Пікірлер
@Markicjusz
@Markicjusz Жыл бұрын
Świetnie wyjasnione. Bez pitu, pitu.💪
@Panda-ed4zz
@Panda-ed4zz Жыл бұрын
Dzień dobry. Jeżeli: pierwszego wyboru 14 drugiego wyboru 376 a miejsc 18 Czy jest jakaś różnica między pierwszym i drugim wyborem? np: Jeżeli jestem w pierwszym wuborze czy mogę to oznaczać że już jestem przyjęta?
@andrzejkozak8640
@andrzejkozak8640 Жыл бұрын
Porządkowanie wstępne list wygląda OK w prezentacji Pana Radka. Natomiast nie jest obojętne kogo rozpatrujemy w pierwszej kolejności na tych listach. Powinno się moim zdaniem rozpatrywać najpierw zawsze osoby z preferencją 1. Jak ich już nie ma to z preferencją 2. Ale jak się pojawi znowu 1. To znowu bierzemy 1. Czyli zawsze najważniejsze numerki preferencji z list, które są uporządkowane według algorytmu Pana Radka. I nie tak, że bierzemy jeden oddział. Algorytm musi działać na wszystkich oddziałach.
@pawepiekarczyk7731
@pawepiekarczyk7731 2 жыл бұрын
A mam takie jedno pytanie do pana jeśli jest 27 osób na 30 miejsc z pierwszej preferencji a 107 ogółem to na którą liczbę sie patrzeć i czy najpierw sie dostaje te 27 osób czy nie?
@JohnyWrozba
@JohnyWrozba Жыл бұрын
Skoro wszyscy są kwalifikowani do tej samej klasy, to znaczy ze sa to ich aktualnie mozliwe do przyznania im najlepsze miejsca wedlug ich preferencji....i tu nie ma znaczenia czy ktos ma ta aktualna kalse jako 1szy wybor czy 10ty.... tu wjezdzaaja juz punkty. I tak, spadochroniarze z lepszych szkol trafiaja do tego samego szeregowania po pkt z tymi dla ktorych jest to skzola 1szego wyboru.... System promuje tych z wieksza iloscia pkt a nie tych co lepiej wytypowali szkole do swocih punktow.
@Nokinsi
@Nokinsi 5 жыл бұрын
A jeżeli w jakieś szkole jest liceum i technikum to liczy się jako 2 szkoły czy jedna?
@69MeH
@69MeH 5 жыл бұрын
A bardzo dziękujemy panie Radku trzymaj się mordo!
@andziaa7972
@andziaa7972 5 жыл бұрын
system wprowadził w błąd mnie i moje dziecko. na stronie jest informacja, że został zakwalifikowany - w szkole widnieje na listach niezakwalifikowanych osób !!!!!!
@keri0n271
@keri0n271 5 жыл бұрын
anluko maluko
@casimichastawarz8659
@casimichastawarz8659 5 жыл бұрын
Algorytm nie zadziała w najbardziej optymalny sposób w poniższej sytuacji: Przypuśćmy, że mamy 2 szkoły A i B oraz 2 kandydatów k1 i k2. Listy preferencji kandydatów: k1: 1. miejsce A, 2. miejsce B k2: 1. miejsce B, 2. miejsce A W szkole A więcej punktów uzyskał k2, natomiast k1 uplasował się na drugim miejscu. Zaś w szkole B więcej punktów uzyskał k1, a k2 znalazł się na drugim miejscu (opisana sytacja jest możliwa wtedy gdy szkoły A i B mają inne przedmioty punktowane). Do każdej szkoły może dostać się co najwyżej 1 uczeń. Algorytm przydzieli kandydatowi k1 szkołę B, a kandydatowi k2 szkołę A. Obaj kandydaci dostaną się do szkół ze swoich drugich preferencji. Zauważmy, że lepsze jest przyporządkowanie kandydata k1 do szkoły A, natomiast kandydata k2 do szkoły B (obaj trafią do pierwszej preferencji - będą bardziej zadowoleni). Jeżeli kandydaci nie wybraliby szkół drugich preferencji, to dostaliby się tam gdzie chcieli. Można z tego wyciągnąć wniosek, że nie opłaca się wybierać wielu preferencji. Mam nadzieję, że algorytm rekrutacyjny jest w stanie obsłużyć powyższą sytuację. Pozdrawiam
@lech206
@lech206 5 жыл бұрын
Moim zdaniem przyporządkowanie k1 do B i k2 do A jest jak najbardziej poprawne i zasadne. Nie dostali się do oddziałów gdzie ktoś był lepszy od nich.
@casimichastawarz8659
@casimichastawarz8659 5 жыл бұрын
@@lech206 Moim zdaniem kandydat ustalając listę preferencji nie ma na celu wybrania szkoły, w której może otrzymać największą liczbę punktów, tylko szkoły w której chciałby się uczyć. W przykładzie kandydat k1 określił, że chętniej uczyłby się w szkole A, niż B. Z kolei kandydat k2 preferuje szkołę B. Zgodnie z algorytmem zostaną oni przyporządkowani do gorszych z ich punktu widzenia szkół.
@lech206
@lech206 5 жыл бұрын
@@casimichastawarz8659 I tu się z tobą zgodzę. Z ich punktu widzenia dostali się do oddziałów o niższej preferencji. Ale nadal uważam, że algorytm jest sprawiedliwy i dobry. Załóżmy że profil A to mat a B to biol. Oznacza to że że k1 jest lepszym kandydatem w zakresie biologii od k2 a k2 jest lepszym kandydatem od k1 w zakresie matematyki. Co najwyżej to możesz uważać, że niesprawiedliwe jest, że na poszczególne oddziały ustala się punkty na podstawie innych kryteriów - to jednak nie jest związane już z samym algorytmem a kryteriami. Poza tym wydaje mi się, że jeśli ktoś próbuje dostać się na RÓŻNE kierunki jak w przykładzie który przytaczasz to chyba sam nie wie czego chce. Można to interpretować tak, że konieczność wprowadzenia kolejności preferencji została niejako wymuszona na min bo musiał ją podać i jest mu obojętne na który kierunek się dostanie.
