Milyen sokat dolgoztatok! Isten áldja meg erőfeszítéseiteket! Reméljük 2025-ben találkozhatunk élőben is :-)
@alkotottvilagunk731Ай бұрын
Köszönjük. Jöhettek, van szabad vendégszobánk. Egyszerű, tanyasi :-)
@markneumayer2397Ай бұрын
Jó látni azért hogy, nem minden tanyavilág lesz az enyészeté. Sok sikert továbbra is!
@TanyaFlora3 ай бұрын
💐 Csoda♥️álatos🙏
@petronellaszentpetery27633 ай бұрын
Csudiszép!!!!!!!!
@otilijajablonszki3423 ай бұрын
Vajdasagba élun ilyen a szitu üres majdnem🎉 kút,mesterseges kanális meg tök üres
@mariatoth98864 ай бұрын
ॐ 🌿 सर्वेषंशान्तीर्भवतु 🌿 ॐ
@TanyaFlora4 ай бұрын
💐🤝🎁🎀💖💚🤍🥰
@TanyaFlora4 ай бұрын
💐🙏
@peternemucsi86694 ай бұрын
A 80-as években még a zártkertek is fizettek csatornadíjat évente. Úgy tudom kiskunhalasi székhellyel működött a cég. Még belterületi ásottkutak is csont-szárazak. A 40-50 éves fák sorra száradnak ki.
@anettbai27814 ай бұрын
Amit a nyáron megvontak, most ránk zúdították..és ez megy már jó néhány éve.. Van az az érdek..az ország erdejét is lecsökkentették kb 20%-ra a kb 80%-ról.gyökeres változás kell már ebben a.... országban. Nagyon édes a cirmi😄
@edinakispal41184 ай бұрын
Aha, elárasztani a szántókat mega legelöket a szennyezett folyóvízzel. Gratula.
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
A föld majd rendbe teszi.
@xerxeshadrianus49014 ай бұрын
Az àrvìznek csak a elejèn szennyezett a vìz ....jobbàra . Az àrhullàm csùcsàn tuli viz àltalàban màr elèg tiszta !
@janostrajer73904 ай бұрын
Ne keverd a potenciális párolgást a szükséges csapadékmennyiséggel. A Homokhátság nagyjából átlagban 500 mm-t igényel, persze lehet az 550-570 ootimálisabb lenne. A 800 mm a Dunantúlon jellemző az Alföldön nem.
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
Köszi a pontosítást. Majd újra utánanézek.
@xerxeshadrianus49014 ай бұрын
😮 No , ezzel a kommenttel sokat "segìtettèl" !! 😬🥴😵
@janostrajer73904 ай бұрын
@@alkotottvilagunk731 Ha beszélünk valamiről legyünk tisztaba a tényekkel. Amennyiben a Homokhátságon minden évben 800 mm esne tele lenne mocsárral.
@petronellaszentpetery27634 ай бұрын
Az ötlet remek. É n is ezen gondolkodom napok óta. De azt gondolom, hogy a nálunk értőbbek is. Valamiért nem csinálják, csinálták. A nagy szárazság és az árvíz sem volt előre látható. Ha nem háborúba megyünk, előbb vagy utóbb a víz megtartásra is sor kerül.
@xerxeshadrianus49014 ай бұрын
❤màr többfele megosztottam ezt a videòt ! Mèg a most "gàtvèder"-kedő ..."nagyfejűek" fele is !!! Talàn eljut ... a ... " kalaptartó" alà .... nèhàny illetőnèl !! ...izè ...illetèkesnèl ! 😬🥴😵
@miklostoth70414 ай бұрын
Amig gazemberek ülnemka parlamentben addig itt minden rosszul fog menni..ahogy megy rákosi óta...
@marialaszlo95754 ай бұрын
Ezért harcol, és adott át petíciót a MiHazánk a szegedi gazdatüntetésen a kormányhivatlnak, ami "vizet a tájba teljes koncepciójáról szól. Érdemes a YT csatornán meghallgatni éa önökkel ővelük összefogva, és a többi gazdával is elkezdeni a megvalósítását. Erre egy gazdaság egyedül képtelen, bármekkora belső v. külső erőforrással rendelkezik. Amit a videón mutattak a felbugyogó vízről, meg kellene ásóval kicsit mélyíteni, a környezetét gyomtalanítani, hátha agy csatornácska rejtőzködik. Ha az én kertemben észlelnék ilyent,már a remény elindítana a kutatására. Üdvözlettel.
