@@edi234 czy mozna poprosic od Pana majla wyslal bym Panu zdjecia uszkodzonego urzadzenia moze Pan doradzi jak najlepszym sposobem naprawić
@edi2345 ай бұрын
@@Mig-wg8iv nie uważam się za jakiegoś ''eksperta'' ale jeżeli moge doradzic to proszę opisac problem
@The_Unobtainium Жыл бұрын
Dziękuję!
@daroszu Жыл бұрын
Nawyważałem się tego trochę na szlifierki do płaszczyzn z elektromagnesem natomiast głównie pracowałem na ostrzałce z elektromagnesem i tam to tylko diamentem obciągnąć.
@pawelwojdyla9218 Жыл бұрын
Szacun za pomysłowość
@mccc7980 Жыл бұрын
Witam a w jaki sposób wyważyć wentylator łopatkowy ?
@edi234 Жыл бұрын
Witam.Sprawa jest prosta .Potrzebna jest oczywiście wyważarka choć by najprostsza dokladamy materialu w najlżejszym punkcie obwodu lub ujmujemy w najcieższym
@mccc7980 Жыл бұрын
@@edi234 Obwodu gdzie jest mocowanie na ośkę ?
@edi234 Жыл бұрын
@@mccc7980 Tak
@mccc7980 Жыл бұрын
@@edi234 Dla upewnienia się mam na myśli wentylator, który wygląnem podobny jest np. do szklanki.
@edi234 Жыл бұрын
@@mccc7980 Nie ważny jaki ksztalt ma wyważany detal i z czego jest zrobiony i jaką ma wielkość ,zasada wciąż jest ta sama .Zakladasz detal na trzpień i kladziesz na wyważarke i w każdym poolżeniu musi si zachowywać neutralnie ,a jak tak nie jest to tak jak wcześniej Ci pisalem ujmujemy lub dodajemy materialu.
@dawidkwiatek2281 Жыл бұрын
Mistrzostwo!!! Bardzo fajnie sie słucha i widać ze jest ogrom wiedzy. Pozdrawiam
@marektomczak89632 жыл бұрын
Sprytne
@juzik432 жыл бұрын
Witam jakiego zasilacza do takiego silniczka użyć 12v ile wat i Amper
@edi2342 жыл бұрын
Witam.Proponuje użyć zasilacza takiego jak ja zastosowałem ponieważ już od długiego czasu sprawdza się znakomicie ,a jest to ;;zasilacz do taśm LED 12V 120W 10A
@PIOTR1993TUG2 жыл бұрын
Chyba na całym yt nie ma tak dokładnie zrobionej tokarki - samoróbki. Pozdrawiam 🙊
@edi2342 жыл бұрын
Dziękuję za tak pochlebną opinię i również pozdrawiam.
@HermanOtto-wr2nn Жыл бұрын
nie do końca fakt ale ładnie zrobiona ale jeden błąd w konstrukcji listwa zębatkowa powinna być odwrotnie zamontowana zębami do dołu jak ktoś wie o co chodzi to niech napisze bo jest wielu mądralińskich
@wieenergypl33952 жыл бұрын
Zamierzam zrobić "skakankę" do ostrzenia pił widiowych.Każdy ząb musi mieć ten sam wymiar.
@kapryfryz12 жыл бұрын
Super sprawa.
@Mik667232 жыл бұрын
No super sprawa.
@RK-wd1id2 жыл бұрын
👍
@MultiKuku1002 жыл бұрын
super!!!
@TheKotek9292 жыл бұрын
Dzięki, działa
@janmlerzwa37452 жыл бұрын
🙂git,..
