Гальшка 2024
2:00:09
Ай бұрын
Руханка 2023
1:30
8 ай бұрын
ІНАВГУРАЦІЯ 2023
4:13
8 ай бұрын
Пікірлер
@viktorvelikodniy3769
@viktorvelikodniy3769 3 күн бұрын
Якби ж то я був молодий.
@viktorbezvidkhodko2199
@viktorbezvidkhodko2199 9 күн бұрын
каже це кабінети термін, і совковий і сам вживає
@vadympryimak4157
@vadympryimak4157 15 күн бұрын
Ностальгую по студентських роках в академії
@user-ml4ug2eq6j
@user-ml4ug2eq6j 17 күн бұрын
Про авторство Велесової книги (ВК) у ній самій сказано: "Се рече вам Хоругин син від отця Хориги". У ВК явно проглядає, що Хоругин син робить свої записи, подорожуючи від колонії до колонії русів з метою утворити об"єднння для спільного спротиву ворогам русів в боротьбі за володіння Північним причорномор"ям, враховуючи досвід "антів" (русколАНТІВ -- мешканців колоній русів), які діяли раніше як політичний рух спричинений загрозою від готів, але анти врешті потерпіли поразку і зникли. Дослідники зовсім обходять мовчанкою тему, висвітлину у ВК, про походження русів -- кочового агресивного племені, яке напередодні нової ери (ери Риб) зайшли в Східну Європу на землю, "яка востече медом і молоком» і судячи з російсько-української війни і досі її завойовують. Вірування русів -- це суміш з привнесених ними (Саваот=Саварог, Бен-Ямин=Богу-Мир, Яхве=Велес. бог скотарів, Аврам=Аврій або Арій ) і місцевих богів, як і їхня мова, що являляла собою койне з мови автохтонів-словен подібно до ідиш (з німецької) або ладіно (з іспанської), яка після хрищення під впливом церковно-болгарської через багато років врешті стала російською.
@justinasmickunas2580
@justinasmickunas2580 18 күн бұрын
Laba diena. Nerašau ukrainiečių kalba, bet galiu skaityti ir suprasti. Rašau jums todėl, kad gyvenu Lietuvoje Vievio mieste (у Єв’ю ) Yra žinoma ir vieta kur stovėjo spaustuvė, kurioje buvo atspausdinta "Slavų gramatika" M. Smotrickis.
@user-xq5wx8tr3c
@user-xq5wx8tr3c 23 күн бұрын
Скучно. Не наглядно, відповідно - неефективно.
@user-dq2uz7tk6x
@user-dq2uz7tk6x 25 күн бұрын
😮Навіщо було переписувати, якщо можна було поробити світлини?
@user-kt7ux9ym1b
@user-kt7ux9ym1b Ай бұрын
Сашааааа😍😍😍😍😍😍
@user-eb1hr3fg1c
@user-eb1hr3fg1c Ай бұрын
Сашкаааа❤😍
@temptation-mb9ef
@temptation-mb9ef Ай бұрын
всі дівчата такі ніжні та прекрасні 💗✨
@user-rb8cr5pi9l
@user-rb8cr5pi9l Ай бұрын
танець Саші це найкраще, що було на Гальшці!!!!
@user-eb1hr3fg1c
@user-eb1hr3fg1c Ай бұрын
Даааа!!!!!!!!💞💞💞💓
@qwertyyy1972
@qwertyyy1972 Ай бұрын
Норм
@user-qn9wm2yg2w
@user-qn9wm2yg2w Ай бұрын
Танець мвнб🤯🤯😢🥺
@stevenovetsky3274
@stevenovetsky3274 Ай бұрын
💙💛
@user-xt2uo6tg5h
@user-xt2uo6tg5h Ай бұрын
Простите, но село Балки является частью городка Днепрорудне. А это 25 км от Энергодара. И географически это самое высокое место над бывшим водохранилищем. И выезжая из Днепрорудного под гору можно было увидеть такую панораму Энергодара.. Это так, к. Слову. Для романа несущественная деталь.
