DVB-T2 Ferguson Ariva T-750i
2:16
4 жыл бұрын
Radio sokol 403 i działeczka
0:44
7 жыл бұрын
Unitra Radmor 5102 70s PRL HI-FI
1:20
Пікірлер
@jedendwa..
@jedendwa.. 3 ай бұрын
Jak łapie radio plus Gniezno na tym radyjku
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 ай бұрын
Generalnie ma nie najgorszą czułość. Obecnie mieszkam w domu jednorodzinnym ( więc odbiór z poziomu gruntu) i jestem w stanie przy bardzo precyzyjnym ustawieniu anteny, odebrać mocno zaszumione radio Gniezno na każdym przyzwoitym odbiorniku. Na antenie zewnętrznej, mam dostateczną jakość w mono.
@RadioweArchiwum
@RadioweArchiwum 3 ай бұрын
Z ciekawości jak najdalej to słychać? Ile można realnie wyciągnąć z tego? Jakiś km 1 2 lub 3 się da? Można gdzieś dorwać?
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 ай бұрын
Tylko ebay. Jak za antenę robiła mi instalacja centralnego ogrzewania w bloku 4 piętrowym, to możliwy był odbiór w odległości ponad 2 km w linii prostej
@Lechoslowianin
@Lechoslowianin 4 ай бұрын
W zasadzie w konstrukcji odkurzaczy niewiele się zmieniło
@nefarious_0969
@nefarious_0969 6 ай бұрын
Fajne jest to jak za wszelką cenę omijali temat Konstantynowa podczas otwarcia Solca.
@MrNessuno61
@MrNessuno61 7 ай бұрын
Ten nadajnik i maszt, to była nasza duma. W momencie zawalenia była już wszechobecna bylejakość, do władzy doszło styropianowe bydło dla którego najważniejsze było koryto. Owczesna waadza miała na to wywalone i bała się okolicznej średniowiecznej ciemnoty, przeciwnej odbudowie wspaniałego obiektu. Nawet gdyby maszt wtedy nie runął, to i tak by się to stało bo późniejsza i do dziś obecna norma było i jest „ jakoś to będzie „.
@piotrsawicki7218
@piotrsawicki7218 3 ай бұрын
Gdyby konstrukcja była mocniejsza i bardziej stabilna taka jak np. w Ostankino w Moskwie, na wieży telewizyjnej w Berlinie, czy Wilnie to by tak łatwo się nie przewróciła. A zbudowano niestety obiekt dość lekki, słaby i mało stabilny.
@Samsezrobie2317
@Samsezrobie2317 9 ай бұрын
Witam i pozdrawiam Smohowajc
@bruh6984
@bruh6984 10 ай бұрын
What did you do to make the audio sound this good? I have a couple myself that still sound terrible even with an equalizer.
@unitrasd
@unitrasd 10 ай бұрын
Czy ktokolwiek zna tytuł piosenki na samym początku, Wpadła mi w ucho a moje kilku dniowe poszukiwania nie dają zbyt dużych rezultatów. Pozdrawiam
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 10 ай бұрын
Mi też się ona cholernie podoba i kiedyś próbowałem ją, niestety bezskutecznie odnaleźć.
@unitrasd
@unitrasd 10 ай бұрын
Mogła to być pocztówka dźwiękowa, wnioskując po jakości nagrania, bo reszta nagrań brzmi znaczenie lepiej a jest odtwarzana na tym samym sprzęcie co słychać po przydźwięku przedwzmacniacza gramofonowego, swoją drogą musiało to być irytujące bo w rzeczywistości taśma trochę to wyciszyła, więc na żywo było jeszcze gorzej, ale dziś robi to fajny klimat. Pozdrawiam
@user-fl1vh8bq4z
@user-fl1vh8bq4z Күн бұрын
Też próbowałem odnaleźć tę piosenkę, ale chyba nie ma jej w Internecie. Wstukałem w Google po francusku tekst tej piosenki zasłyszany na nagraniu i niestety nic nie wyskoczyło. W każdym razie piosenka opowiada o Johnnym Appleseed, amerykańskim pionierze szkółkarstwa, żyjącym na przełomie XVIII i XIX wieku, który sadził jabłonki.
