Még szerencse, hogy engem nem Zoli interjúztatott. :)
@abcd-zd9tuАй бұрын
Szia! Én mondjuk nem ilyen eszközökkel dolgoztam, de attól még szerintem releváns lesz, amit írok. Játékprogramozó vagyok, 4 játékon dolgoztam már, ebből 3 megjelent több platformon is (ezek mind céges játékok), 1 game engine-t használtam többnyire, de hobbiból már elkezdtem egy másikkal is foglalkozni, saját játékokhoz. Helyi cégeknek is dolgoztam, de távmunkában próbálok többnyire külföldre dolgozni azóta, hogy lettek munkáim kiadott játékokban. Ahol látom, hogy technikai interjú vagy technikai teszt van, ott legtöbbször nem kapok semmilyen ajánlatot. Eddig legalább 15 ilyen interjúból vagy tesztből 1-et sikerült csak teljesítenem. Most legutóbb kb 1 hete volt egy technikai teszt egy kifejezetten erre szakosodott weboldalon, 3 órám volt rá, amit mért az oldal, utánajártam még előtte, hogy a kikattintástól kezdve mindent figyel, így direkt nem is kattintottam ki, nem használtam google-t meg semmit hozzá. 5 tesztfeladat volt különféle nehézségekkel, 5-ből 4-et meg tudtam úgy oldani, hogy legalább 6-7 teszteset hiba nélkül lement (nem tudni, mik voltak a többi tesztesetek), az 5.-re viszont úgy maradt csak időm, hogy csak néhány tesztesetre futott rendesen le, de nem tudtam a weboldal eszközeivel már az időn belül debuggolni rendesen. Emiatt 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ezt is elbuktam és nem fognak keresni. Ennyit ér majdnem 10 év szakmai gyakorlat. A technikai interjúk is olyanok, hogy hiába kérdeznek meg 20 kérdést, amire mindre tényleg több mondattal válaszolok, ha van is 1 vagy 2 kérdés, amire nem tudok jól válaszolni, már tudom, hogy buktam az egészet, és ez így is szokott lenni. Egyetlen helyre vettek fel, ahol volt technikai teszt és interjú, az is helyi cég volt (nem külföldi távmunka), 8 órán át faggattak, legalább 30-40 kérdést feltettek, 1-re nem tudtam válaszolni, és ott is rezgett a léc (utólag derült ki), de végül felvettek. Úgyhogy szerintem technikai tesztekre majdhogynem lehetetlen készülni. Ha szerencséje van az embernek, akkor pont rá fog állni az agya és úgy fogja megoldani a dolgot, ahogy az interjúztató elvárja.
@ZDEngineeringАй бұрын
köszi a kommentet. erősen függ a területtől és az időponttól is, és ha nem tévedek 2024 és a játékfejlesztés niche egy különösen szerencsétlen kombináció. volt mikor interjúztattam és kétszer annyi ember kellett, mint amennyi jelentkezett, így akinek többnyire okék voltak a válaszai azok kaptak ajánlatot. 2024-ben meg többszörös túljelentkezéssel volt jelölt aki egész jó volt, és volt aki kiemelkedően fantasztikus. Gondolhatod kinek küldtünk ajánlatot. nagyon nagy az esélye, hogy nem nem felelsz meg, hanem kicsi a niche, viszonylag telített, és van jobban odaillő jelentkező. hogy ghost álláskiírásokról már ne is beszéljek.
@abcd-zd9tuАй бұрын
@@ZDEngineering Ha van jobban odaillő jelentkező, akkor csak nem feleltem meg. De amúgy mivel lehetséges, hogy hamarosan aktuális lesz, a relocationről és annak előnyeiről, hátrányairól, relocation package-ekről, a cégek mennyire priorizálják azokat, akik az irodába is bemennek, stb. is csinálhatsz videót. Csak ötlet :) Bár akkor már a freelancer, contractor dolgokról is lehetne, mondjuk azt az utat ismerem.