@user-xt1nm6bf7e
@user-xt1nm6bf7e Ай бұрын
Що це за демогог? Воду у ступ1.маячьня....
@frankour7910
@frankour7910 Ай бұрын
чудова вправа для втягування ануса!!! Дуже допомагає!
@Ucrania_sweethome
@Ucrania_sweethome Ай бұрын
В мене в ДНК є трохи скандинавської крові, та трохи більше батійської, а потім восточноєвропейської найбільше. В генах історія записана😊
@Ucrania_sweethome
@Ucrania_sweethome Ай бұрын
Дуже гарна лекція, дякую за інформацію! Слава Україні! 🇺🇦
@aleks4925
@aleks4925 Ай бұрын
Поведінка князя нагадує прайд (львів).
@user-zu2ng9mn3g
@user-zu2ng9mn3g Ай бұрын
Дякую за цікаву лекцію.
@user-be9eb7cb1o
@user-be9eb7cb1o Ай бұрын
В ІМ,Я ІСУСА ХРИСТА, НЕ ВОЛОДИМИР ХРЕСТИВ КИЇВСЬКУ РУСЬ, А ГОСПОДЬ ІСУС ХРИСТОС, ХРЕСТИВ ЧЕРЕЗ ВОЛОДИМИРА, ПРО АДРІЯ ПЕРВОЗВАННОГО ЗАБУЛИ, А ЯКЩО КНЯГИНЯ ОЛЬГА БУЛА ХРИСТИЯНКА, ЧОМУ ТОДІ ОКО ЗА ОКО, І ЧОМУ СВОГО ВНУКА НЕ ПОХРИСТИЛА, ЩОСЬ В ІСТОРІЇ НЕ ТЕ, ЯК І В СИНАХ ОЛЬГИ І КНЯЗЯ ІГОРЯ.❤
@user-eb3dn2ce5w
@user-eb3dn2ce5w Ай бұрын
Путін теж хрещений а людей вбиває. Як і його орки. Теж хрещені.
@user-bi8fl2ih2m
@user-bi8fl2ih2m Ай бұрын
На Закарпатті, село Середнє вживається слово жона
@serhiusus
@serhiusus Ай бұрын
Якщо Київська Русь це кабінетний термін, то навіщо все ж його використовувати?)
@bisivkit
@bisivkit Ай бұрын
Щоб одним терміном позначити історичний період і землі, які були під контролем київського князя.
@serhiusus
@serhiusus Ай бұрын
@@bisivkit трохи маячня, не вбачаєте?)
@bisivkit
@bisivkit Ай бұрын
@@serhiusus та ні, чому?
@serhiusus
@serhiusus Ай бұрын
@@bisivkit бо терміну Русь достатньо і він коректний, на відміну від "Київська Русь"
@bisivkit
@bisivkit Ай бұрын
@@serhiusus Русь це можлива назва середньовічної держави, тоді як термін київська русь позначає саме часовий проміжок ІХ-ХІІІ ст., тобто період, а не державу. Це як порівнювати зелене з холодним)
@user-dp6pt3er8g
@user-dp6pt3er8g Ай бұрын
Співчуваю студентам Острозької академії, яким доводиться вислуховувати такі "наукові лекції". Є історичні факти, а є їх ІНТЕРПРЕТАЦІЯ. Знецінюючи здобутки, прикрившись авторитетом Т.Шевченка, "науковець" продовжує формувати почуття меншовартості українців. З такими "науковцями" і ворогів не треба: самі справимось, без москалів.
@user-dp6pt3er8g
@user-dp6pt3er8g Ай бұрын
З такими "науковцями" і ворогів не треба. Прикрившись авторитетом Т.Шевченка, знецінив всіх, до кого дотягнувся. Навіть сталіна приплів. Це "науково" : порівнювати діячів між якими сотні століть часу. 10- 12 століття оцінювати моральними критеріями 20 століття. На жаль, у нас багато таких " науковців ", " пмсьмегників" які поняття не мають про науковий підхід чи свідомо працюють на що завгодно, але точно не на істину і не на УКРАЇНУ . Є конкретні факти і є їх ІНТЕРПРЕТАЦІЯ. Мені жаль витраченого часу .
