Zabezpecovaci zarizeni 2 divx
26:43
12 жыл бұрын
Zabezpecovaci zarizeni 1 divx
22:22
12 жыл бұрын
Tratovy radiovy system divx
22:32
12 жыл бұрын
Пікірлер
@DrKelly666
@DrKelly666 Жыл бұрын
Krásná vzpomínka.
@rxa72
@rxa72 4 ай бұрын
Pocházím z Dominikàlních Pasek, tedy části Bratkovic. Bezva vzpomínka i audio způsobem, co se dělo v dopravně a díky za pohled do Hlásky Dušníky. Super.
@frantisekzazimal651
@frantisekzazimal651 2 жыл бұрын
Docela zajímavé video, které člověku ukazuje moderní formu autobloku. Bylo skutečně nutné nahradit předchozí elektromechaniku něčím modernějším, protože při zvyšujícím se počtu vlaků by původní elektromechanika nemusela zajistit bezpečný provoz na naší železniční síti. Navíc se postupně zvyšovala rychlost vlaků, takže při dvoukolejném provozu (např. mezi Havlíčkovým Brodem a Kolínem) by výpravčí nemohl zajistit pomocí dřívějšího zabezpečení, aby vlak skutečně jel po správné traťové koleji. Při běžném provozu je to celkem snadné, ale pokud by například byla na trati 230 mezi Havlíčkovým Brodem a Světlou nad Sázavou výluka jedné z traťových kolejí, pak je nutné zabezpečit postavení vlakové cesty na vedlejší kolej, aby nedošlo ke srážce s nějakou drezínou. Tento moderní způsob řízení železniční dopravy je velice prozíravě zaměřený na eliminaci chyby způsobené lidským faktorem.
@frantisekzazimal651
@frantisekzazimal651 2 жыл бұрын
Netušil jsem, že přestavování a údržba výhybek je tak náročná činnost. Dnes už se sice výhybky přestavují většinou ústředně, protože přímý vstup železničního zaměstnance do kolejiště by nebyl z bezpečnostních důvodů ve frekventovanějších stanicích možný, ale někde na regionálních tratích se místní způsob přestavování stále používá. Ve stanicích typu Hradec Králové hlavní nádraží, Pardubice hlavní nádraží nebo Havlíčkův Brod se naštěstí používá ústřední stavění výhybek ze stavědla, což je samozřejmě mnohem bezpečnější. Jinak mě překvapilo, že existují rozříznutelná a nerozříznutelná zařízení, myslel jsem si, že existuje pouze jeden druh přestavníku.
@karelpipa
@karelpipa Жыл бұрын
je to už 20 let stary
@00000JOSE00000
@00000JOSE00000 2 жыл бұрын
8:08 tak to je dobrý středověk :)
@Vyhybkar
@Vyhybkar 2 жыл бұрын
Minulost, už v Dobrovici je dalkovina z Mladé Boleslavi. Páky jsou stále na místě.
@VojtovySumavskeVlakyCZ
@VojtovySumavskeVlakyCZ 3 жыл бұрын
Krásné video like a odběr dávám
@Ynysmydwr
@Ynysmydwr 5 жыл бұрын
Velmi informativní. Opakující se „hudba“ je však opravdu dráždivá!
@janbotek
@janbotek 6 жыл бұрын
1:38 a Co když selže Windows.
@brunoludke3124
@brunoludke3124 6 жыл бұрын
Jak se jmenuje ta první stanice u TEST bez kol. obvodu...???
@mikulda2
@mikulda2 6 жыл бұрын
Milín
@bronikus999
@bronikus999 7 жыл бұрын
Ty mechaniky jsou prostě parádní...
@frantisekzazimal651
@frantisekzazimal651 2 жыл бұрын
O tom přece nikdo nepochybuje, ale třeba na trati 220 z Prahy do Českých Budějovic jejich použití nebylo technicky možné, protože třeba ve stanici Tábor se kříží výše zmíněný tranzitní koridor s tratěmi 201 (Tábor - Písek - Ražice), 224 (Tábor - Horní Cerekev) a 202 (Tábor - Bechyně). Ve stanicích, kde se kříží několik tratí, je mnohem lepší použít například klasický autoblok nebo ETCS. Přestavování výhybek pomocí dnes již archaického stavědlového přístroje by trvalo strašně dlouho, navíc tato jednoduchá elektromechanika by na dvoukolejné trati dokázala podle mého názoru jen stěží zabránit vjezdu osobního vlaku jedoucího z Tábora do Benešova na kolej obsazenou nějakým MVTV nebo drezínou (např. z důvodu rekonstrukce jedné ze dvou traťových kolejí). Při zhoršených povětrnostních podmínkách jako je mlha nebo husté sněžení by výpravčí nemohl zkontrolovat, zda omylem nepostavil některou výhybku do nesprávné polohy, takže by rychlík na České Budějovice mohl vjet na kolej obsazenou třeba odstaveným nákladním vlakem.