@martyna9133
@martyna9133 5 жыл бұрын
hihi wzieli mnie
@lech206
@lech206 5 жыл бұрын
Panie Radku przedstawiony przez Pana algorytm wydaje się strasznie niesprawiedliwy. Mówi Pan że efekt zawsze będzie taki sam i można rozpocząć od dowolnego odddziału. Załóżmy taki scenariusz. Mamy 3 oddziały: oddział1, oddział2 i oddział3 po 30 miejsc. Mamy 2 uczniów: u1,u2. Uczeń u1: 160 pkt i lista preferencji 1.oddział3 i 2.oddział2 Uczeń u2: 150 pkt i lista preferencji 1.oddział2 i 2.oddział1 Po wyznaczeniu list dla oddziałów i uszeregowaniu malejąco mamy: oddział1: 1.u2 (150) ... oddział2: 1.u1 (160) .... 31. u2 (150) oddział3: 1.u1 (160) .... Podaje Pan że można zacząć od dowolnego oddziału No to mamy 6 możliwości w jakiej możemy kolejno przechodzić przez oddziały. Weźmy do analizy tylko 2 wersje. Gdy przymniemy przechodzenie kolejno po oddziałach oddział1,oddział2,oddział3 to : oddział1: - u2 łapie się się tylko do oddziału oddział1 i tam zostaje przypisany bo w oddziale 2 jest pod kreską oddział2: - u1 jest w oddział2 i oddział3 ale wyżej ma oddział3 wiec tam zostaje przypisany i skreślony z oddział2 oddział3: - tu już u1 jest tylko w tym oddziale W takim przypadku lista przyjęć wygląda następująco: oddział1: u2 oraz oddział3: u1 Gdy przymniemy przechodzenie kolejno po oddziałach oddział2,oddział1,oddział3 to : oddział2: - u1 jest w oddział2 i oddział3 ale wyżej ma oddział3 wiec tam zostaje przypisany i skreślony z oddział2 - u2 - że już tu nie ma u1 to jest on na pozycji 30 a nie 31 przez co zaczyna się do niego łapać a także jest w oddział1, ale że wyżej ma oddział2 to tam zostaje przypisany i skreślony z oddział1 oddział1: tu już u1 jest wykreślony oddział3: tu u1 jest już tylko tu W takim przypadku lista przyjęć wygląda następująco: oddział2: u2 oraz oddział3:u1 Proszę o wyjaśnienie dlaczego w takim przypadku nie otrzymuję identycznych wyników (przypisań uczniów do oddziałów) jeśli w filmie mówi Pan, że kolejność analizy oddziałów nie ma znaczenia ?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Ale po każdym wykreśleniu wraca się do początku i analizuje całość. Zatem bez względu na to, od którego oddziału zaczniemy w końcu trafimy na oddział2 lub oddział3 i tam znajdziemy ucznia u1. Wówczas sprawdzimy preferencje i usuniemy go z oddziału2. Wciągniemy spod kreski u2 i wracamy do początku analizy. I znów bez względu na kolejność w końcu trafimy na oddział1 lub oddział2 i zobaczymy, że u2 jest w dwóch miejscach. Więc sprawdzimy listę preferencji, zostawimy u2 w odziale2, usuniemy z oddziału1. Zatem bez względu na kolejność uzyskamy zawsze ten sam efekt rekrutacji: u1 zakwalifikowany w oddziale3, u2 zakwalifikowany w oddziale2.
@lech206
@lech206 5 жыл бұрын
​@@radekwiktorski877 Czyli przy każdej analizie bierze się tylko pod uwagę pozycje kandydata te nad kreską i wybiera tę najwyższą w jego liście preferencji i wykreśla z pozostałych oddziałów. Czyli do danego kandydata algorytm wraca wielokrotnie i jeśli okaże się że występuje znowu w więcej niż jednym oddziale bo został w innych wyciągnięty spod kreski dokonuje ponownie wyboru oddziału znajdującego się najwyżej na jego liście preferencji. Teraz już rozumiem. Brakowało słowa, że przy każdej analizie kandydata nie są usuwane jego pozycje znajdujące się pod kreską. Dziękuję.
@JHeb_
@JHeb_ 5 жыл бұрын
Witam. Jeżeli w zeszłym roku, minimum w jakiejś szkole na jakąś klasę wynosiło o 10 pkt mniej od mojej liczby punktów, to wie pan jak to będzie wyglądało w tym roku z podwójnym rocznikiem?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
To się dopiero okaże przy publikacji wyników - nikt nie jest tego w stanie precyzyjnie przewidzieć. Natomiast przy różnicy 10 punktów wydaje się, że jest szansa, że to wystarczy :) ale oczywiście gwarancji nie ma, bo to zależy ilu i jakich kandydatów wybrało ten sam oddział.
@alicjaziembinska1423
@alicjaziembinska1423 5 жыл бұрын
dLACZEGO MI TO TŁUMACZĄ DOPIERO TERAZ??? Dzięki polska edukacjo~~~~
@alicjaziembinska1423
@alicjaziembinska1423 5 жыл бұрын
Shit, myślałam że najpierw dostają się osoby z pierwszego wyboru a potem resztę miejsc bierze kolejny wybór. W tej sytuacji mam przejebane, moja klasa 1. wyboru ma w sumie jakieś 500 chętnych lololoolol
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Sama liczba jeszcze nie mówi wszystkiego. Kwestia tego ile oni mają punktów, jakich innych wyborów i na których miejscach listy preferencji dokonali oraz jaką mają tam sytuację. Okaże się jutro. Trzymam kciuki! :)
@milenakaminska1068
@milenakaminska1068 5 жыл бұрын
Dzień Dobry. Mam pytanie: Czy jeśli na mój profil humanistyczny dwujęzyczng jest 26/30 chętnych z 1 preferencji a wszystkich razem z 1,2 i 3 łacznie jest 60 to ma szansę się dostać? Wcześniej się nie bałam ale po tym co słyszę w mediach już tak, a jutro mam wyniki :-( Jest to średnie liceum w niewielkim mieście, a moja liczba pkt wynosi 151. Kandaci na profil też nie mają super wyników. Ale strasznie się boję że wyprą mnie Ci którzy mieli za mało na biol-chem a wystarczająco dużo na mój profil. Bardzo proszę o odp ;-)
@darus_9260
@darus_9260 5 жыл бұрын
Nie martw się... Dostaniesz się do swojej wymarzonej szkoły ;)
@Piwciok
@Piwciok 5 жыл бұрын
Dziena panie radku życzę miłego dnia :D
@jasiof2622
@jasiof2622 5 жыл бұрын
A co jeśli kandydat w szkole pierwszego wyboru jest poza klasyfikacją? Mam nadzieję, że z niej nie zostanie wykreślony po takiej pierwszej iteracji? Rozumiem, że kasujemy go tylko z list gdzie jest zakwalifikowany i tylko z list gorszych niż najlepszy zakwalifikowany priorytet? Czyli jeśli ten Przykładowy uczeń w szkole pierwszego wyboru jest na miejscu 40 (poza kwalifikacją), ale jest na listach 2-ego, 3-ego i 5-ego wyboru, to kasujemy go tylko z list 3-ego i kazdego niższego wyboru, a zostaje na liście 2-ego wyboru (już wiemy że przynajmniej tam się dostał) oraz 1-ego wyboru (ma sznasę się dostać, jeśli po zakończeniu algorytmu jacyś lepsi uczniowie dostaną się do innych szkół 'wcześniejszego' wyboru). I tak działamy szkoła po szkole, klasa po klasie, wracając wiele razy do tych samych szkół i klas, aż będzie taka iteracja, gdzie we wszystkich szkołach i klasach żaden uczeń nie zostanie wykreślony z żadnej szkoły 'gorszego' wyboru (nie jest 2 lub więcej razy na liście zakwalifikowanych). Zgadza się?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Dokładnie tak. Czyli w wyniku kolejnych iteracji można tylko "awansować" i nigdy nie pogarsza się swojej sytuacji.
