Piekna opowieść i piękne wspomnienia szkoda że Batory potem Stefan batory był osiągalny dla nielicznych. W latach 50 tych moi rodzice na gospodarstwie nie mieli normalnej łazienki telewizora w polu robiło się końmi potem Bombajem tak więc podróż takim statniem w te strony to było marzenie i tylko marzenie. Pewnie większość o istnieniu takiego cuda nie wiedziało. Szczytem w Polsce było pewnie pojechać nad polskie morze na wczasy z zakładu pracy do ośrodka nad jakimś jeziorem lub w górach. Jest to z jednej strony fajne że Polska coś takiego miała z drugie tragiczne bo było a korzystali tylko nieliczni. Kolejne podziały ludzi. Taka podróż w tamtych czasach porównywalna by była do obecnego lotu statkiem kosmicznym.
@Hubal1999Ай бұрын
Modernizm przedwojenny sto razy lepszy.
@Hubal1999Ай бұрын
Można się zakochać
@funkykoval20993 ай бұрын
Ostatnie zdanie jest też mocno powtarzane na wydziale mechanicznym szkoły technicznej. Nie ma rozwoju bez współpracy z przemysłem, bo uczelnia raczej nie ma nawet średnich funduszy. Obecnie współpraca jest mocno limitowana prawnie. Ciężka do obejścia jest ustawa o zamówieniach publicznych.
@luciavinci85953 ай бұрын
Argomento storico importante per cortesia potete scrivere i sottotitoli in lingua italiana oppure tedesca. Grazie
@wojtekbogaczyk84003 ай бұрын
A ja teraz naprawiam te Pana cuda
@caciadasilva86723 ай бұрын
Cieszę się, że trafinałam na ten filmyk, ponieważ kupię wkrótce moje 1 szklo kolekcjonerskie Karolinka :)
@izabelaholubiec57425 ай бұрын
Dzisiejszy ludzie tylko galeria i telefony 😢
@barbaraczuber36886 ай бұрын
Dziękuję bardzo, byłam na tej wystawie, wspaniała.
@MadziaRozgonska7 ай бұрын
super wystawa.
@drwslizg857 ай бұрын
Spóźniłem się o kilka lat... Szkła zaczynają mnie co raz bardziej interesować. Kolekcja uboga, ale będzie rosła!
@jolamos9 ай бұрын
I komu to przeszkadzało a więc obecne pokolenie będziecie jeść na plastikach i chodzić w chińskich ciuchach.
@Valarizator10 ай бұрын
Niech żyją Państwo jeszcze 100 lat. Wspaniali ludzie...
@grazynas66510 ай бұрын
Wspaniały Profesor Horbowy😊
@grazynas66510 ай бұрын
Dziękuję za oprowadzenie po wystawie😊
@lukaszsadowiak8341 Жыл бұрын
Patrzę na szkło projektu Pana Profesora teraz, to jest piękne, to wzornictwo artystyczne, to piękna linia,to kolory, to antico.... Daje radość!!! Wielki człowiek...
@magorzatabbby6352 Жыл бұрын
piękne projekty powstały dzięki państwu Drost.
@cefalloid Жыл бұрын
Radmor to był syf. Ludzie się tym jarali bo nic innego w sklepie nie było. Okropnie grające Altusy i Radmor to kilasty symbol PRL. Ale dziś jest hipsterska moda na retro i wmawianie sobie że "kiedyś to było".
@cefalloid8 ай бұрын
@@PizomGagal Andrzejku, nie denerwuj się...
@arturwiacek6328 Жыл бұрын
Mam taki sam zegar na ścianie :) Pozdrawiam, Co prawda nie jest z lat PRL.
@t--ok-8127 Жыл бұрын
Radio dla rybaków :)
@piotrpiatek9870 Жыл бұрын
Piękna i mądra kobieta :)
@mrmoonxx5395 Жыл бұрын
Gwoli ścisłości, to nigdy nie było "przystawki do fal średnich", był natomiast tuner AM do odbioru fal długich, średnich i krótkich [7 podzakresów].
@jarosawgrocholewski7238 Жыл бұрын
Jak zawsze, ciekawy człowiek, pięknie opowiadający, pozdrawiam Panie Piotrze
@tomdar6913 Жыл бұрын
Panie jeżeli duszą jest niska jakość trzaski i szumy to ja podziękuje- a radmor to tylko legenda czasów kiedy nic nie było na pólkach, nie nadaje się do poprawnego wysterowania nawet małych kolumn- brak wydajności prądowej, dziś mamy taką we wzmacniaczach które generują ponad 200 amper i mocy 500 wat/8 ohm np Musical Fidelity M 6500i
@Popmasterpl14021966 Жыл бұрын
Piotr "Wielki" Metz.
Жыл бұрын
Panie Piotrze gratulujęposiadania sprzetu i super pomysłu na materiał. Mam podobnie kiedys bylem zakochany w magnetofonach szpulowych zwanych szpulówkami i duzej wiezy Diory czarnej ze złotymi nózkami. Z niecierpliwościa czekam na kolejny reportarz.
@rsz2384 Жыл бұрын
mówił o tym Maciej Sokulski główny inżynier Radmora fale średnie były robione pod Wolną Europę
@grzeszappa4547 Жыл бұрын
Wspomnienia i tylko to......