@januszjankowski5013 жыл бұрын
Jaka jest dokładność toczenia walka 100 mm w setkach mm
@edi2343 жыл бұрын
Tokarka ma już swoje najlepsze lata za sobą ha ha w ubieglym roku skonczyla 40 lat. Więc silą rzeczy nie jest tak dokladna jak byla na początku .Rozumiem że pytasz o dlugość walka czyli L a nie fi .Na dlugości 100 mm bez problemu utrzymuję tolerancję w 0,05 mm
@januszjankowski5013 жыл бұрын
@@edi234 chińskie tokarki na dzień dobry mają gorsze wyniki niż 40 letnia maszyna pozdrawiam wesołych świąt
@edi2343 жыл бұрын
@@januszjankowski501 Dzięki .Również życzę wesolych Świąt Bożego Narodzenia
Lightworks studio jest darmowe i znośne do filmów do 10 minut. Powyżej 10 minut polecam kdenlife
@poczatkujacyjutuber9043 жыл бұрын
Całość fajnie wyszła. Też niebawem planuje budowę mini tokarki i szukam inspiracji. Edward, interesuje mnie wrzeciono i jego obudowa, właściwie wszystko co jest z nim związane (wymiary, rozwiązania konstrukcyjne,). Czy mógłbyś się podzielić szczegółami? Możesz udostępnić ewentualnie rysunki? Pozdrawiam.
@edi2343 жыл бұрын
Jako takie rysunki nigdy nie powstaly .Pracowalem jako tokarz-szlifierz i sam wykonywałem większość operacji obróbczych wykonując sobie wcześniej szkice . Korpus wrzeciona tokarki powstal z pięciu pospawanych blach .Podstawa korpusu to blacha 16 mm a boczne ścianki blacha 6 mm .Przed zespawaniem wszystkich blach w całość do przedniej i tyinej ścianki korpusu zostały przyspawane krążki stalowe fi 100 i L-25 mm .Po zespawaniu , podstawa została obrobiona na frezarce a gniazda pod łożyska o raz kanałki pod pierścienie segera na wytaczarce .W podstawie od strony kola pasowego pośrodku znajduje się jeden otwór z gwintem M16 a z przodu podstawy od strony uchwytu dwa otwory z gwintami M 16 .Pp popuszczeniu tych śrub mamy możliwość śrubami M8 widocznym na filmie regulacji w razie gdyby tokarka ''ciągnęła'' stożek. Natomiast wrzeciono to walek gatunkowy fi 45 i krążek stalowy fi 102 .należy porządnie zespawać i najlepiej póżniej odpuścić aby pozbyć się naprężeń powstalych przy spawaniu.Przelot przez wrzeciono powinien być nieco większy niż przelot przez uchwyt tokarski jaki będzie zastosowany w tokarce .Jeżeli masz adres mailowy to mogę dla Ciebie wykonać w niezrozumiałych kwestiach szkice i Ci przesłać.
@poczatkujacyjutuber9043 жыл бұрын
@@edi234 Dzięki wielkie, muszę to przetrawić:)
@lukasz63653 жыл бұрын
Witam. Świetny pomysł. Z czego pochodzą koła zębate?
@edi2343 жыл бұрын
Witam.kola zebate zostaly zakupione w sklepie internetowym jak bys chcial dokladniejsze informacje to poszukam w kompie i Ci napisze .dzieki za opinie
@lukasz63653 жыл бұрын
@@edi234 jasne poproszę link. Zastanawiam się, czy dam radę sam zrobić taki posuw w tsa 16.
@edi2343 жыл бұрын
@@lukasz6365 sklep.centrum-cnc.pl/glowna/222-m15-17-kolo-zebate-modul-15-zebow-17-z-piasta.html .tzn ,że TSA 16 nie posiada własnego napędu suportu?
@krystianwr50863 жыл бұрын
jaki jest przelot przez os uchwytu tokarskiego.Po co przekładnie wystarczy falownik
@edi2343 жыл бұрын
przelot 20 mm .Obroty po redukcji falownikiem są niestabilne ,chyba że mowa o falowniku z najwyższej półki.
@andrzejbuggy1.63 жыл бұрын
Na falowniku przy niskich obrotach silnik traci moc co może źle wpływać na jego dłuższe działanie bo będzie się nagrzewał i z czasem się spali. Pytanie do Pana Edwarda czy złożenie skrzyni biegów od samochodu będzie dobrym rozwiązaniem zamiast przekładni paskowej. Doda to obroty wsteczne chociaż są mało potrzebne. pasek był by tylko z silnika na skrzynię biegów żeby było jakieś sprzęgło w razie gdyby coś poszło nie tak. Pozdrawiam kawał dobrej roboty.
