Lindab Kft. - Napelem telepítés
0:22
SOLINTEG Webinárium
36:07
8 ай бұрын
2024 napelemes trendjei
30:24
10 ай бұрын
Longi napelemek evolúciója
3:45
Пікірлер
@MrEmigres
@MrEmigres 13 күн бұрын
Sziasztok. Szuper video. Most egy fázisra mekkora rendszer telepíthető maximum 1x32A esetén?
@attilaszilard4210
@attilaszilard4210 15 күн бұрын
a weboldalon se ár se telefonszám, akkor minek púposkodtok ?
@janipapa9881
@janipapa9881 15 күн бұрын
Lehet hogy a folyamatosan fejlődő akkumlátor technológia eredményeként jobb lesz és mivel ugyanúgy Kínában készül, mint a Solinteg inverter, belépő árban pillanatnyilag jobb lesz a vetélytársaknál. DE az NPP-2024 ben telepitett Solinteg Inverter (laikus felhasználóként nézve) FURCSA MŰKÖDÉST PRODUKÁL. AKKOR IS VESZ ÁRAMOT A HÁLÓZATRÓL, AMIKOR A WECO AKKU 50% FÖLÖTT VAN ÉS N I N C S NAGY TELJESÍTMÉNY FELVÉTEL és egyáltalán nincs változás a fogyasztásban es akkor is ad el, amikor még nincs feltöltve az akku pack. "Általános üzemmódban!! Nem ez van leírva a Felhasználói Kézikönyvben. Engem nehéz lenne meggyőzni megegyszer a Solinteg termékekre.
@macsekimacsekov1073
@macsekimacsekov1073 18 күн бұрын
..az időmet raboltátok...👎
@istvankalanyos6201
@istvankalanyos6201 27 күн бұрын
Egyszerűbb a telepítés, de azt nem én csinálom, tehát nekem hol jobb? Sajnálom hogy konkrét számokat, összegeket, összehasonlításokat egy korábbi jónak vélt modellel nem kaptunk. Így összességében egy nyitott reklám lett az egész
@peterbenko___
@peterbenko___ 27 күн бұрын
ééééééééééééééééés
29 күн бұрын
Mindig arról beszéltek, hogy a telefonon meg lehet nézni, de arról soha nem beszéltek, hogy asztali számítógépről is meg lehet nézni a termelést, fogyasztást.
@MrEmigres
@MrEmigres 13 күн бұрын
Szia. Igen. Van webes felület is.
@janoamper1153
@janoamper1153 29 күн бұрын
Jön a legjobb ár-érték arányú akkumulátor! A Solinteg 2025-ös újdonsága. Kár, hogy keveset tudtunk meg róla.
@toga1989
@toga1989 Ай бұрын
Azt szeretném megkérdezni, hogy ez az aksi a telepíthetőségen kívül mivel jobb, mint az idén tavasszal szintén jónak titulált NPP-s pályázathoz ajánlott Weco aksik? Az inverter változott valamit?
@pitchman1981
@pitchman1981 Ай бұрын
Tanár úr engedékenyen vizsgáztatja a diákot :) Bocsi de nekem ilyen érzésem volt :) Ellenben ebből a videóbol is tanultam néhány dolgot a rendszerekkel kapcsolatban. Köszi!
@MrMordauntshort
@MrMordauntshort Ай бұрын
Szevasz Dani! 🙂
@istvanszabadkai5432
@istvanszabadkai5432 Ай бұрын
A magyar napenergia PLUSSSSSSZZ-ban ezt tudjuk használni NQxq2025-ben 3 fázisban okosban? Én annó pályáztam lelkesen, de meggondoltam magam...(5kW_3fázison_az_micsoda/kávéfőző lebbassza a biztit...háááááááááááááát).Upgrade-elhető lessz ezzel a nepenrgia_minusz? PS:villamosmérnök vagyok, amúgy(engem nem tudnak átbaszni/de az egész program egy haszontalan átbaszás 5 forintért táplálj be anyádnak🥶(nekem ez sajnos átbaszás+++)!(Énkérek bocsánatot: Várom az áramtőzsdét! De nagyon,nagyon!) Szabadkai István
@_mark2621
@_mark2621 Ай бұрын
Nagyon köszönöm, ezek az információk nagyon hasznosak voltak számomra. Nagyot nőtt a szememben ez a márka!
