Hned chyba Zelezo sa dava az nad napojenie komina lebo to teplom stahuje a natahuje.😂😉
@turbo1994532 ай бұрын
Zdravim. Kedy budu videa pokracovania rekonstrukcie ?
@AltecXgames3 ай бұрын
Sice zůstala izolace původní, ale v hrozném stavu ne?
@PNRobo4 ай бұрын
Ďakujeme dobré video. Akú to má spotrebu?
@igormoravcik3005 ай бұрын
len otazka - odtranili ste komin aj s nejakym posudenim od statika? alebo to bolo OK len tak vybrat. Mame totiz podobny napad zrusit komin ale neviem ako je to so statikou kedze je ako cast nosnej steny. dakujem
@PeterBrecska5 ай бұрын
vykurovacie kable majú mať od steny dilatáciu aspoň 5cm
@stepanikmichal5 ай бұрын
Diky, ceka me to a aspon m muster jak na to👍
@vladimirfongus90388 ай бұрын
Dobrý deň, môžem Vás poprosiť, chcel by som takéto elektrické kúrenie ako doplnkové kúrenie do bytu. Keďže v byte máme radiátory ale podlaha je dosť studená, kvôli deťom by sme chceli dať pod novú podlahu toto elektrické kúrenie. Bývame na 4 poschodí, čiže aj nad nami sú ešte 3 byty. Aký typ by ste mi odporučili ? byt má celkovo 70 m2. Ďakujem.
@frantisekloukota41111 ай бұрын
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jaký typ toho tepelného nože máte přesně na tu úpravu pro omegu plech? Děkuji za odpověď
@rostislavpagac105111 ай бұрын
Zdravim a predem dekuji i za inspiraci diky vasem videu. Zvazuji do rekonstrukce obdobny system a chtel bych se zeptat jakou mate skladbu cele teto podlahy? Na internetu je velice malo informaci tak budu rad za jakoukoliv odezvu. Dekuji a at se dari.
11 ай бұрын
Podsyp Fermacell, OSB 12mm, EPS Isover neofloor 100mm(do EPS som spravil drážky pre trubky tepelným nožom, vytvarovala som pásik pozinkované plechy do tvaru trubky, taká Omega stoho bola), roznášacie plechy UHPS, a na koniec Fermacell podlahová doska 20mm(sadrovlákno)
@rostislavpagac105111 ай бұрын
@moc dekuju za odpoved, tohle nam dost pomuze. At se dari🎉
@maroskvapil814211 ай бұрын
Nezabudli ste dať náhodou fóliu na kúrenie ?
11 ай бұрын
Nedával som nikde fólie keďže je to doplnkové kúrenie na prvom poschodí, prízemie je vykurované vodnou podlahovkou, takže sa tam nestretávajú roviny s veľkým rozdielom teploty a nedochádza ku kondenzácii..
@PeterDucho11 ай бұрын
Super video.. neviete prosím kolko cm od seba sú tie priečne hrady v podlahe? Potrebujeme tam spraviť otvor pre schodisko ďakujem.
@janwowdeleter Жыл бұрын
Dobrý den, moc děkuji za vaše videa. Z jakého materiálu jste měli opláštění příček? V mém případě jsou to Lignátové desky. Příčky mají 55 mm šířku. Zvažujeme podobnou kompletní rekonstrukci svépomocí. Nejsem zdaleka tak zdatný jako vy, ale vaše videa mi dodávají odvahu se do toho pustit. Přeji hezké Vánoce 🙂
Жыл бұрын
Úprimne som si nie až tak istý, ale materiál nieje až tak dôležitý.. dôležité je že priečky sú ukotvené do obvodovej konštrukcie konzolami a skrutkami. Konzoly sú schované v takých kapsách. Tie treba nájsť a rozobrať. Moji spolupracovníci na to neprišli a zbytočne to silou trhali..
@smeidik Жыл бұрын
Ako ste riešili uzemnenie tejto fólie? Norma hovorí o tom, že teleso musí byť prekryté uzemením ( mriežkou/fóliou).
