Hosszú elnyúlt ágakat almán nem hagyunk, lisztharmatra való érzékenység miatt sem!
@carlosfeher42926 сағат бұрын
sziasztok. az internet kapcsolatot hogy tudjátok megoldani? telóval, vagy van kábel? milyen szép igy élni.hát tényleg csak a legjobbakat nektek..nekem Como mellett van egy pici házam, most a lányom lakik bennne, mert én távol vagyok dolgozni. a helyi önkormányzattal sok sok problémám volt. az ablak keretet se lehet kicserélni mindenféle engedély nélkül, de megbüntettek azért is mert felálitottam egy BRICO kerti faházat a fűnyirónak meg a kerti szerszámoknak... ezt dél olaszországba senki nem firtatta volna az hétszentség. remélem titeket békén hagynak a kiskirályok. na szóval sziasztok, és legyetek jók ha tudtok..
@ZsoltSzabo-xf6fg18 сағат бұрын
Kedves Ernő, Márk! Szabó Zsolt vagyok, házikertben, erdőhöz közeli területen kezdtem újra a gyümölcs termesztést, sajnos nekem újdonság a vad kártétel, van kerítés, próbálom erősíteni és használok ként is, de mégis... Ernő, Neked mik a tapasztalataid?
@KertTV15 сағат бұрын
@@ZsoltSzabo-xf6fg nekem bevált a parfümös zsebkendős trükk: be kell fújni egy anyag zsepit és kiválasztani a kerítésre. Megérzik az ember szagot és messziről elkerülik. Kéthetente cserélni kell.
@Fejespeter7715 күн бұрын
Nagyon jó kis videó, főként hogy egy videóban látható 1-2-3-4-5- éves fák meszése
Hallgattam a videót és a nincs hideg télen a hegyek között, rövid nadrágban üldögélünk részt nagyon irreálisnak érzem. Persze ez egyéni konfort érzés is, de azért átlag ember nem így írná le. Ok van olyan hogy 10 percet kiülsz a napra, de érzek ebben egy kis túlzást. Fűteni kell télen, mert este leesik a hőmérséklet (biztos vagyok lehet akár 6-10 fok) és esik az eső ami növeli a páratartalmat, hidegérzetet. Magyar őszhöz hasonlít, lehet nincs igazi tél, de nem későtavaszi idő van. Ezek a videók valahogy azt érzem álomképet festenek a valóságról, nekünk milyen jó otthonmaradottak. Vízproblémák esővízes vízellatassal, ha gazdálkodni is akarnak biztos elő fognak fordulni egy hosszabb aszályos időszakban, amik egyre gyakoribbak. Ahol laknak autó nélkül nem lehet egyszerű bevásárlást se csinálni, ezeket nem mondják, pedig átlag városi nem igazán tudja elengedni a konfortot. İgazából javaslom először költözzön valaki a magyar vidékre. 1 óra oda vissza kocsiùt az úszásért a kezdeti lelkesedés után már nem lesz mindennapos, inkább alkalmi, főleg ha valaki dolgozik,de persze igen elérhetőbb mint Magyarországról. Csak azért írom ezt az életet amit élnek nem csak idilnek kell látni, ez nem mindenkinek való. Ahogy a kommenteket olvasom a nehézségek nem jönnek át mivel arról nem beszéltek, csak a csoda életről. A rendszeres emberi kontaktusert is tudatosan tenniük kell, mert tanyán élnek, még szomszédjuk sincs a közelben, ha nem mennek faluba. Ha nem beszélik a nyelvet kézzel lábbal egy idő után nem lehet tartalmas kapcsolatokat építeni, csak ha van valamilyen közös nyelv. Ez ilyen emberi dolog, de nem kell rózsaszín felhőben látni a lifestyle promot.
@noxvilll1989033112 күн бұрын
Kedvencem a kisdinnye, karfiol, almapaprika, paradicsom
@laszloilles5213 күн бұрын
Úgy tudom a leylandi fenyő kifejezetten egészséges faj, szemben a tujával, amit az utóbbi években a szárazság és a kórság sok helyen tönkre vágott.
