Пікірлер
@jacek3840
@jacek3840 6 күн бұрын
Poproszę kontakt Do was można nabyć wszystko do mycia ?
@slawek1m
@slawek1m 2 ай бұрын
Hej, czy mozesz mi powiedziec dlaczego T cap w monobloku ma zakes pracy do minus 20⁰, a split do minus 28⁰ C?
@mistrzkiery3782
@mistrzkiery3782 5 ай бұрын
Ale to też chyba zalezy jak są brudne 😂czyste umyli i mówią że roznicy nie ma
@pawełzłoty
@pawełzłoty 6 ай бұрын
Dobrej klasy ogranicznik przepięć, tyle wydać na instalacje a zabezpieczyć takim gównem.
@sprytnyryszard
@sprytnyryszard 10 ай бұрын
Na pewno warto zainwestować w ściągaczkę do wody na kijku. Dzięki temu kolega nie musiałby opierać się o panele, co może w razie pecha doprowadzić do jego uszkodzenia (panelu, oby nie kolegi).
@OperaInfinita
@OperaInfinita 11 ай бұрын
pytanie a propos limitu 2000 kW i posiadania PV - czy fotowoltaika wpływa na limit? Przyjmijmy, że wyprodukuję 6000kW w roku, z czego 3000kW odsprzedam do sieci, 3000kW zużyję i pobiorę 1000kW z sieci w okresie z małym nasłonecznieniem. To znaczy, ze pobrałem 1000kW czy 4000kW?
@imienazwisko8127
@imienazwisko8127 Жыл бұрын
Nie ma nic lepszego niż monoblok, a uzytkowalem i gruntowe i split. Teraz tylko modena. Zakupy z 2019 roku, Modena De Dietrich
@themisg4354
@themisg4354 Жыл бұрын
Czy mógłby ktoś napisać lub wrzucić film o przepływie pompy wody? Na panelu sterowania znajduje się wiele opcji ustawienia maksymalnej prędkości cyrkulacji wody, jednak nie wiemy, co każda z nich oznacza i jakie ustawienie jest najlepsze. Mam Panasonic T-CAP 12 KW split.
@TefikAsani-x3p
@TefikAsani-x3p 5 ай бұрын
hello, i wanted to ask you about your heat pump panasonic 12kw t cap split, how much are you satisfied?
@themisg4354
@themisg4354 5 ай бұрын
@@TefikAsani-x3p Two years of operation of the pump and so far it works very well without any problem. Excellent performance. Do you want to buy this model for your home?
@Waldemar_Pachol_official
@Waldemar_Pachol_official Жыл бұрын
Dzień dobry, Mam G12, instalację offgrid na LG Chem E78 16,5kWh i jako praktyk mam kilka uwag do materiału: Owszem, pomysł bardzo dobry - sam używam, tj, ładuję w dzień i korzystam z prądu z baterii w pozostałą część dnia a jeśli słońca jest zbyt mało, to doładowuję baterię z sieci w II taryfie i w zasadzie jeśli prądu ze słońca brak, to w 95% przypadków mam II taryfę przez całą dobę. I to jest fajne. Jednak widzę mankamenty związane z możliwościami systemu, tj, pojemnością baterii i szybkością jej ładowania i w ogóle z autokonsumpcją. Bateria ładuje się bardzo szybko, tj. bardzo szybko zaczyna brakować miejsca. Aby całość spinała się finansowo bateria musi być DIY, mnie jedna kWh wyszła w zakupie za 70zł brutto i wtedy może pomysł odsprzedaży (później) miałby sens ekonomiczny - ale nie ma. Nie przy tak małym magazynie...
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za komentarz. Jak już Pan zauważył temat nie jest taki prosty i oczywisty jak mogło by się wydawać. Każdy magazyn montowany do instalacji PV powinien zostać dobrany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań Klienta, a te są praktycznie w każdym przypadku różne. Plan jest taki aby rozłożyć temat magazynów na części pierwsze, tak aby przyszli posiadacze magazynów energii widzieli co można zrobić i co w ich przypadku będzie opłacalne. Proszę o cierpliwość, ciężko pracujemy nad kolejnymi materiałami. Pozdrawiamy Zespół SunUp
@ijot128
@ijot128 Жыл бұрын
Jakie są Pańskie sugestie/wyliczenia, co do wielkości magazynu energii dla domu ogrzewanego pompą ciepła, z zainstalowaną fotowoltaiką 12kWp i mocą przyłączeniową 15 kW i prognozowanym zużyciem rocznym na poziomie 8 MWh?