@edi2343 жыл бұрын
@@andrzejbuggy1.6 Witam.Slowo pan jest calkowicie zbedne i proponuj zwracac si bezpośrenio po imieniu .Redukcje obrotow poprzez skrzynie biegów jest jakimś rozwiązaniem ale........... i teraz ,bdziesz mial tyle predkości ile biegów w skrzyni ponieważ skrzynia bedzie napdzana silnikiem elektrycznym który ma stale obroty w samochodzie dla przykadu na jedynce mozesz jechac zarowno 5 jak i 25 km/godz .Druga bardzo ważna kwestia to zakres rozpietości obrotów i dla przykladu jeżeli na pierwszym biegu bdziesz chcial uzyskac np.100 obr/min to na najwyższyn przelożeniu uzyskasz max 500obr/min .Powiem Ci Andrzeju co ja bym zrobil gdybym ponownie budowal tokarke .Poszukaj sobie w necie informacji na temat PRZEGUBOWEGO BEZSTOPNIOWEGO REDUKTORA OBROTÓW ma bardzo duży zakres redukcji obrotów i bylo by to idealne rozwiązanie jeżeli udlao by Ci sie kupic taki reduktor .Pamietaj że jest to tylko moja sugestia .
@andrzejbuggy1.63 жыл бұрын
@@edi234 taki bez stopniowy reduktor można wymontować ze skutera i go przerobić na sterowanie ręczne zamiast sterowania odśrodkowego jakie ma skuter. To by dało spory zakres obrotów. Co do silnika to jeszcze się zastanawiam bo mam tylko zasilanie jednofazowe co bardzo mnie ogranicza z mocą silnika. Myślałem nad napędem spalinowym z silnika 5.5KM co da około 4KW.
@edi2343 жыл бұрын
@@andrzejbuggy1.6 Silnik jednofazowy w zupełności wystarczy np.1,1 kw .Nawet tokarki przemysłowe miały silniki o zbliżonej i nawet mniejszej mocy .Kiedyś miałem w swojej tokarce silnik 1,1 kw i radził sobie nawet z dużymi średnicami obrabianej stali. im większe średnice obrabianego materiału tym są potrzebne mniejsze obroty a co za tym idzie rośnie moc na wyjściu po redukcji obrotów a mniejsze średnice tak do 25 mm toczy się na obrotach do max 700 obr/min a silnik mając 1440 obr/mini tak trzeba zredukować o połowę .A silnik spalinowy do napędu tokarki to zły pomysł ,takie jest moje zdanie.
@bartomiejsznabel49993 жыл бұрын
Mam pytanie do mistrza sztuki, jak się nazywa to urządzenie do wysuwania noża w przód ?
@edi2343 жыл бұрын
Przystawka do toczenia stożków
@bartomiejsznabel49993 жыл бұрын
@@edi234 bardzo dziękuję, czy można to gdzieś kupić ? Może mi Pan pomóc w tej kwestii ?
@edi2343 жыл бұрын
Raczej nigdzie nie kupisz takiej przystawki ,trzeba ją zrobić samemu ,jest to jak widać prosta konstrukcja zasadą działania przypominająca konika tokarskiego w którym zamiast podstawy jest przyspawana płetwa do mocowania w imaku tokarki .Jeżeli byś miał dodatkowe pytania to pisz śmiało doprecyzuję moją odpowiedż .
@bartomiejsznabel49993 жыл бұрын
@@edi234 czy nie było by takiej możliwości żeby zamówić u mistrza coś takiego ?
@edi2343 жыл бұрын
@@bartomiejsznabel4999 Mogę Ci podesłać rysunek wykonawczy takiej przystawki ,tylko musisz mi powiedzieć jaki ma być skok pinoli czyli wielkość skrajnych położeń pinoli oraz podać swój adres mailowy abym mógł Ci wysłać rysunek PDF-em .Zakładam że masz tokarkę a ze zdobyciem kawałka rurki grubościennej bez szwa nie powinieneś mieć problemu a reszta to już male piwo.
@bogdansypniewski34233 жыл бұрын
On
@edi2343 жыл бұрын
Trudno z tego ''komentarza'' coś wywnioskować.
