Ten song mi vehnal slzy do oči, když jsem si představil jak jsem tam sloužil a jak vypadala ta budova. Ještě bych tam rád zajel se podivat než pujde uplně k zemi .
@cestarcz2 ай бұрын
Je to smutný pohled na budovu. Kdyby jste se tam chtěl podívat a nevadila by Vám moje přítomnost, tak bych se k Vám rád připojil a na hodně věcí se pozeptal. Jsem na FB skupině Cestář.cz - turistika, místa, trasy.
@vlkvlk66482 ай бұрын
@cestarcz přítomnos by mi nevadila ale jsem z daleka a cesta tam jen tak na vylet se mi docela prodraži ale pokud chcete nšjake info klidně mnš kontaktujte
@kurovec28502 ай бұрын
Obdivuju, že jste vylezli až tam nahoru po tý mokrý stěně. Já to vzdal v půlce a měl jsem docela problém sestoupit zpátky.
@cestarcz2 ай бұрын
Tyhle výstupy mám rád. Tady to celkem šlo, jen to chce víc zapažit nohy do stran. Je tam u odbočky ještě jeden komín, do kterého jsem se už neodvážil...je to klouzací.
@eliskaberenreiterova2242 ай бұрын
Video pěkné, ale čekala bych více o pověsti…
@frantisekbobovic28253 ай бұрын
Zdravím to udělali lidé beztrestně nejdřív otevřeli střechu a to je konec každej objekt má vytrhané kably zárubně to se nepostavilo samo
@edwardjendai3 ай бұрын
Hodně pěkné dílo 💯👍
@JIriVranek3 ай бұрын
Jeden z ''Brňáků'' zdraví pana Cestáře ! Bylo to super setkání. Držím palce při dalších výpravách :-)
@cestarcz3 ай бұрын
Ahóóój chlape, jéé...tak to je paráda, že jsi objevil Cestáře. 😁 Rád jsem Vás poznal a doteď mne mrzí, že jsem jako řidič nemohl koštnout ten lektvar z pomačkané petky. 😂 Tak třeba někdy opět na viděnou. 😉👍
@liborhuml22783 ай бұрын
Košt stál za to🤫 Zdravím.
@nadasmetanova70523 ай бұрын
Třeba je ještě někdo živý ,kdo tam pracoval.. proč to je opuštěné?
@cestarcz3 ай бұрын
@@nadasmetanova7052 továrna byla uzavřena v roce 1975 a to údajně pro neekonomičnost. Takže někdo z posledních pracovníků by ještě mohl žít. Po revoluci odkoupil objekt nový majitel, ale k žádným opravám nedošlo a papírna zůstává opuštěná. Je to velká škoda, mohlo zde být hodně pěkné technické muzeum. Trošičku víc rozepsaná historie je jinak v popisu pod videem.
@janabohackova73824 ай бұрын
No mapka by neškodila pro ostatní návštěvníky videí a taky více povídání kde to je. Jinak super videa míst, která jsme sice už navštívili, ale zopakování zahřeje na duši.
@cestarcz4 ай бұрын
Vše najdete najdete ve skupině na Facebooku... facebook.com/share/p/3zCsKUTbQewRRpV3/ ...ale je pravda, že odkazy na mapu bych sem mohl přidat...tak napravuji.😉
@JaroslavErbs4 ай бұрын
Je mě z toho smutno až mě slzy vyskočily. Měly z toho udělat duchodak nebo apartmá pro turisty. Sice jsem tady nesloužil,ale je to smutný. Sloužil jsem 86-88 u Aše.
@cestarcz4 ай бұрын
Jsem stejného názoru, že se mohlo najít využití tímto směrem. Ten stav mne uvnitř budovy dost hodně zaskočil. Na rotu u Aše se chystám taky podívat, okolo ní jsem šel tak někdy před patnácti lety.
@JaroslavErbs4 ай бұрын
V Aši na Krásný rota funguje si myslím. Tam byla hraniční policie. A v Polny u Hazlova to je tam taky ve vnitr zlikvidovany. Tam jsem sloužil rok. Takový pěkný vily to tenkrát byly.
@JaroslavErbs4 ай бұрын
V Hranicích v Čechách u Trojmezí rota nevypadá špatně. Tam jsem byl poslední půl rok vojny. A Zadní Chodov je taky srovnány se zemí. Poddůstojnická škola .
