Пікірлер
@KrisztiTóth-e3c
@KrisztiTóth-e3c Күн бұрын
Pár nappal szülés előtt találtam rá a videókra. Hatalmas segítség volt. A 3 R is, az átlégzés is minden. Kijegyzeteltem több videóból több infót és megmaradt a fejemben. Hálás köszönet, nagyon sokat segített. 🩷🩷🩷
@user-hl1yk6fw5v
@user-hl1yk6fw5v Күн бұрын
Kedves Kata! Köszönöm a videót. Pécsi klinika látogatáson most elhangzott infó: ha minden ok, akkor nem autómatikus császár a farfekvés🙏 remèljük komolyan is gondolják😇 35.héten még faros a pici, azért reménykedek a fordulásban🥹 31 éve természetesen, farosan én is megszülettem. A számok hallatán, utólag is ezer hála mindenkinek🙏🙏
@tiedaszules
@tiedaszules Күн бұрын
Drukkolok nagyon! Hál'Istennek egyre több orvos kezdi el tanulni a faros szüléskísérést és talán eljutunk oda, hogy nem az automatikus császáros szülés lesz az egyetlen megoldás! Nagyon szép szülést kívánok!
@ErzsebetGerendas-Brigan
@ErzsebetGerendas-Brigan 6 күн бұрын
Szia Kata! Második babóm érkezik, és most is 2* kellett mennem vércukor terhelésre, a 16. és a 24. terhességi héten. Családban sok a cukorbeteg.. Mind a 2 alacsony volt, el se érte a 4,5 mmol/l-t. A 2 órás így igazából nem is volt fontos. A terhes gondozáson kérdezték, hogy éheznek-e. De érdekes a helyzet, mert állítólag nagyon sokat híztam, így a terhesség elején fehérje szegény táplálkozást ajánlottak, illetve, hogy többször egyek keveset. Nem sokat híztam most se: 30. héten 8kg hízást írtak, ami állítólag sok. Januárban, terhesség előtt alig voltam 74kg, terhesség elején, 9. héten 76,5kg, majd 11. héten 79kg, ami már nagyon sok volt.. most, a 32. héten 85kg-ot mértem. Sokan mondták, hogy a 180 centimhez ez nem sok. Barátnőmnek is mondták, hogy sokat hízott. Mennyit “lehet” hízni? Hogy befolyásolja a szülést a hízás? Azt mondták, hogy nagyon megemeli a vérnyomást. Mi a helyzet ezzel? Előre is köszönöm a választ.
@tiedaszules
@tiedaszules 5 күн бұрын
Szia! Az nagyon szuper, hogy még jobban figyeltek Rád vércukor ügyben, merthogy a családotokban többen is érintettek. A fehérje korlátozás viszont nagyon rossz tanács egy várandósnak, hacsak nem eleve vesebeteg...A hízásra sincs kőbevésett szabály: aki nagyon vékony várandósság előtt, az általában egy picit többet hízik, aki pedig kicsit kerekebb már eleve, az egy picit kevesebbet, de ez csak általánosság, mindenki más és mindenki máshogy "működik"...A 180 centidhez szerintem ez a hízás, amit írsz, teljesen normálisnak tűnik, való igaz, hogy úgy tűnik Te az elején szedtél fel egy picit többet, de azért ez nem extrém. Egyébként a túl kevés hízás sokkal inkább gond lehet, mert akkor kérdéses, hogy a baba elég tápanyaghoz jut-e. A vérnyomás kérdés is érdekes...a HIRTELEN hízás (=vizesedés) jelezhet például preeclampsiát, ami magas vérnyomással jár. Tehát azért nézik árgus szemekkel egy kismama súlyváltozását, hogy a hirtelen gyarapodást ki tudják szűrni. De szerintem egy-két kiló ide vagy oda nem sokat számít. Az valóban lehet, hogy aki 20-30 vagy még több kg-t felszed hirtelen a várandósság alatt, annak tényleg elég nagy feladat elé van állítva a keringése és el tudom képzelni, hogy emiatt a vérnyomás is emelkedik, de azért a 20kg+ elég extrém... Remélem egy picit segítettem, boldog babavárást kívánok!
@ErzsebetGerendas-Brigan
@ErzsebetGerendas-Brigan 5 күн бұрын
@@tiedaszules köszönöm. 🤗
@nixi.b
@nixi.b 6 күн бұрын
Köszönjük ezt a naagyon hasznos videót! :) Engem az érdekelne, hogy amennyiben a kismama családjában előfordul cukorbetegség, mennyire indokolt az az ajánlás, hogy minden trimeszterben történjen terheléses vércukorvizsgàlat? Első babàmmal várandósan ledöbbenve álltam ez előtt, mert egyrészt apukámnál csak időskorban jelentkezett ez a probléma (mellesleg az ajánlott diétát nem is tartja be, ami persze nem egy követendő példa, dehàt ő tudja, és kopogjuk le, egyelőre nincs aggasztó tünete…)… …másrészt pedig, nem vitatom a gének jelentőségét, de én hosszú évek óta teljesen más életmódot folytatok, mint ő. Értem ez alatt a hagyományos cukor és a fehérliszt alapú ételek kerülését (fogyasztásuk minimalizálását), helyettesítését alacsonyabb glikémiás indexű és rost-dús tápanyagforrásokkal. Ezt már én sem tartom olyan szigorúan, mint tizenévesen (mikor fogyni szerettem volna ezen a módon), de az alap szemléletmódomat jelenleg, családanyaként is áthatja a “low carb életmód”. Köszönöm, ha válaszolsz! 😊
@tiedaszules
@tiedaszules 6 күн бұрын
Elvileg a családon belüli cukorbetegség növeli a GDM kialakulásának az esélyét, de ez azért kicsit túl van hangsúlyozva. Édesapádnál valószínűleg kettes tipusúról van szó és emögött inkább életmódbeli dolog lehet, semmint genetika, de hát ki tudja...Nem túl kellemes a laborra várva rostokolni, de a biztonság kedvéért nem baj, ha gyakrabban ellenőrzik - bár csak remélni tudom, hogy nem terhelésessel, hanem spontán vérvétellel! Sok sikert és türlemet!
@juliette900210
@juliette900210 6 күн бұрын
Nagyon köszi Kata ezta videót! Eddig még senkitől nem hallottam ezt a témát ilyen szépen, érthetően levezetve. 🙏
@torokandrea3507
@torokandrea3507 9 күн бұрын
Nagyon hasznos információk, mèg úgy, hogy ápolónő vagyok és voltam szülészeten, de így hogy a saját gyerekemet várom azért mégis másabb. Plusz vannak dolgok amiket nem is tanítottak a suliban.
@tiedaszules
@tiedaszules 8 күн бұрын
Köszönöm szépen a visszajelzést, nagyon örülök, hogy érdekesnek és hasznosnak találod! Nagyon boldog babavárást kívánok!
@zsuzsakalmar8742
@zsuzsakalmar8742 9 күн бұрын
Nagy méretű labda, lágy rugózás az olemben tartva gyorsan megnyugtatta, el lazult, ha nem hergelte bele magát korábban.
@tiedaszules
@tiedaszules 8 күн бұрын
Whoh, igen, ezt szuper, hogy megemlíted! Nemcsak a labdán rugózást, de azt is, hogy milyen fontos, hogy még azelőtt "kezeljük" a helyzetet, mielőtt behergelik magukat a babák! Ez tényleg így van, hogy ha egy bizonyos ponton túl vannak...akkor aztán nagyon nehéz bármivel is megnyugtatni őket! Még egyszer köszönet, hogy ezt megemlítetted!
@ErikaVanyo
@ErikaVanyo 12 күн бұрын
Mit javasol enni a vajúdás elején? Milyen ételt konkrétan?
