Пікірлер
@Sash55555
@Sash55555 16 күн бұрын
Доброго здоров'я💪 Дякую, все чітко та зрозуміло. Приємно дивитися 👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 16 күн бұрын
Дякую за добре слово! Якщо зацікавила саме конструкція плуга, то раджу глянути останнє відео із оранкою, там плуг вже допрацьований, в ньому були виправлені помилки вже після зйомки цього відео.
@user-ur5lf3rx3d
@user-ur5lf3rx3d Ай бұрын
Це оранка чи гра на вижавання? Не оруть мототрактори, вони з плугами мучаться, це не для нього робота і кому потрібно орати з мінімальними вкладеннями то найкращим варіантом буде купити Т-40 без передка, ві і оратиме нормально і коштуватиме дешево. Не призначений мототрактор для оранки, ним можна фризувати, щось перевезти до тони-півтори, заборонувати але точно не орати.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn Ай бұрын
Дякую, все це я вже чув і неодноразово. Щодо даного відео - плуг був не доведений до потрібного стану, були деякі помилки в конструкції самого плуга, які, між іншим, добре видно на відео та деякі люди, які реально тямлять в техніці мені про них писали, бо бачили що не так із цим плугом. Після показаного сезону я витратив аж цілих півгодини роботи в гаражі та прибрав недоліки. Крім того, на наступний сезон я додав по 16 кг на кожне заднє колесо. Щодо Т-40 на МОЄМУ городі - дуже веселий коментар. Особливо в світлі того, що коли Т-40 в останній раз орав мій город, то він ледве вліз щоб виорати половину зі всіх ділянок, а половину мені доводилось "орати лопатою". А на одній із ділянок він піймав каменюку та одним залпом загнув відразу всі три леміші на плугові, після чого чітко сказав: "Треба ОДНОкорпусний плуг та легкий трактор, він не боїться каміння, бо нічого собі не зламає". І той чоловік сказав абсолютну правду, бо я вже декілька досить великих каменюк вивернув плугом і ніяких пошкоджень, окрім подряпин на полиці не було, в найбільшій каменюці було десь до 30 кг граніту. Щодо фрезування на МОЇЙ землі - воно ПОВНІСТЮ ПРОТИПОКАЗАНЕ. Тобто, фрезувати мої землі не можна ні в якому разі! Перший же дощ після фрезування зробить із моїх піщаних ґрунтів асфальт, в який ні лопата, ні саджалка не залізе. Це вже перевірялось в перший рік після купівлі тракторця, після того - тільки культиватор і більше ніякої фрези. У когось мототрактор, може і не оре, а мій - оре абсолютно нормально і без особливого навантаження на 3 пониженій, а на деяких легких ділянка можна і на 1 підвищеній, але я того не роблю, бо знаю наскільки менші шестерні на підвищеній передачі. І оранка у мене виходить повноцінна, із нормальним обертанням пласта та цілком пристойною глибиною до 25 см, що навіть трохи зайве для моєї землі. Підтвердження моїх слів на відео: kzbin.info/www/bejne/e524c4pni9NjeLM Ще раз дякую за коментар.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn Ай бұрын
На додачу, про все про що Ви пишете я сказав в одному із своїх відео ще минулого року:kzbin.info/www/bejne/mIi8nJ6iqrx8ic0si=0VPJgRcNbguYFNMu
@user-ur5lf3rx3d
@user-ur5lf3rx3d Ай бұрын
Це оранка чи гра на вижавання? Мототрактор не може орати, він з плугом може тільки мучитися, постійно буксує, потрібно смикати навіску і коробка в перегрузі, мотор там відносно сильний, аби не перегріти, а коробка то слабке місце.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn Ай бұрын
Якщо Ви мені кажете що КПП в цьому тракторці слабке місце, значить Ви не дивились жодного іншого відео із мого каналу, та ще й мало того, навіть не додивились оце відео, під яким написали коментар, бо в нього є текстове попередження. Я спрощу Вам роботу, дивитись треба з 7:04, там чітко написано, що повторення таких експериментів може призвести до поломки техніки! І так, це одночасно, і оранка, і "гра на виживання". Бо НІХТО в Інетернеті толком не показує що саме можуть мототрактори, на що вони реально здатні. І переважна більшість хвалить їх, бо вони їх, або продають, або по дурощах купили і тепер виправдовують свій вибір. А меншість люто обливає ла*ном, бо, або не вміють та не хочуть довести його до робочого стану, або просто обливають брудом техніку, бо розуміють наскільки вони дурні та жадібні, що послухати продавців та зекономили трохи грошей. Якби я його зламав на цьому відео, то я б і показав що в ньому зламалось і чи можна цього якось уникнути в майбутньому. Але він не зламався навіть в наступному році. Я ні на секунду не шкодую про купівлю даного тракторця, бо для мене це був, є та буде НАЙДЕШЕВШИЙ КОНСТРУКТОР із двигуном, який я особисто ВЖЕ змусив нормально орати та більш-менш нормально культивувати, у мене є час та бажання ним займатись, але я нікому не буду радити купувати такий ось "конструктор", бо не всім він треба. Крім того, зверніть увагу, що в даному відео ніхто нічого не прикрашав, все показано точно так, як воно було, аби всі інші ПОБАЧИЛИ на свої очі ЩО МОЖЕ ця техніка та де її межа. Бажаю здоров'я. Дякую за коментар, пишіть, будь ласка, ще, бо це допомагає моєму каналу залишатись "на плаву".
