunku nieruchomości. Uprawnienia takie uzyskuje się na podstawie ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne.
7 ай бұрын
Dzień dobry, nazwa kierunku studiów nie ma znaczenia. Studia podyplomowe muszą spełniać minimalne wymogi programowe dla studiów podyplomowych w zakresie wyceny nieruchomości. Minimalne wymogi wskazane są w rozporządzeniu…
@zenonmazurowski2512
@zenonmazurowski2512 7 ай бұрын
Dla uzyskania uprawnień na podstawie ustawy Prawo Geodezyjne i Kartograficzne, kierunek studiów jednak ma znaczenie.
@p_aulinove
@p_aulinove 7 ай бұрын
Jakie to dokładnie studia Proszę Pani? Czy jeżeli jestem inż. systemów mechatronicznych w automatyzacji produkcji (kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji) mogę pójść na studia podyplomowe w tej dziedzinie? Jak wygląda kwestia praktyk czy uczelnia wyższa zapewnia pomoc w zdobyciu praktyki? Pozdrawiam
7 ай бұрын
Tak, może Pani zostać uczestnikiem studiów podyplomowych w zakresie szacowania nieruchomości. Praktyki organizowane są przez różne instytucje, w tym przez stowarzyszenia, niektóre uczelnie, czy też firmy prywatne...
@p_aulinove
@p_aulinove 7 ай бұрын
Dziękuję Pani serdecznie za odpowiedź.❤ Czyli po ukończeniu studiów, odbyciu praktyki. Można przystąpić do egzaminu państwowego. Po zdaniu tego egzaminu ubiegać się o wpis na listę biegłych sądowych, która ustanawia Prezes danego Sądu? Pozdrawiam
7 ай бұрын
@@p_aulinove Dokładnie tak jak Pani pisze. Jeżeli chciałaby Pani pracować jako biegły w dziedzinie wyceny, to właściwe sądy podają listę warunków i dokumentów, które należy spełnić i przedstawić w sądzie. Chyba nagram film w tej tematyce🙂 Dziękuję za inspirację👍
@AlicjaMutka-wv2xc
@AlicjaMutka-wv2xc 7 ай бұрын
W Polsce , a głównie w woj. podlaskim na wsiach jest ponad 400 tys opuszczonych domów. Ludzie opuszczają wsie przygraniczne z braku bezpieczeństwa (bliskość granicy z Białorusią lub Rosją), opuszczają chętnie z powodu w sytuacji w rolnictwie (napływ żywności z Ukrainy- 7 mln ton zbóż niezagospodarowanych i niewywiezionych na eksport)...oraz poszukiwanie pracy (teraz bariera językowa jest nieistotna-tlumacz mowy elektroniczny dostępny za 200 zł). Z tych powodów, z których najgorsza jest sytuacja w rolnictwie wyjeżdżających z naszego kraju przybywa.
7 ай бұрын
Niewątpliwie sytuacja na terenach wiejskich wygląda nie najlepiej, zwłaszcza oddalonych od terenów zurbanizowanych. Na sytuację mieszkaniową ma wpływ wiele czynników m.in sytuacja gospodarcza, polityczna kraju i regionu, o czym już niedługo w kolejnym nagraniu.
@teresaswiderska4071
@teresaswiderska4071 8 ай бұрын
Małe mieszkanko 50 m za ile można kupic ale bez remontu.Tak obcokrajowca chca prawie zawsze oszukac.Bylam w Bari we Wloszech i 2 razy chciano mnie oszukal. Prosze o kontakt.Pozdrawiam
8 ай бұрын
Dzień dobry, proszę skontaktować się z Marysią. W opisie filmu dostępny jest kontakt przez fb i IG.
