Vím o tom prodejci - četl jsem popis problému prodejce na prodejném bazaru
@ivankiss32074 сағат бұрын
9:40 ak na tom veľmi záleží, tak nalepiť novú čiernu tupnicu by nemusel byť veľký problém. Podľa mňa stačí aj papierová. A ručičku fúknuť bielou fabou.
@erwinkonig441315 сағат бұрын
Fluke u některých měřáků ve srovnání s Hioki jsou o dost horší, Fluke není etalon kvality. Například u srovnávacího testu Fluke a Hioki od Jiřího Bekra je Fluke ve stejné cenové hladině o dost horší než Japonec. I já sám jsem se přesvědčil, že tomu opravdu tak je. Ještě jsem se chtěl zeptat kam poslat onen RFT přijímač na opravu,už jsem několikrát psal o adresu a nedal jsi mi vědět kam. Jak jsem už uvedl je to úplně nový RFT který jsem jako první rozbalil asi po čtyřiceti letech. DĚKUJI A HEZKÝ DEN.
@Tesla_Radio15 сағат бұрын
Ok
@libormuzik1785Күн бұрын
Teda všechno super,ale ta hlava a ty VU metry mňamózní ❤ Ten soustruh teď dostane úplně jiný rozměr a ten němec taky 👍👍👌 Už se těším až v tom Decku ty VU metry uvidím pleskat.Jo a čteš to super PANE TESLA 😻😻
@MrBiker61Күн бұрын
Najděte si kanál Jiřího Bekra a on vám tam vysvětlí, proč a v čem je Hioki lepší než Fluke
@evaplhhКүн бұрын
Monarch MMX-88, na tento mix pult začínala TV NOVA. Je to stále dohledatelné. Tento pult stále vlastním . Udělal hodně , hodně ,práce v 90" letech. Krásná vzpomínka . Mám zato jestli jsi dobře vzpomínám, byl na vstupu na počasí.
@MarianPačes-t1eКүн бұрын
Po dlouhé době pošta
@IljaMichalicКүн бұрын
Ahoj, nebol náhodou ten pán, čo Ti ponúkal tie knižky zo Šamorína? Lebo mám tam jedného známeho rádioamatéra, ktorý ma oslovil, že má staré knižky na predaj, ktoré už nepotrebuje, tak som mu poradil ich dať do skupín na FB - a bolo to práve asi pred týždňom, tak či to nie je on. Inak, ohľadne toho Dolby - nie je to tak, že niektoré firmy sa nezaoberali s tým, že napíšu aké Dolby - musia to písať, lebo typy tých Dolby nie sú kompatibilné, takže aby si vedel: - prvé (komerčné, nie profesionálne Dolby) sa na úplnom začiatku označovalo len "Dolby system". Keď ale vznikli aj novšie a lepšie verzie (C a S), tak sa začala tá pôvodná verzia označovať ako "B" (lebo tá úplne prvá, určená len pre profi sféru bola verzia A) - takže platí, že Dolby bez označenia verzie = Dolby B. Muselo to tak byť, lebo aj po vzniku C a S sa stále vyrábali aj stroje s pôvodným B-čkom, tak aby zákazník vedel, čo tam má. Bez označenia verzie boli len úplne najstaršie stroje (70-ky a pod. - keďže Dolby B uviedol Ray Dolby na trh už v r. 1968) - čo je zjavne aj tento Sharp - a svedčí o tom aj 5-kolíková výbava, od ktorej sa myslím na západe koncom 70-tok úplne upustilo a prešlo sa na cinche. - ak je verzia Dolby iná ako B, je vždy explicitne označená ako C, S a pod. Takže 1 vetou - Dolby system = Dolby B.
@martinhrubes2003Күн бұрын
To teda ne ty knihy jsou o de mně poslal jsem už hodně věcí ne jenom knížky ale lampy a tak.
@IljaMichalicКүн бұрын
P. S. a ešte som zabudol na "Dolby NR" - čo je vlastne tiež Dolby B, lebo kým bolo len B-čko, niektoré firmy označovali stroje aj ako "Dolby NR", pričom "NR" nie je verzia Dolby, je to len skratka "noise reduction". Takže kompletne je to: Dolby system = Dolby NR = Dolby B
@IljaMichalicКүн бұрын
@martinhrubes2003 aha, tak to nebudete vy 🙂 Díki za info!
