Пікірлер
@gyorgyvarga6075
@gyorgyvarga6075 5 ай бұрын
Köszi a videót. Nagy segítség lenne ha a beszélgetés közben említett termékekről és anyagokról lennének bevágások, képek, rövid videók, hogy a laikusok is el tudják képzelni, hogyan is néznek ki a különböző megoldások és szerkezetek.
@dokici
@dokici 6 ай бұрын
Ha csak a kifejezetten Levego-viz vagy viz viz ”ipari” hoszivattyurol beszelunk akkor tenyleg eleg draga de mara jocskan leestek az arak ezeknek a rendszereknek is! Viszont egy sima inverteres legkondicionalo, ami nem mas mint egy levego-levego hoszivattyu az nagyon is megeri. Nyaron hut, telen fut. Ebben az esetben pedig az sem igaz hogy orakig tartana mig befut egy lakast. A sima inverteres legkondi futes uzemmodban, tapasztalatbol allitom, 30-40 perc alatt befut 16-rol 20fokra egy5x4m szobat! Es ha ehhez hozzateszem azt is hogy napelemmel termelek aramot meg meg radasul ingyen is van!
@Robert-ll2us
@Robert-ll2us 7 ай бұрын
Szeretném Öntől megkérdezni , hogy egy 70 nm es kádárkockához ami vályog megfelel az infra fűtés ? A falak 60 cm es szélességűek . Köszönettel Róbert
@Robert-ll2us
@Robert-ll2us 7 ай бұрын
Boldog és Békés Karácsonyt Kívanok !
@zsolt1128
@zsolt1128 7 ай бұрын
Jóval drágább 🙂
@taspestalozzi9430
@taspestalozzi9430 Жыл бұрын
Epitész Ur, Tudnia kellene, hogy a padlòfütést épp az inercia miatt nem szoktàk "leàllitani" vagy "szabàlyozgatni", hanem egy àllandò (22°C) hömérsékletre àllitjàk. Ami a höszivattyuk hatékonysàgàt illeti, az 5-ös COP csakis 0°C fölötti külsö hömérsekletnél érhetö el a levegö-viz szisztémàval, tehàt gyakorlatilag december-januàr-februàr hònapokban szimpla eletromos fütésunk van amely nem egy remek dolog.
@szemijoe4586
@szemijoe4586 Жыл бұрын
Szuper videó, sok munka volt vele! Le a kalappal! A videó végén elmondtad, hogy lehet kérdést feltenni: ha megengeded akkor kérdeznék: Mennyire érdemes ma könnyűszerkezetes házakban gondolkozni Magyarországon? Mik a könnyűszerkezetes ház árak, vagy a könnyűszerkezetes ház fajták, típusok?
@ferenckovacs2249
@ferenckovacs2249 Жыл бұрын
Az interjú hasznos, de ez a zene túl hangos és ez bosszantó.
@endlosz
@endlosz Жыл бұрын
Homokos dombon vettünk házat, és mint utólag kiderült, az egyik része egy régi ártézi fúrott kútra lett ráépítve, és a hátsó ereszcsatorna közvetlenül a ház tövébe folyik. Amikor sok az eső penész szag is van a házban, egyébként nincs. Ez a 3 tényező aggodalomra ad okot, nincs-e vízmosás a ház alatt, vagy mellett. Van-e olyan műszerük, amivel be tudnak radarozni ház alá? Itt Derbecenben sok ilyen vízmosást láttunk mostanában főleg szilárd felület, mint pl. aszfaltút alatt. Tudom, ott nagyobb a rezgés, és a terhelés, de attól még érdekelne egy ilyen vizsgálat.
@milantoth6827
@milantoth6827 Жыл бұрын
árt vajon ez a víz vagy ha visszatemetném földdel akkor a föld is vizes lenne és ugyan annyit ártana?..... Nincs módom ezt szakszerűen megcsináltatni, nem ragaszkodnék a pincéhez sem
@milantoth6827
@milantoth6827 Жыл бұрын
De mit okoz az ha magasabb belvizes területén lévő házában évente 1 hónapot a pincében áll a víz? Két oldala dupla vízszigeteléssel ellátott a téglasor előtt és a föld síkjában, belső 2 fala válaszfalak szigetelés nélküli alapok.... Pince le sincs betonozva, kavics van benne még egy kiemelt kis lefolyó mutatja meddig kellett volna betonozni, így vettem, így áll 30 éve (fürdőszoba és WC alatt van, max 8 négyzet éter)
@danielpozsar3339
@danielpozsar3339 Жыл бұрын
Sziasztok! Jó videó, de egy feliratot dobhattatok volna!
