Bardzo ciekawy film, obejrzałam kilka razy - dziękuję . Czy można prosić o podobny o Katowicach?
@SlaSla372 жыл бұрын
Uwielbiam modernizm właśnie za to, że generalnie się nie starzeje (przynajmniej w oczach nas - ludzi żyjących sto lat później, bo może nasi prapraprapotomkowie za 500 lat ocenią go surowiej? Nie wiem i nie będę nad tym dywagować, bo I tak tego nie dożyję ;) )
@narodowyinstytutarchitektu25222 жыл бұрын
Działania można śledzić i wspierać na: facebook.com/FundacjaBRDA, facebook.com/Dom-Odbudowy-Ukrainy-106666388760546 i naszej stronie. Więcej informacji uzyskacie kontaktując się z: NIAiU: [email protected] Dom Odbudowy Ukrainy: [email protected] Fundacja Brda: [email protected]
@LOOKA.B2 жыл бұрын
NALEZY POWOLAC DO ZYCIA NAUKE NA WYGNANIU-ZWANĄ URBANISTYKĄ.TO CO SIE DZIS BUDUJE OKNA W OKNA, TO JEST DRAMAT I ZNAK NASZYCH CZASOW:)
@rafakorebski54003 жыл бұрын
Uwagi do budynku Teatru Narodowego w Warszawie: 1. W latach 60-70 tych budowano olbrzymy: wielkie bloki, wielkie szpitale, wielkie politechniki/ uniwersytety. Więc ta teza, że w latach 60-tych "budowano mniejsze bydynki" taka nie za bardzo zweryfikowana. 2. Teatr Narodowy po latach sprawdza się świetnie, a neo-klasycystyczna fasada Pniewskiego od strony placu Piłsudskiego jest po latach doceniana jako: a) idealne dopasowanie do stylu zabytkowej fasady, b) jednocześnie monumentalny i bardzo przytulny "miejski" charakter, c) inspirująca forma, której bryłę odbija sąsiedni budynek Metropolitan N.Fostera. 3. To co buduje architekt nie zalezy od 'niechęci' tylko od tego na co ma zlecenia, na czym zarabia. Określenia "dramat architektów to współpraca z prywatnym małym inwestorem" to jakaś demoralizująca oderwana od rzeczywistości nadęta gadka jest. To taki zawód jest :-D
@kingmasterbeat63273 жыл бұрын
W Polsce panuje chaos urbanistyczny, z którym się nic nie robi, systematyczne zasrywanie wolnej przestrzeni, szastanie ziemią rolną. No rce opadają. Dzięki za filmik. :)
@wagjan13 жыл бұрын
Wspaniały film obrazujący dzieje Tarnogórskiej architektury i wspaniała narracja Pozdrawiam Marka i realizatorów
@annaj57263 жыл бұрын
bardzo dobrze się Panów słucha, dzięki :)
@krzysztofnowak27393 жыл бұрын
jakieś informacje na temat największego budynku w TG, czyli byłego Technikum Chemicznego?
@misbiak3 жыл бұрын
ło nie wiedziałem o tym a mieszkam w tym miescie (3
@aleksandradziuk5033 жыл бұрын
Świetna prezentacja- proszę o więcej 👍🌸
@arturstepien97373 жыл бұрын
Nigdy nie myślałem że moja dawna szkoła oraz niektóre obiekty w mieście mają za sobą tak bogatą historię. Bardzo fajny film.
@stanisawwitkiewicz80504 жыл бұрын
szkoda ze angielski prowadzacych jest tak slaby ze uniemozliwia ich swobodna wypowiedz...powinni skorzystac z pomocy tlumacza....
@targog4ever4 жыл бұрын
Świetne :)
@mariaelzbietasotys72104 жыл бұрын
Panowie, dziękuję za dość konsekwentne przywoływanie nazwy "Strona Wschodnia ulicy Marszałkowskiej"; dodam, że konkurs powszechny SARP i TUP nr 239 rozstrzygnięty na przełomie 1958/1959 miał w tytule rozwinięcie "na koncepcyjny projekt urbanistyczno-architektoniczny zabudowy terenu po wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej na odcinku Placu Centralnego w Warszawie" (23 grudnia 2020) Odsłucham Waszą rozmowę o prof. Pniewskim, bo zastanowiło mnie dlaczego nie skorzystaliście z podkreślania związków (w Waszym przypadku historycznych) miedzy siedzibą PKO - dom pod sedesami Lacherta, a pierzeją Marszałkowskiej wg proj "Tygrysów" i adaptacją tego gmachu przez Karpińskiego, co w zw z reorganizacją strukturalną PKO nie nie mogło zostać zrealizowane. Reorganizacja instytucji - użytkowników budynków i gmachów (tak mówimy o budynkach reprezentacyjnych) i ich architektury w Pasażu d. Śródmiejskim czeka na swych historyków.
@feny24 жыл бұрын
Dobrze się ogląda, fajna realizacja. Moim zdaniem jednak budynki sprzed okresu międzywojennego zestarzały się lepiej i mają w sobie dużo więcej charakteru. Tak czy inaczej materiał zrealizowany na prawdę dobrze.
@huberttrammer42034 жыл бұрын
Trzcinobeton miał trzcinę zamiast zbrojenia stalowego a nie zamiast betonu.
@piotrbilski27494 жыл бұрын
Plus za zdjęcia do omawianych budynków. W 1 odcinku mi tego brakowało.
@piotrbilski27494 жыл бұрын
kzbin.info/www/bejne/Y2rNoWCNjdyWfaM Czym to się różni od obecnej sytuacji na rynku?
@ujeciazdrona4 жыл бұрын
10:09 Budynki Polimexu i Elektrimu znajdują się na ulicy Czackiego, a nie Czapskich
@aleksanderb.10264 жыл бұрын
👍🏻
@marcinczajkowski81054 жыл бұрын
zawsze mówiłem, że modernizm tarnogórski to niewykorzystany potencjał turystyczny, może ten świetny materiał spopularyzuje te obiekty
@ignacymoczulski11554 жыл бұрын
szacunek za nagranie. będę obserwował z niecierpliwością wasz kanał. Na nagraniu obie moje szkoły i okolice gdzie mieszkałem pare lat, moja babcia i matka. Zawsze bardzo podobały mi się te budynki i wiedziałem, że to coś więcej niż wielka płyta.
@Dominik-ir4bv4 жыл бұрын
Super
@TomokoPerfect4 жыл бұрын
Pięknie wykonany film! Czekam z niecierpliwością na kolejne części :)
@annax45574 жыл бұрын
Również obejrzałam z ciekawością. Świetnie przedstawiony kawałek historii miasta. Czekam na kolejne odcinki :)
@zofialesiewicz93074 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawą opowieść. Czekam na następne.
@aleksanderkoj2514 жыл бұрын
Prosimy o wiecej !!! Swietny kawalatek historii architektury miejskiej Bravo !!! ( momentami dzwiek do poprawy - syczenie i podmuchy wiatru )
@jeremitg30514 жыл бұрын
Dlaczego tak krótko?
@adamkowalczyk92934 жыл бұрын
👍👍👍
@managerpubpiekarniapiwa87564 жыл бұрын
Miasto z historią do odkrycia 💛🖤💛
@marcinbogacz87024 жыл бұрын
Super podcasty więcej😄👍więcej👍😉chetnie bym posłuchał.
@Jutiubowa4 жыл бұрын
Bardzo dobry cykl. Czekam na następne odcinki :) dzięki!
@CurlyTop8784 жыл бұрын
I wish Reiner would have gave some deep secrets about rem I’m obsessed with that guy! I wonder what he would say