Regularna kontrola cyklu jest niezwykle istotne, warto opierać się na zapisach profesjonalnego komputera cyklu, dlatego polecam Cyclotest MyWay
@monikaherda2085 Жыл бұрын
Rodzina zastępcza spokrewniona to wnuki lub rodzeństwo.
@patrycjaniewidzka6056 Жыл бұрын
Ja wiedziałam, że sytuacja zaraz po porodzie będzie trudna. Właśnie dlatego już pod koniec drugiego trymestru zdecydowałam się na terapię. Chciałam, żeby ktoś mnie wysłuchał bez oceniania i bagatelizowania moich lęków i zmartwień. Wsparcie znalazłam w poradni Psychologgia na Chmielnej. Na spotkaniach z terapeutką stworzyłam listę rzeczy, na które chciałabym móc liczyć w połogu od moich bliskich np. czas na spokojną kąpiel. Na drugiej liście umieściłyśmy rzeczy, których nie chcę robić np. karmienie piersią. Omawiałyśmy wtedy te rzeczy i to, jak te które nie są akceptowane np. przez moją mamę, przekazywać członkom rodziny i znajomym. Polecam. To naprawdę mi pomogło.
@monika5472 Жыл бұрын
Super merytoryczny i praktyczny przekaz.
@Prywaciorz2 жыл бұрын
Zawód Kołczini. Ten świat zmierza ku upadkowi, pełen miękkich narcystycznych miernot chowanych w sosie feminizmu.
@izabelaizdebska2 жыл бұрын
Agnieszka Stein......ech.....
@svitlanasulima68802 жыл бұрын
Już 4 miesięcy minęło od momentu porodu, ałe bardzo ciekawe było posłuchać. Mogę się pochwalić że ta bardzo miła Pani, świetna położna odbierała u mnie poród.😀❤️To jest wspaniały specjalista i niesamowity człowiek. 😘
@angelika94012 жыл бұрын
Nie rozumiem hejtu na mamy ,które wybrały poród przez cc. Oficjalnie nie można sobie tej operacji zażyczyć w Polsce ale wiemy jak to bywa. A na zachodzie mamy taki wybór i nikt ram takiej mamie wyrzutów nie robi. Było by miło ,gdyby zamiast krytyki pojawiły się słowa " rozumiem Cię , ale ..." i aby podać takiej kobiecie argumenty przeciw w taki sposób, aby nie poczuła się napadnięta słownie . Ja osobiście uważam ,że kobieta powinna mieć wybór sposobu porodu.
@kamilas.55252 жыл бұрын
Dziękuję za tą rozmowę! Ja całą ciążę nastawiałam się na SN, a tu już 35 tydzień i dziecko główką do góry ;-) I pierwsze informacje, które podpowiada youbtube to straszenie, ile to dziecko straci przez cc. A tutaj ton jest zupełnie inny, przyjazny :-*
@coszniczegozerowaste86714 ай бұрын
@@kamilas.5525 Można urodzić dziecko ułożone pośladkowo SN. W innych krajach porody SN np pośladkowe się odbywają. Fajny film na youtubie „ zaufaj film o porodzie pośladkowym w domu”
@coszniczegozerowaste86714 ай бұрын
Zgadza się. Poród może być piękny. Poród nie musi być traumatyczny. Dwójkę z trojga dzieci urodziłam poza szpitalem
@kamilas.55254 ай бұрын
@@coszniczegozerowaste8671Ale ja właśnie dlatego dziękowałam za ten wywiad, bo podoba mi się to, że tu traktuje się cesarskie cięcie jako równoprawny sposób przyjścia dziecka na świat, bez dorabiania zbędnej ideologii. Wiem dobrze, że można urodzić drogą waginalną dzieci położone pośladkowo, a Pani miała dobre intencje, ale zupełnie tu o to nie pytałam. Takie "dobre rady" były dla mnie przed porodem dodatkowo obciążające, bo miałam poczucie, że powinnam zrobić "dla siebie i dziecka" jeszcze coś wiecej, bo inni mogli. Przez to byłam do końca niepogodzona z tym, że cc jest nieuniknione, co przełożyło się na dodatkowe pogorszenie samopoczucia po porodzie. Właśnie o tym mówi się w tym wywiadzie. Teraz moje dziecko ma 19 miesięcy i z perspektywy czasu wiem, że sposób jej narodzin nie miał żadnego negatywnego wpływu na jej zdrowie, a bardzo możliwe, ze miał korzystny (był dla niej przecież bezpiecznieszy, mam nadzieję, ze nikt, w tym Pani tego nie kwestionuje). Z perspektywy czasu cieszę się też ze wględu na siebie, że miałam cc. Myślę, że to była dla mnie osobiście (charakterologicznie) najlepsza opcja. Szybko też wróciłam do sprawności itd. Gdybym miała drugie dziecko i miała wskazania do cc, to bym się nie wahała.