@user-xz2pk7rr8i
@user-xz2pk7rr8i 3 ай бұрын
Тількі стяжкі треба в середину поставити
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 3 ай бұрын
Не обов'язково. Але з даною навіскою поставити їх всередину просто неможливо, вони із заводу для японських тракторів так виготовлені. Дякую за коментар.
@victorbaxmat8416
@victorbaxmat8416 3 ай бұрын
Максимум1,5-2 га ....Золота правильна оцінка!
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 3 ай бұрын
Дякую за коментар.
@RomB-mv5gu
@RomB-mv5gu 4 ай бұрын
Надто широкий захват плуга, виставте плуг, щоб не ставило гребні з землі+ полицю можна підігнути щоб краще перевертало
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 4 ай бұрын
Ні та ще раз ні. Полицю не треба чіпати НІ В ЯКОМУ РАЗІ! Сам по собі корпус плуга працює ідеально! Просто я допустив помилки при виготовленні плуга. Проблема була не в захваті, а в зовсім інших деталях. Всі помилки вже давно виправлені. Що може цей самий плужок після півгодини-години доопрацювання показано в ось цьому відео: kzbin.info/www/bejne/e524c4pni9NjeLMsi=f2k1Vwm2SIM92M_i Дякую за коментар!
@user-uw4to6gb8e
@user-uw4to6gb8e 4 ай бұрын
Вітаю, маю корпус плуга захват 35см.,як підрізати полицю і леміх шоб був менший захват? Ту сторону яка підрізатє,чи ту в яку скидає глибу? Чи варто взагалі це робити?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 4 ай бұрын
Доброго здоров'я! Почнемо із теорії. Плуг із захватом 22-23 см при робочій глибині 18-20 см або 440 кв. см площі перерізу борозни, придатний для тракторця масою близько 500 кг та номінальною потужністю близько 12 кс. Якщо плуг на 35 см, а із нього потрібно зробити 25 см, то треба відняти 40% довжини, як на полиці, так і на леміші. Різати потрібно по формі краю крила полиці та на краю леміша, тобто той край, який скидає в борозну. Чи варто робити - питання індивідуальне. Якщо корпус в доброму стані, має гарну геометрію, на ньому не сильно зношені леміш і грудка полиці та він добре підходить по висоті стійки - тоді можна подумати про переробку, але треба мати хоч якісь навички зі зварювання та роботи по металу. Якщо навиків недостатньо, то потрібно добряче подумати чи варто робити плуг самостійно бо він на вигляд хоч і простий, але потребує, і якісного виконання (зварювання, підгонка), і доброго розуміння як все має працювати. Хоча, з іншого боку, на даному відео показаний вже аж третій сезон роботи цього плуга. Візуально на ньому ледве помітні дуже маленькі та нібито незначні відмінності, але на результаті роботи ці дрібниці дуже сильно позначаються. На сам процес доопрацювання мені знадобилась всього лиш одна година роботи в майстерні, але цілих два сезони роботи в городі, аби зрозуміти що за чим та як змінити. Рекомендую глянути відео на моєму каналі, там є попередні два сезони оранки та детальний огляд конструкції плуга. Сподіваюсь, подібні відео стануть Вам в нагоді. Нехай щастить!