@kellymarieangeljohnson114
@kellymarieangeljohnson114 11 ай бұрын
I think it sounds realy nice it has a deep warm sound i miss hearing pop music on MW or LW. I can hear that station but not without a lot of interference here in the south of the UK
@unitrasd
@unitrasd Жыл бұрын
Super audycja, jeszcze ta piosenka na początku tworzy świetny klimat ;) Pozdrawiam
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz Жыл бұрын
Muszę kiedyś zgrać tę taśmę w całości :)
@adreq3.05
@adreq3.05 Жыл бұрын
Chatanooga chou chou - the Shadows. Indiańska klasyka
@nkem76
@nkem76 Жыл бұрын
co za sieka muzyka jak g€wno w lesie
@Marcin-ou9ri
@Marcin-ou9ri Жыл бұрын
Co ty tam się trzepiesz??
@maxpayneau
@maxpayneau Жыл бұрын
Ktoś zna powód zmiany częstotliwości z 227 na 225?
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz Жыл бұрын
Zmiana rasteru częstotliwości zarządzona przez Genewę. Wszyscy poszli w dół o 2 kHz
@arturdubiel2343
@arturdubiel2343 Жыл бұрын
ja jestem chyba ślepy no niewidzę nadajników
@nefarious_0969
@nefarious_0969 Жыл бұрын
Chodzi o maszt? On sam w sobie był nadajnikiem(czymś co wysyłało sygnał). Odizolowanym od podłoża potężnymi ceramicznymi izolatorami. Jedynie do połowy masztu doprowadzany był sygnał i regulacja polegała na podłączeniu sygnału do masztu w odpowiednim miejscu. Mniej więcej jak antena samochodowa.
@DariuszKania-jl8ic
@DariuszKania-jl8ic Жыл бұрын
@@nefarious_0969 W telewizji pokazywano również domontowanie na samym szczycie około półtora metrowego fragmentu konstrukcji masztu co zwiększyło jego wysokość. Była wtedy przerwa konserwacyjna ze dwa tygodnie lub dłużej.
@arturdubiel2343
@arturdubiel2343 Жыл бұрын
Dzięki , czyli na maszcie nie było jakby anteny / nadajnika
@OlekTech2137
@OlekTech2137 Жыл бұрын
Oby kiedyś odbudowali ten maszt...
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz Жыл бұрын
Nierealne. To już tylko historia.
@OlekTech2137
@OlekTech2137 Жыл бұрын
@@DanieLW225kHz wiem...
@OlekTech2137
@OlekTech2137 Жыл бұрын
@@DanieLW225kHz ale też jest solec kujawski
@ToNielson
@ToNielson Жыл бұрын
niestety go nie odbudują, a szkoda
@OlekTech2137
@OlekTech2137 Жыл бұрын
@@ToNielson masz rację
@imienazwisko9322
@imienazwisko9322 Жыл бұрын
I cicho.. :(
@ItzzNexiGB
@ItzzNexiGB Жыл бұрын
fajne radio :-)
@grzemokuba
@grzemokuba Жыл бұрын
Witam planuje nagrać film na temat odbioru z solaca kujawskiego po przez fale długie AM czy wie pan jak to zrobić?
@kaem3
@kaem3 Жыл бұрын
Na skali jest chyba błąd - "Warszawa I" oprócz tego, że jest na długich, to jest też na średnich. Nie przypominam sobie, by Program I nadawał też na średnich. Za to była jeszcze jedna Warszawa na długich - 200 kHz, później 198 kHz.
