Kávička s developerom #16
22:00
Күн бұрын
Woman in TECH - Nianheng Wu
1:32
14 күн бұрын
Vianočné želanie z Téčka!
1:11
Woman in TECH - Mirka Sinaiová
1:36
Gameri: Spoznajte nadšencov hier
1:37
Kávička s developerom #15
17:13
2 ай бұрын
Anketa Najzamestnávateľ 2024
0:11
DormCom
1:48
3 ай бұрын
Znižujeme našu uhlíkovú stopu
1:18
Пікірлер
@vitaminxxl
@vitaminxxl 2 ай бұрын
This company is such a joke...
@develko
@develko 26 күн бұрын
Is it really? :-)))
@marossik
@marossik 2 ай бұрын
Vedeli by sme vyuzit aj VR pre online hranie? Mam doma MQ3, mozeme sa spojit.
@michaelaestokdutkova3909
@michaelaestokdutkova3909 3 ай бұрын
@artempeshkov5659
@artempeshkov5659 4 ай бұрын
Great conference with quality content and well broadcasted
@Noytzcbm
@Noytzcbm 3 ай бұрын
😢
@vladimirlelek3591
@vladimirlelek3591 6 ай бұрын
:D a v praxi ..... sama kktina :D
@michaelsantinon8231
@michaelsantinon8231 6 ай бұрын
Mental health exists due to people like yourselves somehow pulling a wage from idol chit chat, and without making any impact on the obvious causes...
@tibordigana2551
@tibordigana2551 7 ай бұрын
Poviem k tym team leaderom. Ako chces viest ked nepoznas ich pracu? Dve hodiny sme mu vysvetlovali ze jeho predstava je nerealizovatelna lebo bol techicky antitalent. To su presne ti ludia s humanitnym vzdelanim ktori by normalne boli nezamestnatelni. K tomu "Agile" poviem, vacsinou nejde o agile ale hra na agile. Pokial zakaznik nie je agile tak nie je nic agile. Agile nie je o vyvoji ale hlavne o zakaznikovi a agilnych dodavkach releasov a obsahu releasu lenze s tym by musel suhlasit zakaznik a to vacsinou nebyva.
@kubaskopal2387
@kubaskopal2387 9 ай бұрын
KOHOTOMAZAJYMAT🙄🏴‍☠
@tibordigana2551
@tibordigana2551 10 ай бұрын
Vytvorte si pobočku v Žiline. Ste len v Košicoch a preto som sa u vás nezamestnal.
@iveta8372
@iveta8372 10 ай бұрын
Skvelá inovácia :)
@scheilla01
@scheilla01 10 ай бұрын
A prečo nepoužiť namiesto dedenia iba interface, kde sa použije default metody ?
@Marko8809
@Marko8809 7 ай бұрын
Môžete použiť aj čisto len rozhranie. Cieľom bolo ukazat ake su mosnosti. Preto boli použité aj abstraktne triedy aj rozhrania. Príklad, ktorý sme použili nemôže byť bez použitia abstraktnych tried
@peternemec517
@peternemec517 10 ай бұрын
Ďakujem, pekne vysvetlené.
@jaroslavpecho3749
@jaroslavpecho3749 11 ай бұрын
Pekne povedané ako ich obabrať, že? Starší kolegovia aha no tí im budú nahovárať aké fajn je makať za mizerný plat! Začnite poriadne platiť a budú robiť! Nie tak kašľať na vás! Svine lakomé!
@cepi24
@cepi24 Жыл бұрын
Kde je prvy diel? Dik
@Marko8809
@Marko8809 11 ай бұрын
Dobry den tu najdete prvy diel o zapuzdreni kzbin.info/www/bejne/iZS4l3qNncppeMU , druhy diel a abstrakcii najdete tu kzbin.info/www/bejne/rniYk3xpm7aHb5o .Este je pripravovany diel o polymorfizme alebo tzv. mnohotvarnosti v jave. A tak isto este je aj diel o generikach, ktory mozete najst tu kzbin.info/www/bejne/mGLdlJVtpb2sedE
@TheUsamec
@TheUsamec Жыл бұрын
"Viete, ako správne postupovať v praxi pri objektovo orientovanom programovaní?" Krok 1: Nerobit OOP.
