Procesy o zmiennym przebiegu
14:45
3 жыл бұрын
Monitorowanie procesów
16:05
3 жыл бұрын
Пікірлер
@pongolo1230
@pongolo1230 5 минут бұрын
mordo a gdzie masz filmik o harmonogramie
@kajetanlaskowski9804
@kajetanlaskowski9804 27 күн бұрын
Ktoś z ALK ?
@joannakokocinska699
@joannakokocinska699 3 ай бұрын
Motywujący wykład.
@patrycjafalandysz2867
@patrycjafalandysz2867 4 ай бұрын
Proszę mi powiedzieć, czy jak mam utworzoney 1 basen i 3 tory w kolejności: 1) Użytkownik 2) Interfejs użytkownika 3) System - modelowanie następuję z pominięciem Interfejsu użytkownika czy on może pozostać pusty?
@marianmarian2705
@marianmarian2705 5 ай бұрын
Proszę o źródło informacje o aktywistce klimatycznej i jej podróży za ocean. Dziękuję :)
@Mar2137ci
@Mar2137ci 5 ай бұрын
W 13 minut dowiedziałam się więcej niż w 3h wykładu. Bardzo panu dziękuję, oby było więcej takich wykładowców.
@Antek999
@Antek999 5 ай бұрын
Ja mam problem, że przy zapisie do pdf, wszystko się aktualizuje i zedytowane odwołania do wzorów również, co psuje całe formatowanie… Macie jakieś pomysły?
@agatanajmrodzka2883
@agatanajmrodzka2883 6 ай бұрын
A co jeżeli rozdziały są porównywane cyframi : I, II, III i jak robię Tabelę to wychodzi mi I.1 zamiast 1.1? 😭
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
BPMN fajna zabawa, ale chwilę trzeba się pouczyć- żeby zrobić rozsądny proces (skumać sposób myślenia), to musiałem uczyć się CAŁY BOŻY dzień...masakra. Czyli, żeby ogarnąć go na poważnie (tj. dogłębnie zrozumieć oraz internalizować sposób myślenia), to będzie jakoś z 3-6 tygodni nauki...
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
Po co? Przecież wszyscy mają wysoką kulturę organizacji, więc można spisać na serwetce/ chusteczce, albo po prostu ustalić słownie (chociaż od strony prawnej lepiej cokolwiek spisać, bo ta "wysoka kultura" jest wszędzie :D:D:D). Ja kiedyś nie podpisywałem umów z niektórymi ludźmi, bo niby po co??? Ustaliliśmy coś, więc wystarczy (w tej wysokiej kulturze organizacji ;))) W ogóle to jest największy kabaret- na każdym kroku zaprzeczają sobie... :D Jaki wniosek? Patologii wystarczy dać mówić: "wszyscy są bardzo uczciwi, ale wszyscy podpisują szczegółowe umowy"; przecież to trzeba być idiotą, żeby nie pojąć, że to patologia :D
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
Czyli jest ogólne przekonanie, że nie można znaleźć (wynaleźć?) rozwiązania systemowego (powtarzalnego/ skalowalnego) dla obiektywnej oceny pracowników??? Interesujące... Czyli pomysł na biznes, skoro to takie "trudne"/ "niemożliwe" (może komuś będzie chciało się to zrobić, bo oczywiście jest to możliwe, ale to dużo pracy i pieniędzy. I prowadzenia biznesu/ firmy).
