Пікірлер
@raquaez
@raquaez 6 сағат бұрын
mam pytanko czy da zastapic sie to wszystko wzmacniaczem lm386?
@__MINT_
@__MINT_ 6 сағат бұрын
I mieć 100W (w praktyce to pewnie ze 40W) mocy? Nope.
@raquaez
@raquaez 5 сағат бұрын
@@__MINT_ a taki slabszy z telefonu do jakiegos glosnika na jack? oraz chcialbym sie dowiedziec czy na kanale jest jakis film odnosnie tranzystorow strikte jako wzmacniacze pnp jak npn
@raquaez
@raquaez 5 сағат бұрын
@@__MINT_ a i zawsze zapominam sie pytac ale moze jest jakas ksiazka ktora utkwila ci w pamieci przy podstawach elektroniki?
@__MINT_
@__MINT_ 5 сағат бұрын
Jako słabszy może być, po prostu notę przeczytaj. Film o wzmacniaczu na tranzystorach jest chyba tylko ten, co do książki, znam jedynie Sztukę Elektroniki, tam jest wszystko od A do Z (nie czytałem).
@raquaez
@raquaez 4 сағат бұрын
@@__MINT_ dobrze dziekuje
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 6 сағат бұрын
15:00 Widzę, że zastąpiłeś swój tani multimetr za jakieś kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych multimetrem za jakieś 3 tysiące. Domyślam się, że powodem były możliwości. Powiedziałbym jeszcze, że pewnie chodziło o bezpieczeństwo. Z tego co wiem te tanie azjatyckie multimetry często nie mają zabezpieczeń i kiedy nimi przypadkiem spowoduje się zwarcie w obwodzie np. AC 230 V z domowej instalacji albo DC 12 V w instalacji w samochodzie to taki tani miernik może zamienić się w granat. A przynajmniej tak mówił prowadzący kanał RS Elektronika. Nie mam jednak pojęcia czy tak faktycznie jest.
@__MINT_
@__MINT_ 6 сағат бұрын
Te tanie plasticzki nie mają bezpieczników na obwodzie do pomiaru wysokich prądów. Zazwyczaj bezpiecznikiem stają się tam kiepskiej jakości przewody pomiarowe. Lepszy miernik dostałem dawno temu od widza, a jakbym miał samemu kupować nowy, to głównie dla większej dokładności i precyzji pomiarów.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 5 сағат бұрын
@@__MINT_ No to nieźle jak na taki prezent, bo ten miernik Fluke 87 kosztuje nawet 3 tysiące zł. A to jest praktycznie tyle ile obecnie najniższa krajowa na miesiąc. Osobiście z pierwszych takich poważniejszych multimetrów kupiłem sobie Unit UT890C, z którym wcześniej zapoznałem się gdy odbywałem praktykę zawodową w warsztacie samochodowym (w sensie modelem) a obecnie identyczny jest także w warsztacie samochodowym, w którym obecnie pracuję. On kosztuje około 100 zł, ale już to jest True RMS, ma dwa bezpieczniki ceramiczne czy nawet podświetlenie ekranu. Ale nie ma autorange. W dodatku swoimi sondami nie zasili diody świecącej w przeciwieństwie do kupionego nieco później modelu UT105+.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 16 сағат бұрын
12:43 Pewnie jeśli zdecyduję się to sprawdzić bez obudowy to pewnie dla większego bezpieczeństwa podłączyłbym przez transformator separujący, czyli taki co nie zmienia napięcia a jedynie oddziela galwanicznie. Chociaż wiem, że w ten sposób w pełni nie zapobiegnie się porażeniu prądem, ale już dotykając jedynie przewodu fazowego bez dotykania neutrala po stronie wtórnej ww. transformatora separującego jest się jak ptak co usiadł na jednym z przewodów energetycznych zawieszonych na słupach.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 16 сағат бұрын
36:22 Takiego oscyloskopu jeszcze nie widziałem. Osobiście z oscyloskopem zetknąłem się po raz pierwszy na studiach najpierw z cyfrowym, który pokazuje przebiegi żółtą linią i być może także niebieską (zetknąłem się z nim na laboratorkach z Serwisowania i zaplecza technicznego pojazdów) a potem kineskopowym, który pokazywał przebiegi za pomocą zielonej linii (korzystałem z niego na laboratorkach z Automatyzacji i Robotyzacji produkcji). Ten drugi miał jedną uciążliwą wadę - po jakimś czasie przebiegi stawały się niewyraźne na ekranie przez co oscyloskop trzeba było wyłączyć aby ostygł. Uprzedzając ewentualne pytanie - studiuję na Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie kierunek Mechanika i Budowa Maszyn.