@IljaMichalicКүн бұрын
@martinhrubes2003 asi áno, všetci rádioamatéri sme si vtedy kupovali tieto knižky, lebo nič iné okrem knižiek a Amatérskeho rádia nebolo. Tak sme si všetci kupovali knižky a všetci sme odoberali AR 😀
@martinhrubes2003Күн бұрын
@@IljaMichalic Není zač
@tonogtubeКүн бұрын
Hioki je Japonský hi-end a pri kúpe ich merákov sa na rozdiel od Fluke nevraciaš technologicky o 20 rokov dozadu . Sorry Fluke bola jednička, ale zaspali.
@Agnus-DieКүн бұрын
Největší kopisté světa - Japonci udávají trend, jaká ironie. Bude zajímavé sledovat jak se zánikem konkurence zaniknou i dumpingové ceny Asiatů.
@MrBiker61Күн бұрын
Přesně totéž tvrdí na svém kanále i Jiří Bekr.
@Tesla_RadioКүн бұрын
Nie som Beker, ale cit v prstoch mám. Kábel použitý pri fluke je ohybnejší. Celkovo príjemnejší .
@tonogtube13 сағат бұрын
@@Tesla_Radio Súhlas. Takisto používam káble od Fluke, ale sú pripojené do Hioki 😁
@bahamista2Күн бұрын
Pohledal jsem na netu šňůry Hioki L9300 a například u farnella cca 1180Kč , Fluke TL175 TwistGuard jsem našel na jiném eshopu za 1100Kč tedy + / - podobnou cenu. Sháněl jsem měřící kabely s automatickou krytkou pro měření v OEZ stykačích a Hioki, podle parametrů dosáhne, po vysunutí hrotu na měřící šrouby, které jsou utopené dost hluboko. Skvělé předvedení i užitečné info. Díky za Váš kanál, který je poučný a inspirativní.
@mikudykКүн бұрын
Kurnik, také šnúry by mali byť pri každom meráku. Koniec večnému hľadaniu krycích štuplov. Aj tak sa nakoniec stratia nenávratne. Naposledy som vyrobil vďaka tomu taký skrat.... Odvtedy nosím v brašni náhradné aj nožové aj valcové poistky😊 Idem to objednať.
@pebendovКүн бұрын
Hioke je nejlepší na světě. Japonec.
@libormuzik1785Күн бұрын
Pekne to ide 👍👍👍 Díky za celou sérii😻
@Tesla_RadioКүн бұрын
Ďakujem
@janmeciar83503 күн бұрын
Mam toto rádio, ale je zničené predné sklo, schému som nezohnal, a čo ďalej,
@Tesla_Radio3 күн бұрын
Bez skla končí celé úsilie na úrovni náhradných dielov. Buď zohnať druhý nepoškodený ,alebo je to neperspektívne . Stupnica tvorí 99% čelného panelu, 1% je prekryté ovládacími prvkami .
@janmeciar83503 күн бұрын
Nie je rozbité ale názvy a číslice sú veľmi zničené, keby sa dalo vytlačiť tie názvy, proste celý predok, ale nemám kde, ďakujem veľmi pekne za radu, super, keď môžem tak pomôžem, správny človek, prajem hlavne zdravie a šťastie a
@Tesla_Radio3 күн бұрын
Treba si to zvážiť . Nejedná sa o čisté sklo z popisom a rozmer nie je do A4. Asi v prípade že je elektronika zoservisovaná a trváte na tomto rádiu , tak kúpiť druhé a použiť originál .
@janmeciar83503 күн бұрын
@@Tesla_Radio veľmi pekne ďakujem za odpoveď, prajem všetko dobré v novom roku
@marikweinfurt3 күн бұрын
Zdravím.Také začnu tento tip zase opravovat.Konečně mi jeden pán poslal trafo tak konečně budu pokračovat. Jinak máte moc pěkný videa👍Ať se daří 🙂🖐️
@lucianpetrik33433 күн бұрын
Ľudo nabuduce aj platňa od Depeche Mode poteši👍👍👍
@Tesla_Radio3 күн бұрын
Tak tú ešte nemám .🤔
@miroslavmatejovic88724 күн бұрын
Ako hľadáš hybu keď funguje a ma malú citlivosť
@Tesla_Radio3 күн бұрын
Asi najjednoduchšie je test overenou elektrónkou ( vstupné obvody). A samozrejme zladenie.