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
A Mi Hazánk által átadott petícióval teljes mértékben egyetértünk. Nyomon követjük és bekapcsolódunk ott, ahol tudunk. A forrás megkeresése érdekes elképzelés, bár vizhozamot nem gondoljuk, hogy növelni lehetne.
@tiboranda73744 ай бұрын
Borzalom hogy az ember mentalitása a szemét lerakása felé hajlott😮
@janostrajer73904 ай бұрын
Homokhátság: 2020: 500 mm 2021:460-480 mm 2022:440-530 mm 2023:540-600 mm 2024 eddig: 210-250 mm Forrás: Metnet Ebből számomra nem az derül ki hogy sivatagosodna, inkább az hogy az időbeli eloszlása nem túl szerencsés. De ezekből az adatokból nem mutatható ki tendencia, ahhoz 30 éves átlagok kellenek.
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
A nap besugárzása viszont 800 mm-t igényel évente. Átlagosan 300 mm hiányzik. Sajnos ez a gond.
@petertoth12724 ай бұрын
A folyószabályzásoknak és a belvízelleni védekezésnek köszönhetően, tűnik el a földalatti vízkészlet jelentős része. A csapadékvíz illetve a felső talajrétegek nedvességtartalmának nem megfelelő hasznosítása/ fokozott elvesztése a hibás erdő-mezőgazdálkodási gyakorlatnak is köszönhető.
@janostrajer73904 ай бұрын
Helyben vagyunk!
@evafejes14274 ай бұрын
És akkor még nem beszéltünk a települések csatornázásáról. Ugyanakkora melléfogás, mint 200 évvel ezelőtt a folyószabályozás. Nem véletlenül állították le menet közben a 2ezer főnél kevesebb lélekszámú települesek csatornázását. ☝️
@andrasorsos77334 ай бұрын
Sivatagosodás kezdődik?A cicus nagyon szép! 🎉
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
Azon dolgozunk, hogy ne a sivatagosodás folytatódjon, hanem a természetes tájmegújulás. Ennek sok eleme van, a víz pedig a legfontosabb benne. A cica (Neo) nem jött haza velünk akkor, még bulizott egy éjszakát a réten. :-)
@evafejes14274 ай бұрын
Sajnos már évtizedekkel ezelőtt ELKEZDŐDÖTT. Csak egyik kormány sem tartotta fontosnak, hogy a ténymegállapításon kívül tegyen valamit ...
@xerxeshadrianus49014 ай бұрын
Ez inkàbb vèszhelyzet ....😬🙄
@alkotottvilagunk7314 ай бұрын
Sajnos vészhelyzet ez is. Csak amíg az árvíz maximális média, pénz és egyéb támogatást kap, addig a Homokhátság kiszáradása csak keveseket foglalkoztat. Pedig ez szorosan összefügg, a forró nyarakkal, azáltal, hogy a "nincs víz" nem tud párologni és ezáltal hűteni.
@molnarriki48764 ай бұрын
Itt lenne az alkalom a fokgazdalkodasra
@janoamper11535 ай бұрын
Sajnos minden vizet is lecsapolnak, amint van egy kis csapadék. A szántók halott földje nem képes felszívni a vizet, ezért villámárvizek vannak, miközben a talajba nem jut be a nedvesség.
@benozsoltszatmari25035 ай бұрын
Szerintem több eső volt régen. Sokkal több és elhazudják! Különben nem húzódna lefelé a talajvízszint vagy már rég sivatag lenne a homokhát.
@katalinlenky33225 ай бұрын
Csakis a fokgazdálkodás visszaállítása lenne a megoldás hosszú távon! Dehát ehhez egy kormányváltás kéne. Ezek nem fogják ezt megoldani.
@my.name.is.realist5 ай бұрын
A jelenlegi kormányt azért nem érdekli ez a víz kérdés mert ebböl nem lehet miliárdokat ellopni! Mármint a helyrehozatalból! Sajnos jobb 1kinai akkumlátor gyár amiböl "leesik" nekik pár miliárd ft! Nulla energia ráfordításból! Rövid távon gondolkodnak,nem érdekli őket a természet....
@gabriellabekei4105 ай бұрын
Fokgazdálkodás?