@__MINT_
@__MINT_ 13 сағат бұрын
O, ja też studiuję w Warszawie, elektronikę na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych na PW.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 17 сағат бұрын
3:23 Ostatnio kupiłem okazyjnie taki ale bez sterownika i pojawił się problem. Nie pasuje do płytki stykowej.
@__MINT_
@__MINT_ 17 сағат бұрын
W takim razie trzeba trochę podrutować.
@raquaez
@raquaez Күн бұрын
wielki elektroniku ostatnio zostalem szczęśliwym posiadaczem kondensatora regulowanego i teraz jak moglbym go użyć e celu strojenia radia zamiast cewki z pretem ferrytowym w schemacie ktory robie aktualnie jest potrzbna cewka ok 3 obroty na 5cm oraz kondensator 22pf teraz jak moge stroić je zamiast cewka kondensatorem?
@rybkalubipywac2676
@rybkalubipywac2676 3 күн бұрын
Skąd wziąć tego diaka? I jak zmierzyć jakiego potrzebujemy?
@__MINT_
@__MINT_ 3 күн бұрын
Może być z innej świetlówki, te diaki zazwyczaj są na 32V, nigdy nie miałem potrzeby ich mierzyć.
@Lukaszmajamen
@Lukaszmajamen 4 күн бұрын
I z kąt wiadomo jakie napięcie wskazuje taki oscyloskop jak nie ma podziałki tylko fale?
@__MINT_
@__MINT_ 4 күн бұрын
Przede wszystkim ten oscyloskop nie służy do dokładnych pomiarów napięcia. To tylko wskaźnik, znając nastawę V/div można określić, ile mniej więcej to napięcie wynosi. Działki są na ekranie.
@domel1410
@domel1410 4 күн бұрын
Ekstra wyszły płytki mnie zawsze albo podtrawiało albo niedotrawiało.Jeszcze słyszałem od starego elektronika patent zeby podgrzewać to troszkę szybciej trawi, ale kidys jak był chlorek żelaza to moze mozna było podgrzewać , teraz jak jest nadsiarczan sodu i pisze w instrukcji ze max 50 st to może lepiej nie pdgrzewać
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo 5 күн бұрын
Siema, zrobiłem coś takiego tylko: rdzeń dławika mam raczej mniejszy, ok 26mm i wydaje się być nieco węższy. Nawiniety drutem bodaj 0.8mm musiałem dużo więcej zwojów nawinąć żeby osiągnąć 150 mikrohenrow. Mam też rdzeń wielkości twojego, ale zielony, i nie udało mi się z niego wyłuskać więcej niż 50 mikro wiec zosyltalemnprzy tym żółtym. Wsadziłem też inne mosfety tf12n50, a diody yg865c10 bo to jedyne jakie znalazłem ultra szybkie w swoich zasobach. No i podłączam to 12v z ograniczeniem 5A no i zasilacz zatrzymuje się na 5A i ok 6V jakoś, dioda się nie zaświeca, nic się nie skopciło, mosfety całe, wszystko całe, nic się nawet nie grzeje. Zwarcia na wejściu + - również brak, tam wyskakuje ok 2mega omy. Wszystko niby połączone według schematu. Nie wiem czy to dobry objaw że urządzenie potrzebuje jakiś duzy prad rozruchowy, czy o co to chodzi, jak byś miał wolną chwilę to bym prosił o jakąś podpowiedź, pzdr 600
@__MINT_
@__MINT_ 4 күн бұрын
To potrafi zassać spory prąd przy rozruchu, ale 5A powinno starczać. Możesz dać duży kondensator na wyjściu zasilacza jako bufor rozruchowy. Dławik nie musi mieć 150uH, 50u w zupełności wystarczy.