@lucianpetrik33434 күн бұрын
Oceán naj skupina Československa
@xsc10004 күн бұрын
Ještě jeden nápad. ten zdroj by mohl jít spáchat ze dvou bezpečnostních ~2W traf, která jsou určena do DPS nebo se dřív dávala do rozvaděčů jako zdroje pro indikační žárovky. Jedno 24V nebo 48V s násobičem, druhé s co nejnižším napětím pro žhavení (zvonkové mívalo 3V, 5V a dohromady 8V vinutí).
@jirinovotny85284 күн бұрын
Díky!
@Tesla_Radio4 күн бұрын
Ďakujem
@Zdendo_MT5 күн бұрын
Pekná práca pán majster 🤔👌
@Zdendo_MT5 күн бұрын
Ďakujeme.
@Tesla_Radio5 күн бұрын
Ďakujem
@tajtrlik11115 күн бұрын
Gratulujem k úspešnému dokončeniu tohto projektu, palec hore patrí aj tvojej žene za peknú prácu s tkaninou na reproduktor. Rádio pekne chytá, najmä na KV, stanice a tí Poliaci na DV mňa veľmi prekvapili, ako pekne a čisto to hralo, je vidieť že s týmto prijímačom si v Tesle dali zvlášť záležať. Čo sa týka tej výmeny kondenzátorov, tak za mňa je to tiež úplne v pohode, dôležitá je funkčnosť, nejde to do múzea, ale majiteľ bude to rádijko aj používať. Ostatné - najmä technické pripomienky už padli v komentároch predo mnou, takže to je odo mňa všetko čo sa týka tohto komentára, akurát ti takto na koniec chcem za video poďakovať a budem sa tešiť na ďalšie projekty.
@xsc10005 күн бұрын
Přímožhavené elektronky nelze žhavit střídavě, vlákno na to má malou setrvačnost a tak se zanese brum do signálu. Zdroj je naopak potřeba velmi dobře filtrovat a dokonce záleží i na polaritě. Napájení přes násobič je možné, nic to neruší (není důvod, je to jen série usměrňovačů). Jde jen o to přizpůsobit se danému trafu. Značně záleží na velikosti elektrolytů a počtu stupňů - s každým dalším násobením klesá proud, co je to schopné dát. Výhodou je, že elektronkové rádio má stálý odběr, takže se to jednou trefí a pak už to funguje nezávisle na nastavené hlasitosti. Pro násobení 4x z 24V trafa se dá počítat s elyty 100-220u/100V, čím větší kapacita, tím je zdroj tvrdší a elyty dražší. Za tím malý odpor a filtrační elyt typu 47u/250V. jde o to, že při vypnzutém rádiu se tam vždy najde teoretcké maximum. U alkaliky 9V se uvádí kapacita až 600mAh, takže teoreticky by to vydrželo hrát 60h, ovšem ta cena...
@MilanGasparovic-xh2jk5 күн бұрын
Priatelia prajem pekný večer.
@libormuzik17855 күн бұрын
Pecka PANE TESLA ❤
@peterkovac56335 күн бұрын
Ešte ma napadlo či by sa nedalo zo starého trafa 12 volt čo má primár a sekundár zvlášt odviť narovnako niekoľko závitov a premerať a pokračovať postupným odvíjaním až na 90 voltov. Niekde v pivnici mám asi 50 voltový adaptér našiel som ho a zobral domov. Ešte mám otázku na staré vysielačky napríklad rf 10 vojenská keď nemám ten preukaz či môžem používať danú frekvenciu iba na počúvanie keď nevysielam. Len ma napadlo do budúcna ak k niečomu prídem.
