Пікірлер
@kirilmatev8306
@kirilmatev8306 Күн бұрын
Плащам данък и такса смет на парцел на който е построен жилищна сграда собствениците на жилището не плащат кой ще ми върни разходите .
@emocr5415
@emocr5415 Күн бұрын
Явно не сте чели Чл 128 от СК.
@ЙорданкаГеоргиева-з4ю
@ЙорданкаГеоргиева-з4ю 2 күн бұрын
Едвам говорите , не сте убедителни,.Моля това предаване да се осъществи по БНТ , защото много граждани нямат Интернет и започват да се манипулират собствениците!!
@aleksandarmetodiev9280
@aleksandarmetodiev9280 3 күн бұрын
Здравейте, Издаването на свидетелство за наследници счита ли се за приемане на наследство? Брат/сестра на починалия приемат ли и задълженията ако има такива? Поздрави!
@advocast_bg
@advocast_bg 2 күн бұрын
Не, със снабдяването с удостоверение за наследници не може да се приеме наследство. Приемане може да се извърши само с писмено заявление до районния съд или с конклудентни действия (напр. ако се разпоредите с имот от наследството). И в двата случая се приемат както правата, така и задълженията на починалия. Съществува възможността наследството да се приеме по опис. Тогава наслидникът отговаря за задълженията само до размера на активите, които е придобил от наследството.
@aleksandarmetodiev9280
@aleksandarmetodiev9280 Күн бұрын
@@advocast_bg Благодаря!
@ekaterinadimitrova2287
@ekaterinadimitrova2287 3 күн бұрын
Как можем да разберем дали някой наш роднина е оставил завещание при нотариус?
@ekaterinadimitrova2287
@ekaterinadimitrova2287 3 күн бұрын
Трудно ли може да се оспори фиктивна сделка за покупко продажба направена преди над 33 години
@BorisTodorov-t1r
@BorisTodorov-t1r 10 күн бұрын
Супер подкаст!
@BorisTodorov-t1r
@BorisTodorov-t1r 10 күн бұрын
Много полезно видео!
@hristianagrozdanova5775
@hristianagrozdanova5775 10 күн бұрын
право да свика общото събрание има и всеки собственик в неотложни случаи или когато е изминала повече от една година от последното общо събрание.
@advocast_bg
@advocast_bg 10 күн бұрын
Да, точно така.
@МарияЛашева-у7з
@МарияЛашева-у7з 11 күн бұрын
Такси за отдаване под наем на хотелски принцип
@Илиа-о2й
@Илиа-о2й 11 күн бұрын
Може ли престрояваме, върхо, старо жилище, от години, като старият имот има НАТО реален акт,престрояването или надстрояването да бъде незаконно, и ако е така какво би следвало да се направи да бъде узаконено,,,
@GeorgieHristoffBlackstarPF
@GeorgieHristoffBlackstarPF 18 күн бұрын
Един въпрос, който може да ви се стори интересен и евентуално да кажете нещо. Казусът е следния - тръбите използвани от топлофикация т.нар. вертикални щрангове са собственост на Топлофикация, но възможно ли е да има чужда собственост в частна собственост и не трябва ли в този случай Топлофикация да плаща наем за това, че ползва тези тръби преминаващи през частната собственост
@ВладимирСтоянов-ф1т
@ВладимирСтоянов-ф1т 19 күн бұрын
Как по скрит начин
@advocast_bg
@advocast_bg 13 күн бұрын
Здравейте! Установяване на владение „по скрит начин“ ще има, когато имотът е завладян в момент, в който се знае, че собственикът няма да се намира в него - например да е в командировка или на почивка. Завладяването следва да е останало неизвестно за собственика, поради особените обстоятелства, при които е било извършено: напр. нощем или когато е издебнато отсъствието му.
@sofiailieva1346
@sofiailieva1346 20 күн бұрын
Много моля да ми кажете за закона за психически тормоз от съседи.
@kerankailieva5420
@kerankailieva5420 22 күн бұрын
Адвокат Рашков направете клип ако може за общите части.например в нашия блок е на мода парното.на общата тераса на моя етаж са направили парен котел.там са струпани дърва и въглища.там секат и дървата с брадва.другия котел на друг пък е сложен в общата маза съответно дърва и въглища там се държат много мирише на пушек който влиза в апартамента ми.събрали са подписи че са съгласни комшиите без мен.,и с това казват не може да спорим с решение на събранието.парното ще си го палят.домоуправителния съвет ги защитават и казва че не им пречи.какво казва закона и какво да направя.благодаря!
