Eperszaporítás egyszerűen
7:34
Küzdelem a tarack ellen
5:13
Жыл бұрын
Paradicsom magfogás egyszerűen
3:16
A krumpli felszedése, tárolása
6:29
Milyen a jó munkáscipő?
4:45
2 жыл бұрын
Amikor beüt a krach.....
15:35
2 жыл бұрын
Kánikula vs. Mulcs
12:53
2 жыл бұрын
Пікірлер
@dogtired82
@dogtired82 16 күн бұрын
Most jöttem rá, hogy honnan olyan ismerős a hangod. Kellemes meglepetés volt! :) Jó nagyonnez a csatorna is! :)
@attilagheorghita240
@attilagheorghita240 Ай бұрын
Szia.A csigák nem bújnak el a mulcs alatt?
@alittaman
@alittaman Ай бұрын
A szalmában jobban szeretnek a csigák lenni. Inkább széna vagy a gazt is le lehet vágni....nem kihúzni. Én úgy gondolom, hogy Iván nem véletlenül mondja: ne vegyenek semmit. A mélymulcsos technika előtt a bakhátas modszert javasolja inkább Iván pár évig. Abban már lehet apro magvasokat is termelni. A termeszto sav mellett meg megy rá a kevert mulcs 1:30 n/c arányban. Az a "baj", hogy mindent gyorsitani akarunk. Igy a tökeletesség elmarad szerintem. A keskenyebb sávokra viszont érdemes ez a komposztos megoldás vagy takaronoveny keveréket vetni ősz elején. A lényeg, hogy probalkozzunk, ki-ki belatasa szerint. 👍☺️🙏
@rozsaeros5612
@rozsaeros5612 Ай бұрын
Igen. Ahol fehérhere van, ott eltűnt a tarack. Úgyhogy a fehérhere gyepből vágok ki 10x10 cm kockákat és ültetem a tarackos területre.
@KlaudiaPáger
@KlaudiaPáger Ай бұрын
Szia! Akinek nincs pincéje az jó ha kamrában van tárolva?
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 19 күн бұрын
Igen! Feltéve ha ha azért az is hűvös.
@biteright3029
@biteright3029 Ай бұрын
Szia Sándor Nagyon tetszenek a videoid, az őshonos fákról szeretnélek kérdezni. Megírnád telefonszámod kérlek? Imre
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 19 күн бұрын
nullahathúszháromszáznyolcvanegyhatvantizenkettő
@csabaszilagyi4419
@csabaszilagyi4419 Ай бұрын
Ez bizony így van. Kitartást és sok sikert hozzá. Bele kell tanulni. üdv.
@KROY02
@KROY02 Ай бұрын
Az elektromos áram nagyobb tiszteletét javaslom! Ez így minden pontján veszélyes, a karókat leszámítva. Ott rohangálnak a kisgyerekeitek egy mosogatóval letakart, elavult berendezés melllett, amihez az áram egy ócska beltéri hosszabítókábelen megy. A földelés ebben a formában provizórikus, valószínűleg jóval az elvárható hatékonyság alatt.
@lecher100
@lecher100 Ай бұрын
Először is a műanyag karó nagyon jó, arra amire, az az köztes karónak. Végpontokhoz és kapukhoz fa oszlop kell. Műanyag oszlopok előnye, hogy hajlékony, és ha a kerítésnek ugrik az állat nem töri el a szigetelőt, és szakad a vezeték. Másodszor a szigetelőkre nem tekergetjük a vezetéket. Ha csak keresztül megy a vezeték a szigetelőn, a vezeték a teljes kerítés hosszában tud engedni, ha az állat nekiugrik. Teljes kerítés feszítését elegendő csak a végeke. Ahogy te csinálod, főleg hogy a víz elvezető lamellákra tekergeted, minden egyes szigetelőt tekergetni kell ha feszíteni kell a vezetéken, plusz a víz is összegyűlik a vezetéket. Arról nem is beszélve, hogy a fém szálak szépen eltörnek. Messziről felismerem ezt a vezetéket "ako economyline" 14 ohmos ellenállásával 200 - 300 méteres kerítésnek való csak. Erre sem árt figyelni. Kapu akasztót a szigetelő fém részére akasztottad, kis eső és volt nincs áram a kerítésben. Erre van két oldalas kapu szigetelő. De a csúcs a földelés, jó rozsdás fém karó, csak úgy rátekerve a vezeték. Rozsda nem vezeti az áramot. Drasztikusan csökken a kerítés hatékonysága egy ilyen rossz földeléssel. Horganyzott földelő karót kell leszúrni. Erősebb pásztorokhoz, vagy köves talajba több is kell. Pásztor bekötése a kerítésre is megér egy misét. Rátekerve a vezeték, közeli képen látszik, hogy már el vannak törve a fém vezető szálak a vezetékben. Meg merem kockáztatni a toldásokat is csomóval oldottad meg.