@user-yj7ie1wf8o
@user-yj7ie1wf8o Ай бұрын
Дякую за цікаву лекцію. Якщо б Шевченко жив в часи Богдана, то може і він підтримував би об'єднання з московитами. По-перше: українці погано знали московитів(мені так здається), а ось польськіх панів, магнатів вони дуже добре знали на "своїй шкурі" (коліївщина, гайдаматчина). Може Хмельницький сам і хотів би повернутись в Річпосполиту, але ігнорувати настрої суспільства він не міг(він же не цар). Наприклад, Мазепа різко змінив свою політику, а козатство не все його підтримало
@user-zl9vf8gc7f
@user-zl9vf8gc7f Ай бұрын
Дякую за лекцію.
@user-mo2ig3dq4k
@user-mo2ig3dq4k 2 ай бұрын
Прочитайте про царський ліцей це елітарний заклад я не за маскалів але треба говорити правду і він для мене перш за все художник а потім поет доцент вчиси,
@user-wr5vs4lu7u
@user-wr5vs4lu7u 2 ай бұрын
Може шановний пан професор скажуть хто нав'язував українцям власноруч вишивати портрети Тараса Григоровича Шевченка ?
@user-ff2xo8qc3b
@user-ff2xo8qc3b 2 ай бұрын
Цікаво.
@nataliashafranska6967
@nataliashafranska6967 2 ай бұрын
Т. Шевченко не засуджує князя Володимира, лише констатує факти його життя. І так, очевидно, що святими стають звичайні люди, які в котрийсь момент часу міняють своє життя. Критично поставилися до князя ви, лекторе, а не Шевченко. Щодо зміни ставлення до Хмельницького чи до інших осіб. По-перше Т. Ш. - людина, і будь-яка людина може міняти своє ставлення, і це не означає, що це істина в останній інстанції. Українці, назагал, мають тенденцію в один момент - співати дифірамби, а в інший - кидати в смітник. Правильне ставлення: немає бути осуду чи оспівування людини. Людина зробила щось добре (а Б. Х. створив державу Гетьманщину, скажімо) - визнати це як важливу річ, а коли прийняв не найкраще рішення (березневі статті (так звана Переявславська рада)) - визнати це як помилку. Хмельницький не приєднував Україну до Московщини (це - совєтський наратив), ця угода - одна з сотень, які підписував кожен керівник держави в ті часи. І гетьман переконався, ще за свого життя, що це була помилка. А щодо відірвання від Речі Посполитої - це взагалі якась єресь!!! Скільки української крови пролили ляхи!!! Все ж, щодо суджень таких важливих історичних подій треба бути обережним.
@igorklimon4624
@igorklimon4624 2 ай бұрын
Вітаю! 31:47 Підкажіть будь ласка де/як можливо придбати книгу "Смерть у Берестові". Дякую.
@user-vg6kl1oh9y
@user-vg6kl1oh9y 2 ай бұрын
Є в книжкових магазинах, а можна замовити через сайт видавництва ФОЛІО
@irinanataliya1541
@irinanataliya1541 2 ай бұрын
А чому пан професор не хоче назвати Олеся Бузину? І його трактування Шевченка як Вордулаку?
@user-vg6kl1oh9y
@user-vg6kl1oh9y 2 ай бұрын
Щоб рекламувати?
@irinanataliya1541
@irinanataliya1541 2 ай бұрын
@@user-vg6kl1oh9y Петре Михайловичу, чому відразу рекламувати? Багато хто вже не знає Бузини. Ви колись давно приймали у мене кандидатський іспит з філософії разом з паном Глускіним. Згадую з вдячністю. Вважаю Вас гордістю Волині і Рівненщини. Запитую вчора студентів чи знають вони про опуси Бузини про Шевченка. Відповідь: ні, не знаємо. Ніхто нам не розповідав. Успіху Вам, Петре Михайловичу!
@user-zu2ng9mn3g
@user-zu2ng9mn3g 2 ай бұрын
Браво. Велике дякую. НЕма кому читати, нема кому розуміти Шевченка.
