Пікірлер
@АнатолійЛазоренко-е2и
@АнатолійЛазоренко-е2и 7 күн бұрын
Дуже великі затрати праці.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 7 күн бұрын
@@АнатолійЛазоренко-е2и Чесно кажучи не знаю що вам відповісти... Але спробую. В моїй ситуації, при таких затратах праці я маю: 1. На одну нормальну зимувалу сім'ю, маю + одну робочу сім'ю на головний взяток. (Дві робочих сім'ї на головний взяток краще ніж одна) 2. Оновлюю маток на пасіці. 3. Попереджую роїння, за рахунок відводків ( вибачайте, але дуже сильно мене давить жаба коли рій летить від мене не знаю кому і куди. Якщо до мене то пів біди). І т.д. Ведення пасіки не може відбуватися в усіх пасічників під лінієчку та копірку, тому що в кожного різні умови: матеріально-технічні, кліматичні, медоносні, напрямок, аграрні і т.д. В моїх умовах, так... За вас щиро радий, що вам вдається пасічникувати при мінімальних затратах праці👍👍👍, відповідно можете більшу пасіку утримувати🐝🐝🐝🐝, відповідно мати більшу винагороду 💪💪💪
@НикодимКарпенко-ю7ю
@НикодимКарпенко-ю7ю 10 күн бұрын
Дякуємо Вам за дуже гарне і повчальне відео! Успіхів та здоров'я 🤗
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 10 күн бұрын
@@НикодимКарпенко-ю7ю навзаєм! 🤝
@valeriygutnikov3366
@valeriygutnikov3366 10 күн бұрын
Вітаю, а де ви маточники берете пісоя того як зробили відводок?Це ж треба їх заздалегідь закласти. Сім'я не виводить свою матку?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 10 күн бұрын
@@valeriygutnikov3366 Вітаю! То вже інша історія... Є матка штучного запліднення, від неї прививаю матки. Зазвичай закладаю маточники на 3 дні раніше відводка. Через 6-7 днів після формування відводка, зриваю свіщові маточники і даю маточник на виході. Закладка на 3 дні раніше відводка, + 7 днів сім'я без матки + 2-денні личинки прививаються, в сумі маємо 12 днів, матка виховується 14-15 днів. Дуже зручно прораховувати по календарю матковода.
@Сергій-ч4д8ж
@Сергій-ч4д8ж 10 күн бұрын
Дякую. Все зрозуміло.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 10 күн бұрын
@@Сергій-ч4д8ж Будь ласка! 🤝🤝🤝
@ОлегМартинюк-р4т
@ОлегМартинюк-р4т 11 күн бұрын
Де ви працюєте?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 10 күн бұрын
@@ОлегМартинюк-р4т Працюю в торгівлі. Торговий представник.
@ОлегМартинюк-р4т
@ОлегМартинюк-р4т 10 күн бұрын
Скільки у вас сімей?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 10 күн бұрын
@@ОлегМартинюк-р4т в зиму пішли 50+ а по сезону разом з відводками та сім'ями -помічницями було 70+
@АндрійПобережний-э4ж
@АндрійПобережний-э4ж 11 күн бұрын
Мені кажеться корпусами на 300 важко працювати, а не краще буде 145. На основний ставите 2шт 145 і перетягуєте 2- 3 печатного, тоді бджола підеімається у верх, коли вийшла і заляла, ви забераєте 300 і докладаєте 145. А щоб зробити відводок, підніміть частину рамок в 2-ий корпус з маткою при цьому перший накрийте плівкою,в перший вернеться бджола (льотна) і розверніть льотком в іншу сторону. При цьому можна зробити медовик на основний збіз ( обєднаши).
