Świetne. Słowa takie jak personalizm, godność i relacja są jak symfonia dla moich uszu.
@wychowujemy2 ай бұрын
Bardzo mi miło! Też lubię te słowa :)
@magdamak59403 ай бұрын
Dobrze wytłumaczone ♥️
@raffaln4 ай бұрын
❤
@andrzejkrystyniak24726 ай бұрын
Totalna bzdura...../chodzi o treści, informacje/
@jasiumater6 ай бұрын
Mam niepoważne pytanie, nad którym się zastanawiam od dłuższego czasu. W 2019 pisałem egzamin ośmioklasisty i normalnie poszedłem do liceum, ktore skończyłem rok temu i teraz kończę pierwszy rok studiów. Co by się stało gdybym złożył wniosek o rekrutację do liceum? Czy mój wniosek nie przeszedłby już na etapie jego składania, czy raczej przy pójściu do liceum pierwszego wyboru zostałbym odrzucony? A może jakimś cudem jest luka w systemie i byłbym w stanie się dostać do liceum mimo ze już jedno ukończyłem? Podkreślam, moje rozmyślenia są niepoważne i nie zamierzam tego wcielać w życie, aczkolwiek jestem ciekawy
@wychowujemy5 ай бұрын
Wg mnie system odrzuci wniosek na podstawie numeru PESEL / daty urodzenia. Ale nie sprawdzałam 😉
@ninakhurana86777 ай бұрын
nic się nie zmieniło, jeśli dalej Pani pamięta mój komentarz z innego filmiku, niestety miałam racje. Chemia w liceum bez Pani jest okropna 😥
@wychowujemy7 ай бұрын
Och, nie! Przykro mi :( Z czym się teraz męczysz na chemii, Nina?
@bogumiamazur4945 Жыл бұрын
Świetne, rzetelnie pogłębione. Gratuluję!
@wychowujemy Жыл бұрын
Dziękuję!
@bogumiamazur4945 Жыл бұрын
Genialne!
@wychowujemy Жыл бұрын
Dziękuję!
@ewablonska Жыл бұрын
Idealnie Pani to zrobiła. Jestem tylko ciekawa po co tacy rodzice tak wychowują dziecko. Co im to da ze będzie tą pierdołą? Chyba żaden rodzic nie chce mieć dziecka ,,ofiary losu" tylko fajne, silne dziecko które z radością wejdzie w dorosłość... :(
@wychowujemy Жыл бұрын
To jest bardzo ważne pytanie. Myślę, że mało kto celowo tak wychowuje dziecko. Jest to raczej skutek nadopiekuńczości, a ta wynika wg mnie z dwóch głównych przyczyn: 1. Źle rozumiane, przesadne, błędne rodzicielstwo bliskości lub tego typu pomysły na wychowanie, których teraz jest mnóstwo w Internecie. 2. Problemy emocjonalne rodziców, np. chorobliwa potrzeba bycia potrzebnym, niezintegrowane trudne doświadczenia z ich własnego dzieciństwa, poczucie winy i "wynagradzanie" czegoś dziecku, itp.
@ninakhurana8677 Жыл бұрын
niestety nie na temat, ale teraz sobie przypomniałam, że przecież chemia w liceum będzie bez pani 😭
@wychowujemy Жыл бұрын
Nina, Złotko! Obawiam się, że tak będzie! I ja będę miała chemię bez Was! 😢 Coś okropnego... W sumie, nawet na temat: nadchodzi kryzys. 😢 Trzeba się uzbroić.
@izabelakropelka4333 Жыл бұрын
Alkohol i inne używki podtrzymują lub nawet umacniają nastrój, w którym się jest. Nie są rozwiązaniem problemu i polepszaniem nastroju.
@ukochanymak3575 Жыл бұрын
A czy możemy zmodyfikować wniosek przed złożeniem elektrycznego podpisu?
@wychowujemy Жыл бұрын
Można modyfikować liste preferencji wielokrotnie, aż będzie pasowała. I dopiero wtedy wniosek się zatwierdza, podpisuje i składa. Potem, po otrzymaniu wyników egzaminów można jeszcze zmienić zdanie. Wtedy, jeśli ktoś tak chce, wycofuje się pierwszy wniosek i robi drugi, który może być bardzo podobny lub zupełnie inny.