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo 3 күн бұрын
Nie chce marnować twojego drogocennego czasu, dlatego mam prośbę - rzuć okiem w przerwie na robienie kupy, na datasheet tych diód i mosfetów czy one nadają się do tego zastosowania bo ja zielonkawy jeszcze jestem niestety hehe. Dzięki, pzdr
@__MINT_
@__MINT_ 3 күн бұрын
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo co do mosfetów mogę powiedzieć już teraz: za duży Rds(on). Po prostu wrzuć tam IRFZ44 lub IRF3205, na nich zawsze działa. Diody sprawdzę jutro.
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo 22 минут бұрын
Kurde, a wydawało mi się że dobrze wybrałem, ale ok, skoro i tak muszę kupić mosfety to kupię od razu diody bo mam tego całe pudełko, ale nie miałem takich jak ty kazałeś, więc wybrałem dwie takie podwójne w obudowie bodaj to220 bo wydawało mi się że będą eleganckie :D nawet chatgpt mi potwierdził że się nadają na zastępstwo :D no nic, jutro zamówię i się zobaczy, a tymczasem zasiadam do sztucznego obciążenia z twojego poradnika bo potrzebuje, dzięki pozdro
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo
@WienczysawNieszczegolny-qv1lo 16 минут бұрын
Ten mój mosfet ma rds 0.3 oma, to jest dużo? Łał, myślałem że to bardzo mało. No tak, dużo nauki przedemna jeszcze, pozdroz dzięki za wiedzę, elo
@inkens4246
@inkens4246 5 күн бұрын
Witam, mam zwykly laminat i rolke z folia swiatloczula, czy ten sposob zadziala rowniez jak zakleje ja ta folia? Na innych poradnikach widze jak uzywaja innych substancji ale nie wiem czy to ma znaczenie. Pozdrawiam
@__MINT_
@__MINT_ 5 күн бұрын
Po nałożeniu folii reszta jest identyczna, jak na filmie. Chociaż nigdy nie próbowałem z folią.
@inkens4246
@inkens4246 4 күн бұрын
@@__MINT_ u mnie nie wiem czy cos zle robie ale sie wywoluje ale podczas wytrawiania, wytrawia sie rowniez to co bylo wywołane. Zobacze jeszcze pare razy, najwyzej zobacze laminat z gotowa folia jak nie wyjdzie.
@__MINT_
@__MINT_ 4 күн бұрын
@inkens4246 czyli nie chce wywołać się przed? Gdzie dokładnie jest problem?
@inkens4246
@inkens4246 4 күн бұрын
@@__MINT_ ze podczas wytrawiania, wytrawia mi sie rowniez to co powinno zostac (caly laminat sie trawi jakbym wrzucil po prostu zwykly kawalek miedzi to wytrawiacza) (wszystko do 6 min filmu jest tak jak powinno i cos sie dzieje ze ta folia tez sie trawi, moze kupilem po prostu slabej jakosci)
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 7 күн бұрын
Super, ale jednej rzeczy zabrakło. Konkretniej nic nie wspomniałeś o dynistorze, czyli tyrystorze bez bramki, dla którego diak jest tym czym triak dla zwykłego tyrystora. Swoją drogą podejrzewam, że moja hulajnoga elektryczna marki Segway-Ninebot ma w obwodzie zasilania silnika napędzającego pojazd (akurat w tym modelu silnik jest w pieście tylnego koła) tyrystor i diak. A te być może są elementem zabezpieczenia, które nie pozwala ruszyć samym naciśnięciem manetki gazu będącej potencjometrem (żeby ruszyć trzeba ją rozpędzić jak zwykłą hulajnogę do co najmniej 3 km/h po czym można dalej jechać trzymając naciśniętą manetkę).