@JanBernat-zu8mn3 ай бұрын
Slúžil som tam 1977 79 vu 7495 planžet na veží.
@frantisekbobovic28254 ай бұрын
Zdravím vypadá to jak na luniku 9 v Kosice po nájezdu cikánů ještě i zárubně vytrhány kabely strecha drží jen skelet a cihly a roxory v betonu
@cestarcz4 ай бұрын
Tady byl na stopro taky nájezd magnetů. Nejvíc té budově uškodila krádež oplechování střechy a tím pak propad střechy, panelů.
@karelcermak89654 ай бұрын
Já sloužil vedle na 14 rotě.Tahle rota byla za signálkou.
@cestarcz4 ай бұрын
Myslíš Karle, že by mohli být v terénu k nalezení nějaká stanoviště, úkryty? Už jsem se přes laserové snímkování podíval na okolí a geologické anomálie tam jsou. Nevím ale, zda PS využívala nějakých větších úkrytů.
@karelcermak89654 ай бұрын
@@cestarcz Nevím jak to měli na 13 rotě ale my jsme je měli podle signální stěny a na hranici hraničního pásma.Hraniční stanoviště mezi 14 a 13 byl Plánský můstek .Oni byli za stěnou kvůli tomu že byli blýzko hranic tak aby to při poplachu stíhali.
@martinkrasnansky14124 ай бұрын
Zrovna tohohle příliš škoda nebude. Ten barák je uprostřed lesa, max.tak pro ubytování turistů, jinak v podstatě nevyužitelný. Všechny tyhle ,,památky" na PS v odlehlých místech bych nechal zlikvidovat. Co s tím? V Dyleni je zřícenina středověkého kostela (možná taky práce někdejšího režimu) a toho je větší škoda.
@cestarcz4 ай бұрын
Pro turisty asi moc velká budova, ale nějaký odloučený domov pro seniory...místo s naprostým klidem a kdyby se upravil i porost, tak s výhledy...to bych si uměl představit.
@GabrielaNemcova-ef8qf4 ай бұрын
Ten konec videa mě dostal. Děkuji. A zdravím vás
@cestarcz4 ай бұрын
...ten konec je na slzičku. Škoda, že se nedostal do rukou lidem, jako jste VY na zámku Luhov.
@GabrielaNemcova-ef8qf4 ай бұрын
Na zámku v Luhově je o Líšťanském zámku publikace. Byl krásný....
@cestarcz4 ай бұрын
Jéé, také Vás zdravím. 😊 Určitě bych se rád na publikaci přijel podívat. Hledal jsem vyobrazení zámku, když to byl ještě zámek a našel jen ty na webu obce a z nich toho nebylo moc poznat.
@josefhorvath3714 ай бұрын
Podle velikosti hlavní budovy to mohlo být klidně velitelství praporu. Samozřejmě i zároveň pohraniční rota. To množství garáží a ostatních budov tomu napovídá. Vím o čem mluvím, sloužil jsem u PS v roce 1983-85 ale u bratislavské brigády v Bratislavě-Petržalce. Název mé roty byl Kapitulský dvor. Velikost budovy byla podobná, byla zároveň velitelstvím praporu. Ostatní obyčejné pohraniční roty byly mnohem menší, sídlili v menších budovách bez pater. Většinou se jednalo o dlouhý obyčejný bungalow z dřevotřísky. Měli dlouhou prostornou chodbu a po stranách cimry pro vojáky. Dále tam byla kancelář velitele roty, kancl výkonného praporčíka, zbrojní sklad, kuchyň, WC a sprchy, příruční sklad potravin. Taky jizba revolučních tradic, jakási učebna kde probíhalo školení. Skřínky s věcmi měli vojáci na chodbě. Kamna v každé cimře, vojcli si topili sami. Dále tam bylo pár kotců pro psy, 2, maximálně tři garáže pro náklaďák a UAZy poplachové hlídky. Skoro nic víc.