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 11 күн бұрын
@@АндрійПобережний-э4ж Ваші ідеї цілком прийнятні. Я так теж робив, але є певні незручності. В 12 рамкові системі таким способом підіймав розплід у "145" магазини, при огляді сім'ї приходиться всеодно підіймати два магазини разом, звісно можна спочатку витягти "300" рамки, а потім по одному магазину знімати, але якось довго та не зручно. Щодо сім'ї-помічниці на головний взяток, то можу сказати що такий варіант дуже доречний, коли є брак днищ та кришок, але в цьому варіанті щоб оглянути основну сім'ю доводиться лишній корпус тягати. Я так практикував, цілком прийнятний варіант, але якщо є резерв кришок та днищ то мені більше подобається окремо сім'я -помічниця, поряд з нею основна сім'я.
@АнатолійНиканоров
@АнатолійНиканоров 12 күн бұрын
Все докладно хай щастить
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@АнатолійНиканоров Всього найкращого!
@alexbas-u6e
@alexbas-u6e 12 күн бұрын
я тільки не зрозумів для чого Вам магазинні корпуси і коли їх ставите?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@alexbas-u6e зазвичай буває так: сім'я працює на ріпаку, ночі ще трохи прохолодні, для сім'ї три корпуси забагато ( от дивлюсь не вистачає трохи, по бджолі), а два якось тісно, тоді між гніздовим корпусом та другим, поставив магазин, і вже норм. Або по весні, якщо є медоносна база та сприятлива погода, можна пробувати взяти мед з первоцвітів. В моєму випадку, основна місія магазину, це коли додати корпус - багато, але і розширити трішки потрібно, тоді стає в нагоді магазин. Минулого сезону мав думку спробувати кілька сімей на 145 рамці, але не реалізував цей задум.
@SerhiiBobko
@SerhiiBobko 12 күн бұрын
Доброго часу доби! Ви забираєте медові корпуси на відкачку а на гніздовий корпус кидаєте корпус з рамками чи ні? Дякую!
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@SerhiiBobko Доброго здоров'я! Звичайно якщо є в резерві запасні корпуси та рамки, буде краще підкинути на гніздовий корпус, корпус сушнини, далі бджоловидаляч, а на них медові корпуси, сім'я працює далі, поки ми відкачуємо мед. Але в мене ніколи немає такого резерву, тому бджоловидаляч на гніздовий корпус, а на нього медові корпуси, далі галопом відкачка меду, і швиденько корпуси з відкаченими рамками в початкове положення, головне не забувати при цьому зняти бджоловидаляч 🤣🤣🤣. Не дарма сушнина для бджоляра-ЗОЛОТИЙ ЗАПАС!
@SerhiiBobko
@SerhiiBobko 12 күн бұрын
@bdjolunaroduna дякую за відповідь!
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@SerhiiBobkoБудь ласка! Працюємо далі! 🤝🤝🤝 🐝🐝🐝
@nikolaykushinskiy1818
@nikolaykushinskiy1818 12 күн бұрын
Дворамковий чудово розвинеться на іншому точку бо у нього збережеться льотна бджола, а на цьомуж точкові вона злетить і він загальмує на місяць
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@nikolaykushinskiy1818 безперечно ви праві, так і є.