@viktorialambertova8065 Жыл бұрын
Dobrý deň, chcem sa opýtať, či tieto práce robíte na zákazku aj iným ľuďom? Za odpoveď vopred ďakujem! S pozdravom Viki, Eva a Richard
Жыл бұрын
nie veru..sam sebe..iba..
@viktorialambertova8065 Жыл бұрын
Ďakujem a prajem všetko dobré! 👍🤗
@r.p.4032 Жыл бұрын
No vyzera to super, naozaj. Ja mam klasiku beton poter, zaujimala by ma pri tomto tepelna zotrvacnost v zime, ked vypne okruh kolko to je teple... Na tu dosku ide priamo dlazba alebo plavacka?
Жыл бұрын
Ďakujem. Tepelná zotrvačnosť je samozrejme minimálna oproti betónovej doske, ale zase netreba toľko energie na zohriatie. Hysterézia celej sústavy je menšia, lepšie možnosti regulácie. Niekomu to vyhovuje niekomu nie. To je ako rozdiel medzi drevostavbou a murovaným domom, ani jedno riešenie nie je vyslovené dobré alebo zlé. Každe má svoje uplatnenie v kontexte konkrétnych okolností, v danej situácii.. Akurát treba správne zhodnotiť danú situáciu..
@miselinosvk Жыл бұрын
10:16 Best :D
@patrikrusnak7259 Жыл бұрын
Dobry den zaujimalo by ma v akom stave boli nosne časti steny, vo videu to vyzera fajn, nemuseli ste nič spevňovať alebo nejako inak ošetrovať ?
Жыл бұрын
nie všetko bolo v perfektnom stave..akurát tam kde bola vaňa v kúpeľni tam dtd doska ktorá je z vnútornej strany bola na tom kúsku kde bola ostrekovaná sprchou na výmeny, to som vyrezal a nahradil OSB doskou..
@lukaspetrun7550 Жыл бұрын
nechapem naco tam osb doskky si daval :D
Жыл бұрын
lebo dodržujem postupy predpísané vyrobcom..dovôd je aby podsyp nezatlačalo do izolácie..tak ako je to uvedené v návodoch na plánovanie a montáž Fermacell pre danú skladbu podlahy pri uvedených výškach jednotlivých vrstiev?Pochopil?
super ako vzdy. nemohol ist EPS priamo na Fermacell?
Жыл бұрын
Podľa návodov na plánovanie a montáž od Fernacellu by tam mala ísť medzivrstva aby sa podsyp nezatláčal do izolácie, tak som to tak spravil, zrejme by to bez toho mohlo časom sadnúť viac ako je vhodné..predpokladám..ale videl som to už robiť aj bez toho..Keďže tam pôjde dosť dráha drevena podlaha a lepená nechcem nič riskovať..
@jakubklapac6367 Жыл бұрын
Prosim aky opasok pouzivate?
Жыл бұрын
V tomto prípade je to TOUGHBUILT Pracovný opasok ClipTech® TB-CT-42 + Univerzálne puzdro na meter a nôž ClipTech® TB-CT-25XB
@barbykenby9017 Жыл бұрын
Prečo nedali ste veľké posuvné dvere??
Жыл бұрын
toto je na poschodí spálňa okná na predný dvor do ulice, portál by bol zbytočne drahý a montážne náročný..
@losonskymarek3406 Жыл бұрын
super video, bude cely dom vykurovany takto? ake bude mat cca tepelne straty?
Жыл бұрын
Elektrické kúrenie je len na prvom poschodí. Je to okál, takže drevodom z murovaným spodkom. Na prízemí bude teplovodné podlahové kúrenie (alpex trubky 16x2). Tepelné straty pre dom ako objekt som nepočítal, prepočítal som len jednotlivé konštrukcie ich sučinitel prestupu tepla keď som navrhoval ich skladbu. Z praxe pri porovnaní podobných objektov s porovnateľnými dispozíciami a skladbami stien, podlahy, strechy je možné odvodiť ako efektívne bude kúrenie fungovať..
@milanv.. Жыл бұрын
super práce
@erikcernak39702 жыл бұрын
Pekná prestavba, robil som niečo podobné, ale zo SDK, schody máte tiež také strmé?ja som ich vymenil resp. otáčal a nemám ich už až tak strmé...