@cestarcz4 ай бұрын
Moc díky za info. Pěkně jsi to popsal. Ta velikost budovy mne taky přkvapila. Uhelnu jsem tady nenašel, jen pozůstatky po cisternách ve sklepech, tak tady se asi topilo naftou a nebo topným olejem. Po zbrojním skladu jsem se poohlížel, ale žádná z místností mi tak nepřipadala. Pravá strana od hlavního vchodu, tak tam jsou jediné místnosti, kde byla dřív i vana a ne jen sprcháč...tak usuzuji, že zde bydleli minimálně dvě vyšší hodnosti. Oni se na fb vyskytují ještě chlapi, co tam sloužili, tak třeba někdo z nich popíše tu budovu.
@josefhorvath3714 ай бұрын
@@cestarcz Zbrojní sklad pohraniční roty byla uzamčená místnost blízko mužstva. Při poplachu ji ihned odemyká dozorčí roty a vydává samopaly a ostrou munici vojákům. Jednalo se o zapečetěnou místnost hned u stolku kde seděl dozorčí roty 24 hod denně. Byli dva druhy poplachu. Pohraniční poplach ( přeryv státní hranice) a obrana roty. Při tzv. obraně roty stačilo nastoupit i v trenkách bez uniformy ale hlavní bylo nafasovat zbraň a ostrou munici.
@Ivan-oz9sx4 ай бұрын
TA TO JSI ASI JOSEFE NĚKDE V 50 - 60 LETECH
@DKNworld4 ай бұрын
Dobře o hubu už.
@tgx35294 ай бұрын
Paradox skoro sta let! My jsme naši zemi neobnovili dodnes, a to chtějí obnovovat s EU Ukrajinu!!
@vojtech6894 ай бұрын
možná si vzít domů pár zdravých cihel a udělat si venkovní krb
@vojtech6894 ай бұрын
žádné bohatství tam asi nebylo,co
@AloisKratochvíl4 ай бұрын
Myslím že mohli být domovy pro důchodce
@cestarcz4 ай бұрын
S tím souhlasím. Je to velký objekt v klidném a hezkém prostředí. Je zde veden jako majitel Česká republika, takže zde nedošlo k nějaké té pochybné privatizaci, zde nepochybně selhal stát ja správný hospodář. 😪
@pumelo14 ай бұрын
@@cestarcz Všechny hlásky a průzkumné roty tak dopadly a určitě za to nemůže jen stát,ale nikdo z podnikatelů to nechtěl,koukni jak dopadl Čerchov, už je tam jen stará kamenná věž, když jsem tam byl na vojákování, tak to bylo skoro nové. A v Chebu přímo na kraji města rota Pohraniční stráže včetně kostela, když to v roce 1991 opustili,tak to bylo v top stavu,pak se tam stahovali jen bezďáči a fetky + dvoje obrovský kasárna,zůstali jen jedny malinké,které má firma CHETES. Tady se to během 90tek zrujnovalo,pak by oprava stála kvanta peněz,tak se to zbouralo a na úrodných polích se udělaly betovo-plechové krabice,kde za pár kaček pracují UK a jiní exoti jako otroci převážně v německých firmách! Chebsko je nejodpadlejší oblast republiky s nejnižší průměrnou mzdou,to málokdoví a nikdo se v TV o tom nezmiňuje,pouze melou o Ostravsku a Ústecku!
@cestarcz4 ай бұрын
Tady je objekt stále v majetku ČR. Prověřoval jsem, zda se s ním nečachrovalo, jako s jinými objekty (třeba naposled natočená ruina zámku Líšťany, kdy zámek údajně prodala obec za 1,-Kč...). Tady je zjevné, že sem vlítli šroťáci a vyřezávali všechno železo a určitě mají na svědomí istřechu, chybí plechová krytina. Je škoda, že stát neměl plán, jak naložit s objektem a nechal ho napospas. Budova je opravdu ohromná...nečekal jsem to.
@miroslavgolian84014 ай бұрын
Z ideologického hľadiska tá budova musela padnúť, tak ako mnoho iných, bohužiaľ. Z mojich kasární je aspoň hasičská škola.
@PetraProcházková-u6l4 ай бұрын
Pěkné a zároveň děsivé, tam bych se bála.
@IvetaKaňová-q7n4 ай бұрын
Nechali to spadnout, tupci
@robertjakus-kl8qf4 ай бұрын
To je ako vojenské múzeum?
@cestarcz4 ай бұрын
Objekt spravuje klub a prohlídky umožňují vždy první sobotu v měsíci. Ale je asi nutné si to předem domluvit. Více informací a kontakty na www.jasyr.cz
@robertjakus-kl8qf4 ай бұрын
A to je kde?
