Super poradnik! Dzięki, bardzo fajnie przekazana konkretna wiedza w tym temacie ;)
@dariuszdrewnicki1569 ай бұрын
Bardzo przydatny poradnik. Dzięki wielkie.
@JezDomin Жыл бұрын
Bardzo przyjemny glos
@DominikSobczyk Жыл бұрын
Bardzo pomocny film, dziękuję!
@ogrodowygaszcz95162 жыл бұрын
Bardzo fajne poradniki, rzeczowe i konkretne bez rozpraszania. Muszę się podszkolić i zabrać za poprawę mojej strony. Co do logo, to ja do dziś mam zdjęcie kwiatu dyni, loga to nie przypomina, ale udaję, że tak ma być :D
@GdyniankaTV2 жыл бұрын
Fajny jest efekt uciętego obrazka, jednak bardzo trudny do zrobienia. Próbowałem kilka razy zrobić, za którymś razem się udało, ale jak chcę to powtórzyć to ciągle coś się kaszani. Gradienty pokazują się całe na biało, że nie widać w ogóle tych dwóch kołeczek. A jak chciałem edytować obrazek to nawet nie ma guzika do podmiany obrazka. Wcale się nie dziwie, że ludzie wolą używać elementora. Gutenberg jest w ogóle nie intuicyjny i zachowuje się nieprzewidywalnie. Duża strata czasu na dochodzenie jak coś zrobić i dużo nerwów. Mam nadzieję, że kiedyś się to zmieni, bo jak na razie Guttenberg to jakaś masakra.
@webunia2 жыл бұрын
Ciężko się nie zgodzić z tym co piszesz... Tak, UX pozostawia wiele do życzenia w Gutenebergu. Gutenberg ma tę przewagę nad Elementorem, że strony na Gutku się ładują dużo szybciej.
@roberto42202 жыл бұрын
Rzeczowy, b. dobry instruktarz. Dziękuję, również za brak tępego LANSU :)
@martaroszczka5292 жыл бұрын
Super cykl, bardzo pomocny dla laika :) Mam pytanie, czy do takiej strony można dorobić (dołączyć) sklep ineternetowy?
@webunia2 жыл бұрын
Marta, tak. Potrzebna Ci będzie wtyczka WooCommerce (darmowa)
@martaroszczka5292 жыл бұрын
@@webunia Super, Agnieszko a planujesz kolejny cykl własnie jak pracować z wtyczką WooCommerce? Niby są takie filmy ale jak dla mnie tłumaczysz najlepiej !
@webunia2 жыл бұрын
@@martaroszczka529 Nie, nie planuję takiego cyklu, chociaż WooCommerce'a też znam, ale nigdy nie miałam własnego sklepu na nim, więc nie czuję się kompetentna. Masz rację, są filmy na ten temat. Ola Gościniak ma zdaje się kurs na ten temat.
@autogasafrica71352 жыл бұрын
Gutenberg może jest ciekawy jednak dla przciętny użytkownik Wordpressa w takiej formie w jakiej on obecnie jest nigdy go nie ogarnie. Widzę po sobie, kilka razy podchodziłem do Gutenberga i za każdym razem zbierało mi się na wymioty. Nie wierzę, że zwykli użytkownicy ( nie webmasterzy) kiedykolwiek zaakaceptują Gutenbera.
@webunia2 жыл бұрын
A masz przyzwyczajenia z innych page builderów?
@autogasafrica71352 жыл бұрын
@@webunia Spójrz ile pobrań ma cały czas wtyczka dla klasycznego edytora. Grubo ponad milion pobrań, to o czymś mówi. Ja natychmiast rozstałem sie z Guttenbergiem po tym jak zauważyłem, że nie mogę w prosty sposób wybierać czcionek do pisania. Cały czas pracuje na klasycznym edytorze i nie mam już ani ochoty ani sił na zabawy w stylu BDSM z Guttenbergiem.
@webunia2 жыл бұрын
@@autogasafrica7135 wtyczka Classic Editor ma 5 milionów aktywnych instalacji, a WordPress 6.0 był pobrany prawie 100 milionów razy - wordpress.org/download/counter/ Z tymi fontami to faktyczne ból, ale wystarczy dobry motyw, jak np. Astra (używam jej w tej serii filmików) i po kłopocie.