@user-zn4jp4es3d
@user-zn4jp4es3d 2 ай бұрын
Доброго дня, пане Петре, ви навели ужгородського філософа Довговича, щоб порівняти його зі Сковородою чи щоб озвучити нам його цитату - думку про Сковороду? Ми не почули жодної цитати пана Довговича ні про Сковороду, ні про щось інше, щоб оцінити його вклад в розвиток української писменості, тож не зрозуміло, чому він би мав бути присутній на купюрі 500 грн замість Сковороди... Напевно вам був час вже закінчувати цю лекцію, то якщо ви не розкрили останню тему, то і не варто було би її і починати.
@user-vg6kl1oh9y
@user-vg6kl1oh9y 2 ай бұрын
Взагалі, Довговича вже краще іменувати філософом мукачівським - якщо вже прив'язувати до певних локацій. Це по-перше. По-друге, йшлося не про те, щоб Довговича поміщати на 500-гривненій купюрі, а про те, що це був філософ (саме філософ, якого визнавали), а не поет і автор езотеричних діалогів Григорій Сковорода.
@tkazukbogdan4103
@tkazukbogdan4103 2 ай бұрын
Острожани ,як ви можете слухати цього нікчемного прихвостня?
@user-bw3ku4sf8f
@user-bw3ku4sf8f 2 ай бұрын
А кому він служить?
@irinanataliya1541
@irinanataliya1541 2 ай бұрын
Його слухає і читає не лише Остріг, а й вся Україна. Дуже продуктивний науковець. І коли він все встигає?
@user-dp6pt3er8g
@user-dp6pt3er8g Ай бұрын
​@@irinanataliya1541 Краще б він не встигав знецінювати здобутки українців, прикриваючись нашими авторитетами. Бо є конкретні факти і є їх ІНТЕРПРИТАЦІЯ. Те що я почула, це не науковий підхід, це просто знецінення наших здобутків. З такими "науковцями" і ворогів не треба. Нав'язування меншовартості. Примітив, жалію витраченого часу.
@user-cx9zh1ee8g
@user-cx9zh1ee8g 2 ай бұрын
Не можна все порівнювати чисто по ,,земному,,. На мій погляд Шевченко -''пророк''України, а Сковорода- ''апостол'' любові, це різне.
@user-zs3dd2kv3h
@user-zs3dd2kv3h 2 ай бұрын
Картавий !?
@user-oz5ow1vm2j
@user-oz5ow1vm2j 2 ай бұрын
Петре Михайловичу! Дякую за досить колоритний та змістовний матеріал.
@alexsidletskiy5923
@alexsidletskiy5923 2 ай бұрын
The University was founded by the one of descendants of Ishmael, son of Abraham. Both of founders were of mediterranean and African origin. The first printed book was “The Ostroh Bible “ that among other books, has the Song of the Songs, Ethiopian. That’s why the Catholic Christian temple by the way was Ethiopian. The city of Ishmael was founded the same people and named after Ishmael, the firstborn of Abraham. The ancient University was the most multi racial institution in the world. Unfortunately, after decline of the royal dynasty, the history was rewritten and the founders were deleted and replaced with Europeans The portrait of the founder of the University- The Bible. Song of the Songs Chapter 1. How right they are to adore you! Dark am I, yet lovely, daughters of Jerusalem, dark like the tents of Kedar, like the tent curtains of Solomon.
@RomanMoskal70
@RomanMoskal70 2 ай бұрын
дивною, як на мене, є теза, що Шевченко не сприймав містицизм Сковороди, адже свої українські поезії Шевченко, я переконаний, писав у стані зміненої свідомості (він про це звірявся Сошенкові), тобто саме у містичному стані свідомості, і саме через це ці поезії не втрачають своєї притягальної сили досі. Тому Шевченко-поет (і, можливо, Шевченко-художник) теж містик (на відміну Шевченка-звичайної людини).
@jewgeniakomarova1478
@jewgeniakomarova1478 2 ай бұрын
Що ви розумієте під «станом зміненої свідомості»? Стан алкогольного сп‘яніння?
