Tohle jsem za 20 let slyšel tolikrát... a všichni vždycky časem odpadli a zdechli. Jejich podíl je pak v řádech jednotek procent... znovu to zkouší a znovu jen tříští svůj celkový mini podíl. PHP rozhodně válcuje konkurenci, ne výkonem ale použitelností.
@JosefKvasnica8 күн бұрын
Ohledně názvosloví - nejsou to spíše atributy (attributes) namísto property?
@JosefJebavy8 күн бұрын
@@JosefKvasnica ano
@alexanderfast691311 күн бұрын
Danke 🙏
@prozakyautoskol12 күн бұрын
Případnou srážku by zavinil řidič automobilu, nesmí ohrozit vozidlo které opouští vyhrazený pruh.Cyklista je borec, brzdil včas, srážce zabránil a bez konfliktu pokračoval dál v jízdě.
@alexanderfast691312 күн бұрын
Danke fürs teilen 🙏
@prdicioslik57413 күн бұрын
tohle je klasika, kterou vídám dnes a denně. podle mne jsou tady na vině oba účastníci, ačkoliv se vlastně nic nestalo. vysvětlím, to že řidič vozidla udělal chybu je asi každému jasné. nicméně si myslim, že cyklista nemá absolutně žádnej problém kolizi předejít, takže nechápu, proč ho to tak šokuje. já když se pohybuju po nějaké komunikaci, kde jsou i ostatní tak se chovám tak, abych kolizi předcházel. na kruháči například držíte od auta před vámi odstup, pro případ, že se náhle rozhodne to říznout do prava. to je snad logický ne? za 20 let co mam řidičák jsem nikdy neboural, protože sleduju provoz kolem sebe, ale mně připadá, že minimálně půlka lidí tak čumí max 3 metry před svojí kapotu a ostatní má úplně na salámu, proto furt bouraj jak dementi
@JosefJebavy13 күн бұрын
@@prdicioslik574 ano koliz se dá předejít, ovšem například při hustém provozu, kdy není možné si držet odstup od auta těžko predejdete kolizi, protože pokud zabočit někdo vedle vás tak nemáte možnost ani brzdit.
@thomslov265612 күн бұрын
@@JosefJebavy Tak zrovna tady si mohl brzdit o dost sekund dřív než si brzdil, auto už tam najíždělo.. samozřejmě jste na vině oba, já bych tě určitě nechal projet než bych odbočil přes pruh
@prozakyautoskol12 күн бұрын
Na vině je jednoznačně řidič automobilu. Nesmí ohrozit vozidlo ve vyhrazeném pruhu!@@thomslov2656
@JosefJebavy11 күн бұрын
@@thomslov2656 jo na videu ze záznamu vše vypadá jednoduše
@filipf.837913 күн бұрын
A kde je ta srážka prosim pěkně?
@MaryJones-f3t14 күн бұрын
Děkuji za sdílení těchto cenných informací! Mám rychlou otázku: Moje peněženka OKX obsahuje nějaké USDT a mám seed phrase. (alarm fetch churn bridge exercise tape speak race clerk couch crater letter). Jak je mohu převést na Binance?
@zdenekzdarsky354819 күн бұрын
Krásný.
@martinvarga721121 күн бұрын
Super!
@mjostno27 күн бұрын
How to proxmoxitize linux server with several docker containers?
@JosefJebavy27 күн бұрын
@@mjostno you want move sever physical HW to VPS on proxmox?
@mjostno26 күн бұрын
@JosefJebavy I have physical server and I want to install one instance of proxmox on it. And then turn the docker containers to proxmox virtual machines. Do you think this will have some benefit? Thanks
@JosefJebavy26 күн бұрын
@@mjostno it is depend what you want.. First advantage will be, that is very easy migrate VPS to other/new physical server. If you have some plan/vision with your infrastructure and you have more questions I cloud offer you individual consultation.
@StonedFreeskier27 күн бұрын
this video is physically painful to watch
@JosefJebavy27 күн бұрын
Somewhere I must training my English.
@vitexus21 күн бұрын
@@JosefJebavy And a better microphone would probably help too. The acoustics are sad. Run a compressor through it. Normalize the bass...
@martinvarga7211Ай бұрын
Este Walking Street 😀
@JosefJebavyАй бұрын
Ok natočím
@tomasferby3944Ай бұрын
Co fanouškovská základna? Žeprej už chtěla jedna fanynka podpis už 🎉
@skybedyАй бұрын
Tak už jsi tam?
@JosefJebavyАй бұрын
Ano. A co tu taky už jsi v teple?