@user-eg2hi4hc5k
@user-eg2hi4hc5k 5 ай бұрын
Доброго скажіть як він на розворотах ? Хотілось почути прадиву відповідь від власника такого тракторця.Дякую за відповідь.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 5 ай бұрын
Треба почати з того, що на цьому тракторцю КПП із розблокування правого колеса, там немає диференціалу. Не твердому покритті - без проблем, тільки не забуваємо розблокувати колесо перед поворотом. На втоптаному ґрунті із причіпом - нормально, особливих проблем немає. Але із навісним вже можуть бути проблем при повороті вліво, бо тягне лише ліве колесо. На м'якому ґрунті із важким навісним... вже "весело". На передок довантажувач - обов'язково, інакше взагалі не повернемо. При невеликих поворотах можемо не розблоковувати, тракторець більш-менш повертає, при тому, при їзді назад він повертає значно краще ніж при їзді вперед. При крутих поворотах - ТІЛЬКИ вправо, розвернутись вліво він НЕ МОЖЕ, навіть із вантажами на передку і задніх колесах, хоча в такому варіанті можна розвернутись ледь не тримаючи праве колесо на одному місці. Щоб добре повертати вліво, як варіант - доопрацювати КПП і зробити можливість розблокування також і лівого колеса, а не тільки правого. Це абсолютно реальний варіант, бо саме так зібрана КПП на мотоблоках, там потрібно замінити пару вилочок і верхню кришку КПП, просто тоді важіль переключення передач також буде переключати діапазон (підвищені-понижені). На додаток - працюю на ДУЖЕ тісних ділянках, попід парканами, попід гілками дерев, заїжджаю в прогалини шириною і висотою (як зняти дзеркала) десь 130-140 см без особливих проблем. На ділянках розміром 10*10 м працювати взагалі не проблема, якщо звикнути що треба розвертатись вправо і відповідно спланувати роботу. Найменша ділянка на якій нещодавно робив культивацію в дві сторони (одну поперек другої) мала розмір приблизно 7*9 м, із одного боку була затиснута парканом, з другого - теплицею, з третього - будівлею і лише з одного боку був під'їзд із поворотом на 90 градусів поміж низькорослих яблунь та грушок. Як висновок - габарит має БІЛЬШЕ значення ніж поганий поворот вліво, бо до повороту вправо можна звикнути, а габарит просто не дозволить заїхати куди треба. АЛЕ! Якщо є місце для розвороту - краще брати БІЛЬШИЙ тракторець по типу SF160, SF200 чи SF240, де ремені справа, бо там кращі двигуни і ЗНАЧНО кращі КПП, а по маневреності вони практично такі самі за рахунок диференціалу і розділених гальм. PS: На колії 120 см маневреність стає ЩЕ ГІРША.
@user-te6yr9uu5b
@user-te6yr9uu5b 5 ай бұрын
👍
@user-rq9fh2wk2e
@user-rq9fh2wk2e 5 ай бұрын
Плуг роботе на замовлення?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 5 ай бұрын
Ні, не роблю, бо не маю ні з чого, ні коли.
@user-qm9bb4tk2z
@user-qm9bb4tk2z 5 ай бұрын
Корисне відео.і про плуг теж.дякую.юдачі.підписавсь🎉
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 5 ай бұрын
Дякую!
@Techno_Voron
@Techno_Voron 5 ай бұрын
це вже зовсім друге діло,Стас!))) супер, я вірив в тебе)
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 5 ай бұрын
Дякую!
@Techno_Voron
@Techno_Voron 5 ай бұрын
@@stas_from_haisyn в мене для тебе якраз на цей привід є сюрприз)) на тижні викладу, все зробив. Матеріалу зняв купу😀
@igormihalcuk6173
@igormihalcuk6173 5 ай бұрын
Фреза замінить плуг.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 5 ай бұрын
Якщо це було питання, то моя відповідь - ні, не замінить.
@Kamazist_02UA
@Kamazist_02UA 6 ай бұрын
Доброго вечора Не погана оранка 👍👍👍 З якого ви міста ???
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 6 ай бұрын
Доброго! Дякую! Ось після виправлення помилок в конструкції плуга: kzbin.info/www/bejne/e524c4pni9NjeLM Очевидно по назві каналу - Гайсин, Вінничина.
@user-jd6ev8zg1n
@user-jd6ev8zg1n 7 ай бұрын
Добрий вечір. Гарне відео. Яка ширина захвату оранки лемешем ?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Доброго здоров'я! Приблизно 22-23 см, максимум - 25 см. На даному відео - менше, бо дуже глибока оранка, тут захват десь 18-20 см. Потрібно розраховувати ширину і глибину таким чином, щоб на 12 к.с. було десь 400-450 кв. см. оранки (захват*глибина). Про сам плуг є відео на каналі, там показано який леміш на ньому встановлений.