@johannafulop8036
@johannafulop8036 Жыл бұрын
Nagyon hasznos beszélgetés, köszönjük!
@21szazalek
@21szazalek Жыл бұрын
Én egyetértek az itt elhangzott dolgokkal.Azt viszont senki nem gondolhatja komolyan hogy majd passzív házakká alakítja a lakosság az összes hazai ingatlant.Szakember és még alapanyag hiány is van. Emellett olyan brutális munkadíjak és anyagköltségek merülnek fel amely mai viszonyok mellett az 5-10 milliós szintre emelkednek.Aztán még csak ezután jön hogy "Na mivel is fűtsünk?".Tehát itt illett volna az átlagemberek szintjén megoldást kínálni ami abszolút nem történt meg.Szerintem a nyílászárók cseréje és klímák telepítése még mindig a legolcsóbb megoldás.Ráadásul még ez a két tétel is komoly összeg tud lenni.Nekünk idén volt 8db háromrétegű ablak beszerelve 1.6M.Ismerősök is hasonló nagyságrendről számoltak be.Klímáknál meg ugye brutál szórás van.Ott ma 2022 év végén a 200e-től(leggagyibb kínai hulladékok) a 1.5M-ig(japán gyártók ledrágább termékei) szinte minden van.
@lolapetro1969
@lolapetro1969 Жыл бұрын
Nagyszerű videókat készítesz rengeteg hasznos tanáccsal az építkezésen gondolkodóknak. Csak így tovább! 😉
@pistabesenyo2509
@pistabesenyo2509 2 жыл бұрын
Üdvözlöm! Megvásárolni kívánt telken egy felhagyott építkezés tömörítés nélkül betemetett alapjai találhatóak. Melyen problémát okozhat ez az új ház építésénél?
@tiborgiljan8029
@tiborgiljan8029 2 жыл бұрын
Svedbol haza
@alexandralukacs1694
@alexandralukacs1694 2 жыл бұрын
Ilyen vizsgálatot a telek vásárlás elött is el lehet végeztetni? Vagy ezt csak a tulajdonos kérheti?
2 жыл бұрын
Minimum a tulajdonos írásbeli hozzájárulása mindenképp szükséges egy talajvizsgálathoz, mert csak úgy nem lehe bárki telkén fúrni :D
@alexandralukacs1694
@alexandralukacs1694 2 жыл бұрын
@ persze en is igy gondoltam, hogy a tulajdonos engedelyevel. Koszonom a valaszt.
@ivanborik8326
@ivanborik8326 2 жыл бұрын
Nagyszerü beszélgetés volt....
@mihalysurmann960
@mihalysurmann960 2 жыл бұрын
Kádár-kocka ház fűtésére mit javasolna? Milyen lehetőség az ideális Ön szerint? Mi jöhet számításba? Itt nyilván nincs vastag szigetelés, lábazatszigetelés, de mégis nagyon sokan kénytelenek ezekben a házakban lakni. Fafűtés már drága, nehézkes a használata ahogy idősödik az ember. Gázfűtés, hőszivattyú, klíma...? Mit javasolna ésszerű keretek között? Köszönöm válaszát!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Sokkal inkább a hőszigetelést először, mint bármi mást. A mennyezetet hőszigetelni, az ugyanis mindíg nagyon rossz. Akár a hő 40%-a ott megy el, annyira nem foglakoztak vele anno. Utána pl egy tömegkályha lehetne jó.
@JeanLucPicard1701d
@JeanLucPicard1701d 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor azt hiszem nem sikerült megérteni a problémát, feltételezem a mérnök úr sosem fűtött fával......
@karoly7351
@karoly7351 2 жыл бұрын
Ha van elég keret akkor hőszivattyú. Ha erre nincs keret klíma.
@steve_video
@steve_video 2 жыл бұрын
@@JeanLucPicard1701d Szerintem megértette a problémát, azért írta, hogy előbb hőszigetelni aztán a fűtésen elmélkedni. A fával előállított meleg ugyanúgy megy ki a födémen és falakon mint a höszivattyúval előállított meleg.
@steve_video
@steve_video 2 жыл бұрын
@@karoly7351 A klíma is hőszivattyú.
@KftAltem
@KftAltem 2 жыл бұрын
szerintem elég felületes beszélgetés, ezért nem is ad "igaz" választ! Miből lesz a meleg víz? nyilván a fűtési energia sokszorosa amire ehhez szükség van. Hőszivattyú ami a hmv termelést tudja és akkor már a fűtést is meg oldja. Persze itt kezdődik a szakma, mikor milyet és hogyan???