@pablodablo9869
@pablodablo9869 9 ай бұрын
(Per-ma-nentnie) ;-) , Te programy z mojej obserwacji popychają do zakupu tych, którzy z jakichś powodów byli nie do końca zdecydowani lub tych, którzy potrzebują ulokować jakieś nadwyżki gotówkowe np. sprzedał działkę dobrał kredytu i kupił mieszkanie dla córki. Wszystkie te programy są de facto wspieraniem Banksterów, dodatkowo pompując ceny nieruchomości. Przecież realnie ceny nie mają odniesienia do zawartej w mieszkaniu wartości szczególnie w odniesieniu do zarobków. Na przestrzeni dosłownie 8-10 lat widać jak bardzo spadła siła nabywcza pieniądza. Np. kawalerkę za 100 tyś. 8-10 lat wstecz, dziś ciężko znaleźć za 300 tyś. Najczęściej mówi się o dużych miastach a co z mniejszymi gdzie zarobki nie są dużo wyższe a ceny poszybowały bardzo mocno! Dodatkowo nie wspomina się zbyt często o obcokrajowcach (Ukraińcach również) kupujących bardzo drogie apartamenty za gotówkę oraz korporacyjne holdingi itp. wykupujące całe bloki! Rząd jeśli rzeczywiście chciałby pomóc to powinien najpierw zrobić porządek z oprocentowaniem kredytów hipotecznych, które nie powinny w żądnym stopniu być zależne od RPP i jakichkolwiek podwyżek stóp procentowych! Niech mi ktoś logicznie przetłumaczy jakie przełożenie ma kredyt już wzięty i spłacany na obecną sytuację i nowe kredyty potocznie "tani pieniądz" i w awersie "zmniejszenie dostępu do kredytu". To jest nieuczciwe co do zasady i nie ma logicznych podstaw! Reasumując Państwo nie buduje więc powinno stworzyć dogodne i stałe warunki kredytowania oraz uwolnić grunty pod inwestycje mieszkaniowe. A teraz jest tak że Tusek naobiecywał ludzie jak pelikany i zamroczone owieczki łyknęli te bzdury (ktoś w końcu zagłosował na tą błazenadę) i jak na razie widać że nic z tego nie będzie! Dla jasności Pisu też nie popieram. Wszystkie te dziadokomuchy powinny dostać mocnego kopa w d..ę. Ciekawostka - narzekało się na komunę ale jedno co trzeba przyznać to właśnie postkomunistyczne bloki uratowały mieszkalnictwo w Polsce. Dziś młode narzeczeństwo czy już rodzina staje przed próbą dokonania niemożliwego, czyli zakupu mieszkania przy za małych środkach w bardzo niestabilnych warunkach. A przecież Naród, Państwo nie będzie się rozwijać bez zapewnienia podstawowych potrzeb jaką bezapelacyjnie jest własny kąt, gdzie młodzi będą układali sobie życie "po swojemu", gdzie muszą mieć zapewnione poczucie stabilności i bezpieczeństwa, żeby mogła rozwijać się intymność w konsekwencji powiększająca rodzinę o nowych "obywateli". Chyba że wrócimy do tego co było już kiedyś, czyli wielopokoleniowych mieszkań/domów.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 9 ай бұрын
Analityczne
@wascicielm9041
@wascicielm9041 9 ай бұрын
Nie od połowy roku tylko pod koniec roku, no i nie wiadomo czy w ogóle wystartuje. Obecny rząd wszystko co obiecuje to tylko obiecuje, a nie realizuje. Także w tej sytuacji jest duże prawdopodobieństwo że programu nie będzie ewentualnie będzie bardzo okrojony - nieznaczący dla rynku.
9 ай бұрын
To prawda, dlatego w filmie jest mowa o prognozach. Na ostateczne ramy programu musimy poczekać, co też zostało zasygnalizowane. Obecnie część osób wstrzymuje się z decyzją zakupową, co już widzimy na rynku. Jeżeli program wejdzie w okresie jesiennym, to już od wakacji będzie ruch na rynku. Wszystko jednak zależy od ostatecznej formy pomocy.
@misda1982
@misda1982 9 ай бұрын
Mieszkań nie brakuje bo można kupić od ręki. Jakby była taka sytuacja ze mam kasę i chcę kupić a nie ma co to wtedy bym powiedział że brakuje. Mieszkania drożeją bo dużo ludzi kupuje pod wynajem. Dużo osób wynajmuje bo ich nie stać na kupno. I tak się zapętlamy. Pustostanów dużo bo wynajem jest ryzykowny przez polskie przepisy. I w praktyce wygląda to tak że jak ktoś odziedziczy mieszkanie po babci to je wynajmie. Potem okazuje się że to nie takie proste jakby się wydawało i je sprzedaje by się nie męczyć z lokatorami lub trzyma pustostan na przyszłość dla dzieci. A biznes przejmują tacy co mają takich mieszkań dużo i się w tym specjalizują.
9 ай бұрын
Na wzrost cen ma wpływ wiele czynników, m.in. sytuacja podażowo - popytowa, o której Pan wspomina. Luka mieszkaniowa liczona jest w odniesieniu do liczby izb przypadających na mieszkańca. W niektórych częściach Polski mamy nadpodaż, w niektórych deficyt mieszkań. Jeżeli wprowadzimy na rynek pustostany, to niewątpliwie poprawimy sytuację mieszkaniową.