@ЮрійКикеля
@ЮрійКикеля 12 күн бұрын
Дякую. Все гарно і чітко розказали з купоюнюансів. Пасічник вихідного дня - це як шахматист на мінімалках, треба завжди продумувати свої дії наперед. А Ви не пробувати 8*145? У мене декілька сімей далеко від дому і буваю там раз на 2-3 тижні, посівних медоносів немає (ліс, дикі поля, річка гірська). Цього року спробував 12 українських і зверху 8х145 - сподобалось (навесні дві 145-х докупи і вставляв як українську, а через 2 тижні підіймав у магазин). Хочу ще спробувати 8х145. А яку систему Ви порадили б мені?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@ЮрійКикеля "шахматист на мінімалках" 😂😂😂🫵👍👍👍 Магазини маю 8×145, докидаю їх до "300" корпусів, але так щоб окремо сім'ї на 145 рамці не працював. 8-ми рамкова система не має особливої потреби в магазинах, але якщо вони є, то не зайве. Приміром: буває коли сім'я працює на ріпаку, три корпуси їм забагато, а два мало, тоді ставлю два корпуси та магазин.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@ЮрійКикеля на рахунок підбору системи: найкращою буде та яку ви оберете. Ви краще орієнтуєтеся в своїх медоносних та кліматичних умовах. При слабкій медоносній базі краще вибирати систему, з меншою кількістю рамок в гнізді.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@ЮрійКикеля kzbin.info/www/bejne/fHXKpJh4pZ2aqK8si=wWCzcSZzq0M5ujfh
@Пчелогрімм
@Пчелогрімм 10 күн бұрын
У мене 145 на 8.Мені подобається.8 на 300 не зайшло,але трохи держу для пакетів.На 300 рамку гніздо ,то доцільніше 10 рамочник
@evgeniikovpak2917
@evgeniikovpak2917 12 күн бұрын
Доброго дня, на півдні така система також добре працює, але зі своїми відмінностями. Стара матка залишається в сім'ї, а відводки робляться на молоду плідну матку на початку травня. Відводки я роблю в шестирамочниках, потім 3 шестирамочники на них дві десяти рамкові роздільні решітки і потім два десяти рамкові корпуса і на сонях. І в нас по часу це набагато бистріше проходить, тому відводки не встигають дуже крепко розвинутися. В цьому році перший сонях почав квітнуть з восьмого червня.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@evgeniikovpak2917 Доброго здоров'я! Я мав на увазі, що на півдні все відбувається швидше. Але, незважаючи на це, ви змогли досягти бажаного результату, трішки іншим шляхом. Я завжди своїм співрозмовникам раджу не копіювати, а намагатись роздивитись ідею, внести в неї свої корективи, та отримати бажаний результат, тому що кожен краще знає свої умови та можливості.
@alekseialeksei2915
@alekseialeksei2915 12 күн бұрын
Скажіть, от ви розширили другим корпусом, на першому корпусі лежить решітка, а в другому льоток закритий, а кудою буде виходити трутень? Дякую.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@alekseialeksei2915 трутень вийде при наступному огляді сім'ї.
@дядяМіша-ь6е
@дядяМіша-ь6е 12 күн бұрын
Димарі гарно коли гніздо 300мм розірване на дві рамки а коли рамка дадан то це два гнізда по триста
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 12 күн бұрын
@@дядяМіша-ь6е вибачте, не зовсім зрозумів що ви маєте на увазі.
@дядяМіша-ь6е
@дядяМіша-ь6е 12 күн бұрын
Добое коли клуб займає дві або три рамки , тобто 230 або 145 а в мене є на 160 а коли на 300 то клуб формується або в нижні коопусі або у верньому , маку опускати в низ то є якби два гнізда верній та нижній ​@@bdjolunaroduna
@дядяМіша-ь6е
@дядяМіша-ь6е 13 күн бұрын
Так все правильно , от тільки у мене соняха нема у мене це червень та липень і все то система така тільки скорочена 😂
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@дядяМіша-ь6е скорочена??? Ви маєте на увазі рамку 435×230???
@СергейВ-в2ь
@СергейВ-в2ь 13 күн бұрын
Ні шановний пан має на увазі що в нього липа останній медодай. А я сьогодня весь день саджанці еводії прикопував на зиму. Нажаль місцеві бжолярі і гадки не мають щоце. А жаль.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@СергейВ-в2ь колись чув про еводію, описували що має дуже високу медопродуктивність.
@дядяМіша-ь6е
@дядяМіша-ь6е 12 күн бұрын
У нас рамка 482мм×230мм так по часу медозбір два місяця максимум ​@@bdjolunaroduna
@СергейВ-в2ь
@СергейВ-в2ь 11 күн бұрын
Так і є , дуже цікавий період квітування. Початок вересня.