@ZDEngineeringАй бұрын
nem pontosan ez, de egy videóm már van a "hova érdemes kiköltözni" kérdésről: kzbin.info/www/bejne/nmnEn6Wsl9t5brMsi=eCo_24gj11USSuvT
@abcd-zd9tu10 күн бұрын
@@ZDEngineering Ma derült ki ennek a tesztnek az eredménye. 63%-ot értem el, 75%-tól vesznek fel embereket. Mivel ez a 100-tól messze elmarad, és kb botrányosan alacsony, miközben alapvető egyetemi nehézségű feladatok voltak, ebből nemhogy költözés nem lesz, de programozásban maradás sem.
@ZDEngineering9 күн бұрын
néha el kell fogadni az L-t és továbbálni. sok sikert
@dora4032Ай бұрын
Remélem, már jól vagy Köszi a videot. :)
@ZDEngineeringАй бұрын
az új videókban ellenőrizheted xP
@dora4032Ай бұрын
@ZDEngineering :D
@ZDEngineering2 ай бұрын
Lassan 6 éve NordVPN-t használok, ha VPN-t kerestek, azt nyugodt szívvel ajánlom: go.nordvpn.net/aff_c?offer_id=15&aff_id=92523
@imrezsoltkalmar49402 ай бұрын
Pedig telefonon szerintem nem volt olyan rossz az a csempe. Én abban láttam a bajt, hogy egyrészt az általad említett emberbarát IDE ellenére nem készültek emberbarát alkalmazások, másrészt sokáig erőltették az 1GByte RAM-ot a belépő és közepes Lumiákon már a Microsoft időszakban, pláne a mobilos Windows10-el (ami szintén egy elég bugos valami volt, inkább rontotta a Lumia550-emet, minthogy jobb lett volna általa). Valamint a néppel megutáltatták a csempéket, mikor az asztali rendszereken is erőltették, ahová nem volt való.
@ibronit70422 ай бұрын
Cost of living túl soknak tűnik 1 emberre, de még 2 emberre is. Valamint szerintem a tax oszlop se jó. Szerintem itt megnézhetted, hogy melyik sávba esik az a bizonyos összeg az adott országban, de az nem a teljes összegre értendő ha sávos adózás van, hanem csak arra ami átlóg a következő sávba. Pl ha évi 15k-ig adómentes a fizetésed, akkor 15k-ig nem fizetsz adót.
@ZDEngineering2 ай бұрын
maga az összeg mindegy (egyébként 3 fős családra van számolva), de a lényeg hogy mindenhol ugyanaz az input, így az arányok nagyjából összehasonlíthatóak. az informatikus fizetés meg kb mindenhol top adó kategória. lehetnek eltérések, nem mondom hogy nem, első közelítésnek szerintem jó lista. aztán saját élethelyzetre tudod, DYOR
@Benoke22 ай бұрын
Megvédjem a PHP -t nem attól jó egy nyelv ha mindenki használja. Ennél jóval ritkábban használt nyelvek is köszönik szépen jól vannak. Nagyon nagy az elterjedtebb nyelvek vonzó ereje, de feladat függően ezek jobbak. Másik hogy sosem gondoltam az MS féle mobil OS -t védeni fogom. Cégnél anno a BlackBarry ment és lecserélték androidra a hőskorban. Samsung S1-2-3-4 nem domborítottak nagyot, Jött a Nokia Windows Mobile -al. Mindig is zsebkékhalálnak gúnyoltam, na de be kell valljam Eddig a BB betonbiztos stabilitása után mai napig a Windows Mobile a kedvencem. Érthető okokból nem használom már. Amennyire nem jól használható a csempés felület Asztali gépen annyira kézre állt nekem telefonon, és a koncepció is, nekem kézre állt nagyon. Ami nem tetszett hogy az alkalmazások minősége über vacak volt. Mi nem ment? email. Időnként jött egy üzenet hogy nem kompatilis az MS Exchange serverel és onnantól hetekig nem jött semmi. Borzalmasan megkeserítette az életünket hogy önmagával nem volt kompatibilis. Nekem appok nem hiányoztak róla, megvolt minden ami kellett. Miután bejelentették hogy ennyi volt, néhány héttel utána frissítés dömping jött és szépen elkezdett minden működni. Nagyon nehezen váltam meg tőle. Hiába lett iPhone, messze a legjobb általános okostelefon élményem a Windows Mobile volt.