@ijot128
@ijot128 Жыл бұрын
@@aldente_ Raczy Pan żartować.
@ijot128
@ijot128 Жыл бұрын
@@aldente_Takie "pływanie" bez wyliczeń jest zwyczajnym biciem piany.
@ijot128
@ijot128 Жыл бұрын
@@aldente_ Ktoś, traktujący poważnie pytającego odpowiedziałby inaczej. Zaczałby od porównania struktury zapotrzebowania/zużycia energii w ciągu roku i porównał ją z roczną strukturą podaży energii z PV. Zauważyłby, że podaż energii z PV i zapotrzebowanie na energię do ogrzewania PC pokrywają się zaledwie w 40, może 50% oraz że w miesiącach zimowych niczym się nie zapełni magazynu "liczonego kontenerami", a latem doba może być za krótka, żeby dysponując magazynem o mocy 5 kW (przypominam: przyłącze 15 kW, PV - 10 kWp, 5 kW pozostaje na magazyn - ten "kontener" nie może być jednak taki duży) wypchnąć do sieci zgromadzoną w dzień energię. Jak widać występuje tu wiele czynników wykluczających się wzajemnie, a Pan sprowadza całą rzecz do śmiesznego zadania dla trzeciej klasy podstawówki. Wnioskuję, że albo Pan nie wie, o czym mówi, albo uważa swoich odbiorców za idotów - nie wiem co jest w tym przypadku gorsze. Żegnam
@ijot128
@ijot128 Жыл бұрын
@@aldente_ Za mało danych. Wniosek jest taki, że życzę wielu subskrybentów kanału, chociaż przy takim podejściu nie spodziewałbym się zbyt wiele ... Pytanie zadałem, żeby się zorientować w podejściu autora do odbiorców i nie wygląda to zachęcająco.
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
To jest bardzo dobre pytanie, odpowiedź na pewno znajdzie się w kolejnych filmach, proszę o cierpliwość. Jeżeli ma Pan ochotę na podzielenie się swoimi danymi z Tauronu ( lub innego operatora ) to proszę o kontakt z nami na adres [email protected]. One będą bardzo pomocne w określeniu co będzie się najbardziej opłacało. Pozdrawiamy zespół SunUp.
@brado0469
@brado0469 Жыл бұрын
podsumowujac do 3 fazowej pompy wystarczy przewod 5x2,5??
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
To zależy od odległości jaka będzie pomiędzy pompą ciepła a tablicą rozdzielczą. Zazwyczaj kabel 5x2,5 mm2 jest wystarczający.
@brado0469
@brado0469 Жыл бұрын
@@SunUpPolska jest 29 mb
@brado0469
@brado0469 Жыл бұрын
co oznacza okresleinie T-cap??
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
T-Cap z angielskiego to Total-Capacity Seria ta jest w stanie utrzymać tę samą wydajność nominalną nawet w temperaturze -15°C bez pomocy elektrycznej grzałki wspomagającej. Pozdrawiamy zespół SunUp
@wieslaw111
@wieslaw111 Жыл бұрын
odległość pompy od ściany jest chyba za mała, minimalnie 50 cm ma być czy jakoś tak.
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
Wg wytycznych producenta odległość powinna być większa od 10 cm. Podczas naszego montażu odległość od ściany to około 25 cm. Jeżeli planowane jest późniejsze ocieplenie budynku wtedy odpowiednio dalej montujemy jednostkę od ściany.
@optimasteamer3119
@optimasteamer3119 Жыл бұрын
ale bzdury. a wiecie od czego powstaja hotspoty ? od czego sie rozwarstwiaja panele ?
@danielmackiewicz6088
@danielmackiewicz6088 3 ай бұрын
Od czego?
@optimasteamer3119
@optimasteamer3119 3 ай бұрын
@@danielmackiewicz6088 polecam google
@SebastianGoliński-h4m
@SebastianGoliński-h4m Жыл бұрын
Czy kabel 5 x 2.5 wystarczy do pompy 9 kw, czy 5x4?Pompa 3 fazy
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
Kabel 5x2,5 do pompy 3 fazowej będzie OK. Należy zawsze pamiętać aby policzyć spadki napięcia na kablu. Pozdrawiamy zespół SunUp
@dakabriplhodowlakotowbryty5668
@dakabriplhodowlakotowbryty5668 Жыл бұрын
Ludzie Dlaczego wy robicie problemy i doszukuje się nie wiadomo czego
@prostozgrzewsp.zo.o3297
@prostozgrzewsp.zo.o3297 Жыл бұрын
Ile styro na tym domu i jaka powierzchnia ogrzewana bo wygląda że jakby nie był jakoś super ocieplony.