@АлександрЕременко-в3н
@АлександрЕременко-в3н 13 күн бұрын
Віктор, дуже дякую Вам!!! Все доступно та зрозуміло 👍👍👍. Здоров'я та Миру Вам і Вашій родині.🙏🙏🙏
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@АлександрЕременко-в3н Будь ласка! Працюйте, отримуйте задоволення та бажаний результат! Всього найкращого Вам, та вашим рідним!🤝
@ШурикТурков
@ШурикТурков 13 күн бұрын
Все чiтко сказав...
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@ШурикТурков по весні буде знято декілька відео на цю тему, послідовно, одне за одним, там буде більш детально.
@КоляТкачук-ь3щ
@КоляТкачук-ь3щ 13 күн бұрын
Південніше сім'ї слабші після зими
@КоляТкачук-ь3щ
@КоляТкачук-ь3щ 13 күн бұрын
З такого відводка приблизно 30 кг соняшнику Харків
@КоляТкачук-ь3щ
@КоляТкачук-ь3щ 13 күн бұрын
З середніми та слабими що робиш
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@КоляТкачук-ь3щ От і я кажу... А мені буває відповідають по іншому...😂😂😂
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 13 күн бұрын
❤❤❤❤❤
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@katyaolofinska7009 👋👋👋
@vitalii4874
@vitalii4874 13 күн бұрын
А якщо у грудні буде до 10 градусів морозу , вони незаперзнуть ?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@vitalii4874Все буде ок. Завжди зимуємо так. Утеплення кладемо після обльоту, це лютий місяць зазвичай.
@ViktoriiaKarakul-ij4jv
@ViktoriiaKarakul-ij4jv 13 күн бұрын
А те що дашок прилягає до піддашника, а в дашку нема отворів і мішок не завернутий за заставну вниз в першому вулику, а в другому нема щілини біля задньої стінки, в минулому році не було вологи?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@ViktoriiaKarakul-ij4jv все буде гаразд. Звичайно, надійніше коли є отвори в піддашнику, але в нашому випадку між дахом та піддашником є технічні щілини. Під час зимівлі буде сухо в гнізді, вологість з'являється після утеплення утеплення в лютому або весною, тоді бажано щоб льоткові загороджувачі були достатньо відкриті, це частково вирішить проблему.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 13 күн бұрын
@@ViktoriiaKarakul-ij4jv щілина між задньою стінкою та полотниною при наявності вентиляційних отворів у піддашнику, буде створювати в гнізді протяги, нам це небажано. Але коли немає бокових вентиляційних отворів у піддашнику, то залити щілину біля задньої стінки, цілком прийнятний варіант. Головне щоб не було протягів. Бджолам, протяги холодного повітря у гнізді завдають шкоди. В моєму варіанті підвищена вологість з'являється, після утеплення сімей в лютому та весною. Але потім ми цю проблему вирішуємо іншим шляхом.
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 14 күн бұрын
🎉🎉🎉
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 14 күн бұрын
@@katyaolofinska7009 жу-жу-жу🐝🐝🐝🫵😂😂😂
@пасіка-ю5ч
@пасіка-ю5ч 14 күн бұрын
Під мішком буде вологий холстик
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 14 күн бұрын
@@пасіка-ю5ч все буде ок. Перевірено. Головна ціль - прибрати полотнину з вулиці у внутрішній простір вулика, для того щоб вона не проводила вологу з вулиці у внутрішній простір вулика. Полотнина може мати вологість, але при цьому вологість вона забирає із гнізда на себе.
@МаринаКнязька
@МаринаКнязька 28 күн бұрын
Не засмучуйтеся. Шкода звісно та вище носа. Доня сказала, що вас є інші бджоли позаду😊 на відео
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 28 күн бұрын
@@МаринаКнязька буває...