2 жыл бұрын
Ďakujem. Schody sa mi nezdajú také strmé..prvý schod v podstate ani nieje schod ale nástupná plošina, to je vstup na schodisko otočený o 90 stupňov, možno to je inak ako u Vás...
@karolnovota14222 жыл бұрын
Nechybaju folie..ako to ma byt spravne....
@michalslezak36122 жыл бұрын
Nie som si istý či je to aj v prípade drevostavby, ale SDK v oblasti dverí sa obkladá tak aby spoj bol od rohu minimálne 150mm inak hrozí praskanie. Je to aj v montážnom manuále na SDK. Mne to dali nad roh priamo a praskliny ani nie do 4mesiacov a muselo ísť všetko dole a opraviť.
2 жыл бұрын
určite je to lepšie, ideálne hokejku, ale pretmelim to na papierovú pasku a bude to držať..
@pavellenc79532 жыл бұрын
Čím proléváš ty roxory?
2 жыл бұрын
Ten istý materiál čím sa lepia aj tvárnice, bol k tomu dodaný..
@psoucek792 жыл бұрын
Dobrý den, chystám se to dělat podobně, můžu se zeptat, co je to za rozdělovač?
@ díky moc, ten s těmi 12 vývody je spojený ze tří 4-vývodových, je to tak, nebo oni dělají na objednávku takto velké?
Жыл бұрын
@@psoucek79 Sú to spojené 4ky..
@ok1mzm2 жыл бұрын
Zdravím, mohu se zeptat, proč jste se rozhodl vnitřní desky, ze kterých se údajně uvolňuje formadehyd, a naopak jste menil desky vnější? Děkuji.
2 жыл бұрын
1. je to silná 3cm doska, konštrukčne aj izolačne lepšia ako OSB 2. Formaldehyd po 30tich rokoch už bude preč 3. a aj keby nie, zvnútra je parotes (vnútorna vzduchotesná rovina)
@rastislavsykora34892 жыл бұрын
Ahoj , ake si daval kable? CYKY? alebo N2XH?
2 жыл бұрын
CYKY
@rastislavsykora34892 жыл бұрын
@ Lebo idem tahat instalaciu do dregodomu a vraj norma je taka ze Kable CYKY musia byť v FXP samozhašavej chraničke
@TheRadis442 жыл бұрын
tohle bych potřeboval umět...na Gymplu nás to nenaučili :-)
@MrBearsk2 жыл бұрын
Dobrý večer, mám podobnú otázku ako MrMacmarvin, momentálne ma ćaká likvidácia priećok a podláh ako na Vašom videu. Začal som likvidáciou steny medzi kuchyňou a obyvaćkou čo je vlastne stena zložená zo skriniek s vydajným okienkom. Nad stenou - skrinkami je nosný rám - resp.kovový preklad na drevených stojkách na stene o ktorom píšete. Na prvý pohľad nevyzerá ako nosný rám...Je možné ho demontovať alebo tam musí zostať ? Pripadne je možne ho po vystužení stropu nahradiť niečím iným ? Pohľadovo mi vadí. Čo ste s ním spravil vy ? Nahradil alebo ste ho nechali v pôvodnom stave ? Ďakujem za odpoveď. PS. Ďakujem za Vaše videa, ani netušíte ako mi pomáhajú.
2 жыл бұрын
Nechal som ho tam, keďže podľa novej dispozície je to stena medzi izbou a spálňou, spravil som túto stenu najhrubšiu. Demontovať ho určite neodporúčam. Je to nosná čast. Na stredovej priečke sú položené trámy. Vystužiť strop si neviem predstaviť ako inak, práve tento preklad je tam na to aby vzhľadom na veľkosť otvoru vytvoril dostatočne únosnú konštrukciu pod otvorov, na túto vzdialenosť určite železný preklad..
@MrBearsk2 жыл бұрын
Ďakujem pekne za odpoveď. V prvom momente som si myslel, že je to len súćasť predeľovacej steny medzi kuchyňou a obyvačkov, chcel som ho demontovať. Je ešte v tomto priestore niečo podobne čoho sa radšej nedotýkať ? Okrem otvorenej kuchyne, plánujem len zväčšiť kúpeľnu smerom do vedľajšej izby približne o 1 meter.