@daniel.77000
@daniel.77000 4 ай бұрын
Asszimetriát nem az inverterek, hanem a fogyasztók okoznak..
@fgabor87
@fgabor87 4 ай бұрын
Tiszta energiáknál milyen Longi panelek vannak jelenleg? Nekem nagykerben azt mondták nincs HI-MO, de itt meg azt mondják van fekete, bár gondolom itt kifejezetten az Artistra gondol. Az meg a nagyker honlapján egyáltalán nincs fent.
@ilorwallet9681
@ilorwallet9681 4 ай бұрын
Az SG Ready funkció használható H tarifára kötött hőszivattyúnál?
@balint_szoke
@balint_szoke 4 ай бұрын
Jó látni, hogy ilyen dinamikusan fejlődik a napelem piac. Nem tudom miért, de egyszerűen imádom a napelemeket, valami különös vonzalmat érzek irántuk, pedig még csak nem is nő!
@solarmepe9610
@solarmepe9610 4 ай бұрын
💪
@csecsakos5156
@csecsakos5156 4 ай бұрын
Ööö...Ö.. ööö... Ezenkívül kb egy szót sem értettem az első 5 percből! :(
@daniel.77000
@daniel.77000 5 ай бұрын
Szerintem bármelyik backup szolgáltatáshoz ügyfél-oktatásra van szükség: ismernie kell a rendszer korlátait, fogyasztói fogyasztásával nagyjából tisztába kell lennie: akár pl leméri őket a smart meterrel. Az automatikus átkapcsolás hátránya, hogy az ügyfél nem feltétlen tud róla, hogy backup módba vagyunk és pl egy lemerült akku mellett reggel feltesz egy kávét főzni vagy elindítja a mikrót stb és lemeríti az akksiból a maradék energiát.. Kézi kapcsolásnál tudni fogja, hogy most backup módban vagyunk és meg kell tanítani, hogy figyelje a termelést, akkumlátor tőltöttséget és a fogyasztást. Ezek vizsgálata után kapcsoljon be fogyasztókat. A külön backup kör ált. elég nagy munka, sok esetben a 0 össze van közösítve a kötő dobozokban: át kellhet nézni az egész ház villamos hálózatát. Arra megtanítható az ügyfél, hogy backup módban ne indítson el mondjuk két nagy fogyasztót, vagy kapcsoljon le néhány kismegszakítót ha nem megy másképp. Ált. ez nem minden napi esemény, hogy tartós áramszünet van, bár nem példa nélküli. Tavaly pl volt többnapos áramszünet egy vihar után itthon. A minimum amit meg kell tenni, hogy ha 1 fázisú a backup a 3 fázisú fogyasztók ne legyenek ellátva semmilyen módon backup esetén. 1 fázisú kézi kapcsolású backup másik előnye lehet ha oldható kötésről megy akkor akár aggregátorról vagy bizonyos villanyautóról is backupolható az épület... Ha a napelemes rendszer nem lenne elég pl télen..
@TheBlacktom
@TheBlacktom 5 ай бұрын
Szóval ha az inverter érzékeli a hálózat szinusz jelét, akkor az akku működtetheti a háztartást, akkor is, ha nincs szükség a hálózatra. Amikor elmegy a hálózat, és jó lenne ha az akkuról működhetne a háztartás, na akkor nem tud, hanem csak az a pár szerencsés fogyasztó, ami a másik oldalra lett csatlakoztatva. Furcsa hogy ennek így kell lennie. Nem lehet leválasztót a villanyórához szerelni, illetve mennyibe kerülne?