@user-jd6ev8zg1n
@user-jd6ev8zg1n 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn Доброго ранку. Дякую за відповідь і Вашу думку про ширину і глибину оранки. Однозначна Ваша думка, що плуг повинен бути однокорпусний. Якщо тракторець 10-12 к.с. дизель, водянка, переоблаштований з тяжкого мотоблока, то на Вашу думку, яка повинна бути вага плуга ? Вага плуга теж має значення ?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 6 ай бұрын
@user-jd6ev8zg1n щодо ваги плуга не можу сказати напевно, бо немає із чим зрівнювати. В моєму плугові приблизно 30-40 кг, ніколи не важив його, точніше сказати не можу. На відео ще видно додатковий вантаж на задній частині рами плуга, там близько 13 кг. Але, на мою думку, для такого легкого тракторця не має великого значення власна вага плуга, бо якщо плуг буде дуже важким, а земля твердою, то плуг залізе в землю, а тракторець просто почне буксувати на місці. Тут потрібно досягнути певного балансу в масах всіх вантажів. На передку трактора треба додатковий вантаж аби він нормально повертав і не задирав носа при піднятому навісному. З цим все просто - додаємо приблизно 2/3 від маси навісного, для такої короткої колісної бази буде приблизно рівнозначно вазі навісного. Більше не варто, бо можна перестаратись і буде важко крутити руля, та й рульове набагато швидше зноситься. А на задні колеса треба підбирати експериментальним шляхом. Найпростіший спосіб - вчепити плуга чи культиватора, виїхати на свою землю та потягнути його на максимальній або потрібній глибині. Якщо мотор тягне, а колеса буксують - значить мало маси на задку. Беремо, наприклад, пару цеглин, ставимо десь на задньою віссю коліс. Повторюємо до того моменту, коли мотор вже буде реально втрачати потужність, а колеса будуть ледве, але все таки, пробуксовувати. Потім по цій масі робимо вантажі на колеса. Також не рекомендую перевантажувати - краще нехай крутяться колеса, аніж скрутить вал в КПП. На мій тракторець вистачило десь 30 кг на задню вісь, більше ставити не ризикну. Але головне - правильна геометрія плуга та навіски. Якщо плуг неправильно зроблений та криво виставлений, ніякий трактор його нормально не потягне. Так само із навіскою, якщо вона не може нормально розподілити силу опору ґрунту із навісного на задні колеса, то тракторець буде постійно буксувати і чим важче буде навісне, тим більше буде із цим проблем. PS: Я аж ніяк не експерт, все сказане виключно із власного досвіду та доступної для мене теоретичної бази.
@user-jd6ev8zg1n
@user-jd6ev8zg1n 6 ай бұрын
@@stas_from_haisyn Дуже цікаво. щиро дякую за відповідь.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 6 ай бұрын
@@user-jd6ev8zg1n радий допомогти! Але хочу ще дещо додати - не буває нічого ідеального та дуже часто теорія відрізняється від практики. Отже, не варто боятись помилок, головне - не зупинятись на досягунтому.
@user-od7dn4bn8t
@user-od7dn4bn8t 7 ай бұрын
Buna dar aveti pusa greutati pe rotile din spate va multumesc pentru intelgere
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую за коментар! Вантажі вже встановлені: kzbin.info/www/bejne/e524c4pni9NjeLMsi=yIXRpB3Rf3ogL9oV
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 7 ай бұрын
Переглядав колись , сьогодні переглянув повторно. Вподобайка 👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Приємно отримати від Вас позитивний відгук!
@user-tc5ih2pn5h
@user-tc5ih2pn5h 7 ай бұрын
Дякую Вам за об'єктивний аналіз. При наймі кожен може для себе зробити певні рішення.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую за добре слово!
@user-vp6gm9lw2f
@user-vp6gm9lw2f 7 ай бұрын
70 см колію в китайських можна зробити? Або міст з легковика який на колію таку зробити можна?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
На заводському мототракторі - не можна. Щодо переробленого з мотоблока в мототрактор - залежить колії самого мотоблока та особливостей кіт-набора для переробки, треба питати у виробника. Щодо саморобок із автомобільних вузлів - взагалі поняття не маю, ніколи ними не цікавився.
@user-vk4ll8rk2w
@user-vk4ll8rk2w 7 ай бұрын
Доброго дня!Гарна робота!
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую!
@user-cd3mt5wr8w
@user-cd3mt5wr8w 7 ай бұрын
На початку відео ,захотілося писати коментар.В мене вже 5 років біда.Автору респект за правду.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую!
@user-jp7zd1kb2t
@user-jp7zd1kb2t 7 ай бұрын
Класно оре👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую за підтримку!
@user-jp7zd1kb2t
@user-jp7zd1kb2t 7 ай бұрын
Класно оре 👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую!
@romankundik547
@romankundik547 7 ай бұрын
👋👍!!!
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую, Романе!
@romankundik547
@romankundik547 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn Взаїмно.