@MrMacmarvin2 жыл бұрын
Zdravim vas, opet máte můj obdiv a mám na vás jednu otázku. Koukal jsem, že trubky ze zdi izolujete vystřižením díry do těsnícího pásu, ale jak zaizolovat větší prvky? Jedná se mi o podomítkovou baterii, která má cca 15cm v průměru, nemáte nápad?
2 жыл бұрын
jedine manžeta, ale sú dosť drahé, hlavne ak tých prestupov je viac ako mám ja v troch kúpeľniach, práca je vsak jednoduchšia, alebo potom proste skombinovať viac pásov poprelepovat ich viacerými vrstvami,, pohrať sa stým..
@losonskymarek34062 жыл бұрын
velmi pekna praca, preco ale tahate kazdy vyvod osobitne az ku rozdelovacu? neboli by T-cka praktickejsie?
2 жыл бұрын
Okruhy sú kratšie, žiadne spojky sa nenachádzajú v stenach a podobne a nakoniec ak treba havarijne odstaviť niektorú batériu tak všetko ostatné funguje..
@zoltanhodosy4638 Жыл бұрын
Ja tam vydím 11 spojov
@tomasrichter59242 жыл бұрын
Zdravím. Mohl bych poprosit. Např o email, řeším teď parotes v podkroví u stejného domu. Rád bych se zeptal jen na pár rad. Díky. Ať se dílo daří.
2 жыл бұрын
Kľudne sa opýtajte tu v komentároch, možno pomôžeme aj niekomu inému..
@tomasrichter59242 жыл бұрын
@ ok. Rekonstrukji stejný okál jen s tím, že jsem začal podkrovím, spodní patro a sklep je obývané. To přijde rekonstruovat později. K podkroví. Provedli jsme rekonstrukci střechy ( přelátování, fólie, taška). Vnitřní opláštění podkroví jsem kompletně odstranil až na krovy( jako vy ve videu). Podlahu jsem rozebral, poslední vrstvu dřevotřísky která je nalepená jsem nestrhal jako vy, ale podélné mezi každou fošnou rozřezal, vybral vatu a dál novou. Poté jsem vyriznutou dřevotřísky nainstaloval zpět. A na to jsem nalepil a přišrouboval druhou vrstvu drevotrisky( potom chci dát krocejovku, Fermacell a podlahu). Izolaci mám mezi krokvemi a pod. Udělán rastr z CD profilů. ALU parotes a pak další rastr s instalační mezerou. A teď můj dotaz, stačí napojit parotes na ty dvě vrstvy dřevotřísky( má přece vlastnosti jako parobrzda?) pak jít po krokvich, pod kleštinami a zase dolů až na dřevotřísky a důkladně přilepit s přesahem a na to už krocejovku atd. Bude toto ukončení dostačující? Nebo jak budete řešit parotes vy?
@TheRadis443 жыл бұрын
Zajímavý. Co se na to dá položit? Předpokládám nějaký plovoucí typ podlahy.
3 жыл бұрын
čokoľvek v tomto prípade to bude plávačka klasická laminát..ale mam to použité aj v kúpeľni, samozrejmé s hydroizolačným náterom po celej ploche..
@turbo1994533 жыл бұрын
Zdravim . Chcem sa opytat kolko balikov vaty , respektive kolko m2 vaty ste minuli na cely obsah vasady.Chcel by som si ju objednat dopredu cez internet . Ďakujem.
3 жыл бұрын
Ešte nemám všetky steny, takže neviem presne a k tomu si ani nepamätám koľko som toho doteraz minul, okrem toho záleží aj na konkrétnom type. Všeobecne izolácie s vyššou lambdou, teda s horšími tepelno izolačnými vlastnosťami majú menšiu hustotu, takže lepšiu výdatnosť a tým pádom je treba menej balíkov. Jednoducho treba pozrieť koľko m2 je v balíku. Na celú fasádu je treba cca (11x2,5x2) + (10x2,5x2) metrov štvorcových. Ja som použil ISOVER UNIROL PROFI Lambda 0,033 a balíkov je treba viac ako pri napr. DOMO PLUS s lambdou 0,038..
