Najlepszy Uniwersytet na jaki mogłam się wybrać. Swietni wykładowcy i wysoki poziom. Polecam gorąco
@ukaszjodowski95063 ай бұрын
Byłem na nich ! Świetna impreza, człowiek dowiedział się w jeden dzień więcej na warsztatach niz z internetu
@marionastolarek4854 ай бұрын
Ciesze sie ze wybralam wlasnie ten uniwerek. Bylo super!
@amandakonieczniak39844 ай бұрын
Jestem na tak ! Swietne miejsce, super ludzie
@paulinaszczebrowska93414 ай бұрын
Uczelnia ma wysokie wymagania ale po to czlowiek studiuje. Polecam
@tamarakaczewska2234 ай бұрын
Podoba mi sie to miejsce, ukonczylam podyplomowke a za chwile wybieram sie na kolejna
@mariuszlorenc88864 ай бұрын
Super, nic dodac nic ujac :)
@zanetapszczoa78994 ай бұрын
Uniwersytet jest świetny, doskonale sie w nim czułam, ukonczylam z wyroznieniem. Polecam
@szyekXx4 ай бұрын
Rozwoj ponad wszystko. Uniwerek z klasą
@ZeroBSManagementPL4 ай бұрын
Bardzo dobra rozmowa oraz pomocne wnioski!
@bohen21264 ай бұрын
BDP musi się stać faktem wcześniej czy później. Cięzko wyobrazić sobie inny model gospodarczy w gospodarce kapitałochłonnej. Już od wielu dekad wzrost wynagrodzeń nieodzwierciedla wzrostu poziomu produkcji.
@adamjaskulski39865 ай бұрын
I to jest piekne, bardzo pomocne. Fajnie, ze macie taki program!
@marlenabogacka13175 ай бұрын
Super! Widać,że uczelnia mocno sie rozwija ;)
@annakowalska10175 ай бұрын
Uczelnia mega!! Bardzo fajne podejscie, super wykladowcy i mila atmosfera
@SebastianKordel6 ай бұрын
Super, bardzo wazne wydarzenie, gratuluje!
@SebastianKordel6 ай бұрын
Fajna, doświadczona kadra, to tez ma ogromne znaczenie
@KarolinaSydlewska4 ай бұрын
to prawda dlatego wybór tej uczelni było logicznym wyborem :D
@SebastianKordel6 ай бұрын
Studiowałem tutaj! Bardzo dobra uczelnia! ;)
@arletamalinowska57716 ай бұрын
Swietna uczelnia, bardzo duze mozliwosci rozwoju
@KarolinaSydlewska4 ай бұрын
zgadzam sie, ukonczylam ją dwa lata temu
@arletamalinowska57716 ай бұрын
Czemu mnie to nie dziwi? :) uczelnia ma swietnych wykładowców!! Zatrudniacie naprawde swietnych ludzi
@arletamalinowska57716 ай бұрын
Tez uwazam, ze piekna inicjatywa:)
@adamjaskulski39866 ай бұрын
Jak najbardziej zasłużone wyróżnienie! :)
@berenikaslimak6 ай бұрын
Super sprawa te zawody, fajnie, że coś takiego jest organizowane
@mateuszg.82639 ай бұрын
Miałem zajęcia z prof. Agnieszką przeszło 10 lat temu na kierunku Informatyka i Ekonometria. Dziś dokształcam się w obszarze modeli "Deep learning" i wspomnienia z tamtych zajęć wracają jak bumerang. To był dobrze wykorzystany czas na UEW ;)
@vaderski19 ай бұрын
A dlaczego tu nie ma klamek?!🤔
@MrMiclud9 ай бұрын
Najgorszy typ ekonomisty. Bezmyślny. Niestety ma racje, tacy "ekonomiści" są niestety wszechobecni, co wynika z praw ekonomii, łatwiej i taniej jest robic kiepskich ekonomistów. A że gorszy pieniadz wypiera lepszy...
@radomirswierzbinski1389 ай бұрын
Czyli dzieci z rodzin wielodzietnych są "produktem gorszej jakości"?