@siegfriedkragelj5119
@siegfriedkragelj5119 Жыл бұрын
Thank you so much for V4IT 🤬
@yc699bk
@yc699bk Жыл бұрын
Яблоки Шпинат Помидоры Авокадо Молоко Сыр (Чеддер и Моцарелла) Греческий йогурт Куриные грудки
@TacataAmberskii
@TacataAmberskii Жыл бұрын
ЮРИЙ ЧЕРНЯК ЭТО ТЫ У ШЕВЦОВА СНЯЛСЯ????
@yc699bk
@yc699bk Жыл бұрын
@@TacataAmberskii ты
@TacataAmberskii
@TacataAmberskii Жыл бұрын
@@yc699bk не обзывайся
@DrMaxPlank
@DrMaxPlank Жыл бұрын
nemoze byt v populacii take vysoke percento vysokoskolakov, treba sa vratit ku kriteriam s pred 30 rokov, to je tusim okolo 14% populacie. vysoka skola ma naucit mysliet, a nie generovat zamestnancov ktori hned vedia od prvej hodiny robit svoju pracu vo firmach.
@lukas.sipsky
@lukas.sipsky Жыл бұрын
Idealne aby sa to, co pises, kombinovalo. Mladi nemusia tolko rozmyslat ked je pristup k informaciam taky jednoduchy. Zaroven im ale vacsinou chyba styk s realitou a pracovnym prostredim. Sleduj aj dalsie casti, jedna z nich bude s docentom vysokej skoly, ktory povie toho viac priamo z praxe.
@DrMaxPlank
@DrMaxPlank Жыл бұрын
@@lukas.sipsky nie som za ziadnu kombinaciu. tiez, mozog je tu na to aby rozmyslal, kto nerozmysla je lehko manipulovatelny. s pracovnym prostredim nemusi byt ziaden styk, ide o to ze v dnesnej dobe su pomylene pojmy. vysoka skola nema pripravit cloveka do praxe, vysoka skola ho ma zaradit kam intelektualne patri a naucit ho efektivne rozmyslat. v praxi sa potom nauci pracovat, a samozrejme tu je koren problemu. kedze svetu vladnu korporacie, tak dokazali pomenit aj vyucovaci plan, a to len preto, aby firmy nemuseli skolit zamestnancov a stracat cas a financie, asi tak.
@bertibb
@bertibb Жыл бұрын
Ahojte, je to super. Budü existovať aj nejaké školelnia v rámci voľnočasových aktivít detí ako krúžok? Bolo by super ak by sa niečo také otvorilo a deti by sa mohli rozvíjať tímto smerom na pravidelnej báze.
@ghostgsxr7
@ghostgsxr7 Жыл бұрын
Ahoj ahoj, ďakujeme 🙂 Aktuálne máme rozbehnutý krúžok scratchu pre deti našich zamestnancov, ktorý plánujeme otvoriť aj v ďalšom období. Všetko bude zverejnené na našej firemnej YaM stránke. Máme mnoho námetov do ďalšieho obdobia, tak uvidíme čo všetko sa nám podarí zrealizovať v podobe voľnočasových aktivít alebo krúžkov.
@borid147
@borid147 Жыл бұрын
Lukas je to paradne zroben. Paci sa mi tento novy format. Juraj ako prvy host bola skvela volba.
@lukas.sipsky
@lukas.sipsky Жыл бұрын
Dakujem pekne, verim, ze sa budu pacit aj dalsie casti tohto dielka
@marossik
@marossik Жыл бұрын
Nový level? Držim palce. MP.