@krisztinakraiss9950
@krisztinakraiss9950 Ай бұрын
Szia, Somogyban élnek ismerősök akiknek van villanypásztor, állattartás miatt.Szigetvár környékén arra fele mint te. Bárányokat legeltetnek, nagy területeken, ebből élnek. Ettől is magasabb villanypásztor van nekik , mondjuk ők az aranysakál miatt védik leginkább a területet, de a bárányok se kóboroljanak el. Sokszor legel együtt szarvas , és bárány is a legelőn, mert azok könnyen át szökkenve átugorják ezt a mini kerítést, nekik ez nem akadály. Sőt a sokkal magasabbat is simán mint pl a 2 m. A szomszédok az utcai kerítés tetejére tettek végig villanypásztort mert bejártak a szarvasok a kertbe hozzájuk leenni mindent. De a környékbeli gazdák csak úgy vetnek kukoricát is, és lucernát , hogy 3 soros magas villanypásztor van a szántok körül, 2 m magas,ami napelemmel működik. Amíg nem volt villanypásztor a lucernásban nem volt mit lekaszálni bálázni, az állataiknak, mert mindent leettek tarra .Készülj fel rá. Ez max kisállatnak elég, kutya, róka, nyúl.
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai Ай бұрын
Igen, ez valóban alacsony. Elsősorban a kutya miatt húztam ki, hogy ne menjen a zöldésgeskertbe, illetve így oda tud menni a gyümölcsösbe, hogy elzavarja a vadakat. De tény, hogy ez nbem akadály az őzeknek, szarvasoknak.
@nikolettabenesne5781
@nikolettabenesne5781 Ай бұрын
Szép termés👌 és teljesen igazad van, a. SAJÁT MINDIG JOBB ÉS VEGYSZERMENTES ☝️😊Nekem ebben az évben sokkal nagyobb fejek lettek mint tavaly 😁Köszi szépen a videót 🥰
@erikakiss4766
@erikakiss4766 Ай бұрын
Kedves kommentelők! Éppen ez a kézenfekvő megoldás tavar bennünket? A gyárak mérge nem baj? Ugyan már..🤨
@jugoslavsubotic4776
@jugoslavsubotic4776 Ай бұрын
Hogy lehet őshonos magyar amikor csak 1000 éve jöttetek ide?
@lajoshajas3552
@lajoshajas3552 2 ай бұрын
Van egy jo módszer a csiszolás után csak drága egy kicsit, egyik barátom csinálta téglával amit lerakott a foldre járdának , első évben sok szét fagyott utána nitrolak felesben higitoval lekente , több éve tökéletes, nem fénylik nem porlik beszivta vízálló.
@nkatalinn
@nkatalinn 2 ай бұрын
Egy év alatt lett változás? :)
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Igen, most már határozottan állíthatom, hogy beválni látszik a módszer. Nincsenek illúzióim, mindig maradni fog benne tarack, de a sok nyírással gyérül és a perjefélék kezdik átvenni a helyet dominánsabban!
