Co je to za debilní woke název 🤣 Vy jste ostuda a zkáza Evropy 🤦🏿
@martinrozinek11984 ай бұрын
Matla, patla,já jsem ministr😢
@Elektromanik4 ай бұрын
500 miliard korun do obnovitelných zdrojů zaplatí spotřebitelé, ceny energií budou dál růst. Diky tomu už tet odchazi firmy do USA a jinam... Tak jaký růst??
@josefkotnour50183 ай бұрын
Kdežto nové bloky JE budou zadarmo?
@jaroslavzapletal84904 ай бұрын
Děkuji podcast.
@xaverfilip8506 Жыл бұрын
Havlíček je starej lhář a posluhovač Kremlu. A jádro není žádnej čistej zdroj. A ten výkon 1200 MW v Dukovanech odpovídá přesně bloku od Rosatomu a jeho reaktoru VVER 1200.
@AB-dy2ll2 жыл бұрын
Ty brďooooo to je 🐴🐴🐴🐴🐴. Přesne jako zvazáci za komoušůůů😱😱😱😱😱😱😱🙈🙈🙈🙈🙈🙈
@daweados86133 жыл бұрын
Dobře Pavlák
@xaverfilip85063 жыл бұрын
Obnovitelné zdroje mají budoucnost. Pokud jim nebude bránit jaderná lobby v čele s Rosatomem, tak v jejich rozvoji nic nebrání. Jaderná energetika sama si moc dobře nevede. Sledujte přednášku. kzbin.info/www/bejne/hWa8dKVspseJiq8
@McMalibuB4 жыл бұрын
Mě by zajímalo, proč bychom se měli v ČR pouštět do výstavby paroplynových "peakových" elektráren, když v současné době je tato technologie nahrazovaná bateriovým úložištěm například „megapackem“ od společnosti Tesla. Paroplynová elektrárna Počerady má předpokládaný výkon 880 MW a stála 20 miliard korun. Bateriová elektrárna v Hornsdale měla při instalaci výkon 150 MW a stála v přepočtu 2,07 miliardy korun. Při výstavbě 10 obdobných bateriových elektráren se dostáváme na výkon 1500 MW a cenu 20,7 miliard korun. Tato technologie v kombinaci se solární či větrnou elektrárnou je jednoznačně lepším řešením. Výstavba je levnější a provoz je bez produkce skleníkových plynů.
@martinchejstovsky87105 жыл бұрын
typicky selektivní klimahysterické "informace" - ono se do 1850 ochlazovalo ... a jak teplo bylo kolem r 1000...
5 жыл бұрын
Skvělá přednáška, vřele doporučuji. Prof. Schellnhuber v čase jedné školské hodiny ukázal jak jsme na tom - s vývojem a predikcí klimatických změn (predikce se zpřesňují, ale nehlásají nic veselého) - co je potřeba udělat pro přechod ekonomiky na obnovitelné zdroje (když všechno nějak funguje, nikdo nemá potřebu a asi ani finance investovat do něčeho udržitelného, proto je potřeba s touto počátečnou investici pohnout státními pobídkami - viz.kotlíkové dotace, zelená úsporam) - jak je na tom Německo s ich Energiewende (plán na růst výroby energie s obnovitelných zdrojů zatím šlape lépe než se čekalo) Líbil se mi příměr teploty u člověka a teploty u Země. 1,5 stupně je zvýšená teplota, 3°C navíc je horečka a 5°C navíc znamená s velkou pravdepodobností smrt. V případě Země je to samozřejmě smrt naší civilizace. Závěry jsou tak jasné i když nelehké. Je potřeba co nejdříve začít s přechodem na obnovitelné zdroje. Nebude to levné, ale bude to levnější jako dostavět další bloky atomovky a prolamovat limity. Z těchto změn nebudou mít radost uhlobaroni, ale těch nebude nikomu líto.