@norbertgal734213 күн бұрын
Üdvözletem. Nekem kérdésem lenne. Két cigánymeggy sarjra oltottam cseresznyét, de jóval alacsonyabban, az egyikre olyan 50 centi körül héj alá két oltóvesszőt ugyanabból a fajtából, a másikra kicsit magasabban, olyan 70 centi környékén egy oltóvesszőt ékoltással, ez utóbbit inkább tartaléknak, mert amúgy is kerítés tövében van, ott semmiképpen sem marad, vagy leváltom vele a másikat, vagy más helyre kerül, esetleg elajándékozom, már ha lesz belőle valami. Mire számíthatok? Lehet-e valami negatívum abból, hogy ilyen alacsonyan végeztem az oltást? Egyébként nagyon jók a tartalmak.
@norbertgal734213 күн бұрын
Még annyit hozzátennék, hogy 4-5 rügyet hagytam az oltóvesszőkön.
@KertTV13 күн бұрын
@@norbertgal7342 Ernő válasza: Minnel közelebb van a talaj szinthez annál szerencsésebb az oltás Így kevesebb vad hajtást kell levágni Tehát minden ok
@norbertgal734213 күн бұрын
@@KertTV Hű ez nagyon gyors volt. Nagyon szépen köszönöm!
@sorenschmidt211815 күн бұрын
Super minden. De hogyhogy ilyen feher vagy? Sohasem napozol?... Most ertem a film vegere, tenyleg nagyszeru, aranyosak vagytok es ezek utan vagyom meglatogatni Azorit, mert magasztos szeretetet ebresztett bennem a ti interpretaciotok! Köszönöm!
@Drainstormer16 күн бұрын
Kedves Márk! Köszi a videókat (külön pacsi Ernőnek), a tippeket és a hangulatokat, amiket nyújtasz nekünk, átlagos egyorrúaknak. Csak így tovább! Üdv a Zselic széléről.
@KertTV16 күн бұрын
@@Drainstormer köszönöm és viszont! 👍
@corvuscorone528016 күн бұрын
Köszi szépen a tápötletet!😍🥰
@zoltanvarga520216 күн бұрын
❤❤❤❤
@tomsky1918 күн бұрын
Amerikában vajon, hogyan védekeznek ellene???????
@ufi5718 күн бұрын
Én betonkeverőbe teszem egy kis vízzel és kaviccsal vegyesen megforgatom, majd magasnyomású mosóval műanyag rekeszben tisztára mosom , Bevált, szép egészséges tiszta lessz napom való szárítás után.
@adamkrivinger378019 күн бұрын
Szuper :)
@qwe1973821 күн бұрын
Sziasztok. A tiszta neem olajat be lehetne vetni hatékonyan sebkezelés céljából? Üdv Bolognából!
@biojohn1220 күн бұрын
A neem olaj töményen kenve a sebre? Szerintem teljesen elzárja a sebet a levegőtől, a sebszövet fulladását okozva. Jobb megoldás, ha csak bepermetezed (előírt hígításban) a simára faragott sebeket, és a száradás után bekened fasebkezelővel. A neem olaj így fokozhatja a sebek téli védelmét a sebparazita rovarok ellen.
@qwe1973820 күн бұрын
@biojohn12 Köszönöm a tanácsot.
@GyulaJentetics22 күн бұрын
👀👍💖
@markgudics563922 күн бұрын
Szeretnék érdeklődni hogy milyen felszívódó permetszetekkel lehet kijuttatni amelyek lisztharmat ellen hatásosak de nem károsítják a Tricho immunt?
@zlutor3 күн бұрын
én idén Lecitint használtam a nagy melegben, eredményesen. Elvileg a tricho gombákat nem károsítja, de én ősszel úgy is újra permeteztem, lemosóként is...
@jozsefneszijarto497023 күн бұрын
Kösziiii😉😍
@tiborszamosvolgyi388624 күн бұрын
Én fagélt használtam
@zoltanbakos830925 күн бұрын
Mindenre is jó ez a bio fertőtlenítő, Babicz Szabolcs egyszer azt mondta nem ér semmit mert alacsony alkohol % nem fertőtlenit igazán , most akkor kinek lehet hinni?