@MikeB_workshop4 жыл бұрын
Super mechanizm , brawo za wykonanie , pięknie działa . Masz może jakiś pomysł jak to zsynchronizować z wrzecionem do gwintowania ?? Zapraszam również do mnie na kanał , próbuje zrobić tokarkę CNC.
@edi2344 жыл бұрын
Dzięki za opinię .Oczywiście nie ukrywam cze czasami brakuje mi możliwości nacinania gwintów nożem tokarskim , tym bardziej teraz , gdy od kilku tygodni próbuje swoich sił w tworzeniu steampunkowych ,mosiężnych przedmiotów .Dla mnie wystarczyło by chociaż trzy rodzaje gwintów ,1 ,1,25 oraz 1,5 i na tym się skupiam .U mnie najważniejszą kwestią jest ( bez zbyt dużej ingerencji) w istniejące już rozwiązania ,jak rozłączyć małą zebątkę która kręcąc się po listwie zębatej napędza suport a dlaczego?, ponieważ mały silnik napędza ,po kilkustopniowym przełożeniu suport i ciężko go siłą zatrzymać a odwrotnie również trzeba by użyć dużej sily której nie zapewni silnik jaki jest w tokarce .Podsumowując może elektronicznie dało by się sprzęgnąć obroty wrzeciona z suportem ale zapewne koszt takiej operacji przekroczył by zestaw kilku jeśli nie kilkunastu narzynek z gwintownikami .Jeżeli coś uda mi się wymyślić to podzielę się więdzą i nagram film .
@MikeB_workshop4 жыл бұрын
@@edi234 Trzymam kciuki i czekam na kolejny film :) Pozdrawiam
@edi2343 жыл бұрын
Witaj .Nareszcie zrodził się pomysł na sprzęgnięcie suportu z wrzecionem do nacinania nożem gwintów,czy będę go realizował jeszcze nie wiem ,muszę sprawdzić czy się zmieszczę .Jeżeli chciałbyś wiedzieć jak to by wyglądało zrobię dla Ciebie rysunek poglądowy jeżeli podasz swojego maila
@billy.the.maker.3 жыл бұрын
@@edi234 Witam. Czy pomysł będzie realizowany?
@edi2343 жыл бұрын
@@billy.the.maker. Zaniechałem pomysł .Bardzo trudno w już istniejącym urządzeniu wprowadzać zmiany konstrukcyjne .Aby była możliwość nacinania nożem gwintów musiał bym bardzo mocno przebudować tokarkę ,co było by mało opłacalne .Tylko mechaniczne sprzęgnięcie suportu z wrzeciennikiem daje gwarancję prawidłowego nacinania gwintów .
@Martines_0014 жыл бұрын
Czy można toczyć posuwem mechanicznym poprzecznym a w tym samym czasie wykonywać posuw ręczny wzdłużny ? Czy wtedy gdy uruchamiamy posuw mechaniczny blokuje nam się możliwość posuwu ręcznego ?
@edi2344 жыл бұрын
Nie wiem czy to pytanie dotyczy mojej tokarki .W mojej tokarce mogę włączyć automatyczny posuw wzdłużny i równocześnie ręcznie operować posuwem poprzecznym .W przemysłowych jest różnie ,zwłaszcza w tych starszych maszynach.
@flaipies1014 жыл бұрын
Bardzo dobre!!! Sam zastanawiam się nad napędem elektrycznym śruby suportu. Płynna regulacja obrotów niezależna od prędkości uchwytu. Perfekt fachowy filmik fachowa robota. Pozdrawiam
@januszek00074 жыл бұрын
Świetnie i profesjonalnie wykonane brawo 👏👏👏👏
@Mario-dw2mt4 жыл бұрын
Udostępni Pan projekt do własnego użytku? ;) świetna robota
@edi2344 жыл бұрын
Napisz co Cię interesuje ,wymiary?,rozwiązania konstrukcyjne poszczególnych podzespolów ?czy może techonologia ich wykonania?.