@Onoprienko001
@Onoprienko001 29 күн бұрын
Добрий день.Гарне відео. Коли ви робите відводок на двох рамках, то мається на увазі 2р з печатним розплодом? Чи розплодна + кормова?І ще одне питання, на який день після відбору старої матки з сім'ї ви даєте маточник?Чи обриваєте при цьому свіщеві маточник які тягне сім'я?Бували випадки виходу рою з неплодною маткою з таких сімей?Дякую
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 29 күн бұрын
@@Onoprienko001 зазвичай відводок роблю в першій декаді травня, але у вас цей час може бути іншим.( Залежить яка весна, орієнтуюсь на силу сім'ї та кількості розплоду) Відводок роблю на дві рамки печатного розплоду + одна рамка медово-пергова. Маточник даю "на виході" через один тиждень після відбору старої матки ( я бджоляр "вихідного дня", по іншому не виходить), при цьому зриваю свіщові маточники, далі контролюю вихід маток та обліт, (після виходу розплоду в сім'ї, при відсутності матки, сім'я трутовіє, тому простіше підсадити молоду плідну матку). Рої з таких сімей не виходять, тому що сім'ї не мають роєвого стану, в роєвий стан заходить не матка, а молода бджола, якщо в сім'ї буде дві молодих матки ( припустимо: з того маточника що ви підсадили, і свіщева) рою не буде, буде бійка між матками. Якщо сім'я в роєвому стані, тоді застосовую інші дії, є дієвий протироєвий метод, пізніше буде теоретичне відео, по весні якщо буде нагода запишемо практичне. P.S. якщо щось, не уточнив, то запитуйте, при нагоді відповім, завжди радий! 👋👋🤝🐝🐝🐝
@Onoprienko001
@Onoprienko001 29 күн бұрын
@@bdjolunaroduna дякую за розгорнуту відповідь
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 29 күн бұрын
@@Onoprienko001 будь ласка, далі буде...
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 29 күн бұрын
@@Onoprienko001 Роман, з вашого дозволу, хочу ще вам дати пораду, ніколи не прив'язуйтесь до дат та пори року, тому що в нас із вами можуть бути різні кліматичні умови та медоносні бази (це дуже важливо). В мене наприклад, після садів та ріпаку настає безвзятковий період, я перевожу бджіл на підтримуючий взяток, головний взяток в мене - це соняшник, тому я до 5-10 липня встигаю їх наростити ( соняшник зазвичай у нас зацвітає в такий час). Якщо у вас головний взяток раніше, тоді вам такий відводок краще використати як сім'ю-помічницю, якщо у вас ціль розширення пасіки, (не купуючи бджолопакети) то цілком прийнятний варіант, але знову ж таки - довго. Ніколи не прив'язуйтесь до дат, та періодів, вони кожного року різні, ви маєте відчувати бджолородини, працювати з ними в унісон, в гармонії ( нажаль цього не можу пояснити на словах). Повірте, ніхто крім вас краще з ними не спрацює. Я розказую та показую підходи і методи, а ви в свою чергу можете бачити і це вас може наштовхнути на свою ідею, ви можете внести свої правки і таким чином мати ще кращий результат. Дивіться на це зі своєї сторони і майте успіх, працюйте творчо, це запорука вашого успіху!
@hiver8506
@hiver8506 29 күн бұрын
Я думаю, що дно с сіткой та висувним планшетом + безрамковий ізолятор повинен входити до комплекту вулика. Скільки зайвої роботи! А головне - марної роботи! На першої контрольці не 100 кліщів, а 300+. Це означає що сім'я покусана кліщем на середину жовтня, і гарної зимівлі від неї, м'ягко кажучи, не дочекаешся. Технологія ізоляції маток восени вже розроблена та обкатана бджолярами. Навіщо робити такі помилки? І не кажіть, що ви не чекали, що вам про це напишуть.