@cestarcz4 ай бұрын
Malý Hlavákov - Verušičky, okres Karlovy Vary, Karlovarsý kraj mapy.cz/s/janazapene
@Orlirohan4 ай бұрын
Zajímalo by mě, jestli takové ruiny může v ČR odklízet soukromá osoba?
@cestarcz4 ай бұрын
Zámek má své majitele a tedy určitě ne. A hlavně, kdyby se cokoliv mělo dole odklízet, muselo by se zajistit to, co je nad hlavou. Některá místa tam nejsou moc příjemná.
@Orlirohan4 ай бұрын
Děkuji! Velmi zajímavé ruiny. Kolik je zaplněných a zablokovaných průchodů! Bylo by zajímavé je otevřít
@cestarcz4 ай бұрын
Zablokovaných průchodů jsem si žádných nevšiml. Video vlastně ukazuje vše, co lze v ruině zámku vidět. Vlastně jediné místo, kam jsem nevlezl je vidět u druhého sklepa, kde u východu svítím do části cihlové chodby...asi prodloužení a nebo dřívější sklepní přístup. Byl v něm ale vidět zával a nestabilní strop, tak raději nelézt. V zámku se vlastně chodí po suti z horního patra, co je pod ní...to se neví, ale nemyslím si, že by zde bylo ještě nějaké sklepení.
@Orlirohan4 ай бұрын
Velmi zajímavá stavba. Vypadá to jako pouzdro magnetického generátoru.
@cestarcz4 ай бұрын
Když jste to zmínil, tak fakt že jo. Tady u té stavby jim nevyšla konstrukce stropu...při výstavbě jim několikrát spadl a proto nebyla nikdy dokončena.
@trymheim4 ай бұрын
Zdravím,kousek od Lozy je Megalitický kamenný kruh Horní Bělá. Doporučuji se také podívat
@cestarcz4 ай бұрын
Moc děkuji za info...jak bude cesta kolem, podívám se na něj. 👍👌
@Ivan-oz9sx4 ай бұрын
OD BIBLICKÉHO KŘESŤANSTVÍ KTERÉ PŘINÁŠÍ ŽIVOT K EZOTERICE A POHANSTVÍ KTERÉ PŘINÁŠEJÍ SMRT BRRR
@liborhuml22784 ай бұрын
Sakryš, to je změna.
@cestarcz4 ай бұрын
Je..úplně parádní. U východu z bunkru, ten konec chodby, ten zůstal ve stavu, který si pamatuji z roku 2001...tak vypadal celý bunkr.. Povídal jsem si s chlapíkem, který je tam od začátku a potvrdil mi i ty modré dýmovnice, které tam někdo naházel. Prý ten modrý sajrajt nešel odstranit. To se tam lezlo ještě tajně, přes štábní budovu a nedaleko se pohyboval voják, nějaká šarže, který měl nedaleko ustájené koně. Ze střechy toho dvojpaneláku jsme ho dalekohledem pozorovali. 😁
@liborhuml22784 ай бұрын
@@cestarcz Tak to byl přímo ten Zdražil:-)
@PetrJakl-t6g4 ай бұрын
Skvělé video pro ty co nemohli dorazit. Díky" 👍
@cestarcz4 ай бұрын
Moc díky....bylo to letos opět parádní. Ve videu nejsou akorát cítit ty šlehy, při kterých se trhají trička diváků. A byla i legrace, když mi s úsměvy vysvětlovali, že kamera do PUMY a PATRIA AMV...jako tedy néé.
@ladislavruzicka1694 ай бұрын
tu je vidiet na čo češi dali peniaze ale naši čo by ukázali prázdné sklady a nikoho nezatvoria ved to bolo odzbrojenie armždy ninistrom obrany v priamom prenose ale zákony nestačia ved politici nemajú hmotnú zodpovednost
@Orlirohan5 ай бұрын
Hrozný vstup. Do takové mezery bych nevlezl))) I když dál je to volnější. S největší pravděpodobností bych zkusil vykopat vchod
@cestarcz4 ай бұрын
Plazivky nejsou tak strašné, jen náročné pokud se tahá materiál a výbava. V této je i radioaktivita, byla to průzkumná štola na uranovou rudu, změřili jsme si ji a není to tu na dlouhodobý pobyt příznivé , u některých stěn se ani nezastavuje... to kopání a zpřístupňování by nebylo dobré. 😉 Ale zrovna tady kolem je hodně dalších a minimálně dvě doposud neotevřené...což je škoda, zvědavost velká, času na to málo.