@user-uu2vw3ud5l
@user-uu2vw3ud5l 7 ай бұрын
Здравствуйте для какого как найти эту навеску в магазине
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
prom.ua/ua/p1640729753-naveska-treh-tochechnaya.html prom.ua/ua/p507623683-naveska-trehtochechnaya-dlya.html
@andrijlaba9284
@andrijlaba9284 7 ай бұрын
Пристойно лайк однозначно і підписка.,👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Навзаєм вподобайка та підписка. Гарний тракторець!
@sayunanton276
@sayunanton276 7 ай бұрын
супир 😊😊😊 взаємна підписка 😊😊😊
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Підписався.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 7 ай бұрын
Диви ,як гарно йде
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Але то трохи незвично для мототрактора чи не так?
@user-yq4vv1fm9d
@user-yq4vv1fm9d 7 ай бұрын
Оранка супер з мене лайк
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Щиро дякую!
@user-rn5qp1tm4r
@user-rn5qp1tm4r 7 ай бұрын
добре оре👍собі теж буду довантажувати задню вісь. що то за труба на плугові, довантажувач самого плуга?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Так і є, то сталевий кругляк, там десь 12-13 кг ваги, але по правді кажучи, він вже не потрібен, бо і без нього плуг лізе в землю дуже добре. Радше як "підстраховка", то хіба тільки для дуже важкої та "злежаної" землі може бути треба.
@tatovyy.harazh
@tatovyy.harazh 7 ай бұрын
Привіт друже!!!))) Ти як завжди на висоті!!! Гарна робота...навіть не дивлячись що це мототрактор, золоті руки.Лайк від нас з донею!!!😂😂😂👍👍👍👍
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Щиро дякую за добрі слова! Найкращі побажання від мене навзаєм!
@SviatoslavPashulia
@SviatoslavPashulia 7 ай бұрын
З чого грузи на колесах?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Маховики зчеплення, всередину яких виточена вставка під діаметр напівосі, аби все було по центрах та збалансовано. Десь по 16 кг на сторону додало.
@user-br3fp6cn2r
@user-br3fp6cn2r 7 ай бұрын
А чим догрузили задню вісь?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
На задніх колесах прикручені маховики зчеплення по 16 кг ваги на сторону. А на трьохточці є місце для закріплення верхньої тяги в найнижчому положенні, тобто, звичайний довантажувач як то роблять для трьохточки.
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn шикарно👍🏻 думаю теж догрузи зробити по 20-25кг на колесо, але перед цим підсилю раму і поставлю опорні підшипникі 👍🏻
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
То правильна думка. На своєму тракторці дуже добре відчув різницю після встановлення вантажів на колесах. Ну, а рама - то вже ні для кого не новина.
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn це зрозуміло
@user-jo9qc7vn7f
@user-jo9qc7vn7f 7 ай бұрын
гарно орае
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дякую! Але тут ще варто згадати і те, що багато чого мені порадили в коментарях під минулорічним відео з оранкою. Деякі з тих порад виявились дуже корисними.
@user-br3fp6cn2r
@user-br3fp6cn2r 7 ай бұрын
Привіт гарно виходить .я корпус плуга зробив сам але глибину не міряв та й сухо у на було.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Дивився Ваші відео, дуже гарна робота! Дякую за коментар!
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
Скільки??? Глибина оранки 30см??!!😮😱😱😱 Я в шоці😮
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Ні, там немає 30 см практично ніде, чистими - мінімум 25 см від не виораної землі. Цю ділянку треба було виорати глибоко, щоб підняти підорну підошву, бо вона постійно оброблялась десь на 18-20 см.
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn зрозумів, але файно оре, це показник шикарний, як для мототрактора 🙂👍🏻🔥💪🏻
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
Привіт друже 🤝🏻 оце я розумію оранка, лайк однозначно 👍🏻🤝🏻🇺🇦
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Привіт! Дякую за добре слово!
@silskiy_trudyaga
@silskiy_trudyaga 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn буду собі теж мабуть робити однокорпусний плуг з кінного під трьохточку, 👍🏻
@vitaliisuper5682
@vitaliisuper5682 7 ай бұрын
Це піздєц а не оранка
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Згоден, я матюкався ще більше, коли орав, але не на відео та не в коментарях. Збоку все виглядає не так страшно, як із тракторця. Але в минулому, 2023 році, мені вдалось після невеликих доопрацювань та довантаження коліс цим самих плугом, на цій самій землі, стабільно орати на глибині 25 см. Мені просто не вистачало досвіду та знань щоб знайти помилки в конструкції трьохточки та плуга з першої спроби.
