Пікірлер
@mariola3286
@mariola3286 5 күн бұрын
Bardzo dobry przekaz. Żona współuzależniona proszę o więcej. Mój alkoholik od 2001 roku próbuje różnych form terapii ale przerywa, zapija najdłużej 6 miesięcy trzeźwy.😢
@toomaszzzz
@toomaszzzz Ай бұрын
Super rozmowa. Kontynuujcie ten cykl 🙂
@PoradnikEmpiryka
@PoradnikEmpiryka Ай бұрын
Choroba alkoholowa to prawdziwe g*wno, które potrafi zniszczyć wszystko, co ważne. Udało mi się z tego wyjść, ale to ciągła walka. @strefatrzezwosci Świetny film, dobrze, że poruszasz ten temat. Pozdrowienia dla Pana Krzysztofa!
@marzena6271
@marzena6271 Ай бұрын
Dzień dobry, proszę o film na temat współuzależnienia i jaki wpływ Paniw picie wpływało na Panow partnerki i dzieci.
@radosawsmigiel9027
@radosawsmigiel9027 Ай бұрын
miło się słuchało ! świetny podcast. 2 stycznia miną mi 3 lata życia w abstynencji z własnego wyboru i to jak życie się zmienia na lepsze(mam 35lat) , a tego typu materiały tylko potwierdzają, że to mądra decyzja.
@KarolPlewinski
@KarolPlewinski Ай бұрын
Fantastyczna rozmowa. Taka spokojna, bez przerywania sobie nawzajem. Ja ani kropli alko od 8 mies i mam nadzieję, że tak pozostanie. Pozdrawiam i dziękuję za ten kanał.
@monikabielska2924
@monikabielska2924 Ай бұрын
Bardzo doceniam poruszenie wątku dotyczącego wzorców, jakie czerpiemy od otaczających nas osób. Być może to oczywista kwestia, ale moim zdaniem warto o tym przypominać! Trzymam kciuki i czekam na kolejne odcinki podcastu🤝
@piotrbachanowicz6329
@piotrbachanowicz6329 Ай бұрын
Z tymi genami to nie jest prawda, tolerancja na alkohol, bolesność kaca jest kwestią genetyczną
@Ola-dj1nd
@Ola-dj1nd Ай бұрын
I też lęki, nieśmiałość, depresyjnosc, border itd, które zwiększają znacznie podatność na uzaleznienia
@StrefaTrzezwosci
@StrefaTrzezwosci Ай бұрын
Oboje macie rację! W podcaście zwracamy uwagę, że uzależnienie nie jest chorobą genetyczną. Jest chorobą, na którą składa się wiele czynników, w tym nasze indywidualne predyspozycje i cechy, które mogą być warunkowane genetycznie. Pamiętajmy jednak, że nawet te cechy nie są warunkowane tylko genetycznie - składa się na nie także np. historia życia, wzorce (jak w przypadku neurotyzmu czy śmiałości) czy choćby dieta.