2023.  08.  19.  augusztusi kerttúra
13:55
Пікірлер
@1dayUllC
@1dayUllC 22 сағат бұрын
A japán fűz metszése miként javasolt? 2,5 éves, azonban nyáron nagyon megeredt.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 4 сағат бұрын
Fagymentes időben, tavasztól lehet metszeni. Ha gömb alakú fajta, akkor rendszeresen kell nyírni.
@1dayUllC
@1dayUllC 3 сағат бұрын
@egykertmuveszvlogol Köszönöm. Kb. milyen gyakran és mennyit/mennyire javallott?
@gabriellakiss1719
@gabriellakiss1719 Күн бұрын
Mi szárazan gyűjtöttük a diólevelet zsákokba,és télen 30-40cm magasan az került a kutyaházba. Távoltartja a bogarakat, a kutya imádta, nem bomlott le hamar,a kutya jó illatú lett tőle. Nagyon szerettük használni. Sajnos a kutyám szeptemberben elpusztult 15 évesen. De a diófalevél vált be a legjobban. És nem tapad a kutyaszőrbe sem!
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 23 сағат бұрын
nahát, erről nem tudtam még.
@gabriellakiss1719
@gabriellakiss1719 23 сағат бұрын
@egykertmuveszvlogol Annyira jól be tud melegedni benne a kutya,hogy direkt megy ki hűlni a hóba :) .
@NagyGuti
@NagyGuti 2 күн бұрын
Szerencsére a burgonya nem tudja, hogy a dió levél csirásodás gátlós, mert remekül fejlődik alatta, már évek óta.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 2 күн бұрын
Igen, arra nem hat a csírázásgátló anyag.
@tiborfulop5990
@tiborfulop5990 2 күн бұрын
Nagyon hasznos volt. Nagyon szepen koszonom
@Zolivision
@Zolivision 4 күн бұрын
Rengeteg dio levelem van,némi földel összekeverem,dobok bele komposzt gilisztat,tavaszra teljesen átalakul mire kiszorom a földre. Semmi gondom vele.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 4 күн бұрын
Örülök hogy így dolgozol vele. Huminsavval próbáltad már lepermetezni? Elvileg az is gyorsítja a levelek - és bármilyen növényi nyesedék - bomlását.
@Zolivision
@Zolivision 3 күн бұрын
@egykertmuveszvlogol akartam,de horgászok, így a giliszta mellet tettem le a voksom,azóta ők dolgozzák fel,de sajnos a diót a fúró légy tönkre teszi,de a fákat sajnálnám kivágni,a gilisztak most is aktívak ,és csak a dió leveleit kapják.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 3 күн бұрын
@@Zolivision Ki ne vágd!! Ha megérkezik a kártevő, utána biztosan jön annak majd az ellensége. Amúgy tyúkokkal érdemes a diófa alatti területet "átvizsgálni", ők kiszedik a csak ott telelő lárvákat.
@Zolivision
@Zolivision 3 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol dehogy vágom ki😀 a teljes baromfi udvar alatta van a diofáknak,pont abból az okból amit emlitesz,13 liba,12 torpetyúk,13 hagyományos tyúk a diokat osszeszedtem ,a veteményesem is a törpék tartják bogar mentesen,nagyon várom a jövő évi dió termést, öklömnyi diók voltak idén is csak a légy tönkre tette, de alá telepítettem mindent ami él és mozog😀😇
@thork1990
@thork1990 6 күн бұрын
A diólevél 2-3 éves leylandik alá mehet ?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 6 күн бұрын
Igen, mehet. :)
@thork1990
@thork1990 6 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol köszönöm
@isabelhuszka
@isabelhuszka 7 күн бұрын
Én egész életemben azt hallottam, egyedül a diólevél az, ami káros, ezért el kell égetni, a többi maradhat, mert jó talajvédő réteg, később humuszt alkot későbbre. Úgy látszik, ezt is meg lehet tehát tartani, de nem mindenhol. Hát ez a kertészeknek elég sok dolgot ad, meg persze az őstermelőknek is, hogy mivel emeljék a talaj erejét.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 7 күн бұрын
Igen, ez a széleskörben elterjedt információ róla. A videóban elmondom hogy miért jó és hasznosítsuk.