@barulaq2 жыл бұрын
Mam problem, nie działa mi zarówno dodanie jak i wyrejestrowanie plików. Z czym może to być związane? Motyw normalnie działa...
@Kłos982 жыл бұрын
Bardzo Pani dziękuje za wszystkie filmiki. Super robota !
@webunia2 жыл бұрын
Dostałam zdaje się od Pana drugi komentarz, ale został on usunięty, bo widzę tylko fragment w podglądzie, a jak klikam, to już go nie ma. Czasami YT usuwa komentarze z linkami uznająć je za spam. Może opisze Pan problem jeszcze raz, ale bez linka? Było coś o próbie ustalenia pełnej szerokości i zdaje się obrazka od góry strony.
@Kłos982 жыл бұрын
@@webunia Tak usunięty. Okazało się, że jednak nie robiłem wszystkiego tak jak Pani. Zrobiłem całość raz jeszcze i się udało. Jeszcze raz dziękuje za Pani pracę :) Pozdrawiam
@dnpublishing2 жыл бұрын
Hej, w tej lekcji nie mogę sobie poradzić z blokiem nagłówek (zmiana na ciemny kolor) na 5:29 minucie, ja mam jakieś pasy dwukolorowe i nie wiem jak to usunąć, próbuje i nic, i ni jak nie wiem jak ten blog zrobić, uczę sie już pół roku (zapłaciłam za kurs u pewnego pana) i stoję w miejscu, co ja mam zrobić? Poradź coś Agnieszko, dzieki
@webunia2 жыл бұрын
Musiałabym zobaczyć Twoją stronę. Napisz do mnie proszę na adres, który znajdziesz w zakładce kontakt na mojej stronie webfaces.pl i podeślij zrzut ekranu, coś wymyślimy
@dnpublishing2 жыл бұрын
Hej Agnieszko, dzięki za lekcję, perfekcja, szukam zdjęć jak w poradniku na pixels, ale niestety tam żądają aby wpisywać linki, lub na instagram, lub zapłacić, nie są to foty gratis. A co sądzisz o canvie?, zupełnie za darmo bez zobowiązań
@webunia2 жыл бұрын
Zdjęcia z pixabay.com, www.pexels.com i unsplash.com są darmowe i nie wymagają podawania linku zwrotnego. Mogą być używane również do użytku komercyjnego. Niestety nie znam szczegółów licencji Canvy, ale jeśli wynika z niej jasno to samo (za darmo, do użytku komercyjnego i niekomercyjnego i link zwrot nie jest wymagany), to jak najbardziej też.
@dnpublishing2 жыл бұрын
Agnieszko dziękuję, że uświadomiłaś mi jak ważna jest prostota i że im mniej tym więcej. Ja zaczęłam budować swój blog w motywie bluegrid, potem chciałam go edytować w elementor pro-wyszła z tego kaszana. W tej chwili próbuje z astrą. Miałam już kilka wpisów i zdjęć, skopiowałam je. Z Twojej lekcji nr 4 nie wiem czy robisz to w wyglądzie czy w stronach. Nie wiem czy mam wszystko usunąć, czy w ogóle da się to jeszcze edytować. Nie znam się na programowaniu ani na tworzeniu stron, jestem starszą panią ale bardzo chciałabym mieć mojego bloga. Dziękuję za jakąkolwiek pomoc
@webunia2 жыл бұрын
Hej. Pytasz, czy robię "to" w wyglądzie czy w stronach, a ja nie jestem pewne, że rozumiem, co kryje się pod słowem "to". Strony typu kontakt, o mnie, usługi itp. dodajemy jako strony (nie wpisy) i można je edytować albo bezpośrednio na blokach albo za pomocą Elementora. A artykuły blogowe dodajemy jako wpisy (nie strony) i tutaj nie używałabym Elementora. Chętnie wyjaśnię więcej, ale nie wiem dokładnie jakie jest pytanie.