@skybedyАй бұрын
@JosefJebavy ještě ne,.odjíždím příští tyden
@JiříSůsa-v6yАй бұрын
Rostelovane otačky a retez tupej
@JosefJebavy26 күн бұрын
dobry postreh!
@janfilipczyk2994Ай бұрын
Některá videa Kanaďanů nebo Američanů - jejich většina - je kvalitní. Co z toho, ani jedno není přeloženo. Proč? Velká ostuda pro české dřevorubce. Jinak vlastní komentář k tomuhle videu - viz níže. Proč čeští dřevorubci nenatačejí videa obdobná těm americkým, kanadským? To jest namluvena česky. Zatím jsem ani na jedno to obdobné videu nenarazil. Většina lidí u nás neumí anglicky tak, aby těm videim porozuměla /soudím tak podle svých dovedností/. Bez porozumění mluvenému slovu, bez porozumění toho slovního doprovodu hodnota těchto videí se skoro dá porovnat k čumění na šachovou partii /která je na trochu vyšší urovni/ bez komentáře.
@janfilipczyk2994Ай бұрын
Letmo jsem tohlo Vaše video projel. Prosím Vás běžte raději malovat obrazy. Vy nemáte o nebezpečí, které hrozí při řezání dřeva ani pojetí. To já jsem přitom ryzí amater. Vy jste se ani nepodíval na videa, která na youtube jsou dostupná o řezání dřeva. Viz zde pode mnou - KarHanzD, jako profesional je stejného mínění. Nevzbuzujte p r o s í m V á s dojem v lidech, že řezání dřeva je něco jako práce v kuchyni. Moje celoživotní zkušenost totiž je, že část lidí je stupidní i když působí dojmem, že mají střední IQ. Ti díky Vašemu videu utrpí těžký, třeba i invalidizující úraz. No vlastně můj nedbalý přistup, omlouvám se - tohle co já, jinými lepšími slovy říkají téměř všichni, co to Vaše video viděli.
@vitexusАй бұрын
Já sem volnonožník
@JosefJebavyАй бұрын
skillmea.cz/kanaly/josef-jebavy
@tomasprochazka61982 ай бұрын
V první řadě díky že používáš "Go" a ne ten patvar "gouleng" (ač ti to ke konci párkrát uteklo :P) Ale jelikož je video cíleno na lidi začínající s tímto jazykem, měl bych nemálo 😅připomínek. 1) Je lepší to instalovat z nějakého trochu živejšího zdroje, ne rpm,deb apod. První commit máš 2 týdny zpět, ale Go 1.21.13 je již nepodpodporované přes 2 měsíce. To s sebou může přinést nějaké bezpečnostní problémy. 2) math/rand.Seed je od 1.20 deprecated => není potřeba 3) gorutina není nutně vlákno, díky tomu jich můžu vystřelit klidně tisíc, což u pravých vláken by dost možná nesmysl. Jde primárně o konkurenci, ne o paralelismus. 4) wg.Done je lepší dělat v rámci anonymní funkce přímo v místě kde pouštíme gorutinu. Funkce by měla být synchronní, a je až na volajícím aby ji případně zpracoval jako async, a nebyl nucen do použití WaitGroup. 5) Od 1.22 není potřeba gorilla/mux a podobné, net/http.ServeMux už (konečně) umí složitější routování a proměnné v url cestě(path) 6) Qt je knihovna napsaná v C, tedy pro použití s Go je třeba CGO. Proto ta kompilace pak tolik trvá, trvá to C kompilátoru, ne Go kompilatoru. CGO přináší nějaké limity, jako třeba pro právě zmiňovanou cross-kompilaci. Ono celkově ten vývoj na Win vs. Unix-like a naopak je místy problematický, když člověk pracuje třeba se syscally. Windows také třeba neumý simlink, takže co jde na Linuxu, nemusí jít nutně na Win, ale i naopak. Go má také cache pro kompilaci, `go env GOCACHE`, tedy následné kompliace jsou vždy bleskurychlé (dle rozsahu změn v kodu a zavislostech) 7) pozor na "mrtvé" knihovny, ta pro Qt má poslední commit 4 roky zpět. Ikdyž tedy nevím o aktuálnější. Ono asi Qt není právě pro zmíněné limity s CGO zase tam v Go prostředí oblíbená. 8) Ohledně velikosti binárky, je to dáno tím, že Go binárka obsahuje i runtime, který obsluhuje práve gorutiny, a nebo třeba garbage collector. Dá se to představit tak, že to obsahuje PHP interpretr, nebo třeba JVM. Jen je to teda strojový kod, a není to virtuální stroj. Neco se dá srazit tím, že člověk odebere informace pro debugger. Koukni ke mě na GitHub: prochac/go-binary-sizes
@JosefJebavyАй бұрын
Díky za zpětnou vazbu.