@kusefs
@kusefs Ай бұрын
Темна сторона бджільництва. рої самогубці..😁 В мене в вересні також прилетіла така хня на дві рамки..не знаю мої чи чужі непонятно..бо потім догудовував то в себе порожнього вулика не знаходив. То посадив я його окремо матку бачив плідну, але прожили вони менше суток бо наступного дня їх розбили ще до вечора, я мав необережність їх посадити на маломедки..Короче ну їх тільки настрій собі портити з ними вохитися
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@kusefs на рахунок емоцій, ви безперечно праві. Але в той же час, дуже хотілося допогти їм вижити... Нажаль вони не залишили жодного шансу.
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 Ай бұрын
❤❤❤❤
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@katyaolofinska7009 ✌️🐝🐝🐝
@ПавелБуре-с8ъ
@ПавелБуре-с8ъ Ай бұрын
В 10 рамочный ставьте 7 рамок, этого дочтаточно для развития, по-бокам 2 заставные теплый, дальше магазины и будет Вам счастье.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@ПавелБуре-с8ъ так робив із 12 рамковим, працює, але мені так не зручно. Тому основним у мене є 8 рамковий вулик.
@ОлександраАндрейчук
@ОлександраАндрейчук Ай бұрын
Молодець
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@ОлександраАндрейчук дякую!✌️🐝🐝🐝
@BeeWarden
@BeeWarden Ай бұрын
Як що ти увесь сезон вирощував не бджолу а кліщів то тримай що маєш.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@BeeWarden А ви спробуйте, без бджіл вирощувати кліщ, можливо і у вас вийде!🤣🤣🤣🤣. Чому вам завжди все не так? Я ще б хотів побачити що ви вмієте.🫵😂
@АлександрЕременко-в3н
@АлександрЕременко-в3н Ай бұрын
👍👍👍
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@АлександрЕременко-в3н 👋👋👋
@АлександрЕременко-в3н
@АлександрЕременко-в3н Ай бұрын
@@bdjolunaroduna Віктор, знімить будь ласка відіо про свої 8-ми рамочники, про схему річного ціклу. Я планую на весну зайнятися бджілками, але все ще думаю в яких вуликах їх тримати. Дякую.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@АлександрЕременко-в3н Плануємо відзняти, думаю що протягом двох тижнів буде таке відео.
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 Ай бұрын
😊😊😊😊😊😊
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@katyaolofinska7009 👋👋👋 привіт!
@ГалинаСмирнова-н6у
@ГалинаСмирнова-н6у Ай бұрын
Все правильно сказано, тільки резонанс чи мікрофон поганий, дуже важко прослуховувати
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@ГалинаСмирнова-н6у нажаль, на той час, ще не мав мікрофона. Зараз вже краще.
@makson8688
@makson8688 Ай бұрын
При якій температурі формуєте?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@makson8688 формував на вихідних, температура була +11-+15 за цельсієм. Але я звертаю більше уваги не на температуру, а на стан сімей ( утеплення зняте, матки менше сіють, дивився прогноз погоди по температурі, підчекав щоб максимум вийшов розплід), тоді починаю формувати, яку погоду маю при такій формую, тому що маю змогу працювати з бджолою тільки на вихідних. Було досить прохолодно, але бджола дає працювати. До речі про оси у відео, я вам відповідав, вибачайте що на ходу не згадав як вас звати.
@НаташаСтепанюк-т7э
@НаташаСтепанюк-т7э Ай бұрын
Сховайте полотнинки у виклик, адже вони втягують воду із вулиці.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@НаташаСтепанюк-т7э Так, все вірно, ми згодом їх ховаємо у вулик.