@tiedaszules
@tiedaszules 11 күн бұрын
Kedves Erika, ez attól is függ, hogy ki mit szeret...jó ötlet lehet valami tésztaféle, akár sós, akár édes, mert ezek könnyen emészthetőek és rengeteg energiával szolgálnak! De tulajdonképpen bármi lehet, nem kell ezt annyira szigorúan venni, de legyen viszonylag könnyen emészthető. A töltött káposzta például nem biztos, hogy a legjobb választás 😉
@ErikaVanyo
@ErikaVanyo 11 күн бұрын
Köszönöm szépen, és a kórházban mit vihetek? Ennivaló ? Ami energiát ad, az almalé 100% jó? Kóla?​@@tiedaszules
@tiedaszules
@tiedaszules 10 күн бұрын
@@ErikaVanyo Kedves Erika, a kólát nagyon nem javasolnám, meg semmi szénsavasat, mert csak böfögtet...az igaz, hogy energiabomba, de koffein is van benne bőven, amire nem igazán van szüksége a babának. Az almalé opció lehet, de az is túl cukros, nem oltja a szomjat. Én inkább a tiszta vízre szavaznék inni, és inkább egy müzliszeletet, egy darabka banánt vagy csokit vinnék. De még egyszer mondom, ez eléggé egyéni, hogy ki mit szeret és az adott helyzetben mit fog tolerálni...
@ErikaVanyo
@ErikaVanyo 10 күн бұрын
Köszönöm szépen!!!​@@tiedaszules
@biankanetedu8044
@biankanetedu8044 16 күн бұрын
Üdvözlöm! Termelői mézet lehet enni terhesség alatt? Válaszát előre is köszönöm! :)
@tiedaszules
@tiedaszules 14 күн бұрын
Kedves Bianka! Igen, ha nem allergiás a virágporokra, de azért ne ipari mennyiségben egye, mert bár a méz természtese "anyag", de azért nagyon magas a cukortartalma, úgyhogy a mértékletesség itt is fontos, mint minden cukros és magas szénhidrát tartalmú élelmiszernél.
@biankanetedu8044
@biankanetedu8044 14 күн бұрын
@@tiedaszules köszönöm a válaszát! Asztmás vagyok és elég nehezen gyógyulok a megfázásból ugye főleg így gyógyszer nélkül és csak teába használom! :)
@szaszij7848
@szaszij7848 18 күн бұрын
Indított szülésem volt (második) nem régen. Az első kimondottan traumatikus élményként maradt meg sajnos, így rendesen pánikoltam a szituációtól már napokkal korábban. Rengeteget segítettek a meditációs videók abban, hogy ellazuljak, bízzak magunkban és eltudjam őszintén fogadni a szituációt mire oda jutottunk. A szülőszobán vajúdás közben végtelenített verzióban ment ez a videó a kérésemre, a jó isten sem tudja hányszor futott végig. Eleinte csak halkan, inkább a zene miatt, majd amikor már igazán erős fájásaim voltak, akkor vált igazán fontossá a beszéd és a légzéstechnika alatta. Rengeteget hozzátett ez a videó ahhoz, hogy az indítás (beavatkozások sora) ellenére végül nagyszerű szülésélménnyel jöttem haza!❤😊 Ma is visszacseng egy-egy fél mondat, amit újra és újra visszavártam és mondogattam magamban, amikor éppen szükségem volt rá! Nagyon köszönöm, iszonyatosan örülök, hogy az utolsó napjaimban rátaláltam erre! ❤
@tiedaszules
@tiedaszules 14 күн бұрын
Whoh!!! Jaj Istenem megnnyire örülök, hogy tudtam egy picit segíteni!!!! Köszönöm szépen a visszajelzést! Szívből gratulálok! Isten éltesse a kisbabát, az édesanyját és az egész családot! Nagyon sok boldogságok kívánok!
@erikaszakacs1982
@erikaszakacs1982 20 күн бұрын
Szia! Programozott császárnál is adnak ? Vagy csak utána?
@tiedaszules
@tiedaszules 18 күн бұрын
Szia! Program császárnál csak utána adnak, hogy a baba megszületése után összehúzza a méhet és leváljon a méhlepény!
@rekabalogh9231
@rekabalogh9231 21 күн бұрын
Kedves Kata, engem az érdekelne hogy Ön hallott-e már az ilyen ballonos EPI-NO készülékről? Ami tulajdoképpen a gáttagulásának a gyakorlását segítheti? Kicsit természtellenesnek hangzik nekem. Ön mit gondol? Előre is köszönöm!
@tiedaszules
@tiedaszules 18 күн бұрын
Kedves Réka, igen, hallottam erről és abszolút természetellenesnek tarom. Ez megintcsak egy olyan eszköz, ami a nők félelmére alapoz és arra, hogy a testünk "nem működik jól és meg kell patkolni", hogy jól működjön. Ártani nem hiszem, hogy ártana, főleg ha betartják a higiéniás szabályokat, de szükségesnek egyáltalán nem tartom és nem hiszem, hgoy bármiben is segít... Remélem segítettem egy picit, de ez az én szubjektív véleményem... Üdvözlettel!
@rekabalogh9231
@rekabalogh9231 16 күн бұрын
@tiedaszules köszönöm a választ❤️
@andreakiss4626
@andreakiss4626 27 күн бұрын
Szia! Én azzal a részével vagyok kicsit bajban, hogy én hiàba vagyok vele tisztàban, hogy mi lenne nekem a jó, ha a kórhazban, amikor bekerülök nincs aki tudja alkalmazni ( pl. Nem hatonfekvő testhelyzetben vìzben levezetni egy szülést). Kicsit kezdem azt érezni, hogy a felkészülésem csak oda vezet, hogy tudni fogom, hogy ez nem jó, de tenni ellene nem tudok. Első babàt vàrok, igy nincs tapasztalatom. Milyen megoldások vannak most arra, hogy olyan lehessen a szülésem, ami biztonsàgos es az enyém? Az otthon szülés nàlunk nem lehetseges a hàzunk elhelyezkedése miatt. Nagyon köszi, Andi
@tiedaszules
@tiedaszules 27 күн бұрын
Kedves Andi, teljesen megértem a problémádat....és sajnos részben igazad van. Egészen más lenne a helyzet, ha választhatnál orvost, kórházat és valóban lenne reális választási lehetőség...De azért az nem teljesen igaz, hogy ebben a magyar rendszerben nem tudsz semmit sem tenni. Gondold végig, hogy a szülésed kapcsán mik azok a dolgok, amik nagyon fontosak Neked/Nektek és mik azok, amikre azt mondod, hogy "na üsse kavics"... A vízben szülés (pláne ha nincs medence, vagy az orvosnak/szülésznőnek nincs gyakorlata), akkor az természetesen nem opció, nem sok rugalmasság van ebben. De pl opció lehet, hogy bár a kórházi ágyon szülsz, de mondjuk azt mondod, hogy oldaltfekvésben, vagy négykézláb hozod világra a kisbabádat - ha ez esik jól éppen akkor. De nagyon fontos, hogy a partnered is tudja ezt, hogy Neked mi a nagyon fontos, és ebben teljes mellszélességgel mögötted álljon és ebben támogasson. Ha Neked az alternatív testhelyzet a legfontosabb, akkor nem fognak még magyar kórházi környezetben sem lefogni és erőszakkal az ágyra tenni..de az lehet, hogy egy nagyon határozott NEM-re szükség lesz, ami a férjedtől kell, hogy jöjjön. Szóval én úgy gondolom, hogy változás csak akkor lesz, ha mi anyák/szülők egyre többen jelezzük, hogy nem ilyen ellátásra vágyunk - és ha határozottan kiállunk amellett, hogy igenis a saját testünknek, a saját szülésünknek mi vagyunk a szakértője és hogy VAN jogunk dönteni. Bennünk nőkben, különösen itt Magyarországon bennünk van az, hogy szeretünk "jók" lenni, szeretünk "engedelmesek" lenni, és akár még a saját érdekünket is emiatt alárendeljünk. Mindez különösen igaz egy hierarchikus kórházi rendszerre, ahol az orvos/szülésznő magasabban van a hierarchiában, mint a szülő édesanya /férj. De ha belegondolounk józan ésszel, akkor ez nagyon nem korrekt és nem kell elfogadnunk ezt az alárendelt szerepet. Természetesen udvariasan, korrektül - de nagyon határozottan - ki kell állni az érdekeinkért - illetve leginkább a partnerünknek, hiszen nekünk a szülés során más elfoglaltságunk lesz és nem a gondolkodó agyunkat fogjuk használni...Szóval így a filozófálgatás után konkrétan: gondold át, hogy mi az ami nagyon fontos Neked, gondold át, hogy mi az, amiben köztes megoldást el tudsz fogadni és gondold át azt is (a partnereddel), hogy mit fogtok mondani, mit fogtok kérdezni, ha esetleg olyan beavatkozásokat vagy dolgokat javasolnak, amiket Te el szeretnél kerülni. Pl megkérdezheted, hogy most ez tényeleg egy vészhelyzet-e? Vagy hogy most azonnal szükség van-e erre, vagy mit lehetne helyette megpróbálni vagy mi lenne, ha várnánk...vagy csak egyszerúen azt mondani, hogy NEM. Nem akarom....Remélem egy picit segítettem! Nagyon boldog készülődést és szép szülést kívánok Neked!💗
@andreakiss4626
@andreakiss4626 27 күн бұрын
@@tiedaszules Nagyon köszönöm a választ. Abszolút segített ♥️
@agotasipos508
@agotasipos508 28 күн бұрын
Kedves Kata! Nekem csak egy kérdésem lenne ami nem ezzel a témával kapcsolatos. Hallottam ,hogy az infravörös fény hatásos lehet a szülés utáni regenerációra. Esetleg te tudsz róla valamit :)?
