Pamiętam jak na Wielkanoc Bambrzy w swoich wspaniałych strojach z pełnymi koszami szli do kościoła na Święconkę to było wspaniałe przeżycie!!!!!!!
@bognabawolska50736 ай бұрын
Czy wiecie że na Dębcu mieszkał znany piłkarz Pan Genzler na ulicy Św. Szczepana znałam jego dzieci z jedną z córek jego chodziłam do tej samej klasy -pozdrawiam ukochany Dębiec !!!!!!!!!
@kacperszymczak99219 ай бұрын
nie polecam szkoły w objezierzu poniewarz baba od matematyki nęnka uczniów i daje wszystkim 1!! nie pozdrawiam Adrian Kaczmarek
@berakfilip Жыл бұрын
nudaaaaaaaaaaaa
@hannaoza3546 Жыл бұрын
Szkoda ,ze nie chodzilam do tej szkoly.
@hannaoza3546 Жыл бұрын
Odkrylam te filmiki calkiem przypadkowo,i sie zachwycilam. Mieszkam kolo Swarzedza
@berakfilip Жыл бұрын
no to prawie 300 filmów
@berakfilip Жыл бұрын
o dobr nasza hopy
@grzegorzgryczka3285 Жыл бұрын
To jest po części porażka a nie film o Dębcu który już wtedy istniał. Pokazali kościół to mogli pokazać resztę Dębca bo już był. pozdrawiam Siwy z Bukowej.
@andrzejteodorczyk5239 Жыл бұрын
Czy pamiętacie winogrona w 10-tce w dniach gdy Kolejorz mecz swój grał?
@wierzbasrabezkoszulki9112 жыл бұрын
pozdro600
@emylovsky76502 жыл бұрын
ale dobry material i tak
@emylovsky76502 жыл бұрын
co ja robie ze swoim zyciem ze takie rzeczy ogladam
@dhhdyeheh38842 жыл бұрын
S
@czarektomik16942 жыл бұрын
w kontekście dawnego Poznania kzbin.info/www/bejne/e3zJf5qOaLGAf8U odżyły wspomnienia :)
@VIKING.19592 жыл бұрын
POZDRAWIAM DROGIEGO PANA MARKA ZE SZWECJI
@krystynakrystek71633 жыл бұрын
👍👍
@krystynakrystek71633 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawą wycieczkę👍👍
@krystynakrystek71633 жыл бұрын
Dom dla zaimanych🤔a tego nie słyszałam-dzięki za ciekawe wiadomości
@kartus73953 жыл бұрын
Polecam dobre chlopaki z dobrym przekazem, jebac falszywe kurwy elo
@pawematuszewski86723 жыл бұрын
Od kiedy jest to muzeum.
@pawematuszewski86723 жыл бұрын
Jak zawsze coś ciekawego . Pozdrawiam z Ziemi Obiecanej również powstałej dzięki osadnikom że Ślązka , Saksonii i Czech .
@pawematuszewski86723 жыл бұрын
Super muzeum i widzę że człowiek który tym zarządza ma pojęcie i wizję.
@damianbprzezicki51903 жыл бұрын
I tak lezymy na bombie i to atomowej lecz nie tykajacej od lat tkz uspionej pytanie ? Czy moze ona sie uaktywnic czy tez nie
@marekjozwiak53903 жыл бұрын
Mama mowila ze tuz po wojnie za kosciolem roslo zboze.
@marekjozwiak53903 жыл бұрын
W restauracji Trittow poznali sie w 1927r moi Dziadkowie ze strony Mamy na potancowce czyli jak wtedy mawiano zabawie tanecznej.
@arturzawiski60443 жыл бұрын
Regotyzacja katedry poznańskiej po II WŚ to był strzał w 10. Poprzednia neoklasycystyczna z XIXw. była po prostu architektonicznym szkaradztwem.
@marekjozwiak53903 жыл бұрын
Podzielam opinie.
