nestrkej tu kameru před ní bojí se je to vidět ale dobry video
@katerinakrizova9606 Жыл бұрын
toto jsem si pouštěla pořád než jsem si pořídila zelvicku❤️
@Minecraft-Nell2 жыл бұрын
Sameček to je kamoska ma uplne stejnou a chova se uplne stejne a kouse samice do nohy a chce se rozmnozova ja to poznam vim o zelvach vsechno a poznam i samici a samecka jqko mladata a samci jsou tmavy a placatejsi
@Rízek2822 жыл бұрын
Může želva i zeleninu
2 жыл бұрын
Želva baští často zeleninu, ovoce má jen občas. Třeba římský salát nebo čínské zelí jsou perfektní. Stejně tak nahrubo nastrouhaná mrkev se hodí. Můžou se přidávat květákové, brokolicové listy, celer, zelí, čekanka, fazolové nebo hrachové listy. V tomto období je stejně nejlepší pampeliška, jitrocel nebo jetel - to má naše želva ráda. Akátovými nebo ibiškovými květy jí taky uděláš radost:)
@andy_smecka42083 жыл бұрын
Super video jen bych tu želvu v lavoru nedávala do vody ale chápu je to 7 let zpátky 👍🏻
@averytowerbrooke24573 жыл бұрын
Ahoj, dobrý den mám tu jednu velice nepříjemnou zkušenost. Umřela mi želva kvůli špatnému bývalému majiteli. Želvičky by neměly mít v teráriu kokos ani kokosovou podestýlku. Mohla by sníst ty "vlásky" z kokosu či podestýlky a zamotala by se jí s tím střívka hlavně u menších želviček. Dále by se měla koupat určitě více než jednou týdně. Klidně ji koupejte každý den aby se dostatečně vyprázdnila a odvápnila. Můj komentář berte pouze jako radu.
3 жыл бұрын
Dobrý den, tak to mě mrzí, že želvička nepřežila. O kokosové podestýlce jsem se radila s chovatelem a ten mi ji doporučil. Naše želva ji má každodenně, je zdravá a krásně prospívá. S koupáním souhlasím, může se koupat častěji. My koupeme tak 2-3x týdně podle potřeby hlavně tehdy, když naše želva zrovna nevoní:)
@averytowerbrooke24573 жыл бұрын
@ Děkuji. U té kokosové podestýlky je riziko úmrtí spíš u mláďat mají totiž malá střívka která se snadnou ucpou. Ještě bych chtěla poradit a také se zeptat jestli dáváte želvičce na jídlo vápník. Radila jsem se s Paní veterinářkou a ta mi doporučila jako podestýlko pouze noviny a seno nebo popřípadě rašelinu. Děkuji za odpověď a porozumění. :)
3 жыл бұрын
@@averytowerbrooke2457 Je dobře, že máte zájem o co nejlepší podmínky pro želvičku. My vápník dáváme v práškové podobě na krmení pravidelně. Hlavně od té doby, co naše želvička po zimování začala být méně aktivní a veterinářka nám řekla, že by to mohlo být nedostatkem vápníku. Podestýlka může být klidně i hlína - želvičky přece v takovém prostředí přirozeně žijí. Náš Miník má odjakživa v oblibě bavlnu - třeba staré tepláky, rád si do nich zalézá nebo na nich sedí. Přirozené to není, ale rozhodně mu to nijak neškodí.
@katerinapolaskova55342 жыл бұрын
@@averytowerbrooke2457 Rašelina je díky své kyselosti (nízké Ph) naprosto nevhodná.
@sarkasarka18063 жыл бұрын
Dobrý videjko
@random_13683 жыл бұрын
Ja mam taky zelvu a no mnwla jsem a teraz budu mit druhu
Ahoj chcem sa opýtať že suchozemské 🐢 treba dávať v lete do chladničky alebo nie a že vzime ako snimi
3 жыл бұрын
Četla jsem o zimování suchozemských želv v chladničce, ale my raději naši želvu (korytnačku) zimujeme v zatepleném dřevěném želvím domečku (nebo můžeš mít i krabici se substrátem) při teplotě 5-10 stupňů. Je pravda, že želvičky nemají rády ani tropické teploty a když můžou, tak se v největším horku zahrabávají i v létě. Chladničku bych v létě vůbec nedoporučovala. Každopádně by Tvoje želva měla mít na výběr - slunce a stín, teplejší i chladnější místa ve výběhu. Pak bude nejspokojenější.
@annamariakeszeli76623 жыл бұрын
@ Ďakujem😊
@cement83433 жыл бұрын
Hej v lavóri sa chová koritnačka tam jej kúp terárium
@lpstailly123 жыл бұрын
Tohle video mi moc pomohlo ❤️❤️❤️🐢🐢🐢
@pavelkutilek8294 жыл бұрын
Děkuji
@Andyxsk4 жыл бұрын
Já budu mít želvičku zelenavou na vánoce moc vám děkuju za rady.
