Пікірлер
@henrykkujawa7720
@henrykkujawa7720 Ай бұрын
Gdzie jest amitraza na waroze 20 lat nią leczyłem i było dobrze teraz amitraza się niepodoba
@jozefpapiez5424
@jozefpapiez5424 Ай бұрын
Nosema a nie nozema
@StanisławSiedlecki-j8v
@StanisławSiedlecki-j8v 3 ай бұрын
Najpierw trzeba zatrzymac sprowadzanie produktow i matek pszczelich z zagranicy a pozniej myslec o dzialaniach we wlasnym kraju. Niszczycie wszystko to co sami produkujemy a sciagacie z zagranicy wszystko co tylko sie da nie przebadane bez jakiej kolwiek kontroli. Tak jest w karzdej branży w Polsce.
@magdalenamazur2461
@magdalenamazur2461 4 ай бұрын
Dobrze zrozumiałam - pylek nie jest w 100% bezpieczny dla ludzi ⁉️
@wodzimierzp.154
@wodzimierzp.154 7 ай бұрын
Dokąd pszczelarze wypalali Ule ogniem to był spokój w momencie kiedy pojawiły się Ule styropianowe plastikowe Których nie wypalisz rzecz jasna i Wielki biznes Pszczelarski gdzie jak mu wyskoczy to przecież Ula nie spali to Zgnilec się pleni i plenił będzie
@aaafdd695
@aaafdd695 9 ай бұрын
Jeżeli moje pszczoły zaraża się zgnilcem i zglosze je do badania i badanie da wynik pozytywny to restrykcje dotkną mnie i wszystkich przełączy w okręgu zapowietrzonym. Lepiej zatem siedzieć cicho i leczyć pszczoły swoimi metodami. Dlaczego pani doktor nie ma powiedział o wrażliwości bakterii zgnilca na antybiotyki. Jedną z metod zapobiegania i zwalczania zgnilca jest dodawanie do karmy podczas przygotowaniach rodzin pszczelich do zimowali antybiotyków. Wówczas msmy pewność ze antybiotyki nie dostaną do miodu. Jeżeli IW ma możliwość stwierdzania bakterii zgnilca w miodzie proponuję zobligować wet. do pobierania próbek miodu w sezonie z losowo wybranych liczbie reprezentatywnej dla danego regionu. Trochę dużo napisałem na temat zgnilca, ale uważam że metody zwalczania tej choroby są przestarzałe. Marian Stolarski
@adamkaramuz7423
@adamkaramuz7423 10 ай бұрын
Korzystałem z materiału reprodukcyjnego od kilku chodowcuw..Od dłuższego czasu powróciłem do materiału P Krzysztofa i nadal mam wielki szacunek do materiału jak i osoby hodowcy.Zdrowia spokoju i pogody ducha P Krzysztofie.
@Wiesiek83
@Wiesiek83 10 ай бұрын
Miał pan świetne matki ponad 20 lat temu jak pan współpracował z panią gembalową jak sie rozstaliście juz nie było tego.