@edi2344 жыл бұрын
Jeżeli poważnie ,chcesz zbudować tokarkę podobną do mojej to jestem gotów Ci pomóc i musisz mieć świadomość że wiele operacji trzeba wykonać na konkretnych obrabiarkach .Oto ich podstawowy zestaw ,spawarka,tokarka ,frezarka i szlifierka do płaszczyzn .A teraz moje pytanie do Ciebie .Niedawno zaprojektowałem i zbudowałem do mojej tokarki automatyczny napęd suportu (szkoda że dopiero teraz po wielu latach od budowy tokarki) i uważam to za rewolucyjne i rewelacyjne rozwiązaanie napędu suportu ,teraz toczenie to czysta przyjemność ale nie wiem czy nie mam coś żle ustawione że praktycznie nie ma pod nim komentarzy i opinii a chciałbym aby ludzie się na nim wzorowali i przekonali się o zaletach takiego napędu suportu
@Mario-dw2mt4 жыл бұрын
@@edi234 chce zbudować nie za duża tokarke do użytku domowego wyłącznie hobbystycznie.. i zbieram materiały zdjęcia i filmiki i pomysły jak to zrobić nie za ogromnym kosztem..
@edi2344 жыл бұрын
Czekam na odpowiedz na drugą część mojego do Ciebie zapytania .Mówisz że nie chcesz za dużo wydawac na budowe tokarki .I tu jest problem ,nie da się zbudowac nawet najprostszej tokarki nie korzystając z profesjonalnych maszyn .Ja byłem w tej dobrej sytuacji że w czasach jak budowałem tokarke pracowałem jako tokarz-szlifierz w zakladzie produkującym maszyny do obróbki drewna i po godzinach placąc tylko za energię moglem powoli realizować swój projekt.Napiszę Ci jak ja i od czego zacząłem budowę tokarki .Na podstawę przygotowalem ceownik 180 mm i wspawalem dla wzmocnienia , żeberka , tak aby nie kolidowaly z przyszłymi srubami mocującymi do ceownika prowadnice ( ceownik nie może byc dluższy niż możliwości maszyny na której będzie póżniej obrabiana jego płaszczyzna na której spoczną prowadnice )jednocześnie pospawałem blachy stanowiące korpus wrzeciennika ,ścianki korpusu blacha 10 mm a podstawa 16 mm .Musisz pamiętać aby do przedniej i tylnej ścianki wspawać wcześniej odpowiednie krążki stalowe w których po obróbce (w moim przypadku na wytaczarce ,można także na tokarce w uchwycie czteroszczękowym ale trzeba zadbać o to aby uzyskać idealnie kąt prosty pomiędzy podstawą wrzeciennika i jego osią )będą osadzone łożyska (najlepiej stożkowe) i jak to wszystko mialem pospawane dla usunięcia naprężeń powstałych podczas spawania odłożyłem na kilka miesięcy .Aby przyspieszyć proces odprężenia można także wyżarzyć .Jak będziesz zainteresowany co dalej to napisz.
@Jarulek4 жыл бұрын
W jaki sposób mocuje się głowicę do ściernicy? Jeśli mam tarcze z otworem 32mm i trzpień w szlifierce 32mm to da się zamontować taką głowicę czy ściernica musi mieć większy otwór?
@edi2344 жыл бұрын
Głowica zastępuję nakrętkę , po prostu gwint w otworze głowicy musi być taki sam jak na trzpieniu .A otwór w tarczy ściernej i średnica trzpienia powinny byc takie same z minimalnym luzem .Czasami ,jak są różne średnice trzpienia i otworu w tarczy stosuje się tulejki dystansowe.
@Jarulek4 жыл бұрын
@@edi234 Serdecznie dziękuję za informację, czy jest możliwość otrzymania rysunku do wyważarki i głowicy? [email protected]
@edi2344 жыл бұрын
Witam.Ponieważ więcej osób jest zainteresowanych budowa i zasadą działania wyważarki oraz głowicy ,nagram niebawem film w którym pokażę rysunek budowy głowicy oraz omówię szczegóły budowy wyważarki.