@Orlirohan5 ай бұрын
Zajímavý. Soudě podle videa byly budovy rekonstruovány dvakrát. Kdy ale proběhla poslední rekonstrukce, není jasné. A proč byla budova tak rychle zničena, není jasné. Když jste tam byli, všimli jste si, že cihly mají značku výrobce?
@cestarcz5 ай бұрын
Ta rychlá proměna v ruinu mne dost hodně překvapila., když jsem se probíral archivním leteckým snímkováním. Stopy po požáru jsem tam neviděl. Toho dvojího způsobu výstavby jsem si taky všiml...kámen a cihly., někdy mi to připadalo až zvláštně. Bohužel jsem si značek nevšiml, ale ještě se budu v okolí pohybovat, tak to omrknu a dám Vám vědět. Mlýn tu byl údajně již od středověku.
@Orlirohan4 ай бұрын
@@cestarcz Děkuji! Bylo by to pro mě zajímavé))
@Orlirohan5 ай бұрын
Vypadá to, že kameny byly vytrženy z jiné stavby
@cestarcz5 ай бұрын
Myslím si, že je to lomový kámen. Jsou v nich zbytky navrtávání a to bílé v částech vrtu, to vypadá na trhací emulzi. Kdysi dávno jsem se setkal s pracovníky, kteří navrtali skálu ve sklepě budovy, rozdělali nějaký prášek z pytlů s vodou a tím naplnili vrty. Po víkendu skála rozpukaná. Tohle místo dle info, bylo vytvořeno v roce 2018 spolkem KRUH21. Je tam moc pěkně a ač nejsem věřící na taková ta kouzla, energii je tu cítit.
@Orlirohan5 ай бұрын
@@cestarcz Mohl bych to říct přesněji, kdybych tam byl. Мým koníčkem je prozkoumávat taková místa. Našel jsem několik míst v Německu, kde jsou středověké stavby umístěny na ještě starověkých megalitech
@ladislavkondr32595 ай бұрын
Je k dispozici nesetrihana verze videa s MKPP?
@cestarcz5 ай бұрын
Mrknu se a do zítřka dám vědět. Případně Ti vytáhnu všechny kompletní scénky s MKPP a přes úschovnu pošlu.
@ladislavkondr32595 ай бұрын
To by bylo úplně super. @@cestarcz
@Radekjakcyp5 ай бұрын
Moc pěkné video! Jen tak dál.
@jaroslavrezac25375 ай бұрын
"Panenko Skákavá"...to pochází z toho místa. Skoky
@cestarcz5 ай бұрын
Ano...přesně tak. Dřív, když sem poutníci chodívali v počtech až čtyřiceti tisíc ročně, tak se ten slovní výraz odsud dostal do světa a naše babičky nás s ním často seznamovali. A stejně, dnes...když je to místo opuštěné, tak má ten zlidovělý výraz úplně jinou hodnotu...je to takové až neuvěřitelné, že bylo tak významné a mělo takovou sílu.
@Orlirohan5 ай бұрын
To je zajímavé)) Také bych tam vlezl, do těchto tunelů
@cestarcz5 ай бұрын
Stačí světlo a neřešit umazání. Jsou ale parádní a bezpečné...tak jejich návštěvu určitě doporučuji. A bude i smích, jak se snižuje profil, tak se ztěžuje chůze až po kolenou.
@josefmirovsky58245 ай бұрын
To je stav po 90.roce!
@cestarcz5 ай бұрын
Nevím, jaký byl stav po 90 roce. Ale dle nálezů starých novin, byl v té době obývaný a střecha tedy nebyla propadlá...alespoň ne v části, kde je ta pec. Jinak tohle je stav z 06/2024.
@richardrudovsky68335 ай бұрын
Objekt by se dal,ještě zachránit..jeřáb s dlouhým ramenem a 15 pracantů a investora...