@naxxt1985
@naxxt1985 5 жыл бұрын
Witam, mam pytanie. Jeśli dostanę się do szkoły drugiej, bądź trzeciej preferencji, to mam zawieźć same świadectwo wraz z wynikami egzaminów, czy muszę również dostarczyć teczkę z dokumentami, którą zawiozłam do szkoły pierwszej preferencji?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Tylko oryginały świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu/sprawdzianu. Wniosek jest szkole niepotrzebny - dane pobierze sobie z systemu elektronicznego.
@naxxt1985
@naxxt1985 5 жыл бұрын
Radek Wiktorski dziękuje za odpowiedź
@milenakaminska1068
@milenakaminska1068 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Dzień Dobry 🙂 Mam pytanie: Czy jeśli na mój profil humanistyczny dwujęzyczng jest 26/30 chętnych z 1 preferencji a wszystkich razem z 1,2 i 3 łacznie jest 60 to ma szansę się dostać? Wcześniej się nie bałam ale po tym co słyszę w mediach już tak, a jutro mam wyniki :-( Jest to średnie liceum w niewielkim mieście, a moja liczba pkt wynosi 151. Kandaci na profil też nie mają super wyników. Ale strasznie się boję że wyprą mnie Ci którzy mieli za mało na biol-chem a wystarczająco dużo na mój profil. Bardzo proszę o odp ;-)
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@milenakaminska1068 Ja rozumiem stres i niepewność, ale niestety nie da się na to pytanie odpowiedzieć. Bo nie wiemy ile mają punktów poszczególni kandydaci i nie wiemy jakich innych wyborów oni dokonali i wreszcie nie wiemy też jaką mają sytuację w tych wyborach. Dopiero mając te wszystkie dane i analizując je łącznie (co właśnie dzieje się w trakcie przydziału w systemie elektronicznym) okazuje się, jak wygląda sytuacja. Nie ma więc wyjścia, jak uzbroić się jeszcze w trochę cierpliwości i poczekać do ogłoszenia wyników.
@ffffff4015
@ffffff4015 5 жыл бұрын
Elo kto wali ze mną owocowe piwo i posłucha bedoesa na moim jblu?? :-d
@dzolk4890
@dzolk4890 5 жыл бұрын
Jeśli wiem, że nie chce chodzić do szkoły 1 preferencji, a dostane się do 1 i 2. Czy mogę finalnie chodzić do szkoły 2 wyboru?
@zelkowsky3461
@zelkowsky3461 5 жыл бұрын
Tak
@zelkowsky3461
@zelkowsky3461 5 жыл бұрын
Mozesz nawet jak masz jakis 7 wybór
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Jeżeli obie szkoły są w ramach jednego systemu elektronicznego, to nie ma możliwości żeby być zakwalifikowanym do 1 i 2. Jeżeli wyniki kandydata pozwalałyby zostać zakwalifikowanym do więcej niż jednego oddziału, wówczas umieszcza się go tylko w jednym - tym spośród nich, który jest najwyżej na liście preferencji. Zatem w przypadku zakwalifikowania do 1. wyboru miejsce w 2. zostanie przydzielone innemu kandydatowi i można tam jedynie ubiegać się później w rekrutacji uzupełniającej.
@zelkowsky3461
@zelkowsky3461 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 A jak bym sie dostał na 4 wybór to moge wybrac jednak 7? Np
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@zelkowsky3461 Nie, to działa na całą listę. Zerknijcie na to, jak działa lista preferencji: kzbin.info/www/bejne/mn21k6qvYst4mpI Zakwalifikowanym można być w jednym miejscu.
@polskawydra5148
@polskawydra5148 5 жыл бұрын
Da sie jeszczs sprawdzić ile jest zgłoszeń na daną klase?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Póki dostęp do systemu jest zablokowany, to nie. Kiedy zostanie przywrócony (precyzyjniej mówiąc kilka godzin po publikacji wyników) statystyki będą ponownie dostępne.
@polskawydra5148
@polskawydra5148 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Dziękuję, bo szukałem i znaleźć nie mogłem.
@blazejklimaszka
@blazejklimaszka 5 жыл бұрын
Mam pytanie. Jak zaniosłem już do szkoły pierwszego wyboru kopie świadectwa i egzaminu, a nie dostanę się do tej szkoły to czy od razu będę rozpatrywany w innej szkole czy dopiero potem jak przyniosę tam te kopie?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Kandydat rozpatrywany jest we wszystkich szkołach i oddziałach wskazanych na swojej liście preferencji. Zatem jeśli nie uda się zakwalifikować do pierwszego wyboru, to rozpatruje się w kolejnych. Jeśli kwalifikacja nastąpi do którejś z pozostałych szkół wówczas do tej szkoły zanosi się oryginały dokumentów na potwierdzenie chęci nauki tam.