@FOTOstylSTUDIO4 жыл бұрын
Witam , też jestem w trakcie budowy domowej tokarki. twoja tokarka wygląda super ,mam podobne rozwiązania tylko silnik jest na dole nad nim wałek pośredni z ktorego przechodzi napęd kołem pasowym na wrzeciono, u mnie silnik napina wałek pośreni i pasek wrzeciona , konik mam podobnie , co dałeś na prowadnicach między łożem a suportem , jakie przekładki ? , bo umnie są mosiężne blaszki 3mm -tylko takie udało mi się dostać,
@edi2344 жыл бұрын
Witaj .Suport ślizga się bezpośrednio po łożu .Nie ma żadnych przekładek .Gdybym dzisiaj budował tokarkę to zapewne zastosował bym rozwiązanie stosowane w przemysłowych tokarkach czyli teflon i zapewne kilka innych rozwiązań konstrukcyjnych w mojej tokarce zostało by zmienionych.Przy takich amatorskich konstrukcjach jak chociażby moja tokarka nie występują tak ogromne sily nacisku na loże (i nie tylko) jak w przemysłowych ,a wkładki mosiężne to również dobre rozwiązanie
@HermanOtto-wr2nn4 жыл бұрын
witam spotkałem wiele projektów każdy robi błąd z mocowaniem listwy zębatej mocuje zębami do góry jest to problem z dostawaniem się w to miejsce wiórów jeśli listwa jest zamocowana zębami w dół wtedy wióry samoczynnie spadają pozdrawiam
@edi2344 жыл бұрын
Oczywiście masz rację .Tokarka zostala zaprojektowana i zbudowana w czasach głębokiego komunizmu a dokladnie w latach 1979-80 r gdzie zdobycie czegokolwiek graniczyło z cudem .Teraz możesz wszystko kupić nie wychodząc nawet z domu .Listwa zębata nie została skierowana zębami do góry na skutek błędu konstrukcyjnego a z czystego prozaicznego powodu ,po prostu nie moglem zdobyć odpowiednich zębatek ,ot i cała tajemnica .
@szymonsad45884 жыл бұрын
@@edi234 A jak łoże było zrobione bo nie sądzę że by były jakieś zakłady w których można było to prywatnie zlecić???
@edi2344 жыл бұрын
@@szymonsad4588 Wówczas kiedy budowałem tokarkę pracowałem jako tokarz-szlifierz w zakładzie produkującym maszyny do szeroko rozumianej obróbki drewna .Płaciłem dla zakładu niewielkie pieniądze za prąd i po godzinach pracy gdy akurat potrzebna mi maszyna była wolna robiłem kolejne detale .Jak pamiętam dwie listwy na łoże w kształcie odwróconego L powstały w ciągu niecałych dwóch godzin z kwadratów 40x40 mm .Myślę że dzisiaj dla średnio wyposażonej w park maszynowy fabryki nie było by problemu wykonanie takich listew ,tylko kwestia ceny.
@Merkury19784 жыл бұрын
Bardzo ciekawe
@mrRip3r4 жыл бұрын
Witam, może Pan podesłać rysunek był bym bardzo wdzięczny [email protected] Pozdrawiam.
@edi2344 жыл бұрын
Witam .Oczywiście wyślę .Tylko nie wiem o jaki rysunek pytasz ,głowicy czy wyważarki.
@camdenmiguel2253 жыл бұрын
Sorry to be so offtopic but does someone know of a tool to log back into an instagram account? I was dumb forgot my password. I love any tips you can offer me
@bryanjosue13113 жыл бұрын
@Camden Miguel instablaster ;)
@camdenmiguel2253 жыл бұрын
@Bryan Josue I really appreciate your reply. I got to the site on google and Im in the hacking process atm. Seems to take a while so I will get back to you later when my account password hopefully is recovered.
@camdenmiguel2253 жыл бұрын
@Bryan Josue it worked and I now got access to my account again. Im so happy! Thank you so much you saved my account :D
@qazzxc88134 жыл бұрын
mozna schemat podlaczenia prosic ? Jaki zasilacz zostal uzyty ?
@edi2344 жыл бұрын
Oczywiście.Zasilacz do taśm LED .12V 120W 10A Desktop
@edi2344 жыл бұрын
Schemat jest pokazany w nowym filmiku na moim kanale
@sergeyd.67594 жыл бұрын
Лайк и подписка👍. Я с другого канала, заходи в гости
@Андрейтренихин-к8е4 жыл бұрын
Изготовление поподробней можно?
