Wizja lokalna w zalanej piwnicy
8:17
Пікірлер
@PawelKruszewski
@PawelKruszewski 3 күн бұрын
Jak takie omawiane przejście rury uszczelnić? Przecież nie zapaćkamy tak wielkiej dziury tymi mazidłami. Najpierw zalać to betonem?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 күн бұрын
Wypełnienie przestrzeni pomiędzy tym "prawie betonem chudziaka", a rurą, a następnie tylko powierzchniowe przesmarowanie wszystkiego też nie zadziała. W zasadzie trzeba zacząć od tego, że już sam chudziak to pomyłka. Powszechnie projektowana pomyłka. Proszę sobie wyobrazic, że ten chudziak nie jest nośnym podłożem pod żadną izolację powierzchnia - czyli tzw izolację pod posadzkową. Przejścia rur w Inblock uszczelniamy wypełniając przestrzeń otworu w ścianie / stropie / konstrukcji, a rurą żywicą w technologii iniekcji ciśnieniowej kzbin.info/www/bejne/jZ-rf6eFYrN-jKssi=qX8Ya5z6lbrVhNt9 Im jej więcej, tym większą powierzchnię sklejenia osiągamy. i tym szczelniejsze takie przejście jest. Tu mamy chudziaka, który nie jest nośny, więc w zasadzie COKOLWIEK zrobimy, nie będzie dobrze. Ale jeśli już przyjąć, że ten beton to jest co najmniej C25 i ma co najmniej 15 cm, to ja zdecydowanie oczyściłbym tę przestrzeń, odtłuścił ją i wypełnił na prawie całej wysokości / grubości betonu masą typu SikaSwell. To produkt wyciskany z tubki, a więc łatwy w aplikacji. Dodatkowo świetnie skleja się z betonem i tworzywami sztucznymi.Ttrzeba tylko zostawić ze 2-3 cm niewypełnione od górnej powierzchni tego chudziaka i zamknąć to z fasetą zaprawą cementową typu KÖSTER Sperrmortel WU, aby SikaSwell (lub coś w tym stylu) nie wypchnęło takiego korka. To materiał pęczniejący w kontakcie z wilgocią. Im niżej materiał z tubki zostanie zaaplikowany, tym bardziej od strony naporu wody będzie działał i tym będzie lepiej.
@PawelKruszewski
@PawelKruszewski 3 күн бұрын
@@Inblock_izolacje Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale zejdźmy na ziemię :). Mam piach, na nim chudziak 10 cm C12 i przepusty kanalizacyjne jak na załączonym w materiale obrazku - co teraz? Nie ma ratunku, nie ma opcji na poprawną hydroizolację? W projekcie gotowym znanego biura na A jest izolacja w postaci podwójnej folii 0,3 mm :) - zapytam przebiegle - to nie wystarczy? :)
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 күн бұрын
@@PawelKruszewski w moim rozumieniu istoty rzeczy w tym projekcie nie ma izolacji wcale. folia to nie izolacja. więc cóż? trzeba szyć z tego co się ma. zrobiłbym mimo wszystko to co napisałem. z tym materiałem co napisałem, bo jest "niespecjalistyczny: i da się go kupić w marketach. Ale izolację pod posadzkową i fasety przy ścianach KONIECZNIE. opowiadam o tym w kursie wideo o wilgotnych tynkach i ścianach. poważnie.
@Mkrs4
@Mkrs4 3 күн бұрын
Dobrze a co w wypadku jakim ja mam do zrobienia gdy np. fundament jest z kamienia wapiennego a mur z pustaka żużlowego bez izolacji poziomej? Iniekcja nie wchodzi w grę z racji materiałów ani smarowanie kamienia żadną izolacja pionową? Czy można podciąganie kapilarne zniwelować do zera lub częściowo się pozbyć?! Mam tylko jeden sposób, ale chciałbym posłuchać opinii ekspertów?! Dziękuję
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 күн бұрын
To jest bardzo obszerny i trudny temat. Więc nie da się w kilku zwięzłych słowach odpowiedzi na komentarz odpowiedzieć. Poza tym z tego żyję, że konsultuję takie tematy. Więc nie ma tu ani warunków, ani biznesu w tym żeby napisać wszystko krok po kroku. No i jeszcze wykonanie jest ważne... łatwo coś spaprać. Co do zasady trzeba na taki fundament spojrzeć jak na niejednorodną, dziurawą i pewnie rozpadającą się konstrukcję. I co z tym zrobić? 1. wykonać podbicie, a więc wylać beton POD takim fundamnjrtem, aby rozpocząć proces ujednorodniania. 2. wyrównać powierzchnię ścian, włącznie ze zmniejszeniem szerokości poprzez wykuwanie lub cięcie kamieni (przeważnie te fundamenty są za szerokie, krzywe, nieforemne i za nic nie da się ich w takim stanie izolować materiałami typu szlamy) 3. Wypełnienie przestrzeni pomiędzy kamieniami poprzez iniekcję zaczynu cementowego lub suspensji cementowej. 4. wyspoinowanie wyrównujące powierzchnię ściany. 5 nałożenie tynku cementowego mającego być nośnym podłożem pod izolację ze szlamu mineralnego elastycznego lub masy reaktywnej hybrydowej. 6. Aplikacja masy izolacyjnej od nowego podbicia fundamentu, przez cały fundament aż do wysokości ok 40 cm ponad poziom terenu (strefa cokołowa). To absolutnie masa roboty. A więc zanim to wszystko, najpierw proszę sobie zadać najważniejsze pytanie - czy to wszystko jest potrzebne? taniej będzie zburzyć i postawić coś nowego i nowoczesnego co nie będzie takim energetycznym monstrum zapewniającym szybkie kręcenie się licznika prądu. I oczywiście zapraszam na konsulacie, zdjęcia, filmy, dokumenty konieczne do wejścia w szczegóły. inblock.com.pl/produkt/konsultacje-online-30-min/
@domindomin5602
@domindomin5602 10 күн бұрын
Dzień dobry mam pytanie odnośnie kremów infekcyjnych, czy dobrym pomysłem byłoby wcześniejsze nawilżenie odwiertow przed iniekcja kremem, właśnie zabieram się do wykonania iniekcji w starym budynku i w niektórych miejscach urobek wychodzacy podczas wiercenia jest suchy i zastanawiam się czy krem spełni swoją funkcję.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 10 күн бұрын
Tak, zdecydowanie przemycie otworów wodą (zamiast powietrzem) będzie doskonałym sposobem na zwilżenie i sprawienie, że krem będzie bardziej efektywnie rozprowadzał się w murze. Jest to zdecydowanie zalecane dla zbyt sutych murów. Woda jest czynnikiem "uruchamiającym" budowę kryształów z kremu. Przy okazji nadmienię, że mam kurs wideo odnośnie wykonywania izolacji poziomej kremem iniekcyjnym. Serdecznie polecam. inblock.com.pl/courses/izolacja-pozioma-kremem-iniekcyjnym/
@domindomin5602
@domindomin5602 10 күн бұрын
@@Inblock_izolacje dziękuję bardzo za odpowiedź, super robotę robicie, można się wiele od was nauczyć
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 10 күн бұрын
@@domindomin5602 Dziękuję bardzo. To jaki następny temat należałoby poruszyć?
@domindomin5602
@domindomin5602 9 күн бұрын
@@Inblock_izolacje Na ten moment nic nie przychodzi mi do głowy, chociaż mam pytanie odnośnie trwałości takiej iniekcji czy poprawnie wykonana "przepona" z kremu infekcyjnego nie starzeje się? Czy należy ja odnawiać co jakiś czas?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 күн бұрын
@@domindomin5602 Poprawnie wykonana się nie zestarzeje. krem tworzy kryształy ze związków soli, kryształy nierozpuszczalne w wodzie. Więc jeśli wszystko inne się nie zmieni i NAPRAWDĘ nie ma innych czynników niszczących, będzie działać. Kłopot w tym, że bardzo często (ale naprawdę SUPER często) jest tak, że to nie tylko kwestia podciągania kapilarnego jest problemem. Często, a wręcz częściej to braki w izolacji pionowej są przyczyną zawilgocenia wyższych partii ściany niż wykonano izolację poziomą. Lub też, niewłaściwy poziom wykonania tej nowej izolacji poziomej. W kursie poświęciłem cała lekcję na omówienie tego, jak podejmować decyzję na jakiej rzędnej *wysokości) wykonawca tę izolację. A tego jak zauważyłem, nikt nie omawia. Wszyscy mówią, wierć 12 mm, co 12 cm i wyciskaj krem. Świetnie. A na jakiej rzędnej? hm.... :)
@marcinwiecek9968
@marcinwiecek9968 23 күн бұрын
Jeżeli w terenie "gliniastym" zasypiemy fund (zaizolowany) piaskiem to gdzie ma podziać się woda uwięziona pomiędzy fund+ścianą fund a rodzimą gliną poza wykopem ? Stale będzie tam basen (nie ma ujścia) i sami zmuszamy się do zastosowania "cięższej" , droższej izolacji lub stosowania drenażu (który nie wszędzie się sprawdza) . Jeśli ktoś zasypuje zaizolowane ściany gruntem z kamieniami i gruzem - to nie powinien się zajmować budownictwem.