@АлексейИшков-л2б
@АлексейИшков-л2б Ай бұрын
Я борюсь з кліщом після облету до ГВ потім до холодів Як я це роблю Першій раз контрольна обробка якщо кліща богато то продовжую кожний тиждень На ніч даю по 10 мл в капроновую кришку на температуру не звертаю увагу тому що в ночі більше 25 гр не буває а а обід МК 85 мурашиной вже нема а кліщ лежить рахую От так я 6 рік скідаю з бджоли МК 85 корість подивіться в интернете А ще трахейній кліщ скідиваеься Ще земітив при МК 85 мурашиной відходе хвора бджола Раніше булі злети дуже часто відкриваешь вулик а бджоли нема Ще замітив що при відсутності розплида кліщ все одно прібувае у вулик тому що тепло й він зберается зимовать на бджолі Якщо на протязі сезону не звертають увагу на кліща то він робе богато шкоди Его стае богато дуже швидко він робе зараження в пчелах вірусами потім ніхто вам меда не принесе Всім добра богато меду СЛАВА ЗСУ !
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@АлексейИшков-л2б 👍 Всі методи хороші, головне досягти бажаного результату! Хвора бджола і при інших препаратах відходить, без цього ніяк... Кліщ на бджолі ми можемо без проблем знищити, інша справа коли він знаходиться в розплоді, там він "скотиняка" почуває себе як у фортеці. Тому якщо хочемо мати результат мусимо працювати!!! Всього доброго вам!🤝🐝🐝🐝
@Ctyz-w1k
@Ctyz-w1k Ай бұрын
Глупо не смотреть на температуру применяя муравьиную кислоту, то что 10 млл испаряются за половину суток это тоже указывает на повышенную температуру применения и это уже грустно для пчел.
@BeeOleg1890
@BeeOleg1890 Ай бұрын
На днях попробую одних обробити біпіном(05 на 1л води) і щавелевою кислотою з цукром(35 на 1л). На двох і двох сім'ях. І якщо все норм, то слідуюча обробка усім на наступний день
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@BeeOleg1890 якщо розплоду вже немає, або зовсім обмаль, то варто обробити.
@lifecellhome6485
@lifecellhome6485 Ай бұрын
8
@ЯрославКорнейчук-д3щ
@ЯрославКорнейчук-д3щ Ай бұрын
😂😂😂😂 не про що.
@СергейМищенко-н4ф
@СергейМищенко-н4ф Ай бұрын
Я утром обробив ,до обіду впалоштук 80 потім до вечора вполо штук 20.не довго думаючи лью у вечорі на утро уполо знов штук 80,потім лью з ранкукоди вже коли всіх обробляв перший раз по моїх спостереженнях бжола після 3й обробки за 1.5 доби повзала штук 20 перед льотком , корпус припідняв бжоли висять знач все добре До вечора впало ще 20 кліщів.отакі ось діла.В вересні з 4 по 14ставив саморобні пластини на амітразі 3 рази міняв з інтервалом 4 доби сипалось по 60 кліщів за сутки .А перед цим в серпні ставив апіатраз 1 раз 13 чісла кліщ суперово сипався 😂
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@СергейМищенко-н4ф пластини призначені в першу чергу для того, щоб досягти пролонгованої дії препарату, от тільки питання: чи справді вони діють тривалий час? За моїми спостереженнями, в сезоні 2021-2022 ті що я купував, діяли дві доби ( гроші на вітер). Головна суть полягає в тому що: найлегше побороти кліща, коли сім'я немає розплоду...
@СергейМищенко-н4ф
@СергейМищенко-н4ф Ай бұрын
@@bdjolunaroduna апіатраз діяв довго а ось саморобні пару днів,
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@СергейМищенко-н4ф теж їх ставив... Сильніші сім'ї швидко їх розгризли. Не сподобалося те що, в місцях де вони були, бджоли мед прибрали.
@СергейМищенко-н4ф
@СергейМищенко-н4ф Ай бұрын
@@bdjolunaroduna все вірно сильні убрали їх бистро,в отводках сипануло сила .но було в серпні 6 рам бжоли так і залишилось бджоли
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@СергейМищенко-н4ф у відводках завжди більше кліща, тому що ми його туди переносимо з основної сім'ї разом з печатним розплодом. Також багато в сім'ях, які об'єднуються на головний взяток.