@RomanMoskal70
@RomanMoskal70 2 ай бұрын
@@jewgeniakomarova1478 ні. Стан релігійного, духовного переживання, недоступного звичайним людям.
@user-zu2ng9mn3g
@user-zu2ng9mn3g 2 ай бұрын
Леся Українка те саме писала про свою творчість
@RomanMoskal70
@RomanMoskal70 2 ай бұрын
Щодо оцінки Богдана Хмельницького - я не згоден і з Шевченком, і з шанованим лєктором, бо при такому підході, ми, озброєні знанням історичних наслідків, ігноруємо історичну ситуацію, у якій перебував Хмельницький, та ті обставини у яких він перебував. Після Хмельницького було ж багато видатних українських історичних діячів - чому ж вони не виправили помилку Хмельницького? Отож.. А усю вину за такої інтерпретації ми скидаємо лише на Хмельницького.
@user-vg6kl1oh9y
@user-vg6kl1oh9y 2 ай бұрын
Як то не виправляли? А Виговський, Мазепа... Щодо обставин - то, якщо хочете, прочитайте мою монографію "Богдан Хмельницький: легенда і людина". Там чимало про обставини, зокрема, про геополітичні ігри Венеціанської республіки, Речі Посполити, Османської імперії. І не тільки. Не треба на них списувати. Хмельницький був не лише їхньою "жертвою". Він мав можливість вибирати.
@RomanMoskal70
@RomanMoskal70 2 ай бұрын
ця Ваша монографія у мене є, перегляну..@@user-vg6kl1oh9y
@user-wr3ul5pc8c
@user-wr3ul5pc8c 2 ай бұрын
І кого по-Вашому треба було обрати, враховуючи те, що сучасного досвіду взаємовідносин з московитами у козацтва тоді не було?
@jewgeniakomarova1478
@jewgeniakomarova1478 2 ай бұрын
Хмельницький - шляхтич Речі Посполитої, випускник Краківського університету - зробив ту ж саму катастрофічну помилку, яку раз за разом роблять всі європейські (точніше - євроатлантичні) політики та політологи: він сприймав Московію як одне з європейських князівств, і вважав, що підписує з нею типовий для Європи того часу договір васала із сеньйором. А Московія ніколи не була європейською державою, навіть тоді, коли Петро Перший зрізав боярам бороди та натягнув на них європейські камзоли та перуки. Євроатлантична цивілізація стоїть на античній філософії, Римському праві та західному християнстві, відділеному від держави. Московія всьому цьому протистоїть з перших років свого існування.
@user-bw3ku4sf8f
@user-bw3ku4sf8f 2 ай бұрын
А хіба ми знаємо,що насправді підписував Хмельницький?
@user-lg6wg2eh1f
@user-lg6wg2eh1f 2 ай бұрын
Шмат лайна.
@user-uq3ik6nx7e
@user-uq3ik6nx7e 5 ай бұрын
Академія на найвищому рівні, супер❤❤
@user-gp4ev9kh4t
@user-gp4ev9kh4t 5 ай бұрын
Які предмети потрібно для складання ЗНО/ НМТ? Політологія та міжнародні відносини
@irynasemenova853
@irynasemenova853 5 ай бұрын
Йой,да ж кращі скрипалі дали Україні при сссрірці музику волі-обидва Криси,вони на сссрці музиками були-нашими-українськими,як і Которовичі.Я люблю Україну.😊
@viktoriiadavydiv4166
@viktoriiadavydiv4166 5 ай бұрын
Гальшка гарна
@user-ui8gh1cc2b
@user-ui8gh1cc2b 5 ай бұрын
Це був просто неймовірний захід! Острозька академія вражає! Люди дуже привітні й дякую класній модераторці, Софії, за таку детальну інформацію й допомогу, що зробило ОА просто університетом моїх мрій!
@IhorHor
@IhorHor 6 ай бұрын
Бляха, це Острозька академія? Ви адекватні? Це точно науковий заклад? Не вірю своїм очам. Ганебно
@DomiZalu
@DomiZalu 6 ай бұрын
ееееееекономіка!!!!!!