@dawidstepien72
@dawidstepien72 23 күн бұрын
Myślę że generalnie to przerost formy nad treścią, dorabianie sobie ideologi to stosowania jakiejś technologii. Fundamenty są odizolowane od muru, trochę wody ich nie zniszczy, wiadomo też że nie należy tam robić basenu, jak ktoś ma problem z stojącą wodą to trzeba zrobić spadki tak by woda spływała gdzie indziej. Nie wiem gdzie ten pan tez mieszka ale u mnie nie ma mokrego gruntu jak sobie machnę łopatką 3 razy. Mam wszędzie glinę i chciałem studnie wykopać - 12 metrów w dół i nie ma wody. Dodatkowo fundamenty są izolowane styrodurem, więc nie wiem jak ta glina czy inny towar do zasypu ma uszkodzić hydroizolacje. Jak jest woda na poziomie gruntu to trzeba się tam nie budować.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 22 күн бұрын
Prawda jest taka, że cokolwiek tam wsypiemy, woda szybciej lub póżniej i tak się tam znajdzie. Ile jej będzie, jak długo będzie się utrzymywać? U każdego będzie inaczej i to pewnie z kilkudziecięciu różnych powodów. Owszem, w filmie przedstawiam bardzo przerysowany obraz sytuacji, jednak jeśli wszystko co wsypiemy nie będzie izolatorem, (a grunt nie jest szczelny) to w końcu to izolacja fundamentów ma je zabezpieczyć. Jeśli woda z rynien i z źle ukształtowanego terenu nie będzie się władała w grunt przy samych ścianach, a ściany będą zaizolowane, to cała reszta i tak w końcu wsiąknie w grunt poniżej posadowienia. A jeśli ktoś sobie zafunduje drenaż, to możliwe że stanie się to szybciej i sprawniej. Dziękuję za komentarz.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 22 күн бұрын
Dziękuję za wiadomość.
@dawidstepien72
@dawidstepien72 22 күн бұрын
@@Inblock_izolacje Tak, drenaż to najlepsza opcja, tylko z drenażem jest spory problem w gliniastym terenie, już pomijam że z czasem się zapcha przez glinę która się rozpuszcza w wodzie, wodę z drenażu trzeba gdzieś odprowadzić, studnia chłonna nie działa bo glina nie wchłania szybko wody, trzeba przepompownie robić, generalnie nietrywialne rozwiązanie.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 22 күн бұрын
Nie jestem specem od drenaży i zawsze powtarzam, że są wisienką na torcie. Im lepszy fundament (nie z bloczków tylko lany żelbet) i im lepsza izolacja (nie dysperbit) tym mniej obaw o działanie wilgoci czy wody. niestety działania są takie, że jest bloczek, brakuje izolacji, a drenaż za chwile jest zamulony i nie działa. I kłopot z wodą pod posadzką jak na zamówienie.
@danieleczycki853
@danieleczycki853 23 күн бұрын
Trafnie wytłumaczone. Pozdrawiam.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 23 күн бұрын
dziękuję bardzo, spokojnej nocy. Pozdrawiam.
@sebod100
@sebod100 Ай бұрын
Witam, a czy hydroizolacja na chudziaku wykonana matami hydroizolacyjnymi(takie jak się stosuje w łazienkach) jest dobrym pomysłem ? Mata podwinięta pod i sklejona z izolacją poziomą ścian zapewni ciągłość izolacji. Chyba jest to trwalsze rozwiązanie w stosunku do mas płynnych.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
Poproszę o przesłanie karty technicznej takiego produktu na mój adres e-mail. Tylko produkt przystosowany do jakiegoś rozwiązania może być z pełną odpowiedzialnością tak właśnie stosowany. Ja rozumiem różnego rodzaju adaptacje, ale bez treści karty nic nie odpowiem. Zwracam tylko uwagę na 1 ważny aspekt. Taka mata instalowana pod prysznicem jest zalewaną wodą od jej strony zewnętrznej. A aplikowana na betonie podkładowym miałaby za zadanie nie wpuścić wody spod tego chudziaka a więc mówimy tu o negatywnym ciśnieniu. Już sama ta 1 różnica możne być przyczynkiem do odrzucenia takiego rozwiązania. Bez KT więcej nic nie napiszę.
@sebod100
@sebod100 Ай бұрын
@@Inblock_izolacjewysłałem specyfikacje na maila. Jeżeli poprawnie odczytuje dane, to maty polietylenowe chronią przed wodą o negatywnym ciśnieniu. Zastanawiam się czy właściwość maty jaką jest paroszczelności jest w przypadku izolacji chudziaka wskazana. Przykładowo, woda podchodzi od dołu pod izolacje, jest w 100% blokowana i pozostaje tylko ujście ścianami bocznymi. Pytanie czy woda nie będzie stać pod izolacją w miejscach oddalonych od ścian bocznych ?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@sebod100jest jeszcze szalenie ważna i pomijana często kwestia jakości betonu chudego betonu. Beton musi być nośnym podłożem dla aplikacji różnych rodzajów izolacji. Bez tego nawet najlepszy produkt „da ciała” ale to przez nienośne podłoże. Taki zwykły prawie beton używany na chudziaka to za mało. Potrzebna jest płyta c25 i mocniejsza i grubość około 20’cm.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@sebod100ok. Przejrzę jutro te kartę i odpisze co w niej widzę.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@sebod100 Na maila wysłał mi Pan link do aukcji na ebay, a nie kartę techniczną. Ponadto sprzedawcą jest kontrahent z Niemiec, a produkt opisany w języku niemieckim. Nie ma tam karty technicznej, są tylko wycinki (jakaś tabelka), ale też dane wyrwane z kontekstu i po niemiecku. W życiu nie podjąłbym decyzji o zakupie, nie mając pełnej wiedzy o produkcie. Odnośnie tamtej maty z ebay, jako że nie mam karty, nie odpowiem absolutnie na 100%, ale wg mnie to nie produkt do izolowania chudziaka i to z wszystkich tych powodów, które podnosiłem kilka dni wcześniej. Maty uszczelniające jakie znalazłem, przykładowy link poniżej, są produktami do uszczelniania od strony naporu wody. A więc dokładnie tak jak pisałem już kilka dni temu. Zastanawia mnie, po co tak strasznie kombinować i wymyślać rozwiania, skoro są dostępne rozwiązania. Wystarczy zrobić to co jest do zrobienia. Jedni nie robią nic, Inni wymyślają niestworzone technologie, a okazuje się że zarówno brak działań, jak i działania nieprawidłowe, mają ten sam efekt. Brak szczelnej izolacji. Podaję link do produktu, który znalazłem. W żaden sposób go nie polecam, nie mam nic wspólnego z firmą, która sprzedaje, ani z producentem. Wrzucam ten link, bo jest w nim karta techniczna maty. I jest tam mowa o izolacji od strony naporu wody, np prysznica. www.puruspolska.pl/143,mata-uszczelniajaca-mu.html
@Cinek929
@Cinek929 Ай бұрын
Witam. W jakiej odległości od fundamentu najlepiej zrobić drenaż.? Budynek to stara piętrówka, grunt gliniasty
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 Ай бұрын
I dlatego dopilnowałem, żeby zasyp wokół budynku był z gliniastego gruntu rodzimego. Piasek mam tylko bezpośrednio pod chudziakuem.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
Wiemy na pewno, że beton jest porowaty i może przepuszczać przez swoją strukturę wodę. Tylko W zależności od klasy betonu, zastosowanych dodatków i grubości uznaje się, źe po spełnieniu określonych parametrów jest szczelny. A grunt, o którym Pan mówi szczelny na pewno nie jest. Więc to tylko kwestia czasu i klasy obciążenia wodą tych fundamentów.
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 Ай бұрын
​@@Inblock_izolacje Mam jeszcze wyniesienie chudziaka kilkadziesiąt centymetrów powyżej poziomu terenu, odprowadzenie wody deszczowej do zbiornika, osobną opaskę drenażową wokół domu z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego i jeszcze sześć sączków przechodzących co kilkanaście metrów przez działkę, także z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego. No i jeszcze te wszystkie izolacje poziome i pionowe.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@ukaszbanasiak4787 pięknie. Tego wcześniej Pan nie napisał. Doskonale. To jest tak, że im więcej systemów zabezpieczeń tym lepiej. Nawet jeśli jeden padnie, reszta nadal tam będzie. Proszę zauważyć że ja mogę odpowiedzieć tylko na treść danego komentarza i niczego więcej się nie domyślę. Kiedy szukam rozwiązania dla klienta, to na podstawie twardych danych np projektu czy zdjęć oraz informacji uzyskanych podczas rozmowy. Dlatego wiele niestandardowych rozwiązań pojawia się podczas moich konsultacji kiedy klient zbudował lub kupił “już tak przekombinowany projekt” że nie wiadomo z której strony się do niego zabrać. Ale sam grunt uznawany za mniej przepuszczalny nie jest rozwiązaniem.