@czarneoko2365 Жыл бұрын
Dziękuję za materiał, podpinam się do prośby o odcinek o współuzależnieniu/uzależnieniu od człowieka lub relacji, bo mam wrażenie, że to często pomijany rodzaj uzależnienia, a występujący dość często (wśród ludzi młodych może nawet częściej niż od alkoholu)
@wychowujemy Жыл бұрын
Współuzależnienie wezmę na warsztat, ale jak sobie tak myślę o uzależnieniu od osoby, to mechanizm będzie identyczny jak ten z alkoholem. Ale chyba i tak warto omówić to osobno, dobrze myślę?
@czarneoko2365 Жыл бұрын
@@wychowujemy możliwe, nie znam się nad tym, ale wydaje mi się, że różnica jest taka, że osoba nie jest czymś, co można sobie zawsze wziąć, jak np rzecizny alkohol, ale bytem, który ma własną wolę i życie. Może to nie jest wielka różnica, ale przyszło mi do głowy, że może w filmie o współuzależnieniu można o tym wspomnieć?
@ninakhurana8677 Жыл бұрын
super film :)
@wychowujemy Жыл бұрын
Dzięki ;)
@kasiaasia3095 Жыл бұрын
Dziękuję za ten odcinek! I poproszę o odcinek o współuzależnieniu.
@wychowujemy Жыл бұрын
Spróbuję wkrótce zmierzyć się i z tym tematem. Dziękuję za sugestię. To mnie motywuje i zachęca, jeśli znam potrzeby odbiorców. :)
@crownstacker6659 Жыл бұрын
Cieszę się, że jest kolejny odcinek :)
@wychowujemy Жыл бұрын
Ja również :)
@wychowujemy Жыл бұрын
HARMONOGRAM 2023: 29.04.23 - Udostępnienie oferty edukacyjnej na warszawa.edu.com.pl (tylko podgląd). 15.05.23 - Uruchomienie systemu, czyli możliwości wybierania klas oraz składania wniosków. 29.05.23 godz. 15:00 - Zakończenie składania wniosków, ALE TYLKO dla tych uczniów, którzy wybrali min. jedną klasę "niestandardową", do której w czerwcu będą zdawali egzamin lub test predyspozycji (wstępne, dwujęzyczne, międzynarodowe, przygotowania wojskowego, sportowe, itp.) 19.06.23 godz. 15:00 - Zakończenie składania wniosków "standardowych". 23.06 - 12.07 godz. 15:00 - Możliwość zmian na liście preferencji i opcjonalne składanie nowych wniosków (jeśli dokonało się zmian) ORAZ składanie w szkole pierwszego wyboru poświadczonych za zgodność z oryginałem świadectw ukończenia SP i zaświadczeń o wynikach E8, przy czym... 06.07.23 - Odbieranie z SP zaświadczeń o wynikach E8. 21.07.23 godz. 12:00 - WYNIKI REKRUTACJI 21.07 - 26.07.23 godz. 15:00 - Potwierdzenie woli uczęszczania do klasy, do której się dostałaś/-eś poprzez złożenie w niej oryginałów świadectwa i zaświadczenia. 27.07.23 godz. 12:00 - Listy osób przyjętych i nieprzyjętych (Uwaga! Na tym etapie nieprzyjęci będą tylko Ci, co nie doniosą dokumentów). 31.07 - 02.08.23 godz. 15:00 - Składanie fizycznych, papierowych wniosków (z pominięciem systemu) o przyjęcie do klas, w których pozostały wolne miejsca. Wykaz wolnych miejsc pojawi się na stronie: edukacja.um.warszawa.pl/ . 09.08.23 godz. 12:00 - WYNIKI REKRUTACJI UZUPEŁNIAJĄCEJ 09-10.08 godz. 15:00 - Potwierdzanie woli uczęszczania j.w. 11.08.23 godz. 11:00 - KONIEC MĘKI! :)
@tosiuwa Жыл бұрын
cieszę się, że trafiłam na ten film!! jednak wciąż mam pytanie. chodzę do szkoły podstawowej w Wielkopolsce, ale chce isc do liceum do Warszawy - jak w takim wypadku zdobyć tą kartę rekrutacji? w taki sam sposób, jak szkoły niepubliczne, czy jak? pozdrawiam
@wychowujemy Жыл бұрын
Sprawdzę i dam znać.