@lukas.sipsky
@lukas.sipsky Жыл бұрын
Nova doba, novy level ;)
@MilanPastva-p8j
@MilanPastva-p8j Жыл бұрын
Nová Ves Nová Ves je najlepšia NOVA VES je naj
@JanZitniak
@JanZitniak Жыл бұрын
Chalani úplne skvelé video, ste príjemní a jasne zrozumiteľní. Mňa len napadá otázka - na pohovoroch sa pýtajú na rozdiel medzi abstraktnou triedou a interface alebo medzi bežnou triedou a abstrakciou (interface), lebo je tam rozdiel :-)
@Marko8809
@Marko8809 Жыл бұрын
Dobry den, dakujeme pekne sme radi, ze sa vam toto video pacilo :). Neviem ako ostatni, ale ja osobne sa pytam na rozdiel medzi abstraktnou triedou a interfacom. Zvyknem sa, ale pytat aj ine veci, kde sa tiez stava, ze porovnavam beznu (klasicku) triedu s abstraktnou. Cize v podstate sa zvyknem pytat na oboje veci, cielom je zistit ako uchadzac rozumie tymto veciam.
@JanZitniak
@JanZitniak Жыл бұрын
@@Marko8809Veľká vďaka za odpoveď, držím palce v ďalšej tvorbe!
@Marko8809
@Marko8809 Жыл бұрын
Dakujem@@JanZitniak aj vam nech sa dari
@ryanstreich8971
@ryanstreich8971 Жыл бұрын
🤔 'PromoSM'
@milanbeskydiar4371
@milanbeskydiar4371 Жыл бұрын
My sme hkm Z volen
@farkasroman
@farkasroman Жыл бұрын
dodal by som ze GPT uci hodne aj laikov ako som ja
@richardbaco
@richardbaco Жыл бұрын
inspirativne. dakujem damam z HR aj Tebe Michal
@puliverius
@puliverius Жыл бұрын
Hlavna otazka, ako velmi safe je copilot z hladiska kodu, ci sa nedostane to co nechcem, tam kam nechcem :). Predpokladam, ze sa tam minimalne cast mojho kodu prehana cez tretiu stranu. Ak dokonca pozera na cely moj kod tak fuu, to je uplne no go. Ako github moze nieco pekne napisat, zo oni nic nestoruju ale chatGPT na pozadi uz moze byt ina pesnicka. Jedina safe metoda je, nedavat si ziadne pluginy k sebe do IDE ale to co potrebujem sa copilota spytat na webe resp. chatGPT web rozhrania.
@SmadaSmadas
@SmadaSmadas Жыл бұрын
Super informatívne a praktické video. Vďaka. :)
@GUMFT19
@GUMFT19 Жыл бұрын
My sme HC Slovan Bratislava
@harendrapratapsingh8210
@harendrapratapsingh8210 Жыл бұрын
Usage of jdk new feature like record could have removed basically all the boiler plate code :)
@peternemec517
@peternemec517 Жыл бұрын
Možno to zle chápem, ale podľa mňa majú gettery a settery význam nielen v tom, že sprístupnia privátne atribúty triedy, ale že k hlavným úlohám settera patrí najmä validácia nastavovaných dát (aby som napríklad nemohol nastaviť zápornú hodnotu pre spomínanú hmotnosť) a getter môže dáta aj formátovať (napr. ak má hmotnosť numerický typ atribútu, getter môže vracať string, kde k hmotnosti pridá aj mernú jednotku, napr. "5,2 kg"). To mohlo byť spomenuté. Inak dobrý zámer. Ďakujem
@JanZitniak
@JanZitniak Жыл бұрын
Presne, ja ešte uvádzam aj príklad, že keď chceme ukladať v triede heslo, tak v setPassword (setter) dané heslo nejakým šifrovacím algoritmom rovno zašifrujeme ...