@ianosescuion9218
@ianosescuion9218 7 күн бұрын
Én mindig levittem a kertbe a diófa levelet. Van bőven ősszel.
@fenyvesilaszlo7661
@fenyvesilaszlo7661 7 күн бұрын
Bocsi, de a gyepnek is szüksége van a saját lombtrágyájára... nem szabad elhordani máshová... és meg is hálálják ha visszakapják... semmi más nem kell, csak apróra fűnyírozva hagyni hogy viszahulljon a tövéhez....
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 7 күн бұрын
Így van. Nem fejtettem ki, hogy mire gondolok: a fűre vastagon kerülő lombot kell leszedni, mert a téli időszakban akár egy filcesedő réteggé tud összeállni, ami a fű kipusztulásához vezet. A ráhullott levél nagyját érdemes leszedni. Persze fog néhány maradni, ami nem baj, mert a gyepfelületnek is szüksége van tápanyagra. Komposzttal, huminsavval és trágyagranulátummal is tudjuk tovább javítani a gyepfelület talajának szervesanyag-tartalmát.
@fenyvesilaszlo7661
@fenyvesilaszlo7661 7 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol Így van... nem mindegy a mennyiség.... a túl sok levél megöli a gyepet.... valahogy érezni kell a mernnyiséget ami pont jó neki....
@csillasepsei8794
@csillasepsei8794 8 күн бұрын
Köszönöm a választ🙂
@csillasepsei8794
@csillasepsei8794 9 күн бұрын
Benjamin,egy laikus kérdésem van:a krumpli földre őszi szántás után ki lehet szórni a diófa levelet? Esetleg a gyomosodást gátolná.A krumpli csirázást gátolja a juglin?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 8 күн бұрын
Ki lehet szórni, igen. Saját tapasztalat: krumplisföldünk melletti diófa levelei oda szoktak hullani, szép termésünk szokott lenni.
@andusia-aa
@andusia-aa 9 күн бұрын
Szia Beni! Szeretném megkérdezni, hogy nagy gond az, ha véletlenül olyan évelőket is betakarok lombbal, amik még kicsik, alig látszódtak ki, ezért nem igazán volt opció, hogy köréjük helyezem. Kicsit félek attól, hogy meg fogja fullasztani őket. Egyébként én is évek óta felhasználom a diófánk levelét (fel szoktam aprítani, mert elég kemény). Mire tavaszodna, addigra kimegy belőlük a juglon. Ráadásul én azt olvastam, hogy a nem zöld levelekben már alig van. Nem tudom, mennyire igaz ez. :) Eddig mondjuk csak az örökzöldek, bokrok, hortenziák, málnák tövébe raktam, most lesz az első év, hogy vegyesen "szerzett" másfajta lombokkal együtt a virágágyásokat is beterítettem vele. A Miki által emlegetett mulcsszekta tagjaként szereztem a településről több tucat zsáknyi vegyes falombot. :D Köszi a videódat és a megerősítést! :) Én is terjesztem folyamatosan, hogy a diófa levelét ne dobja ki senki (inkább kevesebb sikerrel, pont a minap "lebutáztak" ezért :D.)
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 8 күн бұрын
Szia! Nem baj. Csak jelöld meg bottal őket, minden egyes tövet, majd tavasszal tudatosan takarod ki azokat a részeket. Nagyon jó olvasni, hogy így gazdálkodsz és kitartás hozzá! Mondták már nekem is hogy ‘minek nekem ez a sok szemét=levél’? Kitartónak kell lennünk és így egyre többen térnek át a levelek komposztálására. ;) Hajrá! Üdv.: egy mulcsszektás 😅
@evalangnewukovan3269
@evalangnewukovan3269 9 күн бұрын
Köszönöm szépen. Éppen ezt csinálom én is, de a diólevéllel kapcsolatban tanácstalan voltam . Két diófa levelét kell elhelyeznem, de így már nem lesz gond.
@AttilaJezoviczki
@AttilaJezoviczki 10 күн бұрын
Van tudás, a többség elégeti a levelet,sajnos,tanulni kell mindig, szuper videó k!