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz Жыл бұрын
Wszystko jest dobrze, czasy naprawdę zamierzchłe, więc trochę się zmieniło. Był PR1 na średnich, 200 kHz jeszcze nie mieliśmy. Nadawanie na 200 kHz się zaczęło dopiero po uruchomieniu radiostacji w Gąbinie. Na 227 kHz wiadomo , leciał Gąbin, a na 200 kHz stary Raszyn
@kaem3
@kaem3 Жыл бұрын
Z pewnością wolę takie radio, a nie jakiś chiński "Lepszy model".
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz Жыл бұрын
No pewnie! Radio z 1961r. Konstrukcja prosta, ale brzmi pięknie. Duże gary (głośniki) i dobra akustyka. Mało takich Ramon jest, w ogóle mało ich wyprodukowano.
@imienazwisko9322
@imienazwisko9322 2 жыл бұрын
Calkiem fajny odbiór. Niestety, u mnie Solec brzmi stasunkowo slabiutko w porównaniu do tego, co oferował Konstantynów. Ale fakt, że brzmienie na dlugich falach wywoluje nostalgię.
@bartoszmajchrzak2225
@bartoszmajchrzak2225 2 жыл бұрын
ale gówno
@sebastiandziarmaga-dziayns3028
@sebastiandziarmaga-dziayns3028 2 жыл бұрын
Sorry ale nie uwierzę, że to z długich. Zbyt szerokie pasmo przenoszenia. Może z 5 km od nadajnika na !modyfikowanym odbiorniku ale nijak nie pasuje to do pasma przenoszenia 4,5 kHz
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
No nie zmuszam;) Wtedy Konstantynów leciał z pasmem 10 kHz, a były odbiorniki odbierające szerszej. Tu mój własny nadajnik na fale średnie - Odbiór na zwykłym radiu. drive.google.com/file/d/1z7pIZocjdXbIVYJTMz8Gej828qVeS9jC/view?usp=drivesdk
@sebastiandziarmaga-dziayns3028
@sebastiandziarmaga-dziayns3028 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz z pasem 10 kHz. Dwie wstęgi to daje 20 kHz. Pasmo broadcastowe LW z tego co kojarzę to jakieś 100 kHz. To by to dawało tylko 5 stacji. A pomiędzy PR1 a drugą "raszyńską" częstotliwością na LW, jaką mieliśmy bodajże od 8 do 16 (potem BBC) nie dałoby się wsadzić już innej stacji.Coś mi tu nie gra. Czy aby na pewno sam to nagrywałeś? A może ktoś to nagrywał z retransmisji na UKFie, albo z telewizji, podczas emisji obrazu kontrolnego? To były na owe czasy dwa ogólnodostępne źródła pozyskania sygnału jedynki z lepszą niż długofalowa jakością .
@sebastiandziarmaga-dziayns3028
@sebastiandziarmaga-dziayns3028 2 жыл бұрын
Z tego co wiem, to obecnie broadcasty na LW nadają 12 kHz - czyli po 6 kHz na wstęgę i na SDR brzmi to ładnie - porównywalnie z tym co tutaj. Więc jest to możliwe - szerzej podobno sie nie da, bo nie da się uzyskać rezonansu anteny w tak szerokim paśmie. Jeśli w tych nagraniach dźwięk jest do 6 kHz, to możliwe, że faktycznie nagrano to z długich na bardzo dobrym sprzęcie, z dobrym dekodowaniem AM.
@sebastiandziarmaga-dziayns3028
@sebastiandziarmaga-dziayns3028 2 жыл бұрын
Jeszcze sobie tak myślę, że może w bezpośredniej bliskości nadajnika dało się odbierać sygnał o szerszym widmie (może filtry w 100% tego nie wycinały) ale pozostaje jeszcze kwestia odbioru - odbiorniki w AM też przecież nie są przystosowane do odbioru szerokiego pasma. Może więc 5 kilometrów od masztu na odbiorniku home made albo przynajmniej fabrycznym z modyfikacjami dałoby się coś takiego odebrać.