@czeremis9 ай бұрын
Dokładnie to samo pomyślałem - jakoś mi się to nie klei
@XeoN-PL9 ай бұрын
Nie gorszej. Niższej. Słowo gorsze sugeruje, że jest jakiś określony standard, poniżej którego ktoś lub coś jest gorsze. Tu się tego nie zakłada. Jedynie określa się, że kolejne dzieci są niższej jakości. A to ma sens, bo wraz ze wzrostem ilości posiadanych w rodzinie dzieci spada średni budżet przeznaczony na każde z nich, a także maleje stopień zaangażowania rodziców w każde z dzieci przez konieczność podziału swojego wolnego czasu całe potomstwo (zamiast 100% poświęcać jednemu, poświęca się po 50% każdemu z dwóch czy np. 33% każdemu z trzech dzieci). Jakość odnosi się tu do wielu aspektów i nie mówi nic bezpośrednio o tym, czy dziecko jest "lepsze" czy "gorsze".
@krzysztofg123457 ай бұрын
Modlitwa do sw. A. Boboli rozwieje wątpliwości..
@karolb89249 ай бұрын
To jest sama prawda. Powinniśmy od dawna wydawać dużo więcej na R&D. Za dużo opieramy się na kapitale zagranicznym o czym mówił między innymi M. Piątkowski. Mamy zdolnych ludzi i potencjał.
@bozenaryszawska869 ай бұрын
Dobrze mówisz. 😊
@Dla_Madrosci9 ай бұрын
Ciekawe co na to komornik
@SonOfPoland9 ай бұрын
BDP to ubezwłasnowolnieniem obywateli. Jak dziecko jest zależne od rodziców, którzy dają mu kieszonkowe, tak obywatel od rzadzacych, który chciałby żyć za BDP czy inny nieuzasadniony socjal. Zresztą to już kiedyś było: "Czy sie stoi, czy się leży 1400 zł się należy". Pamiętacie do czego to doprowadziło?
@karolb89247 ай бұрын
Uwierz mi, z komunizmem mało to ma wspólnego. Raczej z technokratyzmem. Korporacje będą robiły co chciały, pozbawiały ludzi pracy, niszczyły małe firmy a ty dostaniesz ochłap w postaci 1400 złotych. Zobaczysz, następny kryzys, który nas czeka to już nie będzie "helicopter-money" tylko próba wprowadzenia "pełnego zatrudnienia" i BDP.
@konradmusia59089 ай бұрын
Grubo, nie wiedziałem. Pozdrawiam
@katarzynakrudysz4809 ай бұрын
Nie wierzę, ze ktoś może proponować taka piramidalna bzdurę na poważnie i to jeszcze z tytułem doktora ekonomii, no chyba, ze to tytuł doktora z ekonomii marksistowskiej Milena przyznaj , ze trolujesz
@karolb89247 ай бұрын
Nie trolują, to jest jeden z obecnych eksperymentalnych nurtów technologii. Stymulacja popytu za rządowe pieniądze e zamian za większe deficyty, w zamian za zysk banków i magnatów finansowych z obrotu obligacji. Co w zamian? Średnio wygodne życie i kompletne posłuszeństwo instytucjom. Tu nie chodzi nawet o marksizm. Tu chodzi o to żeby mała grupa oligarchów/korporacji przejmowała światowy handel, PKB. Rząd wybierze zwycięzcę na rynku i tobie powie, że masz siedzieć cicho bo jest dochodzik podstawowy, który będzie waloryzowany i nic po twojej pracy, działalności etc.
@annadcw636210 ай бұрын
Gratulacje! I przy okazji bardzo prywatne podziękowania za moją obronę magisterską, lata temu. Na UE broniłam dwie prace mgr, ale to właśnie ta druga obrona, z prof. Stańczyk - Hugiet dała mi wielką radość i satysfakcję. Pani profesor, wtedy jeszcze chyba "tylko" doktor, zadała mi dociekliwe i pobudzające do myślenia pytania. Do dziś pamiętam to cudowne uczucie zanurzenia się w temat, by znaleźć odpowiedzi. Z obrony wyszłam nie tylko z piątką, ale także, a może przede wszystkim, z wielkim poczuciem satysfakcji 💪 Nie można sobie wymarzyć piękniejszego ukoronowania studiów 🤩
@thomasanders131410 ай бұрын
Nikomu nie zależy na tworzeniu nowych elit, tym bardziej bezpłatnie, szczególnie odnośnie tych pochodzących z nizin społecznych. Bo Ci w przyszłości są najczęściej najbardziej uciążliwi. Te elity finansowe i polityczne, które są mają mieć dostęp do szkolnictwa wyższego dla swoich dzieci i popleczników, a reszta ma być szarą masą, wykonywać polecenia i koordynaty dygnitarzy i przede wszystkim nie zadawać pytań.:) Pozdrawiam
@gorwil10 ай бұрын
Tak! Trzeba konkretnie doinwestować Magdalenę Środę która jest na obiecującym tropie odkrycia 345 658 płci...