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
Dobra, bo tak to my Berlina nie zbudujemy... Trzeba to przerobić :D Potrzebujemy różnych miar efektywności: 1) Efektywność chwilowa 2) Efektywność procesu 3) Efektywność strategiczna 4) Efektywność organizacji (tego nie będę omawiał, bo za dużo roboty) 5) Efektywność właściwa (tego nie będę omawiał, bo za dużo roboty) 1) Ok, czym jest chwila/ moment? Jakimś czasem, ale względnym (czas nie istnieje) "Panie! To był moment!" - odpowiedział kierowca walca na pytanie jakim cudem wjechał walcem do rowu (był pijany, czyli inaczej odbierał czas; autentyk- chyba w Opolu). I paradoksalnie to jest odpowiedź- naszą "chwilą/ momentem" jest np. pełen obieg taśmy produkcyjnej, czyli przyjmuje wartość jednej jednostki (która może wynosić 1h 32 min 45 s) 2) Czym jest proces w tym zestawieniu? Od zera do wytworzenia gotowego produktu (nie wliczamy logistyki) Można dodać "efektywność działu/ oddziału" i wtedy uwzględni się inne procesy wpływające na ten proces (rożne jednostki) 3) Czyli uwzględnienie, czy mogliśmy zwiększyć produkcję/ zmniejszyć koszty/ zwiększyć jakość/ etc. w okresie rynkowym (kilka wersji podwzorów/ okresów i np. oznaczenie ciągłości lub zmiany cyklu rynkowego) 4) Trzeba uwzględnić wszystko co wyżej 5) Jak wyżej + makroekonomia oraz wizja/ misja/ strategia długofalowa całej organizacji No... teraz jest znośnie :)
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
Widzę, że to dość uproszczone przedstawienie zagadnienia... Np. efektywność- załóżmy, że z podstawowego wzoru wyjdzie, że wzrosła, ale to wzrosła wartość bezwzględna, co nie jest tożsame z tym, że wzrosła efektywność firmy (a nawet tego procesu i tym bardziej firmy; to naczynia połączone). Weźmy na tapetę realne zjawisko/ sytuację/ kontekst, czyli że zarobiliśmy bardzo dużo pieniędzy na hossie i w międzyczasie wzrosła nam efektywność (widziana prostym umysłem, czyli "wprost", w liczbach bezwzględnych), ale dodatkowo staniały produkty potrzebne do wytworzenia (ukryta wartość) i- wracamy- nie wykorzystaliśmy zarobionych worków złota, aby taniej zakupić produkty ("koszt alternatywny"), czyli efektywność nam spadła... Nie mówię, że tego nie wiesz- mówię, że tak jest to przedstawione w tym "odcinku".
@marcin3136
@marcin3136 6 ай бұрын
Ahoj! 🙋 Chyba znalazłem sobie nowy serial :)))
@tomaszrostkowski3935
@tomaszrostkowski3935 7 ай бұрын
W latach 70 dziesiątych
@ВарвараСухорукова-н6ж
@ВарвараСухорукова-н6ж 7 ай бұрын
cool!
@quelianart
@quelianart 7 ай бұрын
Bardzo fajny odcinek :)
@pandelonis1
@pandelonis1 7 ай бұрын
oś X i Y powinny być na odwrót
@marcin3136
@marcin3136 8 ай бұрын
Ja już kumam skąd takie dziwne przekonania, skoro rzecz, którą można wytłumaczyć w 20 sekund, tłumaczysz w 11 minut :D Już wszystko jasne... Wy chyba na serio uważacie, że to coś trudnego :)
@1szelest
@1szelest 8 ай бұрын
Świetny film. Dzięki
@marcin3136
@marcin3136 8 ай бұрын
Japończycy używają umysłu, więc z pewnością stworzyli pod siebie, bo to działa najlepiej (rozwiązanie dedykowane dla kultury) i również chroni ich przed konkurencją międzynarodową, bo mniej mądrzy od nich wpadną na pomysł, żeby wprowadzić to, w odległej kulturze, "1 do 1", czyli z samego założenia nie będzie to działało jak w Japonii (USA/ Niemcy/ Szwajcaria, etc. - wszyscy robią to samo i jeszcze stosują benchmarking i adaptują rozwiązania do własnej kultury/ organizacji). Tylko u nas ktoś padł na idiotyczny pomysł, żeby używać Agile/ Scrum/ Lean/ etc. w niezmienionej, czyli niezaadaptowanej formie, co czasami bywa działaniem wręcz przeciw skutecznym, czyli herezją... Plus taki, że dostarczamy dużo radości Japończykom/ Amerykanom/ Niemcom.... :D:D:D Jak błazny nadworne na Zamku... Skrajna głupota często bywa zabawna... :D Jakby to zobrazować, co się u nas dzieje? Hmmm... Wiem! To jak sikanie pod wiatr :))) I nawet dają certyfikaty z tej umiejętności... :D
@xxpandderrxxpandderr6591
@xxpandderrxxpandderr6591 8 ай бұрын
Świetny materiał.