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 Ай бұрын
​@@Inblock_izolacje Na spokojnie. Oglądam Pana film dalej i słusznie Pan mówi o tynku. Dlatego warto mieć izolację poziomą, najlepiej drugą, jakieś 20 cm powyżej chudziaka i pilnować tynkarzy, żeby nie schodzili poniżej tej izolacji. Kiedyś to był standard, że na ścianie fundamentowej była izolacja, potem podmurówka, kolejna izolacja, i dopiero właściwy mur.
@Mi-zl3gv
@Mi-zl3gv Ай бұрын
Witam A co jeśli fundament od zewnątrz obsypie rodzimą ziemią z wykopu ław to jest gliną? Czy glina nie zatrzyma wody na powierzchni? Bede odprowadzał wodę z rynien od samego początku, dodatkowo szeroki okap dachu. Izolację ścian planuje izohanem 2k i 10 cm xps plus wiadomo folie. zastanawiałem sie nad zrobieniem drenażu opaskowego ale nie wiem czy właśnie przez takie działanie nie spowoduje że woda się będzie zbierać. No bo żwir trzeba dosypać itp itd. spadek terenu jest na działce kilkadziesiąt cm początek do konca domu. Ale była robiona skrywka 40 cm pod niwelator i wyrównała teren gdzie były lane ławy.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. Dokładnie ten sam pomysł padał już w wielu wcześniejszych komentarzach. Są co najmniej 2 kwestie: ten poruszony grunt rodzimy zasypany z powrotem nie będzie miał takich samych właściwości jak wcześniej. Jego szczelność zmaleje. Poza tym ten grunt nie jest i nigdy nie był idealnie szczelny. Więc ona i tak się przesączy. A skoro tak to fundamenty i tak muszą mieć izolację.
@Mi-zl3gv
@Mi-zl3gv Ай бұрын
@@Inblock_izolacje jasne. A czy ma Pan gdzieś materiał lub tekst jak najlepiej taki drenaż wykonać ?? Jaka podsypka, jak zasypać itp ? Opini jest bardzo wiele. Druga sprawa to jaką izolacje w takim razie Pan proponuje.? Jedno czy dwuskładnikowa ? 2KP/1KP? U mnie będzie bardzo bardzo dużo powierzchni do izolacji i chciałbym znaleźć złoty środek. A może jedna warstwa dysperbitu a potem na wierzch tylko jedna warstwa masy bitumicznej tej którą Pan poleci ?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@Mi-zl3gvbuduje Pan dom. Inwestycja na długie lata. Dużo kasy w to idzie. Prawda? Więc oszczędzać na tak wczesnym etapie na izolacji bez której wleje się Panu woda pod posadzki i spowoduje nawilżanie ścian? Rozmawiał Pan kiedykolwiek z kimś kto to przeżył? Widział Pan załamanie w oczach takiej osoby? Ja niestety tak. Więc… rodzaj izolacji musi odpowiadać warunkom wodno - gruntowym w miejscu budowy. Następnie do nich dobiera się rodzaj izolacji - jej grubość i ilość warstw. Wykonuje się ją na wszystkich ścianach na wszystkich stronach tych ścian. Zabezpiecza się izolację a następnie zasypuje wykop. Po odpowiedniej ilości dni od aplikacji. Drenaż to wisienka na torcie. Nie opowiadam o drenażach, nie jestem ich fanem. Drenaż w końcu się zamuli. A izolacja ma być i działać. Bazy materiałowe na izolację powierzchniowe to kmb2k, szlamy elastyczne, masy hybrydowe. Wszystko 2K. Wszystkie z gruntem, a jak więcej wody to i ze szpachlowaniem drapanym. I z izolowaniem przejść rur.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 Ай бұрын
Jestem przed wylaniem chudziaka do starego budynku. Odkopane pod podlogowke 30cm w dol, raczej mocno zszedłem poniżej izolacji poziomej, finalnie podłoga pewnie musi być równo z nią lub wyżej, trzeba odizolować jakos tego chudziaka od gruntu? Niby budynek nie mial problemu z wodami gruntowymi i nigdy nie pojawiała sie wilgoć, ale no było usypane wyżej.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
Zamiast lać zwykłego chudziaka proszę wylać ok 20-25 cm płytę betonu C25 z dodatkiem W8. A dodatkowo tę płytę proszę uszczelnić względem wszystkich ścian. My ostatnio tak robiliśmy używając blachy Pentaflex wklejonej w ściany a to co wystaje zabetonowane w nowej płycie. Proszę zwrócić uwagę na na tym co zwykle nazywamy chudziakiem (fatalnie niska klasa betonu i mała grubość) nie ma możliwości położenia izolacji powierzchniowej podposadzkowej. Nie ma bo chudziak jest nie wystarczającym podłożem. Dodatkowo już po wylaniu i związaniu proszę zrobić fasetę i wykonać izolację powierzchniową tej nowej płyty z wywinięciem po fasecie na ścianę. Istniejąca izolacja powinna wypaść gdzieś w grubości tej nowej płyty. A jeśli będzie wyżej to potrzebna nowa izolacja pozioma niżej. Omawiałem to w obu moich kursach wideo. W tym o aplikacji kremu są pokazane zdjęcia i dokładniejsze omówienie z tego co tu napisałem.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 Ай бұрын
@@Inblock_izolacje jeżeli wyleje 20-25 cm warstwe C25, to strace mozliwosc wykonania izolacji cieplnej podlogowki. W tym momencie zabraknie mi sufitu, nawet przy 10cm styropianie to zejde poniżej 230cm. Czyli już nisko. Wedlug tego co mierzyłem od sufitu do izolacji poziomej ścian jest 240cm. Ciezki temat ogolnie... chyba nie do przejscia 🤷
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@maciejb.1025ja rozumiem walkę o każdy cm wysokości. Ale to wszystko będzie na nic jeśli ściany przy posadzce zaczną wyglądać na mokre. Konsultowałem takie tematy. Obniżenie posadzki. A potem wilgotne ściany. Zapraszam na konsultacje online. Potrzebne zdjęcia z obiektu i rysunki - nawet jeśli tylko odręczne. Na pewno potrzebny przekrój. Jeśli ma nie być izolacji od spodu - szczelnego dna, to cała reszta nie ma sensu. Naprawdę.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 Ай бұрын
Dobra, bos mnie Pan nastraszyl tak ze nie spie po nocach. Kilka informacji: - budynek ma przeszlo 100 lat, jest z cegly, na zaprawie wapienno piaskowej, miejscami fundament to sterta kamieni luzno osadzonych... Odziwo nie rozlazi sie , nie osiada nie peka... nie wiem jak to zrobili. Budynek jest wbity w niedużą skarpe, tzn jego front od strony ulicy ma fundament ledwo wystajacy ponad poziom gruntu, a tyl budynku ma fundament na wysokosci 65cm od gruntu. Grunt z przodu budynku, na zewnatrz bede nieco usuwał, bo wydaje sie ze mozna. Z reszta i tak byl zle nasypany bo powyzej izolacji... Budynek mial kilka piwnic na glebokosc okolo 180cm, byly wilgotne ale nadal nie wybijala woda, teraz sa zasypane w wiekszosci. Odkopuje teraz warstwe gruntu z wnetrza, tak okolo 25cm, i planujemy z instalatorem podlogowke. Okazalo sie jednak ze chudziak ma byc pod izolacja pozioma... Do izolacji poziomej od sufitu jest 250-240cm. Istnieje jakis mniej inwazyjny sposob odizolowania plyty podbetonu abym nie mial 180cm do sufitu? W gore nie uciekne, musze to badziewie zmodernizowac do konca roku, wylewanie 25cm betonu, nastepnie 20cm styropianu i jastrychu nie wchodzi w gre, musi byc jakis sposob...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje Ай бұрын
@@maciejb.1025 nawet ten zgrubny opis jest dość długi a jednocześnie nie wyjaśnia wszystkiego. W życiu nie podszedłbym do takiego remontu (chociaż raczej rewitalizacji obiektu) bez projektu. Jest tu za dużo aspektów i szczegółów oraz wzajemnie przenikających się instalacji i elementów aby w kilku komentarzach na YT ustalić rozwiązanie. Nawet zwykle zapraszam na jedne konsultacje online i wiele spraw jestem w stanie podpowiedzieć po analizie zdjęć czy projektu. Ale tu? Tu potrzeba dużej pracy koncepcyjnej na wielu frontach aby całość spiąć “do kupy”.
@poland1170
@poland1170 2 ай бұрын
po chłopsku wyjaśnione :)
@user-ci7jm7tr9r
@user-ci7jm7tr9r 2 ай бұрын
trzeba odkopac fundamenty z zewnatrz , jak najglebiej , zeby tylko nie podkopac law [stop] , i ze spadem zrobic drenaz wokol budynku , a na fundamenty fole kubelkowa , wode odprowadzic do rowu , lasu , a jak nie ma mozliwosci to studnie i pompe ktora ta wode wyrzuci gdzies do kanalizacji , zadne izolowanie , uszczelnianie nie ma sensu , szkoda roboty i pieniedzy
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Dziękuję za przedstawienie pańskiej opinii. Pozdrawiam
@piovier5375
@piovier5375 2 ай бұрын
\wytykać błędy to łatwo.... ale szkoda że nie podano jak dobrze to rozwiązać.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Ten film pokazuje że rozwiązanie powszechnie uważane za poprawne jest totalnie błędne. Bez tego filmu nikt nawet nie pomyśli że to co tu widać może być błędne. Więc tak - wytykam błędy aby obudzić nieświadomych inwestorów, że to co im „fachowcy” robią na budowie wymarzonego domu jest bardzo złe. Od zmiany świadomości zaczyna się poprawa. Proszę pooglądać inne moje filmy, a przede wszystkim wywiad z przedstawicielem firmy Remmers. Na kanale są odpowiedzi.