@karolkrzyminski7174 Жыл бұрын
Piękny głos i interpretacja wokalna
@nrfchannel8580 Жыл бұрын
Zgadzam się, ale każdy ma swoje wspomnienia i to jest piękne
@ilovegooogle5073 Жыл бұрын
Imponuje wiedza, kultura a więc opowieść klasy HiFi.
@sophianluna6406 Жыл бұрын
Wspaniali artyści. Szkoda, że tak mało ich prac pokazano w tym krótkim filmie. Oczywiście nie bylo to możliwe w tak krótkim filmie. Dlatego moja sugestia do autora/ki tego filmu: Może następny film z prezentacją ich najbardziej kultowych prac?
@Valdek65 Жыл бұрын
Świetna prezentacja ,troszkę sztywna ,zabrakło mi drobnego epizodu Radmora....cb radia ,które wyprodukowano w latach 91-94
@leszekandzel Жыл бұрын
Co tam jest z tyłu na wysokości głowy Piotra Metza? Mam na myśli tą czarną skrzynkę z pokrętłem w prawym dolnym rogu, okrągłym wskaźnikiem na górze mniej więcej w polowie skrzyni... Wygląda mocno kultowo...
@ADV-LBL Жыл бұрын
myślałem , że tylko ja na tym temacie ześwirowałem 😅
@krzystaki5793 Жыл бұрын
Mam czarmą (eksport) wieżę RADMOR 5412 komplet. Do tego kolumny Mildton 80 , 200 i japońskie Tamom ,Sansui, odtwarzacz SACD I DAT. Radmora oddalem do renowacji RADMOR'GDYNIA w ręce znakomitego szpeca Pana Romana Bartkowskiego(stara radmorowska gwardia). Jestem wdzięczny sprzęt wygląda i gra jakby zszedł wczoraj z taśmy. Radmora posiadam 32 lata praktycznie od nowości i mam sentymemt do tej marki. Kupilem go gdyż wtedy nic nie grało lepiej a i dziś te zabawki ktote stoją na polkach marketów nie dorownują mu dźwiekiem. Oprócz tego posiadam znacznie droższy sprzęt od Radmora którego dźwięk subiektywnie jest lepszy... ale Radmor to Radmor😉 . Prawdopodobnoe nie doczekam się reaktywacji RADMOR-AUDIO szkoda... slyszałem że obecny Pan prezes Synowiecki nie wie że RADMOR tworzył bardzo dobry sprzęt🙂
@kacha958 Жыл бұрын
Chciałoby się słuchać więcej Państwa Drost 😊 Piękna historia i cudowne wyroby wykonane z finezją.
@TomaszekGEO Жыл бұрын
Wspaniali ludzie dużo zdrowia życzę .
@cezaryraczynski2267 Жыл бұрын
25-watowy Radmor nie był w stanie napędzić kolumn ZG25C tak, jak to potrafiła 12-watowa Elizabetka
@willi5916 Жыл бұрын
Jak mawiał mój profesor w "budzie",: -nic dodać, nic ująć, ocena pięć-... Fan i właściciel RADMORA 5102 z 1981r. Pozdrawiam.
@stachmuszel2 жыл бұрын
Panowie i panie! Nie róbmy z tego religii. Jest moda na vintage, ale ten sprzęt poza wyglądem na prawdę reprezentuje niski poziom jakościowy. Awaryjność i wątpliwej jakości dźwięk. Ówczesne sprzęty uznanych marek japońskich, biły na głowę polskie urządzenia w każdym aspekcie. Ja urodziłem się w "tamtych czasach", z sentymentem wracam do Altusów, Altonów, Radmorów, Diory etc. Ale moja ocena merytoryczna jest zgoła inna niż Pana Piotra. Chciałbym aby było inaczej, ale niestety. Pozdrawiam.
@commo19672 жыл бұрын
01:50 Nie wiem czy bardziej militarny nie był NAD z lat 1985-1992
@PortalAuditor2 жыл бұрын
Czemu oni mówią jak by im grożono pistoletem?
@maciekczechura10784 ай бұрын
BO TAM STOJI RUSEK Z PEPECHO I JAGBY CO TO POSUNIE SERJO !
@arturrudolf93892 жыл бұрын
Soul [...] "Nor is there singing school but studying Monuments of its own magnificence" W.B.Yeats - Sailing to Byzantium (1928)
@arturnietoperznowak79052 жыл бұрын
legendarnym odbiornikiem to była OK-102/II a nie OK-106 -106-tka to był szumofon nadający się jedynie do odbioru dalekopisów i faksymil meteorologicznych
@pawes75182 жыл бұрын
To nie była przystawka do fal średnich. Przede wszystkim miała rozbudowane fale krótkie. Każde pasmo w osobnym zakresie. To było potężne narzędzie do słuchania Wolnej Europy, Głosu Ameryki itd. A średnie też były doceniane - przecież w Polsce słuchało się Radia Luxembourg!
@rodakpolak5602 жыл бұрын
miałem wersję radmora srebrną 5102 po 90 roku kiedy już posiadałem sprzęt pioneera. Sprzedałem go bo z pionkiem to nie mógł konkurować. Mam sentyment do niego i poluje na wersję 5100 czarną do sypialni nietuzinkowy wygląd .