@mzdb777
@mzdb777 9 ай бұрын
Dziękuję za ten film
@mzdb777
@mzdb777 9 ай бұрын
Dziękuję za ten film
@marcinlesniewski4571
@marcinlesniewski4571 9 ай бұрын
Elegancko
@Leonia0459
@Leonia0459 10 ай бұрын
Na moich studiach omawiamy podobne zagadnienia, ale mamy też pokazane przykłady z życia codziennego. Studiuję online na WSKZ i odnoszę wrażenie, że uczelnia mocno stawia na wiedzę praktyczną, bo wykładowcy, to w dużej mierze ludzie na co dzień mierzący się z problemami branży HR. Myślę, że łączenie obu tych perspektyw: teoretycznej i praktycznej daje prawdziwy obraz tego, jak właściwie zarządzać zespołami.
@krystof768
@krystof768 11 ай бұрын
Dziękuję 👍
@klinsmann87
@klinsmann87 Жыл бұрын
można w tym libre definiować dni wolne / święta?
@JakoscZarzadzania
@JakoscZarzadzania Жыл бұрын
Tak, w kalendarzach. Dla projektu, zasobu lub osoby.
@dumitrudiaur2841
@dumitrudiaur2841 Жыл бұрын
W jaki sposób interesariusze spółki notowanej na liście London Stock Exchange, korzystaj z publikowanego rocznika raport i rachunki?
@TheWikar
@TheWikar Жыл бұрын
Witamy w korpo
@JakoscZarzadzania
@JakoscZarzadzania Жыл бұрын
Można to robić z myślą o ludziach i rozwoju firmy, a można tylko o krótkoterminowym ograniczeniu kosztów. To nie tylko specyfika korpo.
@aerobiczna
@aerobiczna Жыл бұрын
Po dodaniu odpowiedzialności do zadania na schemacie ogólnym pokazuje tylko rolę osoby odpowiedzialnej. Nadzorujący, informowany nie jest pokazany (pomimo, że są dodani do zadania). Gdzieś można przestawić ustawienie ?
@JakoscZarzadzania
@JakoscZarzadzania Жыл бұрын
We właściwościach zadania jest opcja Wygląd czy Wyświetlanie (na końcu). Tam ustawia się co ma być pokazywane.
@Zosiek-wr6ml
@Zosiek-wr6ml Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za profesjonalne przedstawienie tego materiału:)
@Zosiek-wr6ml
@Zosiek-wr6ml Жыл бұрын
Dziękuję za świetny materiał:)
@malwinaapinska4259
@malwinaapinska4259 Жыл бұрын
Dziękuję za instrukcje jak obsługiwać zotero. Mam jeden problem jeżeli chodzi o wprowadzanie do zotero książek. Co jeżeli mam autora, którego publikacja znajduje się w danej książce? Nie wiem gdzie mogę dodać tego autora i podtytuł w książce. Będę wdzięczna za odpowiedź.
@JakoscZarzadzania
@JakoscZarzadzania Жыл бұрын
Jeśli jest to rozdział w monografii to należy wybrać opcję "rozdział" czy coś takiego. W polu autor i tytuł dodaje się dane rozdziału. Dodatkowo oprócz autora dodać należy pole redaktor (redaktor publikacji) - dodaje się nowego autora i zmienia rolę. Jest też pole "tytuł książki".
@malwinaapinska4259
@malwinaapinska4259 Жыл бұрын
@@JakoscZarzadzania dziękuję! Jakoś do tego doszłam ☺️.
@KANA-rd8bz
@KANA-rd8bz Жыл бұрын
panie, ale skąd się wziął graf to nie zostało wyjaśnione :)))))
@JakoscZarzadzania
@JakoscZarzadzania Жыл бұрын
Na kanale jest cała seria filmów o zarządzaniu czasem w projektach. Nie da się zmieścić wszystkiego w jednym. :-)
@blooo05
@blooo05 Жыл бұрын
Dziękuję, bardzo pomocny materiał :)
@tobirs1257
@tobirs1257 Жыл бұрын
Proszę o kontakt, jestem zainteresowany współpracą.