@MrJacho97
@MrJacho97 9 ай бұрын
Niczego nie brakuje tylko stoja puste wykupione przez spekulantów i flipperów. Tfu.
9 ай бұрын
Proszę o obejrzenie całej treści dostępnej na kanale @nieruchomoscibezwatpliwosci. Wskazuję na problemy związane z pustostanami.
@nataliagala5152
@nataliagala5152 9 ай бұрын
Czy jeśli zaliczamy praktykę poprzez 2 letnie doświadczenie zawodowe to również musimy mieć na swoim koncie wykonane 6 operatów szacunkowych? 😊
9 ай бұрын
W takim przypadku nie ma konieczności wyłamania 6 operatów.
@krzysiok
@krzysiok 9 ай бұрын
patologia.
@benabozz7971
@benabozz7971 10 ай бұрын
Czy mimo zasiedzenia służebności przesyłu można ustanowić odpłatną służebność od teraz?
@hexehexe20051988
@hexehexe20051988 10 ай бұрын
34:00 zgadza się, bardzo chętnie sluchałabym o udanych i wzorowych przyjaznych ludziom inwestycjach. Ja np. marzę o widoku na niezabudowywalny ogródek zamiast na parking i sąsiada. Gdzie mogę nacieszyć oczy podziwianiem właśnie takich inwestycji?
10 ай бұрын
Preferencje nabywców potrafią zaskoczyć. Zapraszam do zapoznania się z wynikami ostatnich badań na ten temat. Link do badań mrn.pl/popyt-i-preferencje-mieszkaniowe-w-krakowie-2024/ Nie jestem obrońcą deweloperów, ale musimy zdawać sobie sprawę z faktu, że to właśnie w dużej mierze dzięki deweloperom Kraków się rozwija. Przykład fajnych inwestycji - okolice Parku AWF. Są też inne rejony, gdzie inwestorzy dołożyli wszelkich starań, aby zaspokoić potrzeby przyszłych mieszkańców. Jeżeli szuka Pani większej przestrzeni mieszkaniowej, to dobrym rozwiązaniem są inwestycje realizowane poza Krakowem.
@hexehexe20051988
@hexehexe20051988 10 ай бұрын
31:00 typ sugeruje, że PATOdeweloperka nie istnieje?! że wszystkie inicjatywy są uczciwe i czyste i nie zasługują na człon "pato-"?!
10 ай бұрын
W Krakowie wyjątkowo często używane jest to sformułowanie, czy słusznie? Inwestycje są odpowiedzią na potrzeby potencjalnych nabywców, o czym mowa w dalszej części nagrania. Uczestnicy debaty reprezentują konkretną grupę krakowskich deweloperów, którzy dbają o jakość inwestycji i komfort życia w mieście.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 10 ай бұрын
👍
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 10 ай бұрын
Gdzie dostępne są badania?
10 ай бұрын
Link do badań na temat preferencji potencjalnych nabywców znajduje się w opisie filmu.
@iwonakb8757
@iwonakb8757 10 ай бұрын
Bardzo merytoryczny materiał.
10 ай бұрын
@@iwonakb8757 Dziękuję. Spostrzeżenia odbiorców są niezwykle istotne.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 11 ай бұрын
👏👏👏
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx 11 ай бұрын
Ciekawe❤
@OperaInfinita
@OperaInfinita 11 ай бұрын
co jeśli organ nie wezwie do zapłaty w okresie 5 lat od zmiany MPZP?
11 ай бұрын
Jeżeli postępowanie nie zostało rozpoczęte w okresie 5 lat od uchwalenia planu, to nie ma opłaty.
@SW-sv7kx
@SW-sv7kx Жыл бұрын
👍
@AG-go6rx
@AG-go6rx Жыл бұрын
To przykre że nagana się ludzi na samym szczycie bańki powinno się nad tym płakać anieuśmiechać
Жыл бұрын
Nie cieszymy się z sytuacji mieszkaniowej w kraju. Poprzez uśmiech odzwierciedlamy sympatię do naszych odbiorców. W wywiadzie wskazujemy jak jest i jak ewentualnie może być. Zakup nieruchomości to sprawa indywidualna. Mamy nadzieję, że nasz wywiad przyczyni się do podjęcia słusznej decyzji.
@globalrealestatepl
@globalrealestatepl Жыл бұрын
Zapraszamy, jak Bieszczady 🤝🤝🤝
@elzbietapraczyk8237
@elzbietapraczyk8237 Жыл бұрын
Pani Ewelino czy opłata planistyczna dotyczy wszystkich sprzedających daną nieruchomość w ciągu pięciu lat od uchwalenia planu czy tylko 1 sprzedającego. Chodzi o przypadek gdy dana nieruchomość zostanie kilkukrotnie sprzedana w ciągu pięciu lat od daty wprowadzenia planu. Opłatę poniesie 1 sprzedający czy kolejni również ?