@gaborpaksi
@gaborpaksi 2 ай бұрын
Próbáld meg magasnyomásúval ;)
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
FIGYELEM! Utánajártam alaposan a dolognak, ugyanis két helyről is kaptam figyelmeztetést, hogy a csiszolókorong tönkreteheti a cserepet. Egy ismerősümtől és egy kommentelőtől. A veszély az, hogy a cserép felső, legkeményebb rétege sérül és így magába szívja könnyebben a vizet. Ez részben igaz is, de főként akkor ha már eleve nagyon gyenge a cserép. A piros hódfarkú cserép például gyengébb mint a sárga, ezért annál nagyobb a kockázat. Másrészt akkor áll fenn ennek a veszélye, ha nagyon alaposan csiszoljuk le a felületet. Én csak éppen leszedtem a mohát róla, ezzel még nem sérült a cserép. Másfél éve van fent, soha nem volt beázás, télen sem. Ettől függetlenül a videóban bemutatott módszerrel csak úgy érdemes dolgozni, hogy csak a nagyját szedjük le a mohának, piszoknak. Szerintem így is szép lesz, de ez már egyéni ízlés kérdése. A gyökérkefe, amit a kommentelő írt, valóban a legbiztonságosabb módszer. Egyetlen hátránya, hogy nagyon lassú, de ezt is mindenki eldöntheti, hogy neki mik a prioritások. Másik tipp amit kaptam, hogy sterimoval mossuk le a cserepet, az ugyanis nem sérti egyáltalán a cserép felületét. Ez is működőképes, és gyors módszer. Van még a drótkefés módszer, ami szintén lassú és a fém talán még erősebben sértheti a felületet mint a csiszolókorong, ráadásul válatokat véshet bele, amiben télen megáll a víz, belefagy és nem kell mondanom a végét. Szóval elméletben ez nem lenne ajánlott. De a valóság erre is rácáfol néha, mert egy ács ismerősöm az egész házát olyan cseréppel fedte be, amit drótkefével tisztított meg. 10 éve van fent és semmilyen probléma nem volt. Ezek alapján már mindenki jobban el tudja dönteni, hogy melyik módszert választja.
@szervezkedo
@szervezkedo 2 ай бұрын
Ha a legelső falusi kőművest megkérdezed, elmondja miért szabad csak spaklit és gyökérkefét használni! Így senki se csinalja utánad!!!!!!!! Ezzel tönkreteszitek örökre a cserepet!!!!!!!!!
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Köszönöm a kommentet! Alaposan utána is jártam a dolognak, fentebb írtam egy bejegyzést.
@sambalabambumm
@sambalabambumm 2 ай бұрын
arrol nem is beszelve, hogy a csiszolatlan faba belemegy a bogar hamarabb :)
@ilovemydog4337
@ilovemydog4337 2 ай бұрын
Amit először mutattál az tartalmaz mikorrhiza gombát is?
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Nem. De ízlés szerint lehet ezt még turbózni, akár mikhorrhiza gombával is!
@istvanmarik5029
@istvanmarik5029 2 ай бұрын
Érdemes lenne a csiszoláshoz védőszemüveget felvenni,mert könnyen megsértheti a szemet a fa szilánk. Pláne ,így hogy nincs a flekszen a védőburkolat. Nekem a gyógyszemüvegemet összekarcolta a sok forgács,úgy hogy kell új szemüveget csináltatnom.
@rozaliamayer9917
@rozaliamayer9917 2 ай бұрын
Greenman Agro készítmény: veteményezésnél, faültetésnél talaj mikroorganizmusok felturbozódnak, biztonságosabb beindulás, egészségesebb terméshozam. Ezen felül permetezni is lehet vele, bio megoldás a kártevőkre és az általuk okozott kár kiküszöbölésére. Miután ezen egy termékkel több minden megoldható csak egy dologra kell pénzt kiadni. Az alginitet kipróbálom, köszönöm a jótanácsokat 🙋‍♀Jó munkát, jó kertészkedést!
@farkasadam90
@farkasadam90 2 ай бұрын
Megvan még a Mingjao cap? 😉 Mi is nagyon szeretjük az égetett fát, jól is néz ki amellett, hogy tartósít, lenolajjal lekenve a föld felett is jó. Én így csináltam a magaságyást is.