@OxxidCZ2 ай бұрын
wsl...
@tomasprochazka61982 ай бұрын
WSL1 je emulace, WSL2 je virtualizace. Vždy to bude pomalejší, ale pro win lowky nebo devs z korporátu bez možnosti volby asi ok Docker totiž je jen abstrakce nad funkcema Linux kernelu. Tedy potřebuješ linuxové jádro, a to musí někde běžet.
@OxxidCZ2 ай бұрын
@@tomasprochazka6198 jj jsem dev z korporatu. uz nikdy jinak:) wsl2 beha dobre. Ale linux obecne pain, nic nefunguje out-of-the-box.
@vitikillershow9272 ай бұрын
Vyliž nám prdel s nějakym doktorem.😅🤣🤣🤣
@vitexus2 ай бұрын
Nechci, ale musím. Nic lepšího není. Podman se sice snaží ale ....
@JosefJebavy2 ай бұрын
@@vitexus člověk musí jenom platit daně a umřít.
@tomasprochazka61982 ай бұрын
Na macOS může pomoci Orb stack. Stále to má nějaké nevýhody, ale trochu to pomůže. Ale jak už to u Apple bývá, zadarmo to není. Alespoň ne pro komerční použití.
@petrjiricek85472 ай бұрын
Microsoft by měl za používání widlí uživatele spíš odškodňovat než si za ně nechat platit...
@JosefJebavy2 ай бұрын
@@petrjiricek8547 ani kdyby mě za to platili bych nechtěl Windows používat.
@vitexus2 ай бұрын
Hllásím se do klubu @@JosefJebavy
@TomasMark792 ай бұрын
Já už taky jenom Linux
@petrjiricek8547Ай бұрын
@@TomasMark79 ve firmě to bez mirosoftu nejde, není to nereálné, ale většinou nějaký dobrák tam ty microsofti služby procpe. Mám stanici s intelem 14k, 128GB a ssd raid a i tak snadné ulohy jako otevření pdf nebo souboru trvá jak na staré 386. Doma jedu na RPI5 a linuxu, kde na dockeru běží ještě DB server, homeassistant a interakce jsou jak z jiného světa.
2 ай бұрын
Ahoj, pěkné video, jen tak dál :). Osobně go používám na REST API a GUI (zatím s knihovnou fyne) :)
@posukaikom2 ай бұрын
@vitexus2 ай бұрын
Ach kde jsou ty doby, když jsem si chtěl vyzkoušet nové php, tak jsem musel dlouho kompilovat ze zdrojáků a klepat se hrůzou na čem to zase spadne .... no a nejčkonc je tu docker 😊
@HnedWebTVАй бұрын
Nebo Laravel Herd...nemusíš se párat ani s dockerem a php verze pro lokální vývoj přepínáš jedním kliknutím ;) Moje nadšení z dockeru za poslední roky dost upadá... přeci jen je to další vrstva navíc, kterou většinou tolik nepotřebuješ.
@TIBORSENDREI2 ай бұрын
Měl bys sis zeštelovat volnoběh to je hrůza
@JosefJebavy2 ай бұрын
dobry tip
@petrcapek76683 ай бұрын
Škoda auta...
@vitexus3 ай бұрын
Ale takový pocit jaký jsme zažívali když jsme se plácali s CVS a pak se znenadání objevilo SVN (se všemi svými vychytávkami), to už nejspíš nikdo nezažije ....
@UnderwaterFishFilms3 ай бұрын
nice, are there more species in there?
@JosefJebavy3 ай бұрын
Yes. Look on other my videos.
@vitexus4 ай бұрын
Bejt na volné noze není žádnej med.
@JosefJebavy4 ай бұрын
Stejně tak bejt zaměstnancem.
@Job2914 ай бұрын
Zatim koukam na videa o programovani a zvazuju jestli ma smysl se neco takoveho zacit ucit ve 33 letech... Mam znameho senior programatora, dela uplne vsechno od nevidim do nevidim za 40... Nez se do toho clovek dostane tak to asi nejaky rok zabere, navic nemam VŠ, ani obor okolo IT... Jen potrebuju rekvo na jiny obor... Po 15 letech uz to chce zmenu...
@JosefJebavy4 ай бұрын
Ten známý je jak dlouho v IT?
@Job2914 ай бұрын
@@JosefJebavy to nevim, na to jsem se ho neptal, ale vola s klienty sam, nekdy v anglictine, vylozene mi rekl ze abych byl pouzitelny tak bych potreboval tak 3 roky uceni...