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Mam dobre odbiorniki o dostatecznej selektywności i muszę powiedzieć, że gdy mamy doczynienia z mocnym sygnałem i dobrze wymodulowanym nadajnikiem, to takie brzmienie jak na moim nagraniu, wcale nie jest jakieś kosmiczne, zwłaszcza gdy trochę się odstroimy od częstotliwości na której pracuje rozgłośnia. Konstantynów wtedy jeszcze leciał z takim szerokim pasmem, dopiero później było bardziej wąsko, ale ciągle przyjemnie! Do tego to jego fenomenalne brzmieniem niższych częstotliwości , a nie Stolec szczekający NOCNIK
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Do tego na nagraniu słychać nośną charakterystyczną dla AMu:)
@kolapsar_
@kolapsar_ 16 күн бұрын
​@@DanieLW225kHzjestem właściwie laikiem. Gdzie słychać tą nośną?
@adamosdx3017
@adamosdx3017 2 жыл бұрын
Eh, jakość dźwięku bardzo dobra jak na fale długie, mocny bas, bez porównania z Solcem, który tylko szumi i "pierdzi". No chyba, że nagranie jest faktycznie z UKF-u lub innego "nowoczesnego" źródła. Ponoć Konstantynów można było słuchać nawet na po drugiej stronie kuli ziemskiej (np. w Ameryce), z plotek słyszałem też, że po dotknięciu metalowych prętów np. ogrodzenia w promieniu 20km od masztu kopało prądem, ale ile w tym prawdy to nie wiem. Niezłe przeboje jednak musiały się z tym dziać podczas burzy. Ciekawe ile to monstrum brało prądu i jak wpłynęło na zdrowie mieszkańców Województwa Płockiego.
@AleksanderWilkowski
@AleksanderWilkowski 2 жыл бұрын
Za dużo wiary w bajki, za mało wiedzy :)
@mateuszpawelec9393
@mateuszpawelec9393 Жыл бұрын
Tak wpływało, że kury nie dawały mleka a krowy nie znosiły jajek.
@kolapsar_
@kolapsar_ 16 күн бұрын
Zainteresowała mnie ta rzekoma indukcja w ogrodzeniach, ile w tym prawdy?
@unitrzakna5614
@unitrzakna5614 2 жыл бұрын
fajnie sie odsłuchuje tego nagrania jednak lampowy nadajnik to nadajnik . W dzisiejszej rzeczywistości maszt też by sie odnalazł na spokojnie anteny nadawcze TV i UKF by nadawały dobre częstotliwosci genewskie i odbiór i pokrycie terenu sygnałem byłoby eleganckie w końcu warszawa by miała RTCN z prawdziwego zdarzenia a nie prowizorka na iglicy pałacu kultury która nadawała i modernizacja masztu w raszynie pod anteny UKF i TV
@nocnyarchiwizator7386
@nocnyarchiwizator7386 2 жыл бұрын
Świetna sztuka! Nie znam się na odkurzaczach, ale wygląda na bardzo świetny stan :D
@user-vr5hd5uj9n
@user-vr5hd5uj9n 2 жыл бұрын
8:09 "Kukułka" kompozycja Daquin'a. Moja śp. babcia zawsze lubiła kiedy gralem to na pianinie. Dziękuję za wrzucenie na yt, kawał historii. Pozdrawiam serdecznie.
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Dziękuję za ten serdeczny komentarz, cieszę się, że mogłem przywołać wspomnienia. Pozdrawiam :)
@Windows3x
@Windows3x 2 жыл бұрын
Naprosto perfektní zvuk na dlouhých vlnách ! Fascinující !