@roksana6981
@roksana6981 5 жыл бұрын
Dzień dobry, chce iść do technikum turystycznego i jest 15 wolnych miejsc na 19 osób ja mam 65,5 pkt plus rodzina wielodzietna oraz samotne wychowanie czy mam szansę się dostać?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, bo to zależy od tego, jaką punktację mają pozostałe osoby i jakich innych wyborów dokonały. Natomiast w takim przypadku tylko 4 osoby z 18 musiałby mieć mniej punktów lub zakwalifikować się w innymi miejscu, które mają wyżej na liście preferencji. Myślę, że sytuacja nie jest beznadziejna ;)
@x-x
@x-x 5 жыл бұрын
bardzo przydatny film
@alojzykiszka
@alojzykiszka 5 жыл бұрын
Mam pytanie odnośnie listy preferencji. Powiedział Pan, że jednostką podstawową jest oddział. Czy to oznacza, że przykładzie jaki Pan podaje możliwa jest sytuacja, że szkoły są przemieszane? To znaczy, czy może umieścić na 1. miejscu odział ze szkoły nr V i na 6 miejscu jakiś inny oddział również ze szkoły nr V?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Dokładnie tak. Listę układa sie z par: szkoła-oddział. I kolejność tych par może być dowolna, można układać zarówno tak: 1. Szkoła A - oddział 1 2. Szkoła A - oddział 2 3. Szkoła A - oddział 3 4. Szkoła B - oddział 1 5. Szkoła B - oddział 2 6. Szkoła B - oddział 3 7. Szkoła C - oddział 1 ... jak i tak: 1. Szkoła A - oddział 1 2. Szkoła B - oddział 3 3. Szkoła C - oddział 1 4. Szkoła B - oddział 2 5. Szkoła A - oddział 3 6. Szkoła C - oddział 2 ... Istotne jest to, żeby lista odpowiadała naszym realnym preferencjom (czyli na czym nam zależy bardziej, a na czym mniej).
@martyna9133
@martyna9133 5 жыл бұрын
ile macie punktow? 🥴
@oliwiakujda7237
@oliwiakujda7237 5 жыл бұрын
132,4
@deteciak1257
@deteciak1257 5 жыл бұрын
160 z kawałkiem
@editopi4401
@editopi4401 5 жыл бұрын
Dżizas ja mam tylko 120 punktów, żegnaj liceum, witaj rekrutacjio uzupełniająca.
@maaaaaaugh2323
@maaaaaaugh2323 5 жыл бұрын
:c
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
To się dopiero okaże :) Może nie będzie aż tak źle... ;)
@editopi4401
@editopi4401 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Mogę się tylko modlić o jedno wolne miejsce.
@Wika-fw6ed
@Wika-fw6ed 5 жыл бұрын
ty masz przynajmniej 120 ja mam 103 pkt miejsc na klase jest 16 a chetnych duzo wiecej tez sie obawiam rekrutacji uzpelniajacej :'(
@n3lly.514
@n3lly.514 5 жыл бұрын
Heh ja mam 88 pkt a chce sie dostac do liceum policyjnego 34 miejsc, a 45 chetnych
@dagmarag9576
@dagmarag9576 5 жыл бұрын
Co w sytuacji gdy na przykład w klasie może być 35 osób, są już 34 "zapełnienione" miejsca, a jest jeszcze 5 osób które mają wystarczającą liczbę punktów by dostać się do oddziału? Nie biorąc pod uwagę wielodzietności itp bo założymy że tych osób to nie dotyczy
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Ale nie ma czegoś takiego jak "wystarczająca liczba punktów, by się dostać". To, co później jest publikowane jako taka liczba (czy też nazywane przez niektórych "próg punktowy"), to jest po prostu liczba punktów, którą ma ostatni (w znaczeniu ten z najniższą liczbą punktów) zakwalifikowany do tego oddziału. Zatem w podanym przykładzie na to jedno miejsce zostanie zakwalifikowany ten spośród tych 5, który ma największą liczbę punktów.
@dagmarag9576
@dagmarag9576 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 dziękuję!
@ik3105
@ik3105 5 жыл бұрын
Powiedzmy, że 10 osób ma tą samą punktację, jakie są dodatkowe kryteria decydujące o przyjęciu do szkoły? Czy są one wszędzie takie same, czy są zależne od szkoły/klasy?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Są wszędzie takie same. W pierwszej kolejności pierwszeństwo ma kandydat posiadający problemy zdrowotne ograniczające możliwość wyboru kierunku kształcenia (potwierdzone opinią publicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej). Następnie pierwszeństwo mają kandydaci, którzy spełniają następujące kryterium: (te kryteria są równoważne, zatem jeśli ktoś spełnia 2, to ma pierwszeństwo przed tym, kto spełnia 1) - kandydat pochodzi z rodziny wielodzietnej, - kandydat jest niepełnosprawny, - jeden z rodziców kandydata jest niepełnosprawny, - oboje rodzice kandydata są niepełnosprawni, - kandydat posiada niepełnosprawne rodzeństwo, - kandydat jest samotnie wychowywany w rodzinie, - kandydat jest objęty pieczą zastępczą. Jeżeli to wszystko nie wystarczy by uszeregować kandydatów, wówczas indywidualną decyzję podejmuje szkolna komisja rekrutacyjna.
@ik3105
@ik3105 5 жыл бұрын
Radek Wiktorski Ale to jest przecież zaledwie drugi krok w procedurze - przypisywania chętnych do klasy w szkole i ich sortowania. System musi jakoś posortować chętnych - jeśli będą mieli tę samą liczbę punktów i brak specjalnych kryteriów np niepełnosprawności. Rada szkoły raczej nie będzie w to zaangażowana.
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@ik3105 Komisja rekrutacyjna robi to jeszcze przed rozpoczęciem przydziału. System podpowiada im, których kandydatów nie udało się rozróżnić tymi kryteriami i wówczas Komisja rekrutacyjna decyduje o ich kolejności. Zatem algorytm przydziału startuje już na w pełni posortowanych listach. W praktyce jednak nie ma wiele takich przypadków - warto zauważyć, że punktacja jest liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (co wynika z mnożenia wyników egzaminu/sprawdzianu przez współczynnik 0,35), zatem przypadki, kiedy mamy dwóch lub więcej kandydatów z dokładnie tą samą liczbą punktów i spełniających te same kryteria jest naprawdę niewiele.
@juliajuleczka3121
@juliajuleczka3121 5 жыл бұрын
Czy jak złożyłam do szkoły pewniej na 1 miejsce i klasa składa się z 30 osób a na 1 miejsce jest 28 os mam duże szansę na dostanie się? Do tej klasy jest 147 punktów bodajże a ja mam 125 ( mało wiem i z tego powodu boję się ze nie dostanę się do tej szkoły)
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Chyba potrzebuję doprecyzowania pytania, bo nie mam pewności, czy rozumiem ideę. Co to znaczy, że do tej klasy jest 147 punktów? Generalnie numer preferencji nie wpływa na pierwszeństwo przyjęcia. Na kolejność kwalifikacji do oddziału wpływają punkty - ten, kto ma więcej ma pierwszeństwo.