@TheBlacktom
@TheBlacktom 5 ай бұрын
2:38 Áramszünet esetén csak a közvetlenül csatlakoztatott védett fogyasztók lesznek ellátva, vagy van arra mód, hogy az egész háztartást ellássa? 7:33 Kommunikáció csak felhőn keresztül lehetséges? Preferálnám a lokális megoldást, pl saját szerverrel, vagy bármi internetet nem igénylő megoldást. 9:20 Egy 5kW-os 3 fázisú H2 inverter akkor fázisonként legfeljebb kb 1,7kW-ot tud termelni? Nem tud fázisonként 5kW-ot aszimmetrikusan? Máshol olyat is olvastam, hogy általában fázisonként a teljes teljesítmény felét tudják leadni. A villanyóra hogy méri a három fázist bruttós elszámolásban, az egészet egyben, vagy fázisonként külön? Tehát ha egyik fázison 2kW-ot fogyasztok, de a másik kettőn plusz termelésem van és kitáplálok a hálózatba, akkor amit az egyik fázison nem tud ellátni az inverter az ki lesz számlázva 70Ft/kWh áron, vagy a másik két fázis termelése negálja ezt?
@fgabor87
@fgabor87 5 ай бұрын
A bifacial napelemeknél hogyan mérik a teljesítményt? Azt is csak egyik oldalról világítják meg?
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 5 ай бұрын
A hátoldali teljesítmény ugyanúgy mérhető, mint a panel frontoldali teljesítménye, flash teszttel, azaz levillantják a panelt 25 fokos panelhőmérsékleten 1000 w fényerővel. N-Type panelek esetén a frontlap teljesítményének 80%, P-Type panelek esetében 70%-a érhető el.
@fgabor87
@fgabor87 5 ай бұрын
@@TisztaEnergiak2009 Köszönöm, ez világos. A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy a bifacial napelemeknél a megadott panel teljesítmény az csak az előlap levillantásból ered, azaz a megadott pl 440 watt az 100%-ban a panel elején történik? Magyarán a panel nem csak akkor tudja a 440-et, ha mind a két oldalát fény éri, hanem azt kizárólag csak az előlapján is tudja hozni. Illetve gondolom ha egy ilyen panelt egyszerre a két oldaláról villantatnának le, akkor sem 440+440*0,8 azaz 792 watt lenne a teljesítménye, hanem akkor is 440 körül tudna (talán +5%-ot említ a prospektus).
@rajanko
@rajanko 5 ай бұрын
Remélem a Solinteg inverterek lelki világa sokkal több, mint az előadó felkészültsége. Eddigi videók után 2/10 az értékelés. Puskás Dániel hozhatta volna M. Tamás igényességét, bármennyire is kevés volt az idő.
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 5 ай бұрын
Köszönjük szépen a konstruktív kritikát! A rendezvényen tartottunk egy workshopot is, ahol mélyebben elmerülhettek a résztvevők a Solinteg inverterek világában. Amennyiben van igénye egy ilyen exkluzív workshopra, szívesen tartunk Önnek és néhány kollégájának egyet a telephelyünkön. További érdeklődés esetén keressen minket bizalommal az alábbi e-mail címen : [email protected]
@wagenhofferszabolcs8834
@wagenhofferszabolcs8834 6 ай бұрын
A napelemek által megtermelt és azonnal elfogyasztott villamos energia (villanyóra által egyik irányban sem mért energiamennyiség) aránya éves átlagban a napelemek által termelt energia 20-25%-a körül szokott lenni nagy átlagban. Persze ez is fogyasztási hely függő, de ezt a szintet kompromisszumok és jelentős beruházás (villanyautó, akkumulátor, okos méréses vezérlés) nélkül el lehet érni. Ezért az szoláris részarány (kihasználtság) szintje nem tud ezen szint alá csökkenni, bármilyen rövid időszakban határozza is meg a szolgáltató a szaldó számítás időszakát, mert ez az energiamennyiség nem megy át a villanyórán.
@TheBlacktom
@TheBlacktom 6 ай бұрын
Pár régi számítógépet összevásárolva lehet sok kilowattot többek között például crypto bányászatra használni, az meg tudja tolni a nyári önfogyasztást. Kíváncsi vagyok lesznek-e majd napelemes körökben háztartási hidrogén előállítók, pálinka és lekvárfőzők, alumínium elektrolizálók, stb.
@tifaniszantosi7393
@tifaniszantosi7393 6 ай бұрын
Ne bolonditsuk már meg az embereket ezzel az akkus tarolassal ! Használhatatlan az egész szerkezett ! Koltseges es soha a büdös életbe nem fog kifizetodo lenni, mert akkorara eljön az akku csere ami ujabb milliokba kerul! Folosleges errol beszelni, Kormany valtas kell es a Meszaros brigadot elzavarni a francba es megoldodik ez a hülyeség!