@darkside2654
@darkside2654 2 жыл бұрын
Kupił go ktoś
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Tego z filmu? Nie rozumiem? Nawet w tej chwili mam go w zasięgu wzroku. Nie jest i nie będzie na sprzedaż :)
@andrzejjaszczuk7499
@andrzejjaszczuk7499 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz i dobrze trzymać klasyka bo fajny jest dbać a odwdzięczy się w podbramkowej sytuacji gdy nowe zawiodą
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
@@andrzejjaszczuk7499 Najmłodszy odkurzacz jaki kiedykolwiek używałem, to był Predom 351 :) Na współczesne nie ma miejsca w moim domu ;)
@andrzejjaszczuk7499
@andrzejjaszczuk7499 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz i takie myślenie się szanuje pozdrawiam
@wodzu177
@wodzu177 2 жыл бұрын
Zanim pojawił się plan budowy długofalowego nadajnika w Solcu Kujawskim, był plan bydowy tego nadajnika niedaleko Bełchatowa. Obawiano się jednak że będą zakłócane bloki energetyczne w pobliskiej elektrowni i wtedy wybrano były poligon wojskowy w Solcu Kujawskim i tam wybudowano maszty długofalowe.
@oktokote7834
@oktokote7834 2 жыл бұрын
wtedy jedynka brzmiała o wiele lepiej niż teraz ;)
@oktokote7834
@oktokote7834 2 жыл бұрын
bardziej żywo na falach długich, mimo że i tak wysokie tony były takie jak były ale to urok tego, a i tak bardzo ładnie brzmi to w porównaniu do tego jak dziś nadają z solca
@fro_gro
@fro_gro 2 жыл бұрын
To jest prawdopodobnie taśma emisyjna z jakiegoś radiowęzła zakładowego. W PRL, a nawet jeszcze w latach 90 ub. wieku w średnich i dużych przedsiębiorstwach państwowych funkcjonowały sieci radiofonii przewodowej, które najczęściej retransmitowały program radiowy np. PR 1 i służyły sporadycznie do przekazywania komunikatów pracownikom. W bardzo dużych firmach, np. rozległych fabrykach, stoczniach, radiowęzły miały własne studia nagrań i zespół pracowników zajmujących się realizacją audycji, które następnie były emitowane na terenie zakładu przez głośniki umieszczone w biurach, warsztatach, halach, korytarzach i na otwartych przestrzeniach. W zakładach pracujących w tak zwanym ruchu ciągłym takie emisje powtarzano dla każdej zmiany. W Stoczni Gdynia takie audycje przygotowywano jeszcze w końcówce lat 90 ubiegłego wieku. Wypada tu wspomnieć, że w początkach lat 70 istniały i jeszcze funkcjonowały w wielu miastach Polski sieci radiowęzłowe dla mieszkańców opłacających abonament prowadzone przez Pocztę Polską. Niektóre z nich, obok retransmisji programu Polskiego Radia, również emitowały własne audycje.
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Dziękuję za tak cenny komentarz! Tak więc ta taśma to czysta historia , jedyna kopia tamtejszych wspomnień
@sp6uxm646
@sp6uxm646 2 жыл бұрын
Radiowęzły zakładowe istnieją do dziś i w duużych państwowych kolosach mają się całkiem dobrze... Ostatnio słuchałem jakieś dwa tygodnie temu :)
@galaxysaturn1075
@galaxysaturn1075 2 жыл бұрын
Najładniejszy 03 na youtube
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
Aż obrosnąłem w piórka C:
@galaxysaturn1075
@galaxysaturn1075 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz kiedy film z zelmerem 03a ?
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 2 жыл бұрын
@@galaxysaturn1075 hah, tak się składa, że być może w przyszłym tygodniu! 03a to dopiero robi wrażenie :)
@galaxysaturn1075
@galaxysaturn1075 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz kiedys w w moim mieście był 03a do sprzedania na olx ale za 280zl ale go wtedy nie chcialem bo wtedy nie wiedziałem ze to rzadki typ zelmera
@galaxysaturn1075
@galaxysaturn1075 2 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz bardzo chialbym zobaczyć jak pracuje ten 03a
@rafal280
@rafal280 2 жыл бұрын
Rip 4. 4 górą.