@juliajuleczka3121
@juliajuleczka3121 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 na tym profilu humanistycznym jak pytałam się uczniow progi punktowe wyglądały od 147 ja liczyłam ze mam ok 125 ale jest 28 os chętnych na 1 miejsce i czy mam duze szansę na dostanie się
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@juliajuleczka3121 To na takie pytanie chyba nie da się odpowiedzieć - trzeba by zobaczyć listę z punktacją. Bo nie liczba osób jest tu kluczowa, ale punktacja, którą mają. Jeśli faktycznie najsłabszy z zakwalifikowanych będzie miał 147 punktów, no to oczywiście 125 punktów nie wystarczy. Ale jak to się w praktyce w konkretnym oddziale rozłoży, to tego nie wiemy. To będzie widać dopiero na ogłoszeniu wyników.
@juliajuleczka3121
@juliajuleczka3121 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 dobrze proszę pana jeśli nie dostalam się do szkoły 1 wyboru tylko 3 a bardzo chce iść do tej 1 szkoły mam szansę jeszcze aby tam się dostać
@maltivlog8401
@maltivlog8401 5 жыл бұрын
Czyli najpierw biora osoby z pierwszego wyboru czy osoby ktore maja najwięcej pnk?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Te, które mają więcej punktów. Kolejność preferencji służy temu, by wiedzieć gdzie umieścić kandydata, którego wyniki pozwalałyby zostać zakwalifikowanym do więcej niż jednego oddziału.
@jasiof2622
@jasiof2622 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 A co jeśli kandydat w szkole pierwszego wyboru jest poza klasyfikacją? Mam nadzieję, że z niej nie zostanie wykreślony po takiej pierwszej iteracji? Bo przecież ma nadal szansę, jeśli lepsi uczniowie z tej szkoły&klasy dostaną się do innych szkół wyżej preferowanych i wtedy mógłby wskoczyć na listę zakwalifikowanych, zgadza się?
@lech206
@lech206 5 жыл бұрын
@@jasiof2622 zgadzam się z Tobą. W filmie jest powiedziane że kolejność od którego oddziału się zacznie nie ma znaczenia. Ale moim przekonaniu ma i może zmienić przypisanie ucznia do oddziału.
@jasiof2622
@jasiof2622 5 жыл бұрын
@@lech206 później zobaczyłem gdzieś inną odpowiedź na pytanie pana Radka: nie jest się skreślanym ze szkół pierwszego czy preferowanego wyboru aż do końca działania algorytmu, tak więc jest OK
@juliinka0098
@juliinka0098 5 жыл бұрын
1.Czy jak jestem zakwalifikowana na dany odział i zaniosę oryginały dokumentów to mam już 100% pewności że będę tam chodzić? 2.Jeśli się nie zakwalifikuje na dany odział a osoba która sie dostała zrezygnuje bo to był jej 2 wybór a dostała się na 1 i tam idzie to czy jest możliwość że ktoś inny z listy wskoczy na jej miejsce?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Formalnie potwierdzeniem, że na pewno jest się przyjętym jest publikowana w szkole lista przyjętych. Natomiast oczywiście jeśli jesteśmy zakwalifikowani i dostarczymy oryginały (odbierając od szkoły potwierdzenie, że je przyjęła), to możemy już spać spokojnie :) I tylko dla formalności można pójść do szkoły w terminie publikacji list przyjętych, żeby zobaczyć się na tej liście. Miejsca zwolnione w wyniku braku potwierdzeń przez kandydatów zakwalifikowanych są obsadzane w ramach rekrutacji uzupełniającej. Zatem tak, jest taka możliwość, że to miejsce zajmie ktoś inny - na to miejsce będzie prowadzona normalna rekrutacja, analogiczna to podstawowej - chętni przyniosą wnioski, komisja policzy im punkty, przygotuje listy zakwalifikowanych itd.
@juliinka0098
@juliinka0098 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877Rozumiem. Dziękuje za odpowiedź :)
@marcisz9465
@marcisz9465 5 жыл бұрын
Jeśli są 2 klasy (razem 64 osoby) i z pierwszej preferencji jest 70 chętnych a liczbą chętnych ogółem wynosi np 100 to pierwszeństwo mają te osoby które mają pierwszą preferencje ? czy z pośród tych 100 osób wybiera się 64 najlepszych ?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Spośród tych 100 wybiera się 64 z najwyższą liczbą punktów, następnie sprawdza się, czy ktoś z nich nie mógłby być zakwalifikowany w oddziale, który wskazał wyżej na liście preferencji. Jeśli tak, to się go stąd usuwa i bierze kolejnego według kolejności punktów. Zatem innymi słowy - pierwszeństwo przyjęcia dają punkty. Preferencje służą tylko temu, by wiedzieć gdzie umieścić kandydata, którego wyniki pozwalałyby zakwalifikować go w więcej niż jednym miejscu.
@jopek6139
@jopek6139 5 жыл бұрын
Dziwne właśnie sprawdziłem statystyki przyjętych do mojej szkoły, i niby mnie nie przyjęli a miejsc było 90, chętnych 51 z tego z pierwszej preferencji 42 osób w tym ja. Na statystykach przyjętych niby przyjęli 41 osób to oznacza że wzieli ludzi z pierwszej preferencji a mnie odrzucili jako jedynego dlaczego? i co robić, w sekretariacie mówili że mnie przyjmą na 100%
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Mało prawdopodobne. Mogę prosić o informacje co do za oddział (czyli miejscowość, szkoła, oddział)?
@jopek6139
@jopek6139 5 жыл бұрын
Jutro do nich znowu zadzwonie i się dowiem o co chodzi
@JHeb_
@JHeb_ 5 жыл бұрын
@@jopek6139 wiesz już o co chodzi? :p
@jopek6139
@jopek6139 5 жыл бұрын
@@JHeb_ tak już wiem
@JHeb_
@JHeb_ 5 жыл бұрын
@@jopek6139 podzielisz się? :P
@wiktoriatrzebiatowska764
@wiktoriatrzebiatowska764 5 жыл бұрын
czy jesli będe na liscie zakfalifikowanych do szkoly A, ale zakfalifikuje sie punktami też do szkoly B ale ona jest niżej na mojej liście, to może złożyć wolę uczęszczania do szkoły B? prosze o odpowiedz
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Na liście zakwalifikowanych (w ramach szkół obsługiwanych jednym systemem elektronicznym) można być tylko w jednym miejscu. Zatem jeśli wyniki pozwalałyby dostać się zarówno do A, jak i do B, to kwalifikacja będzie w A, skoro jest ona wyżej na liście preferencji, a w B będzie przydzielany inny kandydat.