@danielforgacs6583
@danielforgacs6583 6 ай бұрын
Ha jól értem utólagos akkumulátor felszerelésére nem adnak támogatást, mint amilyen ez az eset is!
@balint_szoke
@balint_szoke 6 ай бұрын
Köszönjük az információkat Tamás, igen hasznosak! 👍🏼
@ZSIFKO83
@ZSIFKO83 6 ай бұрын
Csak szigetüzemben képes működni az inverter folyamatosan?
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 5 ай бұрын
Nem. A Solinteg berendezései vezetékes hálózatra csatlakozó és visszatápláló inverterek. A hibrid kialakítás arra utal, hogy az inverter kiszolgálja a háztartási fogyasztókat, a fölös energiával pedig tölti az akkumulátort, amit a napsütéses időszakon kívül lehet saját felhasználásra elfogyasztani. Magyarországon ez a működési modell az elterjedtebb, a klasszikus szigetüzem (pl. vezetékes hálózat nélküli tanya) meglehetősen ritka. Hibrid inverterek esetében a folyamatos üzem alatt általában azt értjük, hogy a napelemes rendszer áramszünet alatt is biztosítja az energiát a háztartási fogyasztók részére. Ehhez az szükséges, hogy a rendszerhez legyen akkumulátor is csatlakoztatva. Emellett a Solinteg inverter rendelkezik egy úgynevezett backup, azaz szünetmentes üzemmóddal. Ehhez egy külön kiépített áramkör kell, amire a védett fogyasztók (pl. riasztó, garázskapu, fagyasztóláda, számítógép, wifi router, stb.) rá vannak csatlakoztatva. A Solinteg inverter áramszünet esetén képes 10 msec alatt átkapcsolni backup üzemmódra, így biztosítva az eszközök megszakításmentes működését, az akkumulátorban tárolt energia (hazánkban jellemzően 10kWh) erejéig. A Solinteg tudja kezelni a szó hagyományos értelmében vett szigetüzemű műödést is, amikor a háztartásba nincs vezetékes áram bevezetve. Itt a folyamatos működéshez, pl. télen vagy hosszabb napsütés nélküli időszakok esetén, szükséges dízel generátor csatlakoztatása. 25kW fölött a Solinteg inverterei tartalmazzák a dízelgenerátor automatikus indításához és hálózati csatlakoztatásához szükséges funkciókat is.
@ZSIFKO83
@ZSIFKO83 6 ай бұрын
Csak szigetüzemben működnek ezek az inverterek?
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 5 ай бұрын
Nem. A Solinteg berendezései vezetékes hálózatra csatlakozó és visszatápláló inverterek. A hibrid kialakítás arra utal, hogy az inverter kiszolgálja a háztartási fogyasztókat, a fölös energiával pedig tölti az akkumulátort, amit a napsütéses időszakon kívül lehet saját felhasználásra elfogyasztani. Magyarországon ez a működési modell az elterjedtebb, a klasszikus szigetüzem (pl. vezetékes hálózat nélküli tanya) meglehetősen ritka. Hibrid inverterek esetében a folyamatos üzem alatt általában azt értjük, hogy a napelemes rendszer áramszünet alatt is biztosítja az energiát a háztartási fogyasztók részére. Ehhez az szükséges, hogy a rendszerhez legyen akkumulátor is csatlakoztatva. Emellett a Solinteg inverter rendelkezik egy úgynevezett backup, azaz szünetmentes üzemmóddal. Ehhez egy külön kiépített áramkör kell, amire a védett fogyasztók (pl. riasztó, garázskapu, fagyasztóláda, számítógép, wifi router, stb.) rá vannak csatlakoztatva. A Solinteg inverter áramszünet esetén képes 10 msec alatt átkapcsolni backup üzemmódra, így biztosítva az eszközök megszakításmentes működését, az akkumulátorban tárolt energia (hazánkban jellemzően 10kWh) erejéig. A Solinteg tudja kezelni a szó hagyományos értelmében vett szigetüzemű műödést is, amikor a háztartásba nincs vezetékes áram bevezetve. Itt a folyamatos működéshez, pl. télen vagy hosszabb napsütés nélküli időszakok esetén, szükséges dízel generátor csatlakoztatása. 25kW fölött a Solinteg inverterei tartalmazzák a dízelgenerátor automatikus indításához és hálózati csatlakoztatásához szükséges funkciókat is.
