Дякую Вам за відео. Дуже змістовна та цікава інформація!
@MrMelnykv12 күн бұрын
Дякую!
@ANtO-i2s21 күн бұрын
В мене з'явились такі симптоми після модного уколу.
@АнастасияДаценко-з6п21 күн бұрын
Дуже доступно дякую за лекцію
@MrMelnykv21 күн бұрын
Дякую Вам
@sergimarievich4683Ай бұрын
Дякую
@Marta-nw9lwАй бұрын
дякую, за лекцію! ви клас!
@MrMelnykvАй бұрын
Дякую!
@ОлександрМартинчик2 ай бұрын
Дуже Вам дякую! Чекаю на нові відео
@MrMelnykv2 ай бұрын
Дякую!
@sofiushca2 ай бұрын
Классное видео,спасибо большое за обучение
@MrMelnykv2 ай бұрын
Дякую!
@sofiushca2 ай бұрын
очень полезное видео
@MrMelnykv2 ай бұрын
Дякую!
@AndriiTumachok3 ай бұрын
Отличная лекция
@ВалентинаЧоп-л9м3 ай бұрын
Дякуємо Вам ! Ви дуже гарно розповідаєте! Я хотілаби почути лекцію про россіяний енцефаліт щото за хвороба чи вона небезпечна мому сину 34 поставили діагноз хронічний россіяний енцефоломієліт чи може та хвороба перейти в майбутньому в россіяний склероз . Дякую
@MrMelnykv2 ай бұрын
Добрий день, дякую. Діагнозу хронічний розсіяний енцефаломієліт не існує. Гострий розсіяний енцефаломієліт, на відміну від розсіяного склерозу, закінчується одужанням.
@DenFurman-q4y5 ай бұрын
Підкажіть чи буває симетричний парез, тобто візуально асиметрії не видно, але пацієнт каже що не відчуває мʼязів лиця та каже що вони провисли, губа нижня , щоки
@MrMelnykv2 ай бұрын
Добрий день, буває двобічний парез мімічних мʼязів. Ключовий момент - ми орієнтуємось не тільки на скарги пацієнта, а й на обʼєктивний огляд: Ви маєте побачити слабкість мімічних мʼязів при активних рухах, двобічну згладженість зморшок (не можливість наморщити лоб, щільно зажмурити очі, посміхнутися тощо). Подивіться відео - методика дослідження VII пари.
@ATudovshi5 ай бұрын
Як завжди найкраще розʼяснена тема 👍🏻
@MrMelnykv5 ай бұрын
Дякую!
@ATudovshi5 ай бұрын
Це прекрасна лекція , дякую вам гарно, починаю працювати інтерном по спеціальності неврологія, максимально корисна вступна лекція по темі яка мене цікавить 👍🏻
@MrMelnykv5 ай бұрын
Дякую!
@ВалентинаЧоп-л9м5 ай бұрын
Дякуємо Вам ! Дуже гарно Ви пояснюєте! Зробили мр- ознаки множинного вогнищевого демієлінізуючого ураження паренхіми головного мозгу ,без ознака активності процесу.Розширення зовнішних лікворних просторів чи може це бути розсіяний склероз? Дякую!
@MrMelnykv5 ай бұрын
Добрий день, дякую за Ваш відгук та запитаня. РС - це ХРОНІЧНЕ захворювання, яке нажаль на сьогодні не має ліування, яке б на 100 % зупинило хворобу. Отримавши такі результати МРТ / необхідно звернутись в неврологічне відділення найближчої лікарні, щоб пройти повне обстеження та зʼясувати, чому виникли ці вогнища
@sergimarievich46835 ай бұрын
Дякую
@малакшанидзезураб6 ай бұрын
дякую! 👍
@ЕвгенияБаланецкая6 ай бұрын
Дякую за відео і за інформацію. Запитання я ставила в попередніх Ваших відео, та відповіді не отримую,то ж для чого Ви запрошуєте ставити запитання. Дякую.
@MrMelnykv6 ай бұрын
Доброго дня, на запитання, які стосуються матеріалу, наведеного в відео - я намагаюсь одразу відповідати, однак не маю можливості відповідати на всі питання, за браком часу, вибачте, якщо дезорієнтував.