@NightVis852 ай бұрын
1995-től 2024-ig tudjuk vizsgálni a php-t. 29 év eltelte után is a web ~70%-át uralja. Én nem teljesen értem hol van itt a nagy bukás vagy a régen jósolt, téves optimizmus. Erősen kétlem, hogy 5 éven belül komolyan csökkeni fog a php szerepe, hiába van esetleg jobb, gyorsabb, trendibb nyelv nála. Ha jól tudom a js is 95-ben került a publikum elé, s még a számok és időtállóság terén van mit bizonyítani. De azért várható, hogy a js legyen a legnépszerűbb script lang, nem csak stack overflow-n, hanem a valós használat terén is. S persze a backend oldalt tekintve.
@ZDEngineering2 ай бұрын
will age like milk
@AdamFiregate2 ай бұрын
PHP jó volt, de most már ideje valami másnak. 🌞
@ZDEngineering2 ай бұрын
Next, please. vagy Nuxt? 😬
@666tradash9992 ай бұрын
Üdv, szerinted van értelme react-t tanulni 2024-ben? Mindenhonnan azt hallottam, hogy a frontend totál be van hallva. Nincs diplomám, udemy kurzust nézek szabadidőmben munka mellet.
@ZDEngineering2 ай бұрын
szia! be van, de nem azért mert nem kell már frontendes, hanem, mert boldog boldogtalan kitanulja és több már a kínálat, mint a kereslet. a kereslet pedig nem repül sose látott magasságokban. szerintem tanulj amit szeretnél ha csak érdekel a tech, ha meg a gyors elhelyezkedés a cél az iparban, tanulj ki egy niche-t ahol még van kereslet, erről szól a videó is.
@simplejoe12 ай бұрын
Mar itt is csak crypto temak mennek? Hianyzik a regi ZDEngineering a felesegcipelos videokkal...
@ZDEngineering2 ай бұрын
😂
@MewMew8112 ай бұрын
ezek szuper tippek, na most már csak azt szeretném tudni, hogy hol lehet olyan állást találni ahova nem 5-10 év tapasztalatot kérnek, hanem kezdők max 1 év főleg backendes tudással tud jelentkezni. Merthogy gondolom mindenkinek valahol kezdeni kell, de én ilyenbe még nem futottam bele...
@ZDEngineering2 ай бұрын
köszi, hogy megnézted! a juniorok mostani helyzetéről is van egy videóm, tanácsokkal, hogy mit lehet ilyenkor tenni (nyilván szerintem, semmi univerzális megfejtés): A juniorok helyzete márpedig nem reménytelen kzbin.info/www/bejne/eqaVooeuYraYppI
@JohnPlasterMan3 ай бұрын
Nem tudom, de valamiért nagyon rá vagy pörögve erre az egyetem dologra, ez már nem az első videó, hogy kiemeled. Remélem a zseniális figuráknál nem a tanárokra gondoltál, mert tőlük, tisztelet a kivételnek, nem sok mindent tanulhattam, mert tanitani nem tudtak. Sőt egy projekt munkához kértem a segítségét az egyiknek, a válaszát inkább nem írnám le. Aztán volt már kollégám neves egyetemről, alap dolgokat nem tudott és olyan is, aki nem infon végzett még is ügyes volt. Önképezni magunkat meg egyetem nélkül is lehet. Természetesen abban egyet értek, hogy nem árt, ha van, de olyan munkáltató, aki kifejezetten ez alapján dönt az egy elég nagy red flag. Bővíteni a tapasztalatot, nem fejlesztői munkával valóban hasznos, az más kérdés, hogy csőlátó HR-esek nem fognak szóba állni veled, mert nekik releváns fejlesztői tapasztalat kell, igy sokszor már az első körre sem hívnak be.