@mishmash2589
@mishmash2589 22 күн бұрын
За едни мигранти (украински) може,за други мигранти,не може.Двойни стандарти.
@DanielaBoteva-o4t
@DanielaBoteva-o4t 23 күн бұрын
Здравейте! Благодаря за изчерпателните теми. Бихте ли дали координати за връзка за лична консултация?
@advocast_bg
@advocast_bg 23 күн бұрын
Здравейте! С екипа ни можете да се свържете на тел. 0888 30 82 82., адрес: гр. София, ул. Доспат 36. Контактите са лесни за откриване и в Интернет.
@ЯнкоДрумев
@ЯнкоДрумев 24 күн бұрын
Ако заградя 100 декара пустееща общинска земя и полагам грижи,облагородявам тези декри с присъствието си,след 10 години ще получа ли нотариален акт за собственост?
@nenonenov-h8z
@nenonenov-h8z 22 күн бұрын
😂😂😂😂😂😅
@elenastoycheva4836
@elenastoycheva4836 24 күн бұрын
Много полезно предаване! Благодаря Ви!❤
@larifari503
@larifari503 26 күн бұрын
Голяма прилика със Симо Тека. Брат близнак😂
@nikoladobrev7540
@nikoladobrev7540 25 күн бұрын
нищо общо
@larifari503
@larifari503 26 күн бұрын
Този не е ли Симо Тека?
@elenastoycheva4836
@elenastoycheva4836 24 күн бұрын
Това е адв. Росен Рашков, готин човек!
@larifari503
@larifari503 24 күн бұрын
@@elenastoycheva4836 може.
@harihristov9800
@harihristov9800 26 күн бұрын
ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ДА СЕ ОТДАДЕ ИМОТ БЕЗ НАЕМ?
@СветлаПетрова-ц7ю
@СветлаПетрова-ц7ю 25 күн бұрын
Не
@d.y.7202
@d.y.7202 26 күн бұрын
Във връзка с мой зададен въпрос от видеоклипа за нищожните сделки: Моля Ви обяснете как е възможно да спазим формата на прикритата сделка за дарение на недвижим имот? Не мога да си обясня как би се спазила тази форма без да разберат третите лица, тъй като ако спазим формата на прикритата сделка, за да избегнем нейната нищожност, ще е нужно сделката да мине през нотариус, съответно да се изготви нотариален акт, да се впише след това в служба по вписвания. Не успявам да разбера логиката на изречението "ако е спазена формата". Поздравления за подкаста. Супер полезен!
@lautamaina
@lautamaina 26 күн бұрын
Какви са стъпките за действие ако наемателя спре да плаща но не напуска имота?Натрупани са няколко месеца задължения.Отделни дела ли се завеждат за извеждане от обекта и за търсене на дължими суми? Ако договора е сключен с две лица ,едното напуска, като прекратява договора, може ли да се прекрати договора и с другото?
@kristiqn-pr2tj
@kristiqn-pr2tj 26 күн бұрын
Супер подкаст
@ВасилТемелков
@ВасилТемелков 26 күн бұрын
Само за протокола 70 % от жалбите за изнасилване се подават от непълнолетни циганки които след като се разберат с родата оттеглят жалбата и се женят .
@ТедиДимитрова-м3ч
@ТедиДимитрова-м3ч Ай бұрын
Майка ми прехвърли на сестра ми своите дялове от 3стаен апартамент в София. Аз имам 1/6 от починал баща. Аз искам достъп до моята 1/6.Сестра ми и майка ми ми спретнаха дело за психически и физик. тормоз с изискване да не се приближавам до майка ми на 150 метра.. не спечелиха делото, но аз междувременно изпратих нотариална покана за наем на сестра ми. С това спряла ли съм свое нето?
@advocast_bg
@advocast_bg 23 күн бұрын
Съгласно член 84 ЗС във връзка с чл. 116 ЗЗД, давностният срок на владение се прекъсва само с определени, изрично посочени действия. Едно от тях е предявяването на установителен или осъдителен иск за собственост за спорния имот, предявен от собственика срещу владелеца на имота. Отправянето на нотариална покана от лице, което заявява претенции за заплащане на обезщетение за лишаването му от ползването на недвижимия имот (следва да отбележим, че това обезщетение, по своята същност, не представлява наем), няма за последица прекъсване на течението на придобивната давност в полза на последния, защото е извън кръга на действията, визирани в горепосочените хипотези. С други думи, по наше мнение, с отправянето на нотариалната покана, не сте прекъснали своенето.