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
tegyük hozzá, ez egy nyolc perces beszélgetés volt! A HMV egy barlangban és a Hiltonban is ugyanannyi energiából állíthjató elő, ée egyelőre az a probléma, hogy a fűtési költség a sokszoorsa a HMV-nek.
@alexanderkovacs6072
@alexanderkovacs6072 2 жыл бұрын
Hőszivattyú ből hiányzik az y.
2 жыл бұрын
Köszi, javítva!
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 2 жыл бұрын
Kár hogy sohasem esik szó az árakról. Azért ha egy nettó 100nm területű házra legalább 1-2 példa lenne akkor jobban átjönne az a megéri vagy sem. Én is építkezem és többen is körülöttem. Olyan nagy a szórás árban hogy el sem hiszem sokszor amit mondanak. Szerintem én nem tudnék megfizetni egy passzívházat,de nem is annyiból építek mint a szomszédom.
@zoltanmadarasz238
@zoltanmadarasz238 2 жыл бұрын
Nincs példa, mert lehet pazarlóan, észszerűen, takakarékosan is építeni, és mindenki másban hisz, más anyagokat épít be. Passzivház esetében meg pláne nem esik szó az árról, mert ez a gyenge pontja, a megtérülési ideje miatt szerintem nem éri meg. Ez most fokozottan igaz, amikor 1-2 év alatt szinte duplázódott az építőanyag ára, a szakmunkáról nem is beszélve. Mondok egy példát, mert párt építkezésen túl vagyok, hogy miért nehéz nm árban gondolkozni. . Ha magadnak csinálod a házat, nem generállal és megtalálod a megfelelő szakembereket, mindenre odafigyelsz, akkor máris tízmilliókkal lehetsz beljebb eleve, nem másnak a zsebét tömöd. Ez nm árban már eleve jelentős különbséget eredményez. Ez nem azt jelenti, hogy szar lesz a házad, alaposan utána mész mindennek, megfelelő szakembereket találod meg, valakit megbízol hogy ellenőrizze a munkájukat. (Passzívházat meg nem próbálj "egyedül" építeni, kivitelezővel is nagy kockázat.) Emellé nem kell túlzásokba esni. Passzívházak bekerülési költsége egy fapados házhoz képest minimum egy új autó ára. A felhasznált anyagok drágábbak 20-30 százalékkal, tervezés költségesebb, gépészet bonyolult, sok a hiba lehetősége, üzemeltetési költséget is nézni kell. Ha nem számít a pénz, akkor persze ezzel nem kell foglalkozni. Ezzel szemben 30-38as téglafal, 18as szigetelés, közepes márkájú 3rtg ablakok, teljes padlófűtés, megfelelő aljzat és födém szigetelés, jó tájolással maximalizált szoláris nyereség, sima GÁZ kondi kazánnal gazdaságos épületet kapsz. Eredmény havi 10ezer gáz számla 165nm-en, amiben fűtés és hmv is benne van. Ennél nem tud többet a passzivház sem, cserébe milliòktól szabadultál meg. Mindenki döntse el, melyik éri meg neki.
@peterszigetvari5762
@peterszigetvari5762 2 жыл бұрын
@@zoltanmadarasz238 pont ezért nem generálban építem a házam. Kb 10 Milla megmarad. Ha jövőre elkèszülök vele akkor tudom meg valójában mennyibe került. Kíváncsi leszek. Nyilván lesznek amit megszólnak mert már most is van ilyen de nem érdekel. Milliós kiadást úsztam meg így. És nem egy ilyen lesz. A födém szigetelésén gondolkodom hogy szálas vagy fújható pirhab lenne jobb. A pírhab kicsivel drágább de jobb minőség, jobb hőtartás. Amit nem tudok hogy az apró állatkák pírhabban is fészkelnek-e mert ha nem akkor megéri kicsit többet fizetni. Sehol sem találok erről infót viszont többen írták a szálasban megélnek sajna.
@zoltanmadarasz238
@zoltanmadarasz238 2 жыл бұрын
@@peterszigetvari5762 Nem tudom, mi szálast tettünk a betonfödémre és nincs rágcsálónk, erdő mellett lakunk.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
@@peterszigetvari5762 passzívháztervezőként fújt cellulózt javasolnék!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
de , szó esik róla! Manapság nem kell többe kerüljön egy passzívház, ha jól van megtervezve! Egyébként Fehérvár környékén 500eFt+áfa körül 2020 ban meg lehetett építeni. most inkáb 520-550 e körül van, nettó alapterületre vetítve.