@edi2344 жыл бұрын
что бы вы хотели знать
@СергейД-г4я4 жыл бұрын
Класс👍👍👍. Лайк и подписка
@edi2344 жыл бұрын
Спасибо. С уважением
@alexandrnm43434 жыл бұрын
Добра ідея 👍.
@edi2344 жыл бұрын
спасибо
@Mpm-bu4gy2 жыл бұрын
@@edi234 Dios te bendiga mucho Saludos fraterno desde Perú 🇵🇪
@edi2342 жыл бұрын
@@Mpm-bu4gy Gracias por sus saludos, les deseo lo mejor a usted y al valiente pueblo del Perú.
@waldisaro92294 жыл бұрын
Daj sobie spokój te kanałki frezowanie bez podzielnicy , jestem starym tokarzem i frezerem ,tocz sobie w piwnicy
@edi2344 жыл бұрын
Odpowiem Ci tak .Do celu można dojechac mercedesem ,szybko i wygodnie ale można tez dojechać maluchem a nawet rowerem ,mniej komfortowo,wolniej ,ważne jest aby osiągnąc cel .Tarcza podziałowa do której przymocowany jest uchwyt tokarski zrobiona jest na profesjonarnej frezarce z podzielnicą więc kwestia dokładności podziału jest tutaj bez zarzutu ,oczywiście jest wiele ograniczeń jak zresztą w każdej amatorskiej konstrukcji .
@waldisaro92294 жыл бұрын
Masz rację , potrzeba jest matką wynalazków
@przemysawgrzelinski57094 жыл бұрын
Fajny pomysł. Super ta przystawka.
@tobiaszprzybylski61434 жыл бұрын
Witam. Czy mógłbym dostać instrukcję z końca filmiku? Wywazam tarcze, ale do walķowki i zazwyzczaj zajmuje mi to z kilkanascie dobrych minut (3 ciezarki). Dodatkowe pytanie. Czy nie sprawdza Pan polozenia wywazarki poziomica?
@edi2344 жыл бұрын
Witam .Tak jak kiedyś odpowiedział mi subskrybent w sieci zwracamy się do siebie po imieniu bo niezależnie od tego kto ile ma lat należymy do tej samej rodziny miłośnikow wszelakich konstrukcji .Oczywiście zanim zaczniemy wyważanie ściernicy wyważarka musi być dokładnie wypoziomowana .Jak widać na filmiku na górnej części po prawej stronie podstawy ten mosiężny cylinderek ma wewnątrz umieszczoną okrągłą libellę która jest dokladnie przyklejona do górnej płaszczyzny a ten mosiężny element tylko zabezpiecza ją .Podstawa poziomicy podparta jest w trzech punktach ,z lewej strony do płyty podstawy jest przymocowany niewidoczny na filmiku stożkowy element (to jest jeden punkt podparcia) a po prawej widoczne dwie śruby z moletowanymi główkami .Pokręcając tymi śrubami możemy zmieniać położenie poziomicy w obydwu płaszczyznach i tak długo regulujemy (trwa to chwilkę w zależności od wprawy) aż libella pokaże nam poziom i wtedy dopiero wyważarka jest przygotowana do wyważania.Nie wiem o jaka instrukcję chodzi? Napisz jak chcesz abym coś doprecyzował.
@mrohny764 жыл бұрын
No wspaniała ta pana tokarka👍
@przemysawgrzelinski57094 жыл бұрын
Fajnie zrobione. Profesionalnie
@ferreiramotos44165 жыл бұрын
Ó canal ferreira motos é apaixonado por está máquina ❤❤❤❤❤❤❤torno caseiro. 🇧🇷🇧🇷🇧🇷🇧🇷🇧🇷🇧🇷
@Krzysiek-ws8dd5 жыл бұрын
Świetna robotą łapka w górę i zapraszam do Siebie
@wadysawjanda5345 жыл бұрын
Widzę, że stożek jest toczony z przystawki. Samoróbka czy gotowiec ?