@vaskamihailova7938
@vaskamihailova7938 Ай бұрын
Закона за наследството е един закон недоносче, защото има много специфични казуси, като втори брак, и това е премахнато в новото законодателство. И т.нататък.Както и когато имота е дарен преди брака, не може да се счита че е обща имуществена общност.
@dianabakalbashieva934
@dianabakalbashieva934 Ай бұрын
Аз не разбрах кой е водещият. Дамата почти нищо не каза. И да, много полезно, такава информация струва пари, но би било добре да се съкратите юридическите термини, за да бъдете по-достъпни. Благодаря!
@advocast_bg
@advocast_bg 24 күн бұрын
Благодарим за отзива! Стараем се даваме примери, с които информацията да бъде достъпна.
@nadyayankova4330
@nadyayankova4330 Ай бұрын
Инициативата Ви е похвална, но е добре да се съобразите с факта, че не всички са наясно със значението на някои юридически термини и словосъчетания. И за да сте наистина полезни, говорете с думи прости, така че да Ви разбере и баба Вуна от Новоселци.
@ognyansarbinski2524
@ognyansarbinski2524 Ай бұрын
Давност при парични задължения, минали с лична покана за издължаване, съд, ЧСИ, но в продължение на 6 години не последвали други напомняния и предложения за погасяване на дълга?!?!?!
@hristoivanov8665
@hristoivanov8665 Ай бұрын
Придобита собственост по давност и наследство най-лесно се оспорва и разваля в съда . И много често нотариалните актове с такова съдържание падат в съда като круши. Такива са моите наблюдения като действащ адвокат от 3г.
@velislavatokusheva1029
@velislavatokusheva1029 Ай бұрын
Покупко-продажба с прикрито дарение ПОНЕ 7 пъти под пазарна цена и сума под данъчната оценка направен договор в брой под 10 000 лв как се обжалва? Като продавача почива след 2 месеца от неизлечима болест,дори може да не е осъзнавал какво подписва🤔
@advocast_bg
@advocast_bg 23 күн бұрын
Здравейте! В подобни хипотези е мислимо да бъде предявен установителен иск, с който да се поиска от съответния компетентен съд да прогласи нищожността на договора за покупко-продажба, като привиден/противоречащ на добрите нрави/сключен при липса на воля. Разбира се, за да Ви бъде дадено компетентно мнение, са необходими повече подробности около случая. Съветваме Ви да се консултирате с адвокат.
@petarsavov-zc7cp
@petarsavov-zc7cp Ай бұрын
Опитвате се да правите нещо от което не се разбира почти нищо.Или вие сте забравили да говорите с общодостъпни термини,или незнаете как да го кажете.Този език е за пред колегите ви и залата.
@VladiLovech
@VladiLovech Ай бұрын
Като спомена частна собственост как така всички си мълчахте когато Народното сТрадание промени ЗУЕС по-точно чл. 25, ал. 3 с което дава правото на някакви дюлгери да ми национализират моя собственост за някакви дюлгерски работи без мое съгласие и после да ми поискат някакви пари? Напомням това е станало 2011-та.
@kerankailieva5420
@kerankailieva5420 Ай бұрын
Има ли давност завещание.например завещан апартамент преди 8 г.завещаниетл ще се отвори след смърта на завещателя.тук има ли давност че е завещан преди 8 г.
@advocast_bg
@advocast_bg 23 күн бұрын
Завещателното разпореждане ще произведе действие от момента на откриване на наследството, т.е. от момента на смъртта на наследодателя. Без значение е колко години преди неговата смърт е изготвено завещанието. Препоръчваме Ви да гледате нашия епизод на тема: "Наследство по завещание" - kzbin.info/www/bejne/Y4WVnWqOZ56Do6s.
@ivankirov6562
@ivankirov6562 Ай бұрын
Нищо не разбрах. Не сме юристи!
@stoyanivanovv
@stoyanivanovv Ай бұрын
Господин Ивелин Айдуков Мошеников е много на ясно как се става собственик на такъв вид имоти.