@KertTV23 күн бұрын
nyilván akinek szeretnél. :) de amennyire én tudom, itt nem elsősorban az alkohol tartalom a lényeg, hanem, hogy a seb el legyen zárva a lehetséges fertőzésektől. De ahány kert, annyi tapasztalás, szóval nem biztos van annak is alapja, amit Szabolcs mond.
@kakamatyas25 күн бұрын
Hú, ez nagyon izgalmas topic. Míg idehaza mindenütt azt látja az ember, hogy a kertészek lépten nyomon a metszési sebek kezelését ajánlják, addig az angolszász irodalom már régóta ellenzi ezt. Kutatási adatok támasztják alá, hogy a metszlapok gélekkel való kezelése hogyan gátolja a sebgyógyulásban kulcsszerepet játszó oxigén bejutását a törzsbe, ami a gyors leválasztás nélkülözhetetlen eleme. A frissen lemázolt (kacorral köbevágott) ágakban jóval lassabban indul be a sebgyógyulás, és míg a festék zár, minden rendben, de egy idő után az UV és a hőmérsékletingadozás megbontja ezt a védelmet, és az alatta akár évekig magában álldogáló, esetleg felpuhult ágat sokkal gyorsabban támadják meg ilyenkor a gombák, baktériumok, mintha a friss seben jutnának be. Van egy magyar nyelvű összefoglaló is erről a Börzsei Bence féle blogon. És igen, ez nyilván olyankor válik kiemelten fontos területté, ha nem lemosózunk menetrendszerűen, hanem igyekszünk kicsit visszafogottan bánni a kemikáliákkal. Egy alapos növényvédelemel ellátott ültetvény esetében talán nem jelentkezoik ez a probléma a sebkezeléssel sem.
@veszt8325 күн бұрын
Megnéztem a blogot és a leírás a kifejezetten nagy ágátmérőre vonatkozik utcai vagy parkfákra. Fiatal gyümölcsfák egy teljesen más kategória. Érzékenyebbek a betegségekre, stb. Akinek a megélhetése múlik a fái egészségén nem hiszem hogy maga ellen dolgozna különben gyorsan csődbe menne.
@kakamatyas25 күн бұрын
@ Nem értem a logikát. A kertészek a minél nagyobb a seb, annál fontosabb a sebkezelés elvet sugallják. Lehet, hogy ez a magyar nyelvű blog épp nagy metszlapú vágásokat mutatja be, de nem csak azokra érti, és a szakirodalom sem csak ezekre fejti ki a logikát, amit leírtam. Egyébként a saját tapasztalatom is az, hogy a lekent gyümölcsfa ágakon a második évben gyakran megjelenik a gombás felülfertőzés, ha nem lemosózol. Több ilyenkertész videóban is láttam, hogy nagygazdaságokban is (pláne ha gépi a metszés) azt mondják, kellene, de egyszerűen nincs erre lehetőség egy sokszáz/ezer fás ültetvényen. Eleve azért használják a metszőgépet, mert nincs rá ember. Illetve azt látom még náluk érvként a sebkezelés elhagyására, hogy ha jó a növényvédelem, nem okoz gondot a sebkezelés hiánya. Ezért vetettem fel, amit, mert egyértelmű, hogy vannak ellentmondások abban, hogy ki mit ajánl.
@biojohn1224 күн бұрын
Ez ostobaság, ha csak annyival bizonyítod, hogy "az angolszász irodalom már régóta ellenzi ezt" Tessék pontos linkkel alátámasztani a "kutatási adatokat" is, így csak tudálékos okoskodásnak tűnik ez az irományod!
@KertTV23 күн бұрын
Igen, ez nagyon izgalmasan hangzik, valóban! Én még nem hallottam erről, de sok bevett gyakorlatról kiderült, hogy a természet jobban oldja meg a dolgot. Itt talán az lehet a megfejtés, hogy ez sem fekete vagy fehér, mert nyáron, amikor intenzív növekedésben van egy fa, akkor talán valóban gyorsan behegged kezelés nélkül is, de ahogy Ernő is mondja, télen ez nem fog megtörténni, miközben sok kórókozó szabadon kószál. :) Nekem tényleg az a tapasztalatom, hogy jó kertész holtig tanul, mindig nyitottnak kell maradni az új elképzelésekre, mindig kísérletezni kell, figyelni a kertet, a növényeket, és nem szabad "gyöpnek" lenni. Szóval köszi.