@Marko8809
@Marko8809 Жыл бұрын
Dobrý deň, áno dajú sa setre používať aj takto, ale nespomínam to preto, lebo to podľa mňa nie je dobré riešenie a neodporúčam to takto používať. Odporúčam validaciu robit v separatnych triedach a triedy s datami pouzivat, len ako jednoduche pojo objekty bez biznis logiky. Takto sa to lepsie udrziava, je oddelená modelova vrstva od logiky, ktorá s tými datami pracuje a je to prehladnejsie. Ak napríklad bude treba menit validaciu, tak nie je potrebné zasahovať do modelovej vrstvy. Ďalšie riesenie je použitie Jakarta Bean Validation, čo je podľa môjho názoru tiež lepšie riešenie ako validacia v setter metode. Tak isto aj getter moze vracať iný typ ako je typ fieldu avsak tiez to neodporúčam používať takto. O to ako sa data zobrazuju by sa mala starat prezentacna vrstva aplikacie a nie getter. Getter ma len vratit data a nemal by mat ziadnu logiku ak to nie je nutne. Ak je to nutne tak by možno bolo treba zmenit dizajn samotnej aplikacie. Ďalšie dôvody môžte nájsť aj tu stackoverflow.com/questions/9747291/does-a-getter-with-a-different-return-type-qualify-as-a-getter
@JanZitniak
@JanZitniak Жыл бұрын
@@Marko8809 Vďaka za vysvetlenie. Ešte otázka, je možné sa už dostať k danému githubu? A kedy môžeme čakať ďalší diel? :)
@peternemec517
@peternemec517 Жыл бұрын
@@Marko8809 S tou argumentáciou ku getteru by som súhlasil, ale napriek tomu si myslím, že setter by mal robiť aspoň minimálnu validáciu, ktorá nesúvisí s biznis logikou. Napr. tá spomínaná hmotnosť by nemala byť nikdy záporná, nezávisle na biznis logike.
@puliverius
@puliverius Жыл бұрын
Zvykne sa pouzivat aj k inicializacii, ak sa dopytujes na neinicializovanu hodnotu.
@markos3212
@markos3212 Жыл бұрын
My sme HC Košice
@pandastory-abookseriesabou8568
@pandastory-abookseriesabou8568 Жыл бұрын
​💪🏻 Like your work ​💥
@marekvician
@marekvician Жыл бұрын
Good 😎😉
@frederickmontoya8391
@frederickmontoya8391 2 жыл бұрын
Nice one pal 😀!!! Get to know the secret = 'promo sm' .
@borid147
@borid147 2 жыл бұрын
Dano parada!! Super diel.
@melvinj322
@melvinj322 2 жыл бұрын
😪 pr໐๓໐Ş๓
@jurkiBOSS
@jurkiBOSS 2 жыл бұрын
Super, len mi nesedia tie DTO presahujuce do service layeru…
2 жыл бұрын
Ja to poznam ako Template - odost Silnejsi polyformizmus na poly TRIEDY. Sorry z prapodstaty C-eckar (STL C++). My s tym robime od cca. 2000. Z mojej JAVA kuchyne - Zapisat vela vela poli v Exceli public void InitCreate( String[] arrMethods ) { Method pMethod = null; try { for(String strMethod : arrMethods) { if( !strMethod.isEmpty() ) { pMethod = JvOutSMBB.class.getMethod( strMethod, null); pListMethods.add( pMethod ); // GetEnvironment(); } else pListMethods.add( null ); } // for(String strMethod : arrMethods) } catch( Exception e ) // try { LOGGER.log(Level.SEVERE, "Error occur: ", e); } // catch( Exception e ) try } // public void InitCreate( String[] arrMethods ) for( int iJ=iCol; iJ< pJvOutSMBB.GetSize(); iJ++ ) { m_pJvFindDataOutExcel.SetCell( pJvOutSMBB.SYSTEM_NAME(), iRow, iJ, pJvOutSMBB.GetValue( iJ, null ), m_pListsMessages ); } // for( int iJ=0; iJ< pJvOutSMBB.GetSize(); iJ++ ) @SuppressWarnings("unchecked") public <T> T GetValue( int iWhichOne, Object... arrObjParameters ) // Class... Object... T... { try { Method pMethod = m_pListMethods.get( iWhichOne ); if( pMethod != null ) return (T) pMethod.invoke(this, arrObjParameters); else return (T) null; } catch( Exception e ) // try { LOGGER.log(Level.SEVERE, "Error occur: ", e); return (T) null; } // catch( Exception e ) try } // public <T> T GetValue( int iWhichOne ) /* if( arrObjParameters != null && arrObjParameters.length > 0 ) { for(int iI=0; iI<arrObjParameters.length; iI++ ) System.out.println("Class of Obj. is : " + arrObjParameters[iI].getClass().getName()); => Class of Obj. is : java.lang.String } // if( arrIntParameters != null && arrIntParameters.length > 0 ) */ Ine pouzitie napr. Aplikacny server NOVE socket<?