@dnpublishing2 жыл бұрын
@@webunia no tak, chodzi mi o lekcje 4, tworzenie szkieletu na WP, chodziło o strony, dzięki bardzo że się odezwałaś :-)
@webunia2 жыл бұрын
Ja chętnie posłużę dalszą pomocą/poradą, tylko nie wiem, jakie jest aktualne pytanie/pytania (i czy jeszcze coś wymaga wyjaśnienia).
@dnpublishing2 жыл бұрын
@@webunia pewnie tych pytań będzie więcej ale nie wiem czy mogę Cię kłopotać, ale chce zapytać czy zajmujesz się tworzeniem sklepów internetowych?
@dariusz.slupski2 жыл бұрын
Dziękuję za ten materiał. Za logiczne tłumaczenie, jak podejmować decyzję przy wyborze wtyczki. Może bardzo pobieżnie przyjrzałem się tej wtyczce, ale nie widzę exportu do csv. Masz może w tej kwestii jakąś radę ? Chodzi o zaciąganie tych danych do innego oprogramowania według pól jakie ustawiliśmy.
@webunia2 жыл бұрын
Darek, export jest, ale nie testowałam. Na szybko znazłam ten wpis: ninjaforms.com/blog/export-wordpress-form-submissions/
@filczyk2 жыл бұрын
Dzięki za kolejny świetny materiał! Dla początkujących ten cykl to skarbnica wiedzy, np. tym razem - przy okazji budowy formularza - sporo ważnych wskazówek na temat tego, czym się kierować przy wyborze wtyczki. Zazdroszczę nowym użytkownikom WordPressa, że mogą poznawać tajniki tego systemu w ten sposób. Choć jak już wspominałem pod innym filmem, i starzy wyjadacze znajdą tu wiele dla siebie - np. pod kątem edytora blokowego i dobrych praktyk.
@webunia2 жыл бұрын
Dzięki! Chcę już zamknąć ten cykl i zacząć jakieś inne filmiki, bo pomysłów mam wiele. Może teraz, jak już jest wiosna w pełni lepiej mi to pójdzie. Dzięki za dodawanie mi skrzydeł.
@k.howaboutmyself99802 жыл бұрын
Agnieszko, ten cykl jest świetny! Tutoriale które widziałam są techniczne. Ty połączyłaś wszystkie aspekty budowania strony, pokazałaś kolejność działań i dodatkowe narzędzia- i to mega czytelnie i konkretnie. Wszystko w punkt. Uratowałaś mi życie, serio ;-) Mam tylko pytanie co do motywu-kilka funkcji Astry nie jest już dostępnych w bezpłatnej wersji (np. zmiana koloru stopki). Czy nadal ten motyw polecasz jako najlepszy?
@webunia2 жыл бұрын
Inne bardzo dobre darmowe motywy z porównywalną funkcjonalnością do Astry to Kadence i Blocksy. Tak z pamięci to nie powiem, co tam można zrobić w darmowej Astrze, w wolnej chwili się przyjrzę. Jak robisz strony dla klientów, to warto rozważyć zakup wersji pro i podnieść cenę swoim klientom na zasadzie: w cenie X to zrobię Y, ale mogę zrobić jeszcze Z, ale cena będzie wyższa. Dzięki za miłe słowa.
@huxe1002 жыл бұрын
Dziala w 2022 rowniez :D
@zbiromax92282 жыл бұрын
Halo.A powiedz, pokaż, który klocek w Gutenberg*u użyć by mieć pod paskiem Menu, taki po szerokości klocek, że obrazek, zwany Hero ? No i by móc dobrać w nim foto i napis po byku duży i zrobić też cta przycisk lub cta ze dwa, prowadzące do czegoś. W Elementor*że proste, easyyy...tu w gutku zagadka. Dzięki bardzo za wskazanie drogi.
@webunia2 жыл бұрын
Blok Okładka (ang. Cover). Do niego możesz dodać blok Przyciski i Nagłówek.
