Пікірлер
@krzysztof6293
@krzysztof6293 Ай бұрын
szkoda, że nie ma do tego czujnika światła zewnętrznego bo o tej samej godzinie latem jest jaśniej, a zimą ciemniej
@ntronic1270
@ntronic1270 Ай бұрын
Najnowsza wersja urządzenia ma wbudowany zegar astronomiczny, więc sterownik automatycznie zmienia godziny pracy każdego dnia zgodnie ze wschodem i zachodem słońca. Ta funkcja powstała po nagraniu tego filmiku.
@wiktor108
@wiktor108 2 ай бұрын
A można zapalić to ogólnie by świeciły wszystkie schody
@ntronic1270
@ntronic1270 2 ай бұрын
Tak, schody bądą się świecić tak długo jak będzie podawany sygnał na wejście. Można równolegle z czujką ruchu podłączyć przycisk i wykorzystać go do uruchomienia świateł na stałe. Można też przycisk podpiąć pod wolne wejście jeśli mamy mniej niż 4 czujki ruchu.
@piotrdomarecki3994
@piotrdomarecki3994 6 ай бұрын
Sterownik oświetlenia funkcjonuje u mnie juz ok. roku. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do jego pracy. Regulacja jasności, zegar astronomiczny, ustwienie szybkosci zapalania poszczegolnych schodów etc. działają precyzyjnie. Jednym slowem polecam ten produkt.
@icemarcin1
@icemarcin1 9 ай бұрын
Witam. Czy możliwe jest sterowanie taśmami adresowalnymi (chodzi głównie o WS2815)?
@ntronic1270
@ntronic1270 9 ай бұрын
Witam, ten sterownik obsługuje tylko taśmy jednokolorowe. Natomiast jeśli jest Pan zainteresowany wersją obsługująca taśmy RGB, możemy podjąć się wykonania czegoś takiego.
@kamilkowalski8646
@kamilkowalski8646 6 ай бұрын
Czy jest możliwość sterowania ledsmi z tel?
@ntronic1270
@ntronic1270 6 ай бұрын
@kamilkowalski8646 Wszystko ustawiamy na ekranie i 4 przyciskami. Cale sterownie działa automatycznie. Ostatnio dodałem do funkcjonalności zegar astronomiczny =, wiec sterownik wie z automatu kiedy jest zmrok.
@kamil6969
@kamil6969 10 ай бұрын
Witam, prosze o informacje gdzie mozna dokonac zakupu.
@robi2757
@robi2757 11 ай бұрын
Wszystko fajnie poza jednym aspektem - czujniki. Dlaczego nikt nawet nie spróbuje zrobić czujnika mikrofalowego o charakterze kierunkowym (co bardzo łatwo wykonać). Taki czujnik montuje się w puszce podtynkowej do osadzania elektroniki. W rezultacie widoczne są tylko lampki a nie badziewiaste czujniki pir, laserowe czy podczerwieni. Rozwiązanie takie zastosowałem już w kilku swoich projektach, w myśl zasady, że sterowania maja być nie widoczne. Kolejna kwestia to system inteligentny samo uczący się, ale to już wyższa matematyka i jak na razie nie ma na tyle doskonałego systemu żeby był w pełni funkcjonalny. W przypadku moich autorskich rozwiązań, niestety również odbiega to od ideału, ale może z czasem to dopracuję.
@ntronic1270
@ntronic1270 11 ай бұрын
​@@robi2757 Faktycznie mogło by to być być całkiem dobrą alternatywą względem wersji laserowych. Czyeśli opracowałbym zaadaptowałbym to rozwiązanie do mojego sterownika, to byłby Pan zainteresowany? Czy to tylko chciałby Pan się podzielić spostrzeżeniem? Pytam ponieważ staram się być otwarty na sygestie klientów i dostosowywać swoją ofertę.
@popke1930
@popke1930 Жыл бұрын
Wie ktoś czy czujniki ds18b20 z nettigo są oryginalne? Wygląda legit i piszą że sprawdzają czujniki skryptem z githuba
@PiotrSygutPL
@PiotrSygutPL Жыл бұрын
👍
@PiotrSygutPL
@PiotrSygutPL Жыл бұрын
👍
@PiotrSygutPL
@PiotrSygutPL Жыл бұрын
👍
@PiotrSygutPL
@PiotrSygutPL Жыл бұрын
👍
@Aras_ochp
@Aras_ochp Жыл бұрын
Ale to jest dobre!
@jacuss89
@jacuss89 Жыл бұрын
Witam czy obciążenie wyjść 24 v 4 A jest obciążeniem dla jednego wyjścia czy wszystkich 18
@ntronic1270
@ntronic1270 Жыл бұрын
Witam, to jest obciążenie jednego wyjścia.
@jacuss89
@jacuss89 Жыл бұрын
Witam czy jest możliwość zastosowania tylko dwóch czujek typu pir na górze schodów i na dole z zachowaniem efektu
@ntronic1270
@ntronic1270 Жыл бұрын
Jak najbardziej, gdyż wejścia reagują na podanie masy. Kilku klientów zastosowało sterowanie za pomocą właśnie czujek PIR. Pozdrawiam:).
@ntronic1270
@ntronic1270 11 ай бұрын
Ale generalnie polecam zastosowanie czujek laserowych. Unikamy wtedy sytuacji zapalania śweiateł gdy przechodzimy tylko obok schodów.
@marcinbidzinski
@marcinbidzinski Жыл бұрын
Jaka cena?
@davi5music521
@davi5music521 Жыл бұрын
I po tym poznajesz ze podrobiony? A może po prostu taki ma adres? A co to za test z podcieraniem? Przecież oryginał zrobi to samo
@ntronic1270
@ntronic1270 Жыл бұрын
Jeśli na dwóch przed ostatnich bajtach nie masz zer, to masz pewność, że czujnik NIE JEST oryginałem z Maxim Integrated. Takie wychodzą z fabryki. Bynajmniej ja nigdy innych nie spotkałem, a sporo tego już przeszło mi przez ręce. Przez pocieranie podgrzałem czujnik, który wiem, że jest podrobiony, bo sam go kupiłem na Aliexpress dawno temu za grosze :). Na filmiku widzisz, że temperatura zaczyna rosnąć na czujniku nr 2, który nie ma zer na dwóch przed ostatnich bajtach. Jeśli położysz obok siebie oryginały i podróbki, to wskazania na podrobionym są trochę niestabilne. Co ciekawe dwie podróbko bok siebie nie zawsze pokażą to samo. Oryginały są całkiem miarodajne, dlatego nie warto oszczędzać. Dość sporo wiedzy od DS-ach udało mi się zgromadzić w artykule: ntronic.pl/czujnik-temperatury-ds18b20/
@davi5music521
@davi5music521 Жыл бұрын
@@ntronic1270 wlanie widziałem tej filmik, mówi jeszcze więcej o podróbkach - kzbin.info/www/bejne/navcooiMrbSeqrs
@ntronic1270
@ntronic1270 Жыл бұрын
@@davi5music521 Fajny filmik👍. Faktycznie miałem tak kiedyś, że podrobiony reagował tak samo bez względu na ustawienie rozdzielczości.
@kisiuelo5479
@kisiuelo5479 3 жыл бұрын
Fajnie wszystko przedstawione, pozdrawiam :D