@KertTV23 күн бұрын
Éa akkor meg is nyithatunk egy újabb forró fejezetet a vegyszeres vagy vegyszermentes növényvédelemről! :D
@punktbrenn333225 күн бұрын
Szimpatikus házaspár. Érdekelt volna miből élnek,mi a foglalkozásuk.
@istvannagy38326 күн бұрын
És ezt a két terméket hol lehet megvásárolni ?
@joskapista714226 күн бұрын
Szerintem bármelyik gazdaboltban árulnak hasonló termékeket!
@horvathnorbert933926 күн бұрын
Biztos fontos dolog, de én soha nem csináltam. Soha semmi baja nem lett egy fának sem. A fa beszárítja saját magát.
@akoshoffmann116126 күн бұрын
Persze,B-verzió megfertőződik és kipusztul ahogy ők is említették................
@KertTV23 күн бұрын
Ugyanolyan ez, mint amikor te elvágod a kezed. Simán begyógyul ragtapasz nélkül is, de mégis teszel rá, mert így lényegesen csökkented annak a veszélyét, hogy elfertőződik. Különösen most, amikor hónapokig nyitva marad majd a seb.
@joskapista714226 күн бұрын
5:16 és a bőrön is sokáig megmarad (tapasztalat) szóval ne ujjal nyúlkáljunk hozzá 😁
@KertTV26 күн бұрын
@@joskapista7142 nem célszerű. 😀
@mariannamolnar501726 күн бұрын
Csodás!!!❤
@apafia202326 күн бұрын
Szia! Segíts kérlek! Szeretném látni Eszterék youtube csatornáját! Amit belinkeltél az egy Mallorca -ról szóló német csatorna szerintem.
@KertTV26 күн бұрын
@@apafia2023 sajnos már megszüntették. Túl sok volt nekik a figyelem.
@apafia202326 күн бұрын
sajnálom. köszönöm. Minden jót nekik, és neked.
@CsezmiczeiJ27 күн бұрын
Nem vagy ezzel egyedül 😊
@m.k153428 күн бұрын
Én éltem Belgiumból addig örültem amíg francia nyelv hiányában nem tudok ( angolul csak társalgási szinten és németül perfekt )de franciául beszélnek 80% és kellet tolmács segítség , min 50€ kert az emberke aki eljött fordítani de mivel több ügyintézés volt mindig kellet valami , levél írás fordítás ilyen olyan igénylések stb eves szintre lebontva kb 1000€ elment erre , a lakas bérlés vásárlás ügyintézés papír munka személyi Igazolvany víz gaz stb parkolo bérlés bankàrtya tb Kartya plusz 1000€ min ügyintézési díj ( parkolo óra díjak 10-15€ volt és a munka nélkül töltött napok mert mindig kértek valamit , franciáknál kívül alig beszéltek angolul , hivatalba se mindenki , tehát profi tolmács kell , könyvelő stb ez mind kiadás
@KertTV28 күн бұрын
@@m.k1534 szerintem mindenképpen meg kell tanulni az adott ország nyelvét, ha valaki ott akar élni. Hosszútávon az általad említett okokból sem lehet máshogy, de jogosan el is várható, hogy legalább az alapok meglegyenek, ha ott akarsz élni.
@mariannfelso734628 күн бұрын
Csodás lett 🤩✨️
@hajnimoorneszikori485528 күн бұрын
Nagyon jó videó😊
@tibornemeth2570Ай бұрын
Ez nem teljesen igaz! Nagyon sok növényt műtrágyával nyomnak fel! A kertészetben főleg.
@tibornehalmos3913Ай бұрын
Egyetértek,de engem sajnos jelentgetnek a fák és a falevelek miatt.