@tiedaszules
@tiedaszules 27 күн бұрын
Kedves Ági, pfff...nem, erről nem hallottam/olvastam semmit. Azt el tudom képzelni, hogy valami konkrét helyi fájdalomra jó lehet, vagy azt is tudom, hogy vannak lézer-infravörös lámpa kombinációk, amik nagyon szuperek pl heggkezelésre, bőrproblémák megoldására - tehét lehet, hogy ezek hatásosak a szülés utáni regeneráció támogatására is, de ezzel kapcsolatban jobb lenne pl a forgalmazót megkérdezni....
@agotasipos508
@agotasipos508 22 күн бұрын
@@tiedaszulesköszönöm a visszajelzést! Ma született meg a kisfiam..próbáltam alkalmazni azok a technikákat amiket a videókból tanultam és nagyon hatásos volt..sodródtam az árral és már 5 óra vajjúdás után meg is született. Köszönöm az informáló videókat is így utólagosan😊!!
@tiedaszules
@tiedaszules 21 күн бұрын
@@agotasipos508 Whoh! Gratulálok sok szeretettel! Isten éltesse a kisbabát, az új édesanyát és az egész családot! Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!
@tiedaszules
@tiedaszules 13 күн бұрын
@@agotasipos508 Szívből gratulálok! Nagyon sok boldogságot kívánok és örülök, hogy egy picit tudtam segíteni!
@guapaeliza238
@guapaeliza238 Ай бұрын
Ezaz köszönöm a videot! 🙏 a monitorozás miatt lett a császár valószínű.....hiszen már ott voltam hogy nyomok.azt mondták hogy a baba pulzus lassul..hogy nem" happy..".ezért jött az ötlet hogy biza császár kell...pedig én természetes szülést akartam.azota se tudom ezt elfogadni.Most meg azt monda a doki hogy mivel császár műtétem volt ezért monitorozás akarják mindvégig,amig megszülök,habar én nem szeretném hallgatni a gyemrekem szivveresét,s stesszeljem magam még jobban.Tényleg lehetséges hogy az erőltetéstől a hasi résznél elválhat,vagy szétnyilhat a seb ami már 5 éve,hogy begyogyult.Szívem szerint itthon szülőnék... de császár metszés miatt lehet ez nem a legjobb ötlet.... Köszönöm válaszod!
@tiedaszules
@tiedaszules 27 күн бұрын
Kedves Eliza, a császáros előzmény Magyarországon sajnos valóban kizáró ok az otthonszülésből, annak ellenére, hogy külfödön számos példa van erre. Na de a lényeg: nagyon ritkán tényleg előfordulhat méhrepedés a következő szülésnél, de ennek borzasztóan kicsi az előfordulási gyakorisága de ezt nem lehet megelőzni a monitorozással. Még egyszer: ez nagyon-nagyon-nagyon ritka komplikáció! Ha ne adj'Isten bekövetkezik, akkor pedig azt más jelekből érzi az édesanya azonnal és akkor valóban sürgősségi császármetszés a megoldás. Esetleg az egy alternatíva lehet, hogy a folyamatos monitorozás helyett azt kéri, hogy pl felvételkor csináljanak egy 20 perces CTG-t, meg utána időnként ismételjék meg- de ne folyamatosan...erre érdemes lenne rákérdezni.
@henisimon6185
@henisimon6185 Ай бұрын
Túl sok beszéd
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szavak nélkül elég nehéz elmondani :-)
@gezakertesz1800
@gezakertesz1800 Ай бұрын
Édesanyám, a mezőn jógázott meg szpiningelt. Hova tart a világ 😂😂😂😂
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Kedves Géza, nem tudom, hogy mikor élt az édesanyja, de manapság a XXI. században elég kevés nő végez fizikai munkát szabadlevegőn...máshogy élünk, máshogy (nem)mozgunk, mást eszünk és máshogy készülünk a szülésre is. A világ változik és vele változunk mi is - akár tetszik, akár nem.
@gezakertesz1800
@gezakertesz1800 Ай бұрын
@@tiedaszules hát igen. El kényelmesedtünk táposak lettünk .
@csillabenak8783
@csillabenak8783 Ай бұрын
Köszönöm ❤🙏😇
@zsuzsannaszecsko3764
@zsuzsannaszecsko3764 Ай бұрын
Én Angliában fogok szülni. Most vagyok 36 hétnél. Itt már most megkérdezte a midwife h szeretném e ha azonnal rám tennék a babát és NE azonnal legyen elvágva a köldökzsinór. Szeretném ha az apa vágná el. Elmondták h nem is Kell azonnal elvágni mert ott még van cirkulácio STB. Mondták h vihetek be a szobába Ami számomra komfortos. Megkérdezik Hogy szeretnék szülni, medence, STB....én mondtam h szeretném megpróbálom az active szülést. Megkérdezik milyen fájdalomcsillapítót szeretnék. Bevallom még így is van bennem félsz de szerintem még így is kevesebb a stressz. Egyetlen hüvelyi vizsgálatom SEM volt eddig.
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Hát igen, ez a normális hozzáállás és ez is azt bizonyítja, hogy nem arról van szó, hogy nekünk nőknek lennènek túlzó elvárásaink… csak annyit szeretnénk, hogy ne a hagyomány, hanem a tudomány alakítsa a szülèszeti ellátást, ahogy ez Angliában termèszetes….