@ChristianHungary
@ChristianHungary 8 ай бұрын
😉👍
@ChristianHungary
@ChristianHungary 8 ай бұрын
😉👍👍👍
@RóbertIga
@RóbertIga 8 ай бұрын
Az közmű ki tudja venni az akkumulátorból az áramot éjjel mikkor kell a hálozatnak?
@solintegacademy
@solintegacademy 9 ай бұрын
Thanks for your team's hardworking, a really nice video
@istvandemeter7442
@istvandemeter7442 9 ай бұрын
A mostani pályázat keretében a cég vállalja a védett fogyasztók bekötését?
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 9 ай бұрын
Kedves István, ha a bekötéshez nem szükséges az épület villamos rendszerének felújítással egyenértékű átkábelezése, akkor vállaljuk.
@istvandemeter7442
@istvandemeter7442 9 ай бұрын
Úgy gondolom, átkábelezés nem szükséges, a kapcsolótáblán 3, kismegszakítókkal védett komplett áramkört kell átkötni a 3 backup fázisra (ezek a világítás és 2 db konnektoros áramkör). Konkrétabban kérdezem. Ezek az áramkörök a rendszer átadásakor már működni fognak és benne vannak a pályázati költségvetésben? Van olyan cég, aki ezt a pályázatból kihagyja és utólag vállalná el, mondván: ez nem a pályázat része. @@TisztaEnergiak2009
@toga1989
@toga1989 9 ай бұрын
Az utolsó pár percben elhangzottat érdemes kiegészíteni, mert kicsit el lett ferdítve az amúgy hasznos videó ezzel a pár mondattal. Akkor fog legelőbb megtérülni a beruházás, ha a napelem napi termelési görbéjét a legjobban le tudom követni a fogyasztással. Ez esetben a lehető legtöbb áramot használtam el helyben !NAP KÖZBEN!. Az csak részben igaz, hogy annak jön vissza a befektetése, akinek a nagyobb a villanyszámlája. Ha például egész nap nincs otthon az illető, a 10kW-os aksit feltölti, majd este hazamegy, főz, mos, villanyautót tölt, akkor az aksit ~2 óra alatt lemerítette, és a többi után ugyanúgy fizet, mintha semmilyen napelemes rendszere nem lenne... (A 10kW-os akkut teljesítmény optimalizálás miatt nem lehet majd tele tölteni, valamint teljesen lemeríteni sem, így a 10kW kapacitás valójában inkább 8kW... 8kW az villanyautó esetén ~50km-re elegendő kapacitás...)
@solct
@solct 9 ай бұрын
Fura, hogy az jön köztudatba, amit lassan 5éve csinálunk. 2018-ban építettem me a saját teljes ingatlant ellátó hibridemet (hálózat támogatott offgrid) akkor hihetetlen ufónak néztek. 😬
@MrMordauntshort
@MrMordauntshort 9 ай бұрын
Ó egy volt kolléga, szevasz Dani! 🙂
@QXY4444
@QXY4444 9 ай бұрын
A SUNGROW SH5.0RT hibrid inverter aszimmetrikus? Angol szakzsargonban hogy nevezik az aszimmetrikus invertereket?
@benjoka666
@benjoka666 9 ай бұрын
A Mokri-Mikrofon nem teljesített túl jól 😕
@TheBlacktom
@TheBlacktom 5 ай бұрын
Nem megfelelő helyre volt helyezve.
@gaborkeringer4712
@gaborkeringer4712 9 ай бұрын
Kérhetek konkrét törvényi hivatkozást, mert a beolvasott rendeletekben nem találtam meg a felovasott szöveget, konkétan üres a kormányrendelet. Köszönöm!
@hejotorzs
@hejotorzs 9 ай бұрын
A Huawei hibrid inverterek képesek asszimetrikus termelésre? SUN2000 család
@fgabor87
@fgabor87 9 ай бұрын
Sajnos nem.
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 9 ай бұрын
Sajnos nem képesek.