@sandorrozsa44765 ай бұрын
Üdv !Tudatos rombolás zajlik a Kárpát Medencében,addig nem lesz rend,amig az emberek ki nem állnak magukért,összefogva,együtt.Egy gondolat,egy akarat,együtt megvalósitva.Nincs kire mire mútogatni,a mi hibánk is olyan súlyos,hagytúk hogy fölöttünk törvénykezzenek!Az egység család szinten is szét rombolva.Katarzis étlen,szomjan,az akku gyárakban dolgozva rabszolgaként valosúl meg,és ott is hányan fogják eladni magúkat!?
@evadancso36085 ай бұрын
Országh József professzor évekkel ezelőtt kidolgozta a megoldást.
@laszlonesimon43245 ай бұрын
😢
@ferencheintz92245 ай бұрын
Szia Lenne megoldás,de azt állami szinten kellene megoldani Vissza kellene állítani az 50-es évek elötti állapotokat,amit az a nagyokos rákosi csűrhe okozott A folyokat az eredeti medrükbe engedni,es a fokokat is megnyitni újra,amit mária terézia tíltott be Ezzel nem okozna a szárasság problémát.. Kérdés az,ezt hajlandó-e az a politikai szarrágó banda megvalósítani,mert vélemenyem szerint,nagyon is tudják,ez lenne a megoldás
@mihalykun67155 ай бұрын
Az emlegetett"fokok",már szerintem nincsenek.🤔🕊
@janosszalai27195 ай бұрын
Jazsdi Kis Imrre . ( magyarorszag termeszeti kincsei hova TUNNEK
@janosszalai27195 ай бұрын
A viz Izraelbe megy.ki szivlyak a magyarok alol .Jazsdi kis Imre .(Tanulj tino ) Hova tunik a viz a magyarorszagi res. A lol
@oregvas85185 ай бұрын
Lejár lassan az idő.70-80 évet kell csak visszanézni. Hol a tengernyi víz???? Az alföldet tönkre tették a nyárfával meg a lecsapolással. 15-20 év és vége.
@leventekormany92285 ай бұрын
Sok sikert kivánok , èn azt tanácsolnám ki választani egy jo fát mint anya fa ès azt èletbe tartani ès majd az modositja a tályat
@mariannkerekes79345 ай бұрын
Nem vagyok szakértő...de talán a fásítás segíthetne?
@alkotottvilagunk7315 ай бұрын
A fásítás csak akkor segít, ha van víz a talajban. Sajnos most nincs.
@mariannkerekes79345 ай бұрын
Amikor ősszel esik az eső, akkor kellene ültetni jó erős csemetéket, 4-5 évig öntözni nyáron és utána már elég mélyre megy a gyökerük és bírnák az aszályos időszakot is. A fák megváltoztatnák a mikroklímát. Egy komoly problémára hivtad fel a figyelmet kedves Csaba, fásítás nélkül Magyarország termékeny alföldi pusztái elsivatagosodhatnak.
@mariannkerekes79345 ай бұрын
Gondolatban és imáinkban Veletek vagyunk! 🥰🙏
@alkotottvilagunk7315 ай бұрын
Köszönjük, ez sokat segít !
@katalinszabados-toth50166 ай бұрын
Szívből gratulálok! Csodát hoztatok létre! ❤
@petertoth72378 ай бұрын
két vén szektás büdös csöves mosdás nélkül
@jozsefvarju95018 ай бұрын
Kedvesem, ma találtam rátok, nézem a videót és örvend a szívem! Én Angliában élek 9 éve, de már készülök haza, pont most van otthon vásárlás alatt egy szép kertes ház tanyasi környezetben a Hortobágyon. Már nagyon várom, hogy otthon elkezdhessem az önellátó életet. Jó egészséget kívánok nektek, és sok sikert!!!!❤
@alkotottvilagunk7318 ай бұрын
Kívánjuk, hogy legyen áldott az új tanya. Nagy élmény lesz, biztosak vagyunk benne.
@TanyaFlora8 ай бұрын
💐bocsánat, ... amúgy ennyire tetszik ám!!!!🥰
@TanyaFlora8 ай бұрын
💐👌❤️🤝🎁👍💝🥰
@TanyaFlora8 ай бұрын
💐👌❤️🤝🎁👍💝🥰
@TanyaFlora8 ай бұрын
💐👌❤️🤝🎁👍💝🥰
@bdorix8 ай бұрын
Édesbolondok❤pusziii
@steveezsias8 ай бұрын
Virág az asztalon. Hát ez nagyon jó. Csúcs szuperek vagytok 😍