@kone24624 жыл бұрын
Ja sem měla 2 želvičky ale umřelimi 😭😭🐢🐢
@d.machova73604 жыл бұрын
Podle mě není moc dobře dobré ji tak pouštět často po bytě, salát se moc nedoporučuje- neobsahuje se dostatek pro želvy tak důležitého fosforu a vápníku. Vápník by se jí měl i přidávat v podobě nadrcené sépiové kosti. Ve výběhu by měla mít asi víc kamenů, aby si mohla dobře obrušovat drápky. Jinak docela dobré video, na rozdíl od některých stránek ci videí neobsahují nijak zvlášť zavádějící informace 👍🏻
4 жыл бұрын
Děkuji za dobrý komentář. Toto video jsme natočili před 6 lety a od té doby se životní podmínky naší želvičky změnily. Zjistili jsme, že potřebuje více prostoru. Navíc jednoznačně dává přednost přímému slunci před lampou. Proto má několik velkých výběhů na balkoně (podle ročního období je střídá) a v bytě se pohybuje jen výjimečně. U salátu záleží na druhu, nedoporučuje se pouze hlávkový salát. Vhodnější je římský salát a čínské zelí patří mezi nejvhodnější, co se týče poměru vápníku a fosforu. Naše želvička chodí každý rok k veterináři na kontrolu a zatím za celou dobu nebylo potřeba zastřihovat drápky. Je totiž tak aktivní, že si je přirozeně obrousí. Podle doktorky je náš Miník sportovec:)
@TibetanMastif4 жыл бұрын
Mám také želvu zelenavou 🐢🐢🐢🐢
@katarinajurkovicova10464 жыл бұрын
neviete preco nechce jest jablko
@ilovetokiohotel894 жыл бұрын
Já budu mít taky želvu a moc jste mi pomohli díky!!jo a jaký druh to je želvy?
@janaklaskova92904 жыл бұрын
A bolí to když želva kouše
4 жыл бұрын
Želví kousání může bolet, i když želva nemá zuby. Čím je želva větší, tím má větší stisk. Pokud se jedná o samečka, může dokonce na člověka "útočit": couvne a poskočí prudce dopředu a pak se zakousne například do nohy. Je to spíš zajímavé než nebezpečné, zvláště když máte ponožky. U větších želv než je naše (Testudo hermanni) si dává pozor i veterinář při úpravě želvího zobáku, aby nepřišel o prsty. U našeho Miníka riskujeme spíš otisk jeho zobáku na našem prstě a tanec kolem ponožek:)
@janaklaskova92904 жыл бұрын
Děkuji mockrát za odpověď
@janaklaskova92904 жыл бұрын
A jak často želva kadí?a dá se vůbec naučit někam na WC
4 жыл бұрын
To záleží na tom, jak často baští. Naše želva například vylučuje skoro každý den. Když je málo aktivní (je chladno a nesvítí slunce), tak ani metabolismus neběží rychle, méně jí a stejně tak nevylučuje ani tekuté ani pevné exkrementy. V přírodě ani v domácím chovu želvy nechápou, proč by měly chodit na stálé stanoviště - něco jako WC. Nemá to pro ně žádnou výhodu k přežití, protože želvy mají málo nepřátel, kteří by je našli podle stop. Proto želva chodí na "záchod", kam ji zrovna napadne, s tím se musí počítat. Pozor na "venčení" želvy v bytě, může zanechat stopy:)
@ondyscz72264 жыл бұрын
Mam dotas může se želvě dát nadrcene skorapky na vapnik
4 жыл бұрын
Teoreticky ano, i když u vajec z velkochovu nemáte záruku, že neobsahují i nějaké další prvky pro želvu nezdravé. My používáme vápník v prášku určený pro želvy koupený u veterináře. Jedno balení vydrží hodně dlouho. Je pravda, že některé želvy (včetně naší) baští tento vápník nejraději na kouscích ovoce (jablko, nektarinka). Na oblíbených listech jetele nebo pampelišek jí to někdy vadí, ale každá želva může být trochu jiná. Naši želvu moc nezajímaly nadrcené skořápky ani sepiová kost, kterou můžete taky vyzkoušet. Každopádně díky za dobrou otázku, protože vápník želva opravdu hodně potřebuje,
@barborkasestakova60274 жыл бұрын
Krasna zelvicka ♥️🐢
@jakubpekarek41514 жыл бұрын
Míňulka je krásné jméno🥰
4 жыл бұрын
Děkujeme! Miňulkovi se skvěle daří, má pro sebe celý balkon. Je naprosto spokojený. Přejeme totéž všem ostatním želvičkám.