@edi2345 жыл бұрын
Oczywiście jak widać samoróbka
@antonikalinowski77255 жыл бұрын
no muszę troszeczkę po krytykować materiał ze 700 zeta roboczogodziń ze 250 a może więcej lepiej w soboty do roboty i 250 godzin to ze 4 tyśie a może więcej plus 700 zeta o siek za tą kasę to naprawdę można coś z uchwytem 250 mm i z gwintami kupić a tak to tylko pierdółka do alu i drewna bo ceownik to na skęcanie to raczej się nie nadaje mój fumfel 2 lata traktorek budował pierwotnie silnik 126p ale umocował go na sztywno i pękała cały czas klawiatura potem silnik trabanta ,potem policzył ile godzin elektrod kamieni itp .to stwierdził ze 60kę po kapitalnym i z turem za te godziny by kupił fakt traktorek naprawdę dopracowany w każdym calu ale to tylko była pierdułka potem kupił majorka 3011 a tą pierdułkę sprzedał za groszę bo nikt nie chciał zaplacić za jego 2 lata pracy
@edi2345 жыл бұрын
Oczywiście wszystkim wiadomo że łatwiej jest krytykowac niż samemu coś zbudować .Nie wiem w jakim jesteś wieku ale widać że nie za bardzo jesteś w temacie .piszesz że za 700 zł można zbudować taka ''PERDOŁKĘ"otoż powiem ci że dzisiaj sam uchwyt to jest około 500 zł więc gdzie reszta ?łożyska ,zębatki i inne materiały?.a gdzie roboczogodziny spawacza ,strugacza,tokarza,frezera,wytaczarza, szlifierza Dzisiaj napewno taniej wyszło by kupić niż budować tokarkę a koszt budowy takiej ''perdolki jak to określiłeś ) przekroczyl by 10000 złJak wcześniej pisałem tokarka powstała (zdziwil byś się że ma już tyle lat) w latach 1979-80 a w tych latach jedynie z kupnem octu ,musztardy nie było problemu a o kupnie jakiegoś rupcia do remontu można było pomarzyć.
@antonikalinowski77255 жыл бұрын
@@edi234 ale tu na yu tu to wszystkie elementy ze złomu bo jak byś chciał nowe kupować i dla tokarza po 70 zeta na h płacić itp to ta tokarka była by w cenie porządnej tokarki a na tej pierdułce to alu lub drewno możesz poskrobać a za PRL-u budowało się różne rzeczy bo wtedy nic nie było kiedyś w sklepie rolniczym rzucili wiertarke celme 1 bieg a było to w 1979 roku to do fabryki biegiem bo to akurat był dzień wypłaty wracam a tu zong sprzdana dopiero za kilka lat kupiłem urzywaną aaa a cena tej wiertarki to było chyba ze 450 zeta a ja 550 zarabiałem bo teraz to sam widzisz jest tego pełno aaaa i yu tu nie było
@edi2345 жыл бұрын
@@antonikalinowski7725 nie będę cię przekonywał jak świetnie moja tokarka radzi sobie z toczeniem stali nawet gatunkowej i z dokladnością do trzech setek .Może kiedyś jak znajdę chwile czasu to nakręcę film z toczenia stali ,może to przekona wszystkich niedowiarkow
@antonikalinowski77255 жыл бұрын
no to zleć komuś zeby ci cokolwiek wyskrobał na samoróbce to zobaczysz ze to porażka drgania bicia itp no chyba ze w drewnie to się zgodzę tylko obroty z 1,5 tyś musisz mieć jeśli masz zamiar takie coś budować to lepiej z wytartym łożem ale fabryczną z 1,5 tony waży to zobaczysz ze dużo da ci przyjemności
@advancedadvanced38145 жыл бұрын
@@edi234 Nagrywa Pan częściej o tej tokarce! Cała zabawa polega na tym, ze mało jest takich filmow o samorobkach dobrej jakosci. Ktoś wyzej nie rozumie, ze nikomu nie jest potrzebna kobyła 1.5 tony kto tego nie potrzebuje. Taka mała tokarka to super zabawka jak i narzedzie dla majsterkowicza.