@ZDEngineering3 ай бұрын
nem mindenki látta minden videóm, van aki először hallja 🤷 örülök, hogy te nem
@Barni-i1j3 ай бұрын
Szerintem a legtöbb munkáltató úgy van vele, hogy "egy bsct tudjon már megcsinálni aki ide akar jönni". Ebből a szempontból kicsit nem releváns, hogy mit tanítanak az egyetemen meg mit nem.
@ZDEngineering3 ай бұрын
igen, én az MSc-t csináltam meg kifejezetten csak azért mert "még kellhet" (és mert volt lehetőségem), hiszen most nem kell, de majd ha 20 év múlva kitalálják a cégek, hogy jajj de mégis elvárás ehhez meg ahhoz, akkor már nem akarok padba ülni, meg kicsivel macerásabb is lenne már. közben megtanultam pár érdekes dolgot azért ott is. Kellemes mellékhatás a kellemetlen elsődleges hatás mellett, mint vizsgák és érdektelen tárgyak...
@milerik3 ай бұрын
Evosoft kerte a diplomat ? Naluk tudom alap elvaras volt a siemens miatt.
@ZDEngineering3 ай бұрын
SAP, sose dolgoztam az Evonál. a junior interjús videóban említem is, hogy juniorként még hard requirement volt, mikor seniornak visszajöttem, erre meg már nem követelték meg 🤷🥲 kzbin.info/www/bejne/fYOxeH1vj9iNoassi=A4mivlVbvJ_C1Aw7
@Jjj-qj5do3 ай бұрын
Szia. Szerinted gépészmérnök BSc, MSc diplomával + önképzéssel van reális esély a mostani piacon? Egyelőre nem fér bele egy újabb diploma. Ahogy utánaolvastam, ileltve itt a youtubon is hallottam, hogy vannak területek, aho talán előny lehet (persze nem annyira, mint egy IT diploma). Neked mi a véleményed erről?
@ZDEngineering3 ай бұрын
szia. szerintem van, de azért sok változós az egyenlet. ha érdekel az IT, próbáld addig, míg összejön. az fix, hogy nem lesz egyszerű
@Domini944 ай бұрын
Nekem az lenne a kérdésem hogy melyik VPN érdemes használni ? laptopra gondolnám mert ha van olyan ami jó akkor érdekelne mert rengeteg szolgáltaó van így nem tudok dönteni melyik a jó. A választ előre is köszönöm. :)
@ZDEngineering4 ай бұрын
szia, bármelyik nagy szolgáltató "jó", hogy mire, az meg kiderül a videóból 😜
@arpadszeiff4 ай бұрын
Véletlen jutottam ide. Valamire felkaptam a fejem. Szerintem, bizonyos mézes madzag wifi ellen semmi nem véd. Kis kitérő. Egykor volt egy olyan hír, hogy valaki a bankautomata elé tett egy kamu bankautomatát. Ember bedobta a kártyát, beadta a pin-kódot, majd a kamu gép hibát jelzett és elnyelte a kártyát. Majd ott volt a kártya, a kód, és az igazin ki lehetett venni a pénzt a kártyáról. Ugyan ezt számítástechnikailag is előadható. Kell egy jól felkészített szolgáltató klónozó. Tudtukon kívül az jelenik meg a képernyőnkön. Mindent amit beadunk, az ő a nevünkben továbbadja. Minden válaszreakciót felén tovább ad. Csak közben kicsomagolja, és újra titkosítja. Ami honlapot el akarunk érni, az azt érzékeli, hogy velünk kommunikál. Mi azt, hogy a kívánt honlappal. A közbenső felület mindent újra kódol, és tovább ad mindkét irányba. csak jegyzetel.
@LindaMoore-b7r4 ай бұрын
Anibal Gardens
@Jeromos94 ай бұрын
Nah, végre hiánypótló téma!
@ZDEngineering4 ай бұрын
kösz, credit Tibor barátomé az ötletért
@Peter-ry2uy4 ай бұрын
Szia Előfizettem egy sport streaming szolgáltatásra mindig szaggatott az adás, a support azt mondta, használjak a RAV VPN-t. Állítsam be angliára és akkor menni fog a meccs nézés. Akkor ez működik, megéri előfizetni rá? köszönöm
@ZDEngineering4 ай бұрын
millió oka lehet annak hogy szaggat az adás, ezek közt el tudok olyat képzelni amin segít tetszőleges jó VPN. sajnos erre okosabbat nem tudok mondani, mint hogy vagy jobb lesz tőle, vagy nem.