@chris336613 жыл бұрын
Sprawa wsi Lawica nie jest rozwiazana do dzis.Byly wlasciciel tamtych terenow SPRZEDAL czesc swojego majatku ziemskiego po czym powstala wies Lawica.Po 1989 roku potomkowie bylych wlascicieli domow ktore tam powstaly, zwrocili sie do lotniska o odszkodowanie za utracone mienie.Przypomne-to po ataku nazistowskich niemiec na polske, niemcy rozebrali osiedle aby powiekszyc tereny lotniska.Mieszkancow po prostu wyrzucili.Rodzina hrabiego KLAMIE iz ten nie sprzedal czesci swoich terenow.Wielu Poznaniakow ma w domach plany budowy domow, plany osiedla i adresy nieruchomosci.Maja nawet zdjecia z lat ich powstania.Byly ulice, ludzie mieli ogrody itd.Problem polega na tym ze wlasnosc nie zostala wpisana do ksiag wieczystych gdyz wybuchla II wojna swiatowa.Po wojnie byla komuna wiec nie bylo do kogo zwracac sie z tym problemem.Rodzina BYLEGO wlasciciela SPRZEDANYCH terenow nie jest uczciwa gdyz klamie iz tereny te nigdy nie byly sprzedane.Ciekawe zatem na jakiej podstawie ludzie budowali tam domy i mieszkali w nich latami calymi rodzinami??!! Na jakiej podstawie powstalo tam osiedle-wies Lawica???!!!W panstwie prawa podane przeze mnie fakty wystarczylyby do uznania wlasnosci nowych wlascicieli dzialek i powstalych na nich budu=ynkow.No niestety nie w panstwie bezprawia jakim jest Polska od powojnia az do dzis.Szczegolnie dzis za rzadow ...nomen omen "Prawa i Sprawiedliwosci".
@chris336613 жыл бұрын
Panowie, rozumiem ze groby UBowcow z roku 1956 oraz ich ofiar nie istnieja na stokach Cytadeli? Nie istnieja takze masowe groby Polakow zamordowanych przez niemcow w czasie II wojny swiatowej, znajdujace sie nieopodal? Jest to problem podobny do warszawskich Powazek gdzie kaci leza wymieszani ze swoimi ofiarami.Czy nie czas zrobic z tym porzadek i wyrzucic UBekow z tego jak by nie bylo reprezentacyjnego miejsca?
@chris336613 жыл бұрын
Wspanialy szpital ze wspanialym personelem.
@chris336613 жыл бұрын
Prawie minuta niepotrzebnego wstepu.Strata czasu.
@lidiawu97573 жыл бұрын
Super audycja, dziękuję Panom😁
@grzegorzczarnecki46863 жыл бұрын
Dziękuję Wam Panowie za wszystkie odcinki tego wspaniałego programu...jest to najlepsza forma edukacji i prawdziwa historia... jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam
@berakfilip3 жыл бұрын
każdy z debca so przestępca
@KK-or2bi4 жыл бұрын
Drugi....
@wojtekpl43654 жыл бұрын
Pierwszy!
@agnieszkatomaszkiewicz33194 жыл бұрын
Mieszkałam na Dębcu na ul. Bukowej, a później w "strefie granicznej" na Tokarskiej. Mam wielki sentyment do tej okolicy 🙂
@berakfilip3 жыл бұрын
orzechowa
@piterfigielos4 жыл бұрын
Nie jestem z Poznania, ale bardzo lubię to miasto.
@TheSonar1014 жыл бұрын
Do historycznego Dębca zalicza się również ul. Opolska i jej przyległości. Szanowny pan Radny nie ma pojęcia o historii własnej dzielnicy
@laggyluke57004 жыл бұрын
Do historycznego może i tak, ale według obecnego podziału na osiedla (od lat 90), Opolska i przyległości, to Świerczewo.