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
Na budynku znajduje się 15 cm styropianu. Pozdrawiamy zespól SunUp
@musicmachine.
@musicmachine. Жыл бұрын
Od 3 lat montuje tylko pompy monoblokowe ,żadnych problemów polecam !
@bogdantomecki
@bogdantomecki Жыл бұрын
Unikajcie firmy Panasonic ta firma i ich pompy ciepła to jeden wielki problem
@pamakiapplum4073
@pamakiapplum4073 Жыл бұрын
Możesz wypowiedzieć się więcej?nie bo nie to trochę mało...
@tlokston
@tlokston Жыл бұрын
Rozważałem zakup Panasonica serii J ale zdarzały się usterki a na części zamienne trzeba było czekać. Zastanawia mnie seria K na ile jest dobra czy zastosowane rozwiązania dorównują Daikinowi.
@jacapoz
@jacapoz Жыл бұрын
Dom z ogrzewanym garażem, podłogówka + kaloryfery w niektórych pomieszczeniach 190m2, temperatura 22-23c ogrzewanie gazem za marzec, kwiecień rachunek 600 zł
@matus24_
@matus24_ Жыл бұрын
Która część pompy typu split ma większy apetyt na prąd? Wewnętrzna czy zewnętrzna?
@SunUpPolska
@SunUpPolska Жыл бұрын
Bez wątpienia jest to jednostka zewnętrzna ponieważ w niej znajduje się kompresor. Jednak jeżeli chodzi o pompy Panasonic to i tak kable zasilające dociągamy do jednostki wewnętrznej, a od niej do jednostki wewnętrznej. Z drugiej strony w jednostce wewnętrznej znajdują się grzałki, więc jeżeli spojrzymy na to z tej strony to w momencie pracy grzałek większa część energii będzie zużywana w jednostce wewnętrznej. Pozdrawiamy Zespół SunUp
@piotrbandrowski9946
@piotrbandrowski9946 Жыл бұрын
Za chwilę będą same monobloki, bo czynnikiem będzie r290 czyli propan który zapewne nie będzie dopuszczony do napełniania na budowach. Co do filmu splity maja małe parowniki co powoduje gorsza sprawność, więcej defrostu .
@rafalg5442
@rafalg5442 Жыл бұрын
A ja mam pytanie trochę z bani. Mam zasilanie awaryjne jednofazowe, które w pracy na bateriach (są odpowiedniej mocy i pojemności) podaje zasilanie 2x115V zamiast 1x230V i N. Czy będzie działać jednofazowa pompa? Czy będzie działać trójfazowa, jeśli zmostkujemy fazy?
@henrykzajac4129
@henrykzajac4129 Жыл бұрын
LOL, mgiełka na pompie próżniowej, wilgoć wyciągana z układu. Dobre Panowie..... Dlaczego test jest 30,55Bar, jak parametry pracy R32(R410A) może być spokojnie HP 41.5Bar?
@MichalK_ielektro
@MichalK_ielektro Жыл бұрын
Odpowiedź jest prosta. Żadna z powyzszych. Bo są za drogie. Za 12 k mogę mieć taką samą pompę z innym logo, z takimi samymi bebechami. Dowód ? Kanał 4nergy wyjaśni temat. Dziękuję do widzenia.
@MateuszMatif
@MateuszMatif Жыл бұрын
Podrzucisz link?
@BigMilk2009
@BigMilk2009 Жыл бұрын
I to jeden z lepiej przeprowadzonych wywiadów z targów ENEX - gratuluję. Bez podśmiewania i udowadniania wyższości przeprowadzającego wywiad. Co miało miejsce u pozostałych youtuberów.
@pecettube
@pecettube Жыл бұрын
Kurka, z 3,5 tony węgla na 10 mWh to coś słabo, chyba że wcześniej w domu było niedogrzane
@dawidch5949
@dawidch5949 Жыл бұрын
Jako inżynier jak podchodzisz do kwestii dublowania zabezpieczenia różnicowego czyli stosowania osobnej różnicowki w podrozdzielni do pompy ciepła mino , że ta pompa już posiada takie zabezpieczenie. Do tego dochodzi jeszcze kolejna różnicowki główna na cały dom.