@Peter-ry2uy4 ай бұрын
@@ZDEngineering értem, köszi szépen
@blizardo135 ай бұрын
SanFranciscobol Jottem csatornát ismered? Vagy már elavult az ott megtalálható anyag?
@ZDEngineering5 ай бұрын
nem ismertem, majd ránézek
@blizardo135 ай бұрын
@@ZDEngineering az első videó amit megnézel tőlük az legyen a : " A programozó" :D
@verkutyu5 ай бұрын
7 éves az ottani JS kurzus, kissé elavult már, pl. var-t nem használunk JS-ben, hanem const/let van meg biztos akadnak még különbségek. Annyira nagyon nem lényeges, de van kb. millió másik JS alapozó videósorozat ingyen, ami ennél már aktuálisabb. Kár azért a csatornáért, tök jó contentet csinált a srác.
@blizardo135 ай бұрын
Köszi, nem vagyok szakmabeli, csak évek óta tervben van, hogy átképzem magam..
@Jeromos95 ай бұрын
Most akarják visszavezetni szeptembertől. Sok kollégának nem teszik főleg senior-oknak. Külsős cégként dolgozunk egy multinak, állítólag az ő ötletük vagy kérésük volt, mert hogy látták a statisztikákban, hogy romlanak az eredmények. De nyilván nincs emberre visszavezetve, hogy kinek romlott kinek nem. A service manager (és a cég) puha p_csűsége bosszantó, hogy nem nagyon áll ki azok mellett a seniorok mellett, akiknek nem igazán romlott a teljesítménye vagy a romlásról náluk nincs vagy nem mutatják be azt a statisztikát, ami ezt igazolja.
@marteen025 ай бұрын
Most tervezek PhD-t csinálni AI témában. Emiatt lenne néhány kérdésem Reginától. Remélem meglátjátok. 1. Regina te hol csináltad a PhD-t? 2. Milyen témákat érintettél alatta, miket kutattál? 3. Mik voltak a különböző források a PhD-t alatt, ahonnan a tudásod fejlődött? Magyarán kiktől/miből tanultál a legtöbbet? A témavezetőd, a tanszéked, kötelező egyetemi kurzusok, publikációk olvasása, esetleg konferenciák? Vagy PhD melletti munka/szakmai gyakorlat? Ez azért fontos nekem, hogy egy PhD-ra jelentkezéskor - amikor kialakítom a preferenciám a különböző pozíciók között - nagyjából tudjam milyen súllyal vegyem figyelembe ezeket a szempontokat. 4. Lehet-e egy ML/DL scientist karriert megpályázónak hátránya abból, ha nem kifejezetten AI-os tanszéken csinálja a PhD-t, hanem például mérnökök/üzleti szakemberek között van és így érinti az AI-t? Van-e esetleg különbség eközött, illetve aközött hogyha egy kifejezetten AI fejlesztésre fókuszáló tanszékhez kerül? Például mondjuk egy járműfejlesztési/pénzügyi tanszéken vonják be egy AI-os PhD projektbe, ahol nem kifejezetten AI szakemberekkel dolgozik közvetlenül, de szükséges használnia és akár fejlesztenie is új AI megoldásokat. Míg a másik oldalon pedig egy olyan tanszék van ahol kifejezetten AI fejlesztésre vannak fókuszálva az ott dolgozók. +1. Elkérhetem esetleg a LinkedIn fiókod? Nem feltétlenül írnék neked üzenetet direktben. Azért lenne jó, mert ez egy annyira ritka szakterület (ha a PhD-ra és országra is szűkítesz), hogy örülnék ha lenne pár ismerősöm benne.
@ZDEngineering5 ай бұрын
szia, jelölj be LinkedInen és összekötlek titeket, meg tudjátok beszélni PM. www.linkedin.com/in/zsolt-deak/
@marteen025 ай бұрын
@@ZDEngineering Köszi a segítséget! Jelöltelek!