@xsc10005 күн бұрын
Poslouchat můžeš, jen musíš zachovat "telekomunikační tajemství" :-)
@IljaMichalic5 күн бұрын
Ahoj, ohľadne toho batériového napájania 10-mi 9V baterkami, neviem, či je to dobrý nápad z hľadiska spotreby a kapacity tých 9V bateriek. Oni tie baterky majú pomerne malú kapacitu, neviem, či by ich to nevyplieskalo príliš skoro/často. Ja som kedysi používal napájač na štúdiové kondenzátorové mikrofóny, ktoré potrebujú fantómové napájanie 48V - a vtedy som ešte nemal/nepoužíval (lebo som nahrával skoro výhradne v teréne, kde často ani nebolo 220V a aj keby bolo, nechcelo sa mi vláčiť) mixpult - tak som si nechal vyrobiť fantómový napájač z 5-tich 9V bateriek a mal som skoro plný fantom (pričom väčšina kondenzátorových mikrofónov vedela ísť aj s menším fantómom, dokonca niektoré mikrofóny majú uvádzaný fantóm 12-48V takže 45V bola veľká pohoda) - a bol som síce prekvapený, ako dlho tam tie baterky vydržia - ale jednak tie mikrofóny majú minimálny odber, okrem toho som s nimi nahrával hlavne koncerty - čiže odber bol nejakú 1,5-2hod. a potom som ho vypol. Keby som ho mal zapnutý denne, asi by som baterky vymlátil dosť skoro. A neskúšal si pozerať nejaký DC-DC adaptér, ktorý má na výstupe 80-90V? Možno sa taký vyrába a pri spotrebe 10mA nemusíš mať strach, že by to neutiahlo. Tipol by som si, že niekde na Aličku by sa mohol nájsť. Teda, to rádijko má šokojúcu citlivosť, poznáš ma, mňa len tak nejaké len-AM-rádio nenadchne 🙂 - ale toto ma nadchlo, že v tej dobe - a na baterky - a s takouto citlivosťou! Obdivuhodné! Inak, tí Číňania, to je normálne, že sa dajú takto dobre chytiť? Odkiaľ to vysiela, naozaj z Číny? To je nejako ďaleko na taký dobrý príjem? Divím sa, že vôbec Budapešť chytíš cez celé Slovensko.
@Tesla_Radio5 күн бұрын
Všetko je to o vysielacom výkone a podmienkach šírenia pre daný rozsah. Dc dc menič je nepoužiteľný , veľké rušenie v prijímači.
@IljaMichalic5 күн бұрын
@@Tesla_Radio ak je to len občasný príjem, rozumiem - odrazy od vrchných vrstiev atmosféry a pod., stáva sa. To vážne, tie DC-DC adaptéry tak rušia? To som nevedel! Díki za info!
@Tesla_Radio5 күн бұрын
@IljaMichalic na KV je to pravidelné šírenie . Len BT modul napájaný step down meničom mi odpísal nf stupeň . Konventor na VKV obdobne napájaný bol nepoužiteľný . Lineár 780x bez problémov .
@IljaMichalic5 күн бұрын
@@Tesla_Radio jojo, tie oscilátory v tých krabičkách vedia narobiť paseku... Lineár je stávka na istotu, to nikdy nesklame.
@domacidomaci73685 күн бұрын
ahoj, rejpaly ze nemenis kondiky dle jeho predstav se vyser, at si meni on co chce a predvede se
@Tesla_Radio5 күн бұрын
Ja som povedal prečo som ich nevymenil. Inak práve v tomto prijímači by to bolo jednoduché .🤔
@libormuzik17855 күн бұрын
@@Tesla_Radionáhodou to beru jako,že funkčnost vítězí nad zachováním originality a co je víc než dobrá funkčnost 😹👍👍👍.Stejně ruku na srdce : Do muzea nepůjde a kdo si dovolí jí mrknout pod sukni 😹😹😹 Krásně se to PANU TESLOVI povedlo ❤
@krtekcyberpunker5 күн бұрын
@libormuzik1785 Říkejte si co chcete, faktem je, že u renovací starožitností je na prvním místě zachování původnosti, až pak funkčnost. Sami jste rádi, když máte v nově pořízeným lampovým rádiu původní věci a neni to nějakej moderní bastl. Nebo snad ne? Všem, kdo upřednostňujou funkčnost před originalitou doporučuju zajít si do elektra a koupit si rádio tam.
@Tesla_Radio5 күн бұрын
@krtekcyberpunker Vieš ani neviem čo ti na to povedať .Veď ti máš vlastne pravdu. Ako ďaleko to sahá , k originál dielom? Tak toto asi nie je môj prípad . Asi nie som dostatočne ortodoxný . No nič treba hľadať ďalej.
@krtekcyberpunker5 күн бұрын
@ Musíš být ortodoxní jak žid, jinak ti ukousnu hlavu! 😄
@male-ey6jo5 күн бұрын
A co stand up menic? Vyrabi se jako moduly, do 80V by se snad neco naslo...
@Tesla_Radio5 күн бұрын
Bohužiaľ veľké rušenie , tu len lineár alebo batérie
@male-ey6jo5 күн бұрын
Nojo, skoda.@@Tesla_Radio
@Tesla_Radio5 күн бұрын
Žiaden menič , veľké rušenie .