@djivokalisz
@djivokalisz 7 күн бұрын
Pięknie wyjaśnione. w jaki sposób można się z Tobą skontaktować ?
@__MINT_
@__MINT_ 7 күн бұрын
Mail, majsterkowanieinietylko[at]wp[dot]pl
@djivokalisz
@djivokalisz 6 күн бұрын
@@__MINT_ napisalem email, dziekuję
@killkill8229
@killkill8229 8 күн бұрын
Super robota
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 8 күн бұрын
Myślę, że to przyda się do sprawdzania naładowania akumulatora w samochodzie, sprawdzenia napięcia ładowania akumulatora przez alternator z regulatorem napięcia (przyjmuje się, że napięcie ładowania nie może przekraczać 14,2 V) czy napięcie na akumulatorze pod obciążeniem przy odpalaniu silnika spalinowego (jeśli w naładowanym akumulatorze przy odpalaniu silnika napięcie spada poniżej 10 V to akumulator do wymiany). Co prawda istnieją testery akumulatora, które umożliwiają sprawdzenie stanu akumulatora tzn. napięcia w stanie spoczynku oraz napięcia pod obciążeniem bez konieczności odpalania silnika, a także można sprawdzić za pomocą multimetru cyfrowego (nieważne jakiego) kondycję akumulatora lub ładowanie go przez alternator z regulatorem napięcia, jednakże stworzenie takiego układu byłoby satysfakcjonujące.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 7 күн бұрын
Taka mała uwaga. Edytowałem komentarz, bo musiałem poprawić. Nie wiem czemu edycja komentarza likwiduje przypięte serduszko.
@__MINT_
@__MINT_ 7 күн бұрын
@Andrzejek-uq1vb likwidacja przypiętego serduszka ma głęboki sens. Jakby ktoś najpierw napisał "zajebisty odcinek, gratuluję wiedzy!", a potem wyedytował to do "wracaj do podstawówki, gówniarzu", bo zaswędziało go ego, to oczywistym jest, że serduszko pod wersją edytowaną zostać nie powinno. Dlatego zawsze po edycji znika.
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 7 күн бұрын
@@__MINT_ No to ma sens. A edytowałem, bo zapomniałem napisać, że multimetrem też można sprawdzić naładowanie, kondycję akumulatora oraz napięcie ładowania. Sam tak robiłem kilka miesięcy temu w 16-letnim Oplu Corsie D mojej mamy (samochód sprowadzony z Niemiec i kupiony 5 miesięcy temu).
@Andrzejek-uq1vb
@Andrzejek-uq1vb 8 күн бұрын
19:36 Ostatnio z ciekawości taką diodę świecącą kupiłem. Sprzedają je pod nazwą Dioda LED RGB.
@bartekskrzypkowski2086
@bartekskrzypkowski2086 8 күн бұрын
Nie znam się dobrze na filtrach sieciowych. Czy mogę kondensator 47nF zamienić na 100? Oczywiście MKP
@__MINT_
@__MINT_ 8 күн бұрын
Ja też nie jestem specjalistą od filtrów. Zazwyczaj cewka jest sparowana z kondensatorem i zostawiłbym jednak te 47nF, mimo, że filtr sieciowy to nie jest element krytyczny.
@bartekskrzypkowski2086
@bartekskrzypkowski2086 8 күн бұрын
@@__MINT_ Ja zastosowałem jednak te 100nF (tylko jeden kondensator) i układ działa poprawnie.Dzięki za pomoc
@Jablonski_KOMPUTERY
@Jablonski_KOMPUTERY 8 күн бұрын
Tak teraz pomyślałem... Gdyby wziąć jakiś prosty tani Arduino i napisać program jako szybki przerzutnik otwierający i zamykający naprzemiennie mosfety. Za tymi mosfetami dać oczywiście całą tą część z transformatorem, to uzyskamy niemal identyczny efekt tylko będziemy mogli kontrolować napięcie i ilość Hertz w sposób cyfrowy?
