Пікірлер
@tiborszatmari4200
@tiborszatmari4200 Жыл бұрын
A NYOMELEMEKET HOGYAN PÓTOLJUK ?
@62rob53
@62rob53 Жыл бұрын
Szenzációs! Pld nekem elmúlt az allergiám a váltás után!. A szemviszketés maradt.
@viskyorsi104
@viskyorsi104 2 жыл бұрын
Szerintem ezek meghaladott elméletek, főleg a napi sokszori étkezés. Manapság az időszakos böjtöt jobbnak találják a külföldi dietetikusok.
@monikafelegyhazi529
@monikafelegyhazi529 2 жыл бұрын
Tisztelt Doktorno ! Az idoszakos bojt megengedett ? Ha csak pl.12 es 8 kozott eszik az ember 3x. Sokaknak ez segit, jobb lesz az ertekuk, jobban fogynak.
@annatoth4673
@annatoth4673 2 жыл бұрын
Kedves Éva! Közvetlen családomban előfordult cukorbetegség, inzulinrezisztencia és pajzsmirigybetegségek is. Érdeklődöm, hogy ha nálam ilyet nem diagnosztizáltak, érdemes-e megelőzésként betartani az Ön által elmondott szabályokat (3 óránként étkezés/zöldség fogyasztás, illetve kontrollálni a bevitt szénhidrátok mennyiségét, azaz számolni a grammokat)?
@ferencnagy5502
@ferencnagy5502 3 жыл бұрын
Rákérdeztem a szakorvosnál. Azt mondta az endokrinológusom, hogy fogyjak le, meg járjak edzeni. Meg kezeljem a stresszt. Gyógyszert nem volt hajlandó felírni. Igazi szakember az ilyen.
@hallsmeister
@hallsmeister Жыл бұрын
Nagyobb szakember, mint aki mindent szart felír gondolkodás nélkül. Az IR életmódváltással kezelhető/fordítható vissza leginkább.
@bertusattila
@bertusattila 4 жыл бұрын
Az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat a biztosan teljesen tiszta, mérgektől és fertőző élőlényektől biztosan mentes („holt”) vízről azt írja a honlapján, hogy érdemesebb helyette arzénnel túlszennyezett vezetékes vizet inni, s az étkezési célra árusított desztillált vízre pedig - egy gyártója, Balogh László személyes elmondása szerint szerint - az ÁNTSZ íratta rá azt, a forgalomba hozatal engedélyezése feltételeként, hogy azt valamely túlszennyezett vízhez kell ivás előtt hozzákeverni. Az ÁNTSZ honlap életveszélyes vízmérgezést okozó hatásúnak is feltünteti a desztillált víz ivását. Ugyanez a honlapjuk, a fentiekkel teljes ellentmondásában, azt is előadja, hogy a tiszta desztillált víz kifogástalan ivóvíz a WHO (= Egészségügyi Világszervezet) hivatalos jelenlegi állásfoglalása szerint szerint, amennyiben az egyéb (ásványi) anyagok bejutnak a normális élelmiszerekkel is, s ezáltal kellően pótlódnak. Én, miután egy természetgyógyász ismerősöm (Ferencsik István) megismertetett a rák stb. ellen is hatékony orvosi desztilláltvíz-kúra gyógymóddal (lásd: www.ivovizjavitas.fw.hu), majd elolvastam a Bibliában (Mózes II. 23. 20-33) és a Talmudban (Taanith 10a. lap és Baba Kamma 93b. lap) azt, hogy élethosszabbító és gyógyító hatású a desztillált víz ivása, ha konyhasóval erősen sózott kenyér (tészta) fogyasztáshoz társítjuk, elkezdtem desztillálni az ivóvizet és ivóvízként lehetőleg csakis azt fogyasztom, mintegy 15 éve, s azt tapasztalom, hogy csak jót tett. Azóta szinte gyógyszer nélkül élek, s amióta a desztillált víz ivás mellett a teljesen tiszta (mérgező kálisótól mentes) gyógyszertári NaCl-dal, konyhasóval erőteljesebben sózom a (vegetáriánus) ételeimet, lecsökkent a vérnyomásom is. Korábban magas volt, most inkább alacsony. Egyébként a szervezet elektrolit háztartásáról szóló könyvek szerint nem a desztillált víz ivás, hanem az egyidejű hiányos konyhasó pótlása okozhat csak vízmérgezést, az is csak akkor, ha valaki (egy felnőtt) napi 15 liternél (!) is több desztillált vizet inna. Szeretném megemlíteni, hogy én ma már a desztillált vizet érzem a legjobb ízű ivóvíznek, s minden vele készült étel azért is jobb ízű a csapvízzel készítettnél, mivel a desztillált víz, az általános oldóképessége folytán, jobban engedi érvényesülni a természetes élelmiszer-alapanyagok eredeti ásványi- stb. anyag arányai. (Az USA hadihajók tengerészei is desztillált ivóvizet kapnak, és külföldön egyébként is sokan régóta isszák (a saját maguk által otthon előállított) desztillált vizet!)