@zbiromax92282 жыл бұрын
@@webunia dzięki. super. działam
@monikakonieczna94353 жыл бұрын
Dobór kolorów i umiejscowienie ich na stronie to zawsze było coś, czego absolutnie nie byłam w stanie zgłębić. Jest mnóstwo filmów, jak dobrać kolory, ale nie znalazłam ani jednego, który pokazałby, gdzie i jak te kolory zastosować. Ani jaka jest zasada. Bardzo dziękuję! Od teraz nie jest to już czarna magia!!!
@webunia3 жыл бұрын
Monika, nie Ty jedna miałaś ten problem, ja też. I może dlatego - pamiętając swoje dawne bolączki w rozkminie tego tematu - udało mi się teraz trafić z przekazem. Bardzo Ci dziękuję za budujący komentarz. PS To nie jest jedyny sposób na zaplanowanie kolorów, bo wiele stron może mieć dwa główne kolory, ale zawsze jakiś punkt wyjścia na początek.
@DarmowyKursGrafiki3 жыл бұрын
Super jest ta seria z budowaniem strony. Największy laik sobie poradzi ;) Może planujesz w przyszłości pokazać jak zrobić motyw od zera, albo jak postawić sklep na wp? Czym nagrywasz pulpit jeśli można spytać?
@webunia3 жыл бұрын
Dzięki za komentarz. Ze zrobieniem motywu od zera to miałbym zagwozdkę jak do tego podejść, bo teraz jak już do WordPressa wszedł FSE (Full Site Editing) idea jest taka, żeby motyw od zera tworzyć właśnie w zgodzie z tą koncepcją, a robienie motywów od podstaw w klasyczny sposób (w kodzie PHP) powoli będzie odchodzić do lamusa. Więc jeśli już to poszłabym bym w tym kierunku, ale na razie FSE jest jeszcze niedojrzały. Jeśli chodzi o stawianie sklepu na WP to nie moja specjalizacja, ale w sieci jest mnóstwo kursów na ten temat. Widzę, że Ty też coś działasz w podobnej branży i muszę sobie przejrzeć Twojej filmiki.
@katarzynapacynko70363 жыл бұрын
Dziękuję za to co Pani robi, dzięki tym filmom poznałam motyw Astra. Z niecierpliwością czekam na kolejne.
@webunia3 жыл бұрын
Bardzo mi miło, że filmy się przydają. Tak, motyw Astra jest naprawdę świetny. Czytałam kiedyś historię jego powstania. Grupa ludzi, który sami robili strony dla klientów nie znaleźli na rynku WordPressa motywu, który byłby na tyle elastyczny, żeby mogli go wykorzystywać do wielu projektów. Postanowili tę lukę zapełnić. Dziś ich firma zatrudnia ponad 100 osób i ciągle rośnie w siłę. Aż się nie chce wierzyć, że udostępniają taki świetny motyw za darmo.
@hatezit3 жыл бұрын
Ciekawie to pokazujesz, ale mam pytanie. Jak robi się taką stronę lokalnie na komputerze w xampp, to jak przenieść taką zrobioną stronę? Zwyczajnie, czyli wybrać nazwę szablonu i przenieść, czy trzeba użyć specjalnej wtyczki?
@webunia3 жыл бұрын
Najlepiej użyć wtyczki typu All-inOne WP migration lub podobnej, bo wtedy przenosisz wszystko (obrazki, motyw, ustawiania motywu i oczywiście treści stron) i niczego nie pominiesz.
@hatezit3 жыл бұрын
Ciekawie opowiadasz, ale ja wolę dodawać logo bez żadnego tła. Bo jak zmieni się kolor tła, to kolor biały w logu będzie widoczny.
@webunia3 жыл бұрын
Słusznie robisz, że dodajesz logo bez żadnego tła. To logo w filmiku też miało przezroczyste tło. W sumie mogłam o tym powiedzieć, nie przyszło mi to do głowy wtedy.
@roberrober71143 жыл бұрын
Super, bardzo dziękuję za ten film. Czy może Pani nagrać jeszcze jakieś efekty na obrazkach? Tego nigdy za dużo. Pozdrawiam.