@radautisuceava6195
@radautisuceava6195 2 жыл бұрын
Try running on some paths near house when listen LW band, never remoting signal
@miroslawczajka3577
@miroslawczajka3577 3 жыл бұрын
Bardzo przyjemny dźwięk. Nie wiem na czym i gdzie to było odbierane - ja pamiętam odbiór z Konstatynowa w Mielcu na dobrym tunerze Diory AS952 i grało to FATALNIE pod koniec lat '80. Wąskie pasmo, dużo szumu. Ten odbiór z nagrania jest zachwycająco dobry - nie wiem jak ktoś to osiągnął. No i w dodatku chyba wtedy na LW można było nadawać więcej niż do 4.5 kHz co ja pamiętam z autopsji?
@arturwilk9290
@arturwilk9290 2 жыл бұрын
Pamiętam jako dzieciak że w końcówce lat 90 na trasie właśnie z Mielca do Budapesztu można było prawie bez przerw słuchać radia po polsku ale fakt jakość była delikatnie mówiąc słaba.
@YTtomek
@YTtomek 2 жыл бұрын
Pod koniec lat 80 Konstantynów mógł grac już dużo gorzej z racji tego, że ogólna bieda upadającego PRLu spowodowała również i brak należytej inwestycji w urządzenia nadawcze.
@listonoszpat233
@listonoszpat233 2 жыл бұрын
Policz sobie ile Antków wtedy latało każdy po 9 cylindrów i dwa iskrowniki :-) W Tuszymie bez zakłóceń przemysłowych na Balladzie 2 dźwięk był jak dzwon ale ta cholera to nawet radio wolna europa ściągała bez dodatkowej anteny :-)
@Szarobury1
@Szarobury1 3 жыл бұрын
To zdecydowanie są nagrania z trójki na ukf-ie. Nie pasuje pasmo przenoszenia, ani styl zapowiedzi dla radiowej jedynki.
@retrocaaasfan6287
@retrocaaasfan6287 2 жыл бұрын
Zanim Pan się wypowie, warto by chociaż te pasmo sprawdzić. Bo po wsadzeniu tego nagrania do spektrogramu jest idealne 8.5 kHz, czyli PASMO PRZENOSZENIA FAL DŁUGICH. Oczywiście są również charakterystyczne podbicia pasma +/- 80-300 Hz. I tak, tak właśnie grała radiostacja, z racji też na konstrukcję lampową, dźwięk jest tak "miękki" przyjemny. No i UKF w tamtych czasach brzmiał dość podobnie no ale oczywiście miał szersze pasmo przenoszenia. No i był tak miękki dlatego iż był w pełni analogowy. Teraz wiele stacji UKF i stolec z solca nadają tzw. pół-cyfrowo. W skrócie sygnał ze studia do radiostacji jest nadawany po radiolinni cyfrowo, a dopiero w radiostacji jest dekodowany na analogowy, no i też wiadomo jako analog odbierany. No i też dużą "kwadratowości" dźwięku dają nośniki cyfrowe, jakie większość programów radiowych opanowało, No i również cyfrowa obróbka dźwięku jeszcze w studiu.
@sebastiandziarmaga-dziayns3028
@sebastiandziarmaga-dziayns3028 2 жыл бұрын
@@retrocaaasfan6287 no ale właśnie trzeba na pół podzielić - bo gdyby AM na LW przenosiło 8,5 to by raster musiał być przynajmniej co 17 kHz a jest co 9. Sorry nie uwierzę, że to z długich. To ściema. Spektrogram, o którym mówisz, tylko to potwierdza!
@RadioweArchiwum
@RadioweArchiwum 3 жыл бұрын
Może RadioStacja?
@borntoclimb7116
@borntoclimb7116 3 жыл бұрын
nice old pics from the tower
@przesterowany8177
@przesterowany8177 3 жыл бұрын
Dobry sprzęt😁
@DzwonkoPL
@DzwonkoPL 3 жыл бұрын
Ogladam to 5 raz i dalej mi sie nie nudzi. Nie dosc, ze muzyka swietna to jeszcze ta specyficzna jakosc. CUDO! Szkoda, ze nie zylem w tamtych czasach...