@kokoko1x
@kokoko1x Жыл бұрын
Roznicowki montuje sie selektywnie (obszar ochrony nie naklada sie na siebie) a nie jedna po drugiej
@dawidch5949
@dawidch5949 Жыл бұрын
@@kokoko1x dobrze rozumiem, czyli jak w tym przypadku producent zaleca zabezpieczenie RCD 30mA to oznacza , że kolejna od góry musi być większa czyli np 100mA co jest zdecydowanie mniej spotykane jako główne zabezpieczenie, częściej jako zabezpieczenie główne w domu stosuje się 30mA czy to oznacza , że właściciel domu powinien wymienić główne RCD na 100mA żeby zachować selektywność?
@przemekcelej
@przemekcelej Жыл бұрын
2:00 - jednostka chyba trochę słabo zamocowana, bo buja się przy dokręcaniu śrub.
@henrykzagorny5643
@henrykzagorny5643 Жыл бұрын
Proszę podać dane dotyczące pompy i jej zużycia prądu 6kw .Jakie muszą być przewody i zabezpieczenia.
@wisnia37
@wisnia37 Жыл бұрын
Dzień dobry, nie rozumiem stwierdzenia w arkuszu "Uwaga! Jeżeli ilość zgromadzonych środków jest większa niż łączna opła ta za energię elektryczną nadwyżka przepada " Czy to przypadkiem nie przepada wartość dopiero powyżej 20%?
@kotikosek
@kotikosek Жыл бұрын
Net-billing to system, w którym prosumenci będą się rozliczali w oparciu zakup i sprzedaż energii. Rozliczenia będą się jednak odbywały w złotówkach, a zatem dotyczyć będą wartości (PLN), a nie ilości energii (kWh). Przyjętą ceną sprzedaży jest tzw. cena rynku dnia następnego, natomiast zakupu - cena według aktualnej taryfy operatora. W przypadku zakupu energii należy również doliczyć koszty dystrybucyjne, opłatę OZE i kogeneracyjną oraz akcyzę i VAT. Kupowana i sprzedawana energia będzie się bilansować na depozycie prosumenckim. Nadwyżkę z danego miesiąca można wykorzystać w ciągu roku, następnie użytkownik odbiera nadpłatę. Wysokość nadpłaty zwracanej przez sprzedawcę nie może przekroczyć 20% wartości energii elektrycznej wprowadzonej do sieci. Oznacza to, że jeżeli na naszym koncie depozytowym po 12 miesiącach zostaną środki, to dostaniemy tylko 1/5 tej sumy.
@martamajorek3512
@martamajorek3512 Жыл бұрын
@sunUp Polska Fajny excel, dzięki! Ciekawi mnie jaki mogę sobie oszacować poziom autokonsumpcji przy instalacji 10kwp i magazynie energii 10kwh. W Excelu figuruje, że max 35 %, czy możecie zrobić dodatkową tabelkę z magazynami 5/10kwh?, dzięki temu Ci którzy mają, bądź chcą mieć magazyn, mogliby sobie szacować bardziej realnie autokonsumocję.
@ZDECHŁA_RYBA
@ZDECHŁA_RYBA Жыл бұрын
Obecnie jest to wróżenie z fusów, należy poczekać na szczegóły i wtedy będzie można kalkulować.
@PLSolarPower
@PLSolarPower Жыл бұрын
Wam firmom które zarabiają na montażu na pewno się opłaca. Kasa do was od razu, a klient się będzie bujał albo mu się zwróci albo nie. Jakiekolwiek wyliczenia teraz to KŁAMSTWO. Nikt nie wie jakie będą ceny a może być tak że w słoneczne dni cena będzie prawie zerowa i to się nigdy nie zwróci.