2 жыл бұрын
@ nechal jsem se inspirovat vaším videem a chci se pustit do stejné výměny izolace ve v trámkové konstrukci 1.ETAPA. Do budoucna bych izolaci ještě zesílil další vrstvou vaty zvenku - 2. ETAPA A až budeme dělat interiéry, přidáme zejména kvůli hluku SDK předstěnu a tam další 4cm vaty. Můj dotaz zní, jaké výhody přinese to odkrytá konstrukce. Za mě je to možnost kontroly dřeva ( hniloba, plísně, myši, jiný hmyz), využití existujícího prostoru namísto přidávání dalších vrstev a zatížení konstrukce, atd. Ale jaké jsou nevýhody? Co se nepovedlo? Co bylo nesložitější při výměně vaty mezi trámky? Děkuji
@turbo1994533 жыл бұрын
Davali ste dvojsklo alebo trojsklo . Lebo mne odporucili len dvojsklo kvoli vahe . Dakujem
3 жыл бұрын
troj..
@MrMacmarvin3 жыл бұрын
Zdravím, můžete mi prosím popsat např. čím ty KVH kotvíte do stěn? Do stropu je předpokládám kotvíte rovnou do těch původních panelů/hurdisek, je to tak? Jednotlivé stojny kotvíte na Lka? děkuju
3 жыл бұрын
Steny sú ukotvené iba na stranách (prvá a posledná stojka), hore a dole nie, tak ako to bolo aj v prípade pôvodných stien. Po stranách boli šrobované do nosných častí a tak to mám aj ja, akurát sú tam iné skrutky a je ich viac. Jednotlivé stojky sú narezané tak aby mierne rozpierali spodný a horný hranol, stena je tak mierne zapretá aj horizontálne. Všetky stojky sú o spodné a horné KVH pripevnené klincami. Veľkou klincovkou 90tky klince nastrelené z boku pod uhlom, zväčša po dva z každej strany, hore aj dole. Ak nebol dobrý prístup pre veľkú klincovku, dával som klince aj spredu pod uhlom, tak aby prešiel zo zo stojky do vodorovnej časti ..
@MrMacmarvin3 жыл бұрын
Jste frajer, díky za inspiraci....Ten farmacel se opravdu pokládá nápisem nahoru? nebo je to jedno...díky
3 жыл бұрын
myslím že je to jedno..tie dosky sú z oboch strán rovnaké..nemajú ziadny povrch je to v celom priereze to iste..lisovane sadrovlakno..nie jak sadrokartón čo je sendvič papiera a sadry..
@MrMacmarvin3 жыл бұрын
@ jj díky, ptám se právě proto, že jsem to nevěděl u OSB a půlku podlahy podkroví mám opačně :)
@MrMacmarvin3 жыл бұрын
Zdravím, jak už jsem psal pod jiným videem - dělám něco podobného, tak se u vás inspiruju. Chtěl bych se vás zeptat, proč jste izolaci z obvodů odstraňoval zvenku a ne zevnitř. Venku je na dřevěném skeletu nějaká překližka, která byla aspoň u mě celkem netknutá, ale zevnitř je nějaká štěpková deska. Řeším teď, jestli má ta vnitřní stěna, kterou se chystám dát pryč, vliv na statiku domu - jestli drží nějakým způsobem skelet pohromadě apod., jestli ji pak musím naradit OSB deskami(jakými), nebo můžu rovnou zaklápět parotěs + SDK, nevíte? díky
3 жыл бұрын
Určite má statickú funkciu. Rámová konštrukcia musí byť zavetrená. Je to odlahčená DTD doska 25mm + 2x3,3mm. Je to stále zdravá kopa materiálu, ktorú pre mňa nemalo význam likvidovať. Samotný odvoz a náhrada za minimálne 18mm (ideálne 22mm) OSB by boli zbytočné náklady, záťaž pre moju peňaženku a životné prostredie. V mojom prípade vonkajšie opláštenie azbestocementovými doskami tak či tak musí ísť preč, takže aj tak som musel používať lešenie z vonku..
