Czy poza kominkiem jest przewidziane inny rodzaj ogrzewania ?
@marekkrzak4 күн бұрын
Tak, klimatyzacja czyli w sumie uproszczona pompa ciepła. Umieszczona będzie w centralnej przestrzeni nie oddzielonej drzwiami. A we wszystkich innych czyli pokoje na górze oraz łazienki i wiatrołap będą umieszczone grzejniki elektryczne, jeśli będzie potrzeba dogrzać te pomieszczenia. Filmik z detali jak instalacja pod klimatyzację i sama klimatyzacja zostały umieszczone również wrzucę za jakiś czas.
@jarosawparadysz25047 күн бұрын
Świetnie Pan relacjonuje i przekazuje informacje na temat kolejnych etapów budowy tego pięknego domu. Czy planuje Pan nagrać film dotyczący kosztów całego projektu?
@marekkrzak6 күн бұрын
Bardzo dziękuję za miłe słowa ❤ Fajnie też, że dla kogoś są pomocne te materiały. Myślę, że za około miesiąc wrzucę filmik z kosztami. Jeszcze tylko w głowie muszę ułożyć jak to całościowo objaśnić i pokazać niektóre opcje jak wpływały na finalny koszt.
@anzor76711 күн бұрын
Masz pilarkę to jej użyj. Odkopujesz dookoła pień na sztych szpadla i cięciem poziomym poniżej poziomu ziemi zcinasz pień. Następnie przysypujesz ziemią tak by kosiarka miała równą powierzchnię. Puen już nie przeszkadza, a sam sobie zgnije pod ziemią. Pół godziny roboty z wypiciem kawy w trakcie.
@marekkrzak6 күн бұрын
Ostatecznie trochę się pobawiłem i wypaliłem korzeń pod małym ogniskiem kzbin.info/www/bejne/qp3MdJSngN52hqs Efekt bardzo podobny choć pewnie finalnie efektywniej by było skorzystać z tego pomysłu który tutaj został podsunięty.
@MaroMarkiewicz20 күн бұрын
Cenne informacje 😊
@marekkrzak20 күн бұрын
Fajnie, że się przydały 💪
@MaroMarkiewicz27 күн бұрын
Dobra robota!
@marekkrzak27 күн бұрын
Dziękuję ❤
@Adam95PLАй бұрын
Dzięki za relację! Sami jesteśmy na etapie pozwolenia na budowę na dom z bala, z płazów jak u Ciebie i z racji, że nie ma wielu informacji o tym stylu budowania w internecie takie materiały są bardzo pomocne :)
@marekkrzakАй бұрын
Bardzo dziękuję ❤ Sam chcą wybudować taki dom z żoną musiałem dość dużo zasięgnąć wiedzy, aby w ciemno tego nie robić. Więc postanowiłem przy tej podróży z budową coś przy okazji zawsze nagrać i być może komuś się to przyda tak jak mi materiały od innych osób z różnych źródeł. Jeszcze raz bardzo dziękuję i życzę powodzenia z Waszą budową!
@MaroMarkiewiczАй бұрын
Dobra robota
@marekkrzakАй бұрын
Dziękuję, coś się dzieje 🙂
@MaroMarkiewiczАй бұрын
I po bólu 😆
@marekkrzakАй бұрын
Zgadza się
@Magda_lenkaАй бұрын
Jaki to dokładnie piasek?
@marekkrzakАй бұрын
Piasek podsypkowy
@MaroMarkiewiczАй бұрын
Dobra robota
@marekkrzakАй бұрын
Dziękuję
@MaroMarkiewicz2 ай бұрын
Wygląda na dobrze przemyślaną instalację 💪
@marekkrzak2 ай бұрын
Faktycznie tak było 😃
@MaroMarkiewicz2 ай бұрын
Dobra robota 💪
@marekkrzak2 ай бұрын
Dziękuję
@MaroMarkiewicz2 ай бұрын
Konkretne docieplenie domu 💪
@marekkrzak2 ай бұрын
Tak, wydaje się, że będzie dobrze :)
@ewelinakrzak16673 ай бұрын
Piękny domek , gratuluję 👍☺️,oby dobrze się w nim mieszkało 🙂
@marekkrzak2 ай бұрын
Ważne, że żona zadowolona 😊❤
@MaroMarkiewicz3 ай бұрын
Bardzo ładny dom się buduje 🤩😍🥰
@marekkrzak3 ай бұрын
Bardzo dziękuję ♥
@ComedyCultureShorts3 ай бұрын
Mega Dom!