@webunia3 жыл бұрын
Robert, cieszę się, że filmik się spodobał. O innych efektach pisałam na blogu webfaces.pl/blog/gradienty-na-stronie-w-wordpessie-3-proste-sztuczki/ i tam są też podlinkowane filmiki z tego kanału. Oczywiście to nie wyczerpuje puli możliwości, więc na pewno jakiś filmik w tej serii się pojawi, tym bardziej, że doszły już nowe funkcje w tym temacie do bloków WordPressa a kilka kolejnych pojawi się niedługo (w WP 3.9). Muszę tylko najpierw skończyć tę serię (jeszcze jakieś 2-3 odcinki mi zostały).
@filczyk3 жыл бұрын
Nie miałem dotąd świadomości, że za jedną z fajniejszych funkcji odpowiada atrybut "srcset". Zgadzam się też co do "nieprzeźroczystości". Twoja propozycja: "Zaciemnienie" byłaby zdecydowanie lepsza. Dzięki za kolejny świetny materiał!
@webunia3 жыл бұрын
Z tym srcset to miałam zagwózdkę, czy w ogóle o tym wspominać, bo to z jednej strony trochę zbyt techniczne i nie chciałam przytłoczyć tych widzów, co stawiają dopiero pierwsze kroki w WP, a z drugiej wiem, że kanał oglądają osoby, co mają podstawy już dobrze opanowane i lubią takie niunsiki. Dzięki za komentarz, bo komentarze mi zawsze lepiej pozwalają zrozumieć, co jest dobrym pomysłem, a co nie.
@magorzatafulara63703 жыл бұрын
Cześć, mam jeden problem: po naciśnięciu "zbadaj", wszystko otwiera mi się po lewej stronie ekranu, przez co nie widać całej strony, którą potrzebuję do zrzutu. Czy da się to jakoś tak zrobić jak u ciebie, żeby otwierało się na dole.
@webunia3 жыл бұрын
Małgorzata, tak. Kliknij w trzy pionowe kropki (onok ikonki z kołem zębatym) i potem wybierz ikonkę z paskiem na dole zamiast ikonki z paskiem po lewej, którą masz najprawdopodobniej teraz wybraną
@wiokoniku5093 жыл бұрын
Nie spotkałam się jeszcze z tak prostym i przy tym tak rzeczowym wyjaśnieniem jak dobrać paletę kolorów na stronę. Cykl śledzę od początku i mam wrażenie jakbym przeskoczyła wielki mur. To co kiedyś było błądzeniem we mgle, w końcu staje się logiczne i proste. Dziękuję :)
@webunia3 жыл бұрын
No starałam się, starałam... Powiem Ci, że chyba 5 razy podchodziłam do tego tematu i za każdym razem odkładałam go na bok i robiłam sobie dłuższą przerwę, bo nie wiedziałam, jak to jakoś prosto przedstawić. Temat doboru kolorów to nie jest łatwa sprawa, bo jest tak naprawdę wiele strategii i często są wybierane dwa kolory wyróżniające się, a nie jeden. Ale jakbym miała robić te wszystkie dygresje, to znowu bym przekomplikowała.
@PawelGoc3 жыл бұрын
Świetny poradnik. Jednej z najbardziej przejrzystych, szczegółowych i zrozumiałych - w polskojęzycznych zasobach KZbin na ten temat.
@webunia3 жыл бұрын
Paweł, dzięki za miłe słowa. Zawsze to dla mnie motywacja, do nagrywania kolejnych filmików.
@damianzalewski89603 жыл бұрын
Dzięki za kolejny tutorial z tej serii. Czego możemy spodziewać się w kolejnym odcinku ? :)
@webunia3 жыл бұрын
Jak szukać i dobrać zdjęcia na stronę, a potem o jak dobierać kolory.
@stanisawwolny92563 жыл бұрын
Dzień dobry Agnieszko. Bardzo dziękuję za JUŻ i proszę o więcej. Sumiennie "odrobiłem dotychczasowe lekcje" i z utęsknieniem czekam na ciąg dalszy Twoich podpowiedzi/instrukcji. Zrobiłem ten efektywny szablon, nagłówek przezroczysty też. Kiedy można spodziewać się filmu dotyczącego wypełniania tego szkieletu ?. Powoluśku łapię z Twoją pomocą gdzie działa edytor blokowy a gdzie dominuje ASTRA jaką zakupiłem w wersji PRO. Pozdrawiam i życzę samego najlepszego :)
@stanisawwolny92563 жыл бұрын
Dziękuję.