@sonicrecords3478
@sonicrecords3478 3 жыл бұрын
Radmor jeszcze czarny to rzadkość choć i tu widać pod światło że lekko brązowieje. Kurde moje marzenie choć mówią że słaby że dźwięk specyficzny ale jednak chciałbym go kiedyś mieć. Był taki jeszcze u nas jak miałem 2 lata (2005 rok) tyle że srebrny, wtedy, lata 1999-2006 to kosztowało 40-60 zeta w stanie idealnym a teraz TE kosztuje 600 a normalny coś koło 1000, jedyna szansa znaleźć w dobrej cenie to trafić jelenia który nie ma internetu
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 жыл бұрын
Hmm. Daruj sobie radmora, nie jest wart swojej ceny, niewarto! Ino sroki na niego lecą, bo fakt, jest rzeczywiście piękny i nietuzinkowy. Merkury jest podobny, a nawet lepszy. Niemniej jak włączyłem swoją Yamahę rx570 z początku lat 90, to sprzęty Unitry schowały się i zapadły pod podłogę. Radmora z filmiku, sprzedałem kilka lat temu ;/ To już historia! Cieszę się, że pozwoliłeś wrócić mi do wspomnień!
@sonicrecords3478
@sonicrecords3478 3 жыл бұрын
A tam czy warto czy nie, za te ceny to wiadomo ale żeby był tańszy. Bo mam niby Kenwood KR-V5090 z 1998 i Sony STR-GX315 z 1994 ale te czarne plastiki choć potrafiły być bardzo dobre to designem nie robiły żadnego wrażenia a Radmor robi wielkie. Jednak wydać 1000 za to gruba przesada, czy 500 za cyklopa czyli wersję TE. Radmor ma coś w sobie. Ale historia z okolic 2000 roku raczej koła nie zatoczy i tańsze nie będą chyba że ludzie się opamiętają i nie będzie handlarzom szło. Bo rzadkie one nie są
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 жыл бұрын
@@sonicrecords3478 Spójrz na ceny Merkurego - Jest nawet lepszy, tylko nie ma tek bajeranckiego wyglądu. Ludzie płacą za głównie za wygląd oraz za jego "kult" Moja yamaha też jest piękna, gruby, metalowy panel + staroszkolny bursztynowy wyświetlacz :)
@sonicrecords3478
@sonicrecords3478 3 жыл бұрын
Z Unitry amplitunerów rajcuje mnie najbardziej Radmor, jak to mówią głupi to ma zawsze szczęście czyli powinienem mieć i Radmora paradoksalnie. No z polskich to wszystko co z lat 90 i tam jeszcze DSTL202 z początku lat 70 ale Radmor najbardziej. Choć nie tylko, dawno temu w rodzinie był Nordmende RE1100 też jakoś 1977 rok, niemieckie HI-FI a nie jakiś Thomson. Ale najbardziej lubię japońce i ta Yamaha fajna jest. Ona ma prawie tyle lat co mój Sony i podobne parametry, rok produkcji od 1993 ale szkoda że nie ma RDS, Sony ma (choć u mnie ten amplituner jest w takim stanie że nie odbiera za specjalnie, zero dyskryminatora odstrojone, ani FM Stereo ani RDS ani automatycznego strojenia). Poza tym nie jest droga a jak na lata 90 wygląda ładnie, szkoda że nie jak Onkyo co kolor obudowy to inny wyświetlacz bo mi się bardziej zielony podoba wyświetlacz. Taką srebrną chyba upoluje jak się trafi ale celem z tych lat jest jakiś Technics, i SA-GX200 jest super bo znam ten model
@SuperRadmor
@SuperRadmor 3 жыл бұрын
Zadziwiająco dobra jakoś wręcz idealna jak na AM 🙂
@zeneqbebenek6927
@zeneqbebenek6927 3 жыл бұрын