@maxximumshop
@maxximumshop 9 ай бұрын
A jelenlegi 66%-os pályazatban a jelenlegi kiírasok szerint NEM lehet sziget illetve backup üzemben használni a rendszert, ha áramszünet van, vagy nincs grid, akkor marad a gyertya, vagy a zseblámpa, hiába van letárolva az energia az akkukban.
@L0v4szL
@L0v4szL 9 ай бұрын
8kw Deye inverter alá tettem 3 pc ventillátort 500rpm fordulattal. Se nappal se este nem kapcsol be a gyári hűtése és 15 fokot esett az üzemi hőmérséklete.
@fgabor87
@fgabor87 8 ай бұрын
Szia. Mekkora ventit tettél alá? 12 vagy 8 centist? Lehet valahol nézni a menüben a hőmérsékletet?
@L0v4szL
@L0v4szL 8 ай бұрын
3x140mm Arctic.Thingiverse oldalon le lehet tölteni a nyomtatható tartót kifejezetten Deye-hez. Solar assistantból kiolvasom az AC hőmérsékletet és ennek megfelelően egy raspberry állítja a ventillátorok fordulatát. Ha konstans az sem rossz, úgy nem dinamikus, de jó az eredmény@@fgabor87
@solct
@solct 9 ай бұрын
Nem esett szó (hiányolom folyamatosan) a hibrid rendszerek esetén a vonatkoztatott akkumulátorból nyert energia "tarifáját". Mi is ez? A tárolónak a gyártó által megadott kapacitása és élettartama van. Ezt az ügyfélnek nem ciklusban szoktam megadni, hanem várható kWh-ban. Azaz, egy 10kWh, 6ezer munkaciklus élettartamú tároló élettartama, várhatóan 60e kWh. Bekerülési költsége elosztva a várható kWh élettartamával, ekkor megkapjuk a tároló energia "tarifáját". Belátható, hogy a jelenlegi algebrai elszámolás esetén, a 25-30HUF/kWh tarifájú tároló energiáját 5HUF/kWh tarifán eladni, BUKÁS. Aszimmetrikus inverter: Hálózati (fázis) túlfeszültség esetén nem állnak ki hibára, hanem érintett fázison(okon) visszaszabályoznak, akár 0-ra, nem érintett fázisok "terhére". Azaz, a hálózati szimmetria (csillagponti eltolódás) kis mértékben, de visszabillen. Tisztelettel! Scholcz Tamás.
@timrigling4436
@timrigling4436 9 ай бұрын
Nagyon tetszett a videó. Nekem egy huawei 50ktl m3-as inverterem van,és én azt szeretném kérdezni hogy ez egy aszimetrikus inverter?
@fgabor87
@fgabor87 9 ай бұрын
A Huawei interverek szimmetrikusak.
@timrigling4436
@timrigling4436 9 ай бұрын
@fgabor87 azt lehet tudni hogy huaweitől mikor lesznek asszimetrikus inverterek mert én mindenféleképpen huaweit szeretnék
@fgabor87
@fgabor87 9 ай бұрын
@@timrigling4436 Ezt sajnos én nem tudom. Azt sem, hogy náluk ez szoftver kérdése, és egy frissítéssel meg tudják oldani, vagy hardver korlátok is vannak. Egyébként picit túl van lihegve ez az aszimmetrikusság, nagy valószínűséggel együtt fogják mérni a fázisokon a fogasztást, kitáplálást. Van valami konkrét indok a huawei mellett? Jó inverterek, de az utóbbi időben eléggé megálltak a fejlesztések, így mára már sok hátrányuk van (nagyon gyenge backup üzemmód, kis teljesítményű optimalizálók). Persze simán lehet, hogy valakinél nem hátrány a hátrány, mert pont ezek a részek nem számítanak.
@timrigling4436
@timrigling4436 9 ай бұрын
@@fgabor87 Hát magadnak válaszoltad meg a kérdést nekünk ezek nem hátrányok vagyis nem zavaró a jó áttekinthető app volt az egyik fontos elem , a másik pedig hogy már Huawei telefon van az egész családban és elégedettek vagyunk a Huawei mint céggel és miután van inverterük nem volt nehéz választás.
@TisztaEnergiak2009
@TisztaEnergiak2009 9 ай бұрын
Sajnos nem az.