@-HUNTING
@-HUNTING 2 ай бұрын
Przesadzasz i robisz z igły widły, wiele domow tak wybudowanych stoi i nie maja problemu. Ciekawy jestem na ile lat dał byś gwarancje na swoją izolację, 5,10?, a po tym czasie odkopywanie i zrywanie wszystkiego?. Już widze jak ludzie będą chcieli za to płacić.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Tak się składa, że mnie wzywają wtedy, gdy coś nie wyszło i nie działa. Gdy zalewa a wykonawcy nie odbierają telefonów lub już zbankrutowali. A dlaczego zbankrutowali? Bo robili tak jak na filmie opowiadam. Dlaczego jest tak, że to ja przesadzam, a nie tak że rynek i “fachowcy” są po prostu słabi?
@januszlaskowski3697
@januszlaskowski3697 2 ай бұрын
Dylatacja była, aby przepuścić styropian i nie było mostka cieplnego
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Tak. Rozumiem. Ale ta dylatacja ze styropianem i brakiem propozycji uszczelnienia systemowego tejże sprawiła, że woda się wlewała jak chciała. A styropian tego nie utrzymał. A więc to błąd.
@Dooku8
@Dooku8 2 ай бұрын
tynk gipsowy nie jest "błędem" nadaje się do pomieszczeń nie przekraczających 70% wilgotności, bądź przekraczających ją tylko okresowo. Czyli w teorii można go walić wszędzie. I większość łazienek w budownictwie deweloperskimi jest nim wykończona, albo jeszcze lepiej, są ścianki z bloczka gipsowego. Prawo budowlane zawodzi w tym aspekcie, wg mnie w ogóle budownictwo wielokondygnacyjnie nie powinno mieć tynków gipsowych na niższych poziomach. Raz że nie ma obowiązku robić odpływów podłogowych i jeden drugiego zalewa z góry na dół to jeszcze taki tynk traci swoje parametry po zalaniu i nie da się go uratować
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
OK, więc co do zasady jak rozumiem, zgadzamy się, że ten tynk gipsowy tam gdzie go zastałem jest błędem? Bo tego tynku uratować się nie da.
@Dooku8
@Dooku8 2 ай бұрын
@@Inblock_izolacje formalnie to nie błąd, ale to głupota. Mam klientów którym mieszkania dopiero powstają i od razu ich informuje że w łazience jak ma być gipsowy to lepiej niech nic nie będzie. Owszem można kleić na tym płytki, żaden problem, ale sama chemia żeby to zabezpieczyć podnosi koszt, tak samo jest z anhydrytem. Kiedyś w łazienkach to robiło się cementowy bez zacierania, a nagle budowlanka zrobiła fikołka i gipsy, albo wszystko tak zatarte że trzeba szlifować mleczko. Miesiąc temu łazienkę rozbierałem gdzie można było wszystkie płytki łyżką do herbaty zrzucić. Bardzo lubię ten Twój kanał, bo pomaga zrozumieć działanie przegród hydro izolacyjnych . :)
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
@@Dooku8 ja się naczytałem opinii i kart technicznych tynków renowacyjnych. Uważam że dobra praktyka mówiąca że to błąd jest ważna. I wg mnie to błąd. Kasa wywalana w błoto bo później widok opłakany jest.
@piotrprymas8304
@piotrprymas8304 2 ай бұрын
Czy jesli wysle Panstwu warunki geotechniczne dla swojej dzialki, to w ramach konsultacji doradza mi Panstwo jak wykonac solidna hydroizolacje? Z gory dziekuje za odpowiedz.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Warunki wodno gruntowe to jedno. Ale jeszcze koniecznie potrzebny będzie projekt budynku tak aby wybrać odpowiednie materiały „spinające” obydwie kropki. I jak najbardziej. Po zapoznaniu się z tymi materiami wybierzemy cały system izolacji.
@mateo7603
@mateo7603 2 ай бұрын
Ja jestem zdania, że skoro firmy nie potrafią zaprojektować ani dobrze wykonać hydroizolacji to lepiej samemu zainteresować się tematem to może uniknie się wielu pomyłek
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Od razu przypomniało mi się takie stare studenckie powiedzenie: "Umiesz liczyć? Licz na siebie!" Jest tylko jedno małe "ale" do takiego myślenia - otóż świat się niesamowicie wyspecjalizował i nie sposób zrobić czy wręcz nauczyć się wszystkiego samemu. Siłą rzeczy musimy liczyć na pomoc, wiedzę i doświadczenie innych. Tak więc własne przygotowanie najlepiej jak się da - jasne, ale też umiejętność korzystania z wiedzy innych ludzi. Te dwa aspekty i ich współpracę uważam za potrzebną. Dzięki za wiadomość.
@mateo7603
@mateo7603 2 ай бұрын
@@Inblock_izolacje zgadza się, bardziej mi chodzi nie o tyle wyspecjalizowanie się ze wszystkiego ale posiadanie wiedzy na tyle wystarczającej aby pojawiły się wątpliwości jeśli coś jest nie tak. Z drugiej strony wychodzę z założenia, że lepiej coś spartolić samemu niż zapłacić i dać spartolić komuś innemu :D
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
@@mateo7603 hehe. Zgadzam się ze coś samemu wiedzieć trzeba żeby umieć choćby pobieżnie sprawdzić czy „fachowcy” nie opowiadają i robią głupot. Na konsultacjach online to często wychodzi - inwestorzy oddają sprawę budowy najtańszej wybranej lub z polecenia firmie a potem dzieją się cuda.
@tomcioAaa
@tomcioAaa 2 ай бұрын
Czy była zastosowana jakakolwiek izolacja od zewnetrznej strony tego szybu ?
@efektmurowany
@efektmurowany 2 ай бұрын
A gdie, Panie beton w8 bedzie git😂😂😂
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Nie mamy żadnych danych. Jak powiedział pan administrator, spółdzielnia dała co dała i więcej nie dała. Jednak jeśli jest przeciek, to cokolwiek tam jest, nie działa. Naprawdę zrobimy tak jak opowiedziałem. Czyli wyniesiemy w wiadrach ten gruz w postaci szlamu, warstwy dociskowej i papy a następnie przeprowadzimy iniekcję styku ścian i płyty. A jeśli nie będzie płyty to ją wylejemy.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
@@efektmurowany ten beton powyżej papy wygląda naprawdę bardzo elegancko. Nie czepiamy się go na tym etapie.
@Sorthus86
@Sorthus86 2 ай бұрын
Absolutnie Was nie neguje nie taka była moja intencja (choc mogło to tak zabrzmieć ) poprostu wyraziłem swoje zdanie iż nie kupiłbym tak drogiego "nypla" jeśli można tak to nazwać :) Zastanawialiscie się nad drukiem 3D ? Takie rzeczy mozna równiez drukować, ale nie wiem jak sie ma filament PLA do żywicy, podejrzewam ze koszt produkcji wyjdzie tańszy :)
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 ай бұрын
Doskonale rozumiem. Jednak cena zakupu połączona z pracami projektowymi i produkcji jest na pewno wyższa niż podejrzewasz. Musieli np odwzorować oba gwinty. Cena ta Jest wyższa niż ja podejrzewałem. Ale ja stoję na stanowisku, że to inwestycja. Choćby w to, aby nie musieć się wkurzać popękanym zbiornikiem od pompy. Prowadząc firmę eliminuję problemy w skali czyli jeden problem eliminuje tak żeby już nigdy więcej nie wystąpił (a więc ten i wszystkie kolejne te same). Każda decyzja podejmowana jest z myślą nie tylko o tej konkretnej sprawie, ale o każdej potencjalnej następnej. Tak narodził się ten adapter. Uważam, że dla własnej świadomości powinieneś zrobić taki zabieg jak napisałem wczoraj. Zamów taką przejściówkę, wyślij fakturę i zdjęcie przejściówki na mój adres. Będziesz miał satysfakcję. Powiedzmy że Twoja ma być tańsza o 80 zł od mojej. Bo dla mniejszych pieniędzy to naprawdę nie ma sensu się ganiać.