@JanKoneczny
@JanKoneczny 7 жыл бұрын
se divím, že u toho přenosného zámku není ta pojistná matice našroubována na tu první kontra, ale tak asi to má nějakej důvod. Jinak super, že jsou tyhle naučné dokumenty na YT !
@ok2jkd
@ok2jkd 4 жыл бұрын
Ja tedy nevím, ale mě dává logiku, to co je na videu tj. oválná matice (jako hlavní) jištěná pojistnou maticí.
@vikititor
@vikititor 8 жыл бұрын
jako fajn, vidím to.. ale asi bych to nezveřejňoval... Je to až moc návodné pro dnešní psychopaty a jiné živly, co se sem valí.. Jak odpojit výhybku - to na internet nepatří.. Co ČD? vědí s uveřejněním souhlasí???
@Vyhybkar
@Vyhybkar 2 жыл бұрын
Video se točilo, když ještě bylo ČD, a.s. a nebylo to rozdělené na SŽ jako dnes. A ČD už jsou akciová společnost a spíš by to mělo vadit SŽ. Jinak souhlasím, že se najde debil, který by tu výhybku přestavil, i když se tohle skoro nikde nevyskytuje kromě těch elektrických...
@iselink
@iselink Жыл бұрын
Tak pokud bych šel odpojit výhybku, tak si vezmu min. štípačky a šroubovák. A pokud vidím ty lanka od elektromechaniky, tak si vezmu rovnou velké, ať to jde rychle... A nepotřebuji k tomu tenhle film.
@venda.havelka
@venda.havelka Жыл бұрын
V moderních oborech bezpečnosti (ať už počítačových či jiných systémů - takže i železničních) platí, že nelze dělat bezpečnost utajováním (security through obscurity). Když budu zajišťovat bezpečnost svého systému tím, že budu tajit jeho chyby a zranitelnosti, tak dělám to nejhorší co můžu udělat, protože jednak v případě úniku informací najednou všichni vědí o této zranitelnosti a já nemám čas ji opravit, ale hlavně to tajnůstkaření kolem mého systému o to víc láká lidskou zvědavost a zvyšuje motivaci útočníků napadnout můj systém. Problémy v systémech je třeba řešit a ne je tajit, protože pravda stejně vyjde najevo, a to v tom nejhorším možném okamžiku. Tolik teorie, v praxi je zrovna tohle video úplně v pohodě, protože kdybych chtěl rozebrat výhybku, tak ho ani nemusím vidět (ono by mi stačilo otevřít ty kryty a hned vidím na čem to drží a nemusím kvůli tomu vidět instruktáž). Obranou v tomto případě není mi to video zatajit, ale naopak výhybky vylepšit tak, aby nešly tak snadno rozebrat...
@GeorgfromRa
@GeorgfromRa 10 жыл бұрын
12:52 Zbečno
@ondrejchomout7408
@ondrejchomout7408 10 жыл бұрын
0:44 tudy chodím do školy :-D
@hradnistrela
@hradnistrela 10 жыл бұрын
Jojo, Bechyňka. Dost dobrý pořad.
@martinkasnik1631
@martinkasnik1631 10 жыл бұрын
tak komplikovane to je hovorené, že ak by som to nechápal, tak z tohto to ani nepochopím
@zdendaki
@zdendaki 11 жыл бұрын
To se většinou nestane. Když už jo tak příjede servisák a opraví to.
@petrlukas523
@petrlukas523 11 жыл бұрын
Co kdyz se tlacitko zasekne?:(
@premyslbrada6521
@premyslbrada6521 8 жыл бұрын
Za 16 let na ČD (dnes SŽDC) se mně nic takovýho nestalo
@iRocketQueen
@iRocketQueen 11 жыл бұрын
fanda do vlaků :3
@Silesius777
@Silesius777 11 жыл бұрын
SUPER!