@weronika7354
@weronika7354 5 жыл бұрын
Mam pytanie bo ja się dostalam w rekrutacji uzupełniającej i już dziś sprawdziła czy mnie przyjęli i jestem przyjęta a na aplikacji elo2019 wciaz pisze ze jak wynik będzie pozytywny to mója klasa będzie w tej zakładce. I ja nwm co mam zrobić czy to tzrbq poczekać czy jak
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
eLO! podaje wyniki tylko z rekrutacji podstawowej. Wyników w uzupełniającej nie będzie w tej aplikacji. Wyniki uzupełniającej publikowane są tylko w szkołach. Ale poddałbym w wątpliwość, czy na pewno są już gdzieś wyniki rekrutacji uzupełniającej - najwcześniej wyniki tej rekrutacji ma województwo małopolskie i to jest dopiero 31 lipca...
@weronika7354
@weronika7354 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 tak ale w tej aplikacji pisze ze jak się dosyłam w rekrutacji uzupełniającej to muszę zmienić klasę na tą gdzie się dostalam gdzy chce smienic klasę pisze ze funkcja zmiany klasy została wyłączono zostanie przywrócono w trakcie naborow uzupełniających a od dziś się zaczynają a nadal nie mma tej funkcji
@wstencel1321
@wstencel1321 5 жыл бұрын
Mam jeszcze pytanie o czas działania tego systemu. Czy rzeczywiście trwa to aż kilkanaście dni? W Warszawie wszystko ruszyło chyba na początku lipca bo wówczas skończyło się ostateczne składanie potwierdzeń a wyniki będą 16 lipca o godz. 12:00. Jest to tak precyzyjnie wyliczone że aż tyle czasu system będzie liczyć?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Nie, system to liczy szybko. Proszę pamiętać, że harmonogram rekrutacji ustala Kurator oświaty - do tego harmonogramu dostosowują się wszyscy uczestnicy tego procesu i w ten harmonogram wpasowuje się wdrożenie systemu. W województwie mazowieckim (i kilku innych województwach) Kurator ustalił termin publikacji list zakwalifikowanych na 16 lipca, a np. w małopolskim publikacja list była 28 czerwca, a w lubelskim 4 lipca, a w pomorskim 5 lipca...
@juliinka0098
@juliinka0098 5 жыл бұрын
Czyli nie przyjmą mnie do kilku odziałów w jednej szkole tylko do jednego który mam najwyżej?
@patrycja2110
@patrycja2110 5 жыл бұрын
Tak.
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
No tak, bo później nie chodzi się do kilku klas jednocześnie, tylko do jednej :)
@juliinka0098
@juliinka0098 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 A racja
@Imnotlikethat97
@Imnotlikethat97 5 жыл бұрын
152 punkty to duzo, czy nie? (Idę do szkoły w bardzo małym mieście)
@patrycja2110
@patrycja2110 5 жыл бұрын
Zależy od szkoły, klasy.
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Na tak zadane pytanie nie da się odpowiedzieć :) Bo to zależy od tego, ile punktów będą mieli inni kandydaci, którzy wybiorą tę samą szkołę (precyzyjniej te same oddziały). W rekrutacji nie chodzi o to, żeby mieć dużo punktów, tylko żeby mieć więcej niż inni chętni do tego samego miejsca :) Zatem nie jest dużo-mało tylko bardziej wystarczająco-niewystarczająco.
@_kipi_113
@_kipi_113 5 жыл бұрын
Dlaczego strona internetowa nie działa?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Ale w jakim sensie nie działa? Że się nie można zalogować na konto kandydata?
@jko99994
@jko99994 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Panie Radku, wygląda to tak, że nie ma zakładki "Zaloguj się" i na pierwszej stronie widnieje informacja, że m. in. trwa przydział kandydatów.
@_kipi_113
@_kipi_113 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 nie mogę się zalogować a musze sprawdzić czy mi poprawili ocenę bo ktoś się pomylił i dał mi złą ocene
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@_kipi_113 @pufka Na tym etapie możliwość logowania się użytkowników jest zablokowana. Zostanie przywrócona wraz z uruchomieniem publikacji wyników. Na ten moment i tak już nie ma możliwości zmiany danych, więc po publikacji trzeba będzie sprawdzić, czy punktacja jest OK i w razie czego się odwoływać.
@michasosnowski6157
@michasosnowski6157 5 жыл бұрын
Panie Radku, Czy ten algorytm przydziału nie uzależnia wyniku od kolejności procesowania? Tzn. Kowalski został procesowany jako pierwszy kandydat i starczyło mu punktów tylko dla oddziału, który był u niego ostatni na liście preferencji. Gdyby Kowalski był procesowany później to być może, w którymś oddziale „zwolniłoby” się miejsce i wówczas Kowalski dostałby się do lepszego liceum (wyżej na liście preferencji). Innymi słowy im później kandydat jest procesowany tym potencjalnie dostanie się do lepszego liceum. Im później w procesowaniu tym końcowy wynik może być lepszy - być może się nie poprawi ale na pewno się nie pogorszy bo uczeń po wstępny posortowaniu w danym oddziale potem może iść tylko w górę. W jakiej kolejności procesowani są uczniowie? W materiale jest mowa, że wybierane są oddziały a potem uczniowie, którzy zaznaczyli na dowolnym miejscu preferencji dany oddział, wg ilości punktów. Innymi słowy kolejność procesowania uczniów jest de facto wyznaczona przez kolejność procesowania oddziałów rekrutacyjnych. W jakiej kolejności wybierane są oddziały?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Nie ma to znaczenia. Zapewnia to posortowanie na początku wszystkich list po punktach oraz powrót do początku po każdym usunięciu kandydata z którejś listy. Nie ma znaczenia czy zaczniemy od umownie pierwszego czy środkowego czy ostatniego oddziału. Efekt końcowy uzyskamy zawsze taki sam.
@michasosnowski6157
@michasosnowski6157 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Przykładowa sytuacja opisana w drive.google.com/file/d/1HY_bWZEmM6XJmrmrzZOrSgN13taAdF7e/view?usp=sharing - w zależności od kolejności procesowania oddziałów kandydat dostanie się do innych oddziałów. Ale źle zrozumiałem procedurę :-)
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@michasosnowski6157 Ale do przykładu trzeba dopisać numery preferencji, bo usuwamy tylko z niższych, to po pierwsze. Po drugie nie usuwa się nigdy kandydata, który aktualnie znajduje się "pod kreską". Usuwamy tylko duble "nad kreską".