@KrasimirHristov-t8c
@KrasimirHristov-t8c Ай бұрын
Много неясно обяснявате! Не казвате по кой именно начин на завладяването на имота се касае придобиването - някой се е самонастанил БЕЗ знанието на собственика ли? А ако обственика на добра воля го е пуснал на квартира срещу това да се грижи за имота, но без да имат договор? Изобщо трябва много ясно да разграничите няколкото възможни варианта и да ги обсъждате, ще ви отнеме 3 пъти по-малко време и ще е ясно на аудиторията.
@radoslavgeorgiev9524
@radoslavgeorgiev9524 Ай бұрын
Вие двамата седнали и се опитвате да обяснявате един толко банален закон и практика,които дори Вие се чудите как да обясните … В место “Като уважаващи себе си адвокати “да се възмутите и да се застъпите изобщо тая практика да не съществува…
@danielstoyanov4359
@danielstoyanov4359 Ай бұрын
Ако реалния собственик подаде жалба. Тази кражба няма как да се реализира. И е много трудно доказуемо това, което твърдите че не си стопанисва собствеността.
@marianaharalambova2017
@marianaharalambova2017 Ай бұрын
Да,обаче такива случаи са много и моят съпруг е потърпевш,но не попаднахме на правилният адвокат и изгубихме имота на родителите му!
@ВикторКръстев-б9с
@ВикторКръстев-б9с Ай бұрын
Имам договор за покупка на земя повече от 25 години, но не съм извадил нот. акт. Как става това?
@galianedeltcheva8286
@galianedeltcheva8286 Ай бұрын
Преди години ни изхвърлиха от хубавите къщи с предтекста, че ще ги събарят и ще строят блокове на тяхно място, а нас ни тикнаха в кутийките на друг блок. Нищо не събориха и нищо не построиха, а нашите къщи ги завзеха циганските орди и така вече станаха собственици на големите ни хубави къщи. Тази простотия стана масово в цяла България! "Голям закон, голяма работа" - пълен идийотизъм!
@bloodthirstybg
@bloodthirstybg Ай бұрын
Въобще не обръщайте внимание на "хейтърите", които не отварят закона, а скачат без да са го чели.
@charmtecktonik
@charmtecktonik Ай бұрын
Във вайбър се заформиха интересни въпроси. Защо твърденията по чл9 са наказуеми по чл 313 нк? Ккто и други интересни въпроси. Като примерно - Защо прокуратурата отказва да образува досъдебно производство? За мен лично текста на чл313 не е релевантен на декларацията по зздн. Другото е че 313 е в раздел документални престъпления, което пак не виждам каква връзка има със ЗЗДН декларация. За мен много по релевантен е чл290а нк, понеже е в раздел - престъпления срещу правосъдието, а и в текста липсва думата "удостоверяване", която е ключова по чл313.
@СтефанБлажов
@СтефанБлажов Ай бұрын
Работодателчистсмрьснииподлидуши
@stefangeorgiev3593
@stefangeorgiev3593 Ай бұрын
@advocast_bg Представете си 8-етажен блок, в който 30% от апартаментите не се обитават постоянно, или въобще. Не се ползва служебен домоуправител. Най-голямото перо в месечните разходи е таксата за поддръжка на асансьор, която не зависи от броя обитатели, а само от броя етажи. Когато собствениците на необитаваните апартаменти се появят, те ще искат да има асансьор, но това струва пари, нали? Те могат да потърсят това удобство по всяко време, затова има голяма логика да плащат минимална такса, за да може въобще услугата "асансьор" да съществува.
@svetlasokolova6245
@svetlasokolova6245 Ай бұрын
Blagodarya
@известнимелодии-т9ф
@известнимелодии-т9ф Ай бұрын
Има увреждане на здравето и чрез лекарствени субстанции,което се извършва подмолно и за да се докаже това,мисля че е логичното да се издаде ограничителна заповед,насилника да се отстрани докато върви разследването.Което не се направи в нашия случай и здравето на жертвата продължи да се влошава.Това пречи на жертвата сама да подаде молба до Районния съд,тъй като насилника е причинил психическо увреждане на мозъка.А когато пострадалият няма други роднини освен семейството му,което му причинява насилието?По този начин,жертвата си остава жертва.В случая се говори какво трябва да става по Закона,а в действителност не става точно така в България.От почти едногодишната ми борба за спасение на близък мой приятел от семейно домашно насилие,от институциите в България, съм с впечатление,че те са по-скоро на страната на насилника.а не на жертвата.И това не е само мое мнение. Жертвата си остава жертва.😢😢😢