@katarzynasz.6654 Жыл бұрын
Gratulacje Panie Profesorze!
@zbighi Жыл бұрын
Problem z tymi ekspertami jest taki, że różne partie, mające różne poglądy na politykę gospodarczą i poparcie różnych mediów znajdą sobie takich ekspertów, którzy będą popierać poglądy tych partii (które często są ze sobą sprzeczne). Niejednokrotnie widziałem w telewizji publicznej ekspertów z czołowych uczelni takich, jak SGH, UW, którzy wygadują bzdury łatwe do wychwycenia przez studenta pierwszego roku ekonomii To jak człowiek ma zaufać takim ekspertom?
@time4progress2023 Жыл бұрын
Wsparcie socjalne to standard w UK, w Niemczech a w Polsce przeżywa się ok. 100 euro miesięcznie na dziecko...
@karolb8924 Жыл бұрын
"Kto zapłaci" - NBP długiem we własnej walucie, nad którą ma pełną kontrolę [wraz z odsetkami]. Rząd ma własne pieniądze i tworzy je on wraz z podatkami po to aby zmusić do pracy użytkowników pieniądza - czyli nas, tym samym zwiększając capacity gospodarki. Gdyby niska pensja, brak dóbr motywowało by bardziej do rozwoju gospodarki to dzisiaj kraje jak Somalia byłyby na miejscu Polski, a dziwnym trafem badania wykazują, że jeżeli damy bezdomnym pieniądze to są w stanie wrócić do społeczeństwa i zacząć pracować, być produktywnym [danie ryby motywuje bardziej niż wędka]. Oczywiście najlepszą motywacją wedle Pana Profesora jest utrzymywanie prola w biedzie i syntetyczne tworzenie bezrobocia w celu eksploatacji i tworzenia dóbr/usług kosztem taniej siły roboczej co zaś zmniejsza chęć pracodawcy do inwestycji w poprawę wydajności i automatyzację - ten brak dzisiaj w Polsce jest odczuwalny w spadku demografii, który jest prawdziwą siłą gospodarki. Stwierdzenie, że pieniądze rządowi dostarczają podatnicy jest absurdem bo to rząd w pierwszej kolejności tworzy pieniądze i jest ich dostawcą na rynek kontrolując całą ich pulę na rynku [dług, QE, QT] odpowiednio ją rozszerzając i kurcząc a również kierując w odpowiednie przedsięwzięcia - tak jak było w USA i w zachodniej europie po II wojnie światowej przez co w krótkim czasie stworzyli bogactwo dotąd nie widziane na ziemi. Pan Profesor zaczął od ochrony przed głupotą ale mu nie wyszło bo zaczął rozpowszechniać głupoty, które na szczęście obecna władza nie zastosowała bo wyglądałoby to gorzej niż w okresie 2008-2014. Dość ignorancji mainstreamowej "ekonomii", neo czartalizm pokazał od 2008 jak bardzo błędne są wasze prognozy.
@anne_vvv Жыл бұрын
Będę wdzięczna za napisy po angielsku :) a ogólnie świetny pomysł, wysyłam dalej!
@bohen2126 Жыл бұрын
Należy pamiętać o tym, że deficyt sektora publicznego jest nadwyżką sektora prywatnego, a konkretne wydatki nie muszą być proinflacyjne. Inflacja w Polsce ma głównie charakter podażowy a nie popytowy - driverem jest niedobór prądu i innych surowców.
@antiglassesgang11 ай бұрын
Cymbał od Fiat money, czy to ty?
@aldonachyb6065 Жыл бұрын
Świetny i inspirujący.
@foltapiotrfolta5148 Жыл бұрын
W polskiej tradycji nie ma tego gówna,wyżywić się oczywiście damy radę
@aldonachyb6065 Жыл бұрын
Debata była świetna. Zobaczyć wszystkich swoich rektorów w jednej sali, posłuchać ich refleksji i wspomnień było wyjątkowym doświadczeniem. Doskonały pomysł na zakończenie obchodów.
@pawelbargiela2 жыл бұрын
UE we Wrocławiu to porządna uczelnia! Polecam.
@uewroclaw2 жыл бұрын
Zuzanna Banasik prosimy o kontakt na priv na FB :)
@trawart2 жыл бұрын
Do wszystkich waszych filmików dajcie napisy po angielsku dla obcokrajowców.