@michasosnowski6157
@michasosnowski6157 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Lista preferencji dla dwóch przykładowych kandydatów jest podana po lewej stronie, w pierwszej kolumnie. Wydaje mi się, że przykład realizuje podany algorytm - jeśli jako pierwszy jest procesowany oddział B to zostanie wybrany Kandydat1 i ten Kandydat1 zniknie z listy chętnych oddziału C (oddziału o niższej preferencji dla tego kandydata). Innymi słowy nasz Jan Przykładowy wejdzie ponad kreskę w oddziale C. Wówczas procesując Jana Przykładowego zostanie mu przypisany oddział C.
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@michasosnowski6157 OK, już widzę :) No ale wariant 1 to nie jest koniec działania algorytmu, bo Kandydata 1 jest ponad kreską zarówno w B jak i w C. Ponieważ B jest u niego wyżej w preferencjach, to usuwamy go z C i wciągamy spod kreski Jana Przykładowego. Wracamy do początku (obojętne gdzie zaczniemy) i dotrzemy w pewnym momencie do Przykładowego. Mamy go wówczas w C i w A. Jego preferencje mówią, że C jest wyżej niż A, więc z A usuwamy i wciągamy kolejnego, a Przykładowy zostaje w C. Efekt końcowy taki sam :)
@lerkakoxfirefox3561
@lerkakoxfirefox3561 5 жыл бұрын
Dzięki panie Radku za jasne wytłumaczenie procesu rekrutacji, trzymaj się tam i z fartem mordo
@kowalukk
@kowalukk 5 жыл бұрын
z fartem
@martyna9133
@martyna9133 5 жыл бұрын
z fartem
@emileczkaaa_01
@emileczkaaa_01 5 жыл бұрын
z fartem
@pawuc
@pawuc 5 жыл бұрын
z fartem
@mieszkoswierzbinski7487
@mieszkoswierzbinski7487 5 жыл бұрын
z fartem
@agatrzeb8263
@agatrzeb8263 5 жыл бұрын
Jeżeli ktoś nie zakwalifikuje się do szkoły pierwszego wyboru a zakwalifikujje się np. do drugiego wyboru a jednak będzie chciał wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej w np. szkole pierwszego wyboru lub innej to czy musi podpisać wolę w szkole, w której się zakwalifikowała. Czy podpisanie woli w innej szkole uniemożliwi przystąpienie do rekrutacji uzupełniającej bo jednak zależy komuś bardzo na pierwszym wyboże?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Co do zasady ideą rekrutacji uzupełniającej jest umożliwienie znalezienia miejsca kandydatom, którym nie udało się zakwalifikować do szkoły w rekrutacji zasadniczej. Natomiast nie znam przepisu, który zabraniałby kandydatowi przyjętemu brać udziału w rekrutacji uzupełniającej.
@agatrzeb8263
@agatrzeb8263 5 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
@pawepl9674
@pawepl9674 5 жыл бұрын
Mam pytanie czy jeżeli do mojej klasy mam 16 chętnych z pierwszej preferencji a miejsc jest 30 to czy mam zagwarantowane miejsce?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Nie. Dlaczego tak jest odpowiedziałem na analogiczne pytanie od " I'm Lava" powyżej. Prośba o zerknięcie.
@mayfufjffjfjfi6940
@mayfufjffjfjfi6940 5 жыл бұрын
Załóżmy ze chcialbym liczyc na miejsce w szkole 2 wyboru, w rekrutacji uzupelniajacej to co stałobysie gdyby sie ono nie zwolniło? Moje ze szkoły 1 wyboru byłoby możliwe do zajęcia przez kogoś innego a ja w takim wypadku straciłbym miejsce w szkole 1 wyboru ani nie mógłbym iść do szkoly 2 wyboru
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Rekrutacja podstawowa i rekrutacja uzupełniająca są niezależne od siebie. Zatem jest oferta (określona liczba miejsc) w rekrutacji podstawowej, zgłaszają się tam kandydaci, stosując kryteria przydziela się ich na te miejsca. Po rekrutacji podstawowej pozostają wolne miejsca (skąd się biorą możecie zobaczyć na tym obrazku: facebook.com/wiktorski.radek/photos/a.2335529943436959/2376389299351023 ) i na te miejsca rozpoczyna się rekrutację uzupełniającą, która jest niezależna od tej pierwszej. Czyli mamy wolne miejsca, na te miejsca zgłaszają się chętni, których stosując kryteria się przydziela.
@mayfufjffjfjfi6940
@mayfufjffjfjfi6940 5 жыл бұрын
Czyli moge przystapic do rekrutacji uzupelniajacej pomimo to ze potwierdze wole nauki w szkole 1 wyboru?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@mayfufjffjfjfi6940 Co do zasady ideą rekrutacji uzupełniającej jest umożliwienie znalezienia miejsca kandydatom, którym nie udało się zakwalifikować do szkoły w rekrutacji zasadniczej. Natomiast nie znam przepisu, który zabraniałby kandydatowi przyjętemu brać udziału w rekrutacji uzupełniającej.
@mayfufjffjfjfi6940
@mayfufjffjfjfi6940 5 жыл бұрын
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :)
@michasosnowski6157
@michasosnowski6157 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Czy przystąpienie do rekrutacji uzupełniającej automatycznie oznacza rezygnacje z miejsca przydzielonego w rekrutacji zasadniczej? Czy też kandydat może zachować uzyskany przydział i niezależnie starać się do inne miejsce w ramach rekrutacji uzupełniającej?
@john.frusciante
@john.frusciante 5 жыл бұрын
A jak system traktuje laureatów konkursów o zasięgu wojewódzkim?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Zgodnie z zasadami - jeśli jest to laureat konkursu, który daje uprawnienia tzw. "olimpijczyka", czyli pierwszeństwo przyjęcia bez względu na punkty, to laureaci na posortowanych listach są umieszczani na samym początku, czyli wyprzedzają nawet takich, którzy mają maksymalną liczbę punktów, ale nie są "olimpijczykami" (wyjątki są dla szkół dwujęzycznych, ale już szczególne przypadki). Jeżeli jest to konkurs, który nie daje uprawnień "olimpijczyka", to zapewne jest wskazany wśród osiągnięć dodatkowych jako taki, który daje dodatkowe punkty.