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Megvan még :-)
@mengahornnemisi4099
@mengahornnemisi4099 2 ай бұрын
👍👍👍
@Balika23hun
@Balika23hun 2 ай бұрын
Én idén a greenman agro-t próbálom ki, nagyon jókat írtak róla kertészeti csoportokban.
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Már régóta szemezek vele én is! Szivesen venném a tapasztalatokat!!!
@krisztinakraiss9950
@krisztinakraiss9950 2 ай бұрын
Szia, hol vetted,rendelted a Bactériolitot? Köszönöm. Alginitért mi lementünk Nagyvázsonyba a bányából vettük közvetlen Mázsára adják kiszolgálnak kis mennyiséget is.Ömleszve van. Érdemes telefonon érdeklődni náluk, és szárazabb időszakban menni érte, mert a súly nem mindegy! Palántákhoz és zöldségesbe tettük.
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Egy helyen találtam eddig Magyaroországon, itt: sersiafarm.hu/bacteriolit?gad_source=1&gclid=CjwKCAjwx-CyBhAqEiwAeOcTdT8QS-W3xq3ADuQIvsDiUm0I-9dKtR1cqqkEaTqu7Lu0VXjg_k45zRoCwbYQAvD_BwE
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Az alginitet meg a bonyhádi gazdaboltban vettem 5kg-os kiszerelésben. De nem minden gazdaboltban kapható.
@szilvr8247
@szilvr8247 2 ай бұрын
Kalapálni kell. A hidegalakítás nem égeti ki a széntartalmat.
@jugoslavsubotic4776
@jugoslavsubotic4776 3 ай бұрын
Mondjuk a néninek nem szántása van hanem rotációs kapa de hagyd rá.
@andraskupo6633
@andraskupo6633 3 ай бұрын
Üdvözlet. Nagyon jó videó régi hagyományos gyümölcs fajtákrol. Nekünk ezek mind meg vannak ezek a fajták még eperfa vagy szederfa is van.
@tsada2973
@tsada2973 3 ай бұрын
Atya ég te úgy élezed mint egy kést? 😂 nem vág, roncsol api! A gyári élkiképzés megtartására törekedj! Az frankó! 👍👍
@CarolusMagnusmaximus
@CarolusMagnusmaximus 3 ай бұрын
Üdv! Anno 30 éve a nagypapámtól azt láttam, hogy olajban[ fáradt motorolaj, de az elhasznált sütőolaj( amiben nincs só)] áztatta éjszakára Nem párolog úgy el a fából, s egyfajta konzerválást is ad a víz( pl.: ázás ) ellen. Így nagyságrenddel tartósabb lesz a nyél ... mondjuk évek A vízzel való bedagaszás, mondjuk egy bodza nyélnél egy szezon de akácnál ( nehéznyél cserébe kemény s égetheti a kezet) 3-4 nyár is lehet
@dezsobiro7757
@dezsobiro7757 4 ай бұрын
Jövőre már ne csinálj bakhatat q krumplinak,csak rakjad ki a sorokat a földre,ex takard le mulcsal,és ontozd meg,ex lesz krumplid
@csana2214
@csana2214 4 ай бұрын
Körületed gaz telep.Ezért -0,5filért se ér munka Cső
@nemat480
@nemat480 5 ай бұрын
Tökéletes! Anno vidékről Pestre költözve egyre jobban húz a szív vissza. Most láttam először videót a családtól, de ez gyönyörű volt. Igazi élettel teli. Gyereksírás, majd odébb játszanak, aztán odasompolyognak belepiszkálni, mert kell, így gyönyörű. Én is alig várom, hogy végre egyszer lehetőségem legyen a telkemen fákat ültetni gyermekemmel. Szintén ilyen őshonos fákat akarok beszerezni onnan. De még csak vágy egyelőre. Addig marad a hébe-hóba veteményezés mamáéknál a gyerekkel. Imádom, mikor ott lebzsel mellettem. Szeretném, hogy ne panelpatkány legyen, hanem élő lelkü gyermekből élő lelkü felnőtt is váljon. Persze ez nem egyenes arány a vidéki élettel, de mindenképp fontos a tapasztalás! Sok boldogságot a családnak! És majd sok finom gyümölcsöt!