@szepcicerke
@szepcicerke 10 күн бұрын
Nagyon sikeres vagy! Mind erősek, virulensek. További sikereket! Teljék sok örömöd bennük.! (Más: Mivel szakmám, nem tudom elhallgatni, hogy mennyire szépen, szabatosan, tisztán használod a magyar nyelvet. Jó hallani.)))
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 9 күн бұрын
Köszönöm! Igyekszem segíteni. Jól esik. :)
@belavalodi850
@belavalodi850 10 күн бұрын
Nálam a füvön is rajtamarad, tavaszra eltűnik s erős lesz a gyep.
@egonispanovity6136
@egonispanovity6136 10 күн бұрын
Hát igen,erről beszél Gyulai Iván kertész,ökológus már évtizedek óta: legokosabb mindent ráhagyni a természetre,amely a legjobban tudja,mi kell a növényeknek.Sok sikert a továbbiakban ahhoz az úthoz,amely visszavezet a természethez!
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 10 күн бұрын
Azon vagyok, vagyunk hogy népszerüsítsük tanait.
@gygr3
@gygr3 10 күн бұрын
Szia, én agroszövetet tettem a fenyőmulcs alá évek óta nem tűnik el, 5cm vastag. Évente pár zsákkal mindig szórok el.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 10 күн бұрын
Szia! Az meggátolja a természetes lebomlást. Ezért bomlik jóval lassabban. Szedd fel, nem ágyásba való. Így mindig gyengék lesznek a növények. (Tápanyaghiány)
@nickcreeper
@nickcreeper 9 күн бұрын
Osztom a Benjámin véleményét, sajnos tapasztaltam, mennyivel jobb a mulcsot natúran használni. Plusz a geotextil és az agroszövet alá is szívesen költöznek a kártevők is.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 9 күн бұрын
Köszönöm! Valamint felesleges káros műanyagot juttatni a talajba. Egyébként Benjámin vagyok. :)
@gygr3
@gygr3 9 күн бұрын
Nem mondtam, hogy ágyásban lenne. Csak azt, hogy úgy lassan tűnik el a mulcs.
@gygr3
@gygr3 9 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol ahogy leterítettem, úgy fel is tudom szedni, nem bomlik. Viszont ha aláázik, nehezen párolog el a talajból így nyáron sem szikkad ki a talaj.
@negybolketto7545
@negybolketto7545 11 күн бұрын
VADGESZTENYE LEVELE? Az mehet a komposztba? (Mint a diófa levele.)
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
Mehet nyugodtan. Fenyők, juharok, nyárfák, eukalitusz levelei hasonlóak nagy mennyiségben a dióéhoz.
@katalinjanosi-juhasz9396
@katalinjanosi-juhasz9396 11 күн бұрын
Csodás!
@AnnamáriaNémeth-k8c
@AnnamáriaNémeth-k8c 11 күн бұрын
Nem a dátum a lényeg, hogy 2024 melyik napjára ébredtük!...hanem a hasznos információk, amiket önzetlenül megosztasz velünk! Köszönöm! 🥰 És a meztelen csiga állomány gyérítésével kapcsolatos hozzászólást se vedd figyelembe ! "Tehát vannak. De ezzel a mulcsozással sokkal jobban szaporodnak és túlélik a teleket." Szomorú....de vannak, akik szeretik reklámozni, erőlteni a saját "okoskodásaikat" 😪
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
Köszönöm! Örülök, hogy itt vagy, sok örömöt a kertben! :) //Azért szoktam bemondani egy-egy anyag kezdetén a pontos dátumot (ma ez nem sikerült), hogy ha majd valaki évekkel később nézi vissza, akkor tudja mihez viszonyítani... illetve, arra is szoktam figyelni hogy ha nagy mértékben befolyásolja az adott állapotot az időjárás, akkor azt is közlöm (pl.: idén, minden 1 hónappal előbb virágzott, nyári aszály stb...) így ezekből lehet következtetést levonni.//
@uborka1956
@uborka1956 11 күн бұрын
Ott Gellénházán nincsenek meztelen csigák? Ha vannak, a vastag avartakaró alatt sikeresen áttelelhetnek.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
De vannak. Anélkül is áttelelnének, sajnos. Metszőollóval szoktam gyéríteni az állományt.