@stanisawwolny92563 жыл бұрын
Tegom chciał !!!!. Astra bo już kupiłem + Gutenberg bo mnie kusi. Super zajawka, extra pomysł i dobra dla mnie podpowiedź. Dziękuję. Pozdrawiam i samego najlepszego Tobie życzę.
@webunia3 жыл бұрын
Cieszę się, że się filmik okazał pomocny. Ja właśnie odpowiadałam na komentarz na blogu czytelnikowi o tym samym imieniu, być może Tobie z linkiem do drugiego odcinka w tej serii, gdzie polecam motyw Astra.
@stanisawwolny92563 жыл бұрын
@@webunia Jam Ci to był na Twoim blogu. Dziękuję za JUŻ i czekam z utęsknieniem na kolejne odcinki. Pozdrawiam.
@dariusz.slupski3 жыл бұрын
I to są prawdziwe tajniki tworzenia strony. Nikt tego tak nie tłumaczy ze zrozumieniem. Nie tylko jak, ale dlaczego. Na prawdę świetna robota. Życzę wytrwałości w dalszym tworzeniu materiału.
@PawelGoc3 жыл бұрын
Dziękujemy i czekamy na kolejne odcinki :)
@dariusz.slupski3 жыл бұрын
Co do wyboru motywu , który powinien być przewidziany pod ewentualny rozwój witryny to przychodzi mi na myśl Twój tutorial o tworzeniu Multisite. Tam nauczyłem się, że można w szybki sposób stworzyć kolejny podkatalog i dobrać niezależny motyw pod konkretne potrzeby z innymi ustawieniami niż w podstawowym. Jeśli się mylę to mnie popraw i powiedz - Darku nie idź tą drogą. Bardzo fajny odcinek. Czekam na następne.
@webunia3 жыл бұрын
Darek, ja sama dokładnie robię to co Ty. Link do mojej strony demo, to część mojego multisite'a gdzie sobie testuję różne motywy.
@dariusz.slupski3 жыл бұрын
Dostrzegam ogromny potencjał Agnieszko. To będzie Hit . Najlepszy poradnik jaki się ukaże. Sama zapowiedź już mnie wciągnęła. Moje przeczucie mi tak mówi. W ten sposób na rynku nikt nie prowadzi szkoleń. Nie mogę się doczekać całego cyklu. Powodzenia w podjętym wyzwaniu. Webografia Kursy www dla zabieganych - to nie powinna być fikcja. Błagam zrób taki kurs Live, może nie musi to być stacjonarne. Tak jak zachęca przykład zaprojektowanej przez Ciebie strony.
@webunia3 жыл бұрын
Darek, dziękuję za miłe słowa i wsparcie! To mi zawsze daje kopa motywacyjnego. Odnośnie webografii i treści strony demo. W pierwszej wersji wypełniłam ją w większości tekstem typu "lorem ipsum", a potem stwierdziłam, że lepiej będzie użyć przykładu z życia. No, a że copywriterem nie jestem, to najłatwiej mi było wymyślić teksty z dziedziny mi bliskiej. Na końcu sama się zdziwiłam, że wyszło dość przekonywująco, jakby taki kurs na prawdę istniał i się nawet zastanawiałam, czy nie przesadziałam i ludzie zaczną szukać Centrum Wymyślonego Kaptura. Kto wiem, może kiedyś rzeczywiście poprowadzę podobne szkolenie, ale musiałabym mieć do tego ekipę. Dzięki raz jeszcze za krzepiące słowa.
@st.marecki3 жыл бұрын
Pani Agnieszko - robi pani rewelacyjną robotę! Już nie mogę się doczekać na pani poradniki. Pozdrawiam!
@webunia3 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za doping!