@__MINT_
@__MINT_ 8 күн бұрын
Dokładnie tak. Daje to znacznie większe możliwości.
@basserex4991
@basserex4991 10 күн бұрын
Cześć! A możesz nagrać film jak to wygląda w rzeczywistości? bo mając kiepską wiedzę kompletnie schematu nie rozumiem. :/
@__MINT_
@__MINT_ 10 күн бұрын
Ten film to dinozaur, teraz zajmuję się zupełnie czym innym. Więc niestety nie.
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV
@MikeleKonstantyFiedorowiczIV 12 күн бұрын
ło panieee
@kamillo3202
@kamillo3202 14 күн бұрын
a ten program co go pan uzywa to jak sie nazywa?
@__MINT_
@__MINT_ 14 күн бұрын
Jeżeli chodzi o symulator, to Falstad
@kamillo3202
@kamillo3202 14 күн бұрын
A ten program co ma pan na początku jak sie nazywa?
@__MINT_
@__MINT_ 10 күн бұрын
Falstad
@kamillo3202
@kamillo3202 14 күн бұрын
A tak na co dzień to czym się pan zajmuje czy ta elektronika to tylko hobby
@__MINT_
@__MINT_ 14 күн бұрын
Na razie to czasochłonne hobby, ale studiuję ją i wiążę ze swoją przyszłością.
@PawełSawa-h9n
@PawełSawa-h9n 14 күн бұрын
Bomba
@NorbertKroszka
@NorbertKroszka 16 күн бұрын
Plytki robisz ladnie... Pozdrawiam
@raquaez
@raquaez 16 күн бұрын
czesc ostatnio odkryłem Pana film z przed 3 lat o wymrywaczu metali mode teraz jakis poradnik z omówieniem jak zrobic na bazie mikrokontrollera arduino pic'a lub czegos innego
@__MINT_
@__MINT_ 16 күн бұрын
Nie wracajmy do przeszłości, polecam filmy wrzucone niedawno
@raquaez
@raquaez 16 күн бұрын
czy cewka jest nawinieta na zewnątrz kleju?
@__MINT_
@__MINT_ 16 күн бұрын
Klej został nałożony po nawinięciu.
@raquaez
@raquaez 16 күн бұрын
czekaj i tak tak srednio kumam wiem ze w srodku wysokosc zmieniaja nakrętki a nie wie gdzie jest nawinieta cewka ​@@__MINT_
@raquaez
@raquaez 16 күн бұрын
​@@__MINT_a i jeszcze sie zapytam czy komparator moze być tylko ten bo akurat takiego nie mam a jak moze byc inny to na co mam zwracac uwage przy dobieraniu?
@__MINT_
@__MINT_ 16 күн бұрын
Nie ważne, gadam głupoty, filmy pomyliłem. Cewka jest oczywiście po zewnętrzej stronie, w środku kleju jeździ kawałek metalu. Co do komparatora, nie musi być LM393, może być dowolny o zbliżonej (albo większej) szybkości działania.
@raquaez
@raquaez 10 күн бұрын
@@__MINT_ teraz probuje odtworzyc owy wykrywacz jednak mam masakryczny problem z glosniczkiem i nie wiem jaki mam miec by dzialal po podlaczniu - z obu stron chyba ze zle zrozumialem schemat :(
@adamkot3914
@adamkot3914 17 күн бұрын
Cześć, piszę trochę nie na temat odcinka, ale mam pytanie. Niedawno kupiłem Z80 w celu zbudowania komputera 8-bitowego i mam taki problem, że kiedy podłączyłem do pinów A0-A3 diody LED, podłączyłem zasilanie i tak dalej, a na pin CLK podałem 1 Hz w celu zobaczenia, czy na pinach A0-A3 coś się dzieje i czy Z80 jest sprawny, zauważyłem taki problem, że zamiast zmiany adresu na tych pinach, one po prostu migały z częstotliwością 1 Hz. Tak że, kiedy eksperymentowałem z zegarem, a jako zegar używałem wtedy przycisku i rezystora, adres się jednak zmieniał, ale później, kiedy odłączyłem przycisk i podłączyłem go ponownie, nic się nie działo. Dodatkowo, pin M1 jest ciągle w stanie niskim. Wydaje mi się, że jest uszkodzony, ale wolałbym się upewnić, bo niedawno widziałem, jak nagrywałeś o budowie komputera 8-bitowego z urzyciem procesora Z80, więc pewnie znasz się na tym lepiej a więc może miałeś ten sam problem i wiesz o co chodzi?