@beuciful
@beuciful 5 жыл бұрын
Nagyon tetszenek ezek az ismeretterjesztô videói doktornô. Nyáron, szeretnék részt venni egy tanfolyamán, ahol pontosan megtanulhatnám a mit, mikor, hogyan szabályokat. Lassan 1 éve vagyok IR - es, sokat javultak az eredményeim, jobban vagyok, de van még mit tanulnom. Mikor lesz tanfolyam?
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
A honlapomon kint vannak a dátumok, szeretettel várom.
@beuciful
@beuciful 5 жыл бұрын
dr. Benkő Éva , köszönöm a válaszát, mindenképpen megnézem, és ha tehetem, megyek!
@gyorgynecsizmadia5687
@gyorgynecsizmadia5687 5 жыл бұрын
Nagyon hasznos videó Köszönöm.
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
:)
@domokossoos4392
@domokossoos4392 5 жыл бұрын
Romaniaba maros megyeben
@domokossoos4392
@domokossoos4392 5 жыл бұрын
Hol lehetne megrendelnia Pi viz csinalo szerkezetet , en Erdelyen lakok es kernek egy telefonszamot hogy tudjak leadni az egesz adatot ,hogy hova kuldjek es menyibe kerul mert szuksegem van egeseg szenpontjabol , a nevem Soos Domokos elore is koszonom
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
Tisztelt Soos Domokos! drbenkoeva.hu/tisztitott-pi-viz-es-inzulinrezisztencia/
@csdn7102
@csdn7102 5 жыл бұрын
Üdvözlöm Doktornő! Esetleg egy olyan diéta/életmód is tud működni ami kevesebb zsir és fehérjebevitellel és magasabb szénhidrátbevitellel gazdálkodik? Magas keményítő tartamu zöldségekkel, pl rizs, burgonya, hüvelyesek. Plusz alacsonyabb tartamu gyümölcsök pl kiwi, bogyós gyümölcsök.
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 2 жыл бұрын
Tisztelt Soos Domokos! Igen. A hüvelyesek szénhidrát mellett remek fehérjeforrások is. Üdvözlettel: dr. Benkő Éva
@katalinhock5302
@katalinhock5302 5 жыл бұрын
Nagyon tetszik, hogy az ember egy olyan orvost lát, aki nem csak beszél a gyógyításról, hanem látni rajta, hogy ő maga egyensúlyban van, példakép.
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
Köszönöm :)
@AquilaTheHun
@AquilaTheHun 5 жыл бұрын
Kedves Éva, Két kérdésem lenne: 1. Mint endokrinológus, van magánrendelése? 2. A diétaval kapcsolatban, nem láttam leírva, de azt hallottam, hogy az alkohol tiltólistás. Ez így van-e és mennyire szigorú a korlátozás (ha van)? Köszönöm a választ előre is.
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
drbenkoeva.hu/
@gaborm4767
@gaborm4767 5 жыл бұрын
Miért szükséges 3 óránként enni? Ha jól értelmeztem amit máshol hallottam, hogy nagyon sokan az időszakos diétát ajánlják az IR megoldására. Ennyire eltérőek a vélemények?
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
A vércukorszint normális tartományok között tartását, tehát a várcukorszint leesését 3 óránkénti étkezéssel lehet biztosítani. Ez alól kevés esetben lehet kivételt tenni. drbenkoeva.hu/inzulinrezisztencia/inzulinrezisztencia-etrend
@BarabasCsaba7
@BarabasCsaba7 Жыл бұрын
​@@drbenkoeva-IR-maskeppen Nevetséges... csak egy egyszerű kérdés: hány órát alszunk naponta? Legtöbben 6-10 órát. És nem eszünk közben... és nem esik le a vércukrunk... és nem halunk meg... Milyen érdekes... De ha nappal van akkor 3 óránként kell együnk?? 😂 Nyílván nem. Csak akkor van szükség 3 óránkénti evésre, ha az illető sok szénhidrátot fogyaszt. Egy ketogén/carnivore étrend folytatása mellett napi 1-2 evés a legtöbb embernek elegendő. (Főleg aki nem sportol) A máj glükoneogenezissel mindig képes előállítani azt a mennyiségű cukrot, amire szükségünk van.
@BarabasCsaba7
@BarabasCsaba7 Жыл бұрын
Üdvözlöm Gábor! Kíváncsi vagyok, sikerült a komment óta eltelt idő alatt eredményt elérnie az egészségében?
@mariakeszei6267
@mariakeszei6267 5 жыл бұрын
Milyen laborértékek mérése ajánlott az inzulinrezisztencia kiszűréséhez? 65 éves vagyok 161 cm magas 67 kg
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
"3 pontos vércukorterhelés inzulinszintekkel" vizsgálatot kérjen.
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
drbenkoeva.hu/inzulinrezisztencia/inzulinrezisztencia-vizsgalat
@nagytdr
@nagytdr 6 жыл бұрын
Az "elsalakosodás" sejt szinten mit jelent?
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
Az emésztés során képződő pl. szerves savak lerakódását a sejt közötti térben.
@be_ai_art
@be_ai_art 6 жыл бұрын
3 orankent gyumolcsot is lehet vagy csak zoldseget?
@drbenkoeva-IR-maskeppen
@drbenkoeva-IR-maskeppen 5 жыл бұрын
3 óránként zöldséget. Gyümölcsöt a szénhidrát anyagcsere védelmében csak tízóraira, ebédre, uzsonnára és edzés után.