@wychowujemy Жыл бұрын
Tu jest już tegoroczny poradnik korzystania z systemu dla uczniów spoza Warszawy: kzbin.info/www/bejne/pGeVkJ98e86bbJY . Powodzenia!
@zuzxka_1089 Жыл бұрын
Super filmik!
@wychowujemy Жыл бұрын
Miło mi :)
@koka64142 жыл бұрын
Materiał fajny, ale forma antyporadnika do mnie nie przemawia, trzeba zupełnie innej percepcji 😀
@wychowujemy Жыл бұрын
Rozumiem. Poradniki na serio też wkrótce będą :)
@Flos8812 жыл бұрын
to niezle szerzenie dezinformacji, dziecko i wychowawca powinni siedziec w fotelach obok siebie, wychowawca moze wykazywac inicjatywe. a o tym samobojstwie to do bana jestescie...
@wychowujemy2 жыл бұрын
W pełni się zgadzam. W filmie nie prezentuję MOJEGO pomysłu na wychowanie, ale inny nurt, którego NIE reprezentuję. Jakbym mogła, to bym zbanowała gościa od samobójstwa, ale już nie żyje. Zapraszam do obejrzenia video o personalizmie i chyba okaże się, że myślimy o wychowaniu podobnie. Pozdrawiam!
@Flos8812 жыл бұрын
@@wychowujemy bardziej chodzilo mi ze te samobojstwa byly w podstawowych zaloezeniach na samym poczatku rozwijania sie antypedagogiki, pozniej zostało to bardziej zracjonalizowane
@krzysztofskora492911 ай бұрын
Obecna pedagogika i szkola w duzej mierze w Polsce prowadzi to problemow ludzi, samobójstw czy nalogow etc. Tworzy bezmozgow jakimi od dawna jest narod polski. Do glosowania na PIS lub PO i do sluchania jaki to swiety byl dziad wojtyla.
@barteq.karpik68342 жыл бұрын
Pani mnie pamięta napisałem 19.10.2022 na doractwie że kanał org jest gorszy od pani kanalu
@wychowujemy2 жыл бұрын
Zapamiętam na zawsze! 😍
@aleksandrakrzak20062 жыл бұрын
Moi synowie są zachwyceni... I dodają , że dobrym elementem tego wychowania będzie zasada - Zawsze żądaj części łupów, żeby zwiększyć motywację dziecka i swój status szefa mafii 😉
@wychowujemy Жыл бұрын
Doskonała rada!
@barbarazadrozna64072 жыл бұрын
Konkursy są tylko z wykazu kuratoryjnego wpisywane na świadectwo. Może być konkurs warszawski a nie ma go na liście więc nic nie daje w rekrutacji.
@wychowujemy2 жыл бұрын
Właśnie tak i tak podaje w materiale. Po prostu, jeśli konkurs ma mniejszy zasięg, nie warto nawet szukać w wykazie. Pozdrawiam!
@barbarazadrozna64072 жыл бұрын
@@wychowujemy nie koniecznie uczniowie znaleźli konkursy dzielnicowe, które były w wykazie
@wychowujemy2 жыл бұрын
Może dla jasności: o jakim województwie Pani pisze? w wykazie kuratora mazowieckiego w rubryce "zasięg" nie ma ani jednego wpisu "dzielnicowy". Być może nazwa dzielnicy pojawia się w nazwie konkursu, ale w obu arkuszach Excela kolumna "zasięg" ma tylko następujące opcje: powiatowe, wojewódzkie, ogólnopolskie, międzynarodowe (i ew. kombinacje tychże).
@barbarazadrozna64072 жыл бұрын
@@wychowujemy o Warszawę. pracuję jako doradca zawodowy, przerabiałam kilka przypadków. Zawsze mówię, że punktowane są konkursy z listy. Jest wiele konkursów warszawskich nie punktowanych, a są konkursy w których uczeń z Bielan udziału barć nie może a są na liście.
@JM-qh8ky2 жыл бұрын
Tak, tak zgadzam się w 100 procentach. Niestety, wiele szczególnie matek, nie widzi w sobie tego zachowania. Ja też zauważyłam to u siebie, na szczęście dość szybko 😀.