@nixi.b
@nixi.b Ай бұрын
Nagyon jól összeszedett “hibák”, tipikusan a “bár hamarabb hallottam volna..” kategória nekem mindaz, ami elhangzik. Hiába volt előzetes tudásom pl. arról, hogy minél később kell bemenni a kórházba, első szülésnél egyszerűen nem tudtuk reálisan eldönteni, hogy mi számít későnek. :) Másodszorra bölcsebb leszek, azt hiszem. 🙏
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szia! Ezzel nem vagy egyedül és főleg első babát várva nagyon nehéz eldönteni, hogy mikor is célszerű elindulni. Teljesen természtes, hogy Te is, meg a leendő édesapa is izgultok és "a biztonság kedvéért" inkább korán elindultok. Egy ideális világban nem kellene, hogy ez "hiba" legyen és bármiféle proglémát okozzon: tök jó lenne, ha lenne valami lakosztály szerű helyiség a kórházakban, ahol nyugodtan lehetne vajúdni, otthonos, nyugodt környezetben, bármiféle vizsgálat vagy megzavarás nélkül - de sajnos ez nemcsak nálunk, de a legtöbbb nyugat európai országban nem működik. Az USA-ban még extrémebb, ott hazaküldik a szülőket, ha túl korán érkeznek, akár 50-60 km távolságra is - na ez is baromi demotiváló meg idegesítő, szóval ez sem segíti a nyugodt szülést....Szóval nehéz jó megoldást és arany középutat találni, de egy kis felkészülés úgy gondolom segít ebben!
@kissangelika7976
@kissangelika7976 Ай бұрын
😢 !!! Kérlek olvassátok el, mert sokat segíthet! Nekem életet mentett volna az a tudás, amit most leírok. Lehet kórháza válogatja, de a bimbóvédőt nem osztogatják a kórházakban, hanem kb nem is engedik! Na pont egy ilyen videó hatására döntöttem úgy, hogy nem is veszek bimbóvédőt, minek az, úgyse jó a babának, mert az okos szoptatási tanácsadók azt mondják. Aztán megszületett a kisfiam a maga 3220 grammjával és erejével, és olyan erősen szopizott, hogy pár alkalom után már kicsattant a bimbóm és vérzett, én pedig sírva szoptattam a fájdalomtól, de ez a kórházban senkit sem érdekel, mert miután megszültél veled már senki sem foglalkozik, csak a babával. A szoptatási tanácsadók a kórházban állandóan azzal jöttek, hogy azért fáj, mert rosszul van a mellen, de hiába igazították meg, akkor is ugyanúgy fájt, sőt amikor azt mondták, hogy jól van mellen, akkor is nagyon fájt. A nyelvféket nézték, nem volt, úgyhogy arra se lehet hivatkozni, de nyilván láttam hogy az én kisfiam milyen erővel szopizott, meg a szobatársaim kislányai, akik pár enyhe szívás után be is aludtak. Az én fiam meg sokáig szopizott volna, de kb 1 percig bírtam, azt is sírva és fogat szorítva, utána levettem a mellemről, és az ujjamat cumizta, hogy ne sírjon, majd elaludt, de amikor felkelt még éhesebb volt és meg mohóbban kapta be. Az egyik szoptatási segítő mondta, hogy ő ilyet nem mondhatna hivatalosan, mert nem szabad ajánlani a bimbóvédőt, de látva minket, sokkal jobb lenne, legalább csak az elején, hogy tompítson a fájdalmon, hiszen akkor legalább tudnám szoptatni és majd idővel el lehet hagyni. Mondta is, hogy az avent 1-es meretű bimbóvédőjét vegyük meg, a férjem be is hozta, de nem boldogultam vele és segítséget akartam kérni, de addigra ő már nem volt ügyeletben, a másik szoptatós segítő pedig nem segített, kivette a kezemből a bimbóvédőt és azt mondta, hogy enélkül kell szoptatni, majd megszokom a fájdalmat és utána már jobb lesz. De mondom nem tudom megszokni, mert már ígyis vérzik a bimbóm és sebes, erre azt mondta, hogy nem baj, a babának semmi baja nem lesz a vértől. És az senkit sem érdekel, hogy az anyával mivan? Utána nagy nehezen egyedül próbálkoztam újra, kicsit segített a bimbóvédő, de már úgy szét volt cseszve a mellem, hogy ne a fájdalmat szűntette meg csak az elviselhetetlenségén csökkentett egy kicsit. Aztán nagy nehezen kiharcoltam, hogy adjanak neki egy kis tápszert, hogy szegény legalább egyszer lakjon már jól, hogy amikor felkel óvatosabban kezdjen el szopizni, mert egy ördögi körré vált, hogy a fájdalom miatt nem tudtam addig szoptatni, ameddig ő igényelte volna, így éhes maradt, ami miatt a következő szopizást még erősebben kezdte, ami miatt még addig se bírtam, mint azelőtt. És egyszerűen nem értették a szoptatási segítők, hogy a a csesztetés helyett segítségre lenne szükségem. Alig vártam, hogy hazaérjünk a kórház és nyugodtan szoptathassak bimbóvédővel. Nagyon sokáig rosszul éreztem magam, rossz anyának, amiért nem tudok anélkül szoptatni, mivel a szoptatási tanácsadók ezt súlykolták belém, de ennek ellenére legalább tudtam szoptatni. 3 hónapos koráig nem tudtuk elhagyni a bimbóvédőt, de utána igen, és 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és utána még 1,5 éves koráig szopizott. A második kisfiam is bimbóvédővel kezdte, ő főleg azért, mert olyan sok tejem volt, hogy kőkemény volt a mellem, így csak a bimbót tudta bekapni a bimbóudvart nem, mert egy kemény gömb volt a mellem, és ilyenkor mondják, hogy fejjél ki belőle, de könyörgöm , amikor arra kelsz fel, hogy sír a gyerek és éhes, akkor nekiállsz 5 percig fejni, közben a gyerek kisírja a lelkét? Ez nem életszerű, de a bimbóvédő segített, hogy ne fájjon, így amikor beállt a tejtermelés és lazult a mellem, akkor el tudtuk hagyni a bimbóvédőt. Ő 1 hónaposan hagyta el, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és még 1 éves koráig szopizott. Érdemes ezeket is tudni, mert sok sírástól és fájdalomtól megmenekültem volna, ha ezeket hallom anno valakitől.
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz volt a kezdés és főleg, hogy nem kaptál megfelelő segítséget és támogatást. Annak ellenére, hogy a Te esetedben ez valószínűleg egyéni érzékenység (ugyanígy voltam az első kislányommal!!!), attól még nem kellett volna senkinek sem félvállra vennie és igenis abban kellet volna segíteniük, hogy közösen megoldást találjatok - ami akár ilyen szélsőséges esetben a bimbóvédő! Gratulálok, hogy a nehézségek ellenére ilyen sikeres volt a szoptatás és hogy másfél éves koráig szoptattad a babádat!