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 2 ай бұрын
Köszönjük szépen! És reméljük, hogy mihamarabb teljesül az álma!!!!!!
@zsuzsahuszar1777
@zsuzsahuszar1777 5 ай бұрын
Én hőlégfúvóval szoktam előmelegíteni a kéményt.....mert még az ott meggyújtott papír füstje is vissza szokott jönni :)
@zsoltsvelta
@zsoltsvelta 5 ай бұрын
énis most kezdtem kicsit magositott ,(széles bakhát) karócskákat leűtve cszalmával muccsolva.
@horvathilona8072
@horvathilona8072 5 ай бұрын
A tarackot nem lehet véglegesen kiírtani..Lehet ritkítani ,lehet ,égypár évet ki hagyni ,de a tarack méterekkel lejjebb is életben van.
@user-oc9rd6ky9c
@user-oc9rd6ky9c 6 ай бұрын
Szia nincs igazad!!halvány gőzöd sincs amiről beszélsz!!azzal a szántássa semmi gond nincs!!az idő hölgyek rámentek a földjére egy másik munkaeszközzel az eke után. Amit úgy hívnak hogy talajmaró!!ez plusz ➕ költség!!!te meg itt szapulod a szántó szakít!inkább tedd össze a két kezedet hogy ellválalta ennek a földnek a szántását!!!,birka
@telekprojekt2123
@telekprojekt2123 6 ай бұрын
Üdv. A víz elleni védekezéshez. A ház alapnál, ott ahol azt a cement és homok keveréket oda kented a ház szélére. A ház falára ragasszál fel tapétázo ragasztó szallagot, olyan 5 centi széles a jó szerintem, kb 10-15 centi magasra szép egyenesen. Vegyél egy vödör bitugél kenhető szigetelő anyagot, ezt olyan fél-egy órát keverni kell, hogy jó legyen és egy széles ecsettel kend fel a falra és a lábazati zsaludeszka legfelső nyomáig. Utánna a falról lehúzhatod a ragasztó szallagot. Érdemes elsőre a ragasztó szallag alatt végig kenni, hogy le lehessen gyorsan szedni a szallagot, ne kössön oda. Az ecsetnek vége lesz, szóval érdemes egy futamra végig húzni az egészet. Kesztyű és védő szemüveg !!!
@nagysanka
@nagysanka 5 ай бұрын
Köszönöm a tippet! Mindig megindulok, amikor valaki segítő szándékkal ír kommentet, nem pedig alpári módon megfogalmazott, rosszindulatú kritikát. Szóval köszi a tippet is, meg a hozzáállásodat is!
@martonkanasz-nagy3414
@martonkanasz-nagy3414 6 ай бұрын
Nem lehet, hogy nem azért kicsik a paprikák mert megfáztak, hanem mert a mulcs megköti a nitrogént a kezdeti komposztálódás során?
@nagysanka
@nagysanka 6 ай бұрын
LEhet, bár figyeltem arra, hogy a gyökere mélyebben legyen, szóval a paprika szára bőven benne volt a mulcsban.
@user-cx7fd6ty5v
@user-cx7fd6ty5v 7 ай бұрын
Pentozánhatás
@user-cx7fd6ty5v
@user-cx7fd6ty5v 7 ай бұрын
Pentozánhatás
@user-cx7fd6ty5v
@user-cx7fd6ty5v 7 ай бұрын
Pentozánhatás
@user-cx7fd6ty5v
@user-cx7fd6ty5v 7 ай бұрын
Pentozánhatás
@kalmanbukovszkij8293
@kalmanbukovszkij8293 3 ай бұрын
Pentozánhatás
@zoltankiszely4460
@zoltankiszely4460 7 ай бұрын
Érdekes ,én a régi kertészeti könyvből úgy tanultam hogy 1 köbös gödröt kell ásni a gyümölcs fának .Köszönöm ,de ebből semmi hasznosat nem tanultam.