@uborka1956
@uborka1956 11 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol : Tehát vannak. De ezzel a mulcsozással sokkal jobban szaporodnak és túlélik a teleket.
@AnnamáriaNémeth-k8c
@AnnamáriaNémeth-k8c 11 күн бұрын
@@uborka1956! Válaszolt, hogy vannak és metszőollóval gyéríti őket! Igen vannak....és akkor mi van??? 😉🤫🤔 A mulcsozás alatt nem szaporodnak jobban, mint máshol! Mulcsozatlan kertben a növények "gyérülnek" , következő évben nem lesznek olyan szépek!!! És a mulcsozatlan kert is tele van meztelen csigával!!! Semmivel nincs több a mulcs alatt, mint egyébként!!! De "okoskodni", a véleményedet olvasni, erőltetni....az látjuk, hogy nagyon szereted!! 🥵😪😕 Te NE mulcsoljál....de akik mulcsolnak, azok okosabban, védik a növényeiket télire és jövő évben szebbek is lesznek!!! Van ez így.....🤭😋
@katalinmike445
@katalinmike445 11 күн бұрын
Köszönöm a sok tanulságos videót! / ma 2024 november 17-e van/
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
Szívesen. Ezekszerint figyelmesen megnézted. Vágás kezdetekor én is rájöttem hogy egy nappal előbbre gondolkoztam. :))
@castrumgarden
@castrumgarden 11 күн бұрын
Nahát! Te egy időutazó vagy! 😆
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
😅 tudom ;))
@castrumgarden
@castrumgarden 11 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol Arra utaltam, hogy a holnapi videódat már ma láthatjuk 🤣
@evaballa9362
@evaballa9362 11 күн бұрын
Juglon😊
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
Gondoltam. A videó vágásakor jöttem rá hogy megelőztem a holnapot. :))
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
elírtam, köszi a javítást!
@rezsopinter1142
@rezsopinter1142 11 күн бұрын
Szuper videó! Hasznos infók, köszi!🌿
@RozsaOroszneAlmasi
@RozsaOroszneAlmasi 11 күн бұрын
Köszönöm. Nagyon sokat lehet tanulni a videóidból. 😊
@bernadettduska5329
@bernadettduska5329 11 күн бұрын
Köszönjük a munkád, nagyon hasznos videó, ahogyan az összes többi is🙏🏻
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 11 күн бұрын
Nagyon köszönöm! 🙂
@orsolyakoma7915
@orsolyakoma7915 17 күн бұрын
Kedves Beni! Pár hete ültettem 4 Aster Dumosust de az egyik sajnos lisztharmatos lett.Valószínűleg ott követtem el a hibát,hogy az ültetéskor is,meg utána még egyszer úgy locsoltam be,hogy a növény leveleire is ment a víz és ősszel ugye már hűvös estén ez valószínűleg nem volt szerencsés lépés...Mit érdemes tennem vele? Mivel már elvirágzott és ugye egy össz-vissz 15-20 cm- es kis csemetéről beszélünk lehet,hogy kivételesen már érdemes lenne most visszavágnom talajszintig? Ülttéskor a kerti talajhoz kevertem virágföldet,marhatrágya pelletet,perlitet(agyagos a talaj).Úgy tudom,hogy a lisztharmat sajnos áttelelhet,szeretnék most mindent megtenni azért,hogy tavasszal jól induljon a növény élete,de vegyszerhez semmiképp nem nyúlnék.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 16 күн бұрын
Kedves Orsolya! Vágd le nyugodtan, legyen takarva a környezete 8-10 cm vastagon mulccsal! Tavasszal kapjon majd huminsav oldatot. Szerintem rendben lesz, jó alapot adtál neki. Csak soha ne öntözd fentről, csak a tövénél!
@orsolyakoma7915
@orsolyakoma7915 16 күн бұрын
Köszönöm szépen😊
@hegedusistvan9181
@hegedusistvan9181 18 күн бұрын
Kedves Beni! Gyakran hallom, hogy sövénynövénynek ajánlott a nálad is bemutatott széleslevelű ezüstfa. Az illatcserje (osmanthus) sokban hasonlít rá. Ez utóbbit mennyire ajánlanád hetero sövénybe?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 18 күн бұрын
Kedves István! Az illatcserje is jó választás, illik egy ilyen heterogén cserjesávba.