@anatoliytuchuna
@anatoliytuchuna 7 ай бұрын
Добрий день маю мототрактор 12 кс,хочу купити однокорпусний плуг,якого ви покоремондуєте узяти,на мототрактора стоїть саморобна трохточка
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Доброго здоров'я! Плуг треба підбирати індивідуально під трактор та землю яку він буде обробляти. Наприклад, якщо мототрактор у вигляді переробленого мотоблока, то у ньому менше маси та менша висота від землі до нижньої тяги, відповідно під нього треба менший та легший плуг. Як варіант для такого тракторця бачив в роботі "крючковський" однокорпусний плуг на трьохточці. Не можу сказати, що мені сподобався той плуг та його робота, але з урахуванням, що його просто "вчепили та поїхали" від хоч якось, але працював. Але на мою думку, для такого тракторця краще було б зробити плуг з одного корпуса кінного двокорпусного плуга. Там, і рама була б міцна, і плуг дуже якісний. Якщо мототрактор такий самий, як на відео та має схожу трьохточку, тоді вже можна подивитись на заводський варіант. Єдине, що мені особисто, не соромно порекомендувати - плуг Wirax 1*25, тобто, праобраз того, який показаний на даному відео. Також, як варіант - зробити плуг самому, але для цього потрібно знайти нормальний корпус плуга. Тут вже, або шукати великий "двокінний" корпус, як на показаному вище, або шукати якийсь аналогічний плуг на 25 серед б\у. І ще хочу додати - аби мототрактор почав орати, а не шкребти землю, його потрібно добряче довантажити, в першу чергу - поставити вантажі на задні колеса і зробити довантажувач на трьохточці. Щодо двокорпусних плугів на мототракторі, я особисто, маю дуже негативну думку. Така техніка занадто мала та занадто легка для такої роботи, а плуги самі по собі настільки легкі та настільки погано зроблені, що практично ні один із них не може стабільно тримати рівну глибину оранки на обох корпусах близько 20 см. Якщо плуг має працювати на городині, під картоплю, моркву, бурячок та інше, то 20 см робочої глибини для нього є ОБОВ'ЯЗКОВИМИ, а інакше - не варто навіть на нього витрачати гроші та час. Нехай щастить!
@anatoliytuchuna
@anatoliytuchuna 7 ай бұрын
@@stas_from_haisyn Дуже вдячний вам за рекомендації,дуже гарно і понятно усе розповіли,іще раз дякую.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 7 ай бұрын
Завжди радий допомогти!
@user-uh2le3zw3m
@user-uh2le3zw3m 8 ай бұрын
Правда
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 8 ай бұрын
Дякую за підтримку!
@user-ri2cp3g
@user-ri2cp3g 8 ай бұрын
Для більшого об'єму робіт потрібен більший трактор а із своїм об'ємом він справляється прекрасно.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 8 ай бұрын
Згоден. Так і є. Дякую за коментар!
@Mainte_nant
@Mainte_nant 9 ай бұрын
Толковий огляд. Дякую.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Дякую за добре слово!
@user-sj4dj4uq9p
@user-sj4dj4uq9p 9 ай бұрын
А я росказати даже і не хочу бо це трупак а не трактор уже два роки сидить коробка йобнула👎👎👎
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Ремонт КПП для цього МОТОтрактора не проблема. Для неї є абсолютно всі запчастини - від підшипників до корпуса, ціни на них відносно низькі. В ремонті вона дуже проста, за день її можна всю розібрати і скласти, а за два дні - перебрати всі дрібнички і довести до робочого стану. І те, що це не трактор я вже сказав у відео, можете ще раз його передивитись.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
Якщо не секрет, а можливо я питав і забув, яка це область?