@pinmiklos5 ай бұрын
Orulnek ha ebbol sorozatot csinalnal, ez nekem most nagyon nagy segitseg volt. A sorozatot ugy ertem hogy mas programnyelvek oktatovideoit is rangsorolod .
@blizardo135 ай бұрын
UDEMY tanfolyamokra is kiterjeszthetnéd ezt a fajta értékelést.
@adam_dorner5 ай бұрын
és mi van a dupla vpn-el ? kill switch? akkor rögtön látom ha megszűnik a védelem elvileg?
@ZDEngineering5 ай бұрын
ahogy mondom is, ismerni kell a szolgáltatónk lehetőségeit, van amiben van Kill Switch, van amiben nincs.
@markhenzel21336 ай бұрын
Nodejs is remekül használható, bár adatelemzéshez vagy tudományos számításokhoz a python egyszerűbb fejlesztést tesz lehetővé. Ha csak hobby érdemes megnézni a nodejs-t. Nagyon jópofa: docs.opencv.org/4.x/dc/de6/tutorial_js_nodejs.html
@ZDEngineering6 ай бұрын
all you ever need is JS kzbin.infof-dSX66DPBk?feature=share
@ShahriyarTahery-ej2ul6 ай бұрын
Hi there, I saw yoir post on reddit about job interview. Recently I moved to Hungary,Debrecen and need to find job here. Can I talk to you in this subject?
@ZDEngineering6 ай бұрын
Photo by Sanath Kumar on Unsplash Photo by philippe spitalier on Unsplash Photo by Daniel Korpai on Unsplash Photo by Altin Ferreira on Unsplash Photo by Vlad Chistyakov on Unsplash Photo by fikry anshor on Unsplash
@ChallengersOnlyGG6 ай бұрын
Szia Zsolt, Nagyon köszönöm a kommentet Reddit-on és a video-t. I have a much clearer picture now on what my (learning) trajectory should look like.
@hegyioliver42366 ай бұрын
nálunk nincs bejárás. csak ho. úgyhogy nem tudom, milyen lenne másképp
@krakoczkicsaba48956 ай бұрын
Hali! Nagyon jó a videó. Szeretném én is ezt megtanulni az alapoktól.
@Benoke27 ай бұрын
Szerintem aki csak a pénz miatt választ egy országot az rosszul teszi. Budapesti adó mitől ennyire alacsony azt nem tudom, mert a nettó bérkalkulátorok ennél jóval magasabb adókat hoznak ki. Svájcban alacsonyak az adók MO -hoz képest, de ez egyrészt ugye Kantononként változik, másrészt a megélhetési költségek brutálisak, pláne a frekventált városok környékén. Egyéb költségek amikkel az ember nem tudja hogy számolni kell. Nyelvtudás sok helyen kell. Multiknál el el fogadják hogy csak angolul beszél az ember, de azért ott is fontos a helyi nyelv. Angol nyelvterületen ez egyszerűbb de Európában ez már keményebb dió. Fizetési statisztikákban én nem bíznék. Egészséges fenntartásokkal kezelném. Remote munka esetén Mo dolgozva a magyar béreket fizetik, vagy hát akkor mennek bele remote munkába ha az szignifikánsan olcsóbb mint a helyi munkaerő, különben nincs értelme. Svájci fizetésekről tudok nyilatkozni, itt élek, 170 számokat nem nagyon látni álláshirdetésekben. (Vannak természetesen magasabb számok is de azok tényleg topp topp vagy nagyon spéci területek) Seniorként ami itt 15-20+ évet jelent, nem pedig magát a titulust az olyan 120 a közepe, de ez csak azoknál a cégeknél ahol ezt megadják. Nincs kimondva de a külföldieknek a cégek jó része 20-30% alacsonyabb fizetést szeretne vagy hajlandó adni. Határ mentén ez még hangsúlyosabb mert a határ túloldalán natív Német, Francia vagy Olasz nyelvű alkalmazottak vannak még olcsóbban. Statisztikák és interneten olvasott dolgok helyett praktikusan a helyi magyaroktól kérnék infót megfelelő FB csoportokban például. Ha megvan egy állás akkor is, de már a kereséskor is. Illetve az adott ország HR eléréseiről is. Itt nem emberi tényező van csak hanem eltérő toborzási kultúra, elvárások... stb. Ez mondjuk akkor fontos ha az ember egy adott régióba szeretne pályázni. Egyébként a felsoroltak mindegyike élhető még BP is. Csomó nincs is felsorolva ami szintén élhető :)
@adamkazsmer7 ай бұрын
Nem tudom csak gondolom create, read, Update,delete röviden
@ZDEngineering7 ай бұрын
🤯
@Question8658 ай бұрын
Miért kell nekünk React vagy Angular, ha sima JS is működik?