@itz_Vicky_gacha5 ай бұрын
Čo.na to pamiatkový úrad? Resp. Příslušná diecéza
@cestarcz5 ай бұрын
Kostel prochází postupnou rekonstrukcí a to samé by mělo být do budoucna i s budovou bývalého hostince. Pořádají se tu různé akce na jejich podporu. Více informací na skoky.eu
@itz_Vicky_gacha5 ай бұрын
@@cestarcz srdečná vďaka za odpoveď, rada navštevujem pamiatky národa a som za ich zachovanie, prajem veľa zdaru
@cestarcz5 ай бұрын
@@itz_Vicky_gacha❤
@MartinaLanghansova5 ай бұрын
Aha, říkala jsem si, co to je za poutní kostel, pak mi to došlo.
@Orlirohan5 ай бұрын
Všechny nejzajímavější věci v takových ruinách jsou pod zemí. Najít tam vchod je ale velmi obtížné
@cestarcz5 ай бұрын
Podzemí vždy potěší a jak na něj narazím, hned se do něj zalézá. Proto je čelovka vždy v batohu. Na videu ruiny panského dvora z roku 1680 jsem našel sklep jako štola...je nádherný. kzbin.info/www/bejne/r32pi6qobquBbZYsi=ALiRWGQLK7O6a7Uh
@Orlirohan5 ай бұрын
@@cestarcz Děkuji))) Ano, viděl jsem toto video
@lujzariedlova13905 ай бұрын
Škoda, ze okrem velmi stručneho popisku nie je hovorený komentár a vhodnejsie zvolený hudobný doprovod. Urcite sa k stavbe viažu nejaké pribehy, či zaujímavosti . Škoda. Video nezaujalo. Potenciál malo.
@cestarcz5 ай бұрын
Video ukazuje pouze celý průchod objekty, tak...jak je to tam v tuto chvíli a s co nejméně střihy a snažíí se ukázat přesný pohled, jako by tam byl kdokoliv jiný...bez pozlátek. Historie k tomuto objektu je na Facebooku ve skupině Cestář.cz - turistika, místa, trasy. facebook.com/groups/cestar.cz/permalink/829651669090841/
@zdenekstrouhal11915 ай бұрын
Tak 18.6.24 bylo v KN zaplombováno. Vlastník je uveden týpek ze slovenska. Nějak nechápu když se do toho se..u památkáři proč do toho nenasypali a něco nedělali.
@pavelpecher43355 ай бұрын
👁️🤝
@Hana-rx5yk5 ай бұрын
Bohužel tohle je tak akorát na cvičné střelby... bože bože konec další z mnoha památek!
@cestarcz5 ай бұрын
Překvapil mne ten hrozivý stav a přitom měl svou architekturou opravdu našlápnuto k tomu ho zachovat. I teď má ještě viditelné prvky, které jsou nádherné. Tohle už ale nikdo nezachrání.
@annakalujova-ge1pn5 ай бұрын
V roce 1905 zámek navštívil Španělský král,zámek byl krásný, fotografie jsme viděli na výstav na výstavě v Rdonicich .
@sarkachudobova20065 ай бұрын
Zámek Luhov stojí za to!
@liborhuml22785 ай бұрын
Super výlet, díky za krásné video.
@novakvlcz5 ай бұрын
"poté jej využíval státní statek..." Státní statky byly horší než živelné katastrofy.
@cestarcz5 ай бұрын
Přesně tak...zatím všechny ty ruiny mají na svědomí převážně státní statky. Teď jsem byl naopak v zachráněném zámku, který byl po statcích ruina a současní majitelé na něm odvedli neskutečnou práci.
@pavelblazek77215 ай бұрын
@@cestarcz To už je ale před více jak 35 lety - A CO OD TÉ DOBY ????
@cestarcz5 ай бұрын
@@pavelblazek7721 bohužel u tohoto zámku pak nastoupili špatní majitelé a vandalismus. Tady měl zámek hodně velkou smůlu.
@urbexmelounek6 ай бұрын
Pěkné video 👍 škoda zámků. 🍉
@MarcelKopic6 ай бұрын
Velmi smutný konec.
@cestarcz6 ай бұрын
Je zde moc majitelů, tak v tom asi bude problém. Tvrz je stavebně zatím v dobrém stavu, i když některé dřevěné prvky by bylo nutno vyměnit. Tady by se dalo s dobrým projektem a financemi hodně udělat. Lákadlo pro lidi by to bylo velké. V jiném videu např. zámek Omlenička, velká škoda ho...zde je jasný konec.