@kupczakbeata4776
@kupczakbeata4776 Жыл бұрын
"Jeśli chcesz otrzymać ten szablon, napisz do mnie e-mail" - chciałabym, ale nie wiem za bardzo jak się pisze maile na youtube :/
@filipx_b
@filipx_b Жыл бұрын
dobry poradnik 🤙
@jacobo10s48
@jacobo10s48 Жыл бұрын
Nie polecam
@farmer0mmw
@farmer0mmw Жыл бұрын
Mam taki problem, że przy wyborze opcji równania sam przypis wstawia się nad samym równaniem zamiast z prawej strony i nie mam pojęcia czemu, wiesz może jak to naprawić?
@farmer0mmw
@farmer0mmw Жыл бұрын
Mam taki problem, że przy wyborze opcji równania sam przypis wstawia się nad samym równaniem zamiast z prawej strony i nie mam pojęcia czemu, wiesz może jak to naprawić?
@szymonjuchiewicz7088
@szymonjuchiewicz7088 10 ай бұрын
Rozwiązanie ;) kzbin.info/www/bejne/moHGooh9i56dbsU
@golia94
@golia94 Жыл бұрын
Witam. Wstawiłam w wordzie 19 tabel, wstawiłam im automatycznie podpisy. Po wyłączeniu worda, kontynuując pisanie pracy, chcę zrobić tabelę i jest nadawany numer 1 zamiast kontynuacji. Także chcąc wstawić spis tabel, program nie widzi starych tabel. Czy da się temu zaradzić?
@faramirfarami9869
@faramirfarami9869 7 ай бұрын
Mam ten sam problem i widze pod komentarzami że sporo osób też miało podobny.. Chyba będzie trzeba zrobić ten shit od nowa ;d
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
Oprócz bramki AND (koniunkcja) i OR (alternatywa) jest jeszcze bramka XOR (alternatywa wykluczająca).
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
Podstawową stratą typu Oczekiwanie są obecnie źle wdrożone i wolno działające systemy informatyczne. Dla Serwisów internetowych często robi się badania User Experiance, natomiast dla systemów wewnętrznych nie słyszałem żeby ktoś to badał. A jak pracownik czeka za każdym razem 10min aż mu się otworzy jedno okienko to jest to gigantyczna strata czasu w ciągu miesiąca.
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
Wg. mnie w zupełności wystarczy podział procesów za Zarządcze, Podstawowe i Wspomagające. Strukturę dokumentacji definiuje się natomiast od ogółu do szczegółu zgodnie z tzw. Piramidą dokumentacji systemowej na zasadzie: Polityki -> Procedury -> Instrukcje.
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
Push to po polsku "produkcja ciągła", a Pull to po polsku "produkcja dyskretna" pod konkretne zamówienie Klienta.
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
W Polsce i UE należało by jeszcze dodać 9 stratę wynikająca ze zbędnej biurokracji, która zabija konkurencyjność w Stosunku do Azji i Ameryki Płn. i podnosi koszty działalności przedsiębiorstw.
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
Analizuje się procesy AS IS, a potem projektuje procesy TO BE. Reengineering robi się tylko tych procesów, które tego wymagają. Jeśli chcemy wdrożyć zarządzanie procesowe w organizacji to trzeba przekształcić liniową (silosową) strukturę organizacyjną w strukturę macierzową (procesową) poprzez wyznaczenie Właścicieli procesów. Jest to analogiczne rozwiązanie jak w przypadku zarządzania projektami. Kierownicy projektów podobnie jak Właściciele procesów tworzą dodatkową, poziomą strukturę zarządzania przedsiębiorstwem. Czyli tak naprawdę bez zmiany struktury organizacyjnej nie ma zarządzania procesowego w organizacji. Coś takie jak Procesowa struktura organizacyjna w praktyce nie istnieje.
@marekp1206
@marekp1206 Жыл бұрын
W inżynierii oprogramowania proces tworzenia oprogramowania nazywano kiedyś specjalnie "Przedsięwzięciem informatycznym" a nie żadnym Projektem, bo Proces produkcyjny to nie to samo co Projekt, nawet biorąc pod uwagę tzw. produkcję dyskretną pod konkretne zamówienie Klienta.