@MAQ123
@MAQ123 Жыл бұрын
mało ciekawe pytania, bardzo trywialne. oczywiscie pan Loc nie najlatwiejszy do rozmowy ale to rola prowadzacego go uruchomic
@MM-dl7ef
@MM-dl7ef Жыл бұрын
CHCIAŁBYM ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA CHOROBY -NOZEM A I C ; "A "JEST CHOROBĄ TUBYLCZĄ A WIĘC MIEJSCOWĄ ,PSZCZOŁY ZWYLKE CHORUJĄ NA PRZEDWIOŚNIU I WCZESĄ WIOSNĄ WÓWCZAS SĄ NAJBARDZIEJ SPRZYJAJĄCE WARUNKI /DUŻE ZAWILGOCENIE ,CIEPŁO I CO NAJWAŻNIEJSZE BRAK PIEŻGI ; PSZCZELARZE NIE ZWRACAJĄ UWAGĘ NA JEJ BRAK JEDYNIE DBAJĄ O POKARM - CZĘST MATKI DŁUGO CZERWIĄ I JĄ ZUŻYJĄ/WIOSNĄ NOWY PYŁEK POWODUJE USTĘPOWANIE TEJ CHOROBY .DLATEGO PROPONUJĘ BY PODAWAĆ RAMKI Z PIERZGA JUŻ W POŁ. LUTEGO. NATOMIAST " C"JEST TO CHOROBA INWAZYJNĄ NAJCZĘŚCIEJ WYSTĘPUJE PÓŹNĄ JESIENIĄ ,JESLI MATKA DŁUGO CZERWI WÓWCZAS BRAKUJE PIERZGI I CHOROBA BARDZO SZYBKO SIE ROZWIJA ,ABY ZAHAMOWAĆ CHOROĘ NALEŻY PODAĆ RAMKE Z PIERGĄ .ŻYCZĘ POWODZENIA.
@arkadiuszd.j4001
@arkadiuszd.j4001 Жыл бұрын
Wow. Trafiłem na ten filmik przypadkiem. Jestem pod dużym wrażeniem wiedzy i umiejętności przekazania jej przez panią Annę. Chcę więcej materiałów od pani Anny. Pozdrawiam serdecznie.
@harpmojatuba2951
@harpmojatuba2951 Жыл бұрын
Pani się dowie ile pasiek stoi przy stadninach. Czasem przy samych wybiegach. Nic się nie dzieje.
@Halsky1000
@Halsky1000 Жыл бұрын
Buckfast jest zarejestrowana o niektórych hodowców
@pawekuzma1593
@pawekuzma1593 Жыл бұрын
Jest Pan bardzo mądrym człowiekiem
@sawomirchojak2597
@sawomirchojak2597 2 жыл бұрын
Czytam fora internetowe i poczyniłem pewne obserwacje. Tragedią takiego profesora jest że musi dotrzeć z informacją do dzbanów bez średniego...
@sebastianbryk5082
@sebastianbryk5082 2 жыл бұрын
Takiej jakości treścią pszczelarską warto "zalać" KZbin. Super kanał
@lukasha23
@lukasha23 2 жыл бұрын
Z drugiej strony są kwiaty które interesują wyłącznie dzikie pszczoły - podagrycznik, pasternak, koper włoski, krwawnik czy cebula czosnek. Bardzo ważny wykład, chętnie wezmę udział w Pani szkoleniu
@lukasha23
@lukasha23 2 жыл бұрын
W tym roku w mojej wsi połowa zasiewów kukurydza 🌽 dla pszczół to pustynia
@пчелодел
@пчелодел 2 жыл бұрын
В России мы очень ценим материал из Польши, от господина loc!!!
@mimar9725
@mimar9725 2 жыл бұрын
A my rosje mamy w dupie
@пчелодел
@пчелодел 2 жыл бұрын
@@mimar9725 если говорить о пчеловодстве, то согласен,россия отстаёт намного
@Urtica.Urtica
@Urtica.Urtica 2 жыл бұрын
Ciekawy wywiad 👌🏻
@krzysztofjanik222
@krzysztofjanik222 2 жыл бұрын
Ok 7 lat temu stosowalem ramke pracy rozbieralem komórki trutowe i sporadycznie w nowym plastrze byla jedna dwie szt , natomiast w czerwiu pszczelim byly w plastrze kilka krotnie przeczerwionym.
@nowy7007
@nowy7007 2 жыл бұрын
Jak widzę filmiki na KZbin tych co twierdzą że pszczoła powinna sama się leczyć z pasożyta ,to zamknąć go w pokoju pełnym wszy niech sam się wyleczy z niej .