Nadajnik lampowy plus brak zasilaczy impulsowych sieci GSM LTE i innych tego typu zakłóceń
@JanJan-fs8mw
@JanJan-fs8mw 3 жыл бұрын
@@zeneqbebenek6927 No i nie dziwie się że to cale ustrojstwo potrzebowało aż 2 liń zasilających 110 kV :)
@YTtomek
@YTtomek 2 жыл бұрын
Jakość praktycznie jak na UKFie. Obecny Solec to jest pierdziawką w porównaniu do Konstantynowa
@listonoszpat233
@listonoszpat233 2 жыл бұрын
@@JanJan-fs8mw Dwie linie były bo potrzebne było zasilanie jak kolejowych podstacji trakcyjnych z dwóch niezależnych i różnych źródeł. dwa układy nadawcze BBC po 1MW każdy co po układzie sumującym i z zyskiem anteny dawało 3MW ERP ! nie było na świecie drugiego takiego cywilnego nadajnika! ze 110 kV przechodzili na 6kV czyli aż tak dużo nie pobierali a czystość nadawania z lampy bezcenna.
@listonoszpat233
@listonoszpat233 2 жыл бұрын
@@YTtomek Najsmutniejsze że wartość masztu to było nie całe 15 % całego RCN Konstantynów to w pi.du poszło na zmarnowanie a kto głupiemu i rozrzutnemu zabroni.
@tomaj7219
@tomaj7219 3 жыл бұрын
Polecam dla porównania posłuchać starego lampiaka z RCN Konstantynów. S(t)olec brzmi jak przebieg prostokątny.
@futureshock7425
@futureshock7425 3 жыл бұрын
if you unclip C337 will that make the treble too high without modding C301? nice demonstration going to be adding a .1 mf to 301 this week
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 жыл бұрын
No, absolutely not. The change in treble reproduction is slight.
@futureshock7425
@futureshock7425 3 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz thanks
@futureshock7425
@futureshock7425 3 жыл бұрын
@@DanieLW225kHz I have it running now with the .1 mf on and c301 clipped c337 I think I notice a very slight difference listening with a good radio Low end is kicking now
@futureshock7425
@futureshock7425 3 жыл бұрын
Quick question did you add the .1 mf to what was already there or are you running just the .1mf?
@DanieLW225kHz
@DanieLW225kHz 3 жыл бұрын
@@futureshock7425 First option. I Stuck an additional capacitor to the legs of the original capacitor
@zeneqbebenek6927
@zeneqbebenek6927 3 жыл бұрын
Nie mogę do tej pory pojąć jak to zamiast odbudować maszt budowano cały ośrodek nadawczy ?
@JanJan-fs8mw
@JanJan-fs8mw 3 жыл бұрын
Ludzie protestowali
@oktokote7834
@oktokote7834 2 жыл бұрын
@@JanJan-fs8mw niestety bo myśleli że im szkodzi to ale to nie prawda jak wiadomo
@JanJan-fs8mw
@JanJan-fs8mw 2 жыл бұрын
@@oktokote7834 Więcej szkodzi taki współczesny BTS w poblizu osiedla niż ten maszt jak nadawał. Najśmieszniejsze jest to że takich BTSów jest tysiące i nikt nie protestuje (czy prawie nikt) a maszt był jeden i ogromne protesty
@oktokote7834
@oktokote7834 2 жыл бұрын
@@JanJan-fs8mw "ludzka głupota"
@JanJan-fs8mw
@JanJan-fs8mw 2 жыл бұрын
@@oktokote7834 Podobnie jak z udupioną budową EJ Żarnowiec, budowa była w bardzo zaawansowanym stadium budowy oraz co najważniejsze pozytywnie oceniana przez zachodnich ekspertów ds. bezpieczeństwa takowych siłowni. Polecam film "Przed decyzją - EJ Żarnowiec"