@kissangelika7976
@kissangelika7976 Ай бұрын
😢 !!! Kérlek olvassátok el, mert sokat segíthet! Nekem életet mentett volna az a tudás, amit most leírok. Lehet kórháza válogatja, de a bimbóvédőt nem osztogatják a kórházakban, hanem kb nem is engedik! Na pont egy ilyen videó hatására döntöttem úgy, hogy nem is veszek bimbóvédőt, minek az, úgyse jó a babának, mert az okos szoptatási tanácsadók azt mondják. Aztán megszületett a kisfiam a maga 3220 grammjával és erejével, és olyan erősen szopizott, hogy pár alkalom után már kicsattant a bimbóm és vérzett, én pedig sírva szoptattam a fájdalomtól, de ez a kórházban senkit sem érdekel, mert miután megszültél veled már senki sem foglalkozik, csak a babával. A szoptatási tanácsadók a kórházban állandóan azzal jöttek, hogy azért fáj, mert rosszul van a mellen, de hiába igazították meg, akkor is ugyanúgy fájt, sőt amikor azt mondták, hogy jól van mellen, akkor is nagyon fájt. A nyelvféket nézték, nem volt, úgyhogy arra se lehet hivatkozni, de nyilván láttam hogy az én kisfiam milyen erővel szopizott, meg a szobatársaim kislányai, akik pár enyhe szívás után be is aludtak. Az én fiam meg sokáig szopizott volna, de kb 1 percig bírtam, azt is sírva és fogat szorítva, utána levettem a mellemről, és az ujjamat cumizta, hogy ne sírjon, majd elaludt, de amikor felkelt még éhesebb volt és meg mohóbban kapta be. Az egyik szoptatási segítő mondta, hogy ő ilyet nem mondhatna hivatalosan, mert nem szabad ajánlani a bimbóvédőt, de látva minket, sokkal jobb lenne, legalább csak az elején, hogy tompítson a fájdalmon, hiszen akkor legalább tudnám szoptatni és majd idővel el lehet hagyni. Mondta is, hogy az avent 1-es meretű bimbóvédőjét vegyük meg, a férjem be is hozta, de nem boldogultam vele és segítséget akartam kérni, de addigra ő már nem volt ügyeletben, a másik szoptatós segítő pedig nem segített, kivette a kezemből a bimbóvédőt és azt mondta, hogy enélkül kell szoptatni, majd megszokom a fájdalmat és utána már jobb lesz. De mondom nem tudom megszokni, mert már ígyis vérzik a bimbóm és sebes, erre azt mondta, hogy nem baj, a babának semmi baja nem lesz a vértől. És az senkit sem érdekel, hogy az anyával mivan? Utána nagy nehezen egyedül próbálkoztam újra, kicsit segített a bimbóvédő, de már úgy szét volt cseszve a mellem, hogy ne a fájdalmat szűntette meg csak az elviselhetetlenségén csökkentett egy kicsit. Aztán nagy nehezen kiharcoltam, hogy adjanak neki egy kis tápszert, hogy szegény legalább egyszer lakjon már jól, hogy amikor felkel óvatosabban kezdjen el szopizni, mert egy ördögi körré vált, hogy a fájdalom miatt nem tudtam addig szoptatni, ameddig ő igényelte volna, így éhes maradt, ami miatt a következő szopizást még erősebben kezdte, ami miatt még addig se bírtam, mint azelőtt. És egyszerűen nem értették a szoptatási segítők, hogy a a csesztetés helyett segítségre lenne szükségem. Alig vártam, hogy hazaérjünk a kórház és nyugodtan szoptathassak bimbóvédővel. Nagyon sokáig rosszul éreztem magam, rossz anyának, amiért nem tudok anélkül szoptatni, mivel a szoptatási tanácsadók ezt súlykolták belém, de ennek ellenére legalább tudtam szoptatni. 3 hónapos koráig nem tudtuk elhagyni a bimbóvédőt, de utána igen, és 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és utána még 1,5 éves koráig szopizott. A második kisfiam is bimbóvédővel kezdte, ő főleg azért, mert olyan sok tejem volt, hogy kőkemény volt a mellem, így csak a bimbót tudta bekapni a bimbóudvart nem, mert egy kemény gömb volt a mellem, és ilyenkor mondják, hogy fejjél ki belőle, de könyörgöm , amikor arra kelsz fel, hogy sír a gyerek és éhes, akkor nekiállsz 5 percig fejni, közben a gyerek kisírja a lelkét? Ez nem életszerű, de a bimbóvédő segített, hogy ne fájjon, így amikor beállt a tejtermelés és lazult a mellem, akkor el tudtuk hagyni a bimbóvédőt. Ő 1 hónaposan hagyta el, 6 hónapos koráig csak anyatejes volt és még 1 éves koráig szopizott. Érdemes ezeket is tudni, mert sok sírástól és fájdalomtól megmenekültem volna, ha ezeket hallom anno valakitől.
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz volt a kezdés és főleg, hogy nem kaptál megfelelő segítséget és támogatást. Annak ellenére, hogy a Te esetedben ez valószínűleg egyéni érzékenység (ugyanígy voltam az első kislányommal!!!), attól még nem kellett volna senkinek sem félvállra vennie és igenis abban kellet volna segíteniük, hogy közösen megoldást találjatok - ami akár ilyen szélsőséges esetben a bimbóvédő! Gratulálok, hogy a nehézségek ellenére ilyen sikeres volt a szoptatás és hogy másfél éves koráig szoptattad a babádat!
@GyorgyKriszt
@GyorgyKriszt Ай бұрын
Az oxitocin az nem fájás erősítő gyógyszer?
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szia! Az oxitocin egy hormon, ami férfiaknál és nőknél is jelen van. Szeretet hormonnak is hívják, mert hatással van a kötődésre és megemelkedik a szintje amikor szerelmesek vagyunk, amikor összebújunk, amikor szeretkezünk...és amikor szülünk és amikor szoptatunk! A szülésnél különösen magas szintet ér el az oxitocin szintje, ami - ha már készen áll a méh is szülésre - méhösszehúzódásokat vált ki. Az oxitocint elő lehet állítani szintetikus úton is, és igen, ahogy írod fájás erősítésre használják.
@guapaeliza238
@guapaeliza238 Ай бұрын
Köszönöm szépen! Nagyon èrthető ès hiteles beszèd,jò tanacsokkal ellàtva!🎉 Nekem a kérdésem,hogy az online tanfolyam angol nyelven is elèrhető?Előre is köszönöm a választ.
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Kedves Eliza...megvan az összes anyagom angolul is, nem a program keretében, de google drive-ként meg tudom osztani és adni hozzá egy magyar tanfolyam hozzáférést. Vagy esetleg személyesen tudok vállalni angolul felkészítést...
@guapaeliza238
@guapaeliza238 Ай бұрын
@@tiedaszules Köszönöm szépen a választ!Jelentkezem a weboldalon!
@nikolettsznt
@nikolettsznt Ай бұрын
Nagyon hasznos videókat raksz fel..... köszönjük.
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Köszönöm a visszajelzést!!!!
@lillasokoray4315
@lillasokoray4315 Ай бұрын
Táptanácsadó es edzőként hallgatlak, 34. hetesen. Nagyon hálás vagyok a munkádért, erőt es bizalmat ad minden egyes videó. Nagyon egyetértek! Vállalni kell a tudatos kommunikációt. 🤞
@HorvathDzsasztin-q6h
@HorvathDzsasztin-q6h Ай бұрын
Nemaaaa
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Mi verte ki a biztosítèkot?
@Akuro.D24
@Akuro.D24 2 ай бұрын
Kedves Kata! Tetszik, ahogy elmagyarázod a dolgokat, de elszomorít, hogy ez a diktált kapkodtató légzés meg nyomás mennyire nem tűnik professzionálisnak. :/ Kicsit átvetve is érzem magam, nem a videó miatt, hanem így belegondolva, mert én hamarosan szülni fogok Nyíregyen, és nekem a szülész-nőgyógyászom, amikor mondtam neki, hogy minnél természetesebb módon, a legkevesebb zavaró tényezővel körülvéve, és lehetőség szerint minél kevesebb fájdalom csillapítóval szeretnék szülni, metszegetések és vágások nélkül ha lehet, és ami nekem a legfontosabb: nem ülve vagy fekve, akkor ő mondta, hogy persze minden eszköz megvan hozzá, labda, kád meg minden, nyugodt környezet stb., meg ő is inkább azt preferálja ha a kismama nem fekve szül, mert az a legrosszabb pozíció a kitoláshoz. Erre ismerős aki pár hónappal ezelőtt volt szülni, mondta, h esélytelen h ne fekve szüljek, mert bár vajúdhatok így meg úgy, de amint kb 8 cm-re tágulok, hiába még nincsenek is tolófájások képben, de már felpakolnak az ágyra és utasítanak h nyomjak, mert itt az a szokás h sürgetni kell mindenkit, tényleg mint egy gyártósoron.. Nekem így bele gondolva meg ahogy magamat ismerem, ez pont azt okozná, hogy akkor elkezdek befeszülni és a vége komplikációkba torkollna, pozitív gondolatok meg begyakorolt légzéstechnika ide vagy oda. 🙁 Nem ismerek magán szülészetet itt, meg biztos drága is lenne, plusz már így a 37. hétben későnek is érzem.. nem akarok több gyereket, de valahogy ez az egész amit fent leírtam valahogy elintézte, hogy ezt az egy terhességemet is bánjam kicsit.. és emiatt már most bűntudatot érzek, bármennyire is szeretem már most a gyerekem. Bocsi, ha ez amit leírtam zavaró valakinek vagy ilyesmi csak.. Nem tudom mit tegyek.. 🙁
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szia! Szerintem próbálj erre ne rástresszelni. Az már egy hatalmas lehetőség, hogy legalább a vajúdás lehetséges olyan pozícióban, ami Neked majd akkor a legjobban esik.Sajnos még kórházon belül is orvos és szülésznő függő, hogy mi a helyzet a kitolással. Ha nagyon ragaszkodnak az ágyhoz, akkor esetleg az oldaltfekvő testhelyzetet lehet még megpróbálni, azt azért általában elfogadják. Maradj meg a pozitív gondolatoknál, készülj egy szép, nyugodt szülésre - de a pozitív gondolatok közé vedd be azt is, hogy még ha nem is a hanyattfekvős pozíció a legideálisabb, nők milliói szültek/szülnek így sikeresen és Neked is menni fog! A tested fogja tudni, hogy mi a dolga! Tanács: próbáld minél inkább lecsökkenteni a hüvelyi vizsgálatokat és mond azt, hogy azt nagyon nem szeretnéd, főleg a vajúdás vége felé és így simán lehetséges az, hogy meg tudod várni azt, amikor már a tested fog kérni arra, hogy Te is rásegíts a nyomásra....Nagyon szép, felelmelő szülést kívánok Neked!