@attilaszepesvary
@attilaszepesvary 9 ай бұрын
Biztosan kiválóak az aszimetrikus inverterek, és nyilván ez a jövő útja, de azok számára, akik tíz éve telepítették a rendszert és most a nem energia mérleg alapú bruttó elszámolásba kerülnek, ez sovány vigasz, hiszen így ők duplán megszívják az egészet. Amikor ők telepítették a rendszert, akkor a hálózat szimetriája, illetve aszimetriája a napelemek termelése nélkül is adott volt, így a szimetrikus inverterek éppen kívánatosak voltak, hiszen így nem bontották meg az addig a fogyasztók elosztásával kialakított szimetriát. Nem lehet úgy tekinteni a szimetria kérdésére, hogy a hálózatra csak napelemes rendszerekkel ellátott fogyasztók csatlakoznak. Sőt, a napelemes rendszerek túlnyomó többsége sem olyan háztartás, ami teljesen új, és eddig nem is csatlakozott a hálózatra. A hálózatra csatlakoztatott háztartások terhelése eddig is úgy egyenlítődött ki, hogy a háromfázisra csatlakoztatott háztartásokon belül elosztották a fogyasztókat, az egyfázisú háztartásokat meg elosztva kötötték be a három fázisra. Ez azt jelenti, hogy az újonnan bekötött háztartásoknál valóban sokat segíthet egy három fázisú aszimetrikus inverter felszerelése, de azért a már meglévő fogyasztókat, akik a túlnyomó többséget adják, sem szabad elfelejteni.
@petercsaszar5044
@petercsaszar5044 9 ай бұрын
Aki 10 éve telepített napelemet annak már rég behozta a telepítés árát a napelem és most nyereséget termel. Aki 10 éve telepített napelemet emelem a kalapom, hogy ennyire előre gondolkodott gondoskodott magáról! További 10-20-30 hibamentes évet kívánok Neki a jelenlegi rendszerével. ;)
@barb251
@barb251 9 ай бұрын
Tudhatnak-e az 5kW-os inverterek 1-1 fázison 8A feletti teljesítményt leadni - akár úgy is, hogy a 3 fázison leadott össz energia nem éri el az 5kW-ot? Pl. amikor a fogyasztók nincsenek a három fázis között (mindig!) egyenletesen elosztva, pl. 2-3kW-os elektromos fűtőtestek, melyek csak időnként mennek, de akkor szinte azonnal teljes teljesítménnyel? Mely gyártók invertereinél lehet majd a legkönnyebben megemelni a maximális folyamatos kimeneti áramerősséget fázisonként 16A-re?
@fgabor87
@fgabor87 9 ай бұрын
Én nem nagyon láttam ilyet még. Általában 8-11A körül tudnak 1 fázison. Hogy ez szoftveres vagy hardveres korlát, azt nem tudom, de gyanítom hardver oldalon is van korlátozó tényező.
@fgabor87
@fgabor87 9 ай бұрын
Emeljük ki azt is a passzív hűtésű inverterekkel kapcsolatban, hogy azért annak is vannak hátrányai. Például, hogy nagyjából 60 fokos hőmérséklet fölött elkezdik korlátozni a teljesítményt. Akinek kint van az inverter, a nyári 30-35 fokban, nagy terhelésnél (pl klíma, autó töltés) simán elérheti ezt a hőmérsékletet. De ugye szokták mondani, hogy a műszaki dolgokban nincsenek előnyök hátrányok nélkül. :) Illetve egyébként vannak olyan 5 kW-os aszimmetrikus inverterek, amik nem 8 ampert tudnak leadni 1 fázison, hanem ennek ~150%-át (~11-12 A, persze csak addig, amíg a három fázis össz teljesítménye el nem éri az inverter maximumát).
@petercsaszar5044
@petercsaszar5044 9 ай бұрын
Ha az invertert nem éri napsugárzás, tehát pld északi falra , árnyékba telepítették az invertert akkor nem kerül korlátozásra a teljesítmény. Mert ha korlátozná akkor nem lehetne hívni egy 5kwh invertert 5kwh-nak. 40 fok alatt, azaz nyáron is tudnia kell a névleges teljesítményét.