@ЕвгенияБаланецкая6 ай бұрын
Доброго дня, Дуже дякую за інформацію. У мене РС,DS?"розсіяний енцефеломіаліт,діагностували а 1978 році,відповідно лікування на той період було нікотинка,преднезалон,вітамінна група.були ремісії,"покращення " і погіршення.,раз, два рази в рік -стаціонар,та я продовжувала працювати,хоча лікарі прогнозували тільки повну інвалідізацію.,та ніхто ніколи не роз'яснював ,що то є, розсіяний склероз,я сама думала,що втрата пам'яті,але тоді так гостро це не відчувалося,. У мене"вогнища"в мозжечку,тому і рухливість і пам'ять зараз страждають як ніколи. Знаю,як і всі сьогодні,що РС(особливо,церебро-спінальна форма з вторинно-прогресуючим перебігом)не виліковується,то ж шукаючи якісь маленькі шпаринки для уникнення "божевілля",натрапила на цікаву статтю,в якій біолог, пропонує кето-дієту для лікування,як альтернативу, ні , навпаки,ссилається на випадки повного одужання людей з РС, які користувалися "кето-,дієтою,"!Яка Ваша думка? дякую за час і відповідь.
@ЕвгенияБаланецкая6 ай бұрын
12:57 Дякую щиро за лекцію. Я живу вже 47 років з "РС",у мене вражений мозжечок, і з з бігом часу,все більше дає про себе знати.Ви ,розумієте,що 47 років,ніхто, або дуже мало хто що розумів в значенні цього діагнозу,а тим більше в його терапії.На жаль,з кожним днем" імпульси"стають все повільніше,"пам'ять"відмовляє,лікарі,кажуть йде "дегенерація",тобто,що це означає для мене,окрім ,як дегенерація,ніхто нічого не пояснює:божевілля,інтелект на нулі вже ,деменція, Альцаймер? Якщо можна, будь ласочка, розкажіть в одному із Ваших випусків більш конкретно,може хтось може поділитися своїм досвідом,буду дуже вдячна. Ще мене цікавить Ваша думка по "кето-дієті",,біологи пишуть,що є випадки доведені,РС відступає ,перед цією дієтою Щиро вдячна Вам за розуміння Божого благословення
@наталиясавчук-я4н7 ай бұрын
Доброго вечора. Хворію на РС, приймаю фінголімод, на даний момент турбують головні болі в верхній частині голови і висках. Є незначна тошнота.
@hedgehog81787 ай бұрын
Добре, а як ці гіперкінези лікуються? Особливо цікаво як мязивий тик лікується?
@Jarkaero18 ай бұрын
Симпатичный
@warwarivan7 ай бұрын
Спасибо
@ГаляОгородник-т6ч8 ай бұрын
Дякую за лекцію, дуже пізнавальна. Зараз лікуюсь перший раз з уже встановвленим діагнозом РС. Було оніміння всього тіла, від гормонів все пройшло, але залишилось оніміння долонь. Невролог заспокоює, що потрібен час, кололи додатково Прозерин, але стало від нього погано і припинили. Чи варто вже переживати і щось додатково робити, чи дійсно просто почекати?
@MrMelnykv8 ай бұрын
Дякую за відгук, якщо діагноз встановлено - однозначно необхідно розпочинати прийом хворобомодифікуючоі терапіі. Яку - необхідно визначати з Вашим лікуючим лікарем.
@ГаляОгородник-т6ч8 ай бұрын
@@MrMelnykv Вже почала приймати фінголімод, по рекомендації лікаря. Але цікавить чи щось ще робити для відновлення чутливості долонь, чи просто таки почекати?
@MrMelnykv8 ай бұрын
Доказових методів лікування, які б пришвидшили відновлення чутливості наразі не існує. Здайте аналіз на рівень Віт Д - якщо занижений, приймайте по 5000 од як мінімум місяць, контроль аналізу, якщо став в нормі - 2000 од щодня, постійний. Завищені дози - не рекомендую, там можливі такі побічні реакції, що за РС забудете на якийсь час.. також вітаміни В1, В6, В12 - можна спробувати приймати протягом місяця в лікувальній дозі, наприклад - неовітам.
@ГаляОгородник-т6ч8 ай бұрын
@@MrMelnykv Дуже дякую за відповідь)
@poltavabavpol8 ай бұрын
Артелеріїйська бригада
@ИанаМоб8 ай бұрын
Дякую вам за лекцію , випадково натрапила на цей діагнос в інтернеті . І думаю тепер обстежитися. Бо щось мене це лякає. Є деякі збіги як на початковій формі . Та сподіваюся що це все тільки припущення .
@ТихонСтепанович8 ай бұрын
Дякую !!! Чому перестала через 10 років допомагати Пульс - терапія ? Загострення почались кожні 3 місяці Окрім атрофіїї зорового нерву , ще купа симптомів зявилась . Що краще Окревус чи Ритуксімаб ?
@MrMelnykv8 ай бұрын
Можуть бути різні причини не ефективності пульс-терапії метилпреднізолоном, наприклад тип перебігу змінився на вторинно-прогресуючий. Тому і рекомендований ранній початок хворобо-модифікуючоі терапіі. Щодо окрелізумабу та ритуксімабу - кожен з них має свої переваги/недоліки в конкретному випадку, порадьтесь з своїм невропатологом.