@antonijez5491
@antonijez5491 2 жыл бұрын
Witam co to są produkty pasieczne?,p prof chyba ma na myśli miody z wielkich pasiek.Gadanie o niczym nie poruszacie panowie żadnego tematu
@PszczelaPasja
@PszczelaPasja 2 жыл бұрын
Dobrze że są tacy ludzie :)
@mathew679
@mathew679 2 жыл бұрын
Zajmijcie się odpryskami na komary w miastach które zabijają wszystkie zapylacze a najwięcej dzikich właśnie. Pszczoły miodne w ogóle nie zagrażają innym zapylaczom !
@piotrmazurek7545
@piotrmazurek7545 2 жыл бұрын
Wirusy nie są przyczynami "chorób" u pszczół (i nie tylko pszczół). Wirusy to m.in. skutek wpływu warunków zewnętrznych na żywe organizmy.
@krzysztofkata9115
@krzysztofkata9115 2 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/a2elh6GvesuGj5o Miałem okazję gościć u Pana Loca i "poczuć " niesamowity klimat jego pracowni . Mam też okazję pracować z reproduktorką która wyszła spod jego ręki. Na pasiece zimują jej córki. Na podstawie obserwacji 2 części sezonu 2021 jestem pełen nadziei jak chodzi o nadchodzący sezon pożytkowy 2022.
@piotrzkaszub2419
@piotrzkaszub2419 2 жыл бұрын
Miałem zdarzenie z matką, gdy w ulu brakło matki podałem czerw z innego ula , lecz pszczoły go zniszyły , ale po pewnym czasie znalazł się czerw zapłodnionej matki. Moim zdaniem zwykła pszczoła została przetworzona na matkę, kiedyś chyba czytałem o takich przypadkach, bo coś kojaże o takiej możliwości.
@zdzislaw7101
@zdzislaw7101 Жыл бұрын
Widocznie matka była tylko nie dałeś rady jej znaleźć, po prostu zaczęła późno czerwić.
@strefazoo6195
@strefazoo6195 2 жыл бұрын
Pan Loc mocno oszczędny w słowa..żeby nie powiedzieć wiem ale nie powiem ,uczcie się na własnych bledach...szkoda.
@Rafal-jr3jj
@Rafal-jr3jj 2 жыл бұрын
Pytania prowadzącego były raczej słabe. Pan Looc powiedział sporo ale nie wyłożył tego jak przysłowiowej krowie na rowie. A tego oczekuje większość pseudo pszczelarzy, szukających wiedzy w filmikach z KZbin.
@smolen
@smolen 2 жыл бұрын
To akurat nieprawda. Znam osobiście pana Krzysztofa i nie jest to człowiek który ukrywa swoją wiedzę.
@piotrkoza6762
@piotrkoza6762 2 жыл бұрын
Wieś zawsze kojarzyła się z bioróżnorodnością i czystym naturalnym środowiskiem, teraz na wielu obszarach wybitnie rolniczych jest na odwrót... paradoks taki :) Z drugiej strony wieś wsi nie równa.
@janhanasik5062
@janhanasik5062 2 жыл бұрын
mag inż ...i do tego niemowa😉
@sylwiawielgat6586
@sylwiawielgat6586 2 жыл бұрын
Program z cyklu 'jak tu duzo mowic, zeby nic nie powiedziec'. Mialam tez wrazenie,ze pan prowadzacy interview kombinowal dopiero o co by tu spytac. jak dla mnie, slabe to bylo.
@Lukasz16B
@Lukasz16B 2 жыл бұрын
Super wykład w końcu coś się ruszyło na kanale od długiego czasu ;)
@pasiekaapi-garden8357
@pasiekaapi-garden8357 2 жыл бұрын
Ciekawy wywiad, ale jakoś nie uchwyciłem jakiś konkretów w sprawie leczenia pszczół jakie Pan Krzysztof by polecał... Mam nadzieję że też doczekamy się wywiadu z Panem Jackiem Jaroniem, Mieczysławem Dobraczyńskim, Leszkiem Stępniem . Pozdrawiam
@PasiekaNadBystra
@PasiekaNadBystra 2 жыл бұрын
Zdecydowanie Mieczysław. Tylko jak sam mówi "to jest nie do opowiedzenia".Nie dziwię się , w końcu to kilkadziesiąt lat wiedzy ze świetnymi wynikami.