@ultrashock3202
@ultrashock3202 2 ай бұрын
gow.. prawda kolega ma racje zwykła tuleja 10min na tokarce 300zl max 100-120 nara.@@Inblock_izolacje
@Sorthus86
@Sorthus86 3 ай бұрын
Subskrybuje Was on kilku miesiescy , fajna robotę robicie, szacun. Pochwalam również własne pomysły, ale zejdżcie z ceną tego do realiów. Taki mały gwincik (przejściówka) kosztuje u Was 301zł Nie kupie tego, sorry za drogo
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Ok. Nie mam pojęcia skąd jesteś ale zróbmy tak- zorganizuj zakład Ślusarski, który zrobi Ci takie cacko z kwasówki realnie dużo taniej żebyś zauważył czy odczuł różnice. Zrób to. Wyślij mi ich fakturę po zamówieniu i realizacji. Zakup kosztuje. Robota firmy w Polsce kosztuje. Ich ZUS kosztuje. I zestaw to proszę z cena zakupu nowego oryginalnego abażuru do tych pomp w okolicy 175 zł brutto. Naprawdę duża różnica. Rozwalisz 2gi i jest po temacie. A uwierz mi. Rozwaliliśmy więcej niż 2, mamy też dużo więcej pomp. I jeszcze jedno. Jeśli prowadzisz firmę to liczyć się dla Ciebie powinny 2 sprawy: Twój czas oraz cena zakupu netto. A nie brutto. A Twój czas na latanie i załatwianie oferty u kogoś kto musi to zrobić od nowa… masakrycznie bezsensownie stracony. Nigdy w życiu nie zacząłbym tego mając gotowca w zasięgu paczkomatu. Ale to moje zdanie.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Że nie wspomnę o stracie czasu na czyszczenie zasobnika po i często przed iniekcją. Te roboczogodziny uciekające na głupią robotę.
@efektmurowany
@efektmurowany 3 ай бұрын
Potrzeba matką wynalazków🎉🎉
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Ależ tak 😃Zawsze tak było. A ten akurat jest niezwykle praktyczny.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Cóż. Tu jak na razie jest tak że zapadła decyzja na instalację stalowej blachy ( której akurat tak się składa nie mamy w naszym portfolio), więc ktoś inny będzie poczyniał te zabiegi zwane jak wiadomo Bezpowrotnie Niewspółmierną Ochroną.
@efektmurowany
@efektmurowany 3 ай бұрын
👌👍 liczę na kontynuację jak tutaj poszły prace naprawcze
@anonime007
@anonime007 3 ай бұрын
i w takiej sytuacji, całkiem niezgodnie z zasadami zasypałem pod korek gliną. Budynek stoi od 2005 roku, nie widać żadnych problemów i tyle.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. Cieszę się że wszystko dobrze działa.
@trytonob4283
@trytonob4283 3 ай бұрын
Oj woda to siła.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Oj tak. Ale też oj - wiedząc jaka ta siła może być (znając zawczasu warunki gruntowe) oraz przygotowując się na to (kupując projekt odpowiedniego fundamentowania) można dobrać odpowiednią izolację aby siłę tę kontrolować. Bez tego będzie jak za czasów starożytnych - niewiele wiemy, wszystko nas zaskakuje i przeraża. Słowem „nie da się Panie… nic się nie da”. A przecież właśnie się da.
@trytonob4283
@trytonob4283 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Najciekawsze są przebicia hydrauliczne od dołu wykopu. Zwierciadło wody pod naporem robi sobie dziurkę przez glinę i mamy piękny basen. Trzeba zawsze zrobić wiercenia geologiczne albo geotechniczne i wówczas jest spokój. Pozdrawiam.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@trytonob4283 ​​⁠o tak. Przebicie to całkowita zmiana uprzednio stwierdzonych warunków wodnych. I nagle woda jest dużo wyżej. Częste przy prowadzeniu wykopów pod fundamentowanie na płycie. W zeszłym roku konsultowałem taki przypadek. Deweloper uparcie próbował zataić fakt przebicia. Woda znalazła się niemal 1 metr pod powierzchnią płyty, a rampa nie była na to przygotowana.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
Ten film jest NAJLEPSZYM dowodem na tezę: najpierw myślimy, potem robimy! Wyobrażam sobie siebie na miejscy inwestora tego przedsięwzięcia. Daję słowo honoru, że widząc taką wilgoć w piwnicy mój następny krok to byłoby: a) ściągnięcie speca od hydroizolacji, b) wywiercenie otworu w gruncie OBOK BUDYNKU by potwierdzić poziom wody podskórnej. Na milion procent!!!! A nie jestem budowlańcem... Zachodzę w głowę: jakim bezmózgiem trzeba być by popełnić tak monstrualnego babola!! 1. Założenie p[iewrwsze: tak poważna ingerencja chyba wymaga projektu - gdzie jest projektant? Właściwie kogo można wziąć za dupę? 2. Założenie drugie: Ziutek z Heńkiem postanowili rzecz zrobić "po cichu, samemu". Jednak widząc kompletnie przemoczone cegły dlaczego NIE wezwali speca, dlaczego nie zrobili ekspertyzy? Przecież zagrożenia były widoczne gołym okiem na etapie układania zbrojenia... 3. Założenie trzecie: koszmarnie naiwny inwestor zatrudnił firmę świagra z teściem i odwalili kaszanę "po taniości" na zasadzie: "będziesz pan zadowolony"... Jakkolwiek było, nie trzeba być wielkim specjalistą by na pierwszy rzut oka rozpoznać gigantyczne zagrożenie. Wystarczyło NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU, PRZED ROZPOCZĘCIEM jakichkolwiek prac wywiercić otwór o pół metra głębszy niż najniższy punkt piwnicy oraz fundamentów i wpuścić do niego zwykłą rurę PCW od kanalizy 110 mm, przewierconą w dolnej części choćby kilkoma otworami. SAMEMU, czytaj: bez kosztów!!! Po kilku dniach absolutnie wszystko byłoby jasne jak dupa anioła! Od siebie dodam, że woda może się równie dobrze sączyć się PRZEZ CEGŁY, szczególnie gdy są bardzo stare - a są! Wcieka sobie elegancko między ścianę ceglaną i z bloczków, tworzy słup wody wystarczający by pokonać kolejną barierę: tym razem spojenia bloczków z płytą i miedzy sobą. I mamy piękny basen w piwnicy. ZA FRIKO!!!! 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 P. S. Żeby było weselej: dostępu od zewnętrznej strony muru może po prostu nie być! Bo może to być jeden ze starych budynków stojący w zabudowie szeregowej... Szeregowce NIE SĄ współczesnym wynalkazkiem! Może się zatem okazać, że JEDYNYM RACJONALNYM sposobem uratowania i piwnicy i CAŁEGO BYDYNKU jest wypieprzenie tych cudownych ścianek i płyty fundamentowej, a potem zrobić wszystko od nowa z zachowaniem wszelkich kanonów sztuki... Z wyjątkowo pieczołowitym uwzględnieniem hydroizolacji.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Tak, widzę że obejrzał Pan i do końca i ze zrozumieniem. Pełna zgoda. Z tym, że wywalenie ścianek z bloczków to również wywalenie stropu, który się na nich opiera. Jak to było zaprojektowane? Nie mam bladego pojęcia. Zakładam, że projekt "mógł przewidywać to i tamto", ale to olano. No i teraz grunt olewa budynek - dosłownie. Dziękuję za wiadomość, miłego dnia.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Proszę pana, bądźmy realistami niewierzącymi w cuda. Z tej perspektywy patrząc: zna pan jakiś sposób by stare cegły, penetrowane przez dziesiątki lat przez wodę w cudowny sposób przeistoczyć nagle w jędrną i wodoodporną opokę? Bo ja nijak sobie nie mogę tego wyobrazić bez odkrywki ceglanych ścian. I jeśli jest tak jak czuję przez skórę - szeregowa zabudowa - to tę radosną budowę trzeba po prostu usunąć. Jako alternatywę można w niedługim czasie przewidzieć pełną katasrofę budowlaną, bo betonowe bloczki zdaje się że nie lubią wody... OK, dopuszczam, że istnieją rozmaite preparaty, które wstrzyknięte iniekcjami w te rozpadające się cegły wypełnią ich porowatą i higroskopijną strukturę. Jednak chciałby zobaczyć tego, kto to zrobi poprzez bloczki, bo jak rozumiem takie iniekcje musiałyby być na tyle gęste, by całemu fundamentowi nadać jednorodną i nieprzepuszczalną strukturę. Powiem inaczej: każdemu kto mnie zaproponowałby rozwiązanie zaradcze BEZ GWARANCJI pokazałbym drzwi. Z drugiej strony: nikt kto ceni swoją reputację nie pójdzie na półśrodki w przypadku o dużym ryzyku w tak zabagnionej sytuacji. Gdybym to ja był takim specem, na pewno nie wziąłbym na klatę takiego ryzyka... Mamy więc błędne koło, które skończy się albo wyburzeniem bloczków oraz stropu i iniekcjami, albo nieco póżniej uprzątnięcie gruzowiska po zawaleniu się tej chałupy. I nie chcę być kasandrycznym prognostą, ale innego wyjścia po prostu nie widzę. Chyba że porządna CIĘŻKA HYDROIZOLACJA z zewnątrz. Jeśli dostęp z zewnątrz jest możliwy. Tak czy siak będzie to cholernie drogo kosztować. Ktoś się nieźle wpierniczył... Te kałuże na betonie nie wróżą niczego dobrego. A mówią, że gdzie się leje tam się dobrze dzieje! Chyba jednak nie zawsze. Ja zaś zapamiętuję jedno, jako przyszły inwestor: myśl kategoriami ciśnienia hydrostatycznego, ciśnienia kapilarnego i izoluj, izoluj i jeszcze raz izoluj! Chcesz mieć dom na pokolenia to zainwestuj w najlepszą hydroizolację, bez kompromisów. To najlepsza inwestycja. I na koniec jeszcze jedno. Pańskie filmy otworzyły mi oczy! Za co jestem panu niezmiernie wdzięczny. Bo do tej pory tkwiłem w błogim przekonaniu, że wymazanie fundamentów jakimś lepikiem to aż nadto zabezpieczenia. Dobre co? Pozdrawiam.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@andrzej3511 w telegraficznym skrócie odpowiadam Panu - moja misja dziś zakończyła się sukcesem. To nie pierwszy i mam przekonanie że nie ostatni. Bardzo dziękuję. A tytuł filmu wskakuje, jak to wyceniłem. Proszę zgadnąć, czy owy inwestor się do mnie później odezwał?…
