Mieszkałam 11 lat w Holandii i to prawda. Holendrzy mówią po angielsku tak jak po Holendersku. Ta są praktycznie ich dwa języki ojczyste. Jak zapytałam jak to możliwe to powiedzieli, że słyszą angielski w filmach ponieważ nie ma lektora.
@ochroniaszczaporq373415 күн бұрын
Wymyśl coś cikawszego
@BestBrain12 күн бұрын
Mogę wymyślić coś ciekawszego ale nie koniecznie będzie to skuteczne :)
@seylacecyliazubrzycka345216 күн бұрын
❤👍🏽
@Ania_pk17 күн бұрын
Pozdrawiam serdecznie ❤️
@adammoll932521 күн бұрын
Ale nalezy tez dodac ze sxkodzi takze acesulfsm, sucraloza czyli splenda, sspartam, fruktoza, Itd. Jedyne zdrowe to xilitol i erytrytol.
@Ania_pk22 күн бұрын
Wg mnie po wstępnym poznaniu podstawowych słowek najlepiej uczyć się całych fraz i zdań wielokrotnie aż do utrwalenia danego słówka i gramatyki przy okazji, czyli taka nauka w praktyce 🙂 Pozdrawiam serdecznie ❤
@weronikabek811723 күн бұрын
Gdzie znaleźć te 5000 najczęściej używanych słów?
@BestBrain18 күн бұрын
Fajną pomocą może być sztuczna inteligencja np. chat GPT
@wiktorkielbus715327 күн бұрын
Raczej nie w twoim przypadku 😂
@iwonawolinska85327 күн бұрын
Świetne ćwiczenie! Dzięki!
@_korra29 күн бұрын
stolica iranu... teheran?
@petertechst143029 күн бұрын
"Świadectwo" o Mózgu. Ok.
@iwonawolinska85329 күн бұрын
Cechy wspólne: ciężkie, masywne, nie można ich podnieść, 4 nogi, 4 koła, kolory wspólne: szary, beżowy, głośny ryk słonia, głośny klakson auta, zmarszczki na ciele słonia, rysy na karoserii auta.
@BestBrain26 күн бұрын
super! :)
@iwonawolinska85329 күн бұрын
Dzięki wielkie za ćwiczenia. Znam je, wykonuję często, są znakomite, chociaż trudne; ale przecież o to chodzi! Brałam także udział w kurcie Best Brain, który jest kapitalny. Gorąco polecam!
@iwonawolinska85329 күн бұрын
Świetne ćwiczenia. Wielkie dzięki! Wykonuję takowe często, bardzo rozwijają wyobraźnię słowną. Funkcje mózgu typu: koncentracja, intensywne myślenie, granice czasowe do wykonania ćwiczenia - wszystkie te elementy znakomicie rozwijają funkcje mózgu.
@malgorzatalodkowska9398Ай бұрын
Mówi się, że języków powinno uczyć się w kontekście, w zdaniach a nie list słówek, które potem ciężko użyć. Jak do tego stosować metody zapamiętywania? Da się?
@BestBrain26 күн бұрын
Podstawą nauki języka będzie chociażby podstawowa znajomość słownictwa. Bez tego bycie w różnych kontekstach i tak nie pomoże - dlatego pierwszym krokiem są słówka, następnie są kolejne, które ułatwiają budowę użytecznej znajomości języka. Metody zapamiętywania w pewnym wymiarze są przydatne do zapamiętywania konkretnych danych (np. słówek) ale ich głównym celem jest trening umysłu i nauczenie mózgu odpowiednich automatyzmów efektywnej nauki (aktywnej powtórki, umiejętności radzenia sobie z presją, z błędami, kreatywnego wykorzystywania już posiadanej wiedzy itd.). One w połączeniu z pierwszym wymienionym przeze mnie wymiarem dają świetny efekt :)
@MajaKozłowska-p2qАй бұрын
fajne zadanie. było trudne, lubimy te rozgrzewki!
@elatasmanska8208Ай бұрын
Dobrze Ci utkwilo w glowie, kapusta jest nazywana "cytryną Północy", nie mamy cytryn na drzewach, ale mamy kapustę..bogatą w witaminy C, A, K.. i inne..
@piotrnagorka8939Ай бұрын
Boże jak on długo mówi zZzzZzz
@zaidetanАй бұрын
To czemu nosisz okulary
@EdytaKolbuszАй бұрын
To proszę powiedzieć ile kropli podawać dziecia jodu i czy do dyfuzora można ?
@dana6560Ай бұрын
Słuchałam , ale w chwili gdy okazało się, że Pani nie wie że kwas z kapusty ma Wit C , stała się Pani niewiarygodna . Proszę się dokształcić z naturalnych źródeł witamin jak chce Pani doradzać ludziom.