@bartekp8082
@bartekp8082 2 жыл бұрын
Pan Loc ma wspaniale krainki jugo. Polecam każdemu na średnie pożytki
@bogdank8138
@bogdank8138 2 жыл бұрын
Dzień dobry! Fajny wykład. Osobiście kilka spraw jest mi jaśniejszych ;-). Miałbym jeszcze pytanie do Pani: Środki ochrony roślin o działaniu systemicznym. Mam na myśli popularny mospilan, stosowany podczas uprawy rzepaku w czasie kwitnienia. To, że są duże upadki pszczół zbieraczek jest faktem, naocznie stwierdzonym przeze mnie. Jak to się ma do miodu?
@bogdank8138
@bogdank8138 2 жыл бұрын
Hmm.... Dyskusja cały czas toczy się w obrębie czynności i zjawisk zachodzących u pszczelarza. Szkoda, że panowie nie dyskutowali na temat np. jakości oferowanych matek, sposobu poprawy stanu rzeczy, co do których rozmówca miałby chyba większe kompetencje.
@marcinkmiecik3058
@marcinkmiecik3058 2 жыл бұрын
Pan Loc stracił renome moim zdaniem... bardzo wielu pszczelarzy narzeka na właśnie jakość matek...
@bogdank8138
@bogdank8138 2 жыл бұрын
@@marcinkmiecik3058 Dlatego pisałem, że bardzo szkoda, że Panowie nie porozmawiali o tym. Może pod filmem czegoś się będzie można dowiedzieć ;-)
@stanisawkosicki2084
@stanisawkosicki2084 2 жыл бұрын
Bardzo dobre matki hodował pracując jeszcze w Żelkowie. Późniejszych jakości wolę nie komentować.
@pszczelarstwopokrzywowe5320
@pszczelarstwopokrzywowe5320 2 жыл бұрын
@@marcinkmiecik3058 Narzekają ci, którzy nie mają doświadczenia w pszczelarstwie i pojęcia na tematy przyrody. Natura nie zajmuje się wytwarzaniem produktów.
@marcinkmiecik3058
@marcinkmiecik3058 2 жыл бұрын
@@pszczelarstwopokrzywowe5320 jak nie natura to kto? Pszczelarz z wiadrem inwertu i podkarmiaczki montowane na pożytku?
@TomRadziwonowski
@TomRadziwonowski 2 жыл бұрын
Michał, świetny materiał. Zdanie pana Loca bardzo cenię. Ikona polskiego pszczelarstwa.
@michapszczola9092
@michapszczola9092 2 жыл бұрын
przecież on wyśmiał takich " januszów " hodowli jak ty. kupiłeś parę uli i już hodowca wielki się znalazł.
@pawetomczyk2289
@pawetomczyk2289 3 жыл бұрын
Niestety w tej chwili nie jest zwalczana z urzędu.
@tommielnik4520
@tommielnik4520 3 жыл бұрын
Oczyma mowa
@bronislawbez5051
@bronislawbez5051 3 жыл бұрын
co to sie z ta przyroda stalo
@grzesieklapy
@grzesieklapy 3 жыл бұрын
Główny powód to odejście od rodzimych pszczół i import pszczół z zagranicy które są selekcjonowane tylko pod kątem miodności
@marcinkmiecik3058
@marcinkmiecik3058 3 жыл бұрын
Mialem okazje w Pszczelej Woli w 2020r posluchac kilku godzinnego wylkadu na żywo Pana prof. Bylo warto jechac przrz pół Polski. Mega czlowiek, mega wiedza, pelna kultura i sposob w jaki to przedstawia sprawia ze nawet poczatkujacy pszczelarz zrozumie trudne zagadnienia.