@hegedusistvan9181
@hegedusistvan9181 18 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol köszönöm ✨
@RozaliaKerner
@RozaliaKerner 23 күн бұрын
Nekunk is ki kellet vagni az ot meteres tujakat nem is tudom mit kellne tenni helyete .
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 23 күн бұрын
Pont erről szól ennek a videómnak a második fele. ;)
@szepcicerke
@szepcicerke 24 күн бұрын
Hálás vagyok a sok-sok hasznosítható szavadért. Jó lenne, ha az izsópról is hallhatnánk tanácsokat. Üdvözöllek sok további sikert kívánva.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 23 күн бұрын
Eddig magvetéssel sikerült szaporítani, de sajnos két év után kipusztult. Tavasszal tervezek ültetni újra.
@ildikocsengoi8540
@ildikocsengoi8540 26 күн бұрын
Köszönöm szépen! Mindig nagyon körültekintő sok hasznos tanácsot segítséget kapok. Igényes anyagok, mindegyik amit eddig lattam. Igyekszem megnèzni mindegyiket!❤❤❤
@szilviatoth9410
@szilviatoth9410 27 күн бұрын
Nagyon tetszett a bemutató! A mi kertünkben is sajnos egy sor tuját ki kell vágni! Köszönjük az ajánlatokat, élni fogunk vele!
@zoltanbolcs1437
@zoltanbolcs1437 27 күн бұрын
Meglepő, hogy tiszafát nem ültettél, azt nem ajánlod?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 27 күн бұрын
De, az is mehetett volna oda. Sok más növénnyel együtt, de már nem volt több hely. (Pl.: viráglonc, illatcserje, fűszercserje, prágai bangita, fagyal..)
@zoltanbolcs1437
@zoltanbolcs1437 27 күн бұрын
@egykertmuveszvlogol köszönöm a gyors választ! Nekünk a három éve 6 db 40 éves buxus pusztult ki egy hét alatt. Van lonc, fagyal, babérmeggy, aranyeső, orgona és más is. Most ültettünk tiszafat, egy hónap alatt 3 centis gyökeret eresztett.
@zoltanbolcs1437
@zoltanbolcs1437 27 күн бұрын
Tavaly pedig egy 40 éves fenyőfát kellett kivágnunk! Most szerettünk volna nem pont a helyére kék ezüstfenyőt ültetni. Tudnál tanácsot adni, hol vehetnénk? Legalább 100-125 centiset szeretnénk földlabdával, de nem találtunk ekkorát Budapest környékén. Egyetlen helyen igérték, hogy lesz, de csak Karácsony előtt.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 27 күн бұрын
Ha mindenképp fenyőfát vagy arra hasonlító növényt szeretnétek, akkor javaslom a mandulafenyőt (Pinus pinea) vagy a himalájai cédrust (Cedrus deodara ‘Aurea’). Az ezüstfenyő már egyre nehezebben tolerálja ezt a változó időjárást. A javasolt két faj viszont továbbra is jól teljesít.
@zoltanbolcs1437
@zoltanbolcs1437 27 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol nagyon szépen köszönöm! Szép napot kívànok!
@sandorivanyi
@sandorivanyi 29 күн бұрын
Ez igaz a leylandi ciprusra is?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol 29 күн бұрын
Nem, egyelőre ők bírják… bár láttam már nem egy beteg állományt. Ha telepítés előtt állnék, nem leylandira esne a választásom.
@sandorivanyi
@sandorivanyi 28 күн бұрын
@egykertmuveszvlogol Mar elültettem 20 kis tiszafat es elotte 1,5 m re a masik.sor; korallberkenye..pedig nem vagyok kertesz, csak ezek tetszenek es olcso is volt. Par het mulva erkezik meg 2 kisebb Gunnera m.
@VargaBertalan
@VargaBertalan Ай бұрын
Szuper videó! Milyen távol kell ezeket ültetni a kerítéstől?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
1,5 -2 m-es tőtávolságra javasolt őket telepíteni.
@VargaBertalan
@VargaBertalan 27 күн бұрын
@@egykertmuveszvlogol Nagyon szépen köszönöm!