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Stawiam, że usiadł na dupie z wrażenia i tak mu zostało - nie odpisał! Bo jeśli szkocił wcześniej na ekspertyzę to na kurację nie ma kasy. I pewnie myśli, że znowu "śwagier z teściem" zrobią coś za grosze...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@andrzej3511 ja też bardzo zdecydowanie muszę przyznać że byłem w szoku analizując te zdjęcia. Krok po kroku obserwowałem nadchodzącą tragedię. Ta iniekcja bloczków betonowych wewnątrz obiektu mnie rozczuliła. Naprawdę. Ale takich tematów jest więcej. Co najmniej raz na miesiąc takie cuda do mnie trafiają. Ciężko mi czasem uwierzyć. Ale życie przynosi ciekawsze historie niż fikcja. Nawet na naukowa.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
Co to jest "gościni"? Czy to jest po polsku? Po co ta lewacka nowomowa? Czy musi pan na siłę kopiować szwabską "poprawność", a właściwie językową niepowrawność, polegającą na tym, że w języku niemieckim wystarczy zmienić rodzajnik z męskiego "der" na żeński "die" (co też jest niepowrawnością językową w ich języku!)?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
W książkach i filmach są postaci, a ja bym zawsze powiedział, że postacie. I nie miałbym racji. Nigdy nie uczyłem się języka niemieckiego, więc argument, że się tu nim posłużyłem jest nietrafiony. A słowo, skądinąd, użyłem po prostu poprawnie. Dziękuję za wiadomość.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Obie formy są poprawne, z tym zastrzeżeniem, że w połączeniu z liczebnikiem ZAWSZE postacie - jedna, dwie, trzy itd. Zatem bezpieczniejszą formą, bo bez wyjątków, są "postacie" i z pewnością POPRAWNĄ. Zatem miałby pan rację! :))) I może pan śmiało tej formy używać, sprawdziłem w SJP - sam z siebie nie byłbym taki mądry z tymi liczebnikami... Na marginesie też lepiej mi brzmi forma postacie. Co do "gościni" podtrzymuję - to lewacka nowomowa. Nie chcę niczego narzucać, ale to nie jest najszczęśliwsza stylówa. Co do niemieckiego, chciałem pokazać skąd wieje wiatr...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@andrzej3511 odnośnie pogody, a zwłaszcza wiatrów, nie wypowiadam się. Nie moja branża ani specjalizacja.
@andrzej3511
@andrzej3511 3 ай бұрын
Jestem przyszłym inwestorem, obecnie na etapie zbierania wiedzy własnej i kontaktów z ludźmi którzy są specami w określonych dziedzinach. Zapisałem namiary na panów i pewnie pan Monczyński będzie moim konsultantem. Natomiast pan Furs (choć sprawia wrażenie bardzo kompetentnego) raczej moim konsultantem nie będzie... A przynajmniej podejmę wszelkie wysiłki abym nie był zmuszony skorzystać z jego wiedzy/usług!!! :))) Przekonaliście mnie panowie: oszczędności na hydroizolacji to krańcowa głupota! Szczególnie argument o dziecięcej piaskownicy i mokrym piasku bardzo obrazowy... A niby oczywisty. I z tego co widzę 80% domów budowanych "wespół w zespół ze śwagrem" to tykające bomby zegarowe. Pan Furs pewnie łapki zaciera z ogromnym zdumieniem widząc jak rzesza jego przyszłych klientów dokumentuje i publikuje na YT swoje błędy w hydroizolacji! Łatwiej będzie znaleźć remedium! 🤣🤣🤣
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. Nie - nie cieszę się i nie zacieram łapek z powodu widzianych tu i ówdzie błędów. Jest wręcz przeciwnie. Dwoję się i troję i to już od lat pisząc bloga, żeby ludzie NIE MUSIELI korzystać z moich usług. Ani tych wykonawczych, ani tych konsultacyjnych. Tak - jawnie działam na swoją szkodę. Tak się jednak dzieje, że im więcej mówię i im więcej błędów pokazuje na zdjęciach czy filmach, tym więcej ludzi już po szkodzie do mnie trafia. Dlaczego ludzie wchodzą w budowanie "wespół zespół ze..[wstawić odpowiednie określenie]" nie wiem, ale tak właśnie się dzieje. Efekty są odwrotne od oszczędności, a bywają katastrofalne.
@djtegotypu806
@djtegotypu806 3 ай бұрын
O co chodzi?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
O co chodzi? Otóż chodzi o możliwość używania zwykłej butelki jako zasobnika na żywice do pompy iniekcyjnej. Można tego dokonać poprzez zakup reklamowanego tu adaptera (przejściówki).
@ZycieNaBalkanach
@ZycieNaBalkanach 3 ай бұрын
psychole i tak bedaszli w strone nowych technologii naciagaczy..ktore zniszcza ich zycie
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Całkowicie nie rozumiem tej wypowiedzi. Poproszę o więcej szczegółów. dziękuję.
@andrzejmarek692
@andrzejmarek692 3 ай бұрын
Najważniejsze to dobre odprowadzanie wody deszczowej od domu na zewnątrz. Dziękuję za dobry film.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za ten miły komentarz. Trzymam kciuki za pomyślną realizację. 😊
@marcin20pln
@marcin20pln 3 ай бұрын
Odprowadzenie wody opadowej to ejdno ale woda gruntowa tod ruga sprawa. Jak w terenie gliniastym obsypiemy fundamnty piaskiem to bedziemy mieli wanne wokol domu.
@AA-gf6kz
@AA-gf6kz 3 ай бұрын
chrzanię to, zostaję w bloku na bezpiecznym 4 piętrze. Tyle rzeczy może się nie udać podczas budowy domu… a fachowiec każdy wie najlepiej
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Bardzo możliwe, że to podejście jest dla wielu osób po prostu najlepsze. Ileż to ludzi zmęczonych budową i ciągłymi kłopotami mówi że gdyby tylko wiedzieli jak to będzie wyglądało to nigdy by nie zaczynali. Problem w tym że nigdy się nie wie jak to będzie. Dziękuję za wiadomość. Miłego dnia.
@diovemage2031
@diovemage2031 3 ай бұрын
Najtańszy sposób naprawy to nalać wody do poziomu wód gruntowych i powiedzieć inwestorowi, że został wykonany basen w piwnicy.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Jest to również najbardziej nowatorski sposób. Taki w stylu out of the box. 📦
@wacawborowski
@wacawborowski 3 ай бұрын
Kolega remontował dom z problemami to powiedział że za remont postawił by nowoczesny dom nie spodziewał się że będą takie koszta
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Pełna zgoda. Tak bywa. Do tego dochodzi jeszcze kwestia nowoczesności, bo nawet wyremontowany budynek mimo wszystko pozostaje taki stary. A środki zainwestowane w nowe i nowoczesne technologie mogą dać dużo większą stopę zwrotu. To są kwestie które nie tyle warto co koniecznie trzeba brać pod uwagę planując projekt remontu. No energochłonność takiego budynku. Jak to będzie… Jestem fanem remontów, ale wszystko ma swoje granice. Dziękuję za wiadomość. Pozdrawiam.
@kb_3224
@kb_3224 3 ай бұрын
Film nie odpowiada na postawione w tytule pytanie ...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. I tak i nie. Bo jeśli przyjąć, że zdecydowanie warto usłyszeć o przyczynach uszkodzeń, to odpowiadam. I wtedy wszystko co jest źle potrzeba poprawić. A o tym jest dużo. Pod koniec są też zdjęcia z remontu tarasu. Tu faktycznie mogłem opowiedzieć co widać na zdęciach i wyjaśnić proces wykonania izolacji. Otóż oryginalnie ten remontowany balkon ze zdjęć z końca filmu (nie)był zaizolowany szlamem mineralnym, straszliwie niedbale. Na nim miały leżeć płytki. Płytek nie było, bo nie pozwoliłem ich ułożyć. Usunęliśmy szlam, poprawiliśmy obróbki blacharskie, wykonaliśmy 2x izolację powierzchniową materiałem hybrydowym Remmers MB2K z naprawą spadków, bo jak widać na jednym ze zdjęć, woda stała w narożniku balkonu w zagłębieniu. Wszystkie wywinięcia na ściany zostały wykonane przy użyciu systemowej wklejonej taśmy. W tym momencie w bloku dosłownie tylko ten 1 balkon jest szczelny, wszystkie albo zdecydowana większość ma zacieki od spodu. Jedynej rzeczy jakiej nie musiałem robić to nowa warstwa spadkowa, bo blok był dopiero oddany do użytku i jeszcze nie została uszkodzona. Ale w każdych innych warunkach poprawny remont balkonu w moim przekonaniu musi polegać na skuciu wszystkiego do stropu i odbudowa izolacji poziomej i pionowej na wysokość co najmniej 40 cm na ściany. Materiały to albo elastyczny szlam mineralny albo masy hybrydowe FPD.