>; thread<?>; queue<?>; ? obj. ako TCP/IP client; vetva pre spracovanie ako http/DB/...; requests-telegram , ktory zaeviduej clienta - vytvori pren vlakno a prima pren request-telegram (PostMessage (ak konci app QUIT_MESSAGE)/ExecutorService/...) spracuje ho a vysledok preposle client-ovy. Teda VLAKNA A ASYNCHRON ;) while(0){ Sleep(1000); Data = ReadData() ... } == TRAGEDIA What about? Keby sme tak zriadili public(v ramci DT) WEB stranku for JAVA na , take cosi co sa prezentuje na kavicke + veci co suvisia so security. Napr. ja mam 2 a viac JAVA prinosi - ako poslat email vratane marazmu s certifikatmi a vyberu podporovanej technologie XXXXX vratane zlozitejsich zapisov ako je napr setCategories - Vytvoril som nieco ako BluePrism a teda Viem vytvorit skript v mojom programovacom jazyku AZlang. , ktory interpretuje moja apka AZRobot na ovladanie grafickych aplikacii. Tak toto mi pomohlo ked som zufaly a isiel som na email cez XXXXXXX , kde nam security na zabranenie spamov nadelilo modalne dialogy na potvrdenie nacitania napr. odosielatela email-u a na jeho odoslanie. A realnu utilizaciu na prihlasenie sa do SAP-u , vypisanie (multy select cez nepriame data ak nepoznate konkretne pre dane pole) tranzakcie , spustenie tranzakcie, zapis do excelu, spustenie makra v exceli a na spracovanie suborov. - http/https client/server - kriptovanie ... - DB napr. "pohadat sa" HYBERNATE vz. graficke UML pre DB Ja napr. tvrdim, ze s grafickym UML vytvorim datovy model (tabulka PK/FK, index, relacie, trigre, ...) OMNOHO skôr ako cez hybernate. ja kava a ty robis ja k tomu kostnatu rybu (mrenu) ja upeciem , ja dojem a ty robis! JAVA-k vyber cez VIEW alebo TABLE je BLBOST vzhladom na rychlost navratu dat, zapuzdrenost (fantomove data), deadloc, ... A vela vela dat natahat do ArrayList<TABLE> a potom robit eliminacne kriteria je uplna TRAGEDIA ako aj dynamicky pristup (fetch) k DB datam Ja tvrdim , ze len a len STORE PROCEDURE + adekvatna tranzakcia pripadne vynutene uzamknutie (porucenie optimalizatoru db) pripadny rollback. LEBO JAVA-k nie je DB relacny/... makac! ... ASPON BY SME NEMUSELI VYMYSLAT TEPLU VODU
@slavodzuricko
@slavodzuricko 2 жыл бұрын
👏👏👏
@DJenriqez
@DJenriqez 2 жыл бұрын
Celkom dlho mi chýbal taký slovensko/český podcast o IT (nie žeby som nerozumel po anglicky ale nie je špatné to počuť aj po svojom :D :D )
@partigiano7
@partigiano7 2 жыл бұрын
skvelo vysvetlene, pekny edit, viac takychto videii do buducna 😉👍
@borid147
@borid147 2 жыл бұрын
Ahoj Maros, dalsi diel budeme porovnavat Spring s Micronautom. Snad to tiez bude uzitocne.
@tinomar
@tinomar 2 жыл бұрын
Jasný a zrozumiteľný návod ako si jednoducho a rýchlo vytvoriť web pomocou technológií Azure a GitHub.
@borid147
@borid147 2 жыл бұрын
Vdaka :)
@karolknapik8407
@karolknapik8407 2 жыл бұрын
Super praca 🙂
@goddamnilovecoding6051
@goddamnilovecoding6051 2 жыл бұрын
slabota dos
@lukashaviar357
@lukashaviar357 3 жыл бұрын
Čo sardinky, makrely v rajčinovej omáčke?? môžu byť či?