@male-ey6jo5 күн бұрын
@Tesla_Radio kdysi jsem opravoval bateriovy lampovy Braun, neco podobneho, anodove napeti kolem 70V bylo resene jedinym polovodicem v radiu, germaniovym 0C70 tusim s nasobicem s vinutim v hrnickovem jadre. Baterie byla 6V. Byl.to takovy modul v hlinikove krabicce. Fungovalo to perfektne i po tech skoro 70 letech.
@xsc10005 күн бұрын
@male-ey6jo Ano, tam to fungovalo. Jednak to bylo uzavřené v té hliníkové krabici, nebyl to klasický dnešní pulsní zdroj jedoucí v řádu stovek kHz, ale jen desítky kHz a pomalý tranzistor.
@jakubjendral98575 күн бұрын
Toto rádio presne bolo pri svokre na povale bolo isto nefunkčné viem že chýbal jeden hmatník o batériách ani slichu a viem že ladiaca šnúrka bola pretrhnutá inak bolo rádio kompletné a nijak nepoškodené a nevšimol som si že by bolo nieako bastlené nieakým kutillom predal som ho na bazosi za 50€
@limartech5 күн бұрын
Topka
@curbescurbes78495 күн бұрын
NADHERNY KUSOK a tie kratke vlny ako drzia ani sa to nestraca
@tf8785 күн бұрын
Tyhle elektronky jsou přímo žhavené. Na střídavý proud by bručely úplně šíleně. Takže oddělené vinutí na trafu, můstek a kondenzátor... Kaskáda z diod a kondenzátorů na anody by měla stačit.
@jaroslavport24735 күн бұрын
Ahoj , ty bílý linky v bakelitu se dají dělat levou zadní , latexem to natřeš na prasáka i s okolím necháš chvilku zavadnout a pak setřeš vršek suchým hadříkem . Ta ,,morseovka ,, je radiomaják Sttutgart .
@MaximGalik5 күн бұрын
Známe radio ide fakt parádne 😊😊. Davam like ako vždy
@tajtrlik11115 күн бұрын
Pekne to hraje, budem sa tešiť na záverečné video, ak mi to aj náhodou nevyjde na premiéru, určite pozriem aspoň dodatočne, tak ako vždy.
Ten zdroj je hustá věc.Kolega to používal v práci a rád jsem na to koukal.DÍKY za video ❤
@domacidomaci73686 күн бұрын
na anodovou baterku muzes pouzit 10ks 9v baterek, ktere zacvaknes do sebe...
@xsc10005 күн бұрын
Jo, jen se nedoplatíš...
@jaroslavport24737 күн бұрын
Anodová baterie se po vybití musela vyměnit , to bylo něco jako dnešní 9 voltová baterie . Bez ohledu na ladicí kondenzátor tohle musí hrát naprosto čistě - máš tam nějaký zdroj rušení , zdravím .
@Tesla_Radio7 күн бұрын
Zdroj rušenia je ladiaci vadný ladiaci kondenzátor .
@IljaMichalic7 күн бұрын
Ahoj, musíme sa porozprávať: 😀 - niežeby som bol vzťahovačný, ale tuším si čítal ten môj koment pod tým Maxovým videom, že mi to silno pripomína Talisman 😀 On mi síce tvrdil, že nie, ale som rád, že sa aspoň my dvaja zhodneme, že sa podobá 🙂 - myslím, že v 50-tych rokoch ešte neboli takéto akumulátory, boli len veľké (hlavne olovené), dokonca s akumulátormi bol u nás problém až do revolúcie - pamätám si, že historicky úplne 1. vec, čo som si kúpil v Rakúsku po revolúcii a otvorení hraníc, boli akumulátory a nabíjačka, lebo u nás buď neboli, alebo boli príšerne drahé a súčasne príšerne nekvalitné. Bol som šokovaný, za akú dobrú cenu som ich vtedy v Hainburgu kúpil v 1. elektre, na ktoré som tam narazil. (inak, myslím, že fungujú dodnes, dlhé roky som ich používal - už vtedy som aj profi fotil a potreboval som ich do blesku, lebo ten mal šílený odber) 🙂 Takže v tom rádiu boli podľa mňa určite baterky, že dať, použiť a vyhodiť. - a inak, keď Ti začal škvŕkať ladiaci kondík, bolo mi jasné, že rádio žije, lebo keď škvŕka, to znamená, že celé rádio je priechodné pre signál. Akurát mu rebrá skratujú kapacitu, takže v tom skratovanom úseku samozrejme nič nenaladíš. A vidíš, nemýlil som sa 😀 - a čo som ja mal skúsenosti so škvrčiacimi kondíkmi, tak mali prakticky vždy "len" skrivené 1 alebo viac rebier, bývalo to aj opticky vidno, takže sa to obvykle dalo narovnať. Obvykle ho nebolo treba meniť, dal sa "povystierať".