@petnovost86605 жыл бұрын
Neexistuje žiadna seriózna vedecká štúdia, ktorá by potvrdzovala, že činnosť človeka má vplyv na klimatickú zmenu. Tak isto neexistuje žiadny dôkaz o tom, že príčinou klimatickej zmeny je zvyšovanie CO2 v atmosfére. Zvyšovanie CO2 v atmosfére môže byť DôSLEDOK globálneho otepľovania a nie PRÍČINA! Energiewende v Nemecku je obyčajné faux paux a pokrytectvo. Každý obnoviteľný zdroj je použiteľný iba v prípade, že je zálohovaný konvenčnou elektrárňou (najčastejšie na zemný plyn), pretože solárne elektrárne v noci neprodukujú nič, a veterné elektrárne väčšinou produkujú všetky naraz veľké množstvo energie, a nebyť našej energetickej siete, ktorá sa dá stlmiť hlavne vďaka jadrovým a uhoľným elektrárňam a následne vie odľahčiť preťažený systém v Nemecku keď fúka vietor , tak by energetický prenosový systém v Nemecku dávno skolaboval. Celá propaganda ohľadom obnoviteľných zdrojov energie vrátane elektromobility je jedna obrovská lož a v konečnom dôsledku je to iba sprosté plytvanie cenných zdrojov. Jedinou motiváciou je roztočenie obrovského biznisu firiem obchodujúcich s komponentami obnoviteľných zdrojov energie. Sú v tom tak obrovské peniaze, že sa oplatí investovať do propagandy o globálnom otepľovaní. Je smutné, že práve Nemecko je symbolom bezbrehého plytvania vo všetkých oblastiach spoločnosti. Ľudia menia autá ako ponožky, percento morbidne obéznych je fatálne vysoké a nemeckí dôchodcovia cestujú okolo celej zemegule. Skúste sa nad tým zamyslieť!
@frantisekmarcik54495 жыл бұрын
@@petnovost8660 Plácáte samozřejmě úplné nesmysly. Fyzikální vlastnosti CO2 jsou samozřejmě velmi dobře známy, změřeny a popsány, stejně jako jejich vliv na radiační bilanci Země. Pokud by jejich vlastnosti nebyly takové, jaké jsou, byla by průměrná teplota na planetě Zemi cca minus 18 stupňů Celsia.
@petnovost86605 жыл бұрын
@@frantisekmarcik5449 Samozrejme plácate nezmysly vy. Tie nezmysly, ktoré plácate sú také, ako keby ste boli po pás vo vode, ale vám by vadila kvapka vody, ktorá by vám spadla na hlavu. Absolútne marginálne. Podobne ako keby ste tvrdili, že po načúraní do jazera ste zvýšili objem vody. Samozrejme že je to pravda, ale vplyv je absolútne zanedbateľný. Viete koľko CO2 vychrlí výbuch jednej sopky do atmosféry?
@frantisekmarcik54495 жыл бұрын
@@petnovost8660 :D :D :D U maturity z fyziky by vás při takovém tvrzení o CO2 okamžitě vyhodili. Ale to je vám samozřejmě jedno. Nevadí. Dostudujte si základy. Ano, výbuch jedné sopky vychrlí do atmosféry CO2 v řádech stovek miliónů tun a také obrovská množství aerosolů, jejichž efekt na zemské klima je ochlazující (protože prostě tmavá obloha a prach v ovzduší snižují množství dopadajícího slunečního záření. Lidstvo ročně vyprodukuje 37 miliard tun CO2, čili o tři řády více než jedna sopka. Chápeme?
@petnovost86605 жыл бұрын
@@frantisekmarcik5449 kde dochádzajú argumenty, tam ostanú iba osobné útoky a urážky. Stále rozprávate iba o tom, čo pasuje do vašej demagógie. Neexistuje jediný dôkaz o tom, že činnosť človeka spôsobuje zvyšovanie globálnej teploty. To že sa teplota zvyšuje je fakt. Nechcem ospravedlňovať obrovské negatívne dopady človeka na životné prostredie a som za razantné obmedzenie týchto vplyvov. Nebudem ale podporovat niečo na čo neexistuje ŽIADNY dôkaz! Naopak - väčšina vedeckých údajov potvrdzuje že vplyv človeka na globálne otepľovanie je marginálny...