@coszniczegozerowaste86714 ай бұрын
@@kamilas.5525 Poród jest w głowie. Uważam, że jeśli kobieta chce cesarskiego cięcia powinna je mieć. Gdy pragnie SN powinna je mieć. U mnie po pierwszym udanym SN nie wyobrażałam sobie rodzić inaczej. Lecz teraz wolałabym pierwszy SN w domu z położna. Drugi mój SN pośladkowy był dlatego SN bo tego pragnęłam wbrew zaleceniom służby medycznej.
@agnieszkakaminska64972 жыл бұрын
Bardzo wartosciowy material. Cenne wskazowki :) dziekuje
@patrycjaprzybylsk51882 жыл бұрын
Bardzo mądre słowa miałam to samo po każdym cesarskim cięciu
@agnieszkajafra80182 жыл бұрын
Moim zdaniem rewelacja. Będąc mamą dwóch nastolatek uważam że każdy rodzic powinien tego wysłuchać. Dziękuję
@TwojProrok2 жыл бұрын
Sucz ma fajne nogi *.*
@Renatarybic2 жыл бұрын
Mam wysokofunkcjonujące dziecko ze spektrum i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o pomoc zewnętrzną, to polecam umieszczenie dziecka w placówce terapeutycznej, gdzie będzie miało zapewnioną kompleksową terapię. Jest to duża pomoc i dla dziecka i dla rodziców gdyż całkowitą odpowiedzialność za terapię jak i realizację podstawy programowej przejmuje szkoła. Odradzam szkoły państwowe zarówno ze względu na ogólnie słaby poziom nauczania jak i to, że nie mają one możliwości podążania za indywidualnymi potrzebami dziecka, nawet w klasach integracyjnych. Za największy atut szkół terapeutycznych uważam całkowity brak przemocy i bezpieczeństwo. Dziecko jest traktowane podmiotowo i całkowicie akceptowane, dzięki temu jego rozwój przebiega bardzo dobrze i szybko. Na przykład moja córka mogła w klasie dzielić się swoimi zainteresowaniami (śpiew karaoke) i była za to doceniana. Również fantastyczna jest współpraca personelu szkoły z rodzicem, rodzica traktuje się jak klienta i dba o niego, otrzymałam duże wsparcie i zrozumienie jako rodzic. Mam złe zdanie o pomocy typu zajęcia zewnętrzne w poradniach czy innych placówkach prywatnych po szkole. Raz, że jest to bardzo duże obciążenie dla rodzica i dziecka, które zamiast bawić się musi tracić popołudnia na dojazdy, dwa, że jest to mało efektywne. W szkole terapeutycznej moje dziecko miało logopedię codziennie po 1 godzinie zegarowej, natomiast poradnia oferowała zajęcia raz w tygodniu co nie dawało żadnych efektów. Jest to również rozwiązanie droższe ponieważ taniej wychodzi zapłacić czesne niż za terapię u specjalistów. Ponadto terapia w szkole ma tę zaletę, że dziecko jest obserwowane w naturalnym środowisku i można szybciej reagować i korygować zachowanie.