@МаринаКнязька
@МаринаКнязька Ай бұрын
Вітаю 😊
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Привіт! 👋👋👋
@Лео-к4ф
@Лео-к4ф Ай бұрын
Дуже актуально. Професійно, конкретно. Зрозуміло. Досвід дуже корисний. Гарна приємна мова. Дякую.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@Лео-к4ф дякую! 🤝
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 Ай бұрын
❤❤❤❤
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Привіт! 👋👋👋
@ГалинаСмирнова-н6у
@ГалинаСмирнова-н6у Ай бұрын
Дуже гарно професійно, зі спокійним голосом ділитеся досвідом, приємно слухати.Тисячу лайків та підписка.Питання в мене, чому при останньому огляді на повномедніх рамках почали їсти мед зверху, коли після заставних є декілька маломедних з не'запечатаним медом?
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Ситуація досить нестандартна... За заставними в першу чергу забирають зазвичай мед відкритий той що був печатним. За заставними зараз, можуть не забирати, тому що в гнізді мають достатньо кормів. А те що з верху рамок прибрали, скоріш за все, вони його вичистили, перенесли в іншу частину рамки. Так інколи буває, коли в тій частині було щось для них неприродно... Наприклад: можливо в тому місці була встановлена смужка, проти кліща варроа, або ще щось... Нетипова ситуація, але на те є якась причина. Насправді важко визначити її дистанційно...👋👋👋🐝🐝🐝
@ntoninadaa3534
@ntoninadaa3534 Ай бұрын
Купіть таблетки Джин, діюча речовина фосфід алюмінію, кинули в корпуси і не будете руки рвати корпусами. Тої сірки надихаєшся поки обробиш.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@ntoninadaa3534 дякую!
@Sanbatongmatmientayofficial
@Sanbatongmatmientayofficial Ай бұрын
Nice video ❤
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@Sanbatongmatmientayofficial Thank you! Glad you liked it. See you in the next videos!
@ВікторКірієнко
@ВікторКірієнко 23 күн бұрын
Дякую за науку.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna 23 күн бұрын
@ВікторКірієнко 👋🤝🐝
@Агроновичёк
@Агроновичёк Ай бұрын
Умени пасіка на 12 рамочной сістемі 1 корпус дадан далі магазини вулики полістирольні
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@Агроновичёк В мене теж, так. Але враховуючи мою кліматичну зону, та медоносну базу мене вона не влаштовує.
@Дашка-е8ф4н
@Дашка-е8ф4н Ай бұрын
❤❤😘😘👍👍
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Привіт! ✌️✌️✌️🐝🐝🐝🐝
@ВолодимирПухальський-н6ч
@ВолодимирПухальський-н6ч Ай бұрын
Недолік дорогі скоби. Скоба 25 мм , для рамок мало . В мене електростеплер парксайд працює нормально. Ще один недолік магазин на 50 скоб , а так нормально .
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Дякую за пораду!
@МихайлоЗаліванський
@МихайлоЗаліванський Ай бұрын
Сім'ї гарні но маску надівайте на моїх очах людині вкусила в глаз і тепер без глаза зато маску уже нескидає.
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
Це ви доречну пораду даєте... Інколи нехтую безпекою, так не варто робити- однозначно! Взагалі не приклад для наслідування! Сім'ї на той час були норм, а зараз просіли конкретно, багато робочої бджоли відійшло, а молодої прибуло менше, цей точок був задіяний в медозборі аж до вересня, спочатку соняшник а далі зацвіла гречка, тому на даний час сім'ї з цього точка геть слабкі, можливо на цих вихідних буде відео з даними сім'ями.
@katyaolofinska7009
@katyaolofinska7009 Ай бұрын
Женьчик,не лінуйся допомагати татові😅😅😅
@bdjolunaroduna
@bdjolunaroduna Ай бұрын
@@katyaolofinska7009 🫵👍👍