@Akuro.D24
@Akuro.D24 Ай бұрын
@@tiedaszules Szia! Köszönöm szépen a jó tanácsokat! Megfogadom őket! Nagyon megnyugtatott amit írtál! Sokkal jobban érzem magam és igyekezni fogok. ☺️ Tényleg nagyon köszönöm! ❤️
@rigibi65
@rigibi65 2 ай бұрын
Kedves pár! Vissza lehet tartani. Unokatestvérem fia sajnos nem élte túl. Messze volt a kórház. Úton voltak a saját autóval.Akkor még mobiltelefon nem létezett. Kis híján a két lány majdnem félárva lett. Perceken múlt az anya élete is. 😢🥹
@tiedaszules
@tiedaszules Ай бұрын
Szomorú történet és igen, van ilyen is. A kérdés inkább az, hogy vajon a kórházban túlélte-e volna a baba. Ez egyáltalán nem biztos és sajnos a mai napig is történnek ilyen tragédiák - még kórházban is.
@nixi.b
@nixi.b 2 ай бұрын
Az egész video nagyon hasznos, de kifejezetten örülök, hogy végre hallhattam mástól is a saját véleményemet az energiaitalról. 😃 Borzalmasnak tartom, hogy értelmiségi, kulturált emberek is abban a hitben vannak, hogy az energiaital rendben van, és rosszfejnek néznek, mert én teljes mertekben elutasítom. Még soha nem vitt rá a lélek, hogy azt a műanyagot megigyam. Az meg hab a tetején, hogy mennyire szomorúnak tartom, amiért egyes cégek ilyen egyértelműen egészségkárosító termékekkel váltak sikeressé és kőgazdaggá…. A másik példa, pl. a margarinról is én magyarázom a szüleimnek, hogy nem egészséges és kérem ne adjàk a 1.5 éves unokájuknak.🙄 Jó lenne már, ha végre ez a tudatos szemlélet válna alappá, és az nem azt néznék ufo-nak, aki belegondol, h mit is eszik valójában..és elolvassa az összetevőit annak, amit boltban vesz. :)
@tiedaszules
@tiedaszules 2 ай бұрын
Ismerős a helyzet… annak idejèn az Anyukám nagyon “modern” volt, mert a zsírt lecserèlte étolajra, a vajat margarinra, mèg a 80-as èvek elejèn, amikor falusi családok mèg javában disznózsírral sütöttek-főztek… most 80 èvesen nagyon nehèz elfigadnia, hogy a “szívbarát” mègsem a legjobb választás….
@AdriennCseresznyés
@AdriennCseresznyés 2 ай бұрын
Köszönöm szépen ! Még sokáig hallgattam volna erről a témáról . Az a baj , hogy nehéz eligazodni , hogy mikor mit lehet , mert mindenhol mást mondanak, írnak . Lehetne még több ilyen téma is … pl . hajfestés , fürdés tóban , standon …sok ilyen megosztó dolog van amire nincs egyértelmű vàlasz . Vagy a gyógyszer szedés pl., azt sem igazán tudják megmondani hogy az adott gyógyszert lehet e szedni vagy sem .Köszönöm a videóidat , nagy példakép vagy ! Otthon szerettem volna szülni , de sajnos nem lehet mert 40 vagyok és az első babàmat várom .Azt érzem hogy minden választást elvettek már a nőktől … nincs orvos , nincs kórház vàlasztás és otthon sem szülhetek…
@tiedaszules
@tiedaszules 2 ай бұрын
Köszönöm a visszajelzèst, nagyon sokat jelent, hogy tudom, hogy nem hiába csinálom!!!! Sajnos teljesen egyet èrtek Veled… önkènyes szabályok írják felül a döntèsi szabadságunkat, pl korhatár az osz-nél…. Nagyon szèp, bèkès szülèst kívánok Neked!
@bebimusoron
@bebimusoron 2 ай бұрын
Köszönjük<3
@kanontanonc
@kanontanonc 2 ай бұрын
Az orvoson múlik, hogy vág-e, vagy nem vág. Ez a szomorú benne, hogy mostmár nem is választhatjuk meg az orvosunkat, az lesz, aki éppen bent van. Ha már unja a vajúdást, császározni fog, ügyet sem vetve arra, hogy az anya mit akar. Ugyan ez van szerintem a gátmetszéssel is. Ha menne már haza, lejárt a műszakja és te éppen akkor szülsz, nem fog kérdezősködni, hogy mit szeretnél, mert a kórházak futószalagok. Emberszámba sem veszik azt, aki oda bármilyen okból betéved, ez a szomorú igazság. Az átlag pedig képtelen megfizetni a magánellátást. És csodálkozik mindenki, hogy miért csökken a gyermekvállalási kedv.
@krozina25
@krozina25 2 ай бұрын
Mi EC-zünk, töredékére csökkent azoknak a sírásoknak a száma, amiknek nem tudtam az okát :)
@tiedaszules
@tiedaszules 2 ай бұрын
Szia! Nagyon tudatlan vagyok...mi az az EC?