@beatanowak3014Ай бұрын
Czy jesli chodzi o kwasy omega, można brac olej z czarnuszki w tabl.?
@justyna1651Ай бұрын
Olga jest skuteczniejsza niz wszyscy lekarze razem wzieci. Jej rady pomogą trwale zadbac o zdrowie, cieszyc sie zyciem w pelni potencjalu. Dziekujemy za Olge. Chetnie obejrzalabym kolejny odcinek z jej udzialem ❤
@katarzynacichon5341Ай бұрын
Mam psa nazywa się azbest
@beatanowak3014Ай бұрын
Jest pani super p. Olgo.
@beatanowak3014Ай бұрын
P.Olgo moja córka 17 lat ma b.nieregularne miesiączki. Nie ma siły, dużo śpi. Jesteśmy tym zrozpaczeni. Lekarz zasugerował, że siedzi długo w nocy i dlatego. Robiłyśmy badania u pediatry i nic. Jak się cieszę że usłyszałam takie dobre rady. Zaraz zacznę ja suplementiwac. Dużo pije wody, dobrze się odżywiać.❤❤❤
@sebastianb9444Ай бұрын
Witaj. Rozumiem Twoje dys... ;-) Czy masz jakąś propozycję dla osoby dorosłej, która chcę się rozwijać w jakiejś dziedzinie ale nie ma "przyjemnych" doświadczeń z szkołą?
@BestBrain26 күн бұрын
Przygotowujemy fajny projekt dla osób dorosłych, może przypadnie Ci do gustu? Daj znać, czy chcesz więcej informacji pisząc na [email protected] :)
@jolantatyszkiewicz1475Ай бұрын
POGRZEB W CAŁEJ OKAZAŁOSCI tego BURDELU EU i brusseli😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😢😮😮😮
@rafalolejniczak6731Ай бұрын
I mówisz strasznie po cichu
@rafalolejniczak6731Ай бұрын
A co jeśli dziecko umie ale zapomniało? No właśnie dlatego nie dam ci lajka suba i dzwoneczka :(
@BestBrain26 күн бұрын
jeżeli umie ale zapomniało to znaczy, ze nie nauczyło się tego w sposób rozumny tylko jako tak zwane wkuwanie (np. zapamiętało melodię zdania: sześć razy siedem to czterdzieści dwa a nie zapamiętało rozumowo, że chodzi o liczby 6, 7 i 42). Dlatego ważne jest najpierw zrozumienie mechanizmu a później aktywna powtórka.
@emiliabauer5027Ай бұрын
Trąba, klakson
@IksanXАй бұрын
według mnie to nie prawda jeśli często chwalisz dziecko to myśli że wszystko ma utrwalone perfekcyjnie więc się nie musi uczyć
@BestBrain26 күн бұрын
Zależy od sposobu chwalenia. Zgodnie z badaniami, jeżeli chwalimy efekt: wszystko umiesz! to takie chwalenie może pogorszyć motywację. Natomiast chwalenie wysiłku zwiększa motywację i efekty w nauce. Jesteśmy nauczeni, że w szkołach widzi się tylko efekt (ocenę) a nie wysiłek - i tak chcemy chwalić. Poprawne chwalenie nie do końca zależy od efektu ale od wysiłku i zaangażowania. Efekt przyjdzie z czasem.
@IksanX26 күн бұрын
@@BestBrain no dobra to ma sens boże dajcie temu człowiekowi ministra od edukacji
@kasiaplichta9957Ай бұрын
Rozprasza mnie jak mowisz w trakcie kiedy probuje odtworzyc obrazki... To przeszkadza.
@bartomiejboral1053Ай бұрын
Tak, bardzo dobrze:)) w rzeczywistych warunkach wciąż jesteśmy czymś rozpraszani, więc trenować mózg powinniśmy również w warunkach rozproszenia, czyli w takich w jakich często potrzebujemy go używać:) pozdrawiam i brawo za wykonanie zadania!
@iwonawolinska85329 күн бұрын
Właśnie o to rozpraszanie chodzi, bowiem uczy koncentracji; celowe utrudnianie, które jest konieczne dla mózgu. Mózg uwielbia tego typu wyzwania
@irenabalcer3608Ай бұрын
Mam 3 punkty i cieszę się
@BestBrain26 күн бұрын
super!
@irenabalcer3608Ай бұрын
Bardzo dziękuję za te rozgrzewki
@krystynabogacka3187Ай бұрын
Wykład był bardzo interesujący, dziękuję😃
@marcindankowski4393Ай бұрын
Ciekawa rozmowa
@GraRak2 ай бұрын
Nie mowicie o olbrzymiej szkodliwosci wody mineralnej w plastikowych butelkach