@ruzenamilkovicova78174 жыл бұрын
Díky
@annastanclova32414 жыл бұрын
Moc chci želvičku😍😓😍😍
@Ala_Patrik_ytb4 жыл бұрын
Moje želva snědla kámen může se jí něco stát 😭?
@luckyslevin52594 жыл бұрын
Hezky se o želvičku staráte. Pěkný domov jste ji zařídili.
4 жыл бұрын
Děkujeme. Naše želvička je naprosto spokojená, teď obývá celý (zastřešený) balkon.
@marketanovotna43535 жыл бұрын
ja taky mozna budu mit zelvicku
@jaroskavkopfstein20855 жыл бұрын
Já mám taky ráda želvičky♡♡♡♡♡♡♡.
@Jastelane5 жыл бұрын
pauvre conne ! tu veux la noyer ta tortue ?
@annemone92865 жыл бұрын
My máme 2 želvičky, je jim 5 let.
@specialistanazeleznici5 жыл бұрын
Stačí jako domek pro želvu prasklý květináč?
5 жыл бұрын
Podle toho, jak je vaše želva velká. Poznáte jednoduše, jestli se jí domek líbí a využívá ho, tak je pro ni vhodný.
@specialistanazeleznici5 жыл бұрын
@ Rozumím. Děkuju za odpověď.
@kamilapsotova83865 жыл бұрын
My máme sedm želv a máme je venku nejstarší je jedenáct a nejmladší rok ale měly sme jich jedenáct ale zemřely tedy osleply a po té zemřely 😢.
@samlanor9725 жыл бұрын
Video sa mi líbí měl sem také želvičku ale ona mi utekla asi před dvěma lety byla pěkná také suchozemská a díky tobě sem se dozvěděl co jí dávat za jídlo atd.
@zanetabenkova80665 жыл бұрын
Je krásna
@maty24cz175 жыл бұрын
Omlouvám se možná jsou naše želvičky stejně rychlé tak mne omluvte
@maty24cz175 жыл бұрын
A moje želva ani prolízky nepotřebuje a už vůbec ne když bude dospělá protože bude vážit až 80 kylo a bude velká od 50 centymetrů až do 60 nebo 80 centymetrů
@maty24cz175 жыл бұрын
Želví jsou nejrostomilejší zvíře na světě🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢
@maty24cz175 жыл бұрын
Omlouvám se želva ostruhatá může dorůst od 60 centymetrý až do 70 centymetrů ale těch 70 centymetrů je prostě limyt a výc už ne jen v hodně jedinečných případech ale skoro bůbec se to neděje možnáse to nikdy nestalo ale nevím možná ano možná ne o želvách toho sice vým docela hodně ale nevím nevím na tohle nejsem expert a moje želva ještě není dospjelá tak uvidím jak bude velká🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🇨🇿🇨🇿🇨🇿🇨🇿
@maty24cz175 жыл бұрын
Ale moc ste mi pomohli s tím že se pozná jestli je holka nedo kluk až v pěti letech takže děkuji🐢🐢🐢🐢🐢a v zimně se pohybuje a je aktyvní sice méně než třeba v létě a nebo v zimně v podzimu je taky aktyvní a želva kterou mám doma je želva ostruhatá a až bude dospělá nebo bude velká tak 50 nebo 40 centymetrů tak bu de schopná sníst celí meloun nebo půlku melounu🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢😮😮😮😮😮😮
@maty24cz175 жыл бұрын
Moje želva je rychlejší a v zimně ne spí a musí se drzo na zahradu vzimně je akty ní velice rychle kope díru a vní spí a někdy v díře dokonce i žere a mně nekouše ale je malá takže se to možná zmnění🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢
@maty24cz175 жыл бұрын
Já mám taky želvu druch jse jmenuje želva ostruhatá a může dorůst až půl metru🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🦎🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢🐢
@mariekvicalova41885 жыл бұрын
Ta želva je suchozemská a nechápu proč ji dávají do misky s vodou!!!!
5 жыл бұрын
I suchozemská želva potřebuje vodu nejen na pití. Na koupání jí stačí samozřejmě nízká hladina vody. Želvy využívají vodu nejen k pití, ale občas jim voda v misce pomůže i k "odložení" exkrementů.
@unin99825 жыл бұрын
My máme dvě želvy zelenavé suchozemské jsou to korýsek a drápek-korea a dráp. Drápek je úplný démon a korýsek je taková spíš klidná a drápek je fakt hrozně rychlá a už se třikrát převlátila na krunýř a prostě dělá úplný blbosti např: mám doma dráhu na auta a on si předníma stoupl nahoru a zadní na to aby se benzínka zapla a málem měla 4 převrácení.
@danasimicakova98585 жыл бұрын
Pekné video veľmi mi pomohlo s korytnačkou síce ju ešte nemám ale budem.