@krozina25
@krozina25 2 ай бұрын
​@@tiedaszulesSzia Kata! Nagyon szeretem a videóid! :) A terhesség kezdetétől hatalmas segítség volt! :) Biztosan nem tudatlanság miatt nem hallottál róla. :) Még az is lehet, hogy a magyar nevén ismered, mint természetes csecsemő higiénia, de leírom tömörítve amit tudok róla és a tapasztalatom. :) l Kisfiam most 3 hónapos és újszülött korától vigasztalhatatlanul sírt minden nap összeadva órákon át. Azt figyeltük meg férjemmel, hogy a pisiléssel függ össze, tehát akkor sír nagyon intenzíven mikor pisilt és emiatt arra következtettünk, hogy nem szereti a két csepp pisit sem a pelusba, így serényen cserélgettük. Mivel ez még több keletkező szeméttel járt és próbáltam érzékeny bőrre gyanakodva is más alternatívát keresni így elkezdtem mosi-pelusokat beszerezni. A használt mosi-pelus hirdetésekbe az anyukák minding leírták, hogy: 'EC-ztünk / nem EC-ztünk.' Egy idő után már nagyon kíváncsi lettem, hogy mi is az. Magyarul leginkább a Pelenkátlanodj weboldalon és annak youtube csatornáját tudtam utána nézni. Amit megtudtam remélem jól írom le: Az EC Elemination Communication, vagyis ürítési kommunikáció. Sok kisbaba egy higiéniai ösztönnel születik és nem szeretne maga alá pisilni kakilni. Ezt jelzi a gondozó felé először kisebb jelekkel (pisit nehéz kiszúrni), pl. kaki esetén csücsörítés, lábikák felhúzása, kukackodás, ficergés oldalra és nyilván pukival esetenként. Ha ez nem jött be, akkor mint minden mast is sírással próbálja lekommunikálni az igényét. Ha erre az igényre nem érkezik válasz a gondozótól egy idő után elengedi az addig visszatartott pisit, kakit és három hónap után már nagyon lecsökken a jelzések mennyisége, vagyis beleszoktattuk a babót a pelusba. Korábban az volt az álláspont, hogy a hólyag a babák esetében, ha meg telt kiürül, de mostanra arra jutott a tudomány, hogy mint minden emlős kisállat, az ember gyermek is képes visszatartani egy ideig. Az előbbi információt egy cikkben olvastam. Az EC lényege, hogy a gondozó a babát EC pózban (A baba hátát saját mellkasának vetve, a combjait stabilan tartva, kvázi guggolást imitáló helyzetben) a csap, kínai bili, vagy akár keverőtál fölé tartja. A baba pisil vagy kakil, ezután tiszta vízzel lemossuk és megtöröljük. Európában és amerikában pelenka mellett EC-znek, számos országban kizárólag EC-znek. :) A mi EC sztorink úgy alakult, hogy az eldobható és mosható közötti váltáskor beköszöntött a nyár. Lacika egy szál pampersben feküdt a kanapén mellettem és hatalmas sírásba kezdett. Láttam, hogy a pampers pelenkán a kék vizelet jelző csík akkor színeződött el, mikor már sírt és nyugtatgattam. Akkor jöttem rá, hogy nem a pisi zavarja a pelusba, hanem a vizelési inger. Összeállt a kép, hogy miért pisil olyan sokszor éppen pelenkázás közben, mikor leveszem a pelenkát. Azóta EC-zek vele mosható pelus mellett. A kakik 90%-át elkapom, így szinte csak pisi sikerül a pelusokba :) Azóta szinte megszűnt a születésétől jellemző vigasztalhatatlan, látszólag ok nélküli sírás :) ! Köszönöm, ha elolvastad és bocsi, ha már tudtad ezeket ! :) Ha egyetértesz a módszerrel, nagyon imádnám, ha lenne róla esetleg szó a csatornádon! :) Helyesírást légyszi ne nézzétek, baba mellett írtam septibe :D
@tiedaszules
@tiedaszules 2 ай бұрын
@@krozina25 Whoh! Nem ez teljesen új nekem!!! Szuper, hogy megírtad, mindjárt keresek is rá - nagyon érdekes! És milyen jó, hogy a saját utatokat járjátok és így találtátok meg a Nektek legjobb megoldást. Köszönöm még egyszer, hogy ilyen alaposan leírtad!
@krozina25
@krozina25 2 ай бұрын
Nagyon örülök, hogy tudtam újdonsággal szolgálni! :)
@FegyaAnzseli-hi4qc
@FegyaAnzseli-hi4qc 2 ай бұрын
Hat regelig nem aszok
@bettinarozsa8645
@bettinarozsa8645 3 ай бұрын
szia! én csak megosztanám a tapasztalatomat. határmenti kismama vagyok, nekem az osztrák orvosom Nuperal nevű spanyol gyógyszert írt fel, nyaralás alatt szedtem és teljesen megszűntette az egésznapos rosszullétem. érdekes, hogy itthon nem mernek adni semmit, más országban pedig elfogadott. emiatt persze 5 napnál tovább nem mertem szedni és inkább küzdök az elemekkel még a 15. hétben is😮‍💨😂
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Ajaj...remélem, hogy hamarosan könnyebb lesz és tényleg élvezni tudod a babavárást! Drukkolok!
@noemiboros-kadar9984
@noemiboros-kadar9984 3 ай бұрын
Kedves Kata, 37+3 naposan VBAC-re sorra nézem a videóidat, sok hasznos ismétlés között ezzel a lila csík dologgal most találkoztam először és zuhanyzás közben meg is néztem. Legnagyobb meglepetésemre nagyon hosszan és erősen látható. Ez mit jelenthet? 2 napja ugyan voltak erős jóslóim de el is múltak. Ráadásul 2 héttel ezelőtt még faros volt a babám. Szerinted reménykedhetem hogy befordult sőt be is illeszkedett, és közel a szülés, vagy már sokkal előtte is meg jelenhet ez a lila csík?
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Szia, hááát...nem hiszem. Vannak, akinek valahogy olyan az anatómiájuk, hogy mindig látszik a lila csík..talán eleve egy kicsit hátébb áll a keresztcsont? Ki tudja... az egyik kislányomnak is folyamatosan látszik, nagyon erősen. Tehát nem hiszem, hogy ebben az esetben ez bármit is jelentene. Befordulni meg még az utolsó pillanatban is befordulhat a baba, de érdemes azért ilyenkor már célzott gyakorlatokkal segíteni a befordulását vagy esetleg külső fordításon gondolkodni. Ez utóbbit Kistarcsán vállalják, nem csak körzetes édesanyáknak! Erről is van egy videóm! Drukkolok nagyon!
@guapaeliza238
@guapaeliza238 3 ай бұрын
Mennyi jó információ.off valószinű nalam is ezt történhetett....addig piszkaltak hogy mindent elrontottak.majd antibiotikumoztak ...s a kiscsecsemot is...borzalmas
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Sajnos ez elég tipikus...remélem sikerült azóta feldolgozni a történteket!
@guapaeliza238
@guapaeliza238 3 ай бұрын
Bar csak hamarabb hallhattam volna ezt a videot.mert biztosan h nem engedtem volna meg h a hüvelyembe mattassanak meg piszkálják...de a fájdalom miatt is elég nehéz épészel dönteni,hogy mit is szeretnénk vagy mit nem.
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Hát igen, a szülés alatt elég nehéz épésszel dönteni, pláne, ha az ember ott szembesül a dolgokkal. Ezért is fontos szerintem még a szülés előtt felkészülni, hogy tudjuk, hogy mire számítsuk és hogy tudatosabban tudjunk dönteni...
@guapaeliza238
@guapaeliza238 3 ай бұрын
@@tiedaszules 😇🙂 igyvan!Most màr tudom!
@guapaeliza238
@guapaeliza238 3 ай бұрын
Szuper!Gratulálok! ❤Kívánok minden más anyukának is ilyen könnyű szülést 🎉❤
@guapaeliza238
@guapaeliza238 3 ай бұрын
❤köszönöm szépen
@rach2867
@rach2867 3 ай бұрын
Kedves Kata, tinédzser koromban jártam autogéntraining kurzusra. 1 személyes órák voltak, azóta is alkalmazom, ajánlanád szülésre, mint relaxációs technikát? 1 mantram van, kB 5 perces és van hogy be sem tudom fejezni mert elalszom, ezt akar napkozben HÉVen is meg tudom tenni. 3. Trimeszterben sincsenek (még) alvás gondjaim. Köszönöm a választ ❤ Edit: 9 éve alkalmazom a módszert
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Igen, igen! Az autogén tréning is elég hasonlóan működik és nemcsak az alvást segíti, de ugyanúgy a gondolatok iránytását is! Nagyon szép szülést kívánok!