@aure77733 жыл бұрын
Jak to jest z separatorem, u Pani ustawia się autoamtycznie pod napisem "Ulubiona gra", a u mnie zawsze jest na środku kolumny, w jaki sposób wyrównać go do lewej?
@webunia3 жыл бұрын
Paweł, a jakiego motywu używasz? Też Astry? Bo wygląda na to, że to, czy separator się ustawi na środku czy nie zależy od motywu. W Astrze jak zrobisz układ bloków dokładnie taki jak u mnie w sekcji pierwszej, wczyli blok okładka rozciagniety na full width, w nim blok kolumny i w pierwszej kolumnie separator (style domyślny), to separator jest wyrównany automatycznie do lewej, właśnie sprawdziłam na innej stronie. Ale jak już zmieniam mu styl na kropki, to też się środkuje.
@aure77733 жыл бұрын
@@webunia Tak, też Astra.
@webunia3 жыл бұрын
@@aure7773 Ciężko tak ocenić, nie widząc szczegółów, co może być przyczyną. Ja sprawdzałam na wersji Astra 3.4.4 dokładnie w takim układzie bloków jak pokazywałam na filmiku. Sprawdziłam na tej stronie co w filmiku i jeszcze na zupełniej innym WP i w obu przypadkach wyrównuje się do lewej jeśli użyję stylu domyślnego separatora.
@Piot_R3 жыл бұрын
Zainteresował mnie moty Astra i szukam licencji tego motywu bo zamierzam na nim utworzyć stronę "wizytówkę" swojej firmy. Czy jeżeli w stopce zostawię informację że strona jest na motywie Astra (z linkiem) to wystarczy czy jednak muszę znaleźć inny darmowy motyw?
@webunia3 жыл бұрын
Piotr, nawet nie musisz zostawiać informacji w stopce, że to Astra. Motyw Astra jest w darmowym motywem w repozytorium WordPressa, a wszystkie motywy z repo WordPressa są na licencji GPL, co oznacza, że możesz je używać nawet do celów komercyjnych i wprowadzać dowolne zmiany.
@Piot_R3 жыл бұрын
@@webunia dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam i proszę więcej filmików podobnych
@webunia3 жыл бұрын
@@Piot_R Dziękuję za motywację. Postaram się coś ciekawego przygotować niebawem.
@zbiromax92283 жыл бұрын
A jak zrobić żeby *read more* na *czytaj więcej,dalej* i *add comments* na *skomentuj*?
@webunia3 жыл бұрын
Samo się zrobi, jak ustawisz język WordPressa na polski (Ustawienia > Ogólne > Język witryny)
@zbiromax92283 жыл бұрын
@@webunia dzięki. Rozumiem,że plugin nie potrzebny. Czy ta metoda dotyczy wszystkich motywów?
@webunia3 жыл бұрын
@@zbiromax9228 Tak, w przypadku motywu Twenty Twenty czy Twenty Twenty One wtyczka do tłumaczenia motywu jest niepotrzebna, bo motyw zawiera tłumaczenie na język polski. Jednak nie wszystkie motywy są przetłumaczone na polski i jeśli na taki natrafisz, to możesz wtedy skorzystać z wtyczki Loco Translate
@bmwchojnice3 жыл бұрын
Witaj. Właśnie pracuję nad wyglądem swojej strony w oparciu o twój film. Gdy robię pierwszą sekcję to na podglądzie, nad tym tłem mam biały pasek. Nie jest to tak ładnie połączone z menu górnym jak u ciebie.
@webunia3 жыл бұрын
Sylwia, upewnij się, że Twój pierwszy blok to Okładka a nie na przykład akapit. Upewnij się też, czy w ustawieniach strony w sekcji Astra settings masz dokładnie to co ja pokazuję w 13:20. Ciężko mi tak zgadywać w ciemno, jak chcesz może do mnie napisać na webfaces malpa webfaces.pl i wysłać mi link do stron, to mi będzie łatwiej ocenić.