@kb_3224
@kb_3224 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje dziękuję za wyczerpujące informacje. Trafiłem tu szukając przyczyny zawilgocenia tynku nad balkonem. Po obejrzeniu filmu, w mojej sytuacji "uniknięcie zawilgocenia" polega na remoncie powierzchni balkonu, co nie jest pocieszające.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@kb_3224 Ja wychodzę z założenia, że nawet najtrudniejsza prawda (wiedza) jest lepsza niż niewiedza i odkładanie w czasie podjęcia decyzji. Ale co do zasady rozumiem. Najpierw szukamy odpowiedzi, a potem chciałoby się, aby ta odpowiedz była nieco łagodniejsza... :)
@user-ze2lx7ec9g
@user-ze2lx7ec9g 3 ай бұрын
Chyba ciężko w dzisiejszych czasach o klienta, który zapłaci dziesiątki tysięcy za uszczelnienie takiej piwnicy… Albo się ktoś pogodzi z tą wodą, albo to zasypie - takie jest moje zdanie.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dzień dobry, dziękuję za wiadomość. Jestem zdania, że na wydawanie takich pieniędzy na taką piwnicę to w każdych czasach ciężko o klienta. Moje prywatne zdanie jest takie że szkoda inwestować środki w coś co po tej realizacji nie stanie się nowym i nowoczesnym budynkiem. Osobiście poradziłem tym ludziom budowanie od nowa albo przeprowadzkę do miasta do mieszkania, i to z wielu względów. Film opublikowałem żeby pokazać że takie piwnicę wciąż są częste, a częściowe podpiwniczenie w zamyśle było oszczędnością, a staje się powodem ogromnego wzrostu kosztu remontu.
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 ай бұрын
Żadna izolacja nie pomoże, @statki też toną bo,.. 1. Woda ma zaleźć ujście drenażem po niżej poziomu który jest dla nas bezpieczny.. 2. Dom ma być zbudowany powyżej gruntu na palach. Tak to dawniej mądrale robiły, a piwnica była mokra i wilgotna dla przechowywania i była osobnym elementem..
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dzień dobry. Dziękuję za wiadomość. Ja sobie myślę tak, że sama izolacja to nie wszystko. Izolację dobiera się do warunków i do rodzaju fundamentów. A fundamenty do warunków. Więc jeśli dwa wcześniejsze kroki zawiodą już na etapie projektu ( bo np kupiony gotowiec bez ustaleń późniejszych) to może inizolacja nie zadziała. Ale gdyby tak wszytko to zebrać jednak w logiczną całość? A izolację jedynak w systemie wykonać poprawnie? Gorzej jeśli jest tak, że najpierw wszystko jak najtaniej i najszybciej a później „no i weź coś zrób z tymi przeciekami”. Będzie drożej niż na wstępie mogłoby być.
@leszekostachowski549
@leszekostachowski549 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Dobre mocne będzie dobrze.. 300% normy - trzeba rozebrać,.. ,..
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@leszekostachowski549. Heh, rozumiem :). Spokojnej nocy. Dziękuję
@vitalikrol3128
@vitalikrol3128 3 ай бұрын
Dobra ale to tak robi? Ty tu ukazujesz jakąś skrajną głupote...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Nie ma tygodnia bez kogoś kontaktującego się ze mną, kto tak zbudował lub kupił tak zbudowany dom. Z mojego punktu widzenia to norma. Woda wlewa się w niezaizolowane ściany i nawilża tynki. Jeśli uważasz, że tak się nie dzieje i masz inne doświadczenia to ja bardzo się cieszę. Widocznie widzę tylko tę nieudaną część budownictwa mieszkaniowego.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
O którą dokładnie głupotę pytasz?
@jaaa2055
@jaaa2055 3 ай бұрын
a jakby zasypac glina z wykopu a nie piaskiem ??
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Niektórzy producenci mas KMB w swoich kartach technicznych nie pozwalają używać gliny. Np. taki zapis z produktu APiso SUPERBIT KMB 2K firmy AP Chemie: "Aby uniknąć uszkodzenia warstwy izolacyjnej podczas zasypywania wykopów (przy izolacji części podziemnych budowli), zalecane jest stosowanie elementów chroniących powłokę przed uszkodzeniem w postaci włókniny, folii PE lub płyt termoizolacyjnych, a do zasypywania nie wolno używać gruzu, gliny lub gruboziarnistego żwiru. Nie wolno dopuścić do wnikania wody opadowej w zabezpieczane przegrody i dostania się jej pod warstwę hydroizolacji (od strony podłoża)!"
@krystianskowronski5594
@krystianskowronski5594 3 ай бұрын
Są takie miejsca, gdzie normalnie nikt działki nie kupowałby, ale obecnie popyt jest ogromny. Stąd takie problemy. Ziemia schodzi na pniu w promieniu 25 km od centrum dużego miasta.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. Geotechicy mówią, że proste i łatwe grunty są już zabudowane. Łatwo już było. Teraz trzeba być może częściej wykorzystywać bardziej zaawansowane fundamentowanie czyli płytę fundamentową i ściany żelbetowe. Nie możemy udawać że jest tak samo skoro nie jest tak samo. Norma na izolację KMB opisuje różne warianty gruntu i sytuacji wodno-gruntowej. Włączając w to napór wody pod ciśnieniem. A w takich trudnych sytuacjach potrzebna jest ciężka izolacja przeciwwodna a nie zaginanie czasoprzestrzeni. Bo czasem owa czasoprzestrzeń wraca z hukiem (i przeciekami) na swoje miejsce.
@cebulowyskrzat
@cebulowyskrzat 3 ай бұрын
Mam pytanie, kto zezwala, adaptuje, takie coś? Chudziak pod ziemią i to w dodatku gliniastą?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję za wiadomość. To pytanie to temat rzeka :). Jest projekt, który ZAKŁADA proste warunki wodno-gruntowe i jednocześnie zaleca wykonanie badań i dostosowanie do wyników tychże badań. Takie projekty "gotowce" są tanie. Później już często nikt się wczytuje, wpisane proste warunki, a więc można budować... Jeśli przy zagłębieniu rzędu 40 cm na dno chudziaka działa wybór wody rzędu 400 kg/m2 to waga posadzki prawie go równoważy. A więc podłoga nie zostanie podniesiona. Ale jeśli faktycznie będzie parcie wody, to mimo że nie podniesie, może się wlać. Wlewanie obniża ciśnienie parcia wody, ale kosztem zalewania. Domy 1 rodzinne to w zasadzie tylko kierownik budowy, znaleziony jak najtaniej, czasem tylko po to żeby wypełnił papiery. Na budowie był 2 razy. Przed wykopem i na ostatni podpis. Więc o jakim zezwalaniu mowa, skoro nie ma nawet wiedzy co tam się działo?
@cebulowyskrzat
@cebulowyskrzat 3 ай бұрын
Czyli nie zasypywać piaskiem tylko gruntem nie przepuszczalnym. Woda nie wsiąknie 🤗
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Jak już odpisywałem w kilku innych podobnej treści komentarzach, ma to swoje plusy dodatnie i ujemne :). Mam nadzieję niedługo zrobić o tym osobny film.
@ggnagognagoma2462
@ggnagognagoma2462 3 ай бұрын
najprościej, nie budować wykopu bez planowanego daszka z gliny na poziomie gruntu i profilowania gruntu wokół tj i poziomu gliny- odpływ od domu jak i warstwy humusu
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Zawsze tak było i pewnie już zawsze będzie, że profilaktyka jest lepsza niż leczenie. Jednak ten film jest w głównej mierze dla tych, którzy już w tej problematycznej sytuacji się znaleźli i potrzebują zrozumieć co i jak. A jeśli przy tym uda się kila osób uratować to będę więcej niż szczęśliwy. 🙂 Bardzo dziękuję za wiadomość. Miłego wieczoru.