@IljaMichalic7 күн бұрын
P. S. ale teda paráda, že to rádio po skoro 70-tich rokoch po výmene pár kondíkov takto šlape. To je obdivuhodné, vtedy sa ešte asi vyrábalo aj kvalitne, nie ako na konci socíku, kedy mali teslácke rádiomagnetofóny vyše 60-percentnú chybovosť! 😞
@krtekcyberpunker7 күн бұрын
Rádio v panenským stavu a ty z něho vyhážeš původní součástky?
@xsc10007 күн бұрын
No jo, svody těch asfalťáků elektronkám zrovna nevyhovují. Elektronka se chová na vstupu jako FET, takže potřebuje hodně velký izolační odpor vazebních kondenzátorů, jinak se otevře a užhaví se.
@Tesla_Radio7 күн бұрын
No nebudem spať .🤔
@krtekcyberpunker7 күн бұрын
@@xsc1000 Repas asfalťáků by to elegantně vyřešil. Jenže Tesla Rádio to holt dělá po americku 🤷♂
@xsc10007 күн бұрын
@@krtekcyberpunker Holt to není Talisman...
@Tesla_Radio6 күн бұрын
@krtekcyberpunker Správne . Problém je v typu kondenzátora . Žltá klasika sa minula a činu nevložíš do púzdra. Potom platí len jedno pravidlo, aby to bolo elektricky správne . A samozrejme aj mechanicky odolné . Som klasik , ale nie utopista.
@tajtrlik11117 күн бұрын
Ďakujem ti za toto prvé video, ktoré zahájilo túto peknú sériu, rádijko je to veľmi pekné a pekne sa aspoň na časti rozsahu rozohralo, len ešte opraviť ten ladiaci kondenzátor a bude to paráda. Inak čo sa týka tých anódových a žeraviacich batérií, tak anódová batéria sa pokiaľ viem používala vždy nenabíjacia, takže po vybití ju bolo treba vymeniť, ale na žhavenie sa niekedy používal akumulátor, ktorý sa dal nabíjať, ale niekedy sa použili len nenabíjateľné monočlánky a to bude asi tiež prípad tohto rádia.
@tajtrlik11117 күн бұрын
Teraz som si spomenul, ako to bolo presne s tými žeraviacimi batériami - žeraviace akumulátory (čiže nabíjateľné) sa používali v prvej polovici 20. rokov (čiže tak do roku 1925), keď sa používali elektrónky s wolframovou katódou (priame žeravenie), ktoré mali veľký žeraviaci príkon a pri prevádzke svietili ako žiarovky a pri použití viac elektrónok mohol žeraviaci prúd prekročiť aj 1A, takže tu bolo nutné použiť už akumulátor, lebo bežná baterka by taký prúd ani nedodala, a keď aj áno, tak by jej životnosť bola veľmi krátka. Ale približne po roku 1925 (+/- nejaký ten rok) sa prešlo na elektrónky s úspornou katódou s emisnou vrstvou z oxidov vzácnych kovov (taktiež ešte priamožeravená katóda) a tie mali oveľa menší žeraviaci príkon, takže sa prešlo na žeravenie pomocou batérií, ktoré už boli nenabíjateľné, keďže žeraviaci prúd sa zmenšil tak na desatinu oproti elektrónkam s wolframovou katódou. Takže elektrónky v tomto rádiu už boli žeravené z nenabíjateľných monočlánkov.
@xsc10007 күн бұрын
Tady byly monočlánky. Ty akumulátory se používaly u starých rádií z 20.-30. let a elektronky na to byly navržené se žhavením buď 4V (řada A nebo ještě starší typy), později 2V (řada K). 1,5V se pro olověný akumulátor nehodí. Ty elektronky mají oficálně žhavení 1,4V nebo 1,2V (řada 1X33 a 1X34). Počítalo s vybíjením článku. Vyráběly se po celém světě, evropské značení je třeba DL91, původní jsou 1X od RCA.
@tajtrlik11117 күн бұрын
@@xsc1000 Áno, je to tak, už som to upresnil v mojom druhom komentári 😀. Ale ak som náhodou napísal nejaký nezmysel, tak ma kľudne oprav, lebo viem, že ty máš čo sa týka tejto problematiky viac znalostí ako ja.