@__MINT_
@__MINT_ 17 күн бұрын
Jaka to wersja procka? CMOS czy TTL? Wersja TTL ma określoną minimalną częstotliwość zegara, poniżej której procek może nie działać, i jest ona dużo wyższa od 1 Hz. Czy resetujesz procka po podłączeniu zasilania? Trzeba podać kilka, chyba minimum 3, takty zegara z pinem RESET na stanie niskim po uruchomieniu, bo inaczej nie zawsze to działa. U mnie jest tak, że po jakimś glitchu na zasilaniu, czy to przy podłączaniu, czy w czasie pracy, czasami procek się zawiesza. Dodatkowo, czy wszystkie piny sterujące, z których nie korzystasz, są na stanie nieaktywnym (wysokim)? Chodzi o WAIT, HALT, NMI, INT, itd.
@adriangorzelski6931
@adriangorzelski6931 17 күн бұрын
Znałem dobrze (i z ciekawością poznawałem) pojęcie Bit-banging ale... Finger-banging na SPI to jednak poziom wyżej 😅 Super wytłumaczone, super ogarnięte, jak ktoś nie zrozumie to już będzie tylko jego wina.
@adriangorzelski6931
@adriangorzelski6931 17 күн бұрын
I2C jest naprawde easy, w zasadzie jedyna jej wada moze byc - w niektorych rozwiazaniach - powolna komunikacja. Innych wad do 'przyprocesorowych' akcesoriow rozszerzajacych mozliwosci uP nie znam tak szczerze. Mozna programowo, jak widac - recznie tez sie da, mozna tez sprzetowo (w AVR zwane TWI - Two Wire Interface). Niewatpliwa zaleta jest mozliwosc podpiecia wielu ukladow na szynie. Jesli ktos chce siegnac dalej - 1Wire jest juz nieco bardziej 'alogiczne' aczkolwiek do ogarniecia, jescze wolniej ale za to nieograniczona (niemal) ilosc ukladow na szynie.
@__MINT_
@__MINT_ 17 күн бұрын
Dlatego wolę SPI. Bez problemu rozkręca się do 10MHz na AVR, a zazwyczaj jak dodaję zewnętrzną pamięć, to potrzeba szybkich transferów (dźwięk / obraz).
@adriangorzelski6931
@adriangorzelski6931 17 күн бұрын
@@__MINT_ Dokładnie. Mój idol, Linus Akkeson w demie 'Craft' używał SPI do wysłania na monitor 8 bitów jednym rozkazem, co pozwoliło mu zrobić scroll z rozdzielczością 2 razy większą niż reszta (i tak magicznego) dema. LFT/KRYO, w/g obecnej mojej wiedzy największy MF w świecie AVR (i nie tylko). Ma stronę, wszystko na niej tłumaczy. PS ja mieszam BASCOM z ASM, mimo że C znam to jakoś nie znalazłem z nim porozumienia jeśli chodzi o AVR. Są na tyle proste że czego brakuje można klepnąć z ręki w ASM, a co nie krytyczne (wyświetlacze, 1W, I2C, pętle niekrytyczne czasowo) wychodzą mi z palca szybciutko. Najstarszy wmontowany w maszynę przemyslową dodatek 'na miarę' śmiga już ponad 10 lat bez zwiechy, a i bez potrzeby 'kopania psa' 😜
@albin8638
@albin8638 18 күн бұрын
A gdyby zamiast tego rezystora na 9 pinie dać drugi 4017 do pinu 12? Żeby liczył te przejścia?