@rekavarga9197
@rekavarga9197 3 ай бұрын
Nagyon örülök ennek a videónak. Szeptember elejére vagyok kiírva itt Hollandiában és én is nagyon izgulok a más rendszer miatt, mint amit ismerek, de sok jót hallok főleg amiatt a szabadság miatt, hogy minden menjen ahogy mennie kell és csináld ahogy érzed. Tényleg nagyon kedvesek és segítőkészek a szülésznők, bármilyen apró kérdésben is. Azt is hozzáteszem hogy azért szeretnek még otthon szülni mert komplikáció mentes kórházi szülésnél pár óra múlva(4-6) hazaküldenek. És akkor már egyszerűbb eleve otthon kényelembe helyezni magad és ahogy a videóban is elhangzott csak akkor mehetsz be ha a szülésznő azt mondja mehetsz mert már kitágultál 5 cm-re. De bármilyen gond esetén bevisznek azonnal. Az én gondolatom is az hogy kórházban szülnék de mostmár kezdek elbizonytalanodni. Még van egy kis időm eldönteni.😊
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Szia Réka, örülök, hogy hasznosnak találtad! Informálódj és kérdezz bátran a szülésznőktől mielőtt döntenél - de ahogy Kriszti is meséli, ők tulajdonképpen menet közben döntöttek az otthon maradás mellett - tehát még ez is opció! Az a jó ebben a rendszerben, hogy ha mégis a kórház mellett döntesz (mert ott érzed magad jobban biztonságban), ott is lehetőséged van a háborítatlan szülésre és a kórház nem azt jelenti, hogy egy kis szobában, reflektorfényben, infúzióval, vadidegenek között, oxival felturbózva "vezényszóra" kell szülni... Boldog babavárást kívánok!
@szaszij7848
@szaszij7848 3 ай бұрын
Roppant elkeserítő a kontraszt. Egy állami szülésélménnyel a hátam mögött vérzik a szívem... Lehetne ezt így is és mégcsak az sem mondható, hogy megugorhatatlanul drágább rendszer lenne, sőt! Boldog vagyok, hogy máshol ezt nők átélhetik, de iszonyat szomorú is, hogy nálunk nem ez az alap. ❤
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Teljesen egyetértek!!!! Ezért is tartom annyira fontosnak, hogy minél több család, minél több nő, minél több édesanya tudjon arról, hogy máshogy is lehet szülni - és hogy mi nők igenis TUDUNK szülni! Változás csak akkor lesz - talán - , ha mi nők felemeljük a szavunkat és jelezzük, hogy másféle ellátást szeretnénk. És akkor talán a lányainknak már emberibb, normálisabb szülésben lesz része....
@swiki7095
@swiki7095 3 ай бұрын
Nemsokára szülök. 2. baba. Nagyon rossz élményként éltem meg az 1. gyerekemnél a vajúdást! :( Most nagyon félek a fájdalomtól. 😭
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Ha szeretnéd szívesen meghívlak (ingyen) az online hypnoszülés tanfolymomra, ez nagyon sokat segíthet abban, hogy a félelmeidet - és a fájdalmat! - kezelni tudd! Ha érdekel, küldj egy e-mailt a [email protected] címre!
@e.gamgee2984
@e.gamgee2984 3 ай бұрын
32.hetesen még meg lehet tanulni?
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Igen, még bőven! Van akinek nagyon könnyen megy, van akinek egy picit többet kell gyakorolni, de mindenképpen van még időd rá!
@e.gamgee2984
@e.gamgee2984 3 ай бұрын
@@tiedaszules Köszönöm :)!
@hapcikapitany4556
@hapcikapitany4556 4 ай бұрын
Szia Kata! Annyira jó lett volna tudni ezeket néhány évvel ezelőtt. Én veszteség hánytam az első babával. Úgy hogy a szülészeten is. Ez mi miatt lehet? És utána még pár nappal később is. Utána megszunt. Nagyon féltem, hogy ez lesz majd ha újra várandós leszek. Viszont óriási meglepetésemre teljesen másképpen éltem meg és a kavetol is undorodtam 4-5 hónapig. Pont egyiknap meséltem egy kedves ismerősömnek, hogy mennyire különbözőek voltak a varandossagaim. Evés, rosszullétek, hízás és fogyás. 😊❤ Egy 4 gyermekes anyuka
@tiedaszules
@tiedaszules 3 ай бұрын
Huh...ez kemény lehetett, végig az egész várandósság alatt...viszont ez is azt igazolja, hogy vszeg az első várandósság alatt csökkent az érzékenysége ezeknek a bizonyos receptoroknak és a következő babával már vszeg emiatt nem ismétlődött meg. Meg hát nemcsak a gyerekek lehetnek nagyon különbözőek, de a várandósságok is, meg a szülések is...
@rach2867
@rach2867 4 ай бұрын
Mit ajánlanál Kata, mit csináljunk. Ha állami gondozott volt az anyuka (tehát gyakorlatilag nincs családi háttér) és külföldi az apuka, akinek a családja másik kontinensen él? A terv az hogy sok ételt előre elkészítek, lefagyasztok és 3 hétig itthon marad a férjem.
@tiedaszules
@tiedaszules 4 ай бұрын
Az egy nagyon jó ötlet, hogy legalább 3 hétig otthon marad a férj, meg az is, hogy előre lefagyasztani jó sok ételt, amit csak ki kell majd engedni. Van még egy lehetőség, de sajnos ennek anyagi vonzata is van...gyermekágyas dúla. Több dúla kollégám is van, aki ezzel foglalkozik. Megbeszélés alapján jönnek naponta, vagy kétnaponta, meghatározott időtartamra, segítenek a baba ellátásában, a házimunkákban, főzésben, takarításban és a szoptatásnál is és tényleg kényeztetik az új édesanyát (és a családját). Van akinél még a gyermekágyas masszázs is benne van a szolgáltatásban. Ha ez érdekel, akkor szívesen ajánlok kollégát, csak írd meg e-mailben, hogy az ország melyik részén. Ha ez opció, akkor lehet, hogy jobb lenne arra az időszakra igénybevenni ezt, amikor a férjednek vissza kell mennie dolgozni, mert az nagyon nehéz az elején, hirtelen egyedül otthon maradni egy pici babával, aki a nap 24 órájában igényli a társaságodat...De az már az első lépés, hogy ezt átgondolod és készülsz rá! Szuper! Gratulálok! Még egy ötlet: vannak helyi La Leche Liga csoportok szinte minden nagyobb városban! Ezek önkéntes csoportok, a fő összekötő kapocs a szoptatás, de ez nem csak a szoptatás sikere miatt nagyon klassz, de azért is, hogy olyan édesanyákkal találkozol, akiknek nagyon hasonló problémája van. Viheted a babát is magaddal, segítőkészséget és támogatást találsz teljesen ingyen és még a lelki egészséged megőrzésében is sokat segít! Harmadik: pont a napokban olvastam, hogy feléled több városban és régióba is a komatál hagyománya! Itt édesanyák, családok osztják be, hogy ki melyik nap visz önkéntes alapon ételt az új családnak, közben természetesen beszélgetnek, segítenek is ha szükséges. Lehet, hogy érdemes erre is rákeresni az interneten, sajnos nem őriztem meg a linket.... de ez is egy szuper kezdeményezés!
@esztopiros
@esztopiros 4 ай бұрын
Én is ebben a cipőben jártam, otthon szerettem volna szülni, de csak nem indult. Így megpróbáltuk a bábakoktélt, 4 óra múlva fokozatosan erősödő, egész rendszeres összehúzódásaim lettek (+hasmenés), viszont hajnalra leállt és újra csak jóslók lettek. Tehát összességében nem működött... végül rá négy napra magától beindult.
@tiedaszules
@tiedaszules 4 ай бұрын
Köszi, hogy megírtad!!!! Hát igen, ez is egy beavatkozás - ráadásul nagyon kellemetlen mellékhatással - , és ez is csak akkor működik, ha már a háttérben minden készen áll, csak az utolsó szikra kell...
@gabriellailnicky289
@gabriellailnicky289 4 ай бұрын
A legjobb dolog, hogy ezt csak az otthonletunk 3.heteben latom 😅
@tiedaszules
@tiedaszules 4 ай бұрын
Miért?