@buzaistvan9405
@buzaistvan9405 2 жыл бұрын
Üdvözlet! Társasház (6 lakásos) esetében is megoldható rentábilisan a passzív ház? Köszönöm a választ!
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor 2 жыл бұрын
Nagyon is, sőt annál is inkább! A lakások összebújnak, mint a szegény ember malacai, és egymást védik!
@buzaistvan9405
@buzaistvan9405 2 жыл бұрын
@@SzakiEllenor Nagyon köszönöm a válaszát! Követem a munkásságát továbbra is és ha eljön az ideje keresni fogom! Kitartást a videókhoz, nagyon jók!
@naturecalls3465
@naturecalls3465 3 жыл бұрын
kár hogy a fa ára elszállt a holdig. Amúgy jó lett volna építkezni, de így marad anyám sufnija.
3 жыл бұрын
Valószínűleg ezzel most sokan vannak így :D
@goloncsermaria7810
@goloncsermaria7810 3 жыл бұрын
Jó napot. Könnyűszerkezetes házam van, melyet szeretnénk átalakítani oly módon, hogy a két szoba között lévő falat elbontanánk, vagy egy nagyobb boltívet (2 panel elemet érintő boltív az elképzelés) kialakítanánk. A ház 1990-ben épült betonyp típusú (Barcson gyártották akkoriban), kétszintes, falazata 125x250 elemekből áll. Az átalakítást az alsó szinten szeretném végrehajtani egy belső - talán tartó falon. Hogyan lehetne kivitelezni, esetleg tudna-e ajánlani Baranya megyében szakembert, aki megtekintés után tanácsot tud nyújtani?
3 жыл бұрын
Baranya megyében Pallós Balázs kollégát tudjuk ajánlani, aki egy remek szakember. Email címe: info[kukac]baseinvest[pont]hu
@biazolyomi282
@biazolyomi282 3 жыл бұрын
Nagyon jó és informatív videó volt! Köszi! :)
@freaghill94
@freaghill94 3 жыл бұрын
Kérdésem az lenne, hogy ha valaki a szeglemezes tető mellett teszi le a voksát, akkor viszont elveszti a tetőtér pakolhatóságát és későbbi beépíthetőségét, ez igaz?
3 жыл бұрын
Az esetek többségében ez így igaz, kivéve ha kifejezetten padlásteres verzióban készül el a szeglemezes tetőszerkezet.
@laszlototh559
@laszlototh559 3 жыл бұрын
AZ a helyzet, hogy épp ma kaptam a Béth-Bau-tól egy 152 000 Ft-os ajánlatot családi házra. Szóval a 120 EFt max az nem áll meg.
3 жыл бұрын
Természetesen minden esetben egyedi az árajánlat, ami számos szemponttól függ, de jogos a felvetés; javítsuk nagyjából (illetve nettó!) 120 ezer forintra egy átlagos családi ház talajvizsgálatát, ami viszont abszolút helytálló.
@SzakiEllenor
@SzakiEllenor Жыл бұрын
Amikor ez a poszt íródott, egy tonna vas ára 200 ezer forint volt. Egy épületbe 5-10 tonna vas belemegy. Akkor miről is beszélünk? Ma 450 ezer tonnánként...
@attilaczako7932
@attilaczako7932 3 жыл бұрын
Üdv, konténerházban gondolkodom, de úgy tudom jelenleg ez az építési forma mobilitása miatt nem banki finonszírozható, esetleg történtek változások ezügyben? Köszi a választ.
3 жыл бұрын
Banktól és épülettől függően előfordulhat, hogy szerkezeti megkötés nélkül is lehet igényelni hitelt az építkezéshez, érdemes a bankoknál érdeklődni ezügyben! Néhány cikk a témában: bankmonitor.hu/cikk/kaphatsz-e-konnyuszerkezetes-hazra-csok-ot-vagy-lakashitelt/ hitelnet.hu/hitelek/mennyi-hitelt-kaphatok-konnyuszerkezetes-haz-epitesehez/
@jutubkrisz9043
@jutubkrisz9043 3 жыл бұрын
Köszi a videót! Pont ez a téma foglalkoztat mostanában! 🔥🔥🔥
@jutubkrisz9043
@jutubkrisz9043 3 жыл бұрын
@Neil Derrick k