@martamazewska1402 жыл бұрын
Świetny antyporadnik. Ubawiłam się przednie 😁, jednak tragizm wkradł się już za chwilę, bo przecież tacy ludzie są wśród nas 🙈
@czarneoko23652 жыл бұрын
Wydaje mi się, że lampa świeci się trochę za mocno i przez to wydajesz się blada. Poza tym to niestety jęczybuły są wśród nas.
@wychowujemy2 жыл бұрын
To było słońce. Zasunęłam prawie wszystkie rolety 🤦🏻♀️ Racja, troszke ze słońcem nie umiem się zgrać... 😉 Dziękuję za uważność i za ten komentarz. Ćwiczenie (u)czyni mistrza.
@crownstacker66592 жыл бұрын
Już się bałem, że w wakacje nie będzie filmików
@wychowujemy2 жыл бұрын
A tu proszę... 😉
@zimorodek2 жыл бұрын
Świetny jest ten blog trafiasz w sedno
@wychowujemy2 жыл бұрын
Dziękuję za tę miłą opinie! 😊
@martaaaa8672 жыл бұрын
Myślę, że jeśli to ma być zbir płci męskiej, to ważne też jest, by jak najwcześniej zacząć używać argumentu: "to chłopak, musi się wyszaleć" i mojego ulubionego - "to ona go sprowokowała" 🙃
@wychowujemy2 жыл бұрын
Doskonałe spostrzeżenie!
@crownstacker66592 жыл бұрын
Straszne, lecz prawdziwe
@crownstacker66592 жыл бұрын
Straszne, bo prawdziwe
@crownstacker66592 жыл бұрын
Personalizm sprawdza się w wielu dziedzinach - nawet w wychowaniu.
@izabelakropelka43332 жыл бұрын
Krótko, zwięźle. Dodam, by absolutnie nie budzić sumienia. Niech sobie spokojnie śpi i nie przeszkadza w zastosowaniu wskazówek z antyporadnika. Ładne peonie :)
@crownstacker66592 жыл бұрын
Czasem ironia dociera najgłębiej🙃
@crownstacker66592 жыл бұрын
Kompleksowe omówienie tematu. Pozdrowienie od wieloletniego nauczyciela.
@wychowujemy2 жыл бұрын
Również pozdrawiam :)
@crownstacker66592 жыл бұрын
Trudna prawda przekazana z humorem w lekkiej formie :)
@crownstacker66592 жыл бұрын
Można przemyśleć jak samemu było się wychowywanym i co chcę się teraz zmienić w swoim podejściu do życia.
@joannaurbanska45372 жыл бұрын
Rewelacja! „Skąd się biorą dorosłe pierdoły? No przecież nie rosną na drzewach. Dorosłe pierdoły biorą się z dzieci pierdół.” 😂😂😂 Nic dodać, nic ująć.
@justynaiarturmodzelewscy15312 жыл бұрын
Dobrze, dobrze, tylko już nie płacz. Napiszę ten komentarz. Tylko bądź już grzeczna. Dobrze?
@wychowujemy2 жыл бұрын
dobrze
@wychowujemy2 жыл бұрын
Nie, jednak nie.
@janek81772 жыл бұрын
Do czytających, nie znających Pani Magdy. Pani Magda jest wspaniałym, zaangażowanym pedagogiem szkolnym. Więc wiecie Państwo, jest to osoba, która zna się na rzeczy. Zawsze wspiera rodziców w wychowaniu Pierdół i Histeryków... A nie, wróć - w szkole promuje inne idee. Hmmm, może ten film jest ironiczny? ;-) ;-)
@janek81772 жыл бұрын
Pani Magdo, brawo! Mistrzostwo świata!
@damiandamian31612 жыл бұрын
To bierze się z dobrobytu. Do tego korporacje transnarodowe wychowują ludzi na ludzi wygodnych (wszystko za Ciebie zrobimy, ty nam tylko zapłać za usługę).
@krzysztof85sk622 жыл бұрын
A Pierdoła to czasem nie jest wulgarne słowo ? Pochodzi od słowa pierdole....
@wychowujemy2 жыл бұрын
Jest odwrotnie. Za słownikiem etymologicznym: "pierdolić, ‘mówić, pleść, bajać’, ludowe powszechne (już od 16. w.), od pierdoła, a to od pierdzieć (*pirzdzieć)." Nie "wulgarne" lecz "ludowe" 😊
@jennysparrow2 жыл бұрын
Znam osoby które wdrożyły te porady i odbiosły 100% sukces. Polecam!!