@john.frusciante
@john.frusciante 5 жыл бұрын
Radek Wiktorski dziękuję za odpowiedź, chodziło mi o konkurs dający uprawnienia olimpijczyka 😊
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@john.frusciante To z takim konkursem ląduje się na początku listy :)
@maciejk4411
@maciejk4411 5 жыл бұрын
Mam pewna watpliwosc. Powiada Pan, ze jezeli znajdujemy kandydata na liscie przyjetych z pierwszego wyboru, to w pozostalych odzialach skreslamy jego nazwisko z drugiego, trzeciego i dalszych wyborow. Moze jednak zdarzyc sie tak, ze ten skreslony "drugi wybor" utrzymalby sie na liscie przyjetych z uwagi na liczbe punktow, podczas gdy "pierwszy wybor" wypada poza liczbe miejsc dostepnych w danym oddziale - tak bedzie zdarzac sie w obleganych, dobrych liceach. Czy nie powinno byc tak, ze system po stwierdzeniu wypadniecia poza liste przyjetych pierwszego wyboru, przywraca pozostale kolejne wybory i sprawdza, czy one kwalifikuja sie do przyjecia w oddzialach, w ktorych zostaly umieszczone?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Nie ma takiej możliwości :) Bo jeśli już się znajdzie "nad kreską", to nie można spaść "pod kreskę". "Spod kreski" można tylko wejść "nad kreskę". Tu nie ma wypychania kandydata - temu służy posortowanie kandydatów po punktach na samym początku. Nie ma możliwości, żeby później ktoś "wpadł" nad danego kandydata na liście. Wszyscy, którzy do danego oddziału mieli więcej punktów już na starcie znajdują się nad nim. Kandydat może być skreślony tylko w przypadku, kiedy w innym oddziale znajdującym się wyżej na jego liście preferencji niż ten, w którym jest obecnie dostał się "nad kreskę".
@maciejk4411
@maciejk4411 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Ach, racja. Zapomnialem o posortowaniu na samym poczatku. Dziekuje za wyjasnienie :) Wszystko jasne. Pozdrawiam.
@mayfufjffjfjfi6940
@mayfufjffjfjfi6940 5 жыл бұрын
Co jesli przyjeli mnie do szkoly 1 wyboru a ja wolalabym jednak do szkolu 2 wyboru?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Na tym etapie pozostaje tylko udział w rekrutacji uzupełniającej, jeśli będą tam wolne miejsca.
@kry0085
@kry0085 5 жыл бұрын
@@radekwiktorski877 Lub późniejsze w trakcie trwania roku szkolnego przeniesienie się
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@kry0085 Tak, oczywiście jest taka formalna możliwość, ale ja bym nie opierał na niej swoich planów ;) Pamiętajcie, że - zwłaszcza w tym roku - oddziały w tym najbardziej popularnych szkołach będą "napchane na maksa". Tam po prostu nie będzie fizycznej możliwości dołączenia kolejnego ucznia. Zatem będzie można próbować się przenosić (pomijając, czy dyrektor zechce przyjąć) dopiero wtedy, kiedy ktoś stamtąd zmieni szkołę i zwolni miejsce. Osobiście bym na to nie liczył.
@kazmirz-_-814
@kazmirz-_-814 5 жыл бұрын
Dzień dobry. Szkołę z pierwszego miejsca wybrało 28 kandydatów jest miejsc 33 a z drugiego i dalszych miejsca wybrało 77 kandydatów. To wtedy te 28 dostanie bez problemu czy nie?
@Marysia-zb4xo
@Marysia-zb4xo 5 жыл бұрын
Podbijam pytanie, u mnie miejsc jest 25 a z pierwszego wyboru 16 i czy ta 16 dostaje się bez problemu a 9 osób z ogólnego ma szansę?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Jeśli patrzycie na statystyki, to istotna jest ogólna liczba chętnych. Bo konkurencja jest wyłącznie na punkty, czyli osoba, która ma dany oddział np. na 8. pozycji i ma 120 pkt będzie miała zawsze pierwszeństwo przyjęcia przed osobą, która ma dany oddział na 1. miejscu listy, ale ma 119 pkt. Natomiast oczywiście ta pierwsza osoba zostanie do tego oddziału zakwalifikowana tylko wtedy, kiedy nie uda się jej "załapać" do żadnego ze wskazanych na pozycjach 1-7 swojej listy. Zatem ze statystyk z podanego powyżej przykładu nie można wnioskować, czy ci z 1. preferencji się dostaną czy nie - to zależy od punktów i od sytuacji w innych oddziałach w przypadku kandydatów, którzy ten wskazali na dalszych niż 1. preferencja. Preferencje nie wpływają na pierwszeństwo przyjęcia. Służą do tego, by wiedzieć gdzie umieścić kandydata, którego wyniki pozwalałyby zakwalifikować w więcej niż jednym miejscu.
@kacpersson2951
@kacpersson2951 5 жыл бұрын
Dzień dobry panie Radku mam pytanie Jeśli jest 15 miejsc a jest 12 chętnych to poprostu te 12 osób się dostaje bez problemu czy jak?
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
Dokładnie tak. Wtedy nie ma konkurencji, bo miejsc jest więcej niż chętnych. W sytuacji odwrotnej (czyli więcej chętnych niż miejsc) trzeba dokonać wyboru kogo przyjąć a kogo nie i wtedy będą przyjęci i nieprzyjęci.
@kacpersson2951
@kacpersson2951 5 жыл бұрын
Dziękuję za odpowiedź
@kasiaers8475
@kasiaers8475 5 жыл бұрын
A czy to nie jest tak że jeśli z pierwszej preferencji jest własnie 12 osób na 15 miejsc ale z drugiej trzeciej i czwartej jest np 50 i z 50 do wybranych przez siebie szkół z pierwszego miejsca nie dostanie się 20 to te 20 łączy się z 12 kandydatami i wybiera się 15 najlepszych które zostają przyjęte do tej szkoły
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
@@kasiaers8475 Nie, numer preferencji nie ma wpływu na kolejność na liście. Kandydat z 8. preferencji ze 120 pkt ma pierwszeństwo przed kandydatem z 1. preferencji ze 119 pkt. Ale ten pierwszy zostanie zakwalifikowany w tym oddziale tylko wtedy, kiedy nie znajdzie miejsca w żadnym z wyborów wskazanych na pozycjach 1-7. Jeżeli gdzieś tam się "załapie", to wtedy tu zwolni miejsce.
@kiniax04
@kiniax04 5 жыл бұрын
Bez kitu nie przyjmą mnie XD
@radekwiktorski877
@radekwiktorski877 5 жыл бұрын
To się okaże dopiero przy publikacji wyników :)
@djtajemniczainaura
@djtajemniczainaura 5 жыл бұрын
haha mnie pewnie tez..
@oliwiabachurska1810
@oliwiabachurska1810 5 жыл бұрын
Mnie przyjęli do 2 wyboru, więc i tak się cieszę ale trzymam za was kciuki :DD
@editopi4401
@editopi4401 5 жыл бұрын
No mnie też nie.
@elamodela2784
@elamodela2784 5 жыл бұрын
Mnie przyjęli do 2 wyboru☹️