@tonik14882 ай бұрын
Já sice IT školu zatím jen studuju, ale dle mého to smysl určitě má, znám spoustu případů kdy klidně lidé 60+ si prostě řekli, že IT je něco co chtějí dělat a za pár měsíců tvrdé práce si sehnali práci v oboru, záleží jen jak moc se člověku chce protože to nikdy není jednoduchý.
@petrhruby64124 ай бұрын
Až zase budeš točit video, tak seď doma na zadku. Tohle se nedá.
@JosefJebavy4 ай бұрын
Díky, každý názor je zajímavý....
@maXXik13375 ай бұрын
Uf, 12 minut zivota v tahu. Jeste ze jsem to sledoval na 2x. Vysvetlujete (docela krkolomne) rozdily mezi juniorem a seniorem, proc je ta prace narocna, ale i prestoze na zacatku uvadite, jak jste odbornik v recruitingu, tak jsem se nedockal ani jen zakladni informace. Junior dnes bere od, medior, senior dnes bere od. Takze nazev videa je vlastne ukazkovy clickbait, kdyz jedine, co tech dvanact minut prineslo je, ze vysoky pokud jste dobri a jinak ne. Jako v kazde jine profesi, ktera ma nejakou vyssi "learning curve"...
@JosefJebavy5 ай бұрын
@@maXXik1337 cena např juniora se liší na základě mnoha dalších parametrů, takže to je třeba diskutovat na konkrétním případě. PS: video je viz fylozoficke a teoretické, konkrétní čísla nebyly cíl.
@Valentino-ok2hss5 ай бұрын
Moje řec. Je to přesně tak.
@vitexus5 ай бұрын
Do kamene tesat.
@GabrielaBretschneiderová-r2y5 ай бұрын
Dělám to také tak. A někdy i používám naciteni na energii druhého. 😊Ta nikdy nelže. 😅
@JosefJebavy5 ай бұрын
skillmea.cz/kanaly/josef-jebavy
@JosefJebavy5 ай бұрын
skillmea.cz/kanaly/josef-jebavy
@JosefJebavy5 ай бұрын
skillmea.cz/kanaly/josef-jebavy
@vitexsoftware6 ай бұрын
Jojo tohle znám z Assasins Creed odyssey :D
@tomassylt6 ай бұрын
Ja mit tvoje prijmeni, tak se ihned prejmenuji.
@JosefJebavy6 ай бұрын
Ženy si mé příjmení pochvalují. Jak ty jsi na tom s němčinou?
@vitexus5 ай бұрын
@@JosefJebavy Si zabil čéče :D to mi prozářilo den ...
O co se jedná? Ideálně pošli podrobnosti na email: [email protected]
@danielbohac23276 ай бұрын
Jako musím než jen souhlasit přecházím z vmware právě na proxmox migrace VM's byla úspěšná velké díky za inspiraci ❤ a ta správa jednoduše genialní
@vitexus6 ай бұрын
Už naše prababičky říkávaly: "Co si nezformátuješ, to nemáš ..."
@lukaskovar69216 ай бұрын
V IT je minimálně 1/2 home office relativně standard. A to člověk může dělat klidně venku. Důležitý je to aby byla odbavená práce.
@StinkyPopi6 ай бұрын
Čau poslední rok a něco programuju v Pythonu, na Githubu mám cca 14 projektů, některé větší na kterých jsem pracoval několik měsíců. Některé mi i něco vydělali. Zatím všechno co jsem chtěl naprogramovat jsem naprogramoval a když jsem něco nevěděl jak na to tak jsem to nějak chytře obešel. Jsem teď ale hodně nejistý jestli už je čas poslat někam životopis. Hodně používám chatgpt, chtěl jsem se zeptat jaký na to máš názor? Připadá mi to trochu jako cheatování, ale na druhou stranu si říkám, že před tím bych musel pogooglit nebo číst stackoverflow, ptát se zkušenějších. Hodně mi to šetří čas a některé problémy bych řešit několikanásobně dýl. Taky se trochu bojím toho časového stresu, že třeba dostanu úkol se kterým si nebudu vědět rady, jak tohle řešíš?
@JosefJebavy6 ай бұрын
NIkdo nezna nic nazpamet. A kazda provefe je o tom prinest hodnotu. ChatGPT tak pomaha stejnou hodnotu prinest v kratsi dobe. Je jedine dobre kdyz clovek pouziva google, chatgpt nebo dokumentaci. Hlavni je pak rozument tomu co pomoci toho vytvoril.
@JosefKvasnica6 ай бұрын
Pěkné videa, dobře zpracovaný. Ještě mohlo být doplněno, když se deploy povede, ale poté bude aplikace špatná... tak jak to vrátit zpět.