Rozdzielnica pomocnicza
4:07
Жыл бұрын
Dynamiczna eliminacja drgań 1024p
11:05
Środki ciężkości 1080 p
26:13
4 жыл бұрын
Tarcie ślizgowe i toczne cz2 1080p
6:34
Tarcie ślizgowe i toczne cz1 1080p
22:38
Kratownice płaskie 1080p
1:03:47
4 жыл бұрын
Płaski dowolny układ sił 1080p
1:47:41
Płaski zbieżny układ sił 1080p
40:48
Rachunek wektorowy cz  2 1080p
11:47
4 жыл бұрын
Пікірлер
@MałgorzataGłowacz-g5y
@MałgorzataGłowacz-g5y 2 ай бұрын
Witam, można filmik jak składać taka młotowiertarke
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 2 ай бұрын
Witam. Niestety nie posiadam żadnego materiału przedstawiającego montaż poszczególnych podzespołów. Idea i zasada jest identyczna jak dla innych urządzeń tego typu. W tym konkretnym urządzeniu kłopotliwe może być wyjęcie bijaka z tulei narzędziowej (trzeba go wybić w kierunku wirnika) oraz wyjęcie zabezpieczenia pokrętła zmiany trybu pracy - wiercenie/wiercenie z udarem/podkuwanie ( użyłem odpowiednio wygiętego starego śrubokręta niewielkich rozmiarów). Łożyska i koła zębate demontowane ściągaczem, koło zębate na wałku pośrednim uprzednio podgrzane palnikiem. Polecam kanał "Gear Show" oraz "Repair&Restoration" - na pewno znajdziesz tam to czego czego szukasz. Powodzenia i pozdrawiam
@kk-rb9cl
@kk-rb9cl 2 ай бұрын
Szanowny Panie Wojciechu, Z takich pytań, uprawnienia są? Hahaha oczywiście żartuję, super materiał, doskonale się słucha w pełni poprawnej nomenklatury nazewniczej z retoryką na wysokim poziomie. Czekam na kolejny materiał z serii symulacja ścinki :) Pozdrawiam.
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 2 ай бұрын
Witam. Oczywiście uprawnienia posiadam - na montaż i eksploatację. Sama instalacja przed zatynkowaniem i zakryciem płytami G-K została sprawdzona pod kątem poprawności przez osobę z odpowiednimi uprawnieniami. Co do materiałów o ściance - w najbliższym czasie planuję wrzucić materiał o pokrewnej tematyce - z naprawy pilarki : ) Póki co niech to będzie nasza tajemnica ; P Pozdrawiam
@sebaw6283
@sebaw6283 3 ай бұрын
Szpila mogła by być wbita metr od ścian 😉
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 3 ай бұрын
Z jakiego powodu ? Nie widzę żadnego sensownego uzasadnienia by przedłużać w tej sytuacji połączenie pomiędzy uziomem a GSU.
@Niepokonany00
@Niepokonany00 4 ай бұрын
Dzięki za film. Już po remoncie, jak mniemam :). Jakies uwagi co do maszyny? Jaką tarczę do płytek 1200 x 20 polecasz? Czy robiłeś nią cięcie pod kątem 90 w płaszczyźnie płytki? G.
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 4 ай бұрын
Witam. Cieszę się, że materiał się podoba. Owszem - już dawno temu po remoncie kuchni : ) Od przyszłego tygodnia zaczynam z kolei łazienkę (urlop bez remontu to nie urlop 😅). Osobiście używam tarczy Żbik marki InCorpore. Ogólnie dobra będzie każda markowa do gresu z obrzeżem ciągłym i gładkim wieńcem z nasypem diamentowym. Do ostrzenia używać osełki lub dedykowanego kamienia do ostrzenia tarcz diamentowych (od biedy cegła silikatowa też spełni swoją rolę). Póki co wykonywałem cięcie wyłącznie pod kątem prostym względem płaszczyzny płytki - nie przemawia do mnie fazowanie narożników na 45 stopni. Osobiście preferuję wykończenie listwą INOX - trwałe i estetyczne. Pozdrawiam W
@dejwbud
@dejwbud Жыл бұрын
Lecisz wszystkimi przewodami 2.5mm od rozdzielnicy do punktu odbioru? Do rolet też lecisz 2.5mm i później rozgałęzienie na 1.5mm do kolejnych rolet?
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 Жыл бұрын
Witam. Obwody siłowe wykonano jako promieniowe (od rozdzielnicy do punktu poboru energii) o następujących przekrojach: 6mm^2 do przepływowego podgrzewacza wody i warsztatu, 4 mm^2 do zasilania płyty indukcyjnej i piekarnika, 2,5 mm^2 do klimatyzatora. Obwody gniazd użytkowych wykonano z przewodu 2,5 mm^2 - jako obwody promieniowe; wyjątek tutaj stanowią obwody gniazd użytkowych w kuchni i łazience - tutaj obwody wykonano jako pierścieniowe tzn. od rozdzielnicy kolejno przez wszystkie gniazda (nie więcej niż 3 szt. na obwód) i z powrotem do rozdzielnicy; obwody oświetleniowe z przewodu 1,5 mm^2. Rolety o których Pan wspomniał, o ile będą montowane z napędem elektrycznym, zasilone zostaną docelowo z obwodów oświetleniowych w danym pomieszczeniu (ze względy na małą moc silnika napędowego). Cały układ zabezpieczony jest na drugim stopniu ochronnikiem przepięć T2+T3 8kA (wcześniej znajduje się rozdzielnica główna w której zamontowano ochronnik T2 20 kA) oraz wyłącznikiem RCD 30 mA. Dodatkowo obwody oświetleniowe i gniazdowe w łazience dobezpieczono wyłącznikiem RCD 10 mA (o zwiększonej czułości). Pozdrawiam serdecznie.
@hryhorij1337
@hryhorij1337 Жыл бұрын
Kawał sprzętu... 💪
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 Жыл бұрын
Dziękuję. Wybór sprzętu był podyktowany przede wszystkim długością cięcia - format 600x600 oraz 1200x600 jest coraz bardziej powszechny (co nie znaczy, że ma sens kładzenie tak dużych płytek w każdych warunkach). Oprócz tego kryterium była również cena - razem z tarczą do gresu Żbik firmy InCorpore ok. 5500PLN. Nie jest to co prawda sprzęt z najwyższej półki (jak chociażby Rubi lub Raimondi) ale do marketowej "chińszczyzny" mu daleko. Na potrzeby własne (zastosowanie okazjonalne) w zupełności wystarczy i w pełni spełnia moje oczekiwania. Natomiast wyprzedzając potencjalne uwagi: sprzęt do ciecia płytek wielkoformatowych (tzw. slaby) to już zupełnie inna kategoria. Pozdrawiam serdecznie.
@hryhorij1337
@hryhorij1337 Жыл бұрын
@@wojciechrukat890 Bardzo rzetelne podejście i przystępna forma. Dobrze się to ogląda. Myślę jednak, że nagrywanie w poziomie polepszyłoby odbiór. Pozdrawiam.
@wojciechrukat890
@wojciechrukat890 Жыл бұрын
Dziękuję za miłe słowa i sugestie. Ten materiał kręcony był "z ręki" telefonem komórkowym. Kolejne materiały w miarę możliwości postaram się kręcić kamerą ustawioną na statywie. Pozdrawiam.@@hryhorij1337