@piotraba5400
@piotraba5400 2 жыл бұрын
wróżenie z fusów kiedyś było to jasne i przejrzyste - 20% i dziękuje teraz to loteria po ile kupią prąd zakładasz ze 600zł za mwh a jak w wakacje będzie po 200-300zł a jak zrobią później godzinowo to będzie jazda za 50zł o 12godzinie a o 20godzinie po 1500zł ale fotowoltaika nie działa. dla mnie za dużo zmiennych i jak co to mała instalacja żeby zmaksymalizować autokonsumpcje
@SunUpPolska
@SunUpPolska 2 жыл бұрын
Dziękujemy za odpowiedź. 1. Odnoszenie się do starych zasad nie ma sensu ponieważ one już nie obowiązują i nie będą obowiązywały 2. Z danych dostępnych na dziś, nic nie wskazuje aby miało być tak jak Pan pisze. 3. Z naszej analizy danych za rok 2021 i 2022 nigdy cena prądu na 1 MWh nie osiągnęła tak niskiego poziomu o jakim Pan pisze tj. 50 PLN 4. Z tego co można odczytać z danych godzinowych na giełdzie energii, nie obserwujemy zjawiska aby w miesiącach letnich cena za MWh malała do niskich poziomów. W tym roku było odwrotnie i średnia cena w szczycie energii była wyższa niż ta przedstawiana przez PSE. 5. Nie ma znaczenia jak wielka jest instalacja w stosunku do auto konsumpcji, wartość ta jest zwyczajnie % (procentem) energii kupowanej od dystrybutora energii i z tego tytułu mamy oszczędność niezależnie od ceny rynkowej. Plik Excel jest tak opracowany aby każdy mógł przeanalizować wszystkie warianty, od tych najbardziej optymistycznych po te najbardziej pesymistyczne. Pozdrawiamy Zespół SunUp Polska
@lordviper7541
@lordviper7541 Жыл бұрын
Ja uważam że cena ujemna też jest możliwa kiedy będzie nadprodukcja latem. Nawet na stronie Enei jest to napisane
@TheBekon
@TheBekon Жыл бұрын
@@SunUpPolskaAd. 2 - 22 lutego Ukraincy tez wierzyli ze nie bedzie wojny, ide o zaklad o 1000zl ze za 2-4 lata jak juz rynek sie "nasyci" bedziemy kupowac od nic po 2-3zl za 1kwh a sprzedawac po 0,5 - 0,7zl
@marekprzedstawiciel8740
@marekprzedstawiciel8740 Жыл бұрын
@@SunUpPolska - proszę o odpowiedź na następujące pytania: - giełda holenderska cena prądu w niedzielę MINUS 700 EURO, - informacja z PSE - wyłączanie produkcji z OZE (foto) - cena prądu w niedzielę (23.04.2023) w POLSCE w godz. 11 -15 ( 6 GROSZY za kWh) Jesteście w stanie odpowiedzieć za ILE KOWALSKI (inwestor) - będzie sprzedawał ENERGIĘ w maju, czerwcu lipcu sierpniu jak pod koniec kwietnia są takie (jaja z ceną)???
@arturhawk98
@arturhawk98 2 жыл бұрын
Problemem tego segmentu rynku urządzeń grzewczych jest brak rzetelnej wiedzy sprzedawców i instalatorów. Często zdarza się, już po zainstalowaniu pompy, że trzeba zmieniać warunki zasilania budynku! To nie budzi zaufania do tej technologii! Zanim wydasz kilkadziesiąt tysięcy złotych na pompę, pomyśl o projekcie elektrycznym. Może unikniesz rozczarowania!
@danielporowski5264
@danielporowski5264 2 жыл бұрын
Przecież to bzdury
@PHUKRYSTEK
@PHUKRYSTEK 2 жыл бұрын
Dzięki za super przedstawiony film. Wszystko jasne i zrozumiałe. Pozdrawiam.
@krissien1
@krissien1 2 жыл бұрын
link do pobrania kalkulatora nie działa
@SunUpPolska
@SunUpPolska 2 жыл бұрын
Dziękujemy za uwagę. Link już jest aktywny zachęcamy do pobierania. Przepraszamy za kłopot. Pozdrawiamy SunUp Polska
@amixo1
@amixo1 2 жыл бұрын
no to uczciwie napisz Pan nam tu wszystkim a szczególnie ludziom ciemnym ile to cudo ma mocy chłodniczej jaka jest moc elektryczna sprężarki i jaka moc zainstalowanych grzałek xD
@amixo1
@amixo1 2 жыл бұрын
Panie a po cholerę w pompie grzałki ? Durne ludzie płaca majątek za MARKOWĄ ściemę która ma niby 12 czy 18 kw a w rzeczywistości układ chłodniczy ma 5 czy 8 kw a resztę ratuje tyłek grzałkami xD Jak pompa 12 kw ma sprężarkę 1800 W to żeby na dłoni mi kaktus wyrośl to nie ma takiego czynnika żeby nawet przy +10 mogło to przepompować energię równą 12 kW Dla tego dobry Chińczyk o mocy 19 kw ma sprężarkę o mocy 5.5 kw i on sie nie musi grzałkami ratować nawet przy - 18
@wojciechstyczynski1354
@wojciechstyczynski1354 2 жыл бұрын
Moc przyłączeniowa budynku nie zmieni się niezależnie od ilości faz, przy instalacji pompy ciepła. Moc przyłączeniowa to moc, którą się wybiera aby dobrać zabezpieczenie przedlicznikowe. I jeśli pompa pobiera 4000W to nie ważne na ilu fazach dla samego gospodarstwa domowego. Choć fakt na trzech będzie działała raczej zawsze mocniejsza pompa, niż na jednej. Nie realne jest mieć jedną fazę w domu i pompę ciepła. Tylko sama pompa ciepła a raczej jej sprężarka może w trójfazowej instalacji działać na jednej fazie. A to błędnie zostało podane, albo nie podane w ogóle.