@szwagier58official
@szwagier58official 20 күн бұрын
Czy zamiast trymera 5-10pf można zastosować trymer 3-13pf
@__MINT_
@__MINT_ 20 күн бұрын
Można
@szwagier58official
@szwagier58official 20 күн бұрын
@@__MINT_ dzięki
@JankoWalski-uo2br
@JankoWalski-uo2br 20 күн бұрын
Czyli wychodzi na to że kontroli jakości nie było. Made in China ? Czy europejska radosna twórczość elektroniczna ?
@__MINT_
@__MINT_ 20 күн бұрын
Made in China oczywiście
@pawelgoliatowski6148
@pawelgoliatowski6148 22 күн бұрын
Niesamowite ❤❤❤
@albin8638
@albin8638 22 күн бұрын
5:20 Bo Neodym ma temp. Curie 310*C - znaczy taką, jak osiąga lutownica +/- zależnie jak kto lubi/ustawi. Jak byś miał słabsze magnesy np. z żelaza :P to temp. Curie jest 750*C A przy okazji ładowarek: Co sądzisz o tej płytce z układem ładowarki TP4056? od Chińczyka można kupić za 1zł/szt... - wiem, że działa, bo używam - ale nie jestem sam w stanie określić "czy to dobha jest?" :D Poza tym uwielbiam Twoje filmiki :) (no homo :D ) Btw, masz całkiem spoko zasięgi, chińczyki jak publikują coś takiego, to reklamują często strony jakichś firm robiących PCB - może byś się zakręcił i też porobił swoje projekty płytek do tych wynalazków? założę się, że chętnie Cię zasponsorują - w jakimś tam stopniu, dla nich to pewnie pryszcz :D
@__MINT_
@__MINT_ 22 күн бұрын
TP4056 jak na swoją cenę działa dobrze, używam w kilku projektach i nie narzekam. Do bardzo starych projektów takich jak ten płytek nie projektuję, ale już od dwóch lat prawie każdy projekt ma swoją płytkę. Samemu robię, już niejeden Chińczyk coś tam proponował, ale na razie metody chałupnicze wystarczają. Jak będzie jakiś naprawdę złożony obwód, wtedy rozważę płytki od chińczyka. Dzięki za komentarz!
@albin8638
@albin8638 22 күн бұрын
"TP4056 jak na swoją cenę działa dobrze, używam w kilku projektach i nie narzekam" no i gitarka, i dziękuję za info - tyl;e mi wystarcza :) A pytanie było, bo... no... e... no wiadomo jak to jest, z "częściami od Chińczyka".... edit: a tak w ogó,e czy można się z Tobą jakoś skontaktować?
@__MINT_
@__MINT_ 22 күн бұрын
Mail kanału, majsterkowanieinietylko[at]wp[dot]pl
@albin8638
@albin8638 22 күн бұрын
@@__MINT_ ślepy ja... roger roger....
@veurone21
@veurone21 23 күн бұрын
Jesteś skłonny wyciągnąć dane z 3 telefonów za opłatą??
@__MINT_
@__MINT_ 23 күн бұрын
Niezbyt. Nie prowadzę odzysku, i jestem teraz na wczasach.
@rafalg.6901
@rafalg.6901 24 күн бұрын
Mam pytanie - w jakim celu napięcie referencyjne 5V w SG3525 trzeba obniżyć dzielnikiem do 3V? A w ogóle to chyba jest tutaj najlepiej objaśnione zagadnienie tych układów, jakie znalazłem. Pozdrawiam!
@__MINT_
@__MINT_ 24 күн бұрын
Tak było wygodniej. Nie pamiętam już konkretów, stary film. Cieszę się, że rozjaśnił zagadnienia!
@happy_bacon
@happy_bacon 25 күн бұрын
dzieki temu filmowi nauczylem sie odlutowywać :) dzk