@СветланаСветлана-э7й8 ай бұрын
Доброго дня! Скажіть будь ласка вогнище 2 мл, яке накопичує контраст біля воролієвого мосту, і вогнища дрібні у скроневій ділянці не накопичують контраст,це вже є розсіяний склероз
@ОленаСвітла-ъ4й9 ай бұрын
Я перший раз злякалася транзисторної ішемічної атаки коли не знала спочатку що це і що робити. Я хожу пішки по 5-10 Км...і під час ходьби відчула що в мене слабне права нога і стопа падає і я її протягую пальцями по землі і через раз якось виходить її перенести . Дивне відчуття . Сильне головокружіння було але я попри це йшла і дійшла до пункту призначення . На наступний ранок просинаюся і якось піднялася і наче не можу стояти ..починаю попід стінкою йти .опираюсь на неї щосили і просто сповзаю вниз...наче ноги не тримають взагалі ... Щосили доповзла до таблеток знайшла вальсатран прийняла і через годину попустило. Ходила вже як звично .не знаю що це було але я визначила що це транзиторна ішемічна атака. Тиск був 210 на 110 десь так... Лікарня не знадобилася . Я не знаю якась ще дивина була і є....наче вивертається одна сторона тіла наче в судомі ..причому від частини обличчя до стопи в одному напрямку. Якось завмираєш на секунд 10 і потім все відпускає . При чому ніяких дій інших воно не дає зробити під час цієї судоми. Епісиндрому істинного не було на ЕКГ досі. Було схоже на епісиндром без епілепсії ..
@NataliaMordvinova-o6h9 ай бұрын
Прекрасна цікава лекція! Дякую за важливу роботу!
@MrMelnykv9 ай бұрын
Дякую!
@ІринаРозуменко-я4к9 ай бұрын
Ви неймовірний, дякую! Вас дуже цікаво слухати!!!!! З нетерпінням чекаю на вихід нових відео🤩🤩
@MrMelnykv9 ай бұрын
Дякую!
@ІринаРозуменко-я4к9 ай бұрын
Дуже вдячна за цю лекцію! Ви пояснюєте складні теми простою та доступною мовою. Найкращий!!!🔥🔥🔥🔥
@MrMelnykv9 ай бұрын
Дякую!
@annablyznjuk83629 ай бұрын
Володимире Степановичу, Ви найкращий викладач!
@MrMelnykv9 ай бұрын
Дякую!
@Max666069 ай бұрын
Спасибо! Жаль что мало чего понятного в лекции, т.к. надо на русском вещать.
@ЕленаКуровская-б7у10 ай бұрын
Дякую за інформацію. А то невропатологи перевіряють такі дії, але ніколи не розказують, що це було. Приписують ліки і теж ніколи не розказують їх дію і побічні ефекти. Тільки на своєму досвіді зрозумів, що піймав побічний ефект і ...., хоча тільки в аналогічних ліках він був.
@mickeyshow15410 ай бұрын
Дякую, дуже цінна інформація.
@MrMelnykv10 ай бұрын
Дякую.
@НаталияЛушпиенко7 ай бұрын
Дякую за вашу роботу! Чи є можливість особистої консультації?
@АлександрКовальский-с1ф10 ай бұрын
Дякую Вам за інформацію. Можливо з Вами зв'язатися?
@tet_ua10 ай бұрын
Дякую.
@user-pm9hr2ew1x11 ай бұрын
Добрий день. В відео Ви кажете, що при ураженні С5 симптоми будуть в ділянці грудей, але ж С5 це дерматом плеча. Можете пояснити?
@MrMelnykv11 ай бұрын
Доброго дня, обмовка, там мова про Тh5
@user-pm9hr2ew1x11 ай бұрын
@@MrMelnykvдякую за відповідь 😊
@yanochka558 Жыл бұрын
Дякую за Вашу працю ❤
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую)
@ДарʼяУстименко Жыл бұрын
Чудова лекція
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую
@volodymyrmelnyk1928 Жыл бұрын
Доброго дня, цікавить таке питання. Поставили діагноз РС на початку цього року, вже було 2 рецидива, але відкапали і зараз все чудово. Чи можливо мені оформити групу інвалідності в теперішній час? І так, я військовий, питання про те щоб "закосити" від мобілізації відпадає
@MrMelnykv Жыл бұрын
Доброго дня. Вам необхідно звернутись до свого сімейного лікаря та підготувати направлення на МСЕК. Можливо у військових діє інший механізм ніж у цивільних - військово-лікарська комісія.