@ZDEngineering8 ай бұрын
próbálj írni egy appot ami lekér mondjuk focimeccs adatokat egy public open API-ról. jelenítsd meg a meccseket listában, és kattintásra mutasd meg a meccs részletes adatait, tehát egy nagyon egyszerű main-detail appot. csináld meg JS-el és Angular/Reacttal is. nagyon jó gyakorlás és közben az elméleti különbségek helyett megismered mindnek a fő előnyeit-hátrányait
@Question8658 ай бұрын
Mennyit kell tudni frontendből, ha backenddel is szeretnék foglalkozni.
@ZDEngineering8 ай бұрын
a pozin múlik. közel zérótól egészen a MINDENT-ig terjed a skála.
@Question8658 ай бұрын
Tudtok backendes KZbin csatornát ajánlani? Teljesen kezdő vagyok.
@ZDEngineering8 ай бұрын
van videóm cryptoról, networkingről, encryptionről, éés, Backand fejlesztés, hol kezdjem: kzbin.info/www/bejne/qJLCkKeZa7WWlZYsi=Vk6YACizKKKnEQ04 ezen a csatornán mindent megtalálsz. új/első programnyelv megtanulása: kzbin.info/www/bejne/bZC7opmZbamgo9Esi=D8PatPnz1AjHSHoW
@harvyhun8 ай бұрын
Asszem keresnem kell egy soft skill nélküli állást ezek után :D
@domehusky8 ай бұрын
hiánypótló, köszi!
@mrvbalazs8 ай бұрын
Nagyon hasznos volt a videó, köszönöm szépen!🙂
@ellington888 ай бұрын
Köszi a videót, nagyon hasznos volt a másik oldalt hallani. Remélem lesz folytatása.
@catarctic8 ай бұрын
Köszi 👌 Ui.: pihentesd, hogy visszarughasd😅
@ZDEngineering8 ай бұрын
hohó, köszi hogy végig nézted!
@catarctic7 ай бұрын
Ugyan ne viccelj, én értékelem a tevékenységed, még ha reddit-en nincs is mindenki így ezzel 😅 Így tovább, jobbulást!
@cadillo48689 ай бұрын
Nekem a kedvenc sztorim, hogy egy cég megbízott egy etikus hacker céget a szerverparkjának megtámadására. A megadott napon a teljes IT figyelte a forgalmat és várta a támadást. Majd délben leállt az egész rendszer. Kiderült, hogy a megbízott cég emberei takarítóknak öltözve besétáltak a szerver terembe és elhozták a szervergépet. :-D
@ZDEngineering9 ай бұрын
🤣🤣🤣
@jonnyjoker019 ай бұрын
IKEA Markus gang represent ✌
@blizardo139 ай бұрын
Milyen podcastokat szoktál még hallgatni? Esetleg yt tartalmakat? Köszi a lángos podcast ajánlást.
@ZDEngineering9 ай бұрын
szia, info témában nem sokat, a Chrome channelt követem, amúgy Plain Bagel, Patrick Boyle, Swedish investor, HOLD after infotainment befektetős témában, Coffeezilla meg pár másik fraud meg hasonló témában.
@blizardo139 ай бұрын
@@ZDEngineering közsi
@simplejoe19 ай бұрын
Na Brüsszelezés itt is….kérem vissza a pénzem!