@ildikoszilagyinepataki2679
@ildikoszilagyinepataki2679 Ай бұрын
Ezek a cserjék mennyi napot igényelnek? Nekem olyan helyre kellene belőlük, ahol reggel 9ig és délután 17-től érné a nap.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
Pont ilyen helyre valók. ;)
@ildikoszilagyinepataki2679
@ildikoszilagyinepataki2679 Ай бұрын
@@egykertmuveszvlogol szuper. Köszönöm a gyors választ Nagyon hasznos egyébként, hogy kiírod a nevüket. Köszönöm szépen a többiek nevében is!
@margitbalogh3565
@margitbalogh3565 Ай бұрын
Köszönjük
@domedee78
@domedee78 Ай бұрын
Hasznos és informatív tartalom! Köszönet érte!
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
örülök :)
@Balika23hun
@Balika23hun Ай бұрын
Nagyon szép a japán birs amikor virágzik de nől mint a dudva, nagyon sok hajtást hoz.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
Igen-igen…. Nekem megér ennyi macerát, a túlszaporulatot kiszedem majd.
@Babett-j1u
@Babett-j1u Ай бұрын
A talajtakaró rózsát is hármasával ültetitek?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
Ide egyesével kerültek. Nagyobb helyre mehet hármasával is, kb. 50 cm-es tőtávolsággal.
@Babett-j1u
@Babett-j1u Ай бұрын
​@@egykertmuveszvlogolköszönöm!
@veronikabakonejuhasz
@veronikabakonejuhasz Ай бұрын
Kidobandó Nyuszifülre nagyon vevő lennék, ilyet kért a gyerekem a kertbe. :)
@kiss.izolda
@kiss.izolda Ай бұрын
Illatos ibolyák és kapotnyakak nőnek a bokrok alatt?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
Főleg ibolyák.
@juditrusz2338
@juditrusz2338 Ай бұрын
Milyen távolságra kell ültetni egymástól ezeket a cserjéket,bokrokat,hogy kifejlett állapotukban majd összeérjenek?
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
1,5-2 m távolságra.
@hajnalkacsanyiova5868
@hajnalkacsanyiova5868 Ай бұрын
Köszönöm szépen a tartalmas videót ,mi is kivágtuk a tujafákat , benne hagytuk a földben a gyökereket ,ledaráltuk az ágakat ,és vissza szórtuk az ágyásba .
@MrGedeon50
@MrGedeon50 Ай бұрын
Jómagam is szembesülök a smaragdtuják betegségével a kertemben. A szomszéd ház tüzfalát takarják húsz éve. Én a lépcsőzetes leváltásukat javasolom a kertbarátoknak. kb minden harmadik helyére ráncoslevelü bangitát ültettem. A beteg smaragdtuja ágakat levágom, igy látványuk továbbra is szép. Teljes cseréjük egyidejüleg kopár látványt eredményez legalább öt évig.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
Üdvözlöm az ötlet fokozatosan történő cseréjének részét. Szerencsésebb változatos takaró cserjesávot kialakítani, erről beszélek a videóban.
@RenataViragneBardos
@RenataViragneBardos Ай бұрын
🤗❤🌻
@CsezmiczeiJ
@CsezmiczeiJ Ай бұрын
Szuper, hogy képekkel illusztráltad a növényeket!👍
@istvanszabo8932
@istvanszabo8932 Ай бұрын
Nagyon jó video! Koszonjuk
@PaulWorks
@PaulWorks Ай бұрын
Valamelyik nap elugrom megnézni élőben is. Minél több videótokat nézem meg és több könyvet olvasok valamint a legutóbbi előadásotokon való részvétel megvilágosodást hozott a fejemben, hogy mi lenne a helyes út a kertépítés felé. Az a kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy kerttervezés során ezek mennyire szabályosan ismétlődnek? Gondolom az a szebb ha minél inkább keverve, véletlenszerűen követik egymást ugyan azok a fajták.
@egykertmuveszvlogol
@egykertmuveszvlogol Ай бұрын
A minél véletlenszerűbb hatás a cél, persze fontos hogy színek és formák ismétlődjenek, akár más növényeken vagy néha ugyanabban.