@sylwesterlisowski505
@sylwesterlisowski505 2 жыл бұрын
Wkradł się błąd. Grzałka ma 3 kw
@oszolomek75
@oszolomek75 2 жыл бұрын
Według mnie warto myć. Tylko w zależności jeśli jest taka możliwość. Gorzej ma się do paneli na stelażu wysokim.taki jak ja mam .w szczucie 3.5 m a punkt najniższy 2m od ziemi .problem jest w zimę gdzie zalega śnieg i jest zamarznięty lodem .a słońce świeci i nie zdąży się roztopić zalegajacy śnieg. W tedy jest największy problem z produkcją Energi. I tu jest większy problem z panelami .wiosna czy latem czy jesienią myć jak najbardziej. Nawetmyjka ciśnieniowa wystarczy i też dużo pomoże. Pozdrawiam.
@cdxa5862
@cdxa5862 2 жыл бұрын
10:25 a za separatorem nie powinno być zaworu, który zamykasz i płaczesz go wtedy pod ciśnieniem. 99% tego co łapią te separatory to pył zawieszony w wodzie, nie spadnie sam po otwarciu zaworka
@SunUpPolska
@SunUpPolska 2 жыл бұрын
Dziękujemy za komentarz, akurat w tej instalacji nie ma potrzeby stosowania dodatkowego zaworu, To co opisujesz można zrobić poprzez otwarcie zaworu który znajduje się w jednostce wewnętrznej. Akurat w tej konkretnej sytuacji separator nie wyłapał zbyt wiele. Większość brudu została na sitkach. Pozdrawiamy zespół SunUp.pl
@piotrbandrowski9946
@piotrbandrowski9946 2 жыл бұрын
Urządzenia 3 fazowe zawsze poddawane są mniejszym prądom, falownik (dla niektórych nie fachowo inverter) generuje mniejsze straty podczas pracy na tranzystorach kluczujących które to zależą od przenoszonych prądów. Tego nie podaje współczynnik COP pompy ciepła. To rozsądek i wybór podparty doświadczeniem i fachowością instalatora, a nie domokrążcy i naganiacze, pozwoli na dobry wybór. W niektórych regionach operatorzy energetyczni buntują się co do przyłączania urządzeń 1 fazowych i nakazują poprzez dodatkowe warunki aby w danym rejonie odbiorcy byli symetrycznie podłączeni do sieci 3 fazowej . Zaczyna się mówić o kompensacji mocy biernej co w przypadku 1fazy będzie nie spełnialnym problemem . Brak fazy unieruchomi pompę zasilaną 3F lecz nie są to sytuacje patologiczne, można wtedy użyć grzałek w celu podtrzymania. Inne zalety ewidentnie wskazują na wybór.
@Daniel_Kro
@Daniel_Kro 2 жыл бұрын
Tego mi brakowało. Mam zamiar zamówić właśnie pompę ale ze względu na problemy z jedną fazą na sieci kilka razy do roku zastanawiałem się nad zasilaniem 1f lub 3f. Biorę bez obaw 3f. Dzięki.
@przemekl23
@przemekl23 2 жыл бұрын
Jaką wodą były myte panele? Jakiś detergent był dodawany?
@marekdraga6770
@marekdraga6770 2 жыл бұрын
Duzo tych slimakow z tych kolanek w tej instalacji
@krzysbiaecki3190
@krzysbiaecki3190 2 жыл бұрын
Poco ta muzyka w tle