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Вінничина.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
@@stas_from_haisyn , практично земляки. Тернопіль
@mtz-8242
@mtz-8242 3 ай бұрын
​@@stas_from_haisynякий район ? Ми також з вінничини земля такаж важка
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 3 ай бұрын
@@mtz-8242 Гайсинський район, так як і в назві каналу. У мене земля, здебільшого, насипна, там де зараз город колись було болото.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
👍👍👍
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
Вітаю. Від мене 👍👍👍 До свого не став культиватор робити. Зробив криву борону , щоб після копки картоплі згромадити город. А на рахунок культиватора , то зважив усі за і проти вирішив: що краще я переорю поле з борінкою, ніж буду трамбувати город. Так і роблю вже 10 років. Восени зорав , навесні з бороною переорав і добре. Може довше, але ефект від цього кращий.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Дякую за коментар! Не зовсім розумію що таке "крива борона", маєте відео з цим агрегатом? Цілком очевидно, що має бути комплекс обробки землі, відповідно під нього підбирають необхідне навісне обладнання. В моєму випадку був вибраний старий, я б сказав, "класичний" варіант обробки як то робили десь в 1950-1970 р.р. Осіння оранка на 20-25 см, весною після сходу снігу закриваю вологу легкими боронами, обробіток десь 3-4 см не глибше. Коли ґрунт вже дозрів та дозволяє погода, робиться культивація десь на 12-15 см, а потім йде посадка картоплі на глибину до 10 см, далі підгортання картоплі по мірі росту. Після викопування картоплі в той самий або наступний день робиться мілка культивація з котком на 8-10 см і відразу засіваються сидерати ручною польською сівалкою, які потім загортають легкими боронами. Як доходить діло до осені, то по сидератах вноситься гній, як на те є потреба. А потім все по новому - оранка на зиму і новий сезон. Весняна оранка у мене не практикується, бо в моєму випадку вона абсолютно беззмістовна і не дає можливості ефективно працювати із гноєм та сидератами. У мене це не просто культиватор, а універсальна рама, на яку ставляться культиваторні лапи, коток, підгортачі та копачка. Тобто, це агрегат, який робить добру половину робіт по картоплі. Від фрези я відмовився взагалі, бо мені складно її ставити після переходу на триточкову навіску, а навіть коли вона вже змонтована, то ні результатом її робити, ні тим як вона цю роботу робить я дуже незадоволений. Фрези із центральним редуктором, на мою скромну думку, взагалі ні на що не придатні, окрім роботи із мотоблоком.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
@@stas_from_haisyn , я проти культиватора не маю нічого проти,якщо він агрегатується із трактором. Мототрактор для цього не годиться. Хіба у вас будь легкі грунти. Крива борона( рало) - це борона із довгими кривими зубами. Зуб обернутий вперед. На рахунок сидератів цілком згідний. Вологу також закриваю на весні боронами. Все класично Щодо обробітку 50-их років. Так от , тоді також багато орали кіньми. То осінню орали кіньми. Якщо було багато поля , то орали по циганський на "залім". Тобто брали більшу скибу ніж плуг може взяти, щоб в короткі строки зорати якомога більшу площу. На весні переорювали. Я ,в свою чергу,на зиму стараюсь зорати глибше ,а весною переорюю, але не глибоко. Гірших врожаїв як люди не маю. Картопля навіть краща. Також використовував 2 роки фрезу. Вона також має плюси і мінуси. Змінусів - добре росте трава і розмножив хрін по всьому городу. Ну це таке ,кожен підбирає свій тип обробітку. Наприклад колись тримав більше худоби , а було мало городу. То збирав 2 врожаї. Навесні сіяв мішанку( овес, вика і ячмінь). Косив її до Івана на сіно. В проміжку між Іваном і Петром сіяв кукурудзу( оранка була 6 см максимум). Через 5 дніврядки було видно. Корму мав задобі на цілу осінь і аж до Різдва. Кукурудза виростала до 2 м. Великий плюс росту був : дощ, температура мілка оранка. Пробували хлопці мій варіант, але зорали глибоко, в один день сіяли.В мене була кукурудза ,а в них ні. Так я робив років 5 поспіль , але на різних городах.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Мій культиватор цілком годиться під мій і тільки під мій тракторець, бо вони робились один під одного. Культиватор має всього 125 см ширини на 5 лапах, позаду коток-грудобой. На тракторці є довантажувач, на кожному задньому колесі в дискові ще по 16 кг вантажу. Все це разом дає можливість культиватору спокійно працювати на глибині 10 см. Як треба 15 см, то знімаю 2 передніх лапи та залишаю тільки 3 задніх, в такому варіанті з "пропусками" проходжу по двох діагоналях городу, виходить глибока культивація поперек одна одній. Потім вже поверх цього проходжу суцільним рядом на 10-12 см всіма 5 лапами із котком, але вже вздовж та поперек городу. В результати виходить 4 проходи, але на 15 см ґрунт розворушений, а вершок перебитий котком на дрібну грудку десь до 3 см і головне - перебитий тільки верх, внизу земля має грудки і не злежується та має куди ховати воду. У мене піщані ґрунти переміщати із чорноземом, але це не ті ґрунти, які зазвичай на берегах річок, це важкий пісок, який так само, як і будівельний жовтий, стає суцільною каменюкою після затяжних дощів або неправильної обробки. "Дибки" на моїх городах навіть 24-ки стають, а мій то майже кожен раз десь знаходить пляму злежаної або затоптаної землі. Хоча я вже цього не боюсь, після доробок культиватором спокійно перерізаю та перемелюю навіть добряче втоптані стежки. З бороною зрозумів. Маю одну таку схожу по принципу "борона Радченка", зроблену із важкої борони і навареними сегментами із косарки (або жатки комбайна, не знаю точно, бо не я робив). Занадто важка для тракторця, по навантаженню як культиватор, але менша по ширині, не перекриває колію та не дає можливості регулювати глибину обробітку та перенаправити силу опору на колеса трактора через трьохточку. Щодо оранки - у мене кінний плуг родом із початку 1900-х років, бо це вже радянська копія німецького плуга, який німці робили наприкінці 1800-х.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
@@stas_from_haisyn , щодо борони із сигментами, то це велике навантаження. І не дає аж надто величезного ефекту. Це вже хлопців нас перепробували і забули.