@DertySerwis
@DertySerwis 3 ай бұрын
Czy wykonujecie iniekcje w domach prywatnych?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Przyznać muszę, że niezwykle rzadko. Powodów jest kilka. Domy są budowane przeważnie niestety w sposób niezwykle chaotyczny i niskim kosztem co przekłada się na duże problemy ze szczelnością izolacji. Im sytuacja jest gorsza np bloczki zalewowe, tym potrzeba więcej pracy, czasu i materiału iniekcyjnego do zatamowania przecieków. Właściciele nie po to budowali budżetowo żeby wydawać na najdroższy rodzaj izolacji jaką jest iniekcja. To są przeważnie trudności techniczne jakie nie są rozumiane oraz koszty, jakie nie chcą być akceptowane. Poza tym bardzo często wcale nie iniekcja jest potrzebna. Odpowiedziałem na pytanie? 😊
@DertySerwis
@DertySerwis 3 ай бұрын
dziękuję za odpowiedź
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@DertySerwisnie ma sprawy. Spokojnego wieczoru.
@DomParterowyZPiwnica
@DomParterowyZPiwnica 3 ай бұрын
jest kilka aspektów nie poruszonych/przemilczanych. 1 brak zrobionych badać geologicznych!! 2 nie widziałem takiej ziemi że wszędzie glina, u mnie jest to od .09-2,5m a ław mam na 3m. 3. możliwość zrobienia studzienek rozsącznych na 4-10m 4. głupotą jest zasypywanie wokół budynku piaskiem, uważam to za poważny błąd, ja zasypałem ziemią z wykopu (glina + szary piach) 5. przy takiej sytuacji powinno być odprowadzenie wody opadowej jak najdalej od domu, np rurami i do studni chłonnej. 6 wokół domu zrobić opaskę z kostki szerokości by zasłonić nasz wykop, oddalamy wodę daleko. 7 ja jeszcze podniosłem poziom gruntu wokół by dom stał wyżej.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
To jest film wyjaśniający pewne zachodzące procesy w gruncie czyli ukryte przed oczami mieszkańców. Nie da się w 1 filmie napchać wiedzy tyle co w encyklopedii. Poza tym kto przeszedłby przez takie wideo? Wszystkie info nieporuszone tu mogą stać się z powodzeniem tematem kolejnych materiałów. Tu bardzo chciałem pokazać, że woda zbierać się może w takim wykopie jak w zbiorniku. Możemy przecież wejść w wiedzę fizyczno - matematyczną podając sobie prędkość przesączania (współczynnik filtracji) się wody w różnych gruntach z określoną prędkością m/s. Np 10^-5 - 10^-6 - m/s - jaki grunt charakteryzuje się takim współczynnikiem wodoprzepuszczalności? Tylko że idąc w tę stronę przestaję dostarczać „zjadliwą i do przełknięcia wiedzę” wszystkim tym, którzy fachowcami nie są i nigdy nimi nie będą. Serdeczne dzięki za wiadomość. Proszę mi jednak wierzyć, że na budowach prowadzonych systemem gospodarczym przeróżne rzeczy się zdarzają, a wybrnąć z sytuacji jakoś trzeba.
@DomParterowyZPiwnica
@DomParterowyZPiwnica 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacjeJa rozumiem jednak krótkie wprowadzenie do rozwiązań problemu można wprowadzić na końcu filmu, 30s nikogo nie zbawi. Co więcej ułatwiłoby to zlecającym (odpowiedzialny za wszystko) nadzór nad poprawnością działania ekip budowlanych. System gospodarczy jest niczym w porównaniu z systemem gospodarczym zleconym czy pseudo developerką. Na co dzień widzę różne babole:)
@nICkkkkkos
@nICkkkkkos 3 ай бұрын
A jeśli chodzi o płytę fundamentową to wystarczy dać folię pod beton, czy warto dać też pod XPS?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
W obu przypadkach będzie to przekładka. Pod betonem działającą jako warstwa poślizgowa przydająca unikaniu tworzenia się rys i pęknięć w betonie na jego wczesnym etapie wiązania. Pod XPS pozwalającą nieco zapanować nad sytuacją. Jednak w żadnej z tych folii nie można upatrywać izolacji przeciwwilgociowej ani przeciwwodnej.
@nICkkkkkos
@nICkkkkkos 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje A jak powinna prawidłowo wyglądać hydroizolacja płyty fundamentowej? Moja ma być położona praktycznie na gruncie (oczywiście z jego wymianą i zagęszczeniem) - poziom zero ma być nad gruntem. Mam dość wysoko wodę (w lutym miałem sytuację, że woda stała miejscami na gruncie, a badanie z maja wykazało wodę na 30 cm). Chciałem po wykonaniu płyty wykonać hydroizolację dookoła XPS-a i potem na łączeniu płyty ze ścianami. Czy to będzie wystarczające?
@monczynski
@monczynski 3 ай бұрын
@@nICkkkkkos, sposób wykonania hydroizolacji płyty fundamentowej zależy w dużej mierze od klasy obciążenia wodą. Jeżeli jest to izolacja wodochronna i uszczelnienie znajduje się pod płytą (czyli jest wykonywanie wcześniej) podłożem pod nie nie może być ani grunt, ani tzw. chudziak. W takim wypadku należy wykonać warstwę podkładową z betonu klasy min. C16/20, a najlepiej C20/25.
@user-nu8pp8bq7x
@user-nu8pp8bq7x 3 ай бұрын
Майстер! 👍
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dziękuję
@dziadWSZEWIED
@dziadWSZEWIED 3 ай бұрын
żeby uratować planetę musimy podnieśc poziom wód gruntowych , w wielu przypadkach izolacja żadna nie da rady trzba bedzie opuszczać domy postawione kiedys w dolnach rzek i na ternach ponownie zabagnianych .
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Przyznam, że nie rozumiem pierwszej części Pańskiej wypowiedzi. Uprzejmie proszę o doprecyzowanie.
@dziadWSZEWIED
@dziadWSZEWIED 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje przez osostnie 100 czy 200 lar ( moze nawet 300) osuszaliśmy planete( tzxw 1 szy świat) a teraz góra sie obudziła i zarzadziła proces odwrotny, zileony ład kótrego czescią bedą zabagnienia jest tylko wstępem . oczywiści nikt wprost nie bedzie tego przyznawał, ( no bo przecież ktoś wydawał pozowlenia na budowę )ale skutek bedzie włąsnie taki realizowane to bedzie rozlicznymi zachetami utrudnieniami itd itp
@dziadWSZEWIED
@dziadWSZEWIED 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje Ad 9:29 tośmiechłem , nie po to logika była uzuwana z programów szkoł i studiów wyższych , żeby myslenie logiczne promować 6:09nie ma problemu , deszczówke bedzimy zbirać co obniży nam choć troszke horendalny podatek od powierzchni utwardzonych , czyli zminiejszymy tymsamym szkode ekologiczną której sie dopuszczamy ;) 8:27 a wie pan ilu prezesów czy tam zarzadów musi wysłuchiwać po opadach , jak to oni nic nie robią , a w rzeczywistości to własne wody intersasntów ich zalewają, zreszta prezesi spolek wodnych tez o tym nie wiedza w końcu nie poo to sie zostaje prezesem zeby zaprzatać sobie głowę jakimiś logicznymi rzeczami ;) heheh ,takze jest ciekawie bedzxie jeszcze bardziej ;) pozdrawiam przedstawieciela wymierajcego gatunku posługującego sie logiką
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@dziadWSZEWIED Wiele miejsc, w których postawiono domy i inne obiekty było wybrane niefortunnie, błędnie, a czasem budowano też i bez pozwoleń. Aby zbudować. Sądzę, że zawsze było tak że część ludzi widziała konsekwencje lepiej, inni nieco gorzej lub nie chcieli widzieć ze względu na chwilowe korzyści. W moim filmie nie wchodziłem w te tematy, chciałem tylko (i mam nadzieję, że wielu osobom wytłumaczyłem) jak to się dzieje że zalewane są ich fundamenty, a woda przedostaje się pod posadzki. Przeszłości już nie zmienimy, możemy jednak pozytywnie wpływać dziś na naszą przyszłość. Dziękuję za wodności.
@Yberf1
@Yberf1 3 ай бұрын
Bardzo merytoryczny materiał, za brakło mi na koniec przykładowych rozwiązań. Pozdrawiam.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
Dzień dobry. Dziękuję za wiadomość. W tym filmie (odcinku) skupiłem się na przekazaniu wiedzy, która jak sądzę może być nowością i być bardzo pomocna. A już po ilości i rodzaju pytań widzę czego brakuje, więc pójdę za ciosem. Tak więc będą uzupełnienia. 😊
@TechPRO100
@TechPRO100 3 ай бұрын
@@Inblock_izolacje też mnie temat interesuje, jak można się temat rozwiązać tanio i skutecznie
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 ай бұрын
@@TechPRO100 Po części na to pytanie odpowiedź jest w tym filmie. Mam też kurs wideo, w którym omawiam jak budynki są zalewane i co trzeba zrobić, aby uszczelnienie (i jakie uszczelnienie) wykonać. Kurs wideo dostępny jest tu: inblock.com.pl/courses/wilgotny-tynk-i-sciany-fundamentowe/
@RafalGudzowski
@RafalGudzowski 3 ай бұрын
@@TechPRO100 Zrobić drenaż i zasypać fundamenty z zewnątrz tym samym, czyli gliną, a odpływ z rynien jak najdalej od budynku najlepiej w kierunku spadku terenu.