@peterhorvath5484
@peterhorvath5484 8 ай бұрын
Nezhetetlen a kurva csipogad miatt. Abba is hagytam
@laszlobatori7864
@laszlobatori7864 9 ай бұрын
Mit kezdetek fél hektár levendulával?
9 ай бұрын
Nemsokára indul a weboldalunk, és levendulás zsákokat készítünk belőle, meg rengeteg szörpöt.
@HorvathFerenc-xl3ni
@HorvathFerenc-xl3ni 9 ай бұрын
A legegyszerűbb tarackírtást én találtam ki véletlen. Árpával vetettem be a tarackos területet tavasszal. Ősszel mikor levágtam a gabonát, én is csodálkoztam, hogy az árpa bolyhos gyökere elfolytotta az összes tarackot. De zölden is lehet nyáron kaszálni az állatoknak. Amíg nem szökik kalászba, addig újrahajt. Sok szerencsét.
@Avidékiéletkihívásai
@Avidékiéletkihívásai 9 ай бұрын
Nagyon jó tipp, köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalatod!!!!!!!!
10 ай бұрын
A tarck ellen sokmindent kipróbáltam már én is, eddig a totális gyomírtó volt a legeredményesebb, de nem szeretem én sem a vegyszereket nagyon. Én idén akroszövettel terítettem le körülbelül 200 m2 területet 2023 tavaszán. Drótból hajlított tüskékkel rögzítettem a szövetet a földhöz. Rengeteg tarackom van. Most 2023 októberben felszedtem egy kis részen az agroszövetet, hogy megnézzem mi van alatta. Jelentem, szép tiszta gyommentes a terület. Az agroszövetet éles szikével kereszt alakba meg lehet vágni és kihajtani a vágást, oda el lehet ültetni a palántákat, majd az agroszövetet vissza kell hajtani a palánta törzséig. Az esővizet remekül átengedi de a fényt már nem. Így gyakorlatilag minden kipusztul ami a szövet alatt van. A beültetett palánták meg szép termést adtak és egy kapavágást nem kellett csinálnom egész évben, csak locsolni kellett.
@emesekeri8567
@emesekeri8567 28 күн бұрын
és aztán mi lesz az agroszövettel? ősszel? és a később?
28 күн бұрын
@@emesekeri8567 Ősszel felszedtem, majd tavasszal újra leraktam. Azért kellett csak felszedni, hogy szántani tudjak a széle mellett és ne akadjon bele az ekébe.
@CsezmiczeiJ
@CsezmiczeiJ 10 ай бұрын
"akár 5 méterre is lemegy a főgyökérzet" 😂 egy fa gyökérzetét nem úgy kell elképzelni mint ahogy az oviban rajzolják! Nem tudom ki mondta ezeket neked, de sikerült jól megviccelnie😂 A fák nagy többségének nem megy a gyökérzete 1 méter alá, kevés olyan fajta van amelyiknek a gyökérzete 2 méter alá tud ereszkedni, nem hogy a gyümölcsfáké 5 méterre🤭! A fák a tápanyaguk és vízszükségletük nagyon nagy részet a talaj felső 60 centiméteréből szerznik be! Gondolj bele logikusan, miért terjedne a fa gyökérzete olyan melyre ahol alig van tápanyag, a vizet se 5 méteren találják, mert ha onnan lenne csak víz utánpótlás akkor már nem lennének fák a földön mert a csemeték hamarabb kiszáradnának mielőtt elérnék ezt a réteget! A fák kapaszkodásához sincs semmi szükség 5 méterre lemenni a gyökérzetnek, láttál már olyat amikor egy nagy idős fát kiszednek gyökerestől (kiszedik a tuskót) ? Ha nem akkor egyszer nézz meg egy ilyet és meglátod, hogy meddig ér a gyökérzete vagy olvass szakirodalmat! Ennek ellenére megy a lájk mert minden kertbarát a baratom, még ha néha össz-vissza is beszélnek ☺️