@lorddrizzt6009 ай бұрын
A nem túl részletes elemzés azt sem veszi figyelembe, hogy már most vannak open source, lokálisan futtatható, INGYENES AI modellek, amelyeket folyamatosan fejlesztenek. Szóval, ha a "nagyok" modelljei nem is lesznek egy idő után ingyenesen elérhetőek, még mindig marad ingyenes AI forrás.
@ZDEngineering9 ай бұрын
köszi a kommentet. sok vetülete van a dolognak, de ha már az ingyenes modellek, azok by definition rosszabbul is működnek, rosszabbul integrálódnak, valami hátrányuk van, különben mindenki azt használná. nézd csak meg pl az árazást, a GPT4 és 3 között egy 10-es szorzó van, a GPT3 jelentősen rosszabb válaszokat ad. jó kérdés persze, hogy elérik-e az ingyenesek a "good enough" szintet, és én is biztos vagyok benne, hogy elérik, de amiket próbáltam azok még nem annyira jók, including GPT3 free. minden mindig lehet még eggyel részletesebb, én most itt húztam meg a vonalat 🤷🏻♂️
@SIDLERmovies9 ай бұрын
Az ingyenes modelleket is valakinek futtatnia kell. Egyrészt ahhoz is kell valamilyen szintű tudás, másrészt meg teljesítményt is igényel. Én itthon képgenerálást végzek a gépemmel és az új SDXL már annyira VRAM igényes, hogy a 24 gigás RX 7900XTX kártyám is éppen elég neki. Persze tudnék még optimalizálni rajta, de egy komolyabb 8 vagy 12 gigás kártya mindenképp kell ezekhez.
@Csaba-yl2wj9 ай бұрын
Értelemszerűen a kill switch funkció nagyon ajánlott bekapcsolni ha vpnt használ valaki. Mert ha a kill switch ki van kapcsolva , és úgy használod a vpn szervert , akkor az ISP , a vpn alagutat megtudja szakítani. Ha a kill switch aktív és úgy csatlakozol fel egy vpn szerverre , akkor az ISP nem tudja a VPN alagutat megszakítani, és a böngészés biztonságos marad.
@Csaba-yl2wj9 ай бұрын
A VPN szolgáltató csak akkor tudja eladni az adatainkat , ha naplózza az online tevékenységet. Ha nincsenek naplói ,akkor nyílván nincs mit eladni. A naplózás azt jelenti hogy a felhasználókról gyűjt -e adatokat. Például: valódi ipcím, felkeresett weboldalak , letöltési előzmények, dns kérések , fel és lecsatlakozás dátuma, szerveren töltött idő, szerver típus , stb. Ha ezeket nem naplózza akkor a vpn szolgáltató nem követi nyomon a felhasználókat, és nincs mit eladnia. A videóban elhangzott az Express és a NordVpn . Ők nem naplózzák a felhasználók online tevékenységeit. RAM alapú szervereket használnak és 256 bites AES titkosítást , és beeépített szivárgásvédelmet.
@ZDEngineering9 ай бұрын
az ötletet adta örök mecénásom, labo!🎉
@renovacio58479 ай бұрын
Nem "0.03" dollár az 3 cent? Amúgy szerintem nem fognak leállni az ingyenes verziókkal, mert fent kell tartani a vetélytársak miatt. Ott van a Claude, Gemini is, szóval ha az "Open"Ai leállna akkor rengeteg ember el menne a ChatGpt-től a többi helyre ahol ingyenes, ez egyértelmű. Szóval szerintem nem valószínű hogy mostanság meg fog ez szünni.
@ZDEngineering9 ай бұрын
igen, ott egyszer félremondom, de szerencsére a későbbiekben sikerül helyesen váltanom jó jó, de ha jövőre megszűnik a free verzió, akkor orákulum vagyok és jár a sub!
@ZDEngineering4 ай бұрын
@renovacio5847 nem tudom olvasol-e híreket, de bejelentették hogy szép lassan kivezetik az ingyenes modellt OpenAI-ék. na nem mintha megmondtam volna, csak érdekességképp.