@marekkrzak3 ай бұрын
Dziękujemy
@yachnaandakshita3 ай бұрын
Kawał dobrej budowy
@marekkrzak3 ай бұрын
Tak, Panowie nie próżnują :)
@chumbrusirka83183 ай бұрын
Piękny dom :O
@marekkrzak3 ай бұрын
Bardzo dziękujemy
@DineshVanjara-vp1ic3 ай бұрын
Dom Marzenie :)
@marekkrzak3 ай бұрын
Nawet ziściło się :)
@Kasimpathan-qp1tt3 ай бұрын
Powodzenia
@marekkrzak3 ай бұрын
Dziękujemy
@riteshking59233 ай бұрын
Robota Pro
@marekkrzak3 ай бұрын
Dokładnie
@usmankhan-hk4pb3 ай бұрын
I ten las, kocham
@marekkrzak3 ай бұрын
Tak, miejsce jest magiczne ;)
@Pawankashyap-ki3ie3 ай бұрын
Ale naginają z budową
@marekkrzak3 ай бұрын
Nie oszczędzają się Panowie 💪
@SULAIMANMuneer-e7r3 ай бұрын
Ale to ładne!
@marekkrzak3 ай бұрын
Nam też się podoba 😊
@PrakashChauhan-cb7bl3 ай бұрын
Przepięknie!
@marekkrzak3 ай бұрын
Dziękujemy
@MaroMarkiewicz4 ай бұрын
Wizualizacja robi robotę! Powodzenia w dalszych pracach.
@marekkrzak4 ай бұрын
Dziękuję podwójnie 😊
@arkadiuszkonkol70994 ай бұрын
Witam Pana, jak się sprawuje ogrodzenie betonowe na działce ? Czy zrobiłby Pan coś inaczej ? Właśnie stoimy przed wyborem drewnianego szlifowanego, a betonowym. Jaka jest szerokość oczek siatki ?
@marekkrzak4 ай бұрын
Dzień dobry, jeśli chodzi o ogrodzenie tymczasowe to zrealizowanie tego dzieła z siatki leśnej to chyba najlepsze rozwiązanie w kategorii jakość/cena. Pierwotnie myślałem o użyciu pali jako słupy pod siatkę ponieważ trochę taniej wychodziło, a to i tak tymczasowe ogrodzenie. Ale doradzono mi, aby wybrać słupy betonowe ponieważ różnica cenowa niewielka a słup betonowy za kilka lat będzie cały czas stał jak stoi. Natomiast pale drewniane już pewnie będą znacznie słabsze przez czynniki atmosferyczne. Więc faktycznie jestem zadowolony z tego, że padło na słupy betonowe. Siatka natomiast ma nieregularne kształty ponieważ na górze ma większe oczka a na dole mniejsze. Mam też filmik na kanale jak płot został postawiony, może większe detale tam będą odnośnie ujęć. Można przeskrolować filmiki i będzie jako jeden z pierwszych, starszych.
@arkadiuszkonkol70994 ай бұрын
@@marekkrzakdziękuje bardzo, rozumiem że rekomenduje Pan jeden rozmiar oczka ?
@marekkrzak4 ай бұрын
Jeśli jest taka opcja to chyba ze zmienna wielkością oczek jest lepszym rozwiązaniem. Tak aby przy ziemii było gęściej a na górze rzadziej. Pomoże to lepiej zabezpieczyć inwestycje przed zwierzętami albo małymi dziećmi dlatego uważam że dolne partie są bardziej kluczowe. Ale i tak nie ma co się dużo skupiać na tym jeśli nie ma innych opcji bo przy skali problemów przy budowie domu to dość szybko o siatce się zapomni 😊
@arkadiuszkonkol70994 ай бұрын
@@marekkrzak racja :) wybieramy betonowe po takiej recenzji !
@MaroMarkiewicz5 ай бұрын
Można? Można!
@marekkrzak5 ай бұрын
A jak! Można! :D
@MaroMarkiewicz5 ай бұрын
Zupełnie inna jakość ogrodu po zmianach 😍
@marekkrzak5 ай бұрын
Sam go nie poznaję 😂
@Bob-I_accepted5 ай бұрын
Przykryj czarnym workiem. Sam nniknie. 😊
@marekkrzak5 ай бұрын
Powinno to przyśpieszyć gnicie 👍
@Bob-I_accepted5 ай бұрын
@@marekkrzak to rozpocznie gwałtowny proces rozkładu. Samo życie, się zacznie 🤝🏻😉
@voyt7775 ай бұрын
Płomień na samym dole ma bardzo niską temperaturę względem wyższych partii ognia. I stąd mizerny efekt. Lepiej byłoby użyć palnika, np dekarskiego. Też przerabiałem wypalanie w podobny sposób, tyle że ja rozpaliłem ognisko na pniu.