Жыл бұрын
Opłata jest świadczeniem jednorazowym i obejmuje pierwszą sprzedaż. Beneficjentem zmiany, czy też uchwalenia planu jest właściciel, (UW), któremu przysługiwało prawo własności (UW) do nieruchomości w dniu zmiany, uchwalenia planu. Kolejna sprzedaż nie jest objęta opłatą, chyba, że w tzw. międzyczasie doszło do zmiany planu. itp.
@joannazorowa2134
@joannazorowa2134 Жыл бұрын
Dziękuję!! Ile w tym pasji i inspiracji! Ogadalam przed chwilą inny film "czy praca rzeczoznawcy jest na pewno dla Ciebie?". Pani inspiruje, a nie odbiera chęć do czekolwiek Dziękuję raz jeszcze
Жыл бұрын
Bardzo dziękuję🙂
@StoiconH
@StoiconH Жыл бұрын
Jestem zainteresowany zakupem działki w drugiej linii zabudowy. Do drogi jest ok 50 m. Obok tej działki jest osobna działka, na której jest ustanowiona służebność drogi koniecznej. Moje pytanie: jeśli będę chciał poprowadzić do mojej działki media i kanalizację przez tą działkę, czy muszę ustanowić z właścicielem służebność przesyłu? czy może stoi to po stronie zakładu energetycznego , wodociągów itd.? Czy właściciel może się nie zgodzić na taką służebność?
Жыл бұрын
Służebność przesyłu ustanawiana jest na rzecz zakładu przesyłowego. Właściciel ma prawo odmówić ustanowienia służebności. W przypadku braku porozumienia sprawa trafia na drogę sądową.
@StoiconH
@StoiconH Жыл бұрын
@ dziękuję za odpowiedź
@Cat-bz1ow
@Cat-bz1ow Жыл бұрын
Kiedy banki staną się największym biurem nieruchomości w kraju, tak jak to się stało w 2008 roku np. w Hiszpanii, to ceny będą takie ile ktoś da gotówką. W biednych dzielnicach spadki nawet 80-90 procent. Biedny gotówki nie ma
Жыл бұрын
Polski rynek mieszkań, polska polityka mieszkaniowa jest zupełnie inna. Sektor bankowy jest obecnie w zupełnie innej sytuacji.
@michalmichal2483
@michalmichal2483 Жыл бұрын
A czy to nie jest tak, że bańka jest ale na rynku materiałów budowlanych i może wkrótce pęknąć a "jaskółką" jest już załamanie cen płyt OSB? Poza tym RPP ostrożnie walczy z inflacją więc proces (podwyższone stopy %) może się wydłużyć i czy deweloperzy będą w stanie tak długo utrzymać płynność ? Do tego dochodzi rynek wtórny gdzie ceny materiałów nie mają znaczenia więc czy może to mieć jakiś większy wpływ na rynek pierwotny?
Жыл бұрын
Płyty OSB w okresie rocznym wzrosły. Sytuacja grudniowa nie świadczy o załamaniu rynku materiałów budowlanych. W okresie grudniowym tylko płyty zanotowały spadek. Pozostałe materiały wykazują stabilizację cenową. W naszej ocenie krachu na rynku mieszkań nie będzie, o czym mówimy w nagraniu. Czas pokaże.
@jakubnawrocki1377
@jakubnawrocki1377 Жыл бұрын
hehe fajnie sie tego slucha - Panstwo tak na powaznie? ceny mieszkan przez ostatnie 3 lata wzrosly o ponad 40% a od 2011 do 2018 6% - tylko kupowac, bedzie tylko drozej!
Жыл бұрын
Jak Pan zauważył nasze zdania są podzielone. Uważamy jednak, że krachu na rynku mieszkań nie będzie.
@betonikysogonski2535
@betonikysogonski2535 Жыл бұрын
Heh jestem ciekaw jak już istniejące gospodarstwa domowe jak i przyszłe zareagują na kolejny WAŁ nie ,,żondu" warszawskich namiestników w sprawie paszportów domowych, mieszkaniowych.🤗🤗🤗. Moim zdaniem jest to równoznaczne z przyspawaniem urzędasa do domów mieszkań i droga wolna do inwigilacji, prześladowania domowników pretekst już mają a wyobraźnia i chęć kontroli tych zwyroli jest nieskończona.🤗🤗 pozdrawiam.