@katerin2954 Жыл бұрын
дуже рада, що ви мені в рекомендації потрапили, дуже доступно і зрозуміло пояснюєте. Дякую за вашу роботу🥹
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую)
@milji951 Жыл бұрын
Чудова лекція, хоч я і не студентка медичного, для людини , що тільки нещодавно дізналась про такий діагноз, ця лекція була дуже корисною. Дякую!
@MrMelnykv Жыл бұрын
Дякую за відгук!
@Галина-щ1щ Жыл бұрын
Дякую за лекцію і наперед за відповідь. Хворію довго. Не лікуюсь. Останні 8 років в ремісії, але ще до встановлення діагноза і зараз по накопиченню симптомів, постійні нейроболі. Особливо шийний відділ, плечова зона. Хотіла запитати, якщо є діагноз, вогнища в голові і шиї, але ніколи не робила мрт грудного відділу і поясничного. Чи треба робити, чи не варто?
@MrMelnykv Жыл бұрын
Доброго дня! При підтвердженому діагнозі «Розсіяний склероз» проводити МРТ грудного та попереково-крижового відділів, з метою виявлення вогнищ демієлінізаціі, не має необхідності, на лікувальну тактику це не впливає.
@televizor4eg Жыл бұрын
Дякую Вам за інформативне відео! Чи можливо до Вас потрапити на консультацію? Клініка поки мінімальна, тільки зір трохи збоїв. На МРТ є кілька вогнищ, що накопичують контраст. Лікарі дають прогноз від місяцю життя до 50 років. Є в електронному вигляді всі дослідження. З інфекцій тільки герпес. Проходив пульс-терапію, але зір відновився ДО прийому гормонів, після пункції одразу, що дивно
@valentynskulinets8900 Жыл бұрын
У нас в сім''ї генетичний фактор "спрацював" на 100%. Розшифруйте будь ласка:-накопичення контрасту на рівні двох зон лінійно по периферії в правій півкулі г.м.. щиро дякую.
@MrMelnykv Жыл бұрын
Доброго дня, якщо дуже спрощено: накопичення контрасту свідчить про «активність» вогнища - тоб то саме в момент проведення МРТ дослідження в цьому вогнищі відбувається демієлінізація. Інші вогнища (які не накопичують контраст) - виникли раніше і в даний момент неактивні.
@ENJOYER____2003 Жыл бұрын
S.D. - розсіяний склероз?
@MrMelnykv Жыл бұрын
Так інколи пишуть на етапі встановлення діагнозу (S.D. - sclerosis disseminated).
@ENJOYER____2003 Жыл бұрын
@@MrMelnykv , дякую! І ще ви сказали, що відбувається зміна інтелекту. Наскільки сильно він змінюється? Така зміна гірша за деменцію?
@MrMelnykv Жыл бұрын
@ENJOYER____2003 Це дуже індивідуально, якщо пацієнт займається інтелектуальною працею, майже не помітно
@ENJOYER____2003 Жыл бұрын
@@MrMelnykv , дякую
@ВикторияФедоренко-с6и Жыл бұрын
Дуже дякую!
@nadiyayatsyshyn9068 Жыл бұрын
Хворію 12 років ( діагноз поставили у 39 ). Перебіг був легкий з ремісією. Три роки тому - операція по видаленню шваноми на рівні L3. Після - повний параліч ніг ( не ходжу).Живу у США , пройшла все протокольне л- ня, а це: велика доза стероїдів, плазмофорез , Окривус раз місяць, але ,нажаль , не було жодної ремісії за 3 роки… Як Ви вважаєте чи могла бути побічна дія від операції ? Ваша думка мені дуже важлива. Дякую.
@MrMelnykv Жыл бұрын
Доброго дня, при ремітуючо-рецидивуючому розсіяному склерозі, загострення може (саме може, а не обовʼязково) бути спровоковане низкою чинників, в тому числі і оперативним втручанням. Тому лікар, приймаючи рішення про операцію зважує можливі переваги та ризики. Нажаль відновлення втрачених функцій відбувається не завжди, а тип перебігу інколи трансформується в вторинно-прогресуючий
@Gucul2001 Жыл бұрын
Я хворий на рс Веду активний спосіб життя працюю займаюсь спортом хожу в зал Почуваю себе добре Рс це не перешкода головне гарний настрій і не нервуватися а там вже якось тай буде
@tamararepina3977 Жыл бұрын
+
@televizor4eg Жыл бұрын
+ напиши в приват, так само поставилили SD
@dimas_dp Жыл бұрын
Радійте поки що, без ХМТ и пари загострень через 1-2 роки можете перестати ходити та купа інших симптомів. Нажаль хвороба дуже непередбачувана і треба бути весь час на чеку
@ValeriaVal21119 ай бұрын
@@dimas_dpа Ви вмієте підбадьорювати людей. З таким відношенням як у Вас все так і відбувається.