@TheSonar1014 жыл бұрын
@@laggyluke5700 Mylisz się Kolego: tereny, które weszły w latach 90 pod administrację jednostki pomocniczej miasta Poznania, czyli Osiedle Poznań-Świerczewo, częściowo leżą na obszarze Dębca. Tam nadal jest Dębiec, tylko Radni z Bożej łaski tego nie wiedzą. Widzą tylko koniec swojego nosa, czyli tereny którymi administrują. Nawet na Wikipedii masz napisane, gdzie znajduje się Dębiec Spróbuj powiedzieć mieszkańcom terenów pomiędzy Opolską, Jarzębową, Leszczyńską i Czechosłowacką, że mieszkają na Świerczewie to zobaczysz co Ci odpowiedzą:) Jak za 10 lat ktoś wpadnie na pomysł, żeby w ramach oszczędności zlikwidować niektóre jednostki pomocnicze i z połączenia Osiedla Dębiec i Świerczewo zostanie tylko to drugie, to co wtedy powiesz? Że Dębca nie ma? Mylisz podział obszarowy z administracyjnym. Patrząc na to należałoby zmienić nazwę stacji Poznań-Dębiec na "aktualną"
@laggyluke57004 жыл бұрын
@@TheSonar101 Wikipedia nie jest żadną wyrocznią, tam każdy może coś napisać albo poprawić. To, że w czasach, gdy w Poznaniu mieliśmy podział na pięć dzielnic, te tereny przy Opolskiej były na Dębcu, nie oznacza, że zawsze będą. Świat się zmienia i granice też, a jak ktoś lubi żyć przeszłością, to już nie mój problem. Dzisiaj Dębiec od zachodu kończy się na torach kolejowych linii do Wrocławia. Takie są fakty. Mieszkańcom tych rejonów przy Opolskiej pozostaje się z tym pogodzić albo dalej żyć w błędzie. PS. Z tą Leszczyńską coś ci nie pykło.
@TheSonar1014 жыл бұрын
@@laggyluke5700 Możesz tupać nóżkami i się upierać, ale nadal jesteś w błędzie. Wieś Dębiec jest tam gdzie była i nigdzie jej nie przeniesiono. Gdyby w latach 90 osiedlom nadano nazwę ""Poznań Nowe Bamberkowo" to też upierałbyś się,. że Dębca i Świerczewa nie ma? No i przypominam Ci, że film jest o historycznej wsi Dębiec, a nie o podziale administracyjnym miasta Poznania, który można zmieniać co roku. Tereny wsi Dębiec i Świerczewo były tam gdzie są i tam pozostaną. A to, że radni z Osiedla Świerczewo zawiadują kawałkiem Dębca nic nie zmienia. Porozmawiaj z mieszkańcami tych terenów to się dowiesz jak jest naprawdę. Granice się zmieniają, ale nie historia. Ps. Zamiast Leszczyńskiej miała być Jesionowa, a wikipedia rzeczywiście nie jest rzetelnym źródłem wiedzy, dlatego napisałem "nawet". Kończę temat, zamykam dyskusję i przypominam o tym, że film opowiada o historycznej wsi Dębiec, a nie o podziale administracyjnym Poznania w latach 90.
@berakfilip3 жыл бұрын
nie zesraj sie
@budowadomuszkieletowegoodp15844 жыл бұрын
Jako młody chłopak w 1997 roku pracowałem w firmie która brała udział w remoncie Bazaru głównie biura od Paderewskiego ale z wzruszeniem wspominam to co tam widziałem i co było i jest w oryginale tz 2 poziomy piwnic tam można było dotknąć historii. Sala balowa wtedy była w ruinie wielkie puste pomieszczenie jako magazyn na materiały budowlane
@fashwave11644 жыл бұрын
To byli niem cy pod torami
@VIKING.19594 жыл бұрын
Pamietam mecz na ty stadionie Polska-Szwajcaria
@berakfilip3 жыл бұрын
?????
@udkteam59474 жыл бұрын
słabe
@JanuszFelis5 жыл бұрын
od moskali dostali w d..
@JanuszFelis5 жыл бұрын
no wreszcie znaleźli swojego
@JanuszFelis5 жыл бұрын
a jak ten knajder wsiadał na konia
@JanuszFelis5 жыл бұрын
dlaczego ratusz krzywo stoi
@radekbudnik18275 жыл бұрын
Mieszkalem tam 20 lat temu na Sosnowej. Wspaniale czasy.