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Щодо культивації та наскільки важка земля, маю коротке відео: kzbin.info0vXQWqjqk-k Для розуміння - два підгортачі та одне долото, по кожному рядку проходить кожен агрегат. Спочатку долото ламає злежаний низ борозни, по другому проходу середній підгортач заглиблюється та робить глибоку, але вузьку борозну, а по третьому проходу крайній підгортач розтягує землю по сторонам та робить нормальну борозну, за одне розпушує землю після колеса. Фактично виходить підгортати один рядок за раз, як мотоблоком, але я знаю точно, що мотоблок із цією ж роботою на моїй землі не справляється, тому доводиться робити так, як воно працює.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
👍👍👍 Я підписаний на вас. В своєму я зробив раму з профілю 60×40 грубостінного. Але з часом рама трісла ззаді за мотором. Прийшлось підсилювати. Але тоді інформації було 0 і досвіду також
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Оті рами взагалі пластилінові. Я на своєму тракторцю ставав на одну сторону переднього буфера і було видно як рама прокручується.
@user-us5ob9qp4q
@user-us5ob9qp4q 9 ай бұрын
Дякую за чесний обзор
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Дякую за підтримку!
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
Розкажу свою історію. Чомусь зразу рішив , що я його маю зробити сам. Але в 12 році ще не було токого вибору. Тому купив мотоблок Добриня 12 і поставив на 4 колеса. Не планував нічого робити. Просто звезти з городу зелене і тд. Але, покатавшись зиму, зробив ще й плуг. Зробив трьохточка,яку згодом викинув. І зробив двоточку , яка працює по сьогоднішній день. Колію розширив до 106 см. 6 років не мав взагалі проблем із ним. Хоч робив він усю важку роботу: оранка , посів і тд. Проблеми почалися на 7 році експлуатації. Віз гній і трісла вісь в 20 році. Тоді був карантин, але вдалося купити піввісь. Служила дуже довго- аж 2 чи 3 місяці. Тоді переробив осі на 50 мм. Одна проблема мене мучила від початку експлуатації- вискакувала 4 передача. Ну це таке. В 21 році сіяв город і мені тріс блок в двигуні. Робити мотор часу не було бо гаряча пора. Вирішив брати новий. Поїхав в Бучач,- там мотор 15 коней. Глянув я на нього- та він мені порве КПП ,як тузік грілку. Поїхав в Тернопіль на Гайову і взяв 195-ий. Дещо модернізував його: встановив паливний фільтр тракторний, збільшив піддон, поставив масляний фільтр. І квітні минуло 2 роки. Недавно робив повне ТО- форсунка ідеальна , мотор масла не бере. Осінню модернізував КПП. Шестерню 1/зх і проміжну замовляв в токаря : шестерні модернізовані. У мене 2,5 га городу . Все орю . Що сію осінню - то добре , решту на весні переорюю. Так , треба пам'ятати , що це китайський чавун порошкового типу. До нього постійно треба докладати. Японець в рази кращий. На 10 років одна поломка. Але з цією поломкою ви отримуєте одноразовий бонус ( сума ремонту китайця за ці роки).
@stas_from_haisyn
@stas_from_haisyn 9 ай бұрын
Дуже дякую за такий змістовний коментар! Саморобне, як зроблено для себе, зазвичай буде значно краще, аніж дешеве китайське. Згоден щодо японців. Якби у нас були кошти на нові японці - була б зовсім інша розмова, а так, вибираємо краще серед гіршого. PS: Закріпив Ваш коментар, нехай люди читають його першим, впевнений, що він буде корисним.
@Bogdanbagdan
@Bogdanbagdan 9 ай бұрын
@@stas_from_haisyn дякую за довіру.
@user-sc9mv5zg2v
@user-sc9mv5zg2v 9 ай бұрын
я сам переробив свій мб зоря 101 на мт через те що ходити за ним не хочу, хай мене возить і вся перевага