@editalaszloova9059Ай бұрын
Nagyon tetszik a film.Én is kertészkedem.Mindent megtermelek a konyhàra!Mindezen túl nemcsak,hogy frissen és egészségeset eszünk,de rengeteget befőzök a zöldségekből:lecsót, paradicsom szószt, uborkát, olajos paprikát,cukorborsót és spenótot teszek mélyhűtőbe.Mindennap főzök.Kikapcsol a kertészkedés!Csak így tovább mindkettőtőknek!
@andrasszogi7262Ай бұрын
Így igaz, a természet tudja a dolgát
@juditszentesionebignobodyАй бұрын
Jahh, még egy idézet. Gyulai Iván professzortól: "A kertben a legnagyobb kártevő maga a kertész."
@juditszentesionebignobodyАй бұрын
Nem fog tetszeni amit mondok: ez a "kitingyilkos" szer nemcsak a "kártevőket" fogja pusztítani... Fogadjuk már be azt a gondolatot, amit Géczi Gábortól hallottam egyszer: "Ne basztasd". És ez kb mindenre érthető. Nekem azóta mantrámmá vált. Nem basztatok senkit a kertemben, és nincs is semmilyen nagyobb probléma. A diverzitás mindent elintéz, csak hagyni kell, hogy legyen.
@laszlobiro187624 күн бұрын
Hát igen...a jo Öreg Géczy 🕊️ . Dr. Gyulai Iván is hasonlokat fogalmaz meg. Lehet, hogy mennyiséget veszítünk, ha nem permetezünk. Viszont minőséget( beltartalmi értékeket) nyerünk. Mindenki döntse el , hogy melyiket szeretné. Személyszerint én a minőségre voksolnék. ✌🏻
@irmadobi8584Ай бұрын
A komposztálót ,ajánlanám a kert központ részére tenni és évente máshova helyezni..Alatta a talaj minősége javul , az elszívárgó nedvek, gázok táplálják a földlakókat , gilisztákat..Sőt ajánlanám körbe ültetni kabakosokkal, tök , uborka , cukkini, dinnye..Ezek a ,, zöldségek szeretik a,, fészket,,A komposztáló környéke kitünő, hely , melegíti is a növényeket..
@szombathelyimarika7693Ай бұрын
Jó a parajdi só is, az a miénk.
@ritakrisztina8522Ай бұрын
Hálás vagyok ,már nagyon vártam ezt a videót, nekünk is van egy ilyen matuzsálemünk 🥰 hónapokig otja a termést augusztus elejétől, október közepéig az utolsó termések november elején estek le. Így bátrabban nekiállok a metszésének.😊
@NinjaharcosАй бұрын
Kedves Ernő!A kérdésem az volna,hogy a törzsmagasság beállítását (első metszés 50-60 cm-nél) valamennyi fánál lehet alkalmazni ill. azt csak tavasszal lehet elkezdeni vagy ősszel is meg lehet csinálni?Köszönettel várom válaszát!
@KertTVАй бұрын
@@Ninjaharcos a törzsmagasságot mindenki olyanra állítja be, ami neki kényelmes. Ez magasság alapvetően azért jó, mert még be lehet férni a fa alá munkát végezni, tehát nem fa fajtája határozza meg. Inkább koratavasszal javasolt.
Ай бұрын
Nálunk a szomszédból járnak át a tyúkok kapirgálni a diófa alá. Nagyon élvezik. Állítólag ez a legjobb védekezés és még pénzbe sem kerül ha a szomszéd eteti a tyúkokat. Minden este szépen hazamennek maguktól. A kerítésen találtak egy hibás részt és ott járnak át.
@feriko2222Ай бұрын
Jó szer lehet. Össze sem kell keverni a vízzel, csak beleloccsantani...😉
@gaborlengyel6309Ай бұрын
Remek, hasznos videó! Még több ilyet! Az átlag kertekben tényleg ilyen fák vannak.
@IgazmadАй бұрын
Nem találom a Hola Finca csatornát, fent van még?
@magdolnagrafinehornyak2162Ай бұрын
Én a hortenziákat a ház déli falához àllítva teleltetem kb.10 éve sikeresen.