@MrMacmarvin3 жыл бұрын
@ Díky, to mi pomohlo. U mě už ty desky nejsou v dobrém stavu a zvenku je zatepleno, takže musí pryč. Opravdu myslíte, že 18mm bude stačit? Snažím se dohnat statika, ale termíny jsou až na zimu :)
3 жыл бұрын
@@MrMacmarvin Radšej by som dal 22..
@Michael-kl7ls3 жыл бұрын
mohol si tam dať aspon nejaku hudbu
3 жыл бұрын
Mohol...ale autorské práva a čas..
@peterboriscak23403 жыл бұрын
Ste veľmi šikovný :) rád na to pozerám
@ivanpeter5603 жыл бұрын
Za 1 den sa može postaviť maximalne 1,5 metra.
3 жыл бұрын
prečo?
@ivanpeter5603 жыл бұрын
Mne povedali v Tuma že medzi murivo a kominovu tvárnicu treba dat 3 cm lisovanu sklenu vatu.Tu je tvárnica opretá priamo o murivo.
3 жыл бұрын
5cm od horľavých materiálov (materiály v triedach mimo A1, A2 ) je norma...ten železobetón čo je deka cez ktorú prechádza otvorom na 1.poschodie kde tých 5cm nieje horieť nikdy nebude. Izolovať čadičom (alebo penosklom ak zoženiem) budem prestup do podkrovia, cez strechu a potom obvod plášta na 1.poschodí a podkroví, čo je drevostavba, tam pôjde čadič zavretý do sadrokartónu v triede A2..
@kamillakomy45603 жыл бұрын
@ ta vata tam nemá být kvůli nebezpečí požáru, ale kvůli dilataci - komín může pracovat jinak, než okolní zdivo....
3 жыл бұрын
@@kamillakomy4560 Komínom nie je v kontakte zo stenou, je tam dostatočná medzera. Okrem požiarnej bezpečnosti prípadne odizolovanie tepelného mostu voči interiéru nemá význam dávať minerálnu vatu do medzery medzi stenou a komínom. Medzera 3cm vyplnená minerálnou vatou je predpis podľa návodu výrobcu pri prechodoch stropom resp. strešnou konštrukciou. Tieto prechody potom tiež zabezpečujú komín proti vybočeniu (pokial nieje výška podlažia viac ako 4m).
@gunfirex3 жыл бұрын
a co vodorovna izolace zdiva? nejak ji nevidim ani v prickach
@webblab24153 жыл бұрын
je tam pôvodná..popis situácia je pod videom..
3 жыл бұрын
Tak..tak..
@turbo1994533 жыл бұрын
Zdravím . Chcem tiež meniť izoláciu v stenách . Ak necham z vonakjšej strany len tu osb dosku o hrúbuke 16mm napríklad tri štyri roky neošetrenú bude to mať nanu nejký vplyv ? Vy ste za ako dlho robili finálnu povrchovú upravu fasády. Ďakujem
3 жыл бұрын
Mala by vydržať, záleží aj ako ktorá strana, ako je exponovaná. UV žiarenie mierne zmení farbu povrchu ale nemá to vplyv na štruktúru. Voda záleží ako bude šlahať hlavne na hrany, tade vie OSB nasiaknuť, ale relatívne málo, prejaví sa to miernym rozšírením hrán, "nabobtnajú" trochu , ale ak pred uzavretím, teda montážou novej vrstvy vyschne, stačí trochu prebrúsiť hrany aby nezavadzali a bude to v poriadku. V podstate by však nemal byť problém, horná hrana je schovaná pod presahom strechy, zo spodnej voda stečie, jedine bočné hrany na rohoch domu by to mohlo zasiahnúť. Tie prípadne ich prelepiť UV stabilnou páskou, alebo tmelom, ktoré sa používajú na poistné hydroizolácie striech a odvetrávaných fasád s otvorenou konštrukciou..
2 жыл бұрын
Uvažuji o stejném postupu. V první etapě by měla skladba stěny končit OSB deskou, která bude muset alespoň 1 rok vydržet. Máte již nějaké výsledky, o které se můžete podělit? Podařilo se? Funguje to? Děkuji