@piotrpiwowarski32563 жыл бұрын
Dzień dobry. Fajna wtyczka. Zacząłem z niej korzystać, ale napotkałem na problem i chciałbym prosić o pomoc. Prowadzę WordPressa i po dodaniu wpisu zostaje wysyłana informacja e-mail do zarejestrowanych użytkowników. W przypadku dodanego wpisu wysyłany jest jeden powiadamiający e-mail i jest wszystko OK. Natomiast w przypadku aktualizacji strony wysyłane są jednocześnie trzy takie same e-maile. Nie mogę sobie poradzić jak zrobić aby wysyłany był także jeden e-mail jak to jest w przypadku dodania wpisu. Pozdrawiam. Piotr
@KubaMikita3 жыл бұрын
Cześć Piotr, tutaj autor wtyczki. Taki problem występuje najczęściej kiedy jest jakiś konflikt w edytorze i np. wiele wtyczek zapisuje swoje informacje w partiach - przez co powiadomienie jest wyzwalane za każdym razem. Spróbuj proszę aktywować w ustawieniach Przetwarzanie w tle. Jeśli to nie zadziała to napisz do nas na [email protected] to będziemy próbować naprawiać ten problem.
@WojciechHerman3 жыл бұрын
Jeśli taka czynność zajmuję 17 minut na filmie aby jej się nauczyć to ile minut zajmie budowa całej strony internetowej?
@webunia3 жыл бұрын
Wojtek, ciekawa obserwacja! Tak, budowa strony od zera to długi proces. Dlatego dużo ludzi robi tak, że w praktyce przerabia gotowce: od autorów motywów, wtyczek lub swoje własne (teraz można już tworzyć tzw. szablony z bloków). I przy wycenach dla klientów też to się bierze pod uwagę i strony "autorskie", z designem pod klienta są najdroższe.
@mkbrzoza3 жыл бұрын
Fajny tutorial. Wielkie dzięki. WordPress nie jest dla mnie nowością, ale edytor blokowy jak najbardziej.
@damianzalewski89604 жыл бұрын
Pisałem maila, ale spróbuje jeszcze zapytać w komentarzu. W materiale wspominasz, że formularz kontaktowy obsługiwany jest przez kadance blocs i nie potrzeba do tego dodatkowej wtyczki, tymczasem ja nie dopatrzyłem się żadnego miejsca w kokpicie lub wtyczce gdzie byłyby zbierane dane z tego formularza. Jak najlepiej byłoby to spiąć?
@webunia4 жыл бұрын
Damian, w darmowej wersji wtyczki Kadence blocks dane z formularza nie są przechowywane w bazie, jedynie tylko wysyłany jest email. Możliwość zapisu w bazie jest w płatnej wersji Kadence Blocks Pro: www.kadenceblocks.com/form-block/
@krzysiekkrawczyk31624 жыл бұрын
Czy w motywie Kadence też jest możliwość jak w Astrze ustawiania rozmiar fontów bezpośrednio w ustawieniach motywu różne dla: komputer, tablet, mobilny?
@webunia4 жыл бұрын
Krzysiek, tak.
@dobrenewsy88514 жыл бұрын
Dzięki za film. Czy istnieje możliwość, aby zmienić obrazek tła (pani w pomarańczowym berecie) na inny na każdej z podstron menu. W twenty twenty była opcja. Tutaj tego nie widzę, ale może jest inny sposób.
@dobrenewsy88514 жыл бұрын
Najlepiej z opcją nałożenia koloru + suwak przezroczystości. Tak było w 2020.
@webunia4 жыл бұрын
@@dobrenewsy8851 Niestety ten motyw nie daje takiej możliwości z poziomu ustawień, ale można to zrobić CSS-em. Czyli tak: 1. wrzucić obrazek tła do biblioteki mediów 2. skopiować jego pełny adres URL (jest widoczny w bibliotece mediów) 3. W podglądzie źródła HTML dla danej strony zobaczyć jaką ma ustawioną klasę z id danej strony, czyli na filmiku jest to minucie 52:31 postid-36 (np. page-id-10) a potem do Wygląd -> dostosuj -> dodatkowy CSS wkleić taki kod: body.page-id-10.custom-background { background-image: url(tu-pelny-adres-obrazka); }, jak chcemy kontrolować stopień przezroczystości, to można dodać po średniku opacity: 0.5;