@marekkrzak5 ай бұрын
Tak, jest bardzo trudno osiągnąć na tyle duży żar na samym pniu, aby zapewnić jego dalsze samodzielne spalanie. Ognisko brzmi skutecznie.
@pawel254315 ай бұрын
Kolego z autopsji wiem ze trzeba kopać głęboko . Dalej w tym miejscu zrób zwykłe palenisko 3 lub 4 ogniska z kiełbaską po temacie.
@marekkrzak5 ай бұрын
Jakbym wcześniej o tym pomyślał to bym w sumie w tym miejscu zrobił palenisko jak wypalałem gałęzie i trawę jak porządkowałem ten ogród i pewnie po temacie by już było. A tak teraz to trochę musztarda po obiedzie, ale pomysł dobry.
@23riczi5 ай бұрын
ilu tu teorytyko fachowców 😂 co jedyne korzenie to po zębach usuwali 🤣
@marekkrzak5 ай бұрын
Wszyscy zjedli już zęby na tych korzeniach 😂
@erczaja25 ай бұрын
Wypalanie jest bez sensu . Przecież drewno zwęglone jest jeszcze bardziej odporne na gnicie - butwienie . Są preparaty z grzybnią które przyspieszają rozkład pniaków . Sól jeśli stosujemy to tylko sól glauberską czyli tzw. gorzką a nie kuchenną .
@marekkrzak5 ай бұрын
Dzięki wielkie za korekty w tym rozwiązaniu.
@Krzysztof-l3f5 ай бұрын
Bierz szpadel i podkop a potem siekierą odrąb korzenie. Będzie szybciej niż twoje pomysły. A i parę będziesz miał.
@marekkrzak5 ай бұрын
Jest to siła prostoty tego rozwiązania przed, którą usilnie się bronię. Ale chyba właśnie tego nic nie pobije, a tylko za dużo się kombinuje.
@Krzysztof-l3f5 ай бұрын
@@marekkrzak Prostota jest najlepsza gdy jest skuteczna. A te twoje kombinacje pokazały ze marnujesz czas, materiały a efekty zero. Nie kop się z koniem ... mawiał pewien wicepremier 😄
@marekkrzak5 ай бұрын
Dokładnie 😊
@MaroMarkiewicz6 ай бұрын
Dobra robota!
@marekkrzak6 ай бұрын
Dziękuję☺
@Szatyniak6 ай бұрын
Hej, niebawem tez mnie to czeka. Jak pilnowales poziomu przy laniu w grunt? Spoko robota :)
@marekkrzak6 ай бұрын
Cześć, dziękuję. W moim przypadku głównie nad tym czuwała ekipa, która robiła całość fundamentu. Czyli aż do zalania chudziaka. Natomiast prace nie były złożone, ponieważ jedna osoba obsługiwała pompę do betonu i lała beton w dziury, a druga wyrównywała grabiami po chwili to co zostało wlane. Beton, który został wlany do ław fundamentowych nie był idealnie wypoziomowany. Ale było to na tyle równe że udało się wyrównać przy pierwszej warstwie murowania ścian fundamentowych. Natomiast nadmiar betonu, który został, był ekstra wlany w dziury dla słupów fundamentowych, ponieważ każdy słup rządził się i tak swoją konstrukcją i dalszym wylewaniem do poziomu zero. Mam tutaj na myśli to że poziom stopy fundamentowej mógł być wyższy niż ławy fundamentowej, ponieważ nie wpływają na siebie na tym etapie. Głownie chodzi o to, aby finalnie miały ten sam poziom zero. Mam nadzieję, że coś pomogłem i powodzenia w dalszych pracach :)
@ukaszsierzpowski65129 ай бұрын
Plyta nie wyszla by taniej ??
@marekkrzak9 ай бұрын
Przypuszczam, że płyta faktycznie mogła wyjść taniej szczególnie pod względem prac związanych z betonem i/lub murowaniem. Natomiast jeśli wziąć pod uwagę prace ziemne i to że chudziak znalazł się prawie dwa metry wyżej niż poziom gruntu to prace ziemne przy płycie pewnie byłyby bardziej złożone no i też już na starcie bym więcej ziemi/piachu nawiózł aby nie było tak wyliczone jak obecnie około 1.5m od fundamentu a potem skarpa. Dodatkowo w moim przypadku w praktyce nie miałem do czynienia z budową płyty fundamentowej więc czułem trochę więcej niepewności i nie byłem na tyle kompetentny aby przypilnować detale przy realizacji jak i same prace ziemne trochę mnie odstraszały. Teraz już mając więcej doświadczenia przy realizacji fundamentu w tak obniżonym terenie myślę, że byłbym w stanie prędzej zdecydować się na budowę płyty.
@MaroMarkiewicz9 ай бұрын
Ciekawe 👍
@marekkrzak9 ай бұрын
Dziękuje
@atvlpu66239 ай бұрын
Jak przymocowales bramę do słupków betonowych? Akurat robię u siebie i zastanawiam się co zrobić.
@marekkrzak9 ай бұрын
Słupek został przewiercony pośrodku, następnie została tam wprowadzona śruba, a do śruby większy zawias metalowy. Potem wszystko razem mocno skręcone. Druga strona zawiasu została przymocowana do skrzydła od bramy na wkręty do drewna. Powyższe czynności powtórzone dwukrotnie w dolnej i górnej części słupka.
@Kr-xg7lc9 ай бұрын
dziekuje za materiał, mozesz powiedziec ile wyniosła realizacja bez przecisku (rozbic kwote)? - ja sie martwie :) Ile metrów rury kładłes? po co robione było badanie wody?
@marekkrzak9 ай бұрын
Niestety, wycenę od wykonawcy miałem całościową i nie wiem jaka część z tego to przecisk. Natomiast pewnie nie jest to koszt mały ponieważ sam przecisk był robiony przez firmę trzecią i pod ich terminarz była dostosowana reszta prac. Podwykonawca od przecisku również miał do pokonania 160km do nas co też wpływało na ten koszt. Odległość pomiędzy studzienką a zasuwą to niecałe 20m. Niestety realizacja przyłącza wodnego nie jest pod względem proceduralnym trywialną rzeczą i dość duża odległość zamieszkania od działki odstraszyła mnie aby podejmować się tego choć w części samodzielnie. Stąd wszystkie kroki wykonał wykonawca, a ja po prostu więcej zapłaciłem. Po otrzymaniu pozwolenia od wodociągów na pewno znajdzie się sporo wymagań które muszą być spełnione. W moim przypadku było to np. badanie wody, próba ciśnieniowa przyłącza, nawiertka robiona przez pracownika z wodociągów itd. Stąd właśnie wzięło się badanie wody bo bez niego wodociągi nie wydają oświadczenia o wykonaniu przyłącza a tym samym bez tego nie będziemy w stanie podpisać umowy o pobór wody z takiego przyłącza.
@Kr-xg7lc9 ай бұрын
Ile kosztowało Ciebie to przyłacze? Jakie materiały weszły w skład?
@marekkrzak9 ай бұрын
Jeśli chodzi o dodatkowe informacje to można spojrzeć na dwa dodatkowe filmiki. 1. Wyposażenie studzienki kzbin.info/www/bejne/mH7NZ4ekqJKXl6M 2. Koszty kzbin.info/www/bejne/ooa4pWuNa9uLa9k Natomiast materiały to: studzienka, rura osłonowa pod drogą, rura przyłączeniowa, pomniejsze wyposażenie studzienki ujęte w powyższym filmiku nr 1. Jeśli chodzi o koszty to też omówione w filmiku nr 2 natomiast znaczną część tych kosztów to studzienka, przecisk pod drogą i związana z tym dodatkowa praca wykonawcy.
@ewelinakrzak166710 ай бұрын
Podobno skuteczna 👍😊
@marekkrzak10 ай бұрын
Zgadza się 👍
@ewelinakrzak166710 ай бұрын
Super materiał 👍 inspirujący 😊, powodzenia
@marekkrzak10 ай бұрын
Dziękuję ❤
@kudubudu555110 ай бұрын
Jakie mieszanka robisz? Chyba tę żeby odwrotnie założone
@marekkrzak10 ай бұрын
Tak jak producent wskazał. Przez pierwsze 10h pracy mieszanka paliwa i oleju 1:25 a potem 1:40.
@kudubudu555110 ай бұрын
Co to za siekiery? Czy nie wyszerbisjs się na suchych sękach?
@marekkrzak10 ай бұрын
Obydwie marketowe. Ta zielona ma lepszą konstrukcję i też lepszy materiał i po pracach nad czyszczeniem działki zbytnio nie straciła na jakości. Ta druga większa i lepiej sprawdzała się na większych gałęziach. Natomiast, jakościowo znacznie gorzej, widać spore ślady użytkowania na ostrzu.
@MaroMarkiewicz11 ай бұрын
Solidna robota, powodzenia
@marekkrzak11 ай бұрын
Dziękuję
@MaroMarkiewicz